Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:49:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) totopad


totopad
senior tag

Úgy néz ki, hogy a mai nappal elbúcsúztam a felhasználók táborától és bár eredetileg Apple TV-ben gondolkodtam, végül is egy új Sony mellett döntötte -bár kicsit nagyobb, mint az Apple :) - (amiben egy beépitett CC is van).
Fura, hogy ugyanaz az egész, mint a CC esetében, a TV teljes belső szoftvere és funkcianalitása is megegyezik, mégis -valszeg a bikább hardver végett- .

bár a CC a fiókban azért még ott marad

(#7002) viperabácsi válasza totopad (#7001) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mi ez a Sony ? TV ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#7003) totopad válasza viperabácsi (#7002) üzenetére


totopad
senior tag

Ez egy olyan nagy, izé, amiből különböző képek és hangok jönnek ki.... :D

Sony KD X85K

(#7004) tylerddd válasza viperabácsi (#7000) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálunk a 700 lelkes faluban fullos Telekom szolgáltatás van. Ide mellé nem tudom megérné-e valakinek behoznia bármit is. A net brutál, sok helyen városon nincs ilyen, a mobillal nekem soha nem volt bajom 22 év alatt, az androidos box, ami szeszélyes kissé, de (kopp-kopp) az is elég jó lett a legutóbbi nagyobb frissítés óta. Tévézésre legalábbis. Az extra funkcióit én nem használom.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7005) viperabácsi válasza totopad (#7003) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azt hittem Sony piacra dobott egy boxot !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#7006) totopad válasza viperabácsi (#7005) üzenetére


totopad
senior tag

nem, olcsó, lapos, semmirekellő poén volt csak :D

(#7007) ojpenge


ojpenge
csendes tag

Sziasztok
Van egy kb. 8 éves LG nem okos TV-m. Van hozzá egy X96 MAX+ tv okosítóm, amivel jól elvagyok, de 1 gondom van vele, hogy az HBO MAX-on nincs hang. Emiatt szeretnék egy másik tv okosítót is beszerezni és a Chromecast-re gondoltam. Ebben kérnék segítséget. Hogy milyen Chromecast-et vegyek? Illetve van valami feltétele, hogy működjön? HDMI, USB van a tv-n. Viszont a tv-re nem tudok semmit letölteni. Elsődlegesen nem a telefonomat szeretném tükrözni, hanem önállóan szeretném használni a Chromecast-et.
Előre is köszönöm

(#7008) zsolt501 válasza ojpenge (#7007) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szia
Én első körben itt próbálnék meg a HBO MAX hibával kapcsolatban puhatolózni, lehet ott kapsz segítséget.
[link]

Ha mégis készülék beszerzését tervezed, akkor Chromecast with Google TV-n minden gond nélkül működik a HBO MAX más készüléksem kell hozzá.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7009) Janaboy


Janaboy
veterán

Azért most a Google leepitesek után kíváncsi leszek, hogy mikor várható frissítés, ami javítja a hibákat.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#7010) zsolt501 válasza Janaboy (#7009) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No arra én is...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7011) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Tényleg belassította a googlechromecast android TV változatát a frissítés?

(#7012) ojpenge válasza Janaboy (#7009) üzenetére


ojpenge
csendes tag

Köszönöm

(#7013) tylerddd válasza Csabi1984 (#7011) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, nem úgy és olyan formában reagál, mint korábban. Laggol, van, hogy 2x meg kell nyomni a távon egy adott gombot, amire előtte elsőre reagált. Néha olyan, mint 10 éve az androidos telefonok 1GB rammal.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7014) TaylorPro válasza tylerddd (#7013) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nálam kettő db Chromecast TV van a legfrissebb verzióval, és egyik sem lagol. Mind kettő 4K verzió. Családban van még egy 4K és kettő HD verzió, egyik sem lagol.

