Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) #06658560 válasza Sickboy25 (#10100) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha itt is kis Catia, akkor jobb katt a méreten, mielőtt leteszed, és kiválasztod, hogy átmerő legyen. Bár emlékeim szerint lemezalkatrészeknél sugárral dolgoznak a gyakorlatban,és a hajlítási középpontok koordinátáival, ha csak hajlított, mélyhúzott alkatrészeknél pedig nekem egyszer sem kellett átmérőt használni, ha nem furat volt.

(#10102) masta_dry


masta_dry
tag

Kicsit off, de gépész témába vág:
Kolléga rotakapája eszi a hengercsiga-hajtóművet (alulméretezett az erősebbre cserél motorjához).
A fogyóeszköz csigakerék az asztalomon landolt: modellezem le, kell róla rajz, hogy ha ismét kihal, reprodukálható legyen.
A méreteit megmértem, de azok alapján semmilyen szabványos vagy szabvány közeli épkézláb számra nem adódik a modul.
Ha van köztetek fogaskerék-guru, akkor legyen szíves írjon privátban!

(#10103) Sickboy25 válasza #06658560 (#10101) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy húzok egy central line-t utána erre merőlegesen egy átmenő egyenest, de mikor méretezném az egyenest, akkor nem osztja el egyformán a méreteket a central line bal illetve jobb oldalán... Miért van ez? Mit csinálok rosszul?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10104) Panthera válasza Sickboy25 (#10103) üzenetére


Panthera
őstag

Ezt függőleges/vízszintes kényszerítéssel (constrain) tudod megoldani.

(#10105) Sickboy25 válasza Panthera (#10104) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ezt a kényszert alapból ráteszi, ezért nem is értem, hogy miért nem működik...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10106) Panthera válasza Sickboy25 (#10105) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor csináld meg újra a kényszerezést, ha engedi.
Ja, úgy kellene, hogy az egyik felezőpontját (amelyiket felezni akarod) illeszted a másik vonalhoz! Csak simán a vonal-vonal kényszer nem elég.

(#10107) Sickboy25 válasza Panthera (#10106) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm

És még egy utolsó kérdés, a képen látható plane-t, hogy tudom az alkatrész végéhez eltolni? Mert ott kellene szerkesztenem...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10108) Panthera válasza Sickboy25 (#10107) üzenetére


Panthera
őstag

Most nézem, hogy Te nem is Autocad inventorban csinálod, de a lényeg hogy sikerült. :)

Ha az a kék keret egy fősík, azt szerintem nem lehet eltolni. De inventorban például lehet felvenni síkot tetszőleges helyre, én ezt próbálnám meg. Szerintem a solid edge is képes erre.

(#10109) #06658560 válasza Sickboy25 (#10103) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy középpont (Middle Point) vagy szimmetria kényszer kell még szerintem.

(#10111) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Solid Edgben (ST7) tartószerkezeten lehet véges elemes vizsgálatot csinálni ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#10112) masta_dry válasza Agent T (#10111) üzenetére


masta_dry
tag

asszem premium edition tudja
asszem...

(#10113) MPM


MPM
tag

Creo 3.0-ban létrehoztam egy alkatrészt, és azt kellene megcsinálnom, hogy azt az alkatrészt tükrözöm egy síkra, és ezt a tükrözést létrehozom egy másik prt fájlba, ahol az eredeti alkatrész nem jelenik meg, azaz a tükrözött elem építőelemei nem függenek az eredeti építőelemektől. Megoldható ez, vagy valami hasonló megoldás esetleg van? (Az még jobb lenne, ha csak az alkatrész bizonyos építő elemeit tudnám csak tükrözni az új fájlba.)

[ Szerkesztve ]

(#10114) MPM válasza MPM (#10113) üzenetére


MPM
tag

Egy kéthengeres motor egyik hengerjét csináltam meg, a másik ugyanaz tükrözve, így nincs kedvem újra csinálni az egészet.

(#10115) MPM válasza MPM (#10114) üzenetére


MPM
tag

Jól elbeszélgetek magammal: megtaláltam hogy hogyan kell az egész alkatrészt tükrözni, mentés másként->tükrözés! :D

[ Szerkesztve ]

(#10116) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Van egy 3D Connexion Wireless egerem.
Egyelőre Edgecam-mel használnám, minden jó is, kivéve a két fizikai gombot.
Szeretném pl a Bottom nézetet beállítani valamelyikre, sikerül is, de kattintásra nem reagál. Mi lehet a gond?
[link] -> tehát ezek be vannak pipálva, és mégsem...

[ Szerkesztve ]

(#10117) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Igénybevételi ábrát mivel tudok szerkeszteni? (egyik végén befalazott tartónál nyíróerő, nyomaték, lehajlásra lenne szükségem). Inventorban és SolidEdgeben kerestem, de ahoz kevés vagyok. :)

(#10118) perfag válasza RAiN91 (#10117) üzenetére


perfag
aktív tag

Ami neked kell az nem CAD, hanem mechanika.
Timothy Philpotnak van egy jó kis programja: MDSolids, azt keresd.
Az ábrákat kirajzolja, a lehajlást számold ki magad.

