Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) kpityu2 válasza Doctor46 (#9500) üzenetére


kpityu2
őstag

Akkor alighanem magához a programhoz nincs licenszed, vagy nem teljes. Esetleg nem jól települt. Nem tudom mostanában hogy csinálják, az utolsó Pmill amit használtam a 4-es.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9502) Doctor46 válasza kpityu2 (#9501) üzenetére


Doctor46
csendes tag

Rendben köszönöm a válaszodat!

Esetleg valaki nem tudja ,hogy azt hogyan tudnám megakadályozni hogy a solid edge st6 nem küldjön a Siemens cégnek infókat arról hogy én mikor mennyit használom? :)

(#9503) Atlantis válasza Doctor46 (#9502) üzenetére


Atlantis
veterán

Vedd meg a szoftvert és nem kell aggódnod. Egyéb megoldások részletezését a fórumszabályzat nem engedi.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9504) Imics13 válasza Doctor46 (#9502) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ha tanulásra használod, akkor ott az ingyenes oktatási verzió.

Ha pénzt keresel vele, akkor...

Minden ezen a fórumon "használatos" szoftver "jelent" a fejlesztőjének...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9506) soldi3r válasza #46372352 (#9505) üzenetére


soldi3r
veterán

Inkabb csak a Siemenset erdekli, hogy ki hasznalja a szoftveruket illegalisan. De nem jelentenek fel egybol, elobb lehetoseget adnak, hogy megvedd a szoftvert.
A Dassaultos progik is jelente(ne)nek, ha ha meg lenne engedve neki.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9507) GML válasza Doctor46 (#9502) üzenetére


GML
őstag

Ha a cégnél, ahol dolgozol van licenszük, akkor otthon is legálisan tudod használni. Legalább is nálunk mindenki kapott egy home licenszt is az ST5-höz.

(#9508) flashpointer válasza flashpointer (#9497) üzenetére


flashpointer
őstag

Közben sikerült megoldást találni ha később mást is érintene: Aktiválni kell a regeditben hogy a solid ne csak szoftveresen hanem hardveresen is támogassa az igp-ben lévő opengl-t , úgyhogy így már a hd 2500-on szárnyal :D

(#9510) Kicsipampam válasza #46372352 (#9509) üzenetére


Kicsipampam
tag

Nem lehet, hogy az eredetiben kerekítés van beállítva a mérésnél? Egy új fájlba meg ha belerakod, ott meg nincs kerekítés beállítva, vagy van de több tizedesre.

(#9512) Kicsipampam válasza #46372352 (#9511) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ha publikus az alk. küldd már el nekem, bejelölve a két mérendő felületet, csak úgy kíváncsiságból, mert ilyenről még nem hallottam.

(#9514) kpityu2 válasza #46372352 (#9509) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem lehet, hogy az alkatrész Proe/Creo-ból importált? Az szokott ilyeneket csinálni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9516) GML válasza #46372352 (#9515) üzenetére


GML
őstag

Nem tudod megnézni, utánaszámolni, hogy hogyan jöhet ki a kerekítés, visszagörgetve a modellt?

(#9517) Kicsipampam válasza #46372352 (#9515) üzenetére


Kicsipampam
tag

Megnyitottam. A kérdéses kontúrra merőleges felületen vázlatot csináltam, (lemásoltam az élét), és méretet dobtam rá, sok tizedessel. A méret 1355.996000. Ha bedobom valamibe akkor is. Valahol a mérésnél, vagy méretezésnél állítsd át a kerekítést több tizedesre, mert nálam semmi eltérést nem találok. Vissza nem tudom küldeni, mert SheetWorks2014-ünk van. Vagy csinálok rajzot és azt valamilyen csereformátumban elküldöm.

(#9519) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítségre van szükségem fogaskerekekkel kapcsolatban egy egyetemi házi feladathoz.
Adott egy fogaskerék, de egy számításhoz (interferencia vizsgálat) szükséges lenne a metszőkerék fogszáma. Tud valaki tanácsot adni, azt honnan lehetne megtudni? Van-e valami kapcsolat a fogaskerék és a gyártásához felhasznált metszőkerék fogszáma között?

Annyi világos, hogy a moduljuk megegyezik.

(#9520) soldi3r válasza dangerzone (#9519) üzenetére


soldi3r
veterán

Tudtommal a modulbol minden kiderul.
Gugli szerint a DIN3972 kell neked.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9521) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Olyan programot keresek, amellyel könnyen kiszámítható a csigalevelek terítékének méretei. Én a csigalevél kész méreteit ismerem, ebből kellene terítékrajzot készítenem valahogy. Tudtok ebben segíteni?

köszi

ati

(#9522) soldi3r válasza ati888 (#9521) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem barmelyik program csinal neked teriteket egy szegmensrol (360fok)

E30 (oo=[][]=oo)

(#9523) xxxx.x válasza ati888 (#9521) üzenetére


xxxx.x
tag

A SolidWorks elvileg tud ilyet.
link.

