Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) tomp válasza Honkydoo (#450) üzenetére


tomp
félisten

Igen annak kifejezetten jól áll.
Az optikai kimenet az egyben van a jack port hardverrel. Az a csúcs, hogy benne van egy 2magos SoC, RAM, háttértár, DAC, Wifi-Bluetooth vezérlő chip.
teteje, alja
Itt van a Chromecast 2 és Chromecast Audio szétszedve. :)

(#452) Honkydoo válasza tomp (#451) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, láttam már. :)

Más:
Azt olvastam a neten, hogy januárban jön a tidal támogatás a CCA-hoz. :))
Ez jó hír, mert valszeg könnyen lehet majd zenét hallgatni legálisan tömörítetlenül jó minőségben.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#453) tomp válasza Honkydoo (#452) üzenetére


tomp
félisten

Januárban hivatalos TIDAL support? :Y :C
Akkor nem kell majd a BubbleUPnP alkalmazást ehhez használni. Habár egyszer maga a Tidal support írta nekem, hogy amíg nem lesz Chromecast támogatás, használjam a BubbleUPnP-t mert abban van támogatásuk ami kiküldi az eszközre a zenét. :)

(#454) tomp


tomp
félisten

MinDig TV alkalmazás megy nálatok Chromecaston?
Az alkalmazásba belekerült a támogatás. Ott is van a gomb a lejátszás alatt de inaktív. A MinDig TV viszont lelkesen reklámozza, hogy már megy... :DDD

(#455) mgy válasza tomp (#454) üzenetére


mgy
senior tag

szürke.

(#456) tomp válasza mgy (#455) üzenetére


tomp
félisten

Köszi akkor még egy megerősítés, hogy nem nálam van a hiba. Pedig már ráfogták arra, hogy nem ugyan azon a hálózaton vagyok. Érdekes lenne... A kék mobilszolga TV alkalmazása szépen látja a régi és új Chromecastot is. :)
A régin jóóóóó lassan jön be a kezdő képe. Az új modellnél azonnal. :)

(#457) Rico45 válasza tomp (#454) üzenetére


Rico45
őstag

Tv-Go-t várom ,hogy legyen cromecast támogatással ! De neem :((

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#458) tomp válasza Rico45 (#457) üzenetére


tomp
félisten

Annál nincs is tervben a CC támogatás...

(#459) Patice válasza Patice (#430) üzenetére


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Ahogy már jeleztem, csatlakozom én is a Chromecast Audio-t használók táborához.

Karácsony előtt kaptam kézhez ezt a kis mütyürt egy kedves fórumtársamtól ajándékba, és ígértem, hogy beszámolok a tapasztalataimról, de gondoltam másoknak is hasznos lesz, így inkább ide írom le.

Kicsomagolás után nem volt semmi gond az üzembe helyezéssel, a telefonom simán megtalálta helyi hálón és az átnevezés, wifi jelszó megadása és szoftver frissítés után már csak egy kis ellenőrző pittyegést kellett meghallgatnom és már mehetett is a zene.

Synology NAS (DS213) tulajként igyekszem követni a Synology DSM operációs fejlesztését és tavaly már olvastam a Chromecast támogatásról, és egészen mostanáig nem is érdekelt a téma.

De az életemben bekövetkezett nagy változás - családommal birtokba vehettük a saját házunkat - új ötleteket szült az otthoni audiovizuális szórakoztatás megoldására. Többek között a konyhába is szerettem volna hangcuccot, amin a NAS-ról hallgathatnánk a (főleg veszteségmentes, sok nagy felbontású) zenéinket, netrádiózhatunk, stb.

Korábban használtam már külső USB-s DAC-kal a Synology DS Audio alkalmazását, ami mobilról/tabletről szépen vezérelhető. De találtam jobb minőségű megoldást. Viszont az új helyünkön a konyhába tökéletes a DS Audio minősége is háttérzenéléshez. Amíg a CCA nem lett meg, addig az előző verziós FiiO E10-es fejes erősítőmet állítottam be USB-s DAC-nak a NAS-ra kötve közvetlenül egy USB kábellel, mert a NAS egy polcra került a folyosón, a konyha ajtaja fölé. A hangot a tuning Genius szettem szolgáltatja most is (csak már ezt is tovább reszelgettem kicsit :DDD ).

