Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) jeve_03 válasza totopad (#4000) üzenetére


jeve_03
újonc

Közbe a TV szerelővel beszéltem, aki azt mondta, hogy több, mint valószínű, hogy alaplap hiba....szóval csak szólok, hogy ugyan itt eladó alaplap hibás lg 49lh5100-ze TV, hátsó LEDsor világítással. :))

[ Szerkesztve ]

(#4002) MaCS_70 válasza Darth_Revan (#3999) üzenetére


MaCS_70
félisten

Inkább az utóbbi. Egy igen egyszerű médiamegjelenítő eszköz, amit egy másik hálózati eszközzel távirányítasz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4003) laca891


laca891
aktív tag

A HBO go -nál, hogy tudom beállítani, hogy a sorozatokat a chromecastra folyamatosan játsza? Ne kelljen minden részt külön küldeni.

Régebben így, ment csak valamit visszaállítottam.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#4004) tylerddd válasza laca891 (#4003) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam elindítja a következőt, igaz kiírja, hogy 12mp múlva elindul, de nem. Lemegy a film teljesen és utána elindul a következő. Az alkalmazásban nem találtam külön beállítást erre. Esetleg próbáld meg törölni az app-et és újratelepíteni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4005) spider23


spider23
aktív tag

Üdv!

Chromecast 2 HBO GO küldése samsung s8 telefonról. Kapcsolódik bejön az HBO GO képernyő de videó indításnál kiírja hogy hiba történt és annyi. Természetesen youtube megy probléma nélkül. Mi lehet a gond?
A net az nem lehet gond, sávszél van bőven. De nem is az a gond mert meg sem próbálja lejátszani hanem azonnal hibát ír.

(#4006) l.skywalker válasza spider23 (#4005) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ugyanez nálunk Chromecast3-al és minden telefonról. 1 hete még működött.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4007) totopad válasza spider23 (#4005) üzenetére


totopad
senior tag

iPhone-ról megy, most is épp nézem

(#4008) l.skywalker válasza totopad (#4007) üzenetére


l.skywalker
félisten

12.2-re frissítettél már?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4009) totopad válasza l.skywalker (#4008) üzenetére


totopad
senior tag

Perszehogy

(#4010) l.skywalker válasza totopad (#4009) üzenetére


l.skywalker
félisten

Na én csak most, lehet hogy ez volt a gond nálam.

És igen. Próba után működött. Thx

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4011) qqzs válasza l.skywalker (#4008) üzenetére


qqzs
őstag

Hogy kell frissiteni? En azt hittem automata a hatterben

Eladó: GTS450

(#4012) UberMutant válasza qqzs (#4011) üzenetére


UberMutant
őstag

jól hitted

(#4013) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Holnap veszek home minit valaki esetleg eltudd látni tippekkel?

(#4014) Dr.NX válasza hhenry (#4013) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ne felejtsd otthon a pénztárcádat.

Elfogadom a sütiket.

(#4015) hhenry válasza Dr.NX (#4014) üzenetére


hhenry
őstag

:D
Használati tippekkel

(#4016) Gijon válasza hhenry (#4015) üzenetére


Gijon
senior tag

[link], remélem ez segít, ha ilyesmire gondoltál.

(#4017) hhenry válasza Gijon (#4016) üzenetére


hhenry
őstag

Igen ilyesmire egyébkènt tényleg tudd magyarul?

(#4018) qqzs válasza hhenry (#4017) üzenetére


qqzs
őstag

csak forditani. tud tolmacsolni ket nyelvu ember kozt. be my translator vagy interpreter. tokeletesen mukodik kiprobaltok, 23 nyelven mukodik

Eladó: GTS450

(#4019) hhenry válasza qqzs (#4018) üzenetére


hhenry
őstag

Tehát nem lehet magyarul parancsokat adni neki

(#4020) qqzs válasza hhenry (#4019) üzenetére


qqzs
őstag

Meg nem.

Eladó: GTS450

(#4021) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Sehogy sem akar lejátszani youtuberól :F Mit tegyek?

(#4022) l.skywalker válasza hhenry (#4021) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem pár napja az HBO-val csinálta ezt akkor az iOS-nek kellett rendszerfrissítés. Esetleg nézd meg, hogy nincs-e valami app amit frissíteni kellene...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4023) hhenry válasza l.skywalker (#4022) üzenetére


hhenry
őstag

Oké köszi még annyi,hogy egyéb zenelejátszót,hogy tudok hozzáadni?
És a hívás indítás sehogy se működik?

