Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) UberMutant válasza tylerddd (#4999) üzenetére


UberMutant
őstag

lehet, hogy ennek is kevés a táp. adjon neki konnektorból , rendes táppal.

(#5002) totopad válasza tylerddd (#4999) üzenetére


totopad
senior tag

teljes hálózat restart? néha az is segit, de minden eszköz legyen kilőve kb 1 percig

(#5003) tika06 válasza tika06 (#4961) üzenetére


tika06
csendes tag

Hátha valaki találkozik majd ezzel a problémával: Van a családban egy Huawei p20 (nem tudom, hogy számít-e a márka) és ha az a WIFI-n van, semmilyen más eszközről nem elérhető a Chromecast.

(#5004) gulyasa válasza tika06 (#5003) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem ott a router wireless beállításokban lehet valami probléma. :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#5005) Kija


Kija
aktív tag

Mkv lejátszásnál pc-ről lehet valami korlát?
Sodaplayer-el nem játsza le mindegyiket.

(#5006) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Adott egy CC2, tévé HDMI portjába ugye be, tévéből optikaival hangrendszerbe. Kellene lenni 5.1-nek vagy nem?! Ha telóról vezérlem, nem látszik annyi hangformátum, de böngészőből PC-n sem. Win10-es applikációban ott van pl. a magyar 2.0 és 5.1 is, de ebből meg nem lehet castolni a CC-re. Ilyenkor mi van? Hogy lehetne a hangrendszerre eljuttatni a tiszta 5.1-et? Köszi!

A tévé app-jét használva kimegy az 5.1, próbáltam, gondolom PS4-nél is ez lenne. Csak nálam mindkettő macera lenne, a CC-vel gyorsabban hozzájutok a tartalomhoz.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5007) gulyasa válasza tylerddd (#5006) üzenetére


gulyasa
őstag

Azt hol látod, hogy tényleg kimegy a tévéről optikain az 5.1 hang?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#5008) tylerddd válasza gulyasa (#5007) üzenetére


tylerddd
veterán

A hangrendszeren.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5009) MasterMark válasza tylerddd (#5006) üzenetére


MasterMark
titán

Általában a TV nem engedi tovább a többcsatornás hangot ami külső forrásból jön. Belső lejátszóról szokott menni csak.

De van amelyik TV átengedi.

Switch Tax

(#5010) tylerddd válasza MasterMark (#5009) üzenetére


tylerddd
veterán

De elvileg a CC2 térhang kompatibilis? A tévémnél állítani kell, ha optikaival megy róla a hangrendszerre a hang, hogy külső hangrendszerre küldöm. Ilyenkor van az, hogy átengedi a hangot (PS4-nél és media playernél is működik, bár ezek ettől függetlenül közvetlenül a hangcuccba vannak kötve, de próba esetén mentek). Esetleg még az adott forrással kell játszani, de működik. A CC2-től meg se rezzen ilyenkor. DTS-t nem enged át a tévém, de ezek mind Dolby Digital hangok.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5011) gyugyo79 válasza tylerddd (#5010) üzenetére


gyugyo79
addikt

A klienseknek kell támogatni + beállítani, hogy az AC3 -at adja át. Ebben az esetben vagy nem lesz hang ha az eszköz amihez a CC kapcsolódik nem támogatja azt vagy lesz ha támogatja. Ellenkező esetben konvertálva küldi (már ha tudja azt) át a hangot, azért, hogy legyen hang a nem hozzáértőknél akkor is ha az eszköz nem támogatja az AC3 -at, mert a CC maga csak Audio passthrough támogatja .
pld.:

[ Szerkesztve ]

(#5012) tylerddd válasza gyugyo79 (#5011) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezek a beállítások honnan vannak?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5013) gyugyo79 válasza tylerddd (#5012) üzenetére


gyugyo79
addikt

Egyik Plex a másik meg a Synologys DS Video webes felülete amik a webes felületről indított castolásra vonatkoznak. De van a mobil kliensekbe is (most hirtelen ezt találtam pld. amin látszik ez is mint opció) stb.

(#5014) tylerddd válasza gyugyo79 (#5013) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! A Netflix-re lettem volna kíváncsi, de annál nincs ilyen beállítás. A Videostream for Google Chromecast-nél be lehet lőni és és megy is a hang rendesen, ha a CC-re küldöm ki.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5015) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Samsung LE40C650-hez szeretnék Chromecast-et. A kérdés, hogy 2-es vagy 3-mas?
A 2-est megkapnám használtan 7200-ért (6 hónapja volt vásárolva) , 3-mas meg újonnan ennek duplája (itt nálunk Romániában) szerintetek melyiket? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5016) sgeza válasza Csaby25 (#5015) üzenetére


sgeza
veterán

3-ast.

