Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) Kicsipampam válasza RAiN91 (#10900) üzenetére


Kicsipampam
tag

(step beolvasás szerelésként és mentés, de gondolom ezek megvannak)
Szinkronban megnyitod az alkatrészt szerkesztésre, majd rákattintasz a végére, ekkor megjelenik a kis kormánykerék, kiválasztod az irányt és a kívánt mértékben megnyújtod.
De méretet is dobhatsz rá és megváltoztatod, a módosítani nem kívánt végét meg lefixálod.
Hagyományos környezetben ugyancsak megnyitod az alkatrészt szerkesztésre, majd kiválasztod a Move Faces parancsot (magyarul felületek mozgatása talán) és elvégzed a műveletet.

(#10902) RAiN91 válasza Kicsipampam (#10901) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, meg is van, úgy van ahogy írtad (hagyományosban használom). :R

(#10903) kpityu2 válasza RAiN91 (#10900) üzenetére


kpityu2
őstag

Felület mozgatása.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10904) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló, csak egy gyors kérdés:
Mi szükség van még mindig AutoCAD-re amikor létezik Solidworks és Inventor?
Csak kíváncsi lennék milyen területeken jobb választás egy 2d-s szerkesztő gépészeti szempontból. Én amióta ismerem a Solidworks-t pl, azóta lassúnak találom az AutoCAD-et.

(#10905) soldi3r válasza ReSeTer (#10904) üzenetére


soldi3r
veterán

Epiteszek hasznaljak meg azert. Lemezalkatreszeknel szinten nem hatrany ha van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10906) Kicsipampam válasza ReSeTer (#10904) üzenetére


Kicsipampam
tag

Gépészeti területem már semmi értelme. Viszont az építőmérnökök elég jól elvannak vele, nélkülözhetetlen a mai napig.

(#10907) Kicsipampam válasza soldi3r (#10905) üzenetére


Kicsipampam
tag

Én húsz éve a lemeziparban vagyok, de amióta van SE, SW és még a társai azóta egyszer sem kapcsoltam be az AutoCAD-et, a mostani masinánkon meg nincs is telepítve.

(#10909) Kicsipampam válasza #46372352 (#10908) üzenetére


Kicsipampam
tag

Hole table-vel simán megcsinálnám, még ha kicsit tovább is tartana, de ezért biztos nem tartanék gépészként AutoCAD-et, ráadásul nem is olcsó, ahhoz képest amire még használni lehet.

(#10910) kpityu2


kpityu2
őstag

Időnként jól jön egy kicsi, nem túlokosított szoftver, de ilyenek elérhetőek ingyen is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10912) Kicsipampam válasza #46372352 (#10911) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ezen példánál maradva elég lenne egy pontot tenni az origóba (ha az amúgy nem a geometria egy nevezetes helye, pontja) és mehet a koordináta méretezés. (Nem vagyunk egyformák, de nekem 17 éve nem kellett bekapcsolnom az AutoCAD-et. Ráadásul mindent egy fájlban tárolok, nem kell ide-oda ugrálnom, ha kell valami és emiatt azonnal megtalálom. De kinek a pap ...)

(#10913) dandy91 válasza darthzannah (#10899) üzenetére


dandy91
tag

Igen hasonló módon készült el csak a felesleget nem tudom leszedni mivel bonyolultabb a kontúr. Az üreg befedéssel is az a bajom hogy két szinten kellene tömni amire még nem jöttem rá :/

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10914) #06658560 válasza dandy91 (#10913) üzenetére


#06658560
törölt tag

A delete face nem megy?

(#10915) dandy91 válasza #06658560 (#10914) üzenetére


dandy91
tag

Már sikerült csak az üreget kiszedni csak most a testet kellene hozzárajzolni :D Ez szerintem egyszerűbb módszer lenne. Sajnos néha fingom sincs hogy kellene neki indulni..ezért próbálkozom ezzel is azzal is.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10916) dandy91 válasza dandy91 (#10915) üzenetére


dandy91
tag

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10917) Kicsipampam válasza dandy91 (#10916) üzenetére


Kicsipampam
tag

És ez neked még test vagy már felület, esetleg a kettő keveréke? Az egész képernyőről is tudnál képet beilleszteni, úgy hogy ennek a valaminek most meg a "hátoldala látszódjon.

