Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) szpali válasza koli76 (#1450) üzenetére


szpali
addikt

Elsőként kikapcsolod a CAPS LOCK-ot :N

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1452) hedgehog válasza koli76 (#1450) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sajna egyelőre úgy tudom nincs erre megoldás, mert a tvgo-kóderek még a screencast érzékelésekor is tiltják a képet (korábban ment a mirror, de már nem).

-- aka p3d3str1an

(#1453) LallerHUN


LallerHUN
tag

Sziasztok!
CC2-m van és olyan problémám lenne hogy mikor be van üzemelve akkor el el dobja a képet a cast. Olyat ír sokszor hogy nincsen jel. Amúgy egy Samsung tvvel próbálom. Találkozott már valaki ilyen hibával?

(#1454) koli76 válasza szpali (#1451) üzenetére


koli76
csendes tag

HELLO. MÁR AZ OVIBAN IS CAPS LOCK VOLT A JELEM! :)) :)) :)) :) :) Na de komolyan ez a nyavalyás Telekom nem engedi a tvgo-t castolni, a digi,telenor,mindig tv castolhato. Mivel lehetne kikerülni a tiltást, hogy ki lehessen castolni a tv got?köszi

(#1455) koli76 válasza hedgehog (#1452) üzenetére


koli76
csendes tag

Köszi, de nincs rá semmilyen módszer, hogy be lehessen csapni? hello

(#1456) tomp válasza koli76 (#1454) üzenetére


tomp
félisten

Oké az volt, de tudod itt a CAPS LOCK azt jelenti, hogy KIABÁLSZ! :)
Hát sajnos a T konkrétan tiltja a Chromecastot. Mert hát minek akarod tv-n nézni amikor arra ott van a Telekom tv előfizetése... Elég beteges agymenet.
Gépen Chrome böngészőben a lap tükrözésével nem megy? Max ez van. Ehhez viszont izmos gép kell, hogy közel tökéletes minőségben menjen.

(#1457) bopeti98 válasza tomp (#1456) üzenetére


bopeti98
őstag

Hát sajnos a T konkrétan tiltja a Chromecastot. Mert hát minek akarod tv-n nézni amikor arra ott van a Telekom tv előfizetése...

Ebben az a "vicces" hogy a TV GO-n sokszor jobb az SD csatornák képminősége mint a rendes IPTV platformjukon. :D A HD csatornák viszont korrektek IPTV-n, illetve TV GO-n is. Bár utóbbin csak a közmédia HD. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1458) koli76 válasza tomp (#1456) üzenetére


koli76
csendes tag

OK. Az igazat nem írom le, de 10 méter mélyen a föld alatt nézném korlátlan internettel a munkahelyemen.Amúgy van egy Dell inspiron 15-öm i3, de nem jön be a tvgo. köszi.hello.

(#1459) jose999


jose999
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a CC2-re hogyan tudom az Angry Birds Friends játékot csatlakoztatni? Sehogy sem sikerül, mivel a kis ikon, amivel összekapcsolom, nem jelenik meg a játékban. Angry Birds Go-val sikerült. Ha esetleg valaki tud megoldást rá, 3 gyermekem nevében is nagyon szépen megköszönöm!! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1460) LallerHUN válasza jose999 (#1459) üzenetére


LallerHUN
tag

A Google Chromecast appban kell tükrözni a telefont és akkor az ott játszott játék a tvn lesz rajta. Ha erre gondoltál.

(#1461) jose999 válasza LallerHUN (#1460) üzenetére


jose999
senior tag

Köszönöm a választ, de sajnos nem erre a megoldásra gondoltam! Chromecastból castolni lehetne/kellene, csak a cast ikon nincs a játékban...

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1462) mati12 válasza jose999 (#1459) üzenetére


mati12
senior tag

Kiváncsiságból telepítettem a játékot és nálam ott van az az ikon.A jobb felső sarokban van csak nagyon halványan látszik a világoskék háttér és a fehér felhő miatt. Az viszont más kérdés,hogy nem nagyon működik én kb. 10 próbálkozásból egyszer tudtam átkűldeni a tv-re.

