Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Márton válasza koma106 (#3000) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3002) Soldika30


Soldika30
tag

Sziasztok vettem egy chorme cast ot de nagyon szaggat lassú valamiért. A wifis routert is le cseréltem emiatt de ugyanúgy szar Gigabites routert vettem 5ghz en használom de mégse jó.. az internet sebességem

Download

94.8
Mbps

Upload

46.3 a mobil eszkösz S7 edge valakinek ötlet?

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#3003) vgyuri válasza Soldika30 (#3002) üzenetére


vgyuri
őstag

Milyen messze van a routertől? Honnan játszol le videót? Netről, pl. youtube vagy hálózatról, pl. nas?

(#3004) Soldika30 válasza vgyuri (#3003) üzenetére


Soldika30
tag

Szia egy panleban lakom és egy fal választ el.. 2 szobás lakásban Youtub rol is akad illetve ha képeket nézegetek annyira lassú hogy pixeles a kép.. a régi routernél is ezt csinálta. D-Link DIR-842 AC1200 5GHZ ezzel nem szabadna baj lenni.

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#3005) DonMarco válasza Soldika30 (#3004) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Nálam még adsl van (csak 10 mega le, 05 feltöltés ami ugye szégyen :( ) és kifogástalanúl működik a,chromecast. Én közvetlen a ruter mellé tettem a cuccot és egy hdmi hosszabbítóval (3 m-es) oldottam meg a tv elérését.

[ Szerkesztve ]

(#3006) KubanitoS válasza Soldika30 (#3004) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én is két fal mögül használom és nincs vele semmi gond. Érdemes lenne elvinni ismerőshöz és ott kipróbálni hogy működik a cucc. Lehet magával az eszközzel van a probléma.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3007) appel válasza Soldika30 (#3004) üzenetére


appel
őstag

Azért attól a hulladék routertől ne várj túl sokat. Kicsit nagyobb terhelés mellett már annyit sem bír, mint egy régebbi olcsó alap router. (nyilván nem a mostani szituációra gondolok, mert erre azért még csak jónak kell lennie)

(#3008) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Hülye vagyok a tvokosítókhoz, de erről már hallottam is meg gondolom ez nekem jó lesz. Ebben kérném a segítségetek.

Asztali pc-ről (kábellel kötve a hálózatba) lőnék ki videót (meg ugye hangot is) tv-re. Egy szobában van mindkettő, router ugyanabban a szobában. Semmi más csúcs elvárásom sincs, csak hogy a 720p-s videót ami a gépen van lehessen nézni a tv-n. Erre nekem jó lesz a chromecast?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3009) koma106 válasza spanyoll (#3008) üzenetére


koma106
senior tag

Igen, jó lesz - én is így használom. A 720p-hez elég egy első generációs CC is (ha találsz használtan).

-

(#3010) KubanitoS válasza spanyoll (#3008) üzenetére


KubanitoS
veterán

Egy HDMI kábellel jobban járnál, ha nem túl macerás az elrendezés. A kérdésedre amúgy a válasz: igen. :K

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3011) spanyoll válasza KubanitoS (#3010) üzenetére


spanyoll
addikt

Tudom, de a géptől a tvig legalább kéne egy 5 méter és akkor az átmegy mindenen. Ha nem akarok minden alkalommal kábelezni (nem akarok), akkor vagy 10 méter kéne...
Úgyhogy köszi a válaszotok, rendelek is egyet.

Van valami bevált hely ahonnan rendelni érdemes, vagy ahol éred?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3012) KubanitoS válasza spanyoll (#3011) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én ezt látom a legolcsóbbnak.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3013) spanyoll válasza KubanitoS (#3012) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja, akkor a lényeg ,hogy itthonról nyugodtan lehet rendelni, nem nyersz annyit külföldi vásárlással.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3014) KubanitoS válasza spanyoll (#3013) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én nem mondtam ilyesmit, pusztán kijelentettem, hogy ezt találtam a legolcsóbbnak és én innen rendelnék. Fogalmam sincs mi a külföldi helyzet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3015) azbest válasza spanyoll (#3013) üzenetére


azbest
félisten

ha esetleg a mall.hu nem szimpatikus, esetleg budapesti vagy, akkor a rufusznál is az alacsonyabb végén van az árazás [link]. Szerk, most látom a mallnál is van postaköltség, akkor lehet a rufusz olcsóbb.