Mivel a fejes erősítőmet nem akartam erre a feladatra elpazarolni, ezért elkezdtem olyan kütyü után nézni, ami egyszerűen tudná szolgáltatni a tartalmat és ekkor olvastam ezt a cikket, ami megerősített abban, hogy nekem erre van szükségem.

Utána olvastam, hogy mások a világban használják-e már Synology NAS-sal párosítva, és biztató külföldi fórum hsz.-eket olvastam. Ezután következett a beszerzés, amiben itt is szeretném megköszönni Borisz 76-nak a közbenjárását. :R

December 23-án átvehettem Ferihegyen és hazaérve este be is üzemeltem és pár kis próbát végeztem vele.

A neve "KONYHA" lett, mert ott fog hosszú távon szolgálatot teljesíteni, de a házban végzendő kisebb munkák közben hurcoltam magammal különböző pontokra a házon belül, hogy halljam, mennyire stabil a wifis vétel N-es hálózaton, szinte nulla zavaró szomszédos hálózattal a környéken.

Több fal és/vagy vasbeton födém átvitele már problémás volt és a zene gyakran recsegett, mint egy régi szokol rádión, amikor rossz a vétel, de szerencsére a konyhában csak egy vastagabb főfal van a CCA és a router antennái között (kb. 1 m távolság) így itt elég stabil az átvitel és több napi folyamatos működtetés során sem vesztette el a kapcsolatot, és nem szakadt meg a zenefolyam a NAS-ról.

Felbontásokat illetően elég jó a támogatás, a fentebb linkelt cikknek megfelelően jól boldogul a 24/44.1, 24/88.2 és 24/96-os FLAC fájlokkal, MP3 állományokkal és netrádiókkal. Spotify-ra szerintem nemsokára előfizetek és kipróbálom azt is. 24/192-es FLAC már csak szaggatva ment, nekem szoftveres limitációnak tűnik, de nem néztem utána részletesen a CCA-ban található DAC képességeinek.

Synology DS Audio-ban a beüzemelés után kiválasztható kimeneti eszközként jelenik meg. :C

Ja, igen, mindezt analóg kimeneten tettem. A jack csatlakozó aljzat végén ott világít pirosan az optikai egység jeladója is, így akár digitálisan is kivezethető belőle a jel, de ezt még nem tudtam kipróbálni, ugyanis ehhez nincs tartozék kábel, vagy adapter, ezt magunknak kell beszereznünk.

További próbák várhatóak még a házban található eszközökkel párosítva. :K

Ja és a hangja: először a FiiO E10-hez képest jitteresebb, magasba húzó és ezért részletesebbnek tűnő hangja volt, de így egy hét járatás után mintha már magához tért volna és nem fáraszt a hangja, hanem zenélget, nem olyan jó mélyekkel, mint a FiiOka, de háttérzenének és a konyhába tökéletes megoldás számunkra.

Aki hasonló megoldást keres, annak ajánlom figyelmébe. Több példánnyal + Synology NAS-sal simán kivitelezhető egy D.I.Y. alap multiroom rendszer (Raspberry-től olcsóbban). :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#460) tomp válasza Patice (#459) üzenetére


tomp
félisten

Érdekes miért szaggatott. Lehet az analóg jack nem bírja a 24/192kHz-et? :DDD
Az Audioban egy AKM AK4430 192kHz/24-Bit Stereo DAC van azaz hardveresen elviszi.

(#461) Patice válasza tomp (#460) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor szinte biztos, hogy szoftveres limitáció, mert a linkelt cikk még csak most számolt be arról, hogy mehetnek a 24/96-os zenék.

