Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) #65388800 válasza tomp (#800) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szívesen :D Még gondolkodom

(#802) boczoli


boczoli
újonc

Sziasztok!

Chromecast mellé használnám a videostream-et, de hibát jelez. Mi lenne ez, és hogyan lehet orvosolni? Köszönöm.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#803) tomp válasza boczoli (#802) üzenetére


tomp
félisten

Milyen tűzfalat használsz? E szerint a tűzfal blokkolja a Chromecast felé menő forgalmat. Fel kell venni a kivételek közé.

(#804) tomp


tomp
félisten

Kiegészülve kikerült az Összefoglaló!
Beleírtam a tegnap felfedezett youtube videó hangjának a kényelmes kiküldését Audio esetén. :)

(#805) #65388800 válasza tomp (#804) üzenetére


#65388800
törölt tag

A mindenki által várt netflix kimaradt :D azért ez fontos app :D

(#806) tomp válasza #65388800 (#805) üzenetére


tomp
félisten

ohhhh nemááá valóban. :DDD
Pedig még van is Netflix free hónapom csak nem használom Chromecaston mert a tv-n van gyári lejátszó hozzá. Beleírom.

(#807) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Spotity?????

:)

(#808) tomp válasza vak_bottyan (#807) üzenetére


tomp
félisten

Mi van vele?
Támogatja már a Chromecastot.

(#809) Patice válasza tomp (#808) üzenetére


Patice
nagyúr

Elírtad... :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#810) tomp válasza Patice (#809) üzenetére


tomp
félisten

Hát érdekes. Wordben tökéletes. Onnan másoltam át. Firefox szerint viszont a Spotity a helyes...
Remélem már tényleg hamarosan elindul a TIDAL hivatalos Cast támogatása. Hátha az MWC-n indul... :DD

(#811) vak_bottyan válasza tomp (#808) üzenetére


vak_bottyan
tag

Spotify lenne,de látom mások is észrevették.Nekem a Crome böngésző ezt írja,de egyébként köszi az összefoglalót.
Köszi a javítást is. :)
.

Húsvétra tudok vinni cast-ot ha kell valakinek,privátban keressetek,ne a topic-ban!
39€ az ára.
Lehet itt ilyet írnom?
Szóljatok ha nem akkor törlöm.

[ Szerkesztve ]

(#812) boczoli válasza tomp (#803) üzenetére


boczoli
újonc

Ha totálisan kikapcsolom a windows tűzfalat, akkor tökéletesen működik. A kivételek közé hogyan lehet tenni pontosan? Program átengedésénél elméletileg ott a pipa. Bocsi az amatőrségemért.

(#813) mgy


mgy
senior tag

Na, van már gazdánk, összefoglalónk, minden nagy! :)

(#814) tomp válasza boczoli (#812) üzenetére


tomp
félisten

Hát azért teljesen kikapcsolni nem ajánlott! Nem ismerem a Windows tűzfalát, mást használok. Amúgy a képen fel kínál letöltésre valamit. Lehet azzal be lehet állítani.

mgy
:)
Szomorú vagyok, hogy anno nem jöttem ide. 2014 decemberétől van Chromecastom.

(#815) tomp válasza vak_bottyan (#811) üzenetére


tomp
félisten

A "hozok külföldről eredeti áron akinek kell" kategória még belefér. De a részletek szigorúan privátba menjenek! :)

(#816) totopad


totopad
senior tag

Sziasztok! Van egy m3u-s file-om, ami egy csomó iptv-s linket foglal magába, vlc-vel, vagy Kodival tudom lejátszani a tartalmát. Van arra lehetőség, hogy pc-ről tudjak Kodi-t vagy vlc-t stream-elni crhomecast-ra? Vagy az m3u-s iptv-s file-t valamivel le tudjam játszani?

(#817) Patice válasza totopad (#816) üzenetére


Patice
nagyúr

Böngészőben (pl. Chrome-ban) meg lehet nyitni az egyes linkeket?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#818) totopad válasza Patice (#817) üzenetére


totopad
senior tag

próbáltam egy rahedli kiegészítőt letölteni, egyik sem tudta kezelni, ez egy linkgyűjtemény, amikor vlc-ben megynyitom, akkor látom a csatornákat, mint egy digitális tv esetén, Kodi is tudja kezelni, igazából arra kéne valami megoldás, de épkézlábat még nem találtam hozzá

(#819) Patice válasza totopad (#818) üzenetére


Patice
nagyúr

Hirtelen most ezt találtam: link.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#820) totopad válasza Patice (#819) üzenetére


totopad
senior tag

köszi, ezt én is láttam, csak az a baj, hogy ez droidra van, nekem meg semmilyen droidos eszközöm sincs :(

(#821) Knobber válasza totopad (#820) üzenetére


Knobber
aktív tag

Ott van a végén:

Install and stream Kodi to Chromecast from a computer:

Streaming Kodi or XBMC content to a Chromecast from a PC isn’t as difficult as you may think, but – like streaming Android content – it’s far from an elegant solution to your problem.
1
Download Chrome and the Chromecast app, as well as ensuring you have a Kodi or XBMC client installed on your computer.

