Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) szpali válasza LallerHUN (#2000) üzenetére


szpali
addikt

próba szerencse :U
Mit jelent a DVI-os HDMI port? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2002) szpeti40 válasza szpali (#2001) üzenetére


szpeti40
addikt

Hogy ha van, dvi - hdmi átalakítód, akkor oda tudod dugni, mert azon nem megy audio jel, csak a kép.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2003) szpali válasza szpeti40 (#2002) üzenetére


szpali
addikt

Aham, köszi :R
Akkor ez monitoroknál játszik inkább.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2004) mike5150@ válasza gyugyo79 (#1999) üzenetére


mike5150@
csendes tag

Köszönöm szépen, megprobalom!
Az utolsó megjegyzésedet kifejtenéd kicsit bővebben..?
Nem kéne végigjátszanom, mert hogy "viszem át a 2 tv között simán "..?

Az elsődleges célom annyi lenne csupán hogy kvázi második monitorként lássam a laptop képét a smart tv - n es filmet tudjak nézni nagyban videostreammel, minden más csak ajándék..
Köszönöm mégegyszer!

(#2005) szpeti40 válasza mike5150@ (#2004) üzenetére


szpeti40
addikt

Arra gondolt, hogy nem kell resetelned a CC-t ha átdugod egy másik tv-be, ugyan úgy működik, ha csak kihúzod az egyik tv-ből, és simán átdugod, és megy is. Próbáld meg azt, hogy a működő tv-n beállítod megint, hogy menjen, és utána csak simán átdugod az lg-be.

Ha már ittvagyok, nekem is van problémám, van egy OMV-t futtató "NAS"-om, amin van egy BubbleUPNP szerver, ha telóról kilövök egy filmet a CC-re (első generációs), akkor valamiért nagyon szaggat az mkv 720p-s film, az avi el se indul (router egy 1043ND v3) pedig be van állítva a nas mint transzkódoló, más használja így?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2006) sesshou válasza azbest (#1989) üzenetére


sesshou
senior tag

En is hbo go chrome castal probalkozom de meg egy filmet sem fudtam vegig nezni rajta mert egy adott ponton mindig bealad a kep estan se elore se hatra. Szintén mi box.

(#2007) castiels válasza sesshou (#2006) üzenetére


castiels
addikt

Google chromecaston tökèletes.

(#2008) castiels


castiels
addikt

Miket lehet mèg ratenni a tv re chromecaston kivül?

Youtube,hbo go, stb?

(#2009) appel válasza castiels (#2008) üzenetére


appel
őstag

Úgy érted, hogy Chromecaston keresztül mit lehet még ráküldeni a tv-re?

Ezeket még biztos: Plex, BubbleUPnP, Google Photos, Sony gyári galéria, Spotify, Google Music, DigiTV, Facebook videók, és természtesen képernyőtükrözéssel szinte bármit.
Néha pl. képek nézegetésénél jobb a teljes képernyőtükrözés, mint a cast, mert akkor bele is lehet nagyítani a képekbe.

(#2010) castiels válasza appel (#2009) üzenetére


castiels
addikt

Saját filmeimet, sorozataimat szeretnèm androidos telefonról átküldeni a tv re.

Allcast nevű progival probálkoztam de mkv fájlnál nem volt hang.

Most letöltöttem a plex alkalmazást ezt hogyan használjam?

(#2011) gyugyo79 válasza sesshou (#2006) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát ennek nem örülök mert, hosszas gondolkozás után az ultra helyett ezt vettem (Holnapra jön meg elvileg).
Az egyik fő felhasználása az HBO GO lenne cast-al és nem az appból. Ráadásul ugye nem te vagy az első akinél ilyen :(

(#2010) castiels
Ha a telefonodon van fizikailag a tartalom akkor az én javaslatom a visszajelzések alapján a BubbleUPnP.
Ha számítógépen akkor Videostream for Google Chromecast™ (chrome böngészővel) vagy oda felrakod a PLEX szervert nagyobb tudású látványosabb mint a Videostream de ezért kicsit bonyolultabb amíg megtanulod használni. Az androidos kliense fizetős (10 percet lehet használni lejátszásra) de ismerős aki nem vette meg azt mondta, hogy castra jó mert az ugye nem ott játszódik le nincs a 10 perc korlát :)

De igazából sok megoldás van meg kell találni a neked legmegfelelőbbet. Én speciel a fentieket kipróbáltam (megvettem mert nem egy ökör ára ha kell legyen teljes verzió) és jól működtek ezért merem ajánlani, de nem használom napi szinten. Régen amíg windows alapokon ment a lokális média szerver a htpc -ről addig Plex-et használtam az otthoni (Nem a HTPC-s TV-Projektor) használatra és a távoli eléréshez és az jól működött nekem, mostmár ezt kiváltotta egy Synology NAS aminek van tökéletesen működő castot támogató alkalmazása így a PLEX nyugdíjazva lett.