Kíváncsi leszek a későbbiekben lesz-e ebben előrelépés. Ha nem, az sem fog zavarni, 24/96-os felbontásból több zeném van, mint 24/192-ből. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#462) tomp válasza Patice (#461) üzenetére


tomp
félisten

Többen is írták, hogy lehetséges a TIDAL miatt lett elérhető a 24/96kHz. No de a TIDAL csak 16/44,1kHz. Vagy majd a CES-en a CC Audio támogatást megtuningolják egy kis 24/96-al? :DDD

(#463) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok! Chrome castban hol tudom a telorol stream-elt video minőséget àlitani? Minimalisan screen miroringnàl amikor videot nezek telorol be-be szagat pl kozvetitest nezve.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#464) Honkydoo válasza Patice (#459) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszönjük a beszámolót! :)

Nem lehet, hogy a wifi limitációja szaggatott a 24/192-es FLAC átvitele? Nem tudom pontosan mekkora sávszélességet igényel, de lehet túl messze volt? Vagy a g-s wifi már kicsi neki? :F
Csak azért kérdezem, mert én is úgy tudom, hogy mennie kéne! :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#465) Honkydoo válasza Honkydoo (#464) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én egyébként kipróbáltam a digitális kimenetet is. Szól.. Ere jutottam, ugyanis több tesztre nem volt lehetőségem. Majd ha meglesz a DAC/Fejes erősítő kombóm, akkor kivesézem. ;]

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#466) Lesli16


Lesli16
újonc

Sziasztok!

Karácsonykor lettem büszke tulajdonosa egy Cc-nek, legfőképpen filmnézésre használom és nagyon meg vagyok vele elégedve :)) A laptopomra és a telefonomra is telepítettem a PLEX-et, azzal küldöm a Cc segítségével a laptopon lévő filmeket a TV-re.

Viszont a mai napon belebotlottam az első számomra megoldhatatlannak tűnő problémába. Feltelepítettem a PLEX-et a barátnőm laposára is, amit a saját acc-omal használok (free acc). Szépen felcímkézi a filmeket, még a telefon app-ba is áthúzza.
A telefonomon meg is tudom nyitni a filmeket, hibátlanul játssza őket, viszont amikor a TV-re akarom átküldeni, akkor csak "teker".

Gondoltam sebaj, akkor az Ő gépén lévő dolgokat csak a gépről nyitjuk majd meg. Viszont a gépen lévő PLEX progi meg el sem indítja a filmeket, nem hogy nem küldi át (szintén csak "teker"). :W

Mind a kettőnknek ASUS laptopja van, Win 10 Pro-val, a telefonom Samsung Galaxy A5.

Bárkinek bármi ötlet, hogy mi lehet a megoldás? :DD

(#467) Rico45 válasza Lesli16 (#466) üzenetére


Rico45
őstag

Szerintem a Plex topikban is írd le ezt! Hátha ott tudnak segíteni.
Lehet valami beállítási hiba.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#468) tomp


tomp
félisten

Megkérdeztem a TIDAL supportot, mikor érkezik a Chromecast támogatás.
"We are currently working on Chromecast support and plan to release this feature in the early months of 2016."
:C

(#469) Honkydoo válasza tomp (#468) üzenetére


Honkydoo
őstag

Remek! :C
Akkor nem olvastam félre a neten. :B

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#470) Rico45 válasza tomp (#468) üzenetére


Rico45
őstag

Az mi is pontosan? Olyan mint a Spotify?

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#471) mgy válasza Rico45 (#470) üzenetére


mgy
senior tag

Vagy inkább miben több, mint a spotify, rdio, google music?

(#472) Patice válasza Rico45 (#470) üzenetére


Patice
nagyúr

Olyasmi, csak jobb minőségben ad, Spotify MP3-at "sugároz", azaz veszteséges hangot, TIDAL pedig CD felbontású (16bit/44,1 kHz), veszteségmentest.

Azaz, akinek szüksége van/igényli a jobb minőséget, az pár hónapon belül CCA-n is fogja tudni hallgatni a TIDAL-t. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#473) tomp


tomp
félisten

TIDAL:
nem tömörített formátumban adja a zenét. CD minőség. 1411kbps azaz miközben a Play Music és Spotify-on egy dal max 10MB a TIDAL-on kb 30MB.

