Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) nababika válasza gyuri2008 (#150) üzenetére


nababika
aktív tag

Ugy tudom, hogy azt nem lehet. Csak chrome browser tabokat lehet. Itt [link] nézelődj. Nekem Mkv-t sikerült. de mióta megtaláltam a plex-et azóta nem használom. A plex minden médiatartalmat megjelenít és meg sok okosságot tud. A droidot meg gyakorlatilag távirányítóként használod. Szerintem pillanatnyilag a legjobb alternatíva. A pc szerver ingyenes, a droidos "fizetős", de van okos is belőle sok fele.

(#152) matt22 válasza |AP| (#142) üzenetére


matt22
tag

Az HBO GO alkalmazásban nincs Chromecast funkció, az HBO szerint azért mert Mo-n hivatalosan nincs forgalomban a Chromecast. Az eredeti amerikai HBO Go alkalmazásban van és működik is (nyilván csak USA HBO accounttal, magyarral nem).
A youtube azért tudja ezt mert van youtube app a TV-n amit a mobilos youtube app-al tudsz vezérelni, így a TV kvázi-chromecastként működik.Panasonic okosTV-kre viszont egyáltalán nem elérhető az HBO alkalmazás (ez viszont nem csak nálunk hanem más országokban sem). Az általad írt megoldás tehát nem fog működni.

(#153) |AP| válasza matt22 (#152) üzenetére


|AP|
veterán

Igen, szép lassan én is rájöttem ezekre, de köszönöm, jól összefoglaltad.
Marad a képernyő tükrözése, mint megoldás.

(#154) sagit


sagit
addikt

Sziasztok
Most készülök projektort venni amit egy chromecasttal okositanek fel. Hdmi kabel helyett használnám, tehát a PC monitor képet 1:1 Ben Kellene atkuldeni rá wifin . A router a PC és a projektor 3 m-es körön belül vannak a nappaliban, talán azzal nem lesz gond, minden wifis eszköz n-es.

Megoldható a dolog?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#155) gyugyo79 válasza sagit (#154) üzenetére


gyugyo79
addikt

Attól függ mire akarod használni. Prezentáció tartására (tehát másoknak megmutatni valamit a gépről nagy képernyőn) használható sőtt tökéletesen kivált más vezeték nélküli megoldásokat. Másra csak elég nagy kompromiszumokkal. De nyugi nem csak ez hanem az összes vezetéknélküli megoldás tehát WiDi, Miracast is. Engem már az egér késése pld az őrületbe kerget ezek használatánál. Szoktam használni win es tabletról ezeket tudom miről beszélek.
Az egészet úgy képzeld el hogy a géped aktuális képét letömörítik egy videó fájlba és ezt átküldik a megjelenítőnek. Szóval ha a fene fenét eszik romlik a kép minősége és késéik is minden egy kicsit.

De én már csak a filmek kandenciaíhelyes lejátszása és képminősége miatt is felkábeleznék. Ha néha néha gépről is akarnék valamit lejátszani ...

Egy fantasztikus dolog a chromcast én imádom nagyon még úgy is hogy itthon mint fentebbi hbo go -s példa is mutatja nem használható ki 100%(ja amúgy a telenor ezt adja, "árulja" a netes tv-jéhez ha jól olvastam valahol szóval igazán berkhatná az hbo a magyar appba is a támogatást). Csak szerintem inkább mint egy jó plusszra gondolj rá és nem mint arra ami kiváltja a kábelezést.

[ Szerkesztve ]

(#156) sagit válasza gyugyo79 (#155) üzenetére


sagit
addikt

Köszönöm a kimeritő választ.
Akkor ez felejtős nekem, filmeket akartam nézni vele PC-ről meg játszani de a késleltetés miatt nem fog menni. Csak az bosszant hogy 35€ csak a kütyü, és 10m hdmi kábel is lesz közel ennyi...

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#157) cableaves


cableaves
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy miért nem csatlakozik a telefonom a chromecasthez???????
Samsung Xcover gt-s5690 telefonról van szó. A telefon észleli az eszközt és szépen ki is írja az automatice generált hálózat nevet, majd megkezdi a csatlakozást hozzá és itt gyakorlatilag véget is ér a történet, mert ezt a végtelenségig csinálná ha meg nem szakítanám...
Párszor már reszteltem is az eszközt de az végeredmény ugyanaz. Valakinek valami ötlet, hogy mit lehet csinálni vele?
Köszönöm előre is!

