Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) MrPetya19 válasza azbest (#5981) üzenetére


MrPetya19
addikt

Végül a csatorna szélesség volt a megoldás úgy látszik.
Fixen beállítottam 40Mhz-re és már 3 napja tökéletesen működik.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6002) Glassart_GP válasza Odzse (#5998) üzenetére


Glassart_GP
újonc

:R Melyik soundbar-ral voltál sikeres?

(#6003) degec válasza TaylorPro (#5999) üzenetére


degec
senior tag

engem is érdekelne ilyen amit Magyarországon meg lehet venni, mert nem találok jót. gyári króm lan dugó chromecast tvhez nem vehető sehol ?

(#6004) pbando


pbando
csendes tag

Van valami ötlet Horizon Go irányítására? Felraktam (sideload) az appot a CCwGTVre, meg egy másik ATV launchert hogy el is tudjam inditani és végül is működik csak kb irányithatatlan mert ugye touch-ra van optimalizálva. Talán valami bluetoothos egérpad, vagy airmouse?

Szintén felraktam a Stadia-t, meg a GeforceNOW-t és mindktettő remekül működik (Game streaming) a bluetoothos XBOX xontrollerrel (de akár nintendo switch vagy PS kontrollerrel is ok), ajánlom kiprobálásra ha van hozzű jó net és 5G wifi. XBOX Gamepass-t nem probáltam játékkal de az is felment és jol mukodik a menu.

(#6005) Odzse


Odzse
tag

Szia,

Gyakorlatilag, mindegyik soundbar jó, amelyiken van 2db hdmi, in és out.

Itt a leírása a dolognak, egy járatosabb embertől :)

"Soundbarnál beledughatod a hdmi in-be a chromecastot,tökéletesen működni fog,a soundbar a tv felé tovább tolja a képet is.De ugyanezt megcsinálhatod úgyis,hogy tvbe megy a chromecast és a tv-ből arc-n a soundbarba megy a jel.Hangban nem hiszem hogy hatalmas különbség lenne,ilyenkor nem szól bele a hangerőbe és hangba a tv.
A soundbarba közvetlen beledugott chromecast előnye leginkább abban rejlik,hogy ha csak zenét hallgatsz nem kell bekapcsolni hozzá a tv-t.
Arra kell figyelni,hogy minimum 2 hdmi legyen a soundbaron,sok olcsó soundbaron csak 1 van,azzal kell a tv-re rákötni,de a sounbarra nem tudsz ilyen módon mást rákötni."

(#6006) tomigonzo válasza pbando (#6004) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

https://reviewvpn.com/install-mouse-toggle-on-google-chromecast/

(#6007) Luissimo válasza pbando (#6004) üzenetére


Luissimo
veterán

légegér a legjobb, G10S Pro Air Mouse Backlit Voice Remote Control Wireless Google player IR Learning G10 Gyroscope for Android TV Box H96 max
még háttérvilágít is a sötétben,mikor akarod.

és ha nem kell légegér, akkor egy mozdulattal lekapcsolod azt a funkciot és teljes egészében helyettesíti az eredeti távirányítót, még voice commandot is tud.

Én MiBox S-en használom Horizon Go-ra, de az HBO GO-t is kezeli, csak akkor ki kell kapcsolni a légi funkcioját.

Hajrá...

(#6008) MaCS_70 válasza Luissimo (#6007) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem érdemes olyat választani, amin billentyűzet is van? Éppen ezen törpölök...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6009) pbando válasza Luissimo (#6007) üzenetére


pbando
csendes tag

Köszi. Ha jól látom ez nem Bluetoothos, szoval kaptál hozzá egy kis USBs vevőt és azt bedugtad a miboxba. A chromecaston nincs USB alapbol. Viszont vannak ehhez hasonlo bluetoothos airmouse verziok az ali-n, lehet akkor erre esik a választás. Köszi mégegyszer.

Amugy van ez az app ami telos airmouse, de nekem 1 percig mukodik aztán nem. https://play.google.com/store/apps/details?id=zank.remote&hl=en_US&gl=US

(#6010) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Tegnap nyomattam a Stadiát Chromecast TV-n. Beújítottam egy kontrollert.

Pixel 8 Hazel

(#6011) pbando válasza tomigonzo (#6006) üzenetére


pbando
csendes tag

Koszi, ezzel az a baj hogy csak FireTV távirányitoval mukodik.

