Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) mgy válasza Rico45 (#344) üzenetére


mgy
senior tag

Plex próba: "a menük kicsit zavarosak..." :)
Hát, nem adnám oda anyának, hogy indítsa el a gyerekeknek a szomszéd szobában lévő gépen levő, frissen letöltött rajzfilmet.
Ezzel szemben a Videostream gyakorlatilag egy Chrome bővítmény, amivel egy sima párbeszédablakban kiválasztom a lejátszandó bármit, megmutatom, melyik CC játssza le, aztán ennyi. Szóval nekem a Plex nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#352) Rico45 válasza mgy (#351) üzenetére


Rico45
őstag

okés :K :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#353) maán válasza Rico45 (#349) üzenetére


maán
csendes tag

Képernyő tükrözéssel sem?

(#354) Rico45 válasza maán (#353) üzenetére


Rico45
őstag

Nem sajnos! :(Sötét kép fogad.
Nekem is jó lett volna mert csak az egyik szobában van setbox.

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#355) gyugyo79 válasza tuareg85 (#348) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ajándékként szokták ezeket feladni így 99% hogy nincs vám. De ha szerencsétlen vagy akkor bele eshetsz az 1% -ba ....

(#356) mgy válasza gyugyo79 (#355) üzenetére


mgy
senior tag

Elmúltak már azok az idők, hogy hülyék ülnek a pecsétek mögött. Úgy tíz éve... :)

(#357) gyugyo79 válasza mgy (#356) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem 10 éve nem tudtam ilyet venni mégis megjött vám nélkül ...
Szerinted 10 éve kibontanak mindent ami jön és felértékelik, kifizettetik a vámot és az áfát ?

(#358) tomp


tomp
félisten

Még nyáron találtam egy oldalt ahol le volt vezetve a Chromecast fw frissítések. Mi változott.
Most sehogy sem találom. Valaki nem tudja az oldalt?
E hónapban lehetett frissítés mert több filmet bír lejátszani a régi CC. Amelyik film eddig meg-meg akadt az most végig megy gond nélkül. Viszont a Bubble UPnP sokszor eldobja a kapcsolatot "Chromecast ERROR" üzenettel. Ha film megy akkor nem gond mert megy tovább csak nem lehet vezérelni onnantól. Újra kell kapcsolódni hozzá és mutatja is, hogy filmlejátszás van folyamatban. Ha online zene van akkor dal végén szépen leáll és csak a "BubbleUPnP" felirat van a tv-n.
Elég sokan panaszkodnak Netflix leállásra is. Konkrétan Netflix közben rebootot dob a cucc.

(#359) moli.hu válasza gyugyo79 (#355) üzenetére


moli.hu
őstag

az ajandekokra is van vam+afa, csak az ertekhatar magasabb picit (asszem 22 helyett 45 eur). ha nem lenne, a vilagon mindent ajandekkent importalnanak kinabol, ilyen kiskaput nem lehet hagyni.
az ertekhatarba beleszamit a postazas koltsege is! es igy viszont mar eleg kozel lehet a hatarhoz a chromecast.

> "Szerinted 10 éve kibontanak mindent ami jön"

nem.

> "Szerinted 10 éve kibontanak mindent ami jön és felértékelik"

ezek az emberek evek, evtizedek ota ugyanazon a munkahelyen dolgoznak, es naponta sok szaz, sok ezer rontgenkepet neznek meg a szemukkel. Olyan tapasztalatuk van, hogy mar gondolkodas nelkul, ranezesre, osztonszeruen kiszurjak a problemat, ugy, hogy a futoszalag sebesen po:ro:g.
En rendeltem kinabol mobilt problemamentesen, ra 1 hettel rendelt a munkatarsam, pedig szoltam neki, hogy most ne tegye, mert a ph forum visszajelzesek alapjan megszigoritottak az ellenorzest, el is kapta'k. Csak munkakedv es igenyesseg kerdese, ha a fonoknek rossz reggele volt, vagy jon egy utasitas, akkor aznap minden fennakad, nem 1%.

[ Szerkesztve ]

(#360) gyugyo79 válasza moli.hu (#359) üzenetére


gyugyo79
addikt

"a vilagon mindent ajandekkent importalnanak"
Most ugye különbséget tudunk tenni 1 db 35 dolláros CC és 100 db CC között ...

