Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Szükségem lenne egy Chromecastre akár vagy egyes akár a kettes változatra. Valaki tudna segíteni hol és mennyiért tudok vásárolni egyet. Előre is köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1002) #65388800 válasza Jano_023 (#1001) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

[link]

Most olcsóbb mint az 1-es :DDD

(#1003) Jano_023 válasza #65388800 (#1002) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, köszi. Ez jó ár akkor érte ? reméltem hogy egy 10-esből meglesz. Nem tudom mennyi az ára amúgy, esetlge külföldről rendelve nem olcsóbb ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1004) #65388800 válasza Jano_023 (#1003) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát nem olyan rossz ár érte. Külföldről 12.300 Ft a legolcsóbb ingyenes szállítással Hong Kongból :D

(#1005) SirAlo válasza Jano_023 (#1003) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Használtan van olcsóbban is, én 7k-ér vettem cast1est és még van gari is rá

(#1006) #65388800 válasza SirAlo (#1005) üzenetére


#65388800
törölt tag

De az sem mindegy milyen felhasználásra kell neki. HD vagy FullHD. Mert a CC1 csak HD-t tud a CC2 FullHD-t

(#1007) Jano_023


Jano_023
őstag

Köszi, szerintem az egy is jó nekem. Egy kis tv lesz a hálóban arra kell. A tv tud full HD - t de nem lesz baj ha nem megy rajta. Most egy WD Live média box van. Csak annak kell vezetéken a net azt szeretném kiváltani ezzel a megoldással.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1008) Rico45 válasza #65388800 (#1006) üzenetére


Rico45
őstag

CC1-el FullHD-t nézek jó ideje ! :K

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1009) #65388800 válasza Rico45 (#1008) üzenetére


#65388800
törölt tag

de nem valós :)

"Az eszköz bár 1080p felbontású videót küld ki a TV számára, a processzor valójában 720p-ben dolgoz. Ezt felskálázva kerül továbbításra HDMI-n keresztül!" CC1

"Itt már az új processzornak köszönhetően valódi 1080p kerül a TV-re!"CC2

[ Szerkesztve ]

(#1010) Rico45 válasza #65388800 (#1009) üzenetére


Rico45
őstag

Biztos úgy van,de nagyon szép a kép. Megfelel nekem :K

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1011) Jano_023


Jano_023
őstag

Másik kérdés: az új eszköznek is kell külön táp? Vagy az USB ellátja?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1012) #65388800 válasza Jano_023 (#1011) üzenetére


#65388800
törölt tag

elég az USB

(#1013) Jano_023 válasza #65388800 (#1012) üzenetére


Jano_023
őstag

Találtam újat, magánszemélytől 12k ért 2eset.:-) köszi a segítséget

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1014) #65388800 válasza Jano_023 (#1013) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szívesen 😊

(#1015) bmichel


bmichel
csendes tag

Köszönettel vennék tanácsokat:
Chromecast 2 mini pc-t tervezek venni, hogy az asztali PC-mről inetes filmeket tudjak lejátszani a nagy képernyős TV-n, ami kb. 10 méterre van. Olvasom, hogy ez megoldható, de bizonyos filmeket csak "tükrözéssel" lehet lejátszani. Egyszerűen meg tudná nekem valaki írni, hogy' lehet "tükrözni"?
Ha pl. itt az asztali PC-n tudok nézni egy filmet, azt automatikusan a Chromecast 2 segítségével is - tükrözés nélkül?
Egyébként a TV és a router között 10 méter lenne, de közte két 30-as és egy 10-es téglafal! Jó routerrel elfogadható minőségű kép és hang lenne a tv-ben?

(#1016) #65388800 válasza bmichel (#1015) üzenetére


#65388800
törölt tag

fogja a jelet abból nincs gond.

le kell tölteni chrome böngészőbe ezt az alkalmazást [link]

ha HDD ről szeretnél lejátszani filmet akkor ez is kell [link]

ha online akkor pedig az először belinkelt appal tudod a filmet kirakni TV-re

(#1017) Jano_023 válasza #65388800 (#1014) üzenetére


Jano_023
őstag

Hali, a chromecast 2 ki kell vagy ki lehet valahogyan kapcsolni vagy csak kihúzni lehet a tvbol? Akinek van annak egész idő alatt a tv-ben van és megy?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1018) #65388800 válasza Jano_023 (#1017) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ha a TV-t lekapcsolod kikapcsol az is. Soha nem húztam még ki.