(#10918) kpityu2 válasza dandy91 (#10916) üzenetére


kpityu2
őstag

A darabhoz adj hozzá részeket, hogy a testkivonásnál egyértelműek legyenek a felületmetszések. Ne legyenek "nullára" kifutó, vagy érintőleges trimmelési határok a formalap és a darab határán.

Importált testeknél gyakori probléma a "bezárási tűrés" értéke, ami a Catia-val és a Creo/Proe-val készült modelleknél szokott problémát okozni. Ennek az a lényege, hogy a találkozó felületek relatív durva tűréssel ( 0.005-0.01 mm) vannak kiszerkesztve, de a szoftver "tudja" hogy összetartoznak. Amikor másik szoftverbe exportálják őket, ez az információ elveszik és szétesik a test rosszul trimmelt felületekre.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10919) dandy91 válasza kpityu2 (#10918) üzenetére


dandy91
tag

Sziasztok!

Igen ez már test. Ezt már tapasztaltuk amikor a kolléga Creoval készítette a modelleket és próbáltam importálni a solidworksbe a prt,igs, xt fájlokat rosszabnál rosszabb az eredmény csak a step ami elfogadható szinte. Ezt tűrést hol lehet állítani hogy ne legyen egy komolyabb modell romokban ? Bár szerintem ezt neki tudni kellene..

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10920) Kicsipampam válasza dandy91 (#10919) üzenetére


Kicsipampam
tag

Mikor kiválasztod a step formátumot akkor ott látsz egy options feliratot, ha ezt kiválasztod, akkor tudod a step beolvasás vagy kiírás jellemzőit állítgatni.
Kpityu mondandójához csak még annyit, hogy lehet érdemes lesz először minden kis lekerekítést lepusztítanod róla (ha megy), aztán ha kész az alakzatod ismét sorban rárakosgatni. Van amikor így gyorsabban célt érsz.

[ Szerkesztve ]

(#10921) dandy91 válasza Kicsipampam (#10920) üzenetére


dandy91
tag

Szerintem valami surface módszerrel lehetne növeszteni alá csak nem jöttem még rá hogyan is..

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10922) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

ProE/Creo kérdés. :DDD

Adott egy összeállítás, ami jó pár alösszeállításból és elég sok elemből áll. A sablon fájlokból kimaradt egy paraméter, amit csak a végén vettem észre, amikor szerettem volna BOM listát csinálni. Van-e valami mód rá, hogy 1-2 lépésben pótoljam ezt a hiányosságot és ne kelljen egyenként megnyitogatnom minden file-t, assy-t?
Előre is köszönöm, ha valaki tud valami okosságot! :R :)) :DDD

Böff!:))

(#10923) kpityu2 válasza dandy91 (#10919) üzenetére


kpityu2
őstag

Import oldalon nem sokat tehetsz. A Delcam Exchange elég sok mindent ki szokott javítani, de gyakran az se boldogul. Aki a modellt készítette, annak kellene kisebb bezárási tűrést beállítania.

Ami a testet illeti, adj hozzá még anyagot a formalap nyitott része felé eső oldalon, hogy egyértelműen kilógjon a síkból. Vagy készíts osztófelületet ami túllóg a formalap határain, a Mold eszköztár segítségével, de az is legyen egyértelműen a sík alatt. Az első módszer szerintem egyszerűbb.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10924) Kicsipampam válasza kpityu2 (#10923) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ezt a prg-t nem ismerem. Nekünk ha ilyen import problémánk van (volt) akkor az SC-t használjuk, de az sem mindenre gyógyír.
Kicsit megnézegetem az általad javasoltat, hátha jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#10925) kpityu2 válasza Kicsipampam (#10924) üzenetére


