Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) tomp válasza gyugyo79 (#1199) üzenetére


tomp
félisten

UPC-nél akit átállítanak ipv6-ra sok hibája lesz. Nagyon sok oldal nem jön be, elérhetetlen. (Keresett oldal nem található) Nem hinném, hogy kezdetleges ipv6 DNS szerverrel menne náluk a dolog.

(#1202) gyugyo79 válasza tomp (#1201) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bocsánat ezt nem értem, mi köze a DNS szerverükhöz és, hogy ők milyet használnak bármihez. Azt állítok be magamnak amit akarok . De ha ők a routerükbe a routolást szarul csinálják vagy a saját szolgáltatásaik miatt protokollokat szűrnek akkor már te ha leszakad az ég sem tudsz mit csinálni amíg az ő eszközüket használod.
Pláne nem értem mi köze az HBO -nak ahhoz ha ez a XY szolgáltató eszközén át nem megy ....
De amúgy is az ipv6-nak csak egy + lehetőségnek kellene lenni még most amíg sok hálózat nem is tudja. Inkább natolnának ők is mint a többi ha nincs több ipv4 címük és abból vegyék ki azt aki kéri

(#1204) tomp válasza #41133696 (#1203) üzenetére


tomp
félisten

Hmm!
Már jár hozzá Júzer manuál? :)
Nekem decemberben jött haza németországból a CC2+CCA és még nem volt benne papír. Csak a CC, adapter, kábel.

(#1205) #41133696 válasza tomp (#1204) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen :)

Tegnap már köszönhetően a Chromecast nyújtotta lehetőségnek, volt alkalmam 32"-os tévén is nézni milyen lenne a táblagépes felület azon keresztül nézve :)

Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player - ASUS Nexus 7 II - Sony KDL-32EX650- Youtube

"Amit a microHDMI- HDMI kábel + az ASUS Google Nexus 7 II dokkoló együtt nem tudott megoldani, azt a Google Chromecast egymagában megtette. A videóban az látszik, ahogyan a Google Chromecast segítségével, a Nexus 7 II táblagép asztalát a Sony KDL-32EX650 tévére Streamelem."

(#1206) appel válasza #41133696 (#1205) üzenetére


appel
őstag

És a TVGO stream megy is? Amikor én próbáltam, akkor amint elindítottam egy csatorna műsorát, akkor egyből fekete lett a kép. Kipróbálnád?

(#1207) SZATA


SZATA
senior tag

Chromecast 2. Google Cast app telepítve egy telefonra (Android 6.0) és egy tabletre (4.4). Létezik, hogy Chromeból nem lehet fület ráküldeni, csak ha az egész képernyőt tükrözöm? Furcsa lenne és csalódnék az egészben.
Köszi

(#1208) szpajk


szpajk
tag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani egy működő videólejátszót androidra, ami át is küldi normális minőségben a videót?
Próbáltam a Plex-et, de azzal nem tudok tallózni és csak a telefonnal felvett videókat listázza ki.
Video Player HD - nem küldi át
ES FIle Explorer - szintén zenész
Egyedül a MegaCast működik, de pocsék az átküldött kép minősége.
Illetve 128GB-os pendrive-al szeretném együtt használni.
Válaszokat előre is köszönöm!

spike

(#1209) tomp válasza szpajk (#1208) üzenetére


tomp
félisten

Én a BubbleUPnP-t használom mindenre. Fizetős(1000+Ft) de nekem eddig minden Ft-ot megért.

SZATA
Maga a Chrome nem tudja a Castot csak pc-n de ott is bővítménnyel. Csak képernyő tükrözés van. Firefox app viszont tudja. Mármint tavaly amikor felraktam volt neki opciója a menüben.