(#1019) bmichel válasza #65388800 (#1016) üzenetére


bmichel
csendes tag

köszi.
kezdő vagyok, az online az, hogy éppen megy a film az ineten, amit a tv-re akarok átvinni?
Routernek megtenné egy TP-Link 1043NDv2/v3 vagy Asus N18U is, vagy kell mondjuk egy ASUS 56U minőség??
Ha egy vadiúj routert bekötök a rendszerbe, akkor azonnal át tudom küldeni a jeleket a TV-re, vagy valamit telepítenem kell??
Bocs, de mit jelent "az először belinkelt app"?

(#1020) #65388800 válasza bmichel (#1019) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen ami éppen megy az interneten film azt egyből ki tudod küldeni TV-re

Hát nekem egy TP-Link WR841ND van és tökéletesen megy vele. Nincs gond.

Az először belinkelt app alatt azt értem, hogy ami belinkeltem legelőször. Ezt : [link]

Beüzemeléshez van itt egy kis videó is [link]

[ Szerkesztve ]

(#1021) bmichele válasza #65388800 (#1020) üzenetére


bmichele
csendes újonc

Köszi a a segítséget.
Ugye a Chromecast-ot USB-vel tudom a TV-ről táppal ellátni?

(#1022) #65388800 válasza bmichele (#1021) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen, de lehet hálózatról is. Adnak hozzá töltőfejet.

[ Szerkesztve ]

(#1023) bexinho23


bexinho23
őstag

Na megérkezett a múlthéten emagról megrendelt CC 2.0. Szépen becsomagolva, bár belül a fehér doboz itt ott maszatos (koszos). Előfordulhat, hogy újracsomagolt...? Hazaérek kipróbálom. Amúgy minden gyári állapotban van, de semmi papírt nem kaptam a csomagban/dobozban, csak egy kezelési útmutatót. Ha ne adj isten, bármi baj lenne, hol tudom hivatalosan érvényesíteni a garanciát? Elvileg 2 évet ad az emag, de valljuk be, senki sem szeretne az emagnál garanciáztatni. Van egy e-számlájuk (nagyon egyszerű, letölthető), de semmi több... írok azért az ügyfélszolgálatra, hogy semmi garipapírt nem kaptam a készülékhez. De előtte gondoltam itt is megírom. A készülék remélem azért menni fog :)

Más: ti mire kötve használjátok? Hálózatra, vagy TV usb-re? Ami még érdekesség volt számomra, hogy a tápegység kábele (usb) vége nem EU szabvány, de van hozzá átalakító. A kábel google kábel (logóval), nem gagyi, csak érdekes.

(#1024) #65388800 válasza bexinho23 (#1023) üzenetére


#65388800
törölt tag

emagnál tudod érvényesíteni a garanciát mivel hivatalosan nem forgalmazzák ezért német a felirat a dobozon.

TV usb-jére kötöm rá

[ Szerkesztve ]

(#1025) tomp válasza bexinho23 (#1023) üzenetére


tomp
félisten

Előfordulthat, hogy már eleve a Google-nél maszatos lesz a doboz. A dobozon lévő gyári papír nyitó részénél te tépted le a záró fóliát vagy már le volt tépve? Mert azzal kideríthető, hogy bontott volt e. Papír nem jár hozzá csak annyi ami a dobozhoz van ragasztva.
Nekem a német Media Marktból van a CC2 és CC Audio. Ott sem adtak semmi papírt. Mivel neten lett rendelve így elküldték a számlát. Ennyi.
Ha nem EU szabványos a táp adapter akkor vagy angol vagy amerikai piacról szerzi be az emag.
Nekem megvan mind3 Chromecast modell. Mind3 a német piacról van és mindnek EU szabványos a dugója.

Amúgy nem értem minek usb kábelt rákötni. A 2-3éves tv modelleknél már a HDMI-ről kapja az áramot. Én a tv-re kötöm az usb-t egy hubon keresztül.

(#1026) Jano_023 válasza #65388800 (#1024) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem maga a cucc a HDMIben van és a falba dugtam a tápot. Nektek azért kapcsol ki mert a tv-ből kapja az arányt. Nekem a falból jön.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1027) bexinho23 válasza tomp (#1025) üzenetére


bexinho23
őstag

A tapacsot én vágtam fel. A maszatok (több is) a dobozon belül voltak. Ezért is furcsáltam kicsit. Ha a vonalkód alatti S/N sorszám melletti jelölés (US) az USA-t jelenti, akkor amerikai szabványról van szó. Nem probléma, mert van benne átalakító, csak fura volt. Mivel sehol sem olvastam meghibásodásról, így nem aggódok a garanciáztatás miatt. De jobb rákérdezni fórumon, ha bármikor beüt a dolog. Amúgy az én TV-m az egy 2013 év közepi gyártású LG. Sajnos csak egy USB port van rajta, így a hamarosan érkező digitális hang adapter eszközt kénytelen leszek a digi beltéri egység usb portjára kötni.