(#158) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a CC miért nem tud csatlakozni az itthoni wifi hálózathoz? Tplink mr3420 router van, elvileg szerepel a Google kompatibilitási listáján

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#159) matt22


matt22
tag

a routeren az upnp legyen bekapcsolva, ill. ami fontosabb hogy az AP isolation legyen kikapcsolva

(#160) mukisrác válasza matt22 (#159) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Köszi, azóta már megoldódott, hárommal ezelőtti firmware-rel működik csak, a frissebbekel nem.

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#161) g-matte


g-matte
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem karácsonyra a hugomnak egy Chromcast-ot azzal a céllal, hogy majd videókat nézhessen a tvjén, amit amúgy laptopról nézne,
Amit ti is írtatok: Youtube megy, Chrome-ról átküldött filmek mennek, de persze ő netről nézné a filmeket, amit ugye csak lap megosztásával lehet(ne) átküldeni, de az nagyon akad már..

Kábelt szeretett volna, de VGA-ról HDMI-re nem olyan egyszerű, meg nem biztos hogy érdemes - mondtam én, meg ugye a hangot is jó lenne valahogy átvinni..

De én továbbra is vennék egyet magamnak csak így már nem éri meg nekem a MO-s piaci ár kb. 15eFt.
A 35$ + szállítás kombinációból van értelmes ajánlat?
Ti honnan vettétek, illetve honnan javasoljátok venni?

Amúgy pl. a háttérképeket is tök élvezzük, már csak hangulatkeltésnek is jó:D - meg ha jól tudom azt is testre lehet szabni, hogy mi jelenjen meg...

(#162) |AP|


|AP|
veterán

talán valaki tud segíteni:

Lehet olyan, hogy hiába van a TV-n HDMI port, mégsem kompatibilis a Chromecasttel? Elég régi TV már, egy hat éves Sony lapostévé (KDL-37P3000).
2 HDMI portja van, USB nincs, ezért a tápot a Chromecast hálózatról kapja. Viszont egyik HDMI portban sem ismeri fel a sticket a TV, nem tudja megjeleníteni a beállító képernyőt. Olyan mintha valami felbontás-nyűgje lenne, "túl nagy méret" üzenet látszódik csak..., a fehér led folyamatosan villog.
Maga a stick nem hibás, mert a hálószobai (nemrég vásárolt) TV-n tökéletesen működik, úgyhogy most tanácstalan vagyok. Nem találtam meg, hogy a TV-m milyen HDMI szabványt tud, de lehet újabb kellene... :(

(#163) |AP| válasza |AP| (#162) üzenetére


|AP|
veterán

sztornó... user error volt, csak kicsit jobban kellett erőltetni a csatlakozóba :)

(#164) tuareg85

Sony TV-s errorunk van nekünk is: a TV USB-jére van kötve, és a TV bekapcsolása után nem látja meg a CC-ot, hanem villog a kép és "Out of sync" felirat van. Másik HDMI-re váltás aztán visszaváltás nem segít, egyszer áttettem másik HDMI-be, az sem, és ugyanabban a HDMI-ben más eszközök mennek. Végül áramtalanítani kell a CC-ot, onnantól megbízható. Valakinek esetleg ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#165) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!
Nincs véletlenűl esetleg valakinek eladó chromecastje?
Esetleg Debrecenben :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#166) otto.katz


otto.katz
csendes tag

Sziasztok,

van valakinek esetleg tapasztalata a telekom TV GO cuccának chromecastra küldésében?

Simán az asztali böngészőből nem tudom ráküldeni (illetve sötét a videóablak), mivel egy saját (gondolom másolásvédelmi) plugin telepítése után működik csak az asztali chrome-ban is.
Capturing módban működik, de csak amíg nem rakom ki teljes képernyőre, mert akkor megint elsötétül.

(#167) mati12 válasza otto.katz (#166) üzenetére


mati12
senior tag

Nálam az asztali Chromen el sem indul a tv műsor,hiába töltöm le a kiegészítőt és hiába telepítem minden indításnál sír utána. Érdekes mert az asztali Operán meg tökéletesen fut,viszont azt meg ugye nem tudom a Chromecastra kűldeni.

(#168) Shit Life


Shit Life
senior tag

???

Boldogok a lelki szegények mert övék a mennyek országa!

(#169) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Hallo.

Láttam ezt a kütyüt, jol hangzik amit tud. Eddig a filmeket DVD-be dugott pendrive-al néztem TV-n, ez a kütyü ki tudná váltani ezt a részét? 720p-s videok max, a tv nem tudja a full hd-t. No meg a többi ami benne van, youtube,netezés, stb. Csak attol félek hogy szaggatni fog a video rajta, ugy meg semmit nem ér.