Százalékosan van egy kötelezően "jobban átnézendő" mennyiség + ami gyanús és ez az szerinti is változik, hogy melyik országból érkezik a csomag .

Igen ami olyan azt ki is bontják mivel csak úgy tudják pontosan megállapítani hogy ez a csomagban most egy 10 dolláros pendrive vagy egy 35 dolláros CC vagy egy 100 dolláros kütyü valójában.

Mivel ajándék és USA magánszemély ezért a 35 dolláros CC csak akkor okoz gondot ha kibontják és az mondják, hogy márpedig ez meghaladja azt az értékhatárt amíg ez vám mentes mert ez a CC itthon az xy webshopban 30 e Ft-ért kapható csak ...

Tehát kb 1 %

(#361) htc07 válasza gyugyo79 (#360) üzenetére


htc07
addikt

22 euro felett +27% áfára lehet számolni ha megfogják és bekérik a számlát, plusz pár ezer kezelési költség.
Röntgennel vizsgálják a csomagokat, és ha valami gyanúsan drágának tűnik (teló, tablet például) arra rámennek, és kérik, hogy küldd el a paypal számlát, ami alapján elvámolják.

A magánszemélyes 45 euros ajándék értékhatárhoz kell valami nyilatkozatot mellékelni a csomagban a feladótól, miszerint ingyen küldi. Ennek nem ismerem a pontos metódusát, de nem csak annyi, hogy bepipálja a customs declaration formon, hogy gift.

De hogy egy pendrive 8 gigás 5 dollárért, vagy 64 gigás 50 dollárért, azt senki meg nem mondja röntgenkép alapján, nem is nagyon szokott gond lenni ezekkel.

Az ebay topikban számtalanszor ki lett tárgyalva.

(#362) mgy válasza htc07 (#361) üzenetére


mgy
senior tag

Az ebay topikban számtalanszor ki lett tárgyalva.

Ó, micsoda végszó! :D :D :D

(#363) s3toraph válasza Rico45 (#321) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Meg jött a cucc.

A videó pontosan végigvezet az alapokon. :K

Tényleg egyszerű beállítani.

Amit én tapasztaltam, hogy telefonról kell elsőnek beállítani, mert így lesz jó a videostream. Amikor Pc-n a chrome plug-in-al próbáltam (videostream), nem ment sehogy se, tűzfalblokkolásra panaszkodott. Telórol rákapcsolódott egyből az app-al, utána megjavult Pc-n is és ment szépen. A cast is jó, csak annyi nem tetszik hogy PC-n le van korlátozva az adott lapra amit éppen nézek, másik laphoz le kell csatlakozni, ráállni a másik lapra és újra cast-olni.

Videostream telórol vezérelve nem az igazi, sokszor megakad, bufferel, írja a teló is. De ha PC-röl indítom chrome-bol, akkor alig-alig akad meg. Csak ezt próbáltam mert ez nagyon egyszerűen használható. Plex majd később kivácsiságból.

Youtube telórol nagyon cool, teljesen vezérelhető. PC-röl youtube.com nem jó, csak play-pause-ra reagál, belehúzni nem lehet.

Egy alap 1 antennás TP-LINK routerrel van megoldva a wi-fi (azt hiszem 741ND), 2 laptop van rajta + 2 okosteló (öcsém + én ha otthon vagyok), + most a chromecast.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#364) Rico45 válasza s3toraph (#363) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! Örülök hogy tetszik! :K

Én a böngészős dolgot nem is próbáltam ki,mert nekem a mobilról elérés a lényeg.

Plex fog tetszeni szerintem ;)

Na jó éjt!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#365) tuareg85 válasza s3toraph (#363) üzenetére

Nekünk szokott menni youtube-on a beletekerés is PC-n. Ráadásul PC-ről is jól kezelhető a queue, azaz meg lehet csinálni, hogy már megy egy videó, egy másik tabon kiböngészel egy másikat, ráküldöd azt is a CC-re és akkor felajánlja, hogy ne elindítsa rögtön, hanem hozzátegye a queue-ba a többi mögé. Sőt, elvileg több gépről is lehet hozzáadogatni.