[ Szerkesztve ]

(#2012) sesshou válasza gyugyo79 (#2011) üzenetére


sesshou
senior tag

A szomorú hogy a fő szempont nálam is ez volt.
De azt ígérték hogy 2017 q1 early jön rá android 7-es frissítés.
remélhetőleg abban ezt is javítják.

(#2013) castiels


castiels
addikt

A bubble upnp progit feltettem telefonra, onnan szeretnèk tartalmakat videót zenèt filmet át tenni tv re. Chromecast 2.0 van bedugva feltelepitve. Mikor rámegyek egy tartalomra a telefonon a progin belül a telefonon megjeleniti viszont a tvn csak a bubbe upnp felirat látható.

Hogy állitsam be?

[ Szerkesztve ]

(#2014) szpali válasza castiels (#2013) üzenetére


szpali
addikt

Play gomb? :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2015) castiels válasza szpali (#2014) üzenetére


castiels
addikt

Nem viszi at a tvre.

(#2016) szpali válasza castiels (#2015) üzenetére


szpali
addikt

Az érdekes, mert az imént próbáltam ki egy mp3 zenét CC Audioval, CC2-vel és MiBoxxal is és egy mkv-t CC2-vel és a TV beépített SmartShare funkciójával :F
Mind rendben megy...

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2017) castiels válasza szpali (#2016) üzenetére


castiels
addikt

Itt valami gebasz van.. allcastal sem.működik.

(#2018) castiels


castiels
addikt

Elindul az mkv de nincs hang, mostmár van. Elinditottam a szervert, már csak a feliratot kellene valahogy megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#2019) castiels


castiels
addikt

Bubbleupnp keresztül telefonrol szeretnèk egy sorozatot lejatszani tv- n at is megy de nem èrzèkelina feliratot, kiir valamit a progi. Hogyan tudnám.rabirni?

(#2020) appel válasza castiels (#2019) üzenetére


appel
őstag

Plexet ismerem, az biztos tud feliratot, de ahhoz kell pc szerver, onnan lehet castolni. A telefonon lévő tartalom lejátszása fizetős szolgáltatás (egyszeri $5)
Mondjuk biztos a bubble is tud...

[ Szerkesztve ]

(#2021) castiels válasza appel (#2020) üzenetére


castiels
addikt

Tökèletes a bubble csak a feliratot nem veszi be... De biztos csak állìtás kèrdèse.

(#2022) castiels


castiels
addikt

Ezt ìrja ki.

failed to convert subtitle.

(#2023) sesshou válasza castiels (#2022) üzenetére


sesshou
senior tag

Próbáld esetleg network file sharing-el (nfs) én a hanewin-t használom rá.
Bocs most olvastam csak vissza hogy telefonról próbáltad átvinni a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#2024) FrankóStein válasza castiels (#2021) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Próbáltad már a telefonra letölteni a felirat fájlt? Próbáld meg, a neve egyezzen a film fájl nevével, és azt tallozd be a bubbleupnp-vel. Szerintem így működnie kellene.

(#2025) sesshou válasza FrankóStein (#2024) üzenetére


sesshou
senior tag

Nekem windowson is az volt a tapasztalatom nem tudom változott e azota a helyzet hogy a feloratot egyaltalan nem továbbította ezert is valtottam nfs re. Valtozott azota a helyzet?

