Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Kispósi válasza Rico45 (#549) üzenetére


Kispósi
aktív tag

39 Euro volt nem rakok rá semmit mert nem ebből fogok meggazdagodni :)
Azt nem tudom még mikorra lesz meg, lehet csak január vége. Debreceni vagyok, ha kifizettem megmondom
forintban mennyit kért a haverom (+posta ha nem személyes átvétel)

(#552) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Helyieket!

Én most próbálgatom a ChromeCast 2-őt, de elég vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban.

Fontos lenne a helyi szerverről történő zene- és videolejátszás, ami miatt vissza is tettem a telefonomra a boldogan letörölt BubbleUPnP-t, ami még nem is lenne olyan nagy baj, de a videófájljaink döntő többségét sajnos nem játssza le. Ezért aztán megy a tökölés, hogy visszaadjam-e, vagy leegyen inkább AllCast/EZcast/AnyCast, amiknél nincs ilyen probléma, viszont jóval gyengébb hardverek és UTP-támogatásuk sincs.

A másik nagy bánatom az, hogy a HDMI CEC nem működik, az LG tévé SimpLinkje tudomást sem vesz a ChromeCastról.

Amúgy tetszene, bár online szolgáltatásból egyelőre csak a Youtube-ot használnám, ami viszont minden vackon működik.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#553) tomp válasza MaCS_70 (#552) üzenetére


tomp
félisten

BubbleUPnP nem viszi? Nem küldi ki? Azt hogyan? Mindent bepipáltál a Chromecast beállításnál? Local transcoding is megvan? Nekem eddig mindent megevett az app.
Nálam Sony tv-n a HDMI CEC megy. A Bravia Sync menüben kiírja "eszköz típusa: Chromecast"
Tökéletesen megy. Tv távjával megállítom a filmet, átkapcsolja a tv-t a CC bemenetre ha meghívom a kütyüt.

(#554) tuareg85 válasza tomp (#553) üzenetére

A HDMI CEC Sony TV-vel nálunk csak egy kicsit megy: a CC bekapcsolja a TV-t (ha a TV kikapcsolásakor a CC volt az aktív bemenet), de a TV (azaz áttételesen a távirányító) nem tudja se pauzálni, sem számot léptetni. Egyszer egy fél órát játszottam vele, azóta feladtam. 5-6 éves TV, a pontos típusát hirtelen nem tudom.

(#555) tomp válasza tuareg85 (#554) üzenetére


tomp
félisten

Nekem 2014-es modell a tv.
Léptetni nem lehet, csak pause/play. Már ennek is örülök mert így nem kell a telefonon a kijelzőt bekapcsolni és ott a BubbleUPnP-t megállítani. Távon nyomom a pause-t.
Nálam mindegy melyik bemenet volt aktív kikapcsoláskor. Ha külön tápról megy és meghívom a CC-t akkor a tv bekapcsol és azonnal a CC bemenetre vált.

(#556) tomp


tomp
félisten

Azt nem értem, hogy ha a BubbleUPnP szervere nem megy akkor az Audio használata miért válik használhatatlanná? Még annál is a szerverről tölti be a szükséges módot az Audio, hogy menjen hálózaton belül a zene? :DDD Legalább az Audio-nál lehetne appon belüli betöltés.
Lehalt a BubbleUPnP szervere a Beta verzió frissítéssel. Se CC, se CC2 se CC Audio. :DDD

(#557) MaCS_70 válasza tomp (#553) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a Bubble a jelek szerint a videóim jelentős többségét nem küldi ki a Chromecastra, csak a BubbleUPnP felirat látszik a képernyőn.
Ugyanezeket a videókat ugyanez a Bubble vidáman játssza le PI-OSMC-n.

A transzkódolás beállítása, állapota ezen nem változtat -- azt viszont sajnos nem tudom, hogy a Chromecastnál mit és hol kéne bepipálnom. (Sajnos nem vagyok egy nagy Bubble-szaki.)

A HDMI CEC-nél a CC egészen egyszerűen nem jelenik meg az LG tévé készüléklistáján. A Raspberry ott van, egy csomó egyéb, kipróbált készülék már volt ott, a CC valahogy nem szimpatikus neki.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#558) tomp válasza MaCS_70 (#557) üzenetére


tomp
félisten

Milyen videók? Fájl típus, kódolás?
Nekem mkv(AVC), mp4, mov fájlokat gond nélkül visz. Mkv-nál VC-1 kódolást nem visz de azt a pc-n kívül majdnem, hogy semmi más se. Tv-m se eszi meg a VC-1 kódolású mkv-t. Azokat át kell kódolnom ami kb 2-3óra. Többi videót nem próbáltam mert a többi nem igazán piacképes formátum. Egyedül ami fáj az az m2ts de mkvtoolnix-el pár perc alatt átdobom mkv-ba és már megy is CC-n.
BubbleUPnP Chromecast beállítása:

Nálam ott van a listán a régi és az új is.

