Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Rico45 válasza slice14 (#299) üzenetére


Rico45
őstag

Asszem a cc2-már tud 5ghz wifit ;) ennyi.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#302) tuareg85 válasza mgy (#300) üzenetére

Nem gyorsabb az új? Nekünk néha egészen sokáig tekergeti a Google Play Music pörgő bigyóját, mire elkezdi a zenét, meg a youtube is lassan szedi össze magát. Ha ez javulna, akkor lehet, hogy beruháznék egy újba.

(#303) mgy válasza tuareg85 (#302) üzenetére


mgy
senior tag

Egy-két órát volt nálam csak egyszerre a kettő, akkor nem láttam, most meg érzésre (az emlékeimhez képest) nem tapasztalok jelentős különbséget. Talán a Videostream lejátszás picit pattogósabban indul, de nem tom.
Nekem a nagy öröm az audio volt, abból biztosan veszek még vagy százat a lakás különböző pontjaira. Nagyon bejön, jó lejátszóprogival tök élvezet használni.

Eddig a fizetős spotify volt a legmenőbb (azt csak próbahónapra "vettem meg"), gyorsan fájdalommentesen lehetett a különböző lejátszók között váltani. Ahogy lentebb írtam a Bubble van azóta, vannak apró nyűgjei, de amúgy fullos. Nem sok progit szoktam megvenni, de erre nem sajnálom utólag sem az árát.

(#304) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! Vettem én is egy ilyen eszközt.
Nagyon tetszik. Az lenne a kérdésem,hogy a pc-n meg vannak a hálózaton osztva a filmek ,fotók ,zenék a másik szobában lévő smárt tv-re.De egy harmadik szobában buta tv-re ezzel a kütyüvel/mobillal melyik app-al tudom kitenni a filmet?
Amúgy megnéztem képernyő tükrözés szépen megy,csak a TV-GO alkalmazás a menüig működik!Amint elindítom pl:Film+ fekete képernyő fogad :-( Jó lenne ha támogatná a cromecast-ot a go.

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#305) Keckix válasza Rico45 (#301) üzenetére


Keckix
tag

Igen tudja az 5Ghz-et. Én is nagyon gondolkodok veszek egyet.

(#306) moli.hu válasza Rico45 (#304) üzenetére


moli.hu
őstag

> "csak a TV-GO alkalmazás a menüig működik!Amint elindítom pl:Film+ fekete képernyő fogad :-( Jó lenne ha támogatná a cromecast-ot a go."

pont ezt gondoltam, valami drm gatolhatja a folyamatot.

(#307) Rico45 válasza moli.hu (#306) üzenetére


Rico45
őstag

:K Majd idővel talán! De minden más szuper.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#308) tomp válasza mgy (#298) üzenetére


tomp
félisten

Még egyszer szívesen! :D
Látom nagyon szereted az appot.
Már nagyon várom, hogy megkapjam mind2 CC-t. :)

Amúgy az app tud egyszerre több helyről, több eszközre is továbbítani tartalmat egyszerre. pl én egyszer kipróbáltam Serviio forrásról küldtem filmet Chromecastra, miközben a Plex forrásról küldtem filmet a tv-re. Igaz szaggatott minden a 2,4GHz-es wifi miatt de kezelte.
Most is megy a BubbleUPnP. Tidalról küldi a zenét az első generációra.
Szerinted mennyiért lehetne eladni a régit?

(#309) mgy válasza tomp (#308) üzenetére


mgy
senior tag

Nem tudom, de lassan nem éri meg eladni...
Ráadásul azt gondolhatják a vevőjelöltek, hogy a kettesnél sokkal rosszabb, így jóval kevesebbet is ér. Ez persze marhaság.

(#310) tomp válasza mgy (#309) üzenetére


tomp
félisten

Ismerősök között adnám el csak. Ha eladnám.

(#311) mgy válasza tomp (#310) üzenetére


mgy
senior tag

Nézd meg az aprót, most 7e körül vannak hirdetések.

(#312) Rico45 válasza tomp (#310) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!Ismerlek én téged.... 😃 Amúgy nagyon jó kis cucc.Lehet veszek még egyet.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#313) tomp válasza Rico45 (#312) üzenetére


tomp
félisten

Maga a CC nagyon jó kis cucc.
Nagyon örülök az 5GHz-es wifinek. Remélem nem fogja bezavarni a 3.0-s usb-t.

Honnan ismersz?

