Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) R0bert válasza tomp (#915) üzenetére


R0bert
újonc

Üdv a közösségnek,
pont ugyanaz a nyűgöm mint conusnak, és gondoltam megkérdem hátha hallottatok valami okosat megoldásképp. A Chromecast nem hajlandó csatlakozni a wifihez. Próbáltam mindenféleképp, változtattam a titkosításon, nyílt hálózattal is, de nem megy. Telefonról osztottam hálózatot arra gond nélkül felcsatlakozott. Netgear JWNR2010v5 típusú routerem van, ami nincs benne a chromecast kompatibilitási listájában https://support.google.com/chromecast/table/6207416?hl=hu viszont a router látja az eszközt. Simán én vagyok a hunyó és nem jó a router a chromecastnak?

(#952) Patice válasza R0bert (#951) üzenetére


Patice
nagyúr

Először sikerült rácsatlakoznod a CC saját wifijére?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#953) R0bert válasza Patice (#952) üzenetére


R0bert
újonc

Igen, és azt hiszem meg is válaszoltam a saját kérdésemet, ugyanis előkotortam egy őskövület d-link routert amivel tökéletesen működik :) Most azon töröm a fejem, hogy verjem át a CC-t egy 2 routeres hálózattal.

(#954) tomp válasza R0bert (#953) üzenetére


tomp
félisten

Amelyik routerre nem akar kapcsolódni azt reseteld. Utána jó lesz. ;)

(#955) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Ma vettem egy ilyen kutyut. Kerdes az lenne, hogy ios- rol bongeszo kikuldheto e ra. Elore is koszi

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#956) R0bert válasza tomp (#954) üzenetére


R0bert
újonc

Újraindítottam, nem lett jobb. A router látja, de a CC nem hajlandó csatlakozni.

(#957) tomp válasza R0bert (#956) üzenetére


tomp
félisten

Nem újraindítás. Hanem a router hátulján lévő reset gomb. Azaz teljesen visszaáll a gyári állapotra és újra be kell konfigurálnod.

(#958) R0bert válasza tomp (#957) üzenetére


R0bert
újonc

Nincs az az isten :) be van állítva kismillió átjáró, meg ddns, meg minden egyéb nasnak, meg egyéb eszközöknek. inkább ott egye meg a fene a chromecastot :)

(#959) #65388800 válasza R0bert (#958) üzenetére


#65388800
törölt tag

csinálj biztonsági mentést. Reset vagy keresel frissítést hozzá. Ha nem megy visszarakod.

(#960) R0bert válasza #65388800 (#959) üzenetére


R0bert
újonc

viszont ha működik, mindent állíthatok be újra :)
elismerem, van benne kihívás :) ezt asszem már holnapra hagyom.

(#961) #65388800 válasza R0bert (#960) üzenetére


#65388800
törölt tag

csinálj még minden oldalról képet mit írtál be a mezőkbe. Így csak ki kell tölteni, nem kell gondolkodni rajta, ha gond lenne a biztonsági mentéssel.

de először néznék frissítést a gyártó oldalán hátha van, akkor frissítenék és vissza a biztonsági mentés

[ Szerkesztve ]

(#962) tomp válasza R0bert (#958) üzenetére


tomp
félisten

Pedig az a gond! :)

(#963) R0bert válasza tomp (#962) üzenetére


R0bert
újonc

Nos, élt bennem a remény, de azért sejtettem, hogy nem úszom meg ilyen könnyen, Reseteltem a routert, a gyári beállításokra csak a nethozzáférést meg a wifi hálózatot állítottam fel, de nyilván így sem működik. Keresek valami frissítést hátha az segít.
Régebbi Firmware segíthet?

[ Szerkesztve ]

(#964) #65388800


#65388800
törölt tag

Hogyan tudok videót kitenni chromecastra ami nem youtube-os? PL van egy videó indavideo-ról vagy videa-ról vagy bár honnan. Van valamilyen program rá laptopra.