(#559) Kispósi válasza MrPetya19 (#550) üzenetére


Kispósi
aktív tag

közben haver elment és kicserélték neki :)

(#560) Rico45 válasza tomp (#558) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

Te elő is fizettél a BubbleUPnP-ra? Mennyibe kerül?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#561) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Ha működik ez a távirányítós megállítás és elindítás annak nagyon örülnék, mivel a nexusom nincs jóban a wifivel.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#562) tomp válasza Rico45 (#560) üzenetére


tomp
félisten

Megvettem igen az alkalmazást. Most 1045Ft-ba kerül. Több hónapos használat után kijelentem, hogy minden Ft-ot megér! Nem tudnék nélküle élni.

MrPetya19
Igen megy a Pause/Play. Film közben kényelmesen le tudom állítani amíg esetleg elvégzem a dolgom. BubbleUPnP jelzi is, hogy Puse állapotba került a film. :)

(#563) Rico45 válasza tomp (#562) üzenetére


Rico45
őstag

Mennyi időre annyi?Vagy végleges?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#564) tomp válasza Rico45 (#563) üzenetére


tomp
félisten

Egyszer kifizeted és onnantól kezdve örökre a tiéd a teljes verzió. Egyszeri 1045Ft. Több androidos készüléken is használhatod ha ugyan azt a fiókot adod meg.

(#565) Rico45 válasza tomp (#564) üzenetére


Rico45
őstag

:R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#566) mgy válasza tomp (#564) üzenetére


mgy
senior tag

Nekem ment egész este a Bubble, nem értem, mi lehetett nálatok.

(#567) tomp válasza mgy (#566) üzenetére


tomp
félisten

Volt egy kb negyed órás szerver leállás. De ha már egyszer betöltötted az appot a Chromecastra akkor megy. Közben ha leáll a szerverük akkor nem okoz gondot.
Egyszer film közben elszállt a netem. A CC-n gond nélkül végig ment a film. Véletlenül kiléptem a CC-ből. Na újra már nem tudtam kapcsolódni mert kell hozzá szerver elérés. :)

(#568) MrPetya19 válasza tomp (#562) üzenetére


MrPetya19
addikt

Működik az elindítás, a megállítás nem, mert nincs rá gomb a távirányítón. :(((

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#569) mgy


mgy
senior tag

Ehhh, talán emlékeztek, az elejétől fogva szenvedtem, hogy akadozik és pattog a cca-ra kiküldött yt. Kínomban elkezdtem szétszedni a cuccot, s valamiért az optikai helyett csak sima rca kábellel raktam össze.
Hát na. :-|
Előszedek egyszercsak valami digi optikai kimenetes lejátszót, meggyőződni róla, hogy az erősítővel nincs gond (nem lesz), s akkor a problémát lezárhatom.
Kérdés, hogy van-e esetleg másnál optikán kötve az erősítőhöz a cca, s ha igen volt-e ott is panasz...

(#570) tomp válasza mgy (#569) üzenetére


tomp
félisten

Nekem az Audio optikán van a hangprojektorhoz kötve. (egy átválasztón keresztül)
A teljes dinamikatartomány be van kapcsolva? Jackel azaz fülessel sem volt gond soha.

(#571) tomp


tomp
félisten

No megvan a BubbleUPnP szerver leállásának az oka. Végre lecserélték az app backgroup-ját a CC-n. Végre nem az az idegesítő űr+csillagköd+csillaghalmaz a kép. Sötét szürkés fekete egy kellemes BubbleUPnP felirattal. :C

(#572) mgy válasza tomp (#570) üzenetére


mgy
senior tag

Nem tudom, nem értem, őszintén szólva nem is nagyon van kedvem pöcsölni vele...
Telefonról Bubble akadás nélkül lejátszik, bárhogy is van kötve a cca az erősítőre. Notiról a yt stream optikán kötve akad, rca-n meg jó. Nyilván mindenki ugyanazon a wifin ül.
Hagyom a fenébe... :(

(#573) MaCS_70 válasza tomp (#558) üzenetére


MaCS_70
félisten

Régi fényképezőgépekkel készült videók, szintén régi editáló programokkal vágott anyagok, a web hőskorában összevadászott ez-az. Szóval jellemzően régi és értékes dolgok.
A beállítások nálam is így néznek ki, mégsem megy. Annyira azért nem nagy baj, van más ami lejátssza, illetve átkódolja

Számomra érdekes, hogy az EZcast programmal időnként működik a Chromecast, annak minden extrájával, de nem mindig.
Tehát mintha ezek a vonalak még nem lennének teljesen letisztulva.