Külföldről rendelés kapcsán:
- kínából vagy kétes helyről nem érdemes rendelni, mert vannak olyan utánzatok, aminek semmi köze a chromecasthoz, csak a kinézetét másolták le. Egyébként meg miracast protokollosok.
- európában az amazon.de jöhetne még szóba, de az amazon és a google acsarkodik egymással, ezért nem árulják egymás cuccait. Kínai hamisítványokat dob fel a keresőjük.

Nameg a külföldinél lehet, hogy uk adaptert adnak hozzá, amihez még átalakító kellhet, vagy saját tápot lehet használni (de emagosnál is olyan volt).

Egyébként állítólag lehet valami békülés az amazon és a google között, mert nem állapot, hogy bojkottálják egymás szolgáltatásait. (acsarkodás: amazon cuccon letiltják a youtubeot, amazon nem árul google cuccot, amazon appból nem lehet castolni cc-re... hülyeségek, amivel a felhasználót szivatják)

[ Szerkesztve ]

(#3016) kmarci25 válasza azbest (#3015) üzenetére


kmarci25
veterán

A mall.hu-nál is UK hálózati fejjel adják. Plusz adnak hozzá egy átalakítót.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3017) KubanitoS válasza kmarci25 (#3016) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mondjuk jellemzően a lapostévéken azért van usb csatlakozó is, ha más nem legalább egy szervízcsati és ennyi elég is, hogy ne kelljen külön konnektorozni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3018) spanyoll válasza azbest (#3015) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó lesz a rufusz, a mall-t most az utóbbi idők után nem erőltetném :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3019) kmarci25 válasza KubanitoS (#3017) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez így igaz. :K Csak a közösségi tudást kívántam bővíteni az infóval.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3020) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretném a windows10-es asztali gépem és laptopom monitorát vezeték nélkül kivetíteni a tv-re, hogy ott nézhessen az online videókat (youtube, rtlmost...stb).
Vettem 1-2 db kínai miracast, ezcast eszközt, de egyik elromlott már az elején, másik akadozot...stb.
Jól gondolom, ha ilyen célra egy megbízható, jól működő egyszerű eszközt szeretnék, akkor egy Google Chromecast 2 kell nekem? Esetleg iPhone-okkal is kompatibilis?

(#3021) BonFire válasza huan (#3020) üzenetére


BonFire
veterán

Ja. CC2, de figyelembe kell venni, hogy iPhone-on csak a YouTube videókat tudod lejátszani, illetve azt, ahol megjelenik a dedikált Cast ikon.

Feljebb valahol írták, hogy iPhone-nal nem teljesen szabadon használható, de ha van egy androidos eszköz elfekvőben, akkor azzal teljesen tökéletesen működik.

Chrome böngészővel meg az egész desktopot át tudod tükrözni a tévére hanggal együtt. Ilyenkor a gép nem állhat le, mert különben a cast megszakad, de ha YouTube videót castolsz natívan a videolejátszóból, akkor akár be is altathatod vagy kikapcsolhatod a gépet, miután elindult az adás.

Részemről azt a megoldást részesítem előnyben, hogy az ajánlott YT-videókat bepakolom a megnézendő videók mappápa, aztán este leheverek a tévé elé, és telefonról az egészet ledarálom egyben.

Ha filmezni akarok, akkor a desktopról indított VLC-ben játszom le az MKV-t, az ágyon meg van mellettem egy vezeték nélküli billentyűzet, amivel vátogatni tudom a teljes képernyőt, kroppolást, nyelvet, feliratot stb. Ami kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3022) huan válasza BonFire (#3021) üzenetére


huan
őstag

:R
"desktopról indított VLC-ben" -a VLC-is "ismeri a CC2-t, vagy a windows-os win+p kivetítést használod ekkor?
Tényleg a win+p asztal kivetítés is megy ezzel?