(#1028) tomp válasza bexinho23 (#1027) üzenetére


tomp
félisten

Nekem "DE" jelzés van. Akkor valóban amerikai piacos a tiéd.
Nekem 2 usb-m van a Sony-n de mivel 2 CC van a tv-n így kénytelen voltam hubot bekötni, hogy ne foglalják el feleslegesen mindkettőt. Úgysem vesznek fel áramot.
Meghibásodásról én sem tudok.

Jano_023
1.4-es HDMI esetén ha be van kapcsolva a tv akkor onnan veszi az áramot. Mivel te 240-re dugtad így amikor kikapcsolod a tv-t átáll hálózati áramra. Ilyenkor legalább van egy előnye. CC-vel be tudod kapcsoltatni a tv-t. :)

(#1029) Viper26


Viper26
nagyúr

Ki / honnan szerezte be, vagy honnan lenne érdemes?

Emag-nál látom van, gondolom az is oké.

Pixel 7 | FR955

(#1030) tomp válasza Viper26 (#1029) üzenetére


tomp
félisten

A régi CC-t német amazonon. Németországban élő család tag pár hét után hozta haza.
CC2 és Audio német MM. Szintén ő hozta haza. :DD

(#1031) gyugyo79 válasza Viper26 (#1029) üzenetére


gyugyo79
addikt

eBay . De amikor vettem még nem lehetett itthon kapni (CC 1) és utána is 1.5 x annyiért kezdte 1-2 webáruház árulni. De pld. most én simán megvenném az emag-ról azért 14 400 forintért a CC 2 -őt de 20 ért már nem ...

(#1032) bexinho23


bexinho23
őstag

Nagyon jó ez a CC2. Tegnap 5 órát szöszmötöltem vele (kisebb szünetekkel). Az első félóra kínlódás volt, ugyanis a közelebbi routerünkre (Linksys) felcsatlakozott, de internetre nem akart felmászni. Viszont csak egy beállítást kellett végrehajtanom (upnp engedélyezése).

A streamelés gyönyörűen megy PC-ről (full hd mkv), és a youtube is tökéletes. Azonban a telefonról kiküldött képek minősége botrány. Hiába várok pár msp-et, míg kitisztul, látható, hogy nem annyira részletes, mint a telefonon, vagy a PC-n. A (rövid) saját készítésű videókkal (full hd) pedig meggyűlik a baja streameléskor. Várnom kell pár msp-et amíg bebufferel. Érdekes, mert a laptopról (igaz LAN kábellel van routerre kötve) streamelt filmek szépen mennek.

Appok, amiket eddig kipróbáltam és használni is fogok:
- All Cast (saját képek és videók streamelése)
- Google Cast (tükrözés, CC kezelése, irányítása, telefon tükrözése)
- Videostreaming for CC (chrome-on keresztül PC-n lévő mkv lejátszása)
- Bubble UPNP (még csak kipróbáltam)

Viszont lennének kérdéseim:
1, Nálatok se tökéletes a telefonon lévő képek felbontása?
2, Kodiról sehogy sem tudok normálisan streamelni. Nektek sikerült már? Neten találtam egy megoldást. XML fájlt kellett a kodi egyik rejtett mappájába másolnom. Így a kodiból indított film automatikusan a chrome böngészőben jelenik meg, amit szépen ki tudok tükrözni a CC-re. Azonban már a böngészőben tiltva van a hang. Így a TV-re se megy át. Beállításokon belül nincs megoldás erre, valószínűleg a Chrome kodekje nem tudja az AC3 szabványt. Viszont VLC-ről streamelésnél nekem borzasztóan akad a lejátszás.

Kicsit hosszú lett. De nagy élmény ez a CC. :)

(#1033) tomp válasza bexinho23 (#1032) üzenetére


tomp
félisten

Képekre én a Sony saját Album appját használom... évente kb 2x. :DDD Ott alapesetben gyenge minőségű átküldés van beállítva. De ha átállítom eredeti minőségre akkor az eredeti képet küldi át. Szerintem nálad is hasonló eset van annál az appnál.
Én mindenféle videóra a Bubble UPnP-t használom. Nekem megérte az árát. Mindent átküld. Telefonon lévő videókat is azonnal indítja a CC-n. Egyedül a DTS hangot kódolja át. AC3-at tovább küldi a CC felé. CC pedig érintetlenül tovább küldi a HDMI-n.
Én a Google Cast appon kívül a Bubble UPnP-t használom. Tud mindent és egyszerű. Gépen a Bubble Servert és a Linn Kazoo-t.