2
Install Chrome and its Chromecast casting extension.

3
Open Chrome and select the “Cast” option from your Chromecast extension.

4
Where you see “Cast this tab to…” on the right will be a small down arrow, click it and select “Cast entire screen (experimental)”.

5
Once done, your entire computer desktop should be streaming to your TV.

6
Open Kodi or XBMC and fire up a video to watch.

Youtube: Knobber

(#822) totopad válasza Knobber (#821) üzenetére


totopad
senior tag

köszi, ezt a megoldást én is próbáltam, ezzel az a gond, hogy nem olyan minőségben stream-el, mint mondjuk a plex, szaggat és laggol a stream, ezért kérdeztem, hogy közvetlen opció van-e rá, hogy kodiból, vagy vlc-ből küldjek ki képet

(#823) Knobber válasza totopad (#822) üzenetére


Knobber
aktív tag

Google Chrome-on vannak VLC bővítmények. Azzal kéne próbálkozni.

Youtube: Knobber

(#824) totopad válasza Knobber (#823) üzenetére


totopad
senior tag

próbáltam már egy csomót, egyik sem kezeli, mivel ez nem direkt link, hanem linkgyűjtemény

(#825) htc07


htc07
addikt

üdv!

ma kaptam meg a cc2-met, de nem nagyon tudom a távirányítóval kezelni, pl. pause youtubeon nem megy.

úgy emlékeztem az első szériával ment, én rontok el valamit, vagy kivették ezt a funkciót?

(#826) #65388800


#65388800
törölt tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#827) tomp válasza htc07 (#825) üzenetére


tomp
félisten

Nem vették ki. Tudja az új is.
Nincs a tv-n azon a HDMI-n kikapcsolva a HDMI-CEC vagy a gyártói fantázia nevű szolgáltatás?
Pl. Sony tv-n a HDMI-CEC-t Bravia Sync-nek hívják

(#828) htc07 válasza tomp (#827) üzenetére


htc07
addikt

Egy pár éves samsungon és egy (asszem) tavalyi szériás LG-n próbáltam, egyiken sem jött össze a dolog, mindkettő CEC-es.

(#829) vak_bottyan válasza tomp (#815) üzenetére


vak_bottyan
tag

Természetesen,karácsony előtt is így történt!
Nem üzletelni akarok vele,hanem csak segíteni,hogy normális áron vehessen akinek kell!
Pár darabot tudok amúgy is egyszerre vinni,mert nem szeretném,hogy ebben álljon a pénzem!
:)

Akit érdekel,privátban keressen.
Köszi.

(#830) boczoli


boczoli
újonc

Tűzfal probléma megoldva, ami a videostream-et illeti! Tetszik nagyon. Felraktam mobilra is [link] A PC-én kijelöltem több mappát, ami aztán szépen megjelent a telón is. Aztán a sz.gépen töröltem a videostream-ból a mappákat, de a telefonon ott van a videolista. Természetesen elindítani már nem lehet, de törölni sem tudom onnét. Ez így elég zavaró, hogy lehet eltüntetni a listát? Aki használja segítsen már. :) Köszi.

(#831) mgy


mgy
senior tag

Rákérdeztem ma a vodánál, sajnos már nem adnak ingyé' chromecastot a mozicsomaghoz. Pedig... :)

(#832) tomp válasza mgy (#831) üzenetére


tomp
félisten

Lehet olvassák a topikot a vodások. :DDD

htc07
Hát akkor nem értem. Mennie kellene. Pause/Play megy. A legelejétől kezdve nem megy?

(#833) htc07 válasza tomp (#832) üzenetére


htc07
addikt

mára megjavult. :F

de csak a playpause megy, tekerni pl. nem tudok.

(#834) tomp válasza htc07 (#833) üzenetére


tomp
félisten

Azt nem lehet. Csak Play/Pause megy. Ha jól emlékszem a Google is úgy reklámozta ezt, hogy ha gyorsan el kell menned a tv-től akkor gyorsabb a tv távirányítóval megállítani.

(#835) htc07 válasza tomp (#834) üzenetére


htc07
addikt

A semminél több, éppencsak. :D

(#836) tomp válasza htc07 (#835) üzenetére


tomp
félisten

Én film közben szoktam használni a tv távján lévő Pause-t. Telefonnál ez 2nyomás ugye. Kijelző be, és a zárképernyőn Pause. Filmben léptetni meg úgyis appon csináljuk. Vagyis én. Lehet ugyan így gondolkodik a Gugli. :DDD

(#837) tomp


tomp
félisten

Azon gondolkoztam, hogy az eszköz alap kimeneti jele 1080p/25. Most kapott 50p-s módot. De 24p mód miért nincs? Jelenleg a 24p-s filmeket átalakítja 25p-re és azt küldi ki.