(#10119) Sraff válasza RAiN91 (#10117) üzenetére


Sraff
tag

Erre a feladatra jó lehet még az Engliab Beam és a LinPro is.

"egyik végén befalazott tartónál nyíróerő, nyomaték, lehajlásra lenne szükségem" Ezeket mindkettő tudja. (Mondjuk, papíron sem nagy kunszt kiszámolni és megrajzolni.)

(#10120) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
A melós gyakorolgatós gépemben meghalt a Geforce 7600 GS, és gyorsba lenne egy nVidia Quadro FX 1500. (tehát ez nem egy termelő gép, csak a CNC mellett van, programok pofozgatására txt szerkesztővel, Cimco-val lefuttatni, meg időt számítani)
Érdemes ezt beletenni, vagy kora miatt már semmire sem lesz jó?

(#10121) #06658560 válasza zolikaDB (#10120) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól értem nem 3D-re lenne, akkor meg kb. bármi jó.

(#10122) zolikaDB válasza #06658560 (#10121) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elfelejtettem írni, h Edgecam/Solid Edge progikra kellene. A 7600 GS se való semmire, de egy 8 éves alaplapi valaminél jobb volt.

(#10123) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak, ez lehetséges?
1000x800-as alu lap, fészek, benne 240 csap, 8 mélyen. Ennek a nagyolása 16-os maróval, Edgecam-ben. Valami 2 magos öreg AM2, meg a fent nevezett Quadro FX 1500.
Már vagy fél órája generál :DDD
[link]

(#10124) kpityu2 válasza zolikaDB (#10123) üzenetére


kpityu2
őstag

Simán. Főleg, ha szabadformájú felületkéntnagyolásként zavarod rá. Az idő szempontjából lényegtelen a videokari, az csak megjelenítésként számít. Pályaszámításhoz órajel, sok mag és rengeteg memória kell. Egy ilyen lapot mondjuk nem programoznék szabadfelületként, végigszaladnék a csapok között akkora maróval ami belefér, majd az egyik csapot körbenyalnám, és annak a pályáját kiosztanám raszterba. Próbáld meg alaksajátosságént felismertetni/definiálni a csapokat és arra generálni pályát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10125) zolikaDB válasza kpityu2 (#10124) üzenetére


zolikaDB
veterán

Határgörbét húztam ki neki a képen látható fészekre, és azon belül a legnagyobb maróval, ami befér, sima nagyolással, nem ciklussal jóval hamarabb megcsinálta.
Az itthoni i3 már sokkal-sokkal jobb :)
Persze, a VGA csak mutat, de ne tudd meg, milyen volt nélküle, egy alaplapival :DDD
Igazából egy ilyen fosbödön gép után nagyon tudja értékelni az ember a kicsit komolyabb technikát is, és itt még csak nem is munkaállomásról beszélek.

Nem tudom, hogyan lehet Edgecam-el raszterbe kiosztani. Persze, sok feladat van, ami akár gépen is oké, ez is akár az lehetne, főleg egy Hurcon.
A lényeg, h minél több feladatot oldjak meg (mármint magamnak tanulok).

(#10126) dniki88


dniki88
tag

Sziasztok.

Creo 3.0-ban hogy lehet a modellezésnek és a rajzolásnak különböző hátteret beállítani?

(#10127) kovviktor


kovviktor
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki olyan programot ajánlani, amivel hegesztési elhúzódásokat lehet modellezni?? Olyasmire gondolok, hogy megadok neki egy hegesztési sorrendet (mondjuk ráklépésben vagy belülről kifelé haladva) a hőbevitellel és a program meg megadja nekem, hogy melyiknél milyen elhúzódások jönnek létre. Proe -ben modellezésben van egy kis tapasztalatom, igaz a mechanika modult még nem használtam, de esetleg abban nem lehet ilyesmit valahogy megoldani?? Két progit ismerek, amik ilyen hegesztési modellezésekre használhatók, a Simufact welding és a Sysweld, de mindkettő elég bonyolultnak tűnik és nem csak az alakváltozást szimulálják, hanem a szövetszerkezeti változásokat is. Nekem viszont egy egyszerű, könnyen kezelhető és gyorsan megtanulható progi kéne, ami az alakváltozást mutatja.

(#10128) MPM


MPM
tag

Olyan oldalakat tudnátok ajánlani, ahol megtalálok szabványos szimering-gyűrűket, zéger-gyűrűket, csapágyakat, egyéb szabványos gépelemeket? (creo 3.0-hoz)

(#10129) kovviktor válasza MPM (#10128) üzenetére


kovviktor
csendes tag

A Creo 3.0 -nál a modellfa mellett van egy nyilacska, amire ha rákattintasz, akkor kinyílik és bejön egy internetes oldal. Ott keresgélj, én is onnan szoktam letölteni ilyesmiket. Találtam a neten egy képet, ami pont azokat a cégneveket mutatja, amikre ha rákattintasz, kiadja, hogy milyen 3D -s elemeket lehet tőlük letölteni.