A HDMI CEC hiánya pedig számomra rejtély, de sebaj, tetszik ez a játék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#574) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Sziasztok!

Most próbálok egy US-ből rendelt chromecast 2-t beüzemelni egy régebbi LG TV-n:
- felismeri mind az iphone, mind az android, frissíti magát és úgy tűnik minden rendben
- Netflix szépen megy
- a HBO GO viszont nézhetetlen. a kép akadozik, a hang kb oké
- 240 Mb-es netem van, nem töltök mást rajta + AC-s wifin lóg, a routertől 50 cm-re.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gondja?

(#575) tomp válasza Bibgr0 (#574) üzenetére


tomp
félisten

Az a HBO sara. Olykor elégtelen a szerver kapcsolatuk a CC felé.

(#576) Bibgr0 válasza tomp (#575) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Köszi, nem jó hír :(

Közben néztem több filmet is HBO GO-ról és van ami egészen tűrhetően megy, van ami nagyon akadozik. Interstellar kb 300 KByte / sec-et használ. Afölé nem sikerült még QOS-el sem vinnem. Igaz ugyanaz a film böngészőből, kábelen sem kér 300 K-nál többet.

Remélem megoldják.

(#577) dutrás


dutrás
őstag

Sziasztok Srácok!

Nekem olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudok 3d tartalmat pc-ről streamelni?
Ha simán bemásolom a böngészőbe a filmet nagyon lassú a lejátszás és nincs hang. A videostream for google cromecast pedig nem tölti be a videót.
Ez egy 13 gigás mkv file.

P50 pro/P40 Lite

(#578) dutrás


dutrás
őstag

Közben megtaláltam a probléma okát.
Az ac3 hang kodek nem tetszik neki vagyis nem támogatott.

Lehet konvertálni!

Közben átfutott az agyamon hogy a samplet lejátsza pedig az is ac3. Most már nem értem!

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#579) tomp válasza dutrás (#578) üzenetére


tomp
félisten

Lehet hibásan csinálták meg az AC3-at.
Rakd fel az MKV2AC3 programot a gépre és erezd át rajta a filmet. Ez a program csak a hangot kódolja át. Kiveszi a hangsávot átkódolja majd csinál egy új mkv-t az új hangsávval. Elég gyors. Max negyed óra és megvan. Én DTS magyar hangsávos filmekből csinálok ezzel AC3+DTS magyar hangsávos mkv-kat, hogy a Chromecast is vigye. :)

(#580) Rico45 válasza tomp (#564) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!Úgy néz ki én is megveszem!

Azt le tudnád írni hogy te milyen funkciókat használsz? Ez is tud olyant mint a Plex,hogy pc-ről is tudom nézni a tartalmakat?
Ha mondjuk a munkahelyemen lenne időm filmet nézni akkor ha megy a pc-m akkor simán tudom nézni?
Mert ugye a Plex csak pár másodpercet enged.

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#581) gyugyo79 válasza Rico45 (#580) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha megveszed a PLEX -et akkor az is enged bármennyit lejátszani, nincs a pár másodperc limit és ehhez még nem kell az előfizetés ;-) . Ha a megvett PLEX kliensről indítod a CC-n a lejátszást akkor ott sincs limit.
Én pont azt szeretem benne, hogy otthon fut a szerveren a PLEX és a világon bárhol vagyok ahol megvan az internet sebesség ott tudok bármit nézni. Sőt a minőséget az internet sebességéhez tudom állítani...

(#582) Rico45 válasza gyugyo79 (#581) üzenetére


Rico45
őstag

De az jóval drágább! Itthonra jó az ingyenes is.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#583) albundy65


albundy65
újonc

sziasztok! a minap vettem egy cc-t, még a régi verziót. főleg you tube-on zenélésre használnám,de nem tudom kitenni a hangot az erősitőre. a tv egy lg32ld320 az erősitő vestel házimozi. megköszönöm ha tud valaki segíteni.

(#584) MaCS_70 válasza albundy65 (#583) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen csatlakozók vannak az erősítőn?

Az alap CC ugye HDMI-n adja ki a kombinált hang/videojelet, ennek megfelelően két lehetőséget látok:

1. Egy HDMI splitterrel leválasztani a HDMI-n közlekedő adatfolyamról a hangot. Itt vigyázni kell arra, hogy ne a leggagyibb DAC legyen benne. Ha az erősítődben van DAC, akkor valamivel jobb a helyzet, mert van olyan slpitter, ami digitális audiót is kiad.