(#170) akipapi válasza Moonline. (#169) üzenetére


akipapi
tag

Szia! Én Plex-el küldöm át a fimeket, nem szaggat.

[link]

(#171) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap szereztem egy új chromecastot. A problémám az lenne vele hogy minden megy rajta, kivéve a chrome :O
A Nexus 5-ömről HD képernyőt tudok castolni kevesebb mint fél seces késéssel, és nagyon ritka laggal, esetek nagy részében folyamatos képpel. Nagyobb felbontású filmeket is tudok, bár ott azért néha beáll bufferre, de az is ritka. youtube fullHD videó is megy, akadásmentesen. Viszont amikor oda kerül a sor hogy akkor google chromeból egy lapot, vagy akár a képernyőt castolni akkor hirtelen használhatatlan vacakká válik a készülék. Eszméletlen nagy késéssel (1, néha 2 mp!!!), és borzalmas laggal (Ha az átlag 5 fps megvan sokat mondok, van amikor 2 másodpercenként kapok egy képkockát). Elsődlegesen pont netezésre lett véve a kézülék így elég nagy érvágás hogy pont az nem megy rendesen. Próbáltam lejjebb venni a képminőséget (sima 720p-re, meg akár 480-ra is), de nem nagyon javul. Nem túl erős a wifi jel, azt aláírom. (átlagba 2-3/5 a jelerősség, de néha meg is szakad), viszont ez valahogy semelyik máik programot nem zavarja, csak a chromeból való castolást. Filmeket, képeket, youtubot nem chromeból castolok hanem, hanem third party programokból, lehet ez a megoldás?
Nincs TP program ami a teljes képernyőt tudja castolni normálisan?
Esetleg ha erősebb lenne a jel akkor jobb lenne?
Volt valakinek hasonló problémája?
Akinek 5/5-el megy a jel stabilan azok tudnak rendesen chromeból streamelni?

Előre is köszönöm a válaszokat :R :R :R

(#172) sagit


sagit
addikt

Nos csak-csak beneveztem egyre, eddig egész jó, tetszik a telefon kijelző mirroring, a youtube megy szépen twhich-el eggyütt pc-ről és telóról is

A pc-ről videó streameléssel vacakolok most, plex-et állítgatom

A kis kütyü első bekapcsolásnál frissítette magát, jelenleg 27946-os frim. van rajta, van rá jobb, újabb?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#173) |AP| válasza sagit (#172) üzenetére


|AP|
veterán

PC-ről filmet legegyszerűbben (szerintem) a Videostreammel tudsz küldeni. Nekem teljesen bevált.

(#174) mati12


mati12
senior tag

És van hozzá mobil alkalmazás is amit egyfajta távirányítóként lehet használni. [link]

(#175) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Ha esetleg valaki nem olvas külföldi híreket. Az új firmben kapott plusz HDMI CEC támogatást pld. :play, pause így még jobban használható. Én Lg és Samsug tv vel teszteltem és működik jól.

(#176) sagit válasza gyugyo79 (#175) üzenetére


sagit
addikt

Hol lehetne erről olvasni bővebben?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#177) tuareg85 válasza sagit (#176) üzenetére

pl itt (csak halkan jegyzem meg, hogy első találat volt a google-ben)
Nálunk a kb 5 éves, középkategóriás Sony-n csak az megy, hogy a CC fel tudja ébreszteni a TV-t (ehhez ugye az kell, hogy ne a TV-ből kapja a tápot), de a TV-vel nem tudtam a CC-t irányítani, pedig elvileg tudja a sok helyen emlegetett Bravia Sync/Link feature-t.

(#178) gyugyo79 válasza tuareg85 (#177) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én az Android Police -on olvastam róla. Itt többnyire írnak, ha változik valami fontosabb a működésében.

(#179) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Továbbra is csak nálam van az hogy a chromeból való streamelés delayes, és akad is mint a fene, még minden más megy rendesen? :W

(#180) sagit válasza Sotyks94 (#179) üzenetére


sagit
addikt

Nálam hibátlan, béta bővítmény, legújabb chrome, win 7 x64

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#181) gyugyo79 válasza Sotyks94 (#179) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam jó, persze kis csúszás az van. Olyan gépet még nem láttam amin ne lenne.