(#314) Rico45 válasza tomp (#313) üzenetére


Rico45
őstag

Csak vicceltem :-) Azt írtad ismerősöknek adnád el :-DD

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#315) mgy


mgy
senior tag

Tegnap jártam egy lakásban, ahol korábban laktam, na, ott aztán elkelt volna a 25Ghz wifi is. Pedig kisváros, családi házas környék, de volt vagy tizenöt aktív wifi. Mi lehet egy panelban, főleg mióta upici wifri is beindult? :-O

(#316) gatto_ válasza mgy (#315) üzenetére


gatto_
senior tag

Kíváncsiságból most ránéztem. Jelenleg 32 aktív wifit fogok. :D Panel....

(#317) tomp válasza Rico45 (#314) üzenetére


tomp
félisten

Jaaaa :DDD

Én 12 wifit látok 2,4GHz-en. 5GHz-en 0!

(#318) s3toraph válasza tomp (#317) üzenetére


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Szüleimnek van egy régi plazma TV-je, amin még nincs USB csak 2 db HDMI + scart. Ha filmezésre kerülne a sor, elég macerás a helyzet, öcsém gépét kell HDMI-vel rákötni. Ezért gondoltam egy asztali média lejátszóra, amit egyszerű kezelni és lejátszik mindent pendrive-ról, pl. asus o-play! mini. Aztán észrevettem hogy olcsóbb a chromecast, és ahogy olvasom a vásárlói véleményeket, elég stabil is, képernyő tükrözve lehet szépen filmezni vele Ez praktikusabb volna, mert nem kell pendrive-ra másolgatni a filmet mint egy asztali média lejátszónál.

Kérdésem lenne az eszközzel kapcsolatban:
- Milyen windows rendszerekkel működik együtt? Win7-es gépek vannak otthon.
- Windowsról hogyan tudok ráküldeni egy filmet? Plex PC-s változata kell a gépre?
- Edigitálon írták tulajdonosok hogy nem magyar szabványú az adaptere. Ez igaz? Ha igen, milyen adapter kell a meghajtásához? Hány volt hány mA? Mindenhol ahol árulják, ugyanolyan az adaptere?

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#319) Rico45 válasza s3toraph (#318) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!
Win 7 tökéletes neki.
Igen pl.Plex a pc-re és telefonod Plex aplikációjával tudod használni.
Igazából csak egy átalakító kell a hálózati dugójára ami szerintem pár száz forint lesz.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#320) s3toraph válasza Rico45 (#319) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszi!

Ja tényleg, átalakítóra nem is gondoltam. :B

Laptopról lenne használva, szüleimnek nincs okos eszköze, nem is akarnak, nem szeretik. Az a cél hogy gépen elindítják a filmet, és a TV-n tudják nézni egyből, pár kattintással, ha be van minden jól állítva, ne kelljen kábelezni stb.
(Plusz még azért lenne jó ez az eszköz mert ha én vagy tesóm készítünk okostelóval képeket pl. egy nyaralásról, akkor meg lehetne nézni a TV-n nagyban anélkül hogy előtte gépre kellene másolgatni.)

Még pár kérdés:

- Magához a chromecasthoz úgy férek hozzá, pl. a beállításaihoz, hogy csatlakoztatom a TV-hez és a TV távvezérlőjével tudom kezelni?

- Van valami amire érdemes a kezdeti beállításoknál odafigyelni, mondjuk plex-nél?

- Chromecast-ot egyböl le kell frissíteni? Ha igen, ezt hogyan kell megtenni? Megoldja wi-fi-röl, vagy USB-n keresztül kell a gyártótol letöltött firmware fájlllal?

- A meglévő wi-fi hálózaton keresztül jön létre a kapcsolat, vagy direktbe készít egy csatlakozási pontot a chromecast és arra csatlakozik pont-pont wireless kapcsolattal a laptop? Tehát filmezés előtt úgymond át kell csatlakozni a "másik wi-fi-re"? Azért kérdezem, hogy ha első eset van, mennyire lehet gond abból hogy melyik csatornára van állítva a router, menni fog egyből minden vagy próbálgatni kell.

- A chromecast maradhat állandóan bedugva a TV-be? Melegedés miatt kérdezem, ill. nem tudom az eszközt ki lehet-e kapcsolni.

- A TV-n hogy lássam az átcastolt képet, gondolom csak annyi a teendő hogy a megfelelő HDMI bemenetre át kell kapcsolni amiben a chromecast van csatlakoztatva, és kész. Igaz?