(#5017) Imifej válasza Csaby25 (#5015) üzenetére


Imifej
senior tag

Nekem is ugyan ilyen TV van. :)

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#5018) sgeza válasza Imifej (#5017) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#5019) Csaby25 válasza Imifej (#5017) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szerintem még most is nagyon jó tv. Okositani szeretném, ezért gondoltam a Chromecast cast-re. Szinkorrekciot csinált valaki?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5020) Imifej válasza Csaby25 (#5019) üzenetére


Imifej
senior tag

Igen, a Prohardveren volt tesztelve, és az ott szereplő táblázat szerint.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#5021) Imifej válasza sgeza (#5018) üzenetére


Imifej
senior tag

Ezek szerint tartós. Bár nekem új korában 4x volt szervízben. Azóta viszont tökéletes. Van hozzá egy plusz alaplapom, igaz 670-es tudással.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#5022) Csaby25 válasza Imifej (#5020) üzenetére


Csaby25
senior tag

Meg tudod adni a linket?
Nem találom :F ..

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5023) *Ropi* válasza Csaby25 (#5022) üzenetére


*Ropi*
félisten

Zárójelben mondom (látom, hogy egy országhatárral arrébb élsz, így innen Budapestről nehéz lenne :D), hogy TV-t (is) színhelyesre kalibrálni csak műszeresen érdemes: keress valakit a környékeden, akinek van hozzá eszköze! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5024) sgeza válasza Imifej (#5021) üzenetére


sgeza
veterán

Igen. Nekem szerencsére eddig semmi bajom nem volt vele, azonkívül, hogy a távirányítón már lekoptak a feliratok a gyakran használt gombokról. :)

[ Szerkesztve ]

(#5025) Imifej válasza Csaby25 (#5022) üzenetére


Imifej
senior tag

[link]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#5026) Imifej válasza sgeza (#5024) üzenetére


Imifej
senior tag

Panelcsere megoldott mindent, de gondolom a szerviz azért vitte be 4x, hogy annyiszor lekérték az új panelt a gyárból, és jó pénzért eladták. Mindig panelcserét írtak a munkalapra, de a MAC cím, csak az utolsó esetben változott. Amúgy nekem az USB-HDD felvétel lehetősége is be lett állítva, de talán csak párszor használtam.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#5027) Kija


Kija
aktív tag

Tegnap óta a videa-ról nem akar kejátszani a Chromecast 3-om.
Esetleg lenne szíved megnézni más is hogy neki megy-e?

(#5028) snooze válasza Kija (#5027) üzenetére


snooze
veterán

kiprobáltam,telo böngészöbe videa megnyit,ott a kivetités ikon,de ha rákattintok,akkor csak kipirosodik..neked is?

GO Gunners!!!

(#5029) DonMarco válasza snooze (#5028) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Chromecast-2-őn se műxik a videás videó... Használd a "web video caster" apk-ot azzal röhögve műxik.

[ Szerkesztve ]

(#5030) snooze válasza DonMarco (#5029) üzenetére


snooze
veterán

én csak próbáltam,ahogy kérték,nem használom a videát..😊

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#5031) Kija válasza snooze (#5028) üzenetére


Kija
aktív tag

Igen és a TV-n csak a kék chromecast ikon jelenik meg. Tehát érzékeli hogy le akarok valamit játszani de nem jeleníti meg.
Akkor vagy a videán frissítettek valamit vagy a Chromecast-nél.

(#5032) Kija válasza DonMarco (#5029) üzenetére


Kija
aktív tag

Köszi
Ezzel az appal megy

(#5033) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Chromecast Ultra, és mostanában totálisan meg van bolondulva. 2-3 napig nincs használva, és bekapcsolom, mármint a tvt, látszik a főképernyő, de csak villog ész nélkül. Valaki tapasztalt már ilyet? Ha uújraindítom, megy megint, aztán kezdődik minden elölről a villódzással. Lejátszás közben semmilyen hibát nem produkál. Nem tudom, hogy mi ez. Lehet, hogy túlmelegszik, bár standby módban... Ki tudja...

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#5034) Kija válasza Kija (#5027) üzenetére


Kija
aktív tag

Videa ismét működik. Írtam nekik és valamit frissítettek és megjavult.

(#5035) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Telekom Sagemcom F@st 5655v2 AC routerrel használ valaki Chromecastot? Amióta szolgáltatót váltottak a szüleim, egyszerűen lehetetlen működésre bírni a Chromecastot. Előtte Invitel volt a szolgáltató egy ZTE routerrel, és kifogástalanul működött.
Most folyamatosan azt írja, hogy a Chromecast beállítása sikeres, de az eszköz nem található.

Kipróbáltam úgy, hogy egy telefont használtam hotspotként a router helyett, úgy gond nélkül csatlakozott.

Mit tudnék tenni a Telekomos routerrel, hogy működjön? Kerestem a router beállításaiban az AP/client izolációt, amit több helyen is javasoltak, de nincs ilyen opció, és a telefonos ügyfélszolgálat sem tudott segíteni, szerintem fogalmuk sem volt hogy mit akarok.

Köszönöm szépen!