(#10130) #06658560 válasza MPM (#10128) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt:Traceparts
Másrészt: szimmeringeket emlékeim szerint lehetett az SKF-nél találni. Amúgy ha ilyenek gyártóit ismered, akkor a legtöbb oldalán szokott lenni 3d modell elérhető. FAG szintén lehet jó forrás.

Gyors keresés:[link], [link]

(#10131) MPM


MPM
tag

(#10129) kovviktor & (#10130) Kopi31415: Köszi szépen! :R

(#10132) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Edgecam szimuláció közben belassul a 3D egerem... Ez mitől lehet (gyenge VGA, proci)? A 2D egér nagyjából folyamatosan forgat, nagyít. Legfrissebb driver van fent. Ha lefutott, újra folyamatos.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10133) #06658560 válasza zolikaDB (#10132) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem a task manager sokat tud segíteni a probléma megértésében,

(#10134) zolikaDB válasza #06658560 (#10133) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ott annyit láttam, h 8GB RAM-ból 3GB körüli van használatban, a proci meg 40% körül van terhelve...

(#10135) #06658560 válasza zolikaDB (#10134) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyi magot használ? Lehet, hogy a 3D egér és a számítás egy magra kerül, de más a prioritás, ezért borul meg.

(#10136) zolikaDB válasza #06658560 (#10135) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez lehet! És mit lehet ilyenkor ezzel tenni?

[ Szerkesztve ]

(#10137) #06658560 válasza zolikaDB (#10136) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hm. Tudtommal semmit. Hacsak szét nem tudod valahogy osztani winen belül, lehet vannak ilyenre okos programok-bárha mindent egy program csinál, akkor nehéz.

(#10138) zolikaDB válasza #06658560 (#10137) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, talán kevés is a proci egy szálon a dolognak...

(#10140) perfag válasza #46372352 (#10139) üzenetére


perfag
aktív tag

A Solid Edge-ben lehet trükközni a memóriahasználattal: inaktívvá teszed az alkatrészek nagy részét, a nagyon bonyolult alkatrészeknek megcsinálod az egyszerűsített változatát, azt használod a szerelésben ...
Szerintem a SolidWorksben is van ilyen, kell, hogy legyen! és főleg: élni kell ezekkel a lehetőségekkel.

(#10142) kpityu2 válasza #46372352 (#10139) üzenetére


kpityu2
őstag

A csicsa eléggé megdobja a gépigényt. Kapcsold ki az árnyékokat, tükröződéseket, esetleg vedd vissza a megjelenítési pontosságot, általában lehet ideiglenesen is csak forgatáskor, zoomoláskor. Nagy darabszámú, részletes modellek bármilyen kártyát megfektetnek, de a Firepro és a Quadro kártyák ezt jobban bírják, mert nem a textúrára vannak kihegyezve mint a gamer kártyák.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10143) flashpointer válasza #46372352 (#10141) üzenetére


flashpointer
őstag

Elemek bonyolultságától függ de valószínűleg nem a géppel van a baj. Le kell venni a részletességet meg hasonlókat a beállításoknál, ez egy régi kép de maradt ugyanaz a felépítés.

Amúgy meg egy elrontott modellfa is képes belassítani a legjobb gépet is.
Legutóbb meg egy készülékkel kellett dolgoznom és megnyitás után néztem hogy akkora mint egy mikrosütő de kb 5 fps-el ment mikor máskor két komplett gyártósornál sem volt ilyen. A PCB-n még a csipek lábai is le voltak modellezve szép ívvel mindennel :D

(#10145) #06658560 válasza #46372352 (#10139) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nézd meg, cache bekapcsolható-e? Ha igen az tud gyorsítani. Megjelenítésnél representation mód. A nagytesó tudja, ezért gondolom, hogy neki is kéne.
A gépet elnézve a RAM és a VRAM lehet kevés, a többi jó.

(#10147) Kicsipampam válasza #46372352 (#10146) üzenetére


Kicsipampam
tag

Amit meg lehet nem tudsz cserélni az a SW2012. Az utána következők sokkal jobban bánnak a nagy összeállítással.

(#10149) kpityu2


kpityu2
őstag

Nekem elindult az SW2015 32 bites XP SP3 alatt Virtualboxra telepített Win7 64bit-el. :D Néha megdöccent egy kicsit, de elég jól ment ahhoz képest.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10150) #06658560 válasza #46372352 (#10146) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jobbklikk fában egy parton, vagy az assyn, és azon belül representations.Ott pedig a visualisation mode. Nem ígérem, hogy van, CATIA tudja, SW meg annak kistesója elvileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.