(Bocs a sok kérdésért, sajnos nincs időm mindent átolvasni a topicban.)

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#321) Rico45 válasza s3toraph (#320) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

- Magához a chromecasthoz úgy férek hozzá, pl. a beállításaihoz, hogy csatlakoztatom a TV-hez és a TV távvezérlőjével tudom kezelni? -Nem! Okos telefon kell hozzá,amire le töltöd a Google cromecast alkalmazást így tudod használni! De asszem pl.laptop/pc-n a Plex-et is tudod irányítani ha csatlakozol rá.

- Chromecast-ot egyböl le kell frissíteni? Ha igen, ezt hogyan kell megtenni? Megoldja wi-fi-röl, vagy USB-n keresztül kell a gyártótol letöltött firmware fájlllal? -Meg oldja magának automatice.

Videó a beállításról.

Nálam mindig be van dugva.Szerintem nem lesz semmi baja.Azt hiszem,hogy mikor a tv ki van kapcsolva nem is működik.
Igen arra megfelelő HDMI bemenetre át kell kapcsolni és használhatod.

Ez az a jel amire rákattintasz és mehet a tv-re a kép!

Rémélem jól írtam mindent :B Ha nem,akkor a nagyok javítanak :-)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#322) s3toraph válasza Rico45 (#321) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Nagyon köszönöm, sokat segítettél! :R

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#323) tomp


tomp
félisten

A hálózati adapter típusa attól függ milyen régiósat árulnak.
Mivel nekem németországból van a régi így EU-s adaptere van. De valóban kapható pár száz Ft-ért átalakító foglalat.
Ha adapterről üzemel akkor kikapcsolt tv-nél is folyamatosan üzemel a Chromecast.(régi tv-k esetében)
De ilyenkor készenlétben megy. Azaz üzemmeleg lesz csak. Semmi több. Nem kell vele foglalkozni.
Ha új gyártású tv-re van dugva (2014->) akkor a HDMI-ről kapja az áramot. Hiába van bedugva az usb kábele is, onnan nem vesz fel semmit. Ha a tv-t kikapcsoljuk akkor miután a tv lekapcsolja az elektronikát a bemenő portokkal, vele együtt a Chromecast is leáll.

(#324) vak_bottyan válasza s3toraph (#320) üzenetére


vak_bottyan
tag

Szia.
"- Chromecast-ot egyböl le kell frissíteni? Ha igen, ezt hogyan kell megtenni? Megoldja wi-fi-röl, vagy USB-n keresztül kell a gyártótol letöltött firmware fájlllal?"
Amikor elkezded a Chromecastot beállítani,akkor mihelyst meg van a wi-fi kapcsolat,magától lefrissíti a szoftverét,ki is írja,és újra indul! :)

(#325) tomp


tomp
félisten

Eddig azt hittem, hogy ha BubbleUPnP alkalmazással nézünk filmet távolról(pc-app-chromecast) akkor a telefonon átmegy az adat. Nos. Tévedtem. Ha dolby digital a hang akkor csak megmondja az app az utat, hogy honnan menjen a film. Az előbb film közben kikapcsoltam a telefonon a wifit de a film ment tovább. :)

(#326) Rico45 válasza tomp (#325) üzenetére


Rico45
őstag

Igen! Yt-né-nál is ez van! Me :K g a Twitch és társainál is!

Tetszik a kütyü ! Jók a háttérképek is ,amiket bedobál a google :C

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#327) htc07


htc07
addikt

Uh de jó, hogy megláttam ezt a topikot :DDD

Biztos sokszor kérdezték már, de vennék chromecastot, (szemezek a kínai replikáival is, csak nem tudom, hogy azok támogatják-e a tv távirányítós vezérlést) hol éri meg beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#328) Rico45 válasza htc07 (#327) üzenetére


Rico45
őstag

Kínait ne vegyél!Azzal csak a gond lesz.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#329) mgy válasza tomp (#325) üzenetére


mgy
senior tag

Kipróbáztam, a wifit kikapcsolva meg se rezzent. Azért a teló újraindítását már nem annyira szerette... :D