2. Ha az erősítőn van optikai bemenet (utalás az 1. pontra...), akkor a TV optikai kimenetét tudod odacsatlakoztatni. (A tévék jogdíjokokból a fejhallgató-kimenet mellett egy ideje mág csak optikán adják ki a hangot, de egy próbát megér, hátha találsz rajta más hangkimenetet is.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#585) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Egy lg 32LB5610-hez szeretnék egy ilyet venni. Csak nem tudom eldönteni érdemese a régebbit venni olcsóbban vagy az újat drágábban.

(#586) mgy válasza #65388800 (#585) üzenetére


mgy
senior tag

Lakótelepen, sok wifi hálózattal sújtott helyen van értelme az újnak, amúgy teljesen jó a régi.

(#587) Moonline. válasza gyugyo79 (#581) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Pár napja tértem át a PLEX-re a Videstream for Google Chromecast-ról. Ég és föld, nagyon jól ki van találva. Bár néha még ez is megkotlik pár másodpercre amíg bufferel, de a másikkal már a 2 gigás xvid-ek se mentek. Elején még jó volt, aztán jött egy frissítés ami tökre kinyírta. Eddig a PELX bejövős :)

(#588) #65388800 válasza mgy (#586) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi. A sok wifi nem gond mivel az enyémen kívül még 2 van amit lát a laptop.

(#589) MaCS_70 válasza #65388800 (#585) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tisztán ár kérdése.
Használati értékben nagyon hasonló a régi és az új. (Ha az 5 GHz tényleg nem számít, de én emiatt azért az újat preferálnám.)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#590) tomp válasza MaCS_70 (#589) üzenetére


tomp
félisten

Meglepő de sok filmem nem is a 2,4GHz-es wifi miatt szaggatott be olykor hanem a régi procija nem bírta. A CC2 is 2,4-en megy én tökéletes minden.

(#591) #65388800 válasza MaCS_70 (#589) üzenetére


#65388800
törölt tag

Akkor lesz az újabbik. kb 3000Ft-al drágább mint a régi.

(#592) MrPetya19 válasza #65388800 (#591) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem plexszel minden tökéletesen megy. Régi van nekem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#593) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Összeállt a "high end" audiofil láncom. :C Ebben a láncban a kis Chromecast Audio a futómű és nagyon jól teljesít! :) Tidal flac-al próbáltam optikán keresztül és nagyon szépen szól a muzsika. :))

Bátran ajánlom minden vájt fülűnek kipróbálásra. Nem hiszem, hogy a 100k-s sonos connect ennél szebben szólna optikán keresztül. Más vetélytársa meg nem tudom van e? :F

kalm007:
Szerintem 3k pluszt megér az újabb/erősebb hw. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#594) tomp válasza Honkydoo (#593) üzenetére


tomp
félisten

Mivel tolod ki az Audio-ra? BubbleUPnP?
Nekem csak szimpla egyszerű 36ezres hangprojektorom van de még ezen is hallom, hogy flac vagy mp3 megy e. Imádom a TIDAL-t. :)

(#595) MrPetya19 válasza Honkydoo (#593) üzenetére


MrPetya19
addikt

Emlékeim szerint nem sokkal erősebb az új, de a wifi miatt szerintem megéri

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#596) tomp válasza MrPetya19 (#595) üzenetére


tomp
félisten

Azért van bőven plusz kakaó az újban. A 36Mbps-es fullHD filmeket a régi CC nem bírja. Totál K.O. Az új CC gond nélkül viszi. :)

(#597) Honkydoo válasza tomp (#594) üzenetére


Honkydoo
őstag

Egyelőre csak a webről stream-elem. Nincs android-om, így a BubbleUPnP nem játszik. :(

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#598) tomp válasza Honkydoo (#597) üzenetére


tomp
félisten

Hát abban az esetben nem FLAC megy át hanem a flac átkonvertálódik mp4-be.

(#599) MaCS_70 válasza #65388800 (#591) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennyit szerintem bőven megér az újabb.

Nem tudom, hogy milyen körülmények között használnád, de nálunk családi házas környezetben pár hónap alatt pont annyira telt meg a 2,4 GHz-es tartomány, hogy indokolt legyen az 5 GHz. A csak 2,4 GHz-es készülékek lassan már a .minimális jövőállósági igényeket sem elégítik ki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#600) #65388800 válasza MaCS_70 (#599) üzenetére


#65388800
törölt tag

Akkor már biztoa az új lesz. Amúgy nincs sok wifi a körmyéken ami bezavarhat 2-3. De gondolom ha 5Ghz-en akarom használni akkor olyan router is kell ami tudja is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.