(#1463) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
cc1 nem müködik win8.1-es telokkal?lumia 640lte nem látja..viszont a mirascreen igen..valakinek tapasztalata wines teloval,hogy hogyan lehet életre kelteni a cc1-el..köszi!

GO Gunners!!!

(#1464) jose999 válasza mati12 (#1462) üzenetére


jose999
senior tag

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel! :R Viszont valószínűleg akkor ez készülékfüggő dolog lesz... S7 Edge-en nincs ott az ikon, Samsung Tab S2 8.0 sincs, LG G3 szintén....viszont fiam S6-ján ott van....

Köszönöm a fáradozásod !!! :R :R

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1465) mati12 válasza jose999 (#1464) üzenetére


mati12
senior tag

Hát ez érdekes....Én is Samsung S6 Edge-n próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1466) zezoka


zezoka
őstag

Újabban napi rendszerességű az HBO Go app, asszony és gyerek mesézik :), és hibátlan a Cast az elejétől fogva.

[ Szerkesztve ]

(#1467) szpali válasza zezoka (#1466) üzenetére


szpali
addikt

nálam is, csak épp Plex appal :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1468) koma106 válasza szpali (#1467) üzenetére


koma106
senior tag

Nálam a Plex random módon, néhány percenként, pár másodpercre megjeleníti a lejátszósort (kicsi borító, vezérlő gombok). Nagyon idegesítő...

-

(#1469) szpali válasza koma106 (#1468) üzenetére


szpali
addikt

Mekkora felbontásban tolod ki a tartalmat és milyen hálózati kapcsolaton?
Nekem 720p filmek mennek ki LAN-ról.
1080p, 3D vagy DTS hangsávos filmet pedig inkább a TV média lejátszójáról indítok (az is látja a Plex megosztást, ha engedélyezve van a DLNA), mert:
- mozgalmas jeleneteknél a CC meg-meg tud akadni, ahogy nálad is. Valsz. kevés a wifi routerem.
- a 3D tartalmat nagyon szarul jeleníti meg
- DTS valamiért nem megy ki az erősítőre a CC-n keresztül, csak ha a TV lejátszójáról indítom a filmet

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1470) tomp válasza szpali (#1469) üzenetére


tomp
félisten

Én a plex dlna adatbázist BubbleUPnP appal használom.
5GHz-en megy a CC2. Stabilan megy még a legnagyobb 35Mbps-es film is.
DTS hangsávot nem támogatja sajnos a CC.
Reméljük a CC Ultra elhozza a több hangsáv támogatást és a 24p módot. :)

(#1471) bopeti98 válasza zezoka (#1466) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam is napi szinten megy rajta gond nélkül az HBO Go, illetve a Spotify. :K

(#1472) szpali válasza tomp (#1470) üzenetére


szpali
addikt

Aha...
Na ezt nem tudtam :(((

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1473) tomp válasza szpali (#1472) üzenetére


tomp
félisten

Hangsávból Dolby Digital és Dolby Digital Plus támogatott. Ezen felül több csatornás WAV(LPCM). Illetve olvastam több helyen is, hogy a több csatornás FLAC is megy film alatt. Hát nekem még egyszer sem tudta lekezelni.

(#1474) generic


generic
senior tag

Sziasztok, a chromecast-nak feltétlenül kapcsolódnia kell internethez, ha iPhone-ról szeretnék Youtube videókat átküldeni?

Sajnos nem tudom jelenleg megoldani a kapcsolódást, telefonon van most internet csak egy ideig.