(#3023) BonFire válasza huan (#3022) üzenetére


BonFire
veterán

Nem, nem! A Chrome böngészőből küldöd ki a képet CC-re az Átküldés menüponttal. Így az egész asztalod le lesz tükrözve hanggal együtt, ha azt is kipipálod. A VLC csak lejátssza a filmet, a Chrome böngésző meg átküldi a képet/hangot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3024) huan válasza BonFire (#3023) üzenetére


huan
őstag

Értem.
És van olyan megoldás, ami a windows-os asztal-kivetítéssel működik?

(#3025) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek! Volt Chromecast1 lecseréltem chromecast2re eddig minden flottul ment DS videóval együtt pompásan működött a rendszer. Pár hónapja lecseréltem a telefonom nexus5ről Mi4xre. Azóta nem sikerül egy filmet sem végig néznem. Pár perc után elmegy a hang. De csak ha kivetítőn. Telefonon tökéletesen tudom nézni, akár távolról (nem helyi hálózaton keresztül) is.
Milyen beállítást rontottam el, hogy nem működik az addig hibátlan rendszerem?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#3026) azbest válasza huan (#3024) üzenetére


azbest
félisten

régebben linketlem hasonlót, az is hasonló, mint a kínai kacatok, csak neves gyártó jobban működő megoldása. Viszont lehet, hogy nem mindegy milyen videokártya és wifi van a gépben a microsoft megoldáshoz. [link]
A microsoft cuccot 20as körül árulják. Ha nem kompatibilis a géppel, akkor kapufa. És nem is tud olyan egyéb szolgáltatásokat, mint a chromecast, csak mint képernyő működik.

A második hardveres megoldás sima rádión átlött kép.

A chromecast esetén a chrome böngészővel is lehet tükrözni a képernyő tartalmát, nem csak a böngészőablakot. Csak az nem integrálódik úgy be mintha csak rá lenne kötve mégegy monitor a gépre. Néha nem is tökéletes a chromecastos tüktörés, van alkalmazás, aminek képe nem mindig frissül tökéletesen.

A tévé nem tud maga valamilyen hasonló megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#3027) BonFire válasza huan (#3024) üzenetére


BonFire
veterán

Olyanról nem tudok. Most nézegettem, mert állítólag a VLC fejlesztői kiadásában már lehet natívan a lejátszóból is castolni, de nem lehet. Úgyhogy marad a Chrome böngésző.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3028) huan válasza BonFire (#3027) üzenetére


huan
őstag

(#3026) azbest, (#3027) BonFire : Köszönöm mindkettőtöknek. Jó lesz nekem a CC2, azt hiszem :) :C

(#3029) appel válasza BonFire (#3027) üzenetére


appel
őstag

De lehet az alfákból castolni. Régebben írtam is, hogy megy, csak variálni kell vele és anno pl. csak start/stop volt, tekerni nem lehetett.

(#3030) Cyrin válasza BonFire (#3023) üzenetére


Cyrin
addikt

A VLC 3.0 beta már ki tudja küldeni chromecastra a filmet (csak win alatt működik, linux alatt nem)

a másik lehetőség még amit korábban is írtak itt, megosztani egy mappát DLNA/UPNP szerverben (pl kodi stb.), és így kiküldeni egy klienssel a tv-re (pl BubbleUPNP).

a harmadik pedig a képernyőtükrözés amit írtál, ez egyszerű.

(#3031) vgyuri válasza Cyrin (#3030) üzenetére


vgyuri
őstag

Én így használom a CC2-t: PC-ről filmet Videostream programmal küldök ki, így AC3-nak is van hangja. Ingyenes verzióban ha véget ér a videó, akkor nem játssza le automatikusan a következő videót, nekem jó így is. Van android-os kliense is, nem próbáltam.

Windows-os letöltős gépre Universal Media Server-t telepítettem, megadtam neki egy könyvtárat és android-dal a LocalCast programmal küldöm ki a filmet.