Patice
Spotify nem mp3-ban ad hanem OGG Vorbis-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#474) mgy válasza Patice (#472) üzenetére


mgy
senior tag

Hmmm, ennek azért van értelme, kösz!
Meg is lesem, de valszeg itt se lesz más a helyzet, maradnak a yt-ról letölött, 100x tömörített szarok. :D

(#475) Patice válasza mgy (#474) üzenetére


Patice
nagyúr

Többek között ezért használok saját adattárat. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#476) tomp válasza Patice (#472) üzenetére


tomp
félisten

Aki TIDAL előfizető az eddig is tudta hallgatni Chromecaston a tartalmat, csak nem a hivatalos Tidal alkalmazással. :)
Nyáron még "foglalkozunk a témával" válaszuk volt majd ajánlották a dlna appot amit használok. :D

(#477) tomp válasza Patice (#459) üzenetére


tomp
félisten

Próbából átküldtem egy 24/192kHz-es tartalmat a régi Chromecastra, az újra és az Audio-ra a BubbleUPnP-vel.
A régi és az új Chromecast azonnal indult. Szólt a zene. Az Audio viszont kb 5mp-es gondolkodás után hiba üzenetet dobott, miszerint a tartalom nem játszható le.
1, Nem tudom, hogy a HDMI-s verziónál valóban 192kHz-en megy ki a hang azaz csak egyszerűen tovább küldte a régi és az új a hangot vagy lebutította.
2, Ha a HDMI-s verziók valóban 192kHz-en kitolták akkor az Audio miért van limitálva 96kHz-re.

(#478) Honkydoo válasza tomp (#477) üzenetére


Honkydoo
őstag

Lehet akkor mégis Patice-nek van igaza és van benne valami szoftveres korlát.
Remélem nem lesz benne sokáig. :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#479) tomp válasza Honkydoo (#478) üzenetére


tomp
félisten

No de miért van benne korlátozás ha a hdmi-s verziókban nincs? :F

(#480) Honkydoo válasza tomp (#479) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rejtély.
Egyébként lehet csak a szoftver nem kiforrott még. Én erre gondoltam először.
Persze én is csak találgatok, nincsenek bennfentes infóim sajnos. :D

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#481) tomp válasza Honkydoo (#480) üzenetére


tomp
félisten

Ha nem kiforrott akkor miért adták ki? :)
Eddig azt hiszem a 96kHz-es zenét az Audio lebutította 48kHz-re és azt adta ki. Most már ki is adja. Elképesztő. :DDD

(#482) mgy


mgy
senior tag

CCA-ra youtube cast nálatok megy rendesen? Számítógépről/telefonról?

(#483) Rico45 válasza mgy (#482) üzenetére


Rico45
őstag

Igen jó!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#484) slice14


slice14
veterán

Szerintetek az autocast miért nem látja a ccaudio-t? A cc2 a 2.4ghz-n lóg, a ccaudio meg 5ghz-n. Ill. átállítottam az audiot 2.4-re és akkor sem látja.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#485) tomp válasza slice14 (#484) üzenetére


tomp
félisten

Szimplán nem támogatja.
pl Telenor MyTV, Youtube alkalmazás sem látja a telefonon az Audio-t. De pl BubbleUPnP, Sony Music(ex Walkman) alkalmazás igen.
Érdekesség, hogy a(z) HBO GO Audio-ra is kiküldi a sorozat/film hangját.

(#486) slice14 válasza tomp (#485) üzenetére


slice14
veterán

Közben én is megtaláltam hogy nem támogatja.
Szokás szerint előbb kérdezek és aztán keresek. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#487) mati12


mati12
senior tag

Az internet előfizetésem mellé jár hozzzáférés a Filbox Live alkalmazáshoz,ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni,hogy létezik-e valamilyen program aminek a segítségével megtudom jeleníteni a filmeket CC-on keresztül a tévémen. A képernyő tükrözéssel természetesen megy a dolog de én ennél valamivel komolyabb programot szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#488) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Kipróbáltam a tidal-al a cast-olást, és működik! Bár lehet ez a verzió eddig is ment? Nincs a webes felületen külön ikon, tehát elkezdtem lejátszani a zenét és rányomtam a chromecast plugin-ra, hogy küldje át, és megcsinálta. Mindezt HIFI beállításokkal. (FLAC) Viszont ha bezárom a böngészőt elmegy a zene.. Ez így nem jó. Úgy lenne tökéletes mint a deezer-nél, vagyis hogy szól tovább a muzsika. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#489) tomp válasza Honkydoo (#488) üzenetére