(#1475) Patice válasza generic (#1474) üzenetére


Patice
nagyúr

Elméletileg igen. Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1476) snooze válasza Patice (#1475) üzenetére


snooze
veterán

gyakorlatilag is..mivel a telefonod kapcsolodás után csak "távirányitoként" végzi a dolgát,azon választod ki,mit szeretnél lejátszani a youtuberol a tv-n,mivel a cc-be benne van a yt,és még néhány száz alkalmázás..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#1477) tomp válasza generic (#1474) üzenetére


tomp
félisten

Igen, sajnos a Chromecast internet nélkül nem megy mivel mindent onnan tölt be.

(#1478) MaCS_70 válasza tomp (#1477) üzenetére


MaCS_70
félisten

A DLNA-forrású lejátszásnak szerintem mennie kell netelérés nélkül is.
Vagy net nélkül az egész elérés lebénul?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1479) bopeti98 válasza MaCS_70 (#1478) üzenetére


bopeti98
őstag

Szerintem igen.
Pár hete karbantartás miatt nem volt net, és csak egy szöveg virított a TV-n hogy nincs internetkapcsolat.

(#1480) Patice


Patice
nagyúr

Egy kis update: korábban írtam, hogy valamiért nem ment a CCA a Synology DS Audio alkalmazásával. Jelentem, most ismét OK.

Valszeg a DSM6 átállás és az előforduló bugok miatt volt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1481) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Egy régi (de nagyon jó hangú) mini hifit szeretnék Bluetooth képessé tenni, hogy telefonról lehessen rajta zenét lejátszani, kábelek nélkül. Próbáltam már egy Kínából rendelt kis kütyüt, amit jack dugó + RCA-val a hifire kötöttem, majd a telefonhoz kapcsolva valóban lejátszotta a telefonról a zenéket, de iszonyatos minőségben...

A napokban találtam rá (tudom, nem egy új darab) a Chrometest audio kügyüre, viszont tesztet nem találtam róla. Szerintetek ez a kütyü megfelelő lenne a fentiekre? Akinek van ilyen cucca, mi a tapasztalata vele? Jó minőségű a zene? Össze lehet kötni "nem okos" audio rendszerekkel?

Előre is köszi!

(#1482) hedgehog válasza Stehe (#1481) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Chromecast Audio-ra gondolsz?
Az pont a nemokos audio rendszerek felokosítására lett kitalálva. Viszont jó ha tudod, hogy a kapcsolat nem bluetooth alapú, hanem internet... szóval felhasználási helytől és alkalmazásoktól függ, hogy neked jó lesz-e.
Alapvetően, egy otthoni környezetben, ahol feltételezhetően van wifi hálózat, és a telefonon felhő alapú lejátszást használsz (play music, spotify), vagy legalábbis nem ragaszkodsz a saját zenelejátszó appodhoz (hacsak nem támogatja a chromecastet), akkor lesz ez neked jó.

-- aka p3d3str1an

(#1483) MaCS_70 válasza Stehe (#1481) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha van egy hálózati meghajtód, amit elérsz DLNA-val, máris nyert ügyed van. Androidra a BubbleUPNP vagy a Monkey CC-kompatibilis, azaz a telefonodról tudod a lejátszást irányítani, a forrás pedig a hálózati meghajtó lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1484) szpali válasza hedgehog (#1482) üzenetére


szpali
addikt

Area figyelj, hogy ha esetleg Spotify-t hallgatsz, akkor csak prémium előfizetéssel lehet CC Audiora küldeni

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1485) Stehe válasza hedgehog (#1482) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi, igen, a Chromecast Audiora...

Jelenleg nincs otthon NAS-om, viszont ha pl. a Google Music-ra feltöltöm a zenéimet, akkor elvileg telóval tudom majd irányítani, ugye? Esetleg létezik hasonló, egyszerű megoldás (pl. Chromecast kompatibilis audio lejátszók ahol csak fel kell tölteni az mp3-akat, és onnantól az app lejátssza)?

Illetve a Chromecast Audio milyen minőségben játszik le? Ami igazából zavar az az, hogy csak egy jack dugó van rajta...