(#838) Komi28 válasza tomp (#788) üzenetére


Komi28
senior tag

BubbleUPnP-t nem sikerül beállítani a Syno nasomhoz, mindenképp akar valamilyen szerverhez kapcsolódni. megadom neki a nas-t portot is nyitok neki de így sem sikerül csatlakozni. Telefonról meg simán nem is csatlakozik ezen keresztül cca-hoz :(
Van valami magyar leírás hozzá esetleg?

(#839) Bratyóka válasza tomp (#765) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

Szia tomp!
Tegnap meghoztak vegre a chromecastot is es az altalad ajanlott atalakitot is. Probaltam osszekotni a dolgokat, ahogy mondtad. Tehat optikai kabellel az erositot az atalakitoval. Kep franko, de a hangot nem birom atvinni az erositore.
Vajon mit benazhatok el?

(#840) tomp válasza Komi28 (#838) üzenetére


tomp
félisten

Mármint az oldalsó menüben a Library alatt nem látszik a NAS? Alapból a Local Media Server jelenik meg de kiválasztható egy külső ha elérhető azon a hálózaton. pl nálam Plex Media Server és Serviio
Amihez akarna kapcsolódni server az a pc-s transcoding BubbleUPnP server. Nekem nincs a gépen de nem is csatlakozna.

Bratyóka
Nincs az eszközön valamilyen gomb amivel kapcsolható a kimenet? Erősítőn valami speciális beállítás?

(#841) Bratyóka válasza tomp (#840) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

Azt az atalakitot vettem, amit belinkelve ajanlottal. Annak a tetejen van egy jo nagy bekapcsolo gomb.
Az erosito egy jo oreg darab (nad t754), eleg egyszeru gep, nem sok allithato dolog van rajta. Vegigzongoraztam a menujet, de semmi olyat nem talaltam, amin allitani lehetne.

(#842) tomp válasza Bratyóka (#841) üzenetére


tomp
félisten

Hát akkor nem értem. Mennie kellene. Próbáltad kimenő hdmi nélkül, hogy úgy megy e a hang?

(#843) Bratyóka válasza tomp (#842) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

Igen, probaltam ugy is, de nincs hang.
Erosito optikai bemenetevel es a kabellel nincs gond. A tv-vel osszekotve tokeletesen mukodik.
Hat akkor visszaviszem a boltba es kicsereltetem egy olyan fajtara, amin koax kimenet is van, hatha ugy osszekotve mukodni fog.

(#844) okata


okata
újonc

Sziasztok!

Múlthéten beszereztem egy újabb típusú Chromecastet, azonban nem sikerült működésre bírni a hétvége alatt. Összedugtam a tv-vel, ami mutatja is, hogy a kütyü elindult, kiírja, hogy "Bitte einrichten" + CC neve + menjek a honlapra letölteni az appot hozzá. A laptopomra telepítettem is a progit (telefon nem játszik, WP-m van), elindítom, keresi - azonban a wifin nem talál Chromecast eszközt. Gúgliztam, végigolvastam a beállítási útmutatót, a Chromecast Help Forumot, és egyedül annyit tudtam tenni, hogy engedélyeztem a gépen, hogy más eszközök is lássák azt a hálózaton, de nem jutottam előrébb.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, kezdem feladni... :W

Köszi előre is

(#845) tomp válasza okata (#844) üzenetére


tomp
félisten

Az otthoni wifin először nem is fog látszódni. Az app is lecsatlakoztatja a telefont az otthoni hálózatról és rákapcsolódik a chromecast ideiglenes saját hozzáférési pontjára. Próbáld meg te is, hogy a gépen rákapcsolódsz a chromecastra és utána nézd meg a programot.

(#846) okata


okata
újonc

Nagyon köszi, így sikerült. :) Magamtól sosem jutott volna eszembe.

(#847) tomp válasza okata (#846) üzenetére


tomp
félisten

Én is csak azért tudom mert megláttam, hogy app beállítása során nem a saját wifimen volt a telefon hanem a chromecaston. :)

[ Szerkesztve ]

(#848) dime27


dime27
őstag

Holnapi napon én is kézhez kapom végre a kütyüt majd lehetséges, hogy jövök ide segítségért ha vhol elakadok! :B :K :U :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#849) gyuri2008 válasza dime27 (#848) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nekem már a cc2 van nagyon jó.
Egy kicsit macerás beálítani,de megéri :K

[ Szerkesztve ]

(#850) #65388800 válasza gyuri2008 (#849) üzenetére


#65388800
törölt tag

Macerás? Katt katt katt ennyi :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.