Viszon itt van egy airmouse amit még fejlesztenek és most jött a chromecast remote támogatás. Kiprobáltam működik:
https://github.com/virresh/matvt

youtube video hogy hogyan mukodik:
https://www.youtube.com/watch?v=UC7bPw2tG4c&t=318s

(#6012) Bigape


Bigape
csendes újonc

Google Chromecast TV vásárlását tervezem. kellene a LAN kapcsolat, USB sem ártana a későbbi bővítéshez. Egér, billentyű, HDD... Ezt az adaptert néztem ki, mert ez most elérhető, bár az ára, de hagyjuk. Működne ez az adapter a CCTV-vel, egy 5,1V 3A 15,3W Raspberry Pi 4 táppal?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6013) Imi1981


Imi1981
veterán

Tetszik ez a chromecast google tv de mire mindent megvesz hozzá az ember (usb3 - lan és plusz usb csatlakozó és táp) majdnem olyan drága lesz mint egy nvidia shield tv. Hát akkor már inkább az szerintem. Ez annak éri meg akinek nem kell lan és usb csatlakozó. Én már lemondtam róla pedig tényleg jó. Inkább egy jó tv box amin chromecast funkció is van.

(#6014) Bigape válasza Bigape (#6012) üzenetére


Bigape
csendes újonc

Azt hiszem nem kockáztatok. Vettem egy ilyen adaptert. [link] Pénteken érkezik a CCTV és a Baseus, a hétvégén nem alszunk, tesztelem három nap, remélem jól működik, a család már nagyon várja. Minden megvan, csak áramszünet ne legyen.

(#6015) TaylorPro válasza Bigape (#6014) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nagyon jó, és megy rajta a Stadia, vettem is hozzá kontrollert.

Pixel 8 Hazel

(#6016) UberMutant válasza TaylorPro (#6015) üzenetére


UberMutant
őstag

szia, légyszi írd már meg a kontroller típusát , én is vennék egyet.

(#6017) UberMutant válasza UberMutant (#6016) üzenetére


UberMutant
őstag

eh, most látom, hogy ultrával csak a gyári kontoller működik együtt, azt meg nem lehet magyarországról megvenni.

(#6018) TaylorPro válasza UberMutant (#6017) üzenetére


TaylorPro
addikt

Van a hardveraprón stadia kontroller. Én Xbox Series kontrollert vettem a Chromecast TV-het.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#6019) Bigape válasza UberMutant (#6017) üzenetére


Bigape
csendes újonc

Esetleg a Jófogáson Premiere Edition [link] a Magyarországi CC Ultra beszerzési áráért. Csak maga a Stadia kontroller is jó lehet a CCTV-n, mert Bluetoothon tud kapcsolódni, de a Stadia appot mókolni kell.

(#6020) TaylorPro válasza Bigape (#6019) üzenetére


TaylorPro
addikt

Megkapja a hivatalos Stadia alkalmazást majd alapból. Addig külső forrásból telepíthető és működik szépen.

Pixel 8 Hazel

(#6021) Bigape


Bigape
csendes újonc

Megjött a várvavárt csomagom. Kiváncsian várom a fejleményeket, annyi jót olvastam róla, remélem sok örömet okoz a családomnak.

[ Szerkesztve ]

(#6022) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ha már lespórolták a logót a távirányítóról...

Pixel 8 Hazel

(#6023) snooze válasza TaylorPro (#6022) üzenetére


snooze
veterán

lehet hamisitvány..😊😊😊

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#6024) htc07 válasza TaylorPro (#6022) üzenetére


htc07
addikt

Nekem angol belpiacos van decemberi vásárlással a google store-ból, azon a távirányítón sincs logó.

(#6025) TaylorPro válasza htc07 (#6024) üzenetére


TaylorPro
addikt

Egyiken sincs gyárilag.

Pixel 8 Hazel

(#6026) SZATA


SZATA
senior tag

iPados 14.2, RTLMost app, + előfizetés (kódos).

Tudok CC2-re streamelni?

Nem jelenik meg az ikon, viszont ugyanezen profillal, asztali böngészőben igen.

Sztornó, egy app kiseprés megoldotta. :K

[ Szerkesztve ]

(#6027) TaylorPro


TaylorPro
addikt

[link]

Pixel 8 Hazel

(#6028) Bigape


Bigape
csendes újonc

Sziasztok! A CCTV remekül működik. A Stadia is felment és működik. Milyen Stadia APK verziót használtok? Az APKMirror oldaláról a 3.12 verziót töltöttem le, működik, de a játékaim előnézeti képeit elég lassan tallózza be. Vettem egy XBOX kontrollert [link], tökéletesen működik, adtak hozzá két elemet, ami nem tölthető. Ha nincsen konzolom és vennék egy ilyen akkus töltőállomást [link], milyen töltőfejjel tölthető a kontroller, jó hozzá egy 5V 1A okostelefon töltő? Köszi a segítséget.