(#1486) szpali válasza Stehe (#1485) üzenetére


szpali
addikt

Abba a jack-be optika is be van építve, nekem is azzal van rákötve a hm.erősítőre.
A legtöbb lejátszó CC kompatibilis, de Android 6on nekem már a rendszer is felajánlja a tartalom átküldést, ami CC Audio esetében csak a hangot jelenti.
Radio helyett is ezt használom a Tunein appal

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1487) tomp válasza Stehe (#1485) üzenetére


tomp
félisten

Ha sokat vagy a gép előtt akkor BubbleUPnP Server+Kazoo player. Összefoglalóban megtalálhatóa a pontos beállítás. Play Music is jó választás. Igen ebben az esetben távirányítóként használnád a telefont.
Chromecast Audio olyan minőségben adja vissza ahogyan kapja. Csak Jack van rajta de trükkös mivel világít. ;)
Jack-optika. Azaz analóg Jack de ha veszel jack mini toslink(optikai) kábelt akkor már érintetlen digitális jelet ad ki.

(#1488) Stehe válasza tomp (#1487) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ!

A leírások alapján szimpatikus, meg is rendelem... Jelenleg a hardverkernél látom legolcsóbban, esetleg van ajánlott egyéb beszerzési forrás? Külföld is játszik, nem sürgős a megléte...

Illetve még egy kérdés: Gondolom akkor laptopra is létezik olyan lejátszó, ami CC kompatibilis. Így akkor lecserélném a jó öreg Winampot, és nem kellene 10 méteres kábelt sem áthúzni a nappalin... :-)

(#1489) tomp válasza Stehe (#1488) üzenetére


tomp
félisten

Nem kell lecserélni semmit. :)
BubbleUPnP Serverben kapcsold be majd a DLNA opciót. Ez után a zene mappában kiválasztod az összes zenét, jobb klikk->Átvitel->Chromecast Audio. Bejön egy kis ablak az összes zenével és pár mp múlva már megy is.

(#1490) zezoka válasza Stehe (#1488) üzenetére


zezoka
őstag

Chrome böngésző támogatja a ChromeCast-ot. Magyarul ha ott elindítasz egy netrádiót, vagy Youtube zenét, akkor asztali gépről is megy. Fontos azonban, hogy a CC nem lejátssza a gépről a tartalmat, hanem a számítógép vagy telefon csak távirányító a lejátszásban, a CC a tartalmakat vmi hálózati forrásból közvetlenül szerzi (pl közvetlenül youtube, spotify, tunein, stb).

De ezt lehet átverni úgy, h pl én úgy nézek filmet, hogy a Chrome böngészőbe fel van telepítve a Videocast bővítő, és ha azt elindítom, megadom neki a helyet, ahonnan tallózza a videót, és akkor tulajdonképpen a böngésző ablakban nyílik meg, ami meg castolva van a CC-re.

Sima n-es routerem van, és megy a full hd mkv, DD vagy DTS hanggal. (PC-router kábelen, router-CC wifin - bár ez csak kb 2m-re van egymástól).

De pl netrádiózásra is használom, a Tuneinnel. Ilyenkor a telefon Tunein progival elindítom a rádiót, majd ha már szól kilövöm a telón a wlant, és be is zárhatom a progit (ha fordítva csinálom, akkor leáll a rádió), hogy ne fusson egész nap (mert van h reggel elindítom, és megy egész nap, és megfigyelésem szerint jobban merült a teló olyankor).

(#1491) hedgehog válasza Stehe (#1485) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én is így használtam, hogy Google Music-ra vannak feltöltve a zenéim, és onnan megy a CC-re. (mostanság az olcsó family opció miatt átálltam Spotifyra, de ha valami különlegeset akarok hallgatni, ami azon nincs meg, akkor még vissza-visszatérek a Google Musichoz).
Van ugyan otthon nas-nak tekinthető szerverem, de zenére nem használom, nekem fölösleges.

-- aka p3d3str1an

(#1492) tmarkee


tmarkee
tag

Sziasztok!