AC3-at nem viszi a tv-m, egy könyvtárba bemásolom a filmeket és az alábbi paranccsal mp3-at készít belőle az ffmpeg (max 10 perc egy film konvertálása): for %%A IN (*.mkv) DO "C:\Program Files\ffmpeg\bin\ffmpeg.exe" -i "%%A" -f matroska -c:a:0 libmp3lame -b:a:0 192k -ar:a:0 44100 -c:v:0 copy "%%A_mp3.mkv

[ Szerkesztve ]

(#3032) BonFire válasza appel (#3029) üzenetére


BonFire
veterán

Nem lehet, sem a 3.0-val, sem a 4.0-val. Hiába megtalálja a Chromecastot, nem játssza át rá, ha rányomok a play gombra, csak villan egyet a képernyő, és ennyi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3033) Luissimo válasza BonFire (#3032) üzenetére


Luissimo
veterán

rámész a 3.0-ban (innen) a VIDEO/RENDERER menűpontra és SCAN, ott kiválasztod a castot és utána a lejátszólistából mondjuk elinditod.

bővebben

(nekem néhány avinál nincs hang, de az mkv-t simán viszi...)

mivel build, nem a legstabilabb.
ha villan egyet a képernyő akkor a formátummal lehet gondja, vagy csak lehet hogy másik build kell esetleg.

én a legutolso 3.0.0-t tettem fel 20171129 0442 git

[ Szerkesztve ]

(#3034) BonFire válasza Luissimo (#3033) üzenetére


BonFire
veterán

Eddig magamtól is eljutottam. Csak éppen nekem lejátszáskor nem dobja fel az "Insecure site" figyelmeztetést és a hozzá tartozó többi lomot. Csak egyet villan, oszt slussz, ahogy mondtam.

Eddig csak MKV-t próbáltam vele játszani és MP4-et. Egyik se megy. A többi formátum meg nem érint.

Legalább 3 buildet kipróbáltam, egyikkel sem működik.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3035) Luissimo válasza BonFire (#3034) üzenetére


Luissimo
veterán

ne görcsölj rá, a videostream tényleg mindent visz és csak bele kell dobnod a nézendő filet.
felteszed kiegészítőként a chrome alá és utána csinálsz hozzá a beállításaiban egy parancsikont az asztalra.
elég lesz azt elinditanod, nemis kell a böngésző, sok beállítási lehetősége van még az ingyenesnek is, feliratok, stb...

(#3036) BonFire válasza Luissimo (#3035) üzenetére


BonFire
veterán

Azt hiszem, azt is próbáltam már valamikor, de már nem emlékszem, miért nem tetszett végül is. Talán amiatt, hogy két hangkártyát használok (de minek?), és CC-hez át kell kapcsoljak alaplapira mindig. Ha elfelejtem, az USB-s hangkártyával dadog a hang. Mármint ha az asztalt tükrözöm.

Gondolkodtam rajta, hogy ha úgyis csak ritkán zenélek, az USB-s hangkártyát ki is lehetne iktatni és átdrótozni mindent az alaplapira, csak akkor nem marad fejhallgató-kimenetem, mert abba állandóan be van dugva a headset. Na, majd valahogy megoperálom, hogy jó legyen, mert már torkig vagyok a hangeszközök kapcsolgatásával.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3037) Luissimo válasza BonFire (#3036) üzenetére


Luissimo
veterán

bocs, de ha tévén nézel CCvel filmet a gépedről, akkor minek a pc-s hangkártya, miért nem jó a tv-jé?

én egy samsung t28e310ew-s tv+monitort használok és a fülhallgatókimenetére kötöttem egy aktív pc-s hangfal párt.

kiválóan szól, kiváló a kép, teljesen jól müxik a videostream-el :C

[ Szerkesztve ]

(#3038) BonFire válasza Luissimo (#3037) üzenetére


BonFire
veterán

Ha nem küldöm át a hangot a CC-re, akkor nem is fog szólni. Amúgy mitől szólna?

Tévézni is fejhallgatóval szoktam, de tökmindegy is, mert csak akkor szól, ha átküldöd a hangot is. Nem? PC-ről megy az adás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3039) Luissimo válasza BonFire (#3038) üzenetére


Luissimo
veterán

ha asztalt akarsz tükrözni akkor nem filmet akarsz nézni, vagy félre van az értés?.
egy filmnézésre minek asztalt tükrözni????

FILMnézésre (letöltött) ajánlottuk CC-vel a Videostreamet.
ahhoz nem kell asztaltükrözés és van hangod is.