(#2026) castiels válasza FrankóStein (#2024) üzenetére


castiels
addikt

Ugy probaltam, de leszedtem egy ujabb változatot a proginak most már jól megy. Köszi mindenkinek

(#2027) szpeti40 válasza sesshou (#2025) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, átviszi a bubbleupnp a feliratot.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2028) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#2011) üzenetére


gyugyo79
addikt

Aki gondolkozik még esetleg a Mi Box -on a google cast tudása miatt az egyenlőre ne tegye ha rám hallgat mert jelenleg azt csak papíron tudja, gyakorlatilag van olyan alkalmazás amivel megy de a legtöbbel nem vagy nem stabilan ...
A natív alkalmazások meg amivel ki lehetne váltani vagy nincsenek abszolút vagy nincsenek lokalizált verzióban pld.: HBO GO, vagy csak símán rosszul működnek pld.: PLEX, DS Video, stb. ...
Amiben meg többet tudhatna pld. kadencia helyes lejátszás az is úgy oldható meg ami abszolút nem felhasználó barát és kényelmes ...

[ Szerkesztve ]

(#2029) tomp válasza gyugyo79 (#2028) üzenetére


tomp
félisten

2,5 hónap elteltével rájöttem, hogy Castra csak Chromecast. Vagy olyan eszköz aminél konkrétan 1-1 Cast szolgáltatásra van. pl spotify connect
Azt hiszem a Sony tv-n megy tökéletesen a Cast. De ez a Sony és a Google szoros kapcsolata miatt van.
Kadenciahelyes lejátszás: na igen...
Miért fájna a Google-nek, hogy sokoldalú eszközt varázsoljon a Chromecastból? Ha tudná a 24p-t sokkal többen vennék. Ha tudná akkor nem váltottam volna Google-ről. Az új tudása brutális. Legalább 3évig nem kell gondolni a cserén.

(#2030) appel válasza gyugyo79 (#2028) üzenetére


appel
őstag

Nos, nekem is Mi Box-om van, és eddig nem sok negatívot nem tudok mondani róla.
Castolni a következőkből szoktam és ezekkel hibátlanul megy:
- Google fotók (képek, 10-15 perces videók)
- Youtube (akár több órán keresztül is)
- Plex (filmek, sorozatok)
- Az HBO GO-t próbáltam, de csak egy sorozatrész erejéig, akkor nem volt vele gond, csak mire rájöttem, hogy ki kell venni az auto felbontás beállítást, mert akkor összecsíkozta a képet.
- A DigiTV-t csak pár percig néztem, azzal sem volt gond.

Natív alkalmazások gond nélkül:
- Youtube (több órán keresztül is)
- Plex (minden nap 1-2 óra, attól függ, hogy film v. sorozatrész), bár a jelenlegi frissítés előtt kicsit darabos volt a lejátszás, de ez most megszűnt.
A kadenciahelyes lejátszáshoz nem tudok értelmeset hozzászólni.

A negatívumok:
- béna megvalósítású HDMI CEC/LG Simplink
- kezdeti beállítás nem túl felhasználó barát, főleg, hogy nem akarta megenni a wifi jelszóban a speciális karaktert
- gyerek kapásból berakta helyreállítási módba (azt hiszem bekapcs gomb hosszú nyomvatartása), és el****ta a felbontást
- gyenge Android TV alkalmazás felhozatal, bár amire nekem kell, arra minden megvan (youtube, plex, kodi)
- néha az ajánló a főképernyőn nem ajánl semmit (normál esetben a félbehagyott filmeket, következő nézésre váró sorozatrészeket ajánlja fel), csak miután elindítottam az alkalmazást, de akkor meg már minek...

A CC-hez képest pozitívum:
- távirányító (sokszor kényelmesebb, mint a telefon, és tökéletes a hangfelismerése)
- Bluetooth (BT fejhallgatót is lehet vele használni)
- natív alkalmazások (bár ez ugye alkalmazásfüggő)

(#2031) gyugyo79 válasza appel (#2030) üzenetére


gyugyo79
addikt

plex
Jól működik ha nem nézel rajta olyan tartalmat ami alatt 5.1 a hang vagy neked van egy speciális verziód ami jó.
Az HBO GOa saját fórumába beolvasva se jó senkinek ezért furcsa, hogy neked működik. Nem lehet, hogy nem is használod és régebben csak kipróbáltad amikor esetleg még ment?
Digi TV -t próbáltam pár perc után fixen kilépett nálam az is. Szóval ha csak megnézem, hogy megy e akkor jó lett volna mert elindulni elindult ámbár ott a minőség mobilra lett kitalálva ezért amúgy se élvezhető a tartalom annyira.

Ha megkérlek megnézed az HBO GO -t megint ?