(#366) s3toraph válasza Rico45 (#364) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi még1x a segítséget! :R

(#365) tuareg85:

Több eszközröl a cast-ot nem próbáltam, nem is lényeges nekünk.

Youtube-nál én úgy csináltam PC-n, hogy chrome-ban youtube.com-on videót indítottam, rányomtam a beépülő cast ikonjára, kiment a kép-hang a TV-re (előtte bejött teljes képernyőn a TV-n a youtube logó ebböl gondolom akkor a chromecast ilyenkor a saját youtube alkalmazását indítja és a PC-röl csak a linket kapja meg a videóhoz ill. a vezérlést PC-röl), de ha PC-n a videón belekattingatok az idősávba, nem ugrik oda a videón (sőt ilyenkor a PC-n meg is áll a videó, miközben a TV-n megy), csak játsza az elejétöl, nem reagál rá. Sőt a play-pause-ra sem. Ha viszont megint rányomok a cast ikonra a chrome-ban, akkor ott van play-pause, ill. az adatfolyam megszüntetése. De ott sincs csúszka hogy bele tudjak húzni a videóba. Te hogyan használod? Leszedtél a chrome-hoz PC-re valami chromecast-hoz való youtube plug-in-t?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#367) slice14 válasza s3toraph (#366) üzenetére


slice14
veterán

Én a tv távirányítóval is tudom vezélrelni a play/pause-t + a beletekerést (nem okos tv).

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#368) Rico45 válasza s3toraph (#366) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

Én pc-re nem raktam Crome-t! Maradok a rókánál :-) Így nem tudom.
Csak mobillal navigálgatok.
Másik tv-m meg okos tv,így ott bent van a YT.

Tesztelgesd ! Jó lesz az :C

Esetleg majd hazaérek melóból kipróbálom és is!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#369) s3toraph válasza slice14 (#367) üzenetére


s3toraph
senior tag

Azt nem is próbáltam, meg sem fordult a fejemben hogy esetleg működne a távvezérlővel is. :B Majd megnézem.

(#368) Rico45 :

Mivel szülőknek lesz, nincs semmi okos eszközük, laptop esténként megy, ezzel kell megoldani + egyszerűbb is egy idősebb embernek laptopról kezelnie, szerintem, meg jobban is látják a nagyobb képernyőt.

Azt megköszönöm ha van rá pár perced. :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#370) Rico45 válasza s3toraph (#369) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! Telepítettem pc-re a crome-t!

Háát érdekes :F Tényleg nem lehet beleléptetni a videóba.Pause az müxik. Ez így eléggé gázos :W

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#371) tuareg85 válasza Rico45 (#370) üzenetére

Pont most próbáltam ki én is, hogy s3toraph fenti kommentjére válaszoljak, és nekem meg megy. Igaz, hogy kell neki 2-3 másodperc, de megy. A chrome-ban ilyenkor tényleg megáll a videó, de alatt a progressbar a valós értéket mutatja, és ha arréb húzod, akkor szép lassan megy vele a videó is.

(#372) s3toraph válasza Rico45 (#370) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Én sem vágom miért nem működik ahogy kellene, ha egyszer telóról meg jó.

(#371) tuareg85:

Szia!

Nálam nem jó. :( Simán youtube.com-ot cast-olsz? Milyen verziószámú a chrome böngésződ? Neked az első generációs chromecast van? Mert nekem az.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#373) tuareg85 válasza s3toraph (#372) üzenetére

Igen, simán youtube.com, és CC1, a megjelenése után szűk fél évvel vettem, szóval ha vannak is revíziók, ez még a legelső lehet.
Most épp Chrome 47.0.2526.73, Google Cast 15.1020.0.8, de korábban is ment.