(#965) MaCS_70 válasza #65388800 (#964) üzenetére


MaCS_70
félisten

Chrome-ból bővítménnyel a teljes lapot meg tudod osztani a ChromeCasttal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#966) #65388800 válasza MaCS_70 (#965) üzenetére


#65388800
törölt tag

igen azt tudom. De az nem elég pontos meg hülyén néz ki. Úgy akarom kirakni az online videókat mint a youtube-ot.

Pl ha stream-elnek valamilyen adást azt is ki szeretném rakni.

[ Szerkesztve ]

(#967) tomp válasza #65388800 (#966) üzenetére


tomp
félisten

Közvetlenül Chromecastra csak akkor tudod kirakni a streamet/videót ha az oldal eleve támogatja a Chromecast/Google Cast szolgáltatást. Ha nem akkor marad a Chrome böngésző+Cast bővítmény és a tükrözési megoldás.

(#968) #65388800 válasza tomp (#967) üzenetére


#65388800
törölt tag

Arra gondoltam, hogy van olyan program ami támogatja a Chromecast-ot. A video linkjét belinkelem neki és kiküldi. Mind a Video stream for google chromecast. De ez csak tárolt videót tud kiküldeni.

(#969) nbukta77


nbukta77
addikt

Tabletrol a chrome bongeszot hogy tudnam kinyomni?
Nincs cast ful sehol.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#970) tomp válasza nbukta77 (#969) üzenetére


tomp
félisten

Google Cast app->képernyő tükrözés

(#971) SirAlo válasza #65388800 (#966) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintem a legtöbb oldalon a videókat ki lehet rakni, pl. indavideót kipróbáltam tabletről , elinditod a videot, fullscreen és ott már van cast ikon (html5 videók szerintem mind mennek így ):

(#972) #65388800 válasza SirAlo (#971) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen az néztem. tabletről megy. Csak megszakad valami oknál fogva 10-12 perc után. Nem bírja vagy nem tudom.

(#973) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Amúgy arra mi a magyarázat hogy a legtöbb weboldal lejátszóját pcn flashel hozza be , de androidon már html5el, nem lehet valahol beállítni pcn is hogy a html5öt preferálja ha támogatja a weboldal ?

(#974) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ha nincs hdmi továbbítás az erősítőben, de szeretnék chromecastot használni a projektorral mi a jó megoldás?

Egyelőre 3 út jutott eszembe, amiből az első 2 nagyjából ugyanannyiba kerül:
1: 2 db chromecast, egy a hifinek egy a projektornak, és ugyanazt küldeni a kettőre. Itt félek hogy elcsúszik a hang a képtől (ha egyáltalán lehet egyszerre 2 eszközre ugyanazt küldeni)
2: 1 hdmi splitter, és elvileg 1 chromecast kiszolgálja a 2 eszközt.
3: le kell cserélni az erősítőt.

Olcsóbbik utat preferálnám :)
A kábelezés nem gond, amúgy is épp nullára szét van verve a lakás.
Hja egy synology NAS lenne a forrás és chromecasttal szeretném lecserélni a mozis pc-t, mert azt túl bonyolult használni a szüleimnek... )

...csak én vagyok helikopter?

(#975) gyugyo79 válasza Sethdobaloah (#974) üzenetére


gyugyo79
addikt

1. ez jól gondolod tehát elvetheted

2. ez működik . Ha most nem akarsz erősítőt cserélni de ha akarsz akkor is felvinnéd a HDMI kábelt tehát ez csak egy spliter ára amit most be kell fektetni. Amire készülj fel ha használod/ ják, hogy nagy eséllyel nem lesz utána HDMI CEC támogatás és kell neki táp (Ha van szabad usb valamelyik eszközön akkor lehet venni USB-> Táp csatit eBay -ről vagy rögtön USB tápos splitert is így csak addig kap tápot amíg használva is van. )

Ha a mozis pc -ből megy VGA és hang a megfelelő irányokba akkor van ám HDMI -VGA (+ 3.5 mm jack audio kimenet is van rajta ) átalakító is...

3. ez ugye biztos megoldás ...