(#1210) koma106 válasza szpajk (#1208) üzenetére


koma106
senior tag

http://getvideostream.com

[ Szerkesztve ]

-

(#1211) szpajk válasza tomp (#1209) üzenetére


szpajk
tag

Köszi az infót, gyors meg is vettem. Egy problémám van, nem látja a pendriveot, csak a belső memóriát illetve az SD kártyát. Valami ötlet?

spike

(#1212) #41133696 válasza appel (#1206) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem megy.

(#1213) SZATA válasza tomp (#1209) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi. Azt olvastam, hogy a béta, hekkeléssel ugyan, de tudta, viszont a mostani verzióban már nincs benne. Ez nagy kár. Windowson már kiegészítő sem kell hozzá, megy alapból a legújabb verzióval.

(#1214) #41133696


#41133696
törölt tag

Mióta megvan a Chromecast, a Sony néha magától bekapcsolva, és a Chromecast záróképernyője jelenik meg rajta. Ezzel a jelenséggel találkozott már valaki? :F

(#1215) Digital válasza #41133696 (#1214) üzenetére


Digital
addikt

Nekem az erősítőbe van bedugva a cc, ha az iPad-ról elindítom a Spotify-t, bekapcsol a tv.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1216) gyugyo79 válasza #41133696 (#1214) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha tudod a TV-n állítani, hogy CEC -en jövő parancsokból a ki/bekapcsolásra reagáljon e . Tv-ről kapja a tápot a CC ?

(#1217) #41133696 válasza gyugyo79 (#1216) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem, rendesen a töltőről.

Ez nem is merült fel benne, hogy a tévére dugjam :B

[ Szerkesztve ]

(#1218) gyugyo79 válasza #41133696 (#1217) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha megtudod tápolni TV-ről akkor biztos nem kapcsolja be ha kell az usb slot akkor egy hub is megoldás lehet nálam eddig legalábbis elbírt minden TV egy pendrivot a cc mellett hub-ban.

(#1219) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Plex-et használok, szépen megy a 1st gen CC-vel, csak a feliratok méretét nem tudom állítani. Létezik rá valamilyen megoldás, vagy így kell használnom?

-

(#1220) koma106 válasza koma106 (#1219) üzenetére


koma106
senior tag

Éjjel szanaszét túrtam a netet megoldásért, most reggel meg belefutok ebbe. Kipróbálom este.

-

(#1221) bexinho23 válasza koma106 (#1220) üzenetére


bexinho23
őstag

Nálad működik a hangerő csökkentés kikapcsolt mobilkijelzőnél? Nekem csak a hangerő növelésre reagál, csökkentésre csak akkor, ha feloldom a kijelzőt...

(#1222) koma106 válasza bexinho23 (#1221) üzenetére


koma106
senior tag

Nem próbáltam még, megnézem este.

-

(#1223) zezoka válasza #41133696 (#1214) üzenetére


zezoka
őstag

Én sokszor csak a netrádiót akartam hallgatni, és mivel nekem az erősítőbe van dugva, sokszor a tv csak feleslegesen kapcsolt be. Aztán a tv-n kikapcsoltam a HDMI-nek ezt a funkcióját (talán AnyNet, vagy mi)? Azóta nem kapcsol be.

(#1224) tomp


tomp
félisten

Akit zavar, hogy az adapteres tápnál bekapcsolja a tv-t a Chromecast az kapcsolja ki a tv HDMI-CEC funkcióját.
Ez minden gyártónál más-más névvel szerepel.
Sony: Bravia Sync, Samsung: Anynet+, LG: SimpLink, Philips: EasyLink, Sharp: Aquos Link

(#1226) tomp válasza #41133696 (#1225) üzenetére


tomp
félisten

Igen. :)

(#1227) #41133696 válasza tomp (#1226) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#1228) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Azért van ami jól kezeli a HDMI -CEC-et és egy TV-n jellemzően több bement van és nem megoldás kikapcsolni a CC miatt ha amúgy az erősítő, műholdvevő stb miatt meg jó dolog.