[ Szerkesztve ]

(#2032) appel válasza gyugyo79 (#2031) üzenetére


appel
őstag

Az HBO Go nem megy, ha be van kapcsolva a Beállítások/playback settings/HDMI self-adaption a MI box beállításokban, akkor egyből becsíkoz/lefagy pár mp. után. Ha ki van kapcsolva, akkor jó, kb. most 15 percet hagytam, addig simán ment, sőt bele is tudok tekerni.
Plexnél ilyen mkv-t nézek most pár perce és nem gyorsult be semmi (nincs audio passthrough beállítva, mert nincs hova :)):
Video: [x264] High@L4.1, CRF, 720x302, 23.976
Audio: [AC3] HuN 5.1 640

A TV egy régi f*s 32"-os LG HD Ready vacak. A MI boxban 720p50Hz van felbontásnak állítva. 60Hz-en dadogós a kép. 1080i50Hz is jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#2033) gyugyo79 válasza appel (#2032) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam :

Beállítottam amiket írtál és újra is indítottam, utána már így tölti be az alapot amikor a mobilon a csatlakozásra megyek. Utána ugyan úgy nem indítja el a lejátszást. :(

Neked ugyan ez a verzió van (Android TV 6.0-ás) vagy az előző ?
A google cast verzió nálad 1.21.75534 ?

[ Szerkesztve ]

(#2034) appel válasza gyugyo79 (#2033) üzenetére


appel
őstag

Hidd el nem szívatlak...
[kép1]
[kép2]
[kép3]

MIBOX3 Android TV 6.0.1
Google Cast: 1.21.75534

ui: A felbontásnál ugye ki van kapcsolva az auto switch to best resolution?

[ Szerkesztve ]

(#2035) gyugyo79 válasza appel (#2034) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elhiszem, most reseteltem az enyém ...
Ha letöröltem a cast frissítést akkor a 1.20.67611 -el a csatlakozás utáni kép legalább rendes volt de lejátszás úgyse indult el ...

(#2036) gyugyo79 válasza appel (#2034) üzenetére


gyugyo79
addikt

Most már a rekordom 30 perc HBO GO. Utána bekockásodik a kép és kifagy. A castos alkalmazásoknál pont kb. addig jók amíg megnézi valaki, hogy működik e de használni hosszan nem lehet. A Digi is megy 5 percet szétesik a kép az nem fagy ki hanem utána újra tölt és megint megy 5 percig.
A YouTube az jó vagyis ott nem futottam még bele hibába de kb minden más amivel én néztem hosszabb távon tehát nem egy 10 perc hanem 30 + kilépett kifagyott, márpedig ez így gáz.

A Natív Plex pont úgy működik nálam is ahogy a fórumba leírták (a castos az jó ebből a szempontból tehát ha átkódoltatom az 5.1 hangot ). Ha figyelmesen elolvastad a 3. pont az pont az ha a passthrough off ... Nagyon szerencsés vagy ha nálad nem mert láthatod nem kevés a panasz, megint ha beleolvasol a másik topikba itt akkor ott is. Persze jó ha a tartalom aminek a nézésére használod nem olyan aminél kijön a hiba.

A DS Video caston el sem indítja most a lejátszást.A natív app meg pont úgy működik mint a plex.

Lefutottam most még plusz köröket de hazudnék ha bárkinek is ajánlanám ezt az eszközt.

Ja igen táv, nálam CC-vel is amire nekem kellet eddig is működött a cec, szerencsére az ezzel is jó.

[ Szerkesztve ]

(#2037) appel válasza gyugyo79 (#2036) üzenetére


appel
őstag

Igaz, az hbo go-t ennyire nem teszteltem, de majd ha jön a trónok harca ;-)
Jelenleg nekem a lényeg: YouTube, Plex, és esetleg Kodi.
Ha nem lenne jó, már rég eladtam volna, vagy kivágtam volna a kukába és vennék egy új tv-t (csak a kölykök néha még a képernyőn autóznak). Eddig CC2 volt, úgy voltam vele, hogy ez onnan előrelépés. Nekem az is, de tényleg látom/olvasom, hogy nem kevés a panasz.
A cc2 meg valamiért nem kajálta az ac3-at, így mindig transzkódolt a szerver (mondjuk kibírta).