[ Szerkesztve ]

(#374) s3toraph válasza tuareg85 (#373) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi. Otthon leszek jövő hét elején, megnézem újra. :R

Ja és neked is köszönöm Rico45 hogy kipróbáltad! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#375) Rico45 válasza s3toraph (#374) üzenetére


Rico45
őstag

:K

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#376) faham


faham
aktív tag

Sziasztok,
adott egy Chromecast 1st gen csatlakozva a Wifire. Ugyanerre a Wifire van csatlakozva a laptop (win10), telefon (android 5.1.1), tablet (android 4.4.4). A laptop és a telefon látja és tudja használni a chromecastot de a tablet nem :/ Esetleg valami ötlet?
Az érdekes még, hogy a kütyü beállítását két órája a tabról végeztem de utána elvesztette örökre :(

(#377) moli.hu válasza s3toraph (#372) üzenetére


moli.hu
őstag

en is kiprobaltam neked, tokeletesen mukodik: cc1 + chrome Version 47.0.2526.73 (64-bit) linux

(#378) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés, de a chromecast audio is megy a Chrome böngészővel és a hozzá tartozó chromecast pluginnal?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#379) mgy válasza Honkydoo (#378) üzenetére


mgy
senior tag

Nem buta kérdés, de nem tudok rá okos válasz adni.
Nálam nem megy, ha megpróbálom hibaüzenet, s kis piros téglalap sarkában x-el a választ.
De hivatalos google oldal szerint is lehetne/kellene: https://support.google.com/chromecast/answer/6279402
Próbáltam már újratelepítenia chrome-ot, ahogy valahol javasolták, nem ment. Normál CC-re megy a cast gond nélkül amúgy.

(#380) Honkydoo válasza mgy (#379) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ez nem túl jó hír. :(
Remélem javítják a problémát karácsonyig, ugyanis akkor jön meg az enyém.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#381) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Sziasztok.Teszek egy felajánlást a köz javára.Úgy néz ki sikerül a hétvégén az MM-be bejutnom,ha valakit érdekel CC-CCA-Firestick,az privátban írjon rám.Budapesten az ünnepek előtt átvehető.Az árát kérem csak amibe került ! 39€
Max 2 darab fér be a keretembe! :)

(#382) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Üdv mindenkinek. Szeretnék vásárolni egy 2015-ös Chromecast-ot viszont nem tudom honnan rendeljem. Kintről csak a bestbuy-t találtam ahol normális áron árulják itt ingyen postávval kicsivel 10000 alatt lenne meg + rizikó az áfa miatt. Itthon az Emagon a legolcsóbb 18-ért adják 2 év garival. Mivel a tapasztalatom az, hogy nem túl gyakran adják meg magukat ezek a készülékek így inkább afelé hajlok, hogy kintről olcsóbban de gari nélkül. Esetleg ötlet, hogy honnan lehetne még rendelni?

(#383) slice14 válasza ricsi0307 (#382) üzenetére


slice14
veterán

Én ezt rendeltem ebay-ről, akkor még 15-ért volt. Most 13-ból kijön.

Ja, és nem volt vám se.

Miután megérkezett., rendeltem tőle egy audio-t is. Már országon belül van. Sztem a héten, max jövőhéten meg is kapom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#384) ricsi0307 válasza slice14 (#383) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Végül emagról rendeltem meg mert nem éri meg a kockázatot kintről venni annyival sehol se adják olcsóbban. Érdekes, hogy erre nem tesznek akkora árrést itthon mint álltalában szoktak.

(#385) slice14 válasza ricsi0307 (#384) üzenetére


slice14
veterán

Azért az a három ezret másra költöm (esetembe 6 ezret).

Ill. ha a linkelt árat nmézük, az már 5 ezer forint csak a cc2.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#386) s3toraph válasza moli.hu (#377) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi, tolódik a dolog, sajnos nem volt időm foglalkozni vele míg otthon voltam.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#387) ricsi0307 válasza slice14 (#385) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Igen de egyikre sincs vám biztosítás. Reálisan nézve baromi kicsi az esély, hogy fent akad tudom, mert rengeteget vásárolok kintről de ha ne adj isten mégis így történik egyrészt január elött tuti nem kapnám meg másrészt ugyan úgy jövök ki mintha itthon venném meg. Ezért vettem meg itthonról.