Pixel 8 Hazel

(#7015) tylerddd válasza TaylorPro (#7014) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem tudom melyik típusra gondolsz Chromecast TV alatt, Chromecast with GoogleTV-ből szerintem nincs HD verzió. A kolléga se jól írja igazából, az Android TV és a Google TV nem ugyanaz. Szerintem erre gondolt. Ezzel biztosan vannak bajok, ha fentebb visszaolvasol. Kb. erről szól a topik már egy ideje, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7017) Csabi1984 válasza TaylorPro (#7014) üzenetére


Csabi1984
addikt

Olvastam az anomáliáról de frissítés után, lehet te nem frissítettél az újabb verzióra :)
De gondolom ha veszek akkor eleve nekem is felajánlja majd a frissítést és nem pedig már az újabb hibás frissítéssel adják :D

(#7018) tylerddd válasza TaylorPro (#7016) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem tudtam a HD verzióról. Ettől függetlenül nálam problémás a 4K verzió.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7019) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Melyik frissítés okozza a lassulast?

Nekem a GA01919 verzió van, automatikus frissítéssel, és nem tapasztalok laggolást.
Indulás után minimalis röccenések vannak, de hamar elmúlik.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7020) tylerddd válasza Bici (#7019) üzenetére


tylerddd
veterán

Az Android 12-re való frissítés.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7021) TaylorPro válasza TaylorPro (#7016) üzenetére


TaylorPro
addikt

Akkor mégegyszer. 4db a legújabb 12-re frissítve, nincs lagolás. Ebből 2db 4K, 2db HD verzió. Egy 4K kábeles neten, többi wifin.

Pixel 8 Hazel

(#7022) Bici válasza tylerddd (#7020) üzenetére


Bici
félisten

Nekem az van rajta, és nem látom hol laggolna.
Létezik, hogy azért, mert csak fullHD TV-re van kötve és így kisebb felbontással kell megbírkóznia a GUI-nak?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7023) TaylorPro válasza Bici (#7022) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem az egyik 4K verzió 4K TV-n van wifin, nem lagol 4K tartalom mellett sem. Napi szinten használom.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#7024) Bici


Bici
félisten

Valaki csinálhatna videót a lagolásról, hátha csak nem vagyok elég érzékeny erre. :U

#7023 TaylorPro: Akkor nem a felbontás az oka.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7025) Mr K


Mr K
senior tag

Ha lag alatt a felület lassú reakcióját értjük, olyan nálam sincs. Ellenben olyan, hogy lejátszáskor pillanatokra ki- kimerevedik a kép, olyan van, és elég idegesítő. Valamint mostanában kicsit sok lett a misztikus jelenség, pl. hogy lejátszás közben kidob a kezdőképernyőre, vagy nem indul a lejátszás, stb., persze ezek lehetnek alkalmazáshibák is. Ez egy CCwGTV 4K HD tévére kötve. Sajnos viszonyítási alapom kevés, mert pár hétig használtam csak a 12-es upgrade előtt. De azalatt a pár hét alatt emlékeim szerint jobb volt. (A "szaggatás" miatt visszavettem a beállításokban a 1080p/60Hz-t 50-re, bár fogalmam sincs, hogy ezzel mit állítok. Most mintha kevésbé szaggatna, de lehet hogy nincs köze hozzá.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#7026) TaylorPro válasza Mr K (#7025) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ilyen hiba sincs, nincs szaggatás.

Pixel 8 Hazel

(#7027) tylerddd válasza Bici (#7024) üzenetére


tylerddd
veterán

A lag nálam az eszközmenüben való mozgásnál jelentkezik+ahogy írtam fentebb, a táv nem úgy reagál. Pl. az asztalon van, rányomok a négyirányú közepén a gombra, amivel pause-t nyomok és semmi, majd még1x és megáll a műsor. Ez az előző rendszerben ment elsőre. Hosszabb menüben, ha folyamatos nyomással pörgetnék le, szintén beakad, előzőleg szépen ment lefelé. Hasonló hangerőszabályozásnál is van. Egyesével kapcsolom le és értéket hagy ki, pl. 25-ről nyomkodom le 20-ra, 22 kimarad, látszik, hogy beragadt és próbálja utolérni magát. (Nálam úgy van beállítva, hogy az oldalsó gombok az eszköz hangerejét állítják, nem a tévét.)

App-ek szintjén: Netflix, Youtube, Disney, HBO Max, AppleTV+ szinte tökéletes, Amazon töltöget 12-es android óta. Max-nél a feliratok problémásak, CC-s kiküldésnél is. De ezen kívül a lejátszás tökéletes, ott nincs gond.

De ezeknél is érzek lagot, lassabban reagál pl. keresésnél gépelés során. Pedig gyorsabb nem lettem, hogy ne tudna követni. Frissítés után volt teljes újrahúzás.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7028) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Nekem a fejlesztői menüben az animáciok le vannak véve 0,5-re. Ezzel is gyorsabb a menü.