(#1034) bexinho23 válasza tomp (#1033) üzenetére


bexinho23
őstag

Ha hálózatra dugom, és nem usb-ről működtetem, akkor a CC tv kikapcsolásakot folyamatosan működik, vagy "standby" üzemmódba kapcsol?

(#1035) tomp válasza bexinho23 (#1034) üzenetére


tomp
félisten

Majd lemérem. De szerintem nem nagyon lenne értelme a standby állapotnak mert ígyis minimális áramot fogyaszt.
Azt tudom, hogy a CC Audio ha nem kap munkát akkor egy idő után lekapcsolja az optikai kimenetet azaz nem világít a Jack.

(#1036) gyugyo79 válasza bexinho23 (#1034) üzenetére


gyugyo79
addikt

A CC 1 biztos, hogy csak akkor kapcsol le ha usb -n nem kap áramot . HDMI -t nem vizsgálja. Legalábbis nálam swichen van és ha elkapcsolok róla akkor is megy tovább míg a többi eszköz rögtön észreveszi.

(#1037) bmichele válasza #65388800 (#1016) üzenetére


bmichele
csendes újonc

Most jövök az üzletből, ahol azt tanácsolták, hogy mielőtt megvenném a CC2--t tisztázzam, hogy aszatli PC-ről hogyan működtethető? Ugyanis szerintük, meg a kütyü dobozán is okos telefonra van beállítva, döntően androidra!
Az általad megadott link ezt kiváltaná, hogy a PC révén is tudja a streaminget?
Nekem msoft 7 van. Ezzel is menne?
A google böngésző automatikusan chrome böngésző lehet, mert régebben volt sima google és külön google chrome. Az általad megadott link ugyanis azt írja, hogy google chrome hardware szükséges.
A Chrome Inetes áruházban talált "videostream for google chromecast" ea link, amit le kell töltenem?
Ide úgy jutok be, hogy a jobb felső sarokban az Internet Speed Trackerbe belépek?
Ha egyszer ezt feltöltöttem, akkor a PC, a WI-fi és a TV bekapcsolásakor automatatikusan kapcsolatba kerül a rendszer?
Bocs a dedós kérdésekért, de nem akarok ráfázni, és visszajárni az üzletbe ...

(#1038) tomp válasza bmichele (#1037) üzenetére


tomp
félisten

Az üzletben kicsit nem értik a Chromecast működését.
Működik pc-ről is a dolog. Beállításhoz viszont jobb a droid/ios app.
Mindent megtalálsz az összefoglalóban. Mobileszközről és pc-ről való használat is le van írva.

(#1039) bmichele válasza tomp (#1038) üzenetére


bmichele
csendes újonc

Köszönöm.
Melyik összefoglalóban találom meg a PC-ről való működtetés leírását?
Hogy' deríthetem ki, hogy a TV-men 1.4-es a HDMI, amivel összekötöm, mert írtad korábban, hogy az is ad tápot.
Ezek szerint , ha egyszer beállítottam, azután már elég bekapcsolni a rendszert, és azonnal nézhető a TV-n az ineten elindított műsor nézése?

(#1040) #65388800 válasza bmichele (#1039) üzenetére


#65388800
törölt tag

Mindegy milyen HDMI USB-t akkor is be kell valahova dugni.
Igen csak 1-szer kell beállítani. Utána csak bemenetet váltasz és már megy is.

(#1041) bmichele válasza #65388800 (#1040) üzenetére


bmichele
csendes újonc

köszönöm.
Az asztali PC-n a Videostreaming for CC (chrome-on keresztül PC-n lévő mkv lejátszása) t kell letöltenem a müködtetéshez?
Amennyiben segítetek a beüzemelésben, akkor megveszem a CC2-t.

(#1042) tomp válasza bmichele (#1041) üzenetére


tomp
félisten

Segítünk persze de szerintem nem kell mert egyszerű. :)
Használhatod a Videostreaming for CC-t vagy akár a Bubble UPnP Servert. Utóbbinál egyszerűen a jobb klikkes menüben fog megjelenni a Chromecast mint lejátszó eszköz a Windowsban.