De ennyi erővel eBay-ről fillérekért lehet rendelni egy darab usb kábelt amin van egy kapcsoló azt bármilyen ilyen eszköz és a tápja közé lehet dugni és ki lehet fizikailag kapcsolni ...

(#1229) MPet


MPet
csendes tag

Van egy chromecast 2-őm ami szeretném ha végre lejátszaná hangal az mkv filmjeim.
Van egy nasom (zyxel nsa 310) rajta zakatol egy minidlna, és az imént felküzdöttem a bubbleupnp szervert.

A http://192.168.1.65:58050/#main web felületen a media rendersnél a mychrome alatt kipipáltam a Create a DLNA renderer menüpontot.

Megvettem android telóra a bubbleupnp-t licenszel.

renderernél beállítottam a MyChrome(dlna) -t
Settingsnél a setup networknél beállítottam a nas elérését. connection ok.
majd networks and settings beállításnál video transkoding 480p
wifi transcoding 480p

chromecast menüpontnál feltelepítettem valami local transcoding.

kikeresem a minidlna-n keresztül a filmet, majd lejátszás bubbleupnpn-n.
És voalá: egy nagy lófa... , még mindig nincs hang az mkv fájlon.

Mit kellene még beállítanom?

(#1230) tomp válasza MPet (#1229) üzenetére


tomp
félisten

Próbáld ki, hogy leállítod a gépen a BubbleUPnP szervert és úgy próbálod meg.
Amúgy miért akarod 480p-re vinni a videót a chromecaston?
Ha belső hálózaton van akkor legyen érintetlen.
Telefonon BubbleUPnP appon a Chromecast menüben be van kapcsolva a Preserve multichannel audio és az AC-3 Passthrough opció?

(#1231) MPet válasza tomp (#1230) üzenetére


MPet
csendes tag

Igen mind a két hang opció ki van pipálva.
Restartoltam a nas-t is.

ui: lehet hogy az mx playert le kell még szednem, vagy az csak a kijelző tükrőzésnél kellene?
ezt írja:
(Transcoded videos requires a 3rd party video player for playback recommend mx player)

(mindenen állítottam ahol volt transcode felirat volt, ezért csaptam le próbaképp 480p re hátha csoda történik :D)

[ Szerkesztve ]

(#1232) koma106 válasza bexinho23 (#1221) üzenetére


koma106
senior tag

Plex alatt nálam egyáltalán nem működik a lezárt képernyős hangerő szabályozás, de pl. Youtube esetében megy rendesen (a csökkentés is). Majd megnézem, hátha a Plex appon belül van rá beállítás.

Felirat méretét pedig tényleg úgy tudom állítani, hogy először elindítom telefonon a lejátszást, ott változtatom a felirat méretét, majd kiteszem CC-re. Bosszantó benne, hogy egy kis csúszkán kell állítanom, emiatt nehéz a kívánt betűméretet eltalálni, ráadásul ezt minden Plex újraindításkor el kell játszani, mert elfelejti a beállítást. Így elég kompromisszumos, sajnos...

-

(#1233) |AP|


|AP|
veterán

Valaki rájött már arra, hogy mitől függ, hogy az HBO Go appban megjelenik-e a Chromecast ikon, vagy nem?
Mostanában egyre többször játssza el, hogy hiába indítom az appot, semmi.
Tableten általában segít egy wifi ki-bekapcsolás, de telefonon (Sony Z3C) van olyan, hogy egyáltalán nem tudom elővarázsolni az ikont...

(#1234) SZATA válasza |AP| (#1233) üzenetére


SZATA
senior tag

Én a Flightradarral vagyok így, de nem jöttem rá miért. Talán valamiért nem észleli, hogy van elérhető CC eszköz.

(#1235) |AP| válasza SZATA (#1234) üzenetére


|AP|
veterán

az a furcsa, hogy egymás mellett van a telefon és a tablet. A tableten minden oké, telefonon viszont semmi...