Pixel 8 Hazel

(#7029) viperabácsi válasza TaylorPro (#7028) üzenetére


viperabácsi
addikt

A menüben nekem is voltak akadások ( 4k google tv ) , de amit írtál most átállítottam az animáció sebességét és szinte megtáltosodott . :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#7030) Janaboy


Janaboy
veterán

Lag: lassú a menü, akadozik a Youtube lejátszás. Kodiban elinditasz egy 1080ps filmet és elkezd elcsuszni a kép a hangtol, képtelenség tekerni benne.
Ilyesmi.

Janaboy

(#7031) Bici


Bici
félisten

Köszi!

Most, hogy így próbálgatom, nálam nincs ilyen akadás. A YT folyamatos, rendszeresen nézek róla teljes filmeket is.
Kodi-t eddig nem használtam hálózati megosztás híján.
A hangerő is minden állapotot felvesz.
A távirányító nálam egyből reagál.
A menüben látom, hogy van némi frame-skip, így az nem vajpuha, de nem is emlékszem, hogy jobb lett-e volna 11-en. :U
Talán ez az egy pont, amibe bele tudok kötni.
Lehet, hogy túl kevés appom van? 3db steaming szolgáltató, button mapper, böngésző.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7032) tylerddd válasza TaylorPro (#7028) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam is minden androidos eszközön, ettől függetlenül laggol a CCwGTV.

@viperbácsi Gyorsabbnak nyilván gyorsabb, de nem hiszem, hogy ettől szűnik meg az akadozás. Hazaérek, én kikapcsolom az animációkát, hátha. :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7033) nOvOp válasza tylerddd (#7032) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nálam meg a HDR-re való váltás marad el. 4K-s filmeknél (pl. netflix, hbo, disney) nem vált át a TV HDR módra, amit korábban simán megtett. Ha ugyanezeket megnézem a TV alkalmazásban (kivéve hbo, mert az nincs rajta), akkor ott simán működik továbbra is. Sokszor ugyanígy filmeken látok laggolást, megnézem a TV alkalmazásban és ott hibátlan. Korábban nem volt ilyen probléma. Főleg az hbo miatt vettem, mert a tv-n már nem támogatott és hát azért jóval gyorsabb a kezelése is mint a tv-n. De amióta kijött ez a fos frissítés, nem is használom. Inkább visszatértem a tv alkalmazásaihoz. Igaz lassabb, de legalább élvezhető.

@TaylorPro: Én elhiszem, hogy vkinek jól működik, de biztos hogy nem mi nézzük félre ennyien, hogy szar az új frissítés után. :F

(#7034) TaylorPro válasza viperabácsi (#7029) üzenetére


TaylorPro
addikt

Minden androidos eszköznél ez az első nálam hogy lentebb veszem 0,5-re. Ha teljesen kikapcsolod van hogy hibát okoz bizonyos helyzetekben.

Pixel 8 Hazel

(#7035) viperabácsi válasza TaylorPro (#7034) üzenetére


viperabácsi
addikt

A menü sokkal gördülékenyebb így az biztos. Viszont azért droid 12 frissítés óta minden olyan darabos nekem.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#7036) vampire17


vampire17
addikt

Nekem meg mindig az a legnagyobb gondom, hogy van olyan x264 kodolas ami durván szaggat... (2 fps kb) Ez ismert hiba a Google is tud rola csak a javítás nem akar jönni...

[ Szerkesztve ]

(#7037) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Pixel 8 Hazel

(#7038) zsolt501 válasza TaylorPro (#7037) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam is frissített, de a fő gond nem oldódott meg, továbbra is akadozik a lejátszás bizonyos filmek esetén.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7039) tylerddd válasza zsolt501 (#7038) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez szerintem főleg a security patch volt, a bug fixes-t csak úgy megszokásból odaírták :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7040) SteveL


SteveL
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy Chromecast with Google TV 4K-t. A hangereje azonban nagyon gyenge. A belső hangerőszabályzója maximumon (25), mégis az LG tévémen lévő TV csatornákhoz képest (vagy a tévé saját DLNA lejátszójához képest) minden streaming szolgáltató kb. fele hangerővel szól. Más tapasztalt ilyet, vagy én vagyok a béna?