Az Inventorral nem sikerült eddig.

(#9524) soldi3r válasza xxxx.x (#9523) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem az is kiterit barmit. Helixet pedig meglepne ha nem lehetne vele rajzolni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9525) xxxx.x válasza soldi3r (#9524) üzenetére


xxxx.x
tag

Nekem nem sikerült "csigalevél" esetében.
Más alkatrészt simán kiterít és gyártható terítéket ad.
A csigalevéllel sajnos nem boldogultam.

(#9526) ati888 válasza xxxx.x (#9523) üzenetére


ati888
senior tag

Azzal sajnos nem tudom megnézni. Ha valaki nagyon ért hozzá és megcsinálná nekem nagyon megköszönném (ha nem, akkor így jártam) Egy olyan csigalevél szegmensnek kellene a terítékem, amelynek a külső átmérője 600 mm, a belső 140 mm., az emelkedése pedig 350 mm.

Az én számításom szerint az átmérőkre +50 mm-t kell venni, de jó lenne leellenőrizni valamilyen programmal.

Előre is köszi.

ati

(#9527) ati888 válasza xxxx.x (#9525) üzenetére


ati888
senior tag

Nem azért, mert azt nyújtani kell, hogy felvegye az alakot (acél lemez esetében).

ati

(#9528) Kicsipampam válasza ati888 (#9527) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ha vékony lemezből készül a csiga, akkor AutoCad alá van egy pár kiegészítés. Pl.:
http://www.youtube.com/watch?v=riCqz0fyn7Y
http://www.youtube.com/watch?v=e1GipOi5JoU (érdemes megnézni)
http://www.youtube.com/watch?v=vzVoM3foe7w (SolidWorks)

[ Szerkesztve ]

(#9529) soldi3r válasza xxxx.x (#9525) üzenetére


soldi3r
veterán

Kiprobaltam SW-ben. En ugy rajzolnek ilyet, hogy megrajzolnam a belso spiralt, az egyik vegere egy meroleges sikot, arra a metszetet es kihuznam. Igy az nem tudta kiteriteni.
Viszont ha csinalok belole spiralonkent egy 3D skatchet, azt sheet metalken Bend-elem, ugy mar igen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9530) xxxx.x válasza ati888 (#9527) üzenetére


xxxx.x
tag

Miután utánanéztem a gyártási folyamaznak, erre jutottam én is.
A lemez nyújtás Inventor alatt meghaladja az én vagy az Inventor képességeit.

A project egyéb akadályok miatt elmaradt, így nem foglalkoztam a tovább a témával.

(#9531) xxxx.x válasza Kicsipampam (#9528) üzenetére


xxxx.x
tag

A Litio 2.0 jól jött volna korábban a kipufogós projectekhez.
Sokat szenvedtem vele mire megrajzoltam a szegmenseket a lézer vágáshoz.

Inventor alatt van valamilyen megoldás erre?

(#9532) Imics13 válasza ati888 (#9526) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Íme egy megoldás:
[link]

Ha diák vagy, akkor innen le tudod tölteni a diákverziót és el tudod készíteni SE-vel:
[link]

Ha iparban tevékenykedsz, akkor itt van 45 napos kipróbálási verzió:
[link]

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9533) kpityu2


kpityu2
őstag

Ismer valaki olyan parametrikus megoldást, amivel borda-nyomott és hajlított lemezalkatrészeket lehet modellezni? A hajlítás a nyomott mintát is érinti.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9534) Kicsipampam válasza ati888 (#9526) üzenetére


Kicsipampam
tag

Kis atm.=190,8079461 , nagy atm.=650,8079461 , központi szög= 337,5680981
Írtam rá egy kis excel számolókát, dobj privátban email címet és elküldöm.