(#4024) Dr.NX válasza hhenry (#4021) üzenetére


Dr.NX
addikt

Gondolom a Google Home Miniről beszélsz. Ez a Chromecast topik, szerintem nem ide való a kérdésed.

Elfogadom a sütiket.

(#4025) hhenry válasza Dr.NX (#4024) üzenetére


hhenry
őstag

Valóban :R

(#4026) l.skywalker válasza Dr.NX (#4024) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ja, akkor minden visszavonok :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4027) qqzs


qqzs
őstag

Mar amultkor irtam hoyg el eltunedeznek a tabok korul kep darabok. mivel nem reagalt senki azt hittem valami videokartya zavar van, minden frissitve de mar kezdem azt erezni ez valami chromos bug. Most pl a gmail hatterkepe meg minden iko tunt el kivev a hangouts avatarjait, de pl a prohardveren ott van minden. a facebookon is eltunnek kepek. Probaltam mar az osszes extensiont kikapcsolni ugy is van ilyen jelenseg. chroma ujrainditas utan egy darabig latok mindent aztan kezdodik elolrol

Eladó: GTS450

(#4028) qqzs


qqzs
őstag

most mar szovegek is tunnek el
google tag managerben vagyok es karikazott reszen van szoveg csak nem latszik :)

Eladó: GTS450

(#4029) qqzs


qqzs
őstag

most mar olyan is van hogy pl egy becsekkolt csekbox fole viszem az eger kurzort a pipa eltunik

Eladó: GTS450

(#4030) qqzs


qqzs
őstag

bocs ezek a chrome topicba akartak menni :(

Eladó: GTS450

(#4031) grosy


grosy
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy olyan lejátszó programot, amivel letudom játszani a telefonomon lévő helyi file-okat, visz minden video formátumot és .srt-t is beteszi? Eddig VLC vált be, de ott nem viszi át a feliratot a tv-re, más lejátszó viszi a feliratot, de hangot nem viszi át, vagy semmit.

(#4032) Dr.NX válasza grosy (#4031) üzenetére


Dr.NX
addikt

Web Video Cast

Elfogadom a sütiket.

(#4033) grosy válasza Dr.NX (#4032) üzenetére


grosy
senior tag

Szia!

Próbáltam ezt is, a felirat meg is jelent, de viszont a hangot nem játszotta le az adott fileformátumoknál. Kicsit utánaolvastam a neten, és kiderült, hogy a VLC azért tud mindent lejátszani, mert realtime konvertálja át a videót, de a feliratot már nem tudja erőforrás(?) hiányában hozzátenni. Az általad is ajánlott lejátszó és az ahhoz hasonlók pedig direkt "streamelik" a videót, és maga a Chromcast nem ismeri azokat formátumokat, amiket ezek a videók használnak.

(#4034) Dr.NX válasza grosy (#4033) üzenetére


Dr.NX
addikt

Esetleg még LocalCast for Chromecast
Vagy ott van még a Plex.
A probléma az, hogy a Chromecast csak bizonyos formátumokat támogat, szóval a virágbolti filmjeidet egyszerűbb átkódolni valami emészthető formátumra.
Supported Media for Google Cast

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#4035) grosy válasza Dr.NX (#4034) üzenetére


grosy
senior tag

Köszi a válaszokat.

(#4036) tylerddd válasza Dr.NX (#4034) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam ezek a cuccok nem működnek, iszonyat akadnak a videók, amiket lejátszanék, főleg azok, amiket a telefonnal vettem fel. A Samsungom SmartView nevű gyári megoldással egész szépen megteszi ezt, viszont elég gagyi minőségben, ugyanakkor akadás nélkül.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4037) Dr.NX válasza tylerddd (#4036) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ac vannak az eszközök? Mert azon jónak kell lennie.

Elfogadom a sütiket.

(#4038) Tamas02133


Tamas02133
újonc

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet beállitani, hogy a google chromecast ultra ne wifi-vel csatlakozzon, hanem kábellel.
Tv típusa:Sony KD-55XE8096

(#4039) Luissimo válasza Tamas02133 (#4038) üzenetére


Luissimo
veterán

dugd bele az UTP kábelt CCbe, továbbá tiltsd le a tévén is a wifit és azzal is csatlakozz kábelen a nethez...

ezekután másképpen nemfognak tudni egymásratalálni...

(#4040) totopad


totopad
senior tag

Nem tudom, hogy releváns infó-e, de már a sima chrome is teljesen át tudja adni a stream-et CC-re, és nem csak képernyő tükrözéssel -eddig csak a chrome canary-ban volt ilyen opció-.