(#5036) szpeti40 válasza Stephan89 (#5035) üzenetére


szpeti40
addikt

Mit tudnék tenni a Telekomos routerrel, hogy működjön?
Raksz mögé egy rendes routert, a telekomost meg bridge módba rakod :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5037) Stephan89 válasza szpeti40 (#5036) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm! Nem igazán csináltam még ilyet, majd utánanézek. Gondoltam hogy más megoldás nem lesz. :(
Így a Telekom router lesz a modem, és arra kábellel fogom rákötni a másik routert, amivel megosztom a netet?

Egyébként nagyon ritkán sikerül csatlakoztatni a Chromecastot, de mindig másik telefonnal, és kb. csak egy alkalommal működik, többet nem. Nem értem, hogy miért működik bizonyos esetekben. :F Mi lehet az oka?

(#5038) szpeti40 válasza Stephan89 (#5037) üzenetére


szpeti40
addikt

Így a Telekom router lesz a modem, és arra kábellel fogom rákötni a másik routert, amivel megosztom a netet?
Igen, így mindent a másik router fog kezelni, a telekomos csak modem lesz.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5039) tylerddd


tylerddd
veterán

Néhány napja állítgatnom kellett a CC-t wifire. Azt lehet tudni, hogy miért nem lehet egyszerűen átállni pl. a Home app-en belül másik routerre és miért kell az egészet újra belőni?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5040) sgeza


sgeza
veterán

Ha valakit érdekel, én beüzemeltem egy a múltkor is említett Ugreen gyártmányú USB/Ethernet cuccot, így most vezetéken kapja a netet a CC3. Teljesen rendben működik, az ég világon semmi különös tennivaló nem volt. Még a home alkalmazásban sem kellett semmit állítani. A tápot a tévé usb portjáról kapja továbbra is, csak úgy, mint eddig, tehát akkor van csak bekapcsolva, ha megy a tévé. A router felületén ellenőriztem, ha kábelen megkapja a cc a netet, akkor a wifijét kikapcsolja. Ha valaki jobban szereti a vezetékes megoldást akár azért, mert stabilabb, akár azért, mert egy fixen telepített eszköz minek wifizzen, ha oda tud menni a kábel is alapon, vagy bármi egyéb okból, azoknak tudom ajánlani!

(#5041) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet Chromecast 2 esetében, hogy telefonon a VLC-vel egyes videókat nem jelenít meg, csak a hangot? A videók ugyanazzal a telefonnal, ugyanakkor, ugyanott készültek, mégis van aminek a képe nem megy át.

(#5042) v.attis válasza v.attis (#5041) üzenetére


v.attis
őstag

Megvan asszem. Most nézem a kamerában, hogy 60fps-re van állítva. Valószínűleg anno használat közben át állíthattam...

(#5043) csocsioko


csocsioko
csendes tag

Sziasztok! Mai nap vásároltam egy cc3-at és a beállításoknál elakadtam. Tudnátok segíteni, hogy lehetne párosítani mobil hotspotról a cc-t? Az itthoni wifiről gond nélkül sikerült minden, de mivel kamionban szeretném majd használni gondolom mobil hotspotról tudom majd csatlakoztatni csak. Viszont hotspoton nem látom a cc-t.

(#5044) azbest válasza csocsioko (#5043) üzenetére


azbest
félisten

a párosítás idejére kell egy második eszköz, ami szintén felcsatlakozik a hotspotra és azon csinállod a beállítást. Lehet másik telefon vagy tablet, de régebben windows alatt chrome böngészővel is ment.

(#5045) csocsioko válasza azbest (#5044) üzenetére


csocsioko
csendes tag

Köszönöm segítséged! Sikerült! :)

(#5046) takimester01


takimester01
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy sehogy sem bírom működésre bírni az eddig jól működő chromecastomat.
Egy eszköz sem látja pedig pár napja működött és azóta semmi nem lett módosítva.
Már reseteltem a cc-t és a google home app-ban is töröltem mindent majd újra hozzáadtam és társítottam. Telepíti is a cc-t rendesen (közben a tv-n kiirja amit csinálni kell ellenőrző kód, hálózat stb.) de a végén a teló azt írja sikerült a telepítés de nem látja az eszközt. A tv is azt írja átküldésre kész de sem telefonról sem pc-ről nem látszik a cc.
Mi lehet a gond?

(#5047) azbest válasza takimester01 (#5046) üzenetére


azbest
félisten

Indítsd újra a routeredet, vagy ha azon álllítottál valamit, akkor állítsd vissza (hálózat szeparálás).
Amikor konfigurálod, akkor közvetlenül a chromecastra csatlakozik át a telefon, utána viszont már a routereden keresztül.

(#5048) takimester01


takimester01
csendes tag

Köszi szépen. Sikerült! :R

(#5049) v.attis


v.attis
őstag

Hogyan lehet több telefont párosítani ugyanahoz a CC-hez? Persze nem egyidejüleg.
A cél az, hogy pl ha a gyerek talál egy youtube videót akkor ne a linket küldje át nekem, hanem direktbe streamelje a tv-re.

(#5050) snooze válasza v.attis (#5049) üzenetére


snooze
veterán

ö is home alkalmazással csatlakozzon a cc-re,és akkor ö is tud streamelni..

GO Gunners!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.