(#330) tomp


tomp
félisten

Nos mivel a németországban élő családtag átvette a 2 új csodát így összegzem a dolgaimat.
Tudom, hogy már leírtam a CC 2-nél, hogy hogyan akarom összekötni a Chromecast Audio-t a hangprojektorral de az ismétlés a tudás anyja. Ha a Chromecast Audio-t összekötöm egy ilyennel ezzel majd egy ilyen kábel menne a hangprojektorba akkor végig digitális a jel ha jól tudom ugye?
A konverternél nem értem miért írják oda, hogy "digitális/analóg audio átalakító" miközben a leírásban RCA digitális szerepel. Azért is furcsa a megnevezés mert tudtommal az analóg rca az 2 csatornás 2kábeles. jobb/bal azaz piros/fehér. A képen viszont 1db narancs van. Az digitális.
Az optikai kábelnél jobb ha a 2vég már gyárilag olyan amilyen kell a Chromecast Audiohoz vagy az is tökéletes ha veszek külön 3,5-ös mini toslink adaptert+normál optikai kábelt? Ez a módszer 800Ft-al lenne olcsóbb a mini toslink-toslink kábelnél. Nem tudom megéri e az a 800Ft spórolás.

(#331) moli.hu válasza tomp (#330) üzenetére


moli.hu
őstag

jesszus, milyen arak. Ha jol ertem, az a baj, hogy az erositonek nincs optikai bemenete, csak koax? Ennel meg az is olcsobban kijott volna nehany ezerrel, ha veszel egy chromecast 2 NOaudio-t es ugy oldod meg, ahogy en meg az audio megjelenese elott juliusban. Es akkor kesobb meg videozasra is hasznalhattad volna a chromecastot.

mindenesetre annyiban tudok segiteni, hogy ez 2200 helyett csak 970ft, es ez egy draga hely, ebayen olcsobb. (es me'g aranyozott is a csatlakozoja! az optikai csatlakozoja!)
az optikai adapterek tok mindegyek, mert nincs minosegromlas. ha van zene, akkor tokeletes zene van, barmilyen fos $2-os kabel megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#332) moli.hu válasza htc07 (#327) üzenetére


moli.hu
őstag

@htc07: > "szemezek a kínai replikáival is"

tudtommal jelenleg meg nincs kinai masolat.
ha az ezcast-ra gondolsz, az tudtommal nem tudja lemasolni a chromecast mukodeset, nem tamogatja a protokolt, az csak egy sima miracast-szeru kepernyotukrozest hasznal - magyarul a chromecast mukodesenek csak azt a reszet tudja lemasolni, ami a ganyolas es kell hozza egy enkoder gep, aminek folyton mukodnie kell.

@tomp: > "Eddig azt hittem, [...] a telefonon átmegy az adat. Tévedtem. [...] csak megmondja az app az utat, hogy honnan menjen a film. Az előbb film közben kikapcsoltam a telefonon a wifit de a film ment tovább"

ezt irtam le az elobb.

(#333) tomp válasza moli.hu (#331) üzenetére


tomp
félisten

Hangprojektoron 2 digitális bemenet van. Optikai és koax. Az optikai már foglalt a tv miatt.
Chromecast 2 is lesz meg Audio is. Meguntam, hogy ha eredeti zenét akarok hallgatni(azaz nem bluetoothon átküldöttet) akkor a tv-t is be kell kapcsolni, hogy kiküldje optikán a zenét.
Hazai pontosabban budapesti beszerzéssel akarom a kábeleket megvenni. A bolt teljesen mindegy.

Optikai vége aranyozott... Ezt én sem értem. Miért? Nem azon megy át a fény...

(#334) moli.hu válasza tomp (#333) üzenetére


moli.hu
őstag

nekem is 1 optikai bemenete van az erositomnek, megis ra van kotve chromecast, desktop pc, wdtv: toslink utvalaszto. En egy manualist vettem ezresert.

aranyozott: nem hibaztatnam a kinaiakat, ok csak az atlagvasarlo kedveben akarnak jarni, aki annyira fo:ldbuta, hogy ha azt latja, aranyozott csatlakozo, mar rakja is a kosarba.

(#335) htc07 válasza moli.hu (#332) üzenetére


htc07
addikt

Jó tudni, köszi. Semmi tapasztalatom a hdmi stickekkel. :R

Beszerezni honnan éri meg?