Nem tudod ismered e, használtál e CC-t de én nem cserélnék le egy PC-t rá. De hamarabb raknék a szüleimnek egy Raspberry Pi -t XBMC-vel vagy esetleg egy androidos media playert mint egy CC-t. Szerintem egész más a 2 felhasználás. Nem egészen a lokális tartalmak lejátszása a CC igazi erőssége.Ami persze lehet, hogy a szüleidnek nem is számít de azért javaslom mutasd meg nekik nézzék meg milyen ha van rá lehetőség még mielőtt mellette döntesz . Én mindenesetre csak lokális (videó) lejátszó mellé raknák CC-t internetes tartalmakhoz, lokális zenéhez amihez pont nem kell kép stb .

[ Szerkesztve ]

(#976) Sethdobaloah válasza gyugyo79 (#975) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pont ez lenne a lényeg. A lokális tartalom így is úgy is egy NAS-ra költözik a PC-ről.
És jellemzően youtuberól hallgatnak zenét, mindenféle szutyok oldalakról sorozatot.
Tabletjük van mindkettőjüknek, gondoltam chromecasttal lecserélhetem a PC-t, és nekem egy gonddal kevesebb amit karban kell tartani.

(PC-ből vga kábel ment a projektorhoz (a régi csak azt fogadott, az újnál meg már megvártuk a felújítást), optikai az erősítőbe. Szóval igen, a hdmi kábel az nem extra költség, azt venni kell mindenképpen)

Kicsit jobban utánanézve egy normális splitter árából megvan az erősítő upgrade is... (használt)

Nem, nem használtam még chromecastot. Lehet veszek egyet, próbálgatom... aztán max eladom itt aprón, ha nem tetszik. Kipróbálom vele a netflixet is, azzal együtt már remélem tetszeni fog :)

...csak én vagyok helikopter?

(#977) nbukta77


nbukta77
addikt

Hogy tudnam a tablet androidos chrome appjat castolni? Segitsen valaki legyszives.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#978) nbukta77 válasza tomp (#970) üzenetére


nbukta77
addikt

Erre ujra indul a tablet.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#979) gyugyo79 válasza Sethdobaloah (#976) üzenetére


gyugyo79
addikt

1080p60Hz et tud a CC a projektor az 99.9 % tudja a 24Hz-et én ezért nem használom lokális film lejátszására mivel azok 99% a 23.976 -os így én ezeket 1080p24Hz -en nézem. De ez ízlés dolga nem vagyunk egyformák tisztában vagyok vele, hogy sokakat ez nem érdekel nincsenek ilyen igényeik, csak azért írtam, hogy utólag ne legyen csalódás.

HDMI splitter kb. 2000 Ft meg 3 hét várakozás.

De az erősítő upgrade jobb döntés ha belefér.
Ha van Netflix előfizetés vagy HBO GO de csak ha valaki sokat használja a YT-t akkor szerintem már megéri egy CC . De hálózatról, internetről zenehallgatásra is kiváló.
Én ahogy megjelent Ebay-en normálisabb áron az első széria rögtön rendeltem és azóta is nagy megelégedéssel használom és nagyon szeretem. Csak tudni kell, hogy azért mindenre nem használható és van amire használható de nem 100 % os mint minden más is ...

(#980) Sethdobaloah válasza gyugyo79 (#979) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Látszik mennyire nem bírok belegondolni se, milyen problémák lehetnek, ha nem pc a média forrás :)

Köszi az infót

...csak én vagyok helikopter?

(#981) R0bert válasza R0bert (#963) üzenetére


R0bert
újonc

Üdv, ha nem gond folytatom a történetemet, hátha valaki okul belőle.
Mivel a Netgear router gyári beállításai sem segítettek, ezért beépítettem a rendszerbe egy d-link di524 routert.
Ezzel is létrehoztam egy wifi hálózatot, és csatlakozik a másik routerhez, így hozzáfér a hálózat minden eleméhez. A rendszer kiválóan működik. Egy kis apróság kivételével. A CC csak akkor csatlakozik, ha a dlinken nem állítok be titkosítást. Minden más esetben nem hajlandó csatlakozni. Van esetleg ötletetek ez miért lehet? Most jó így, csak kicsit védtelennek érzem magam :)