(#1043) bmichele válasza tomp (#1042) üzenetére


bmichele
csendes újonc

megvettem a cc2-t.
A kettő közül melyiknek mi az előnye?
Le kell töltenem valamit a Videostreaming for CC-hez is? (Pl. a Bubble UPnP Server linkben van egy Windows Installer; azt installáljam, ha ezt kívánnám használni?)
A Videostreaming for CC megnyitása előtt válasszak ki egy nézendő filmet, majd menjek végig az ott fölajánlott pontokon, és a narancssárga gomb megjelenésekor már indíthatom a TV-n való lejátszást?
A CC2-t nem is kell setupolnom, csak összekötnöm a TV-vel (HDMI és az USB kábelt a TV USB-jébe)?
A wi-fi meg automatikusan átviszi jeleket?
Ennyire egyszerű lenne vagy....?

(#1044) tomp válasza bmichele (#1043) üzenetére


tomp
félisten

Videostreaming for CC-hez kell azt hiszem Chrome böngésző. De azt nem ismerem. Bubble UPnP Servert csak feltelepíted és beállítod ahogyan le írtam az összefoglalóban.
CC-t kell telepíteni! Mármint beállítani. Rádugod a tv-re, az usb kábelt pedig vagy az adapterrel a 230-ba vagy egy usb-re. Telefonra töltsd le a Google Cast programot. Telefonnal kapcsolódsz a CC wifijére majd a program meg fogja azonnal találni az eszközt. Ott minden leír, hogy mit kell csinálni. Meg kell adni az otthoni wifi hálózat nevét, jelszavát. Megadhatod, hogy a CC-nek mi legyen a neve. A végén letölti a frissítést, újraindult és már használhatod is. :)

(#1045) bmichele válasza tomp (#1044) üzenetére


bmichele
csendes újonc

Köszönöm, de nincs okos telefonom, és nem is veszek, mert egyáltalán nem használnám.
Azt írtátok, hogy ehhez nem is kell, működik asztali PC-vel is.
Most akkor hogyan üzemeljem be a CC-T??

(#1046) #65388800 válasza bmichele (#1045) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen megy asztali PC-vel is. Bekötöd a cct tvbe. Rákapcsolsz arra a bemenetre. Ott végigvezet. Első képernyőn beírod a weblapot amit megad. Rákapcsolódsz wifire utána átvált magyarra.

Laptopod van?

(#1047) bmichele válasza #65388800 (#1046) üzenetére


bmichele
csendes újonc

Mi lenne az a "weblap, amit megad"?
A rákapcsolódás wi-fi-re automatikusan megy, vagy van megjelenik ilyen opció a képernyőn miközben azt teszem, amit írtál?
Laptopom még nincs. Mire lenne jó a CC kezelésénél?

(#1048) #65388800 válasza bmichele (#1047) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát az elején jó lenne mivel a cc először is jelet ad ki. Arra a wifire kapcsolódsz te rá mivel valahogy meg kell adni neki a jelszó és a wifi nevét. Ez csak az elején kell utána megjegyzi. Hát ha bekapcsoltad a cc-t mit ír ki a tv kijezőjére?

(#1049) bmichele válasza #65388800 (#1048) üzenetére


bmichele
csendes újonc

Azt írja ki, hogy kérjük beállítani:
chromecast.com/setup
Sajnos mellette egy okostelefon képernyője, mert gondolom,hogy azon keresztül lehet megadni neki a két adatot.
Milyen tudású okostelefont (androidos, egyéb ...?) kérjek kölcsön, amivel ezeket be tudom vinni?
Erre csak kábellel tudom feltölteni a PC-mről a Google Cast programot, amit Tomp javasolt?
Ha ez sikerülne, akkor utána többé ugye nem szükséges az okostelefon!

(#1050) #65388800 válasza bmichele (#1049) üzenetére


#65388800
törölt tag

Nem muszáj telefon. Elég egy notebook is. Csak addig kell amíg belépsz a chromecast menüjébe azzal a linkkel amit kiírt a képernyőre. Ha nincs se notebook se okos telefon akkor arra az 1 percre kölcsön kellene kérni.

Ha megnyitod ezt a linket [link] Bejön a weboldal. Ha okos telefont sikerül szerezni akkor Android vagy Iphone kell. Ha nincs akkor jó a laptop is. De akkor ezt kell letölteni [link]

laptoppal vagy telefonnal megadod neki, hogy melyik wifire kell felcsatlakozni megadod a jelszót és utána tudod PC-ről is használni. Addig sajnos nem mivel a PC ben nincs wifi antenna amivel be tudnád állítani.
Elején sajnos nem lehet elkerülni ezt.

És a használathoz Chrome böngésző kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.