Olyan hibát már láttam, hogy teljes képernyő tükrözésnél "szétesett" (pld.: a kivetített dokumentum alsó 3/4-e látszott csak a felső 1/4 nem hanem az alatt levő asztal) a kép míg chrome lap átküldés, vagy chrome dokumentumokból az átküldés stb jó volt. Ez ati vga -s laptopon jött elő és a legújabb ati driver telepítése orvosolta a problémát.

(#182) lazioko


lazioko
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom valaki találkozott-e már ilyen problémával, de nekem lenne egy olyan problémám hogy:
Meg vettem ezt a kis masinát mert van egy régi TV-m amin csak HDMI portja van, és ezért vettem a Chromecast-et, hogy tudjak filmet nézni wifin keresztül rajta HDMI-n keresztül(egyébként konnektorból kap áramot a Cast). Semmi USB semmi ilyesmi nincs sajnos a készüléken csak HDMI csatlakozó, ez egy LG 42PC55-ös típus. A csatlakoztatás után van a hiba jelenség. A csatlakoztatás/bekapcsolás után a Cast elkezd betölteni, a tv veszi a jelet de csak addig amíg az a felirat van hogy "Chromecast ..." és mikor ez után tovább lépne, a tv egyszerűen vissza vált fekete képre és a "Nincs jel" jelzés van a képen. Sajnos nem találtam beállítást erre hibára nyomkodtam már a tv-t is és sajnos én nem találtam konkrét felbontási beállítást, a Cast-nél sem találtam ilyet, de valami ilyesmi lehet a tippem laikusként hogy a felbontás nem vált át, mert csináltam a Chastben egy hibát ami pedig az volt, hogy újra indítottam de nem hagytam, hogy újra induljon és még egyszer rá kapcsoltam és ekkor ki írt egy hiba üzenetett, amit viszont már a tv is megtudott jeleníteni innen tudom hogy működnek ők együtt is bár az látszott az üzenetből is hogy kisfelbontásban írta ki és így meglent a TV-n az üzenete. ( A másik hogy van egy másik tv-m is azon teszteltem a Cast-e kiválóan működött úgy hogy nem hibás, ez mondjuk egy 1 éves Samsung tv, az LG-n működnek a HDMI-k tutira tesztelve xbox-al úgy hogy ez is kizárva). De sajnos a hiba még mindig adott és már 2 napja egyfolytában, megy a logika, hogy mit csináljak, de kezdek kifogyni az ötletekből. Nos ez a kis kálváriám, remélem sikerül majd valakinek valami megoldást/tippet mondani rá, minden próbálkozást szívesen fogadok :)

(#183) BalaG


BalaG
aktív tag

hy all!

Az lenne a kérdésem hogy Pc-mről mkv filmet tv-re lehet e kiküldeni de ugy hogy gépem a ruterre kábelen van kötve!
Volt egy gyenge probálkozásom EZZEL , de ez nem tudta!

PC(win764bit) ----> kábel(utp) ---> router(tplinkwdr4300) ---> tv (SONY)

(#184) |AP| válasza lazioko (#182) üzenetére


|AP|
veterán

nálam az volt először a gond, hogy egyszerűen nem volt rendesen bedugva a CC.
Az újabb, Panasonic Tv-n minden oké volt, de a régi Sony-n nem jelent meg az üdvözlő képernyő, pedig érzékelte, hogy be van dugva a Chromecast HDMI csatlakozóba.
Az lett a megoldás, hogy határozottan beljebb kellett nyomni. Egy próbát megér :)

(#185) BalaG


BalaG
aktív tag

Mellékeltem, képen mire gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#186) gyugyo79 válasza BalaG (#185) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, lehet így is tartalmat küldeni rá.

(#187) |AP| válasza BalaG (#185) üzenetére


|AP|
veterán

így használom, a #173-ban linkelt videostream-mel. Tökéletesen működik.

(#188) lazioko válasza |AP| (#184) üzenetére


lazioko
csendes tag

Szia

Olvastam a te kálváriádat is :K és ebből ki indulva próbáltam én is beljebb nyomni a kicsikét, de sajnos ez nem járt sikerrel mert jól volt csatlakozva a tv-hez. De azért köszönöm a tippet remélem azért van még valami tippje valakinek, minden ötletet szívesen fogadok :) :)

(#189) BalaG válasza |AP| (#187) üzenetére


BalaG
aktív tag

Értem köszi erre voltam kiváncsi :R :R

Illetve még annyi hogy ilyenkor hogy van rákel kapcsolodnod a rutereddel CC-re vagy egyszerüen látja a pc hálozaton belül, vagy géppel kell rá kapcsolodnod külön? :U Mennyire gyors az átvitel akadozik vagy ez meg stream-program függő? :U ...bocsi suta vagyok ehhez :W

[ Szerkesztve ]

(#190) mati12 válasza lazioko (#188) üzenetére


mati12
senior tag

Nálam az okozott egyszer hasonló problémát,hogy nem a CC saját tápját használtam. Valahova elkevertem és valami gyengébb teljesítményű telefon táppal propálkoztam. A CC áramot kapott mert világított de a képernyőn csak a logoja vilogott. Miután a saját tápjával csatlakoztattam a jelenség megszűnt és tökéletesen működött.