(#982) nbukta77


nbukta77
addikt

Ios bongeszot ki lehet valahogy loni?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#983) celf


celf
őstag

sziasztok, én is az új és a régi között hezitálok. nekem sajnos csak egy nagyon szar telekomos adsl netem van, ami olyan 5-6 mbit/s-ot tud.

netflixhez, youtube-hoz, és hbo-gohoz kellene. ezek egyébként többnyire gond nélkül elmennek laptopon, tableten, youtube videók 1080p-ben is.

egy régi 42-es JVC LT-42R10BU-n menne egyébként. kérdéses, hogy ennek a HDMI csatlakozója viszi-e a hangot is?

szerintetek egy ilyen nettel elmenne a netflix, stb egy 42-es tv-n?

[ Szerkesztve ]

(#984) #65388800 válasza celf (#983) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Ha a youtube videók elmennek full HD-ben és minden gond nélkül megy akkor nincs gond mivel a TV is FullHD-s

Ehhez a chromecast 2 kellene. Hang is át fog menni HDMI-n

(#985) celf válasza #65388800 (#984) üzenetére


celf
őstag

köszi! :)

néztem a cc2 adait, és felmerült a kérdés, h tárhely miért lett lecsökkentve 256Mb-ra? takarékosság? vagy nem volt rá szükség?

(#986) tomp válasza celf (#985) üzenetére


tomp
félisten

Nem volt rá szükség mert kellő gyors a wifi és a proci is. CC1 sokat bufferelt a belső tárhelyre.

(#987) celf válasza tomp (#986) üzenetére


celf
őstag

I see, thank you :)

(#988) nbukta77


nbukta77
addikt

Tabletet meg mindig nem tudom ranyomni.

Vagyis a chrome bongeszot rola.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#989) tomp válasza nbukta77 (#988) üzenetére


tomp
félisten

Google Cast app->tükrözés
De csak vissza kellene olvasni. :)

(#990) nbukta77 válasza tomp (#989) üzenetére


nbukta77
addikt

Nem megy vele.

Vissza olvastam.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#991) tomp válasza nbukta77 (#990) üzenetére


tomp
félisten

Tükrözés sem? Ha az megy akkor mennie kell mert a kijelző tartalom kerül továbbításra. Nálam megy.

(#992) #65388800 válasza tomp (#991) üzenetére


#65388800
törölt tag

Az lehet attól is függ milyen tab és hányas android van rajta. 4.3-tól lehet ha jól tudom

(#993) tomp válasza #65388800 (#992) üzenetére


tomp
félisten

Ha a rendszer verzió a ludas akkor estére megkeresem az xda-s "peccset" amivel ha van root akkor átírja a Cast appot, hogy menjen még 4.0.4-en is a tükrözés. Anno használtam. :)

(#994) #65388800 válasza tomp (#993) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ezt tőle kell megkérdezni :D Enyémen gyári 5.0.2 van. Simán megy. :D

(#995) nbukta77 válasza tomp (#991) üzenetére


nbukta77
addikt

Semmi. Ujra indul a tab. 4.4.4 van rajta. Valami gagyi nemet tab. Itt vettem kint.
Letoltott filmet at tudok nyomni meg youtubet. Azon kivul semmit.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#996) tomp válasza nbukta77 (#995) üzenetére


tomp
félisten

Ha újra indul akkor ott valami miatt rendszer hibát generál a tükrözés. Érdemes lenne egy gyári beállítások visszaállítása de ilyenkor minden törlődik!

(#997) nbukta77 válasza tomp (#996) üzenetére


nbukta77
addikt

Uj tablet.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#998) celf


celf
őstag

Esetleg annyi kérdésem lenne, hogy ha a TV mögött lesz csatlakoztatv a chromcast, és a wifi a TV elől kapja a jelet, nem fogja vajon nagyon leárnyékolni?

(#999) #65388800 válasza celf (#998) üzenetére


#65388800
törölt tag

nem. Nekem két 2 méteres szekrény között van a tv. 2 válaszfalra van a router és nincs gond.

(#1000) celf válasza #65388800 (#999) üzenetére


celf
őstag

az biztatóan hangzik! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.