(#6029) pbando válasza Bigape (#6028) üzenetére


pbando
csendes tag

3.12-t használok. A betöltés mióta stadiat használok (december) ilyen lassú. Lassan csak jön a rendes GoogleTV verzio, ami majd ezt tuti javitja. Addig egyszerubb telon kiválasztani a játékot, picit belekezdeni, aztán telon kilépsz és a a GoogleTVn elinitod és a nyito játék az lesz.

Az XBOX controller töltéséről biztos vannak specifikus topikok, nekem eddig még nem merült le:-) (és is ezt vettem hozzá)

(#6030) vacs válasza Bigape (#6028) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Bármilyen töltővel lehet tölteni, csak 5V-os legyen.
Mindig az eszköz (jelen esetben a dokkoló) elektronikája dönti el, hogy mennyi áramot vesz fel!
Töltheted te akár 5V 5A-es fejjel is, nem lesz semmi baja! :K

(^)(>.<)(^)

(#6031) Bigape válasza vacs (#6030) üzenetére


Bigape
csendes újonc

Köszi szépen, én is így gondolom. A CCTV-t és a Baseus HUB-ot 5,1v 3A 15,3W Raspberry PI 4 táppal csatlakoztattam, a Venom töltőállomást pedig a CCTV-hez adott 5V 1,5A töltőfejjel üzemeltetem. Egyéb érdekesség, hogy a Baseushoz csatlakoztatott Rapoo billentyűzet, bár magyar nyelvűként ismeri fel a CCTV, mégis angol kiosztásúként működik, ki érti ezt. A Stadia egyébbként a saját kontrollerével CC Ultrával tökéletesen működik, gondolom a szeptemberben érkező natív APP a CCTV-n is megoldja a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#6032) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Kérdezném azokat akik a GCwGTV-t használnak USB hub-al etherneten keresztül (és itt főleg azokat kérdezném ezen belül, akiknek RTL8153 ethernet chip van a hub-ban, pl.: Vention TGDHB), hogy az lehetséges, hogy a hub androidos eszközök (tablet, telefon) alatt nem használható az ethernet, viszont a GCwGTV alatt pedig igen?
Sajnos az én Chromecast-om még úton van, de a Ugreen hub-om megérkezett, viszont tablet és telefon alatt nem működik az ethernet, viszont a vásárlói visszajelzésekben az szerepel fényképpel együtt, hogy másnál a Chromecast-al működik tökéletesen.

Előre is köszi a választ! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6033) Somatom válasza Crvsh3R (#6032) üzenetére


Somatom
veterán

Lehetséges, ha a kernelbe berakták a drivert.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6034) pbando válasza Crvsh3R (#6032) üzenetére


pbando
csendes tag

Az aliexpresses linkeden amit beraktál az egyik vásárló szerint működik. Képet is rakott fel rola. Bár ott az olcsóbb ethernet nélküli van a képen ha jól latom. Nem tudom számít e.

(#6035) Glassart_GP válasza Crvsh3R (#6032) üzenetére


Glassart_GP
újonc

Azt írod „tablet és telefon alatt nem működik az ethernet”. Hogyan kapcsolod össze őket??
A CCwGTV-vel működnie kell.
Komoly összeállítás a Chromecast with Google TV – Unofficial, Unnouncements fül alatt…

(#6036) Crvsh3R válasza pbando (#6034) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Igen én is azt a vásárlót néztem szerintem, viszont annak ethernetes verzió van a leírás szerint és a képek alapján is összekötve.

#6035 Glassart_GP: A "hogyan kapcsolod össze" kérdést nem igazán értem. USB type C-n kapcsolom össze a hub-ot a tablettel és a telefonnal is. USB eszközöket kezeli a HUB-ról, az ethernetet nem. Gondoltam, hogy ha a a tablet és a telefon android 9/10 rendszerű, akkor talán működik minden androidos eszköz alatt. A Facebook-os csoportot már többször átnyálaztam a kompatibilis kütyük miatt, de sajnos a legtöbb kompatibilis hub vagy 20k körül mozog vagy nem kapható, mert elfogyott.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6037) Somatom válasza Crvsh3R (#6036) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem így működik. Nem minden Androidos teló/tab támogatja az USB Ethernetet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6038) Glassart_GP válasza Crvsh3R (#6036) üzenetére


Glassart_GP
újonc

Így jártam én is – ezért volt a kérdés. A CCwGTV-vel kiválóan működő hub (Vemont) ethernetes ’szolgáltatását’ sehogyan sem tudtam a próba során tableten, vagy telefonon elérni. (Nyilván a csatlakozóik nem támogatják ezt a lehetőséget.)
Korábban vásároltam egy egyszerű UGreen ethernet adaptert, azzal viszont a CCwGTV sem működik. Lehet, hogy egy erősebb táp kell neki?...