(#7041) tylerddd válasza SteveL (#7040) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam LG tévén (CC 25-ön, maxon van) 10-es alap tévés hangerő helyett kb. 15-ig kell felnyomni ugyanahhoz a hangerőhöz, amin élvezhető. Igaz én filmezéshez külön sztereó rendszert használok, így nem tulajdonítok ennek különösebb jelentőséget. De amúgy kb. mindent feljebb kell hangosítani, ami rá van kötve, ha a tévé hangszórója megy, PS4, media player. Az előző Sony tévémen is ez volt, de a CC2 is hasonlóan "halkabb" volt.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7042) totopad válasza SteveL (#7040) üzenetére


totopad
senior tag

Töltsd le telóra a gúgli home appot, válaszd ki az eszközt, majd kapsz egy csúszkát, ahol a hangerőt tudod vele állitani.
Több TV-n is próbáltam már, mindenhol rendben volt a hangja.

(#7043) winbox válasza TaylorPro (#7037) üzenetére


winbox
senior tag

Most néztem nekem CCwGTV HD van, nem 4K, erre nem jött még frissítés. Mondjuk eddig sem volt bajom vele, megy minden, ahogy kell, FullHD tv-re van kötve.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7044) SteveL válasza totopad (#7042) üzenetére


SteveL
aktív tag

Kösz, de le van töltve az app, és 100%-on van a hangerő. Úgy tűnik, ez ilyen...

(#7045) tylerddd válasza SteveL (#7044) üzenetére


tylerddd
veterán

Elvileg, ha minden jól működik, akkor szinkronban van a kettő, nem hiszem, hogy ez lenne a probléma.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#7046) Mr K válasza SteveL (#7044) üzenetére


Mr K
senior tag

Szerintem az alap tévés hang egy normál lakás általános feltételeihez van optimalizálva (zajos környezet, sok idős, aki rosszul hall, stb., azaz általában valami loudnesses standard sztereo hang. Streamingen meg megkapjuk a standard (sokcsatornás) mozis hangot a létező legnagyobb (hallásküszöbtől a fájdalomküszöbig (vagy azon is túl) terjedő) dinamikával. Én a tévét általában 10-es hangerőn nézem, és az kb. jó is. CC-nél folyamatosan kezemben a távirányító, amivel 1-20 tartományban állítgatom a szintet. (Az alacsonyabbnak tűnő hangerő, és az állandó tekergetési kényszer akkor is megvan, ha a windows-on használom a megfelelő streaming app-ot, de ott megvan az a lehetőség, hogy bekapcsolom a "loudness" opciót, ami után nem kell folyamatosan tekergetni, és hangosabbnak is tűnik. Sajnos CC-n ilyen nincs.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#7047) totopad válasza SteveL (#7044) üzenetére


totopad
senior tag

Akkor ott a tv-vel van valami, lehet külön HDMI beállitása lesz, vagy hiva.
Megmondhatatlan sok tv-n néztem, ilyen-olyan szállodai szobákban a saját CC-m, egyikkel sem volt ilyen jellegű probléma, de a saját tv-imen sem.

(#7048) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!

NemelégokosTV-hez lenne szükség a családban olyan eszközre, amivel tud az illető Netflixet használni (csak ez a lényeg). Lehetőleg olyan cucc kéne, amihez van távirányító is, ne kelljen a telefonnal is kapcsolódni. A Chromecast with Google TV a legmegfelelőbb erre a célra?
Telekom smartbox van csatlakoztatva a TV-hez. Egy appot nem lehet letölteni kb a Play Áruházból, a Netflixet... csodás.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#7049) #46824192 válasza Ádám16 (#7048) üzenetére


#46824192
törölt tag

Igen , a tré és a netflix valamiért nem tud az anyagi részén megegyezni.

Vagy amit írtál, vagy akár egy Xiaomi Mi Stick is elég erre a célra.
Ebből ha jó tudom, van 4K és csak FHD verzió. Nekem utóbbi van , én elégedett vagyok vele.
Disney+, Youtube,KODI,HBO Max,VLC ezeket használom rajta.
Biztos vagyok benne , hogy a Netflix -el sem lenne gond.

(#7050) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

Használja valaki az eszközt Xcloud/Xbox Game Pass játékra?
Telepíthető rá? Mennyire működőképes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.