[ Szerkesztve ]

(#2038) tomp válasza appel (#2037) üzenetére


tomp
félisten

Na igen a Plex betegsége, hogy képes az ac3-at is transzkódolni miközben a CC1-2-Ultra tudja kezelni.

(#2039) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Videostream-et használok, de 5.1-es hangot nem tudok átküldeni a Chromecast-tel. Van valami okosság?

(#2040) appel válasza tomp (#2038) üzenetére


appel
őstag

Hát nemtom. Be lehet állítani egy ini fájlban, hogy ne transzkódolja az ac3-at. Akkor ki is írja, hogy direct stream, viszont az én tévémen akkor nem volt hang.

(#2041) sesshou


sesshou
senior tag

chromecast ultra-t hol lehet venni amit ide is szállítanak?

(#2042) atyaatya


atyaatya
tag

Üdv!
Valaki lemèrte már a speedtest for Google chromecast programmal a sebességet? Nekem nem megy 35 fölé, pedig 100-as netem van, és a router közvetlenül rá lát. Telefonnal ott 104-et mérek. Vajon miért? (AC-s wifi, tp-Link c5)

[ Szerkesztve ]

(#2043) tomp válasza appel (#2040) üzenetére


tomp
félisten

Az azért volt mert a tv-d nem tudja fogadni hdmi-n a dolby hangot.

(#2044) azbest válasza atyaatya (#2042) üzenetére


azbest
félisten

20Mhz-es módban, 1 antennával 72 megabites módban teljesen reális 35Mbps körüli valós sebesség (MCS7).
Ha jól sejtem a cc1 ilyet tudhat. Vagy cc2-őd van?

[ Szerkesztve ]

(#2045) BornToBePuli válasza sesshou (#2041) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Pár hete még volt a német amazonon, de most csak az ebay-en láttam az Egyesült Államokból. Utóbbi áfa-, ill. vámköteles lehet. Én is nézegetem már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#2046) appel válasza atyaatya (#2042) üzenetére


appel
őstag

Ahol Ookla speedtest-tel (digi v. telekom szerverrel) 200Mbit fölött mértem, ott ugyanaz az eszköz ezzel a progival nem megy 75Mbit fölé. Valószínű a fogadó szerver és a külföldi sávszél miatt.

(#2047) sesshou


sesshou
senior tag

hát arra a dontésre jutottam hogy lecserélem a mi boxomat inkább egy chromecastra a kérdés az hogy cc2 vagy ultra legyen.

Ha jól látom a hozzá szólásokban akkor a nagyobb százalékban a dolgok probléma mentesek és ahogy olvasom a hbo-go is tökéletesen megy.

Egy plussz kérdés: A kodiban van egy feature hogy feliratot tudok leszedni a filmekhez on the fly plussz a quasar kiegészítővel open torrentekről tudok jó minőségű filmeket sorozatokat leszeni
Ez a feature megmarad?

Esetleg tudom normálisan streamelni a Kodi-t pc-ről? Ha nem megoldható az sem probléma mert van egy raspberry pi3 a háznál. akkor használom továbbra is azt erre a célra.

(#2048) gyugyo79 válasza sesshou (#2047) üzenetére


gyugyo79
addikt

CC -vel nincs Kodi.
Az Ultra az 2 szer annyi mint a cc2.Azt még csak úgy éri meg szerintem ha van ismerősöd olyan országba ahol lehet a google shopból rendelni megkéred vegyen és hozza haza neked vagy küldje el. Amúgy UK eladótól az ár kb. 30 0000 (szállítással).
USA -ból vagy máshonnan lehet bejön olcsóbban vagy lehet nem. A CC2 meg pld.: itt pld 16 900 Bruttó magyar boltban ...

[ Szerkesztve ]

(#2049) sesshou válasza gyugyo79 (#2048) üzenetére


sesshou
senior tag

Sógorom angliában dolgozik onnan 24-ből kijön.
De igazából nem tuodm milyen előnyei és hátrányai vannak.
De pl a lan portos adapter az az előnyök közé tartozik.

(#2050) azbest válasza gyugyo79 (#2048) üzenetére


azbest
félisten

emag.hu-n 14.900-ért is van cc2, úgy írták nem eu villás a tápja, de lehet adnak hozzá adaptert vagy olcsón lehet szerezni. Én még csak széket rendeltem onnan, azzal nem volt probélma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.