(#336) tomp válasza moli.hu (#334) üzenetére


tomp
félisten

Találtam egy ilyet. Csak nem értem mert az egyik oldal szerint 3bemenet 1 kimenet, a másik oldal szerint 1 bemenet 3 kimenet...
Vagy választható, hogy összefűzni akarom e vagy szétosztani? :)

[ Szerkesztve ]

(#337) moli.hu válasza tomp (#336) üzenetére


moli.hu
őstag

nekem is ilyesmi van, en regebben vettem. itt olcsobb.
igazabol ez valahogy igy mukodik (3 percig tortem a fejem, hogy hogy a fenebe hivjak ezt, probaltam google kepkeresessel megtalalni vonat sin ko:r alaku' szavakkal, sikertelenul.. ugyhogy belinkeltem a budapesti vasutparkot :D ) vagyis tok mindegy, hogy melyik a bemenet es kimenet, mert nem eloszto/kozosito, hanem egyszerre csak 1-1 oldal kapcsolodik.

[ Szerkesztve ]

(#338) tomp válasza moli.hu (#337) üzenetére


tomp
félisten

Fordítókorongnak hívják a vasútnál. :D
Azaz ebbe beledugom a tv+ cc audiot, a másik végébe a hangprojektort és a tekerővel adom meg, hogy melyik legyen továbbítva a hangprojektor felé?

(#339) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok

Elmondom mit szeretnék, akinek van, vagy ért hozzá, kérlek homályosítsatok fel :)

Szóval filmet szeretnék TV-re küldeni, notin keresztül. Jelenleg külső vinyó van a TV-re kötve és annak a lejátszója megy, de látható a különbség.
Ha veszek egy ilyet, tudom-e arra használni, hogy átküldjem notiról a filmet, ha igen, akkor kell-e még hozzá valami (program mondjuk), illetve a notit tudom-e használni filmnézés közben is?

(#340) Rico45 válasza #32577792 (#339) üzenetére


Rico45
őstag

Ha veszel egy ilyent akkor tudod nézni a filmeket .Én a Plex appot használom.Amit támogat a cromecast! A Pc-n betallózott filmek/zenék lejátszására.(30/5-ös netem van)
Telefonodon a Plex progival tudod is vezérelni.

De van több megoldás is erre,én ezt használom :K

Jó ez a kis cucc :C

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#341) #32577792 válasza Rico45 (#340) üzenetére


#32577792
törölt tag

Oké.
Tehát működik, de ha gépről küldöd át a filmet, közben tudod használni a gépet is?
Mert most ha sima HDMI kábellel nyomom rá, akkor a kijelző tartalmát teszi át a TV-re, kvázi nem tudom használni, sőt nyilván ha skype üzenet jön, az is megjelenik a tv-n

(#342) Rico45 válasza #32577792 (#341) üzenetére


Rico45
őstag

Tudod igen! Még a telefont is ha arról tolod !

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#343) mgy válasza Rico45 (#340) üzenetére


mgy
senior tag

Eddig a Videostreamet használtam, nagyjából gond nélkül. A Plex elsőre nem tetszett, de teszek egy próbát.

(#344) Rico45 válasza mgy (#343) üzenetére


Rico45
őstag

Én is csak az Lg tv-m hez a SmartShare helyett próbáltam ki,de nagyon tetszik!Kicsit a menü opciók zavarosak de, meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#345) slice14


slice14
veterán

Sziasztok

Tegnap jött meg a cc2-m és azt tapasztalom hogy csak 2,4-en stabil a screen cast.
Más nem tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#346) maán


maán
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék venni egy chromecast 2-őt.Hol lehet kapni?
A böngésző és a TV go képének a kivetítésére használnám egy Nexus 7 2013-mal vagy egy Huawei P8 lite-tal.Meglehet oldani a kivetítést valamelyikkel problémamentesen?

(#347) slice14 válasza maán (#346) üzenetére


slice14
veterán

Én ebay-ről rendeltem. Link

Tőle rendeltem utólag egy cc audio-t is.

Ez a hirdetés szűk óra múlva jár le.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#348) tuareg85 válasza slice14 (#347) üzenetére

Nem vámolták meg? Én is néztem US eladót, de ha a vámot is számoljuk, akkor már nem akkora a király az ár. Vagy ha nem Magyarországra rendelted, akkor tárgytalan, bocs.

(#349) Rico45 válasza maán (#346) üzenetére


Rico45
őstag

Sok mindent tud a ketyere,de tv-go-t nem tudod majd használni! Amikor kapcsolsz egy csatornát fekete képernyő fog fogadni!
Idővel majd lehetséges ,hogy lesz tv-go cromecast támogatás.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#350) slice14 válasza tuareg85 (#348) üzenetére


slice14
veterán

Én is furcsáltam, mert számítottam vámra. De nem kellet ráfizessek.

Szerintem enyibe nagyon megérte , mert ami nem free shipping-es az legalább 1500+ba jön ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.