(#6039) Somatom válasza Glassart_GP (#6038) üzenetére


Somatom
veterán

Nem csak a csatlakozón múlik. Kell hozzá kernel modul (driver) és OS szinten is le kell programozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6040) Crvsh3R válasza Glassart_GP (#6038) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Tápból hozzá rendeltem egy Ugreen PD chargert, amit a fent említett FB csoportban jelezték, hogy működik vele (20W-os). Úton van egy Baseus hub is, de arról semmi infóm sincs chip ügyileg. Remélem a kettő közül valamelyik működni fog vele. Elég drága mulatság a hub vásárlás.

Egyébként valahol egy tesztvideóban elhangzott, hogy állítólag a GCCwGTV-n csak USB 2.0-ás a type C port és ez eléggé visszafogja az ethernet és USB sebességet. Ez tényleg igaz?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6041) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Agyalok a CC2 lecserélésén egy CC-Google TV-re és lenne néhány kérdésem:
1.) 4K-t ugye tud a készülék?
2.) Látom a távon van bekapcs gomb? Tehát be kell külön kapcsolni? CC2-nél szeretem, hogy a tévével együtt "dolgozik" ilyen szempontból.
3.) A tévé USB csatlakozójáról elmegy gondolom, nem szükséges konnektorba dugni?
4.) Mennyi a boot idő körülbelül?!
5.) Távirányítóval lehet tekerni a streaming szolgáltatóknál?
Köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot és válaszol!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6042) TaylorPro válasza tylerddd (#6041) üzenetére


TaylorPro
addikt

1. Igen.
2. Azzal a TV-t kapcsolod ki vagy amit ráprogramoztál, és azzal készenlétbe vált a CC.
3. Nem. De.
4. Készenlétből nincs boot idő.
5. Igen, pont ez az egyik lényeg benne.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#6043) tylerddd válasza TaylorPro (#6042) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm!

Készenlét/boot: értem, tehát akkor tulajdonképpen mivel külső energiaforrást használ, folyamatosan megy az eszköz, így bootolnia sem kell, nem úgy, mint most a CC2, ami csak akkor működik, ha be van kapcsolva a tévé. Nálam a tévétől kapja a naftát.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6044) TaylorPro válasza tylerddd (#6043) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szívesen. Folyamatosan megy, de ez azért jó mert betudja kapcsolni a TV-t. Telóval látod készenlétben is és mehet rá a streaming. Amikor a távon megnyomod a kikapcs gombot akkor a TV-t kikapcsolja és készenlétbe vált a CC. Akkor is ha TV távval kikapcsolod a TV-t. Ha nem érzékel eszközt a HDMI-n egyből készenlétbe vált. Egy led mutatja, halványabban világít olyankor. Jó cucc, egyáltalán nem melegszik. Nekem 5G wifin megy hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#6045) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Pixel 8 Hazel

(#6046) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van az egyik szobában egy régebbi Samsung TV amin még nincs beépített wifi. Viszont jó lenne ha a Synology NAS tartalmát DLNA-n keresztül el tudnám érni. Tudtok olyan kis egyszerű olcsó eszközt ami beépített wifivel rendelkezik és a hálózatba ami be van kötve Syno NAS annak a tartalmát el tudnám érni?
Mondjuk ez? Xiaomi Mi TV Stick EU Android set-top box
:R

iPhone 13 Pro Max

(#6047) tylerddd


tylerddd
veterán

A CC-Google TV-vel kompatibilis vagy erre készült alkalmazásokat hol lehetne böngészni eszköz nélkül? Megnézném mik elérhetőek rá. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6048) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
CC3 van az LG tv-ben . Eurosport palyert használok/nám rajta. Megy is szépen de 1-2 óra múlva elkezd körbe futni a karika középen mintha töltene. Próbáltam már resetleni, másik wifi-re rakni 5g 2,4Ghz de nem segített. A telefonon , laptopon akadás nélkül megy a stream mindig csak CC-re kitolva egy idő után elkezd "szakadozni, laggolni" Van tippetek ez mitől lehet?

(#6049) vacs válasza tylerddd (#6047) üzenetére


vacs
Topikgazda

Android tv apps, így keress.

(^)(>.<)(^)

(#6050) totopad válasza Blamazs (#6048) üzenetére


totopad
senior tag

Fura, nekem CC2-őn, és az új CCGT-n is megy a Cast. Giro-t simán nézem konstans, bár mondjuk lehet, hogy most kicsit többen nézik, mint normál esetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.