Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) yolan válasza Mayday001 (#50) üzenetére


yolan
őstag

Nem telepitettem külön semmit. Media Player Classic Home Cinema x64-es lejátszóval nyitok meg mindent mozgóképet, illetve mostmár chrome-al :).

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#52) Mayday001 válasza yolan (#51) üzenetére


Mayday001
csendes tag

Nekem k-lite van fent lehet ez a baj :) meglesem majd mit csinál ha leszedem...mondjuk azóta plex alatt inditom ugyan olyan jó csak 2-3kattintassal tovább tart :P

Visszaírni luxus?!

(#53) yolan


yolan
őstag

Valaki próbálta már root-olni a drágaságot?

Érdekes olvasnivalók: xda chromecast

Mayday001 pofátlan lustaság :D

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#54) slice14 válasza yolan (#51) üzenetére


slice14
veterán

Nálam csak vlc van fent, így ez nem fog menni. De már beüzemeltem a Plex-et, holnap kipróbálom hogy muzsikál a cc-vel.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#55) yolan válasza slice14 (#54) üzenetére


yolan
őstag

Mayday001-nek megy a plex-el, illetve a neten is erre esküdnek tab cast-os filmezésnél.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#56) slice14


slice14
veterán

A prex-nél hol tudom beállítani hogy ne húzza le az adatokat a filmekhez?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#57) slice14 válasza slice14 (#56) üzenetére


slice14
veterán

Már megoldva.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#58) slice14 válasza slice14 (#57) üzenetére


slice14
veterán

Viszont a plex app nem játsza ki cc-re a filmeket, legalábbis azok vannak hozzáadva. Már gépen van az usb vinyó és az elérés is átállítva.

Csak a Chrome plug-in al játsza ki.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#59) slice14


slice14
veterán

Csak jelezném hogy míg beállítottam a CC-t, addig kikapcsoltam a MAC Filtert. De utána adtam neki egy static ip-t és hozzáadtam a filter list-hez és visszakapcsoltam a MAC Filtert, és láss csodád tökéletesen müxik. :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#60) Krisztina1


Krisztina1
csendes tag

Sziasztok. A HBO GO-t sikerült valakinek átküldeni TV-re telefonrol , tabletről vagy számitogépről? Probálkozom de sehogy sem akarja

[ Szerkesztve ]

(#61) vitezfeher válasza Krisztina1 (#60) üzenetére


vitezfeher
tag

Az előzőekben valaki azt írta, hogy biztosan, de még nem próbálta. Nekem még nem érkezett meg, de olvastam róla, hogy még nem támogatja az HBO Go-t. Tudod- e a telefon képét a tv-re tükrözni? Ha igen, akkor van remény, hogy sikerülhet. Nekem pont ilyen funkcióra lenne szükségem, ezért próbaképpen rendeltem egy mirror2tv nevű csodát, amit összehasonlítottak a chromecast-al és lényegesen többet tud annál. Ha megérkezik, írok róla.

(#62) tuareg85 válasza vitezfeher (#61) üzenetére

Az HBO nem régiókorlátozásos? Konfigolni kell proxy-t a router-edbe is, hogy a CC is azon keresztül menjen, ne csak a teló/PC.

Screen sharing nem megy, nincs még rá hivatalos app. A nem hivatalos forrásokat eddig elég hatásosan zárja ki a google, szóval ezen egyelőre kár motorozni. (Ezt mintha már itt fentebb is leírták volna.) Ha használod valamelyik forrást, amit támogat, akkor vegyél CC-t, ha nem, akkor ne vegyél.
Áthidaló megoldás lenne a megnyitod-a-videót-a-chrome-ban-és-cast-olod-a-tabot, de ennél meg framedrop van egy olyan 720p-s (youtube-ról letöltött) videónál is, amit amúgy a rendes youtube app-ból vezérelve tök jól lejátszik.

(#63) yolan


yolan
őstag

Gyári FW-el a google által támogatott szolgáltatások használhatóak.
Root-olt és flash-elt 3rd party FW-kel, pld EurekaROM eléggé fel lehet okositani viszont a kütyöt, pld a regionálisan korlátozott szolgáltatások kapásból kijátszhatóak, igy minden egyéb mókolás nélkül megy a netflix, pandora és társai.
Flash-elésnél viszont érdemes odafigyelni, mert nem minden eszközt lehet root-olni.
Teljes tab-os cast-nál erős wifi és gép szükséges ahogy én eddig tapasztaltam.