Vagy fülessel, vagy a tv saját hangszórójával.

asztaltükrözésre találtam ma a Windows HDMI wireless adaptert, én most azt szeretném kipróbálni

(#3040) Luissimo válasza Luissimo (#3039) üzenetére


Luissimo
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3041) Luissimo válasza Luissimo (#3040) üzenetére


Luissimo
veterán

sajtóhiba

[ Szerkesztve ]

(#3042) Luissimo válasza Luissimo (#3040) üzenetére


Luissimo
veterán

[getvideostream]

navégre :W :C

[ Szerkesztve ]

(#3043) BonFire válasza Luissimo (#3039) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, már megvan, miért nem használom a Videostreamet. Most feltettem, ahogy mondtad, meg a telefonra is a távirányítót.

Szóval nekem nem elég az, amit kínál. Képarányt, kroppolást nem lehet vele csinálni, én meg a filmeket le szoktam vágni 16:9-re vagy 1,85:1 arányra, mert így esik jól. Ezt a Videostream még prémiumban se tudja. Pedig alap és a legótvarabb médialejátszó is tudja.

A gép így is úgy is megy, ennyi erővel a VLC-t is tükrözhetem az asztalon keresztül, és van egy vezeték nélküli billentyűzetem, amivel úgy varázsolom a látnivalót, ahogy akarom.

Szerk: Ha úgy dobok be videót, hogy az nincs felvéve a könyvtárba, akkor telefonról nem lehet irányítani, ráadásul külső feliratot is úgy kell egyesével beleszüttyögni a Videostream-be az asztalon. Ugrálhatsz az ágytól az asztalig oda-vissza. :W

Nekem ez nem opció.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3044) Luissimo válasza BonFire (#3043) üzenetére


Luissimo
veterán

nokomment

dugd rá a pendriveodat a tévére, vagy vegyél egy normális médialejátszót :(

de azt a microsoftos eszközt kb 50 dodért meg lehet rendelni, azzal szerintem menne minden, mert az egy az egyben tükrözi vagy kiterjeszti az asztalt...

nekem felpiszkálta a fantáziámat ...

(#3045) BonFire válasza Luissimo (#3044) üzenetére


BonFire
veterán

Minek vennék ilyen meg olyan médialejátszót, ha egyszer van Castom? Nálam hót egyszerűen van megoldva az egész, mert a kedvenc médialejátszómat kezelhetem tévézés közben egy vezeték nélküli billentyűzettel és problem solved.

Az egyedüli bosszantó dolog, hogy a két hangkártya között egyfolytában kapcsolgatni kell, mert a szar Realtek alaplapi hangchipen nincs plusz még egy kimenet, így muszáj vagyok két hangkártyát üzemeltetni. De ennyi és nem több.

Majd ha a VLC stabil változata fog castolni (mert egyelőre nem teszi), akkor ki lehet hagyni a böngészőt a láncból.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3046) mjani1172 válasza Luissimo (#3044) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez mivel tud többet mint a CC?

Itt is ha a teljes asztalt tükrözöm akkor minden átmegy? Vagy nem? Bár én nem régóta használom, még nem volt ami ne ment volna.

(#3047) huan válasza Luissimo (#3039) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
Még nekem sincs egyik sem, de kicsit dilemmázok még most is :)
- A CC2-be a chrome böngésző jelenléte "rondít" bele (csak nekem), mert azt nem használom, de ez semmiség
- A WDA2-ben az tetszik jobban, hogy Microsoft és full monitor mirror, más alkalmazás nélkül, kicsit drágábban igaz

Van valakinek tapasztalata WDA2-vel? Pro-kontra?

(#3048) Cyrin válasza Luissimo (#3042) üzenetére


Cyrin
addikt

csak épp linuxra nem telepíthető...

(#3049) Greybeard válasza Cyrin (#3048) üzenetére


Greybeard
tag

Arra ott van a Plex...

s.k.

(#3050) Luissimo válasza Cyrin (#3048) üzenetére


Luissimo
veterán

hát mer ez májkroszoft
(Mrs. Bill Gates nászéjszaka után mondott véleménye után szabadon icipici kicsi és puha)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.