(#4041) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Olvasom a topikot, látom van több megoldás is az igényemre, de megerősítésképp megkérdezem.

Szeretnék venni egy használt Chromecast 2-t, egy TV-t felokosítani (monitor TV, HDMI vanrajta, kettő is).

Szeretnék a gépemről wifin a tv-n lejátszani fullHD-s filmeket, felirattal (mkv). Akkor ez menni fog, valamelyik fizetős, vagy épp itt említett ingyenes program segítségével?

(#4042) Luissimo válasza icecave (#4041) üzenetére


Luissimo
veterán

Igen, menni fog,

pl. így.
lásd összefoglaló

"Chrome böngészőhöz letöltjük a „Stream video for google chromecast” kiegészítőt. Ez után a saját tartalmunkat kiválasztva már indul is. Androidra is elérhető különálló programként."

de a VLC Player 3.0 is tudja az átküldést...

(#4043) UberMutant


UberMutant
őstag

sziasztok,

talált e valaki megoldást arra, hogy a google kiszedte a chromeból a media remoting képességet, amivel eddig chrome tabot lehetett streamelni anélkül, hogy a laptop képernyőjén s ment volna a videó.
sajnos így, hogy most csak a tükrözés megy, nagyon erőforrásigényes és felesleesen fűti a laptopot ( plusz nem is bírja az enyém és akad)

(#4044) dellforeva


dellforeva
csendes tag

Sziasztok!

Ha segítenétek, megköszönném.
1-a chromecast, csak vmilyen készülék képernyőjét képes tükrözni?
Pl. ha csak avi, mkv stb fájlokat szeretnék lejátszani, akkor azt, csak laptopról tudom streamelve, vagy vhogyan fel lehet másolni a filmeket az eszközre?
2-Ha csak streamelni lehet a filmeket, megoldható, hogy pl. a laptop kijelzője kikapcsoljon és csak a tv-n menjen a film, a laptopon ne , hogy ne fogyasszon annyi áramot?
3-Miért jobb a chromecast annál, mintha csak fognék egy 500 ft-os hdmi kábelt és rákötném a tv-re a laptopot?

Köszi a segítséget! :Y

(#4045) csabi63 válasza dellforeva (#4044) üzenetére


csabi63
senior tag

1. Ez egy cast eszköz, fájlokat nem lehet másolni vele.

2. A laptopot akár ki is kapcsolhatod, ha elindult a stream.

3. Nem csak laptopról tudsz tartalmat küldeni a tévére, hanem mondjuk tabletről, telefonról is. És akár másik szobába, másik tévére is. Ez nagy előny. Ha csak egy helyen kell, nem jobb a drótos megoldásnál. Annyiban igen, hogy nem kell dugdosni, és kerülgetni a vezetéket.

(#4046) icecave


icecave
nagyúr

Ahogy már felvázoltam pár napja, vennék egy Chromecast-ot. Tudom, elég a 2-es is, de már nem nagyon lehet kapni, szóval veszek egy 3-ast. Az a kérdés, hogy az,hogy egy 1080p-s mkv szaggat-e, ha PC-ről küldöm ki, mitől függ? Úgy értem, ha pl. az otthoni netem 500/20-as, akkor a 20 Mbit lesz a keresztmetszet a stream esetén?

(#4047) Somatom válasza icecave (#4046) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a PC és a CC ugyanazon a belső hálón van, akkor nem az interneted le/feltöltési sebessége számít. A belső hálód eszközeinek (PC, router) átviteli képessége, valamint a wifit esetleg zavaró tényezők fogják befolyásolni a végeredményt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4048) icecave válasza Somatom (#4047) üzenetére


icecave
nagyúr

Remek, köszönöm, épp ezt akartam kérdezni, hogy belső hálón nem ennek kellene számítania. Csodás. Akkor szerintem benevezek egyre. Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. :R

(#4049) Somatom válasza icecave (#4048) üzenetére


Somatom
veterán

Azért vannak ott még necces pontok. Az MKV csak konténer, azon belül sokminden lehet, ami esetleg nem tetszhet a CC -nek. Aztán ott van a hangsávok és feliratok problémája is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4050) icecave válasza Somatom (#4049) üzenetére


icecave
nagyúr

Itt azt olvastam, hogy lehet progit telepíteni, ami viszi a feliratokat is szépen.

Fontos, mert csak arra használnám, hogy filmeket nézzek TV-n, pc-ről megosztva, feliratosan.

Ezért is gondolkodtam egy MI BOX-on, lehet mégis az lenne a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.