Az itthoni 18-20k-s ár szerintem eléggé elborult, több mint a duplája a $35-nak. Én elgondolkoznék, hogy ennyi pénzért CC-t vegyek vagy más média lejátszót, főleg aki nem szeretné próbálgatni a CC határait.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#64) Prien


Prien
addikt

Sziasztok! Mostanában gondolkozom Chromecast vásárlásán, de mivel a telóm és táblagépem is Samsung, ezért képbe került az AllshareCast Dongle nevű eszköz is. Ez utóbbi használata rootolt készüléknél macerás lehet vagy nem is működik.Laptopról nem hiszem,hogy használható. Árban kb.hasonló.
A CC képeket ki tud tenni telefonról TV képernyőre?
Ami még jó lenne, ha filmet nézek laptopon és ki szeretném lőni TV-re... ez megoldható valahogy vajon?

A kevés is több a semminél.

(#65) yolan válasza Prien (#64) üzenetére


yolan
őstag

Az AllshareCast Dongle-t nem ismerem, erről nem tudok nyilatkozni, se az android telefon és cc kép cast-olási lehetőségeiről.
A laptopon néett film cast-olása CC-vel TV-re viszont 100%-osan megoldható. Teljes Chrome tab-ot is tudsz cast-olni, ha ezt még megfejeled egy Plex programmal, szinte mindent meg tudsz nézni, viszont erős és gyors wifi ajánlott. Ebben az esetben a laptop lesz a lejátszó, ez lesz terhelve, a CC csak a TV-re varázsolja a képet, azaz gyenge laptop elhasalhat.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#66) Prien válasza yolan (#65) üzenetére


Prien
addikt

És mi a helyzet a telefonon micro sd-n lévő tartalmakkal? Azt ki tudom tenni tévére? Film, képek? Persze még a játék is nagyszerű lenne, de talán az már túlzás. :D

Köszönöm a válaszokat!

A kevés is több a semminél.

(#67) yolan válasza Prien (#66) üzenetére


yolan
őstag

Telefon és CC használatához egyáltalán nem tudok hozzászólni, ilyen téren kizártam az androidot az életemből. Elvileg a későbbiekben támogatni fogja a teljes képernyő tartalmának tükrözését a telefonra, de alapvetően jelenleg nem ez a felhasználási terület.
Adott egy marék szolgáltatás, pld youtube, netflix, pandora, stb, melyeket a ChromeCast használatával telefonról vagy Chrome böngészőből tudsz cast-olni a csatlakoztatott TV-re, illetve a teljesértékű Chrome böngésző bármely tab-jának teljes tartalmát tudod hasonlóan a TV-re küldeni.
A Chrome böngészőhöz egy Google Cast bővitmény hozzáadásával, illetve telefonon az adott Cast programmal tudod ezeket elérni. Például ha fent van a cast bővitmény, akkor a böngésző beállitási ikonja mellett megjelenik a cast ikon, erre kattintva a teljes tab-ot tudod kiküldeni a tv-re, ez ugye lehet gyakorlatilag bármi, sima weblap, böngészőben futó játék, böngészőben futó film, plex lejátszó, ekkor ugyebár az egész lap egy az egyben megy ki a tv-re. Vagy a másik lehetőség, mikor egy támogatott szolgáltatás tartalmát cast-olod, pld youtube videóknál is megjelenik a cast ikon, erre kattintva és kiválasztva a megfelelő CC-t, kitudod küldeni csak a videó képét a TV-re, ilyenkor a laptopon/telefonon bármi mást tudsz csinálni, csak a youtube videó képe kerül a TV-re. Teljes tab cast-nál ha például megnyitsz egy filmet plex-el, akkor az fut a laptopon is és a TV-n is, persze ekkor a laptopon is tudsz mást csinálni, de az adott böngésző tab-jában fut a film is.
Tehát ez nem egy képernyő tartalom tükröző eszköz, ilyenre van más termék a piacon, de a lehetőség megvan a CC-ben is, és várhatóan a jövőben ilyen támogatást is kap.
A gyári CC firmware lecserélése után pld Eureka rom-ra másik extra szolgáltatásokat is lehet használni, pld a regionális korlátozások feloldása netflix és pandora használatához.
google keresővel szinte bármi megtudható a chrome cast-ről is

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#68) tuareg85 válasza yolan (#67) üzenetére

"google keresővel szinte bármi megtudható a chrome cast-ről is" ott a pont, én kicsit olvasgattam, mire itt kérdezgettem, mostanában ez nem jellemző.
Lassan ki kell írni a bejárat fölé pirossal, hogy NEM-TÜKRÖZI-A-KÉPERNYŐT-ÉS-TÉNYLEG-DE-TÉNYLEG-CSAK-A-FELSOROLT-SZOLGÁLTATÁSOKKAL-LEHET-HASZNÁLNI

(#69) Prien válasza tuareg85 (#68) üzenetére


Prien
addikt

You Tube videókat is nézegettem és a HWSW tesztet is elolvastam, de mindenhol csak a You Tube videózást szajkózzák. Az is több,mint a semmi, de gondolom, azért van ez a topic, hogy kérdezzünk. :U

Vagy, ha senkinek semmi kérdés, minden egyértelmű, akkor meg zárjuk be ezt a topicot, tök felesleges!
Peace! :R

Azért köszönöm a választ neked is!