[ Szerkesztve ]

(#388) slice14 válasza ricsi0307 (#387) üzenetére


slice14
veterán

Most néztem a postaládát és mehetek a chromecast-ért. :))

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#389) mgy


mgy
senior tag

De megnyaltam a cc-hez kapott usb kábel végét... :D
Panaszkodtam n4 topikban, hogy befosott a telefon, nem ismerik fel egymást a géppel semmilyen szinten, csak a töltés megy. Aztán eccercsak bedugtam egy másik kábelt, láss csodát. :)
Pedig az elején még mutogattam is a gyerekeknek, milyen szép, minőségi kábelt kaptunk, lám, bírnak a kínaiak rendes dolgokat is csinálni. Hát ja. Meg ha két fillért lehet spórolni, akkor a multikák azt is megteszik.
:F

(#390) slice14


slice14
veterán

Van valamilyen Tuneinhez hasonló online rádió gyűjtő app, ami castolható? Mert a tunein egy katasztrófa. Ha castolok, akkor a telefon belaggol mint a disznó.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#391) Rico45 válasza slice14 (#390) üzenetére


Rico45
őstag

Nekem jól müxik :K Ha elektronikus zenét szereted akkor a Digitally Imported Radiót ajánlom.

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#392) slice14 válasza Rico45 (#391) üzenetére


slice14
veterán

Ihazából a telefon felnyitása problémás ha megy a tunein. Lehet kikéne kapcsolni a zárképernyő megjelenést.

És tényeg, hogy eddig erre nem gondoltam. :W :DDD

Többnyire reggel szokta kitolni az audióra a music fm-et, mert sajnos nem országos és így fm-en nem tudom fogni.a hifi-vel. Más esetben inkább a spotify-t használom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#393) tomp


tomp
félisten

50Hz-es üzemmód
A support szerint 1.17.48342-es fw kell hozzá. Nekem 1.17.46278 van a régi Chromecaston és be lehet kapcsolni. Igaz olykor beszaggat a kép. Gondolom nem véletlenül írták oda azt a verzió számot.

(#394) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Na ma megérkezett nekem is a 15-ös verzió az Emagtól. Kibontás közben ahogy kiszedtem a helyéről hallom, hogy olyan fura hangja van. Megrázom és mint a gyerekjáték valami csörög benne. Szerintetek emiatt érdemes lenne írni nekik? Egyébként kipróbáltam működik minden csak a tudat, hogy zsír új és mégis ilyen. Netes vásárlás szóval 14 napon van az elállásra.

(#395) Rico45 válasza ricsi0307 (#394) üzenetére


Rico45
őstag

Szerintem ne törődj vele! Valami műanyag forgács lehet. A lényeg ,hogy működik szépen.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#396) ricsi0307 válasza Rico45 (#395) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én is erre gondoltam ha működik akkor nincs gond. Valahogy meg lehet oldani, a gép képernyőjét tükrözni a segítségével? Tehát, hogy mondjuk egy filmet akarok megnézni gépről VLC-vel, akkor azt valahogy át tudom küldeni a tv-re?

[ Szerkesztve ]

(#397) Rico45 válasza ricsi0307 (#396) üzenetére


Rico45
őstag

Én telepítettem a plex appot ami tökéletes számomra.Mobillal használom,de megy pc-vel is!
Plex telepít,csinálsz egy fiókot,aztán a filmeket betallózva meg is oszthatod!

Én így használom filmnézésre :K

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#398) mgy


mgy
senior tag

Az előbb véletlenül az audiót válaszottam ki egy youtube videónál a cast tabnál, lássatok (bocs, halljatok :) ) csodát, szól a zene. Ez jó, nem kell pöcsölni telefonnal. Még szebb lenne ennél, ha nem a tabot, hanem a youtube videót lehetne oda castolni, de jelenleg az egyáltalán nem megy, eltűnt a yt lejátszóból a cast ikon.
Nem lehet egyszerre minden tökéletes...

(#399) mgy válasza mgy (#398) üzenetére


mgy
senior tag

Visszajött közben a YT ikon. Érdekesen/felemásan működik most a két eszköz, a tévére castol, az audióra streamel. Jobb, mint a semmi. :)

---
Pár napja, mikor valamelyikőtök írta megnéztem, itt még korábbi verziójú firmware volt mindkét eszközön. Nyilván nem szoktam nézegetni naponta, de most kíváncsiságból mégis.
cc2: 1.17.48342, cca: 1.17a.49061
Ki lehet valahogy kényszeríteni az upgradet, vagy legalábbis a keresét, van-e újabb verzió?

[ Szerkesztve ]

(#400) mgy válasza mgy (#399) üzenetére


mgy
senior tag

Elfogadhatatlanul f.s a cca stream minősége. Akad, pattog, hihetelten szar.
Nálatok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.