(#191) lazioko válasza mati12 (#190) üzenetére


lazioko
csendes tag

Mondjuk ez még próbára vár mert egyenlőre nem szereztem a saját töltőjéhez átalakítót, és egyenlőre én is csak telefontöltővel próbálkoztam. De az lehet, hogy akkor egy régi tv-nél, a hdmi se ad pluszba annyit szuflát, hogy normálisan működjön és egy új típusnál meg adhat annyit ? :) Mert ugye az újabb típusú tv-n teszteltem ugyan azzal a telefon töltővel és úgy jó volt :) De ez jó tapasztalatnak hangzik köszönöm !! Na majd hát remélem minél hamarabb jön az az átalakító :) De minden esetre várom a további esetleges tapasztalatokat hát ha valaki találkozott még ilyennel :)

[ Szerkesztve ]

(#192) |AP| válasza BalaG (#189) üzenetére


|AP|
veterán

Ha a Chromecastet jól be van állítva, akkor egyszerűen annyi a teendő, hogy a PC-n chrome alá is telepíteni kell a Chromecast kiegészítőt és a Videostreamet. Ezután PC-n elindítod a Videostreamet, betallózod a filmet (feliratot is meg tudsz adni), és a Chromecast kiegészítő segítségével már tudod is küldeni TV-re. Egyszer-kétszer vettem eddig észre akadást, de teljesen jól használható, HD anyagokkal is. Azok az akadások egy filmen belüli egyszeri pufferelést jelentenek, nem folyamatos akadozást.
Szóval nálam bevált.

(#193) mati12


mati12
senior tag

Én azzal nem vagyok tisztába,hogy pc-ről,hogy tudok műsorokat átküldeni a CC-re. A Google Cast bövitménnyel az oldalakat simán átküldöm de az oldalakon megjelenített videókat nem tudom. Pl. megnyitom az Rtl Most oldalt az oldal töléletesn megjelenik a tv-én,az oldalon elindítok egy videót a pc-én el is indul viszont a tv-én nem látszik semmi csak a sötét abalak. Egyáltalán lehetséges ilyen tartalmakat megjeleníteni,vagy ez így felejtős?

(#194) BalaG válasza |AP| (#192) üzenetére


BalaG
aktív tag

Á értem!!! Nagyon köszi! :C :R :R :R

(#195) Sotyks94 válasza sagit (#180) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Nem a béta volt nekem. Leszedtem a béta verziót, és ezzel egy kis állítgatás után már teljesen jól megy :R
Bár ha vezeték nélküli egeret kötök a gépre, és a nappali tv-t mint monitor akarom használni (ahoca a chromecas is be van dugva) ahhoz még mindig egy picit lassú a dolog, de remélem lesz még 400ms alatt is a késése. (Steam inhome streaming egy fél éve megoldotta hogy alacsony késéssel nyomd inhome.)

(#196) lazioko


lazioko
csendes tag

Hát sajnos nem jött be az adapteres trükk ugyan azt csinálja továbbra is tv úgy h ez egy bullshit már mint a TV-m ! :D Megérett egy cserére :) :D

(#197) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, arra nincs valami trukk,hogy 4.3-as droiddal (SGSIII) menjen telefonrol a screen cast? Doku szerint 4.4.2-tol okes, (lolli-s M8-al muxik ) Motion Tennis-szel probaltam tegnap, G-s wifivel marha jo moka (csak izomlazam lett felora jatektol)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#198) matt22


matt22
tag

Végre a magyar HBO GO app is megkapta a Chromecast támogatást!

(#199) gyugyo79 válasza matt22 (#198) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csodás hír át is csoportosítom a regisztrációs kódokat. Így a tvs klienst nem kell végre használni.

(#200) BalaG


BalaG
aktív tag

Amugy kinek mennyire melegszik? nemgázhogy ha a tévébe porosodik honapokig? igényel valami karbantartást az eszköz? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.