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#70) yolan válasza Prien (#69) üzenetére


yolan
őstag

Mint látod válaszoltam, ismét. A topik és a fórum is szerinem nem feltétlen kérdezésért van, hanem információ megtalálásért, megbeszéléséért, amire megszokott módszer a keresés, visszaolvasás.
Ne vedd magadra, nem neked/ellened irtam, viszont tény, hogy megtalálható az infó a topikban, mert már eddig többször leirtuk. Néha visszaolvasni is érdemes, nem csak kérdezni. Részemről ennek itt a vége, maradjunk a ChromeCast témánál. :R

HWSW is valszeg csak azért yt videóval példázta, mert netflix-el nem tudta volna, 1. mert nem ingyenes, 2. mert nem megy magyarországon a gyári fw-el. Viszont rootolás és egy 3rd party fw használatával már nem csak a google által eddig támogatott szolgáltatások lesznek használhatóak.

Szerencsére az én CC-m frissithető a maga 37xx-es termékazonositójával, igy a közeljövőben ki fogom próbálni az Eureka rom-ot, arról akkor tudok majd tapasztalatokat irni, addig marad a rom topikja az xda-n.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#71) Prien válasza yolan (#70) üzenetére


Prien
addikt

Oké, köszi! Szerintem elhalasztom a vásárlást, kiforrottabbnak gondoltam ezt a technológiát. :O

A kevés is több a semminél.

(#72) yolan válasza Prien (#71) üzenetére


yolan
őstag

Teljesen megértem, főleg ez az itthoni ár.. én is elgondolkoznék. Remélhetőleg fog ez még rotyogni, innen onnan amik napvilágot látnak hirmorzsák azok biztatóak.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#73) slice14


slice14
veterán

Íme jön az SDK... :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#74) katalin888


katalin888
aktív tag

Honnan lehet a legjobb aron beszerezni a Chromecastot?

(#75) slice14 válasza slice14 (#73) üzenetére


slice14
veterán

Na gyerekek itt a Chromecast támogatás, az Allcast-ben.

Már csak a play service kell frisüljön a 4.2-esre, mert nekem még nem frissült.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#76) yolan válasza katalin888 (#74) üzenetére


yolan
őstag

Amerikaban amerikabol.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#77) Prien válasza yolan (#76) üzenetére


Prien
addikt

Egy láma kérdésem lenne: magyar nyelv? Vagy mindegyik angolul ír ki dolgokat?

A kevés is több a semminél.

(#78) yolan válasza Prien (#77) üzenetére


yolan
őstag

azt a par dolgot amit ki is ir azt angolul teszt ha jol emlekszem

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#79) Prien válasza yolan (#78) üzenetére


Prien
addikt

Ha Amerikából hozatok, az ugyanaz, ami itthon is kapható,ugye? Max a garancia rizikós...?

A kevés is több a semminél.

(#80) tuareg85 válasza Prien (#79) üzenetére

Mindenki amerikából hozatja, kisebb-nagyobb mennyiségben, szürkén. Még a nagyok is, mint pl. a Speedshop.
A szerencsések nem fizetnek vámot, a szerencsétlenebbek igen. Ha van helyi gari, akkor az nem hivatalos, és az eladó maga vállalja, és feltehetőleg beépíti az árba.

(#81) yolan válasza tuareg85 (#80) üzenetére


yolan
őstag

magam sem irhattam volna szebben :R

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#82) Prien válasza tuareg85 (#80) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm a választ. :)

A kevés is több a semminél.

(#83) gulb


gulb
senior tag

Allcast al probaltatok mar a fullHd videot lejatszani nekem szakadozik nagyon..

(#84) slice14 válasza gulb (#83) üzenetére


slice14
veterán

Majd ha hálózatról képes kijátszani az Allcast.... Addig bénázom a Plex-el.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#85) IppY válasza yolan (#67) üzenetére


IppY
tag

Szia Yolan!

Kipróbálnád az én kedvemért most újra a Chromecast saját plex kliensével?! Kell még előfizetés (Plex Pass), a teljes funkcionalitáshoz, úgy hogy nem kell Chrom böngésző.

Köszi Előre is, mert most ha ez így fullosan megy, veszek egyet hogy felokosítsam a tv-m.

(#86) slice14


slice14
veterán

Sziasztok

A CC app frissült, ez kihat a CC-re, ilyenkor a Chromecast frimeware is frissül? Azóta a Casttab videóknál néha szaggat. és/vagy be is áll.