(#9536) kpityu2 válasza #46372352 (#9535) üzenetére


kpityu2
őstag

Szerintem egyszerűbb, ha törlöd a lapátok közötti felületeket. Egyébként pedig leveheted az egyik lapát élét, és körkihúzással megcsinálod a felületet vagy testet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9538) kpityu2 válasza #46372352 (#9537) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem tudod törölni a lekerekítést? Ha nincs más lehetőség, azt is megcsinálhatod, hogy több másolatot csinálsz kissé elforgatva, majd bool művelettel megpróbálod egyesíteni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9540) kpityu2 válasza #46372352 (#9539) üzenetére


kpityu2
őstag

Combine: [link]

Ha szerencséd van, és a lekerekítés szélső pontja egyben a lapát középvonala is, megpróbálhatsz egy Mid-Surface-t létrehozni a lapát két felülete között, aminek a lekerekítéssel való metszete már ad egy forgatható görbét. [link]

Azt is megcsinálhatod, hogy a lekerekítés felületéről leveszel egy izoparametrikus görbét, és azt forgatod meg: [link]

Ennek a pontos helye vagy a lekerekítés felezőpontján van, vagy pedig a véglapon kell csinálnod egy vázlatot és ott egy érintőkört készíteni a lapátokhoz. Ekkor a kör és a lekerekítés érintőpontja adja majd az izogörbe pozícióját.

A feladat végül is annyi, hogy létrehozz egy olyan görbét, ami mindenhol a lapát legkülső pontján megy át.
A követelményektől függ, hogy ezt mennyire kell egzaktul megoldani. Ha nem sikerül kiszerkeszteni, akkor az is elég lehet, ha csak közelíted, majd a forgásfelületet ofszeteléssel addig növeled amíg a lapát el nem tűnik alatta. A feladatból adódóan nyilván van egy kellően sima burkoló forgásfelület.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9541) Imics13 válasza kpityu2 (#9533) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Az SE-ben is egész jól lehet ezt használni geometriától függően.

Vagy vmi ilyesmire gondolsz?
[link]

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9543) #06658560 válasza #46372352 (#9542) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kiosztani 360°-ban, mondjuk ötszáz példányban?

(#9544) kpityu2 válasza Imics13 (#9541) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen ilyesmi mint a visiben a nagy borda az íven, köszi. Emlékeztem, hogy a progi tud ügyes dolgokat, de ez nem rémlett.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9545) kpityu2 válasza Imics13 (#9541) üzenetére


kpityu2
őstag

Elvileg az SE-ben is menne egy átvezetett kihúzással ahol a vezetőgörbe átvett él, nem? A kiterített állapotot (egyenes lemez, de a borda benne van) létre lehetne hozni talán az alaplemez vonalának szerkesztésével. Bár nem tudom a körív-egyenes átmenet működne-e. Esetleg spline helyettesítéssel. :F Macerás.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9546) Imics13 válasza kpityu2 (#9545) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Van egy képed a megoldandó feladatról?

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9547) kpityu2 válasza Imics13 (#9546) üzenetére


kpityu2
őstag

Most éppen nincs, de gyakorlatilag az amit linkeltél. Egy keskeny lemezbe egy hosszú borda van nyomba, amit utána U alakra kell hajlítani. A borda nem ér végig a lemezen, kb. a közepén van, a két vége sima marad. A borda nem trapéz, hanem kör keresztmetszetű (a VISI-ben a másik opció). Tulajdonképpen egy sima merevítés egy hajlított lemezcsíkhoz.
Azért kell az egyenes és a hajlított verzió is, hogy a hajlító babára is rá lehessen tenni a fazont és az passzoljon az egyenes állapotban megcsinált bordához. Ténylegesen persze nem kell ennyire precízen megcsinálni, csak mint modellezési probléma foglalkoztat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9548) Imics13 válasza kpityu2 (#9547) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Dobtam egy gyors videót, amit alapból le tudsz modellezni az SE-ben.

[link]

Hogy ez elég vagy sem azt nem tudom, de talán közelebb visz a megoldáshoz.

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9549) kpityu2 válasza Imics13 (#9548) üzenetére


kpityu2
őstag

Jó videó, ilyesmiről van szó. Köszi. :R

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9550) Poolip


Poolip
csendes tag

Sziasztok! Még új vagyok itt a fórumon. ProE vel kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek. Rajzoltam egy nagyon egyszerű testet ami egy kajak ülés egyik fele. Ezt szeretném kimarni saját építésű cnc gépemmel, de ahhoz egy kis manipulációra van szükségem a rajzzal kapcsolatban ami itt látható. Szóval a ProE programban úgy van megrajzolva a test, hogy a test nem fekszik az egyik fősíkon sem XY, YZ, XZ. Ezen szeretnék változtatni, úgy lenne jó, ha a test felső síkja az YZ síkon feküdne. El tudnátok mondani, hogy ezt hogy kell csinálni?

Nem vagyok benne biztos, hogy jól fogalmaztam meg a problémámat úgyhogy másképp is leírom: van egy testem aminek az egyik síkját szeretném az YZ síkba forgatni. Ehhez az x tengelyen kell elforgatnom kb. 5 fokot.

Nagyon örülnék ha vázlatosan le tudnátok írni a technikát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.