tomp
félisten

Jelenleg szimplán a böngésző lapját küldöd át. A plugin ki is írja, hogy lap átküldése. Ha lenne Chromecast támogatás akkor "localhost átküldése" szöveget írna ki.
Nemsokára megkapjuk a Cast támogatást és már menni fog úgy ahogyan te is mondod.
Addig marad a telefonról BubbleUPnP alkalmazással való Tidal cast.

(#490) Honkydoo válasza tomp (#489) üzenetére


Honkydoo
őstag

Értem, akkor várok. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#491) Krisztina1


Krisztina1
csendes tag

Sziasztok A HBO Go alkalmazás működik? legutoljára másfél éve próbáltam akkor még nem volt, kösz

(#492) tomp válasza Krisztina1 (#491) üzenetére


tomp
félisten

Igen működik. Még Chromecast Audio-t is támogatja azaz képes csak a hangot kiküldeni.

(#493) mgy


mgy
senior tag

Baromira nem értek a fizikához, elnézést... :-)
Lentebb írtam, hogy "szar" a gyári töltő, csak 500mA árrammal tölt/táplál. Valahogy csereberéltem a töltőfejeket, kábeleket, s a végső konklúzió az, hogy a hálózati adapterrel semmi gond, tudja az 1000mAh. viszont a gyári kábelt használva csak 500mAh-val tölt. Kipróbáltam egy nagyobb adaptert is, ami 2.4A-t tud, vicces, hogy a gyári kábel azzal is csak 500mAh. Vagyis nem arányosan a fele, hanem fixen 500.
Mi ennek az értelme? Miért nem csináltak egy 500-as adaptert "normális" kábellel? Nem gondolom, hogy ott hülyék ülnek, én meg okos vagyok, sőt! :) Viszont nem értem. El tudná valaki mondani? :D

(#494) Honkydoo válasza mgy (#493) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rég tanultam fizikát, de szerintem a kábel a rossz. Túl nagy az ellenállása, ezért ezen a feszültségen (5V) ennyi áramot tud átengedni. (500mAh) Ez akkor szokott lenni, ha a kábel anyaga rossz, és/vagy a vezeték átmérője kicsi.

Tényleg javítson ki valaki engem is ha hülyeségeket írogatok itt! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#495) z67 válasza Krisztina1 (#491) üzenetére


z67
őstag

Nekem a 2-esen megy, csak pokolian akadozik. 5 ghz-es, AC-s wifit használok. Mivel YouTube a UPC boxban is benne van, ezért nem is tudom másra nagyon használni, így el is fogom adni. :(

(#496) tomp válasza z67 (#495) üzenetére


tomp
félisten

Nekem csak 1x akadozott az HBO GO. Leállítottam a filmet és újraindítottam. Az HBO szervereivel is lehet gond mert Chromecast kapcsolatnál más a stream.

(#497) |AP| válasza tomp (#496) üzenetére


|AP|
veterán

néha nekem is akadozik, ha hangsávot váltok, vagy belehúzok a filmbe. Általában segít, ha az elejéről nézem és nem ugrálok benne sehová :)

(#498) tomp válasza mgy (#493) üzenetére


tomp
félisten

Ott nálad van valami gond! Az adapter tökéletesen eteti a telefont 1,05A-el. A kábel pedig 930mA-t visz át.

(#499) mgy válasza tomp (#498) üzenetére


mgy
senior tag

Hmmm, nem értem... Több kábel, mind gyári chromecast. :-|

(#500) slice14 válasza mgy (#499) üzenetére


slice14
veterán

Én nem vacakolok adapterrel. TVn is, Hifi-n is van usb. Ellátja oszt jóvan.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.