Más tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#87) laszlohu


laszlohu
addikt

Itt azt írták, hogy újfajta chromecast - ot adtak ki :

"
March 15th, 2014 |
Google has launched a new dongle Chromecast on yesterday.
"

[link]

(#88) tuareg85 válasza laszlohu (#87) üzenetére

Igen, egy pakisztáni blogger írta, aki az alábbiakat állítja magáról: "Internet Marketing Expert (SEO + SEM + SMO)". Szerintem csak simán nem tud angolul, és az aktuális híreket (új országokban jelent meg a cc) rosszul fordította le :) Igazából az egész cikk olyan, mintha google translate-tel készült volna, valszeg a srác megpróbálta átfogalmazni a híreket.

(#89) sly54


sly54
tag

Sziasztok!

Ha minden igaz holnap érkezik a CC és az lenne a kérdésem,hogy wifi szinten kezeli e az 5Ghtz-et vagy csak a 2.4-et?Köszönöm előre is

(#90) yolan válasza sly54 (#89) üzenetére


yolan
őstag

csak 2.4

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#91) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lehet,hogy hülye kérdés, de NAS-ról tud filmet lejátszani? :U

Illetve ha iphone-om és ipad-om van, akkor mennyire vagyok hátrányba az androidos felhasználóktól?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#92) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Sziasztok nem tudom néztétek e de kísérleti jelleggel bekerült az asztali Chromeba hogy átküldi a teljes gép képét nem csak a böngésző tab képét. Remélem ezt véglegesítik, még és tuningolják az erőforrás igényét .

(#93) yolan válasza gyugyo79 (#92) üzenetére


yolan
őstag

noh. nem néztem még de várható volt. remélem kitart a lendület még és tényleg kipofozzák a cuccost

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#94) gyugyo79 válasza yolan (#93) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát jelenleg itt Magyarországon kb. tényleg csak egy kütyü még jelenleg mert semmi olyat nem tud ami pld. eddig ne ment volna alapból a TV-n nélküle is legalábbis nálam. De szerintem aki itthon ilyet vesz annál is :) Én is csak néha megnézem mi változott és várom mit hoznak ki belőle.
YT-> eddig is át tudtam küldni bármiről ráadásul ugyan úgy TV átkapcsol és a YT app lejátssza amit rá küldtem.
Böngésző (Ha nem akarom HDMI-n összedugni) -> Miracast / WiDi (Kisebb késés jobb minőségű kép)
Video, Kép, Zene -> DLNA sokkal nagyobb formátum támogatással és kényelemmel gépről akár jobb klikk és lejátszás a TV-n ...

Ami kb egyedi és nincs rá hasonlóan kényelmes megoldás az a google zene. De persze van más alternatíva .

Szerintem kb. csak olyannak van értelme megvenni aki szereti az ilyen kütyüket és nem számít az ára és akkor is csak is eBay vagy kinti ismerős mert az itthoni árak viccesek és ráadásul annyiért amennyiért adják már TV okosításra is sokkal hasznosabb eszközök vehetők.

(#95) yolan válasza gyugyo79 (#94) üzenetére


yolan
őstag

mikor vettem reméltem hogy lesz rá fejlesztés, és pikkpakk el is jutottunk oda hogy custom rom-mal netflix megkerülés megoldható, ez volt nálam egy nagy szempont, a többi bullshit-bingo, ha megy örülök neki de évi 2szer használom ha megmutatom valakinek :D

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#96) yolan válasza gyugyo79 (#92) üzenetére


yolan
őstag

a hang is atkuldheto? tehat pld egy spotify alkalmazas felulete es annak hangja

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#97) gyugyo79 válasza yolan (#96) üzenetére


gyugyo79
addikt

A teljesnél minden átmegy kép + hang chrome lerak tálca és megy hang + kép. Mindegy mit indítok.
Plusz az újdonság (legalábbis nálam) PLEX -nél (A fizetős verzió van a mobilomon) nem kell türközni és nem kell PLEX PASS (Ezt olvastam nem ez az újdonság nekem hanem, hogy megy nem cc által támogatott formátummal is). Tehát simán átküldtem mobilról egy a gépen lévő xvid kódolású avit tartalmat és játszotta az összeset amire rápróbáltam.

(#98) yolan válasza gyugyo79 (#97) üzenetére


yolan
őstag

nájsz :C

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#99) nababika


nababika
aktív tag

Hello. Ha böngészőben nyitok megy egy mkv-t miért nincs hang? Ja és hogy lehet rávenni, hogy avi-t castoljon? Az avit ha megakarom nyitni a böngészőben, mindig a letöltés ablak ugrik fel?

(#100) yolan válasza nababika (#99) üzenetére


yolan
őstag

plex

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.