(#1236) tomp válasza |AP| (#1233) üzenetére


tomp
félisten

Nálam ha elsőként indítom el a BubbleUPnP appot akkor nem látja a Chromecast eszközöket. Vagy a 3-ból 1-et lát csak. Bezár, elindít és megvan mind3.
De! Mostanában ha kikapcsolom a telefon kijelzőjét akkor egy idő után a telefon eldobja a Chromecast kapcsolatot. Kivétel a BubbleUPnP. Az megtartja. De a youtube, TIDAL nem. Ott Újra kell kapcsolódni. Szerencsére a Chromecaston nem áll le a média mert a telefon csak távirányító. Ha újrakapcsolódok a telefonon oda ugrik az adott média ahol valójában tart a Chromecaston.

(#1237) bexinho23 válasza koma106 (#1232) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi. Akkor ez nagyon érdekes, mert nekem a Plex-en működik a hangerő fel funkció, a le már nem. Youtube-nál viszont újabban egyik sem. Előfordulhat, hogy egy youtube frissítés kavarhat be. Nem tudom.

(#1238) zezoka


zezoka
őstag

Olyan nekem is van néha, hogy pl szg-en (Chrome böngésző) nincs elérhető CC eszköz (pedig pl telefonon látszik). Pedig van (tv-n írja is , h csatlakoztatva van a routerhez)... Újraindítom a routert, és akkor meg ott van.

[ Szerkesztve ]

(#1239) |AP| válasza zezoka (#1238) üzenetére


|AP|
veterán

nekem napokig nem volt a telefonon CC ikon HBO Go-ban...
Most meg van :)

Szóval túl sok logikát nem tudtam még benne felfedezni :)

(#1240) #41133696


#41133696
törölt tag

RTL Most-ot át lehet küldeni CC-n?

(#1241) Rico45 válasza #41133696 (#1240) üzenetére


Rico45
őstag

Simán nem! Ên WebVideoCast -ot használtam,úgy megyeget.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1242) #41133696 válasza Rico45 (#1241) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, azért az applikációjukat fejleszthetnék ilyen irányban is.

(#1243) Rico45 válasza #41133696 (#1242) üzenetére


Rico45
őstag

Igen! Én is örülnék neki :K

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1244) zezoka válasza Rico45 (#1243) üzenetére


zezoka
őstag

Írjatok nekik! Hátha...

(#1245) Bukullusz


Bukullusz
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy chromecast 2-est. Sikeresen összekötöttem a TV-vel és a géppel. Videót nagyon szépen lejátszik viszont a tv-n nincs hang. A TV egy LG M228WA-BZ típusú készülék. Elég sok mindent próbáltam, de hangot nem tudtam közvetíteni. A gépen amikor megy a megosztás nincs hang nem jelez semmit. A tv-n nem volt HDMi port ezért egy DVI átalakítóval lett megoldva. Sok helyen olvastam, hogy cseréljünk HDMi bemenetet de ez nem fog összejönni. Esetleg nektek valami ötlet?

(#1246) tomp válasza Bukullusz (#1245) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos a DVI-n csak kép megy át, hang nem. Az átalakítón nincs audio kimenet? RCA vagy más?

(#1247) Bukullusz


Bukullusz
csendes tag

Nincs semmilyen további csatlakozó rajta.
Nem akarok reklámozni, de ezzel a kábellel jó lenne?
Most látom, hogy a HDMi apa ezen a képen van esetleg olyan ami anya csatlakozós?

[ Szerkesztve ]

(#1248) mati12


mati12
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1249) #41133696 válasza zezoka (#1244) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem igazán látom, hogy érdekükben állna :(

(#1250) hedgehog válasza Bukullusz (#1247) üzenetére


hedgehog
senior tag

ránézésre szerintem jó lenne, a hdmi apa problémát meg egy kuplunggal áthidalhatod

-- aka p3d3str1an

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.