Vettem egy CC2-t, összeraktam, beüzemeltem, teljesen jól működik. Amire oda kell figyelni a tapasztalatom szerint az az, hogy a TV hátulján, oldalán elhelyezett hardveres dekódertől (a MinDig TV Conax-CA moduljára gondolok) kellő távolságra kell a CC-ot elhelyezni, különben okozhat zavarokat a TV csatornák műsorainak vételében.

# apt upgrade

(#1493) tomp válasza tmarkee (#1492) üzenetére


tomp
félisten

Hmm ez érdekes.
Nekem kb 30centire van.
De miért okozna zavart? Wifi? A tv-ben is van wifi modul.

(#1494) tmarkee válasza tomp (#1493) üzenetére


tmarkee
tag

Én magam sem tudom, hogy mi a búbánat lehet a baja a TV-nek, de ezt tapasztaltam. Amikor távolabb vittem - már amennyire a HDMI kábel hossza engedte - akkor a hibajelenség elmaradt. Kipróbáltam külső tápról is és a TV USB csatlakozóját használva is, mindkét esetben ugyanaz a hibajelenség lépett fel. Kockásodó kép, képváltáskor frissülve lassan ismét bekockásodik és a Common Interface hibájára panaszkodott a TV. Az én tévém még buta tv (hazai gyártású Samsung LE-37C530), még nincs benne wifi.
Most örülök neki, hogy jó, de gondoltam másoknak ezzel esetleg segíthetek.

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#1495) tomp


tomp
félisten

Chromecast Ultra hamarosan kapható a hülye azért nem vagyok boltban és a bolygósban a németeknél.
Azért engem kicsit dühít, hogy semmi részletes infó nincs róla.
Marad e a csak Dolby hangsáv támogatás vagy az "Ultra" névhez végre a hangsáv tudás is bővül? Kapunk e 24p módot vagy marad e a 60 illetve 50Hz?
Kényszeresen meg kell várni a szaklapok tesztjeit, hogy megtudja az ember... :W

Google Cast app távozott. Megérkezett a Home app! :DD

tmarkee
Próbaként odaraktam a Chromecast 2-t a upc által adott CA modulhoz. Nem volt zavarás. 5GHz-en megy amúgy a CC2.

(#1496) Patice


Patice
nagyúr

CCA update:

Vettem optikai jack adaptert a Kácsában és itthon ki is próbáltam a tesztelésen nálam lévő TEAC UD-503-as DAC-kal, ami kiírja, hogy milyen mintavételezési frekvenciát kap.

Synology DS Audio-ból ráküldve a zenéket csak 44.1 és 48 kHz megy neki.

BubbleUPnP-vel MinimServer-t használva megy a 96 és a 88,2 kHz is natívan. :C
Az ettől magasabb mintavételezésű zenék újramintavételeződnek, 192 --> 96; 176,4 --> 88,2.
Hátha valakinek hasznos infó lesz. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1497) szpali válasza tomp (#1495) üzenetére


szpali
addikt

a bolygós azmiaz? :F
A DTS támogatásnak örülnék, a LAN örömteli hír számomra :)
Sok újdonságot nem véltem felfedezni a Home appban azon kívül, hogy picit máshogy néz ki

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1498) Patice válasza szpali (#1497) üzenetére


Patice
nagyúr

Bolygós = Saturn...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1499) tuareg85

Nagyságreindileg, de nem pontosan azóta, mióta Home lett a Cast app, azóta ilyen furcsa hibák vannak a telefonjainkon, olyankor is, amikor a telefonokról nem is CC-ztünk. Reboot után megint előjött, cast-olás nélkül is. Nem lehet dismiss-elni sem. Erre valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1500) appel válasza tuareg85 (#1499) üzenetére


appel
őstag

Ezt sajnos én is tapasztaltam, de én hozzá tudom kötni ahhoz, hogy olyankor jön elő, ha Facebookon elindítok egy videót. A FB alkalmazás kilövésével el lehet tüntetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.