kpityu2
őstag

A Delcam Powershape-nek elég ügyes dolgai vannak, még ha a felhasználói felülete idegesítő is. Az Exchange meg tudja azt csinálni, hogy importáláskor módosítja a trimmelési kontúrt ha tudja és összezárja az éleket.
Javításhoz a Rhinoceros 3D-t tudom még ajánlani, van egy olyan analízis funkciója, hogy kijelzi a nyitott éleket, és össze tudod "cipzárazni", és kiírja, hogy mekkora rést kellett javítania. De ez csak logikailag kapcsolja össze, vagyis a bezárási tűrést rontja le, és bejegyzi, hogy azok az élek összetartoznak. De van, hogy ennyi is elég. Időnként az is segített, hogy a hibás testet Rhinoban szétrobbantottam felületekké, majd újra összevontam őket. Ekkor a Rhino jobb bezárási tűrése (0.001 mm) érvényesült és exportálás után jó volt.

Sajna azonban az esetek többségében a kézimunka nem megspórolható. :O

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10926) Atlantis válasza Kowax (#10922) üzenetére


Atlantis
veterán

Gondolom megtaláltad a megoldást, ha mégsem, kijelölsz minden érintett modellt a modellfában, jobb egér, Parameters, rányomsz a + jelre, beállítod amiket akarsz, elfogadod és örülsz, hogy a fejlesztők gondoltak a feledékeny mérnökökre. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10927) Parson válasza Atlantis (#10926) üzenetére


Parson
addikt

...vaagy a Parameters ablakon belül szürökkel (újonnan létrehozott / mentett) még finomitani is lehet a kivalasztott elemeket, és szimpla CTRL+A-val egyszerre kijelölni mindent, aztan uj paramatert adni a kijelölt elemeknek, vagy módositani a régit, stb. Hasznos dolog felfedezni ezeket az opciókat, nálam több ezer elem egyszerre történö módosításánál jól jött pl a beszerzés egyedi igényei miatt. És itt a modellfával ellentétben egy alkatrész csak egyszer jelenik meg a listában (pl csavarok, alátétek, stb).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#10928) Kowax válasza Atlantis (#10926) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm, ezt a módszert még nem próbáltam! Minden nap tanul az ember! :R :C

Böff!:))

(#10929) Atlantis válasza Parson (#10927) üzenetére


Atlantis
veterán

Így igaz, lehet ezt még finomítani, de mivel a lustaság fél egészség, ennyit én nem akartam gépelni. :)

Kowax: nincs mit.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10930) Kowax válasza Parson (#10927) üzenetére


Kowax
tag

Na ezt a módszert próbálgattam és sejtettem, hogy itt lesz a megoldás, de a CTRL+A-val való kijelölés nem volt meg. Köszönöm! :R :C
Én is előnyben részesítem, hogy minden elem csak egyszer jelenik meg. :DDD

Böff!:))

(#10931) Kowax válasza Kowax (#10930) üzenetére


Kowax
tag

Valahogy ez a Ctrl+A nem akar összejönni... Lehet, hogy ez valami egyedileg beállított mapkey?
Csak kíváncsiság, hogy ugyanezt esetleg egyenletekkel is meg lehet csinálni? Pl. ha mondjuk kihagynám a tömeg kiszámítását? :DDD

Böff!:))

(#10932) #65388800 válasza Kowax (#10931) üzenetére


#65388800
törölt tag

A CTRL+A mindenhol a kijelölést jelenti. Nem hiszem hogy kellene ehhez állítani valamit.

(#10933) Kowax válasza #65388800 (#10932) üzenetére


Kowax
tag

Én is így gondoltam, de amikor megnyomom, kilép a parancsból... :U

Böff!:))

(#10934) #65388800 válasza Kowax (#10933) üzenetére


#65388800
törölt tag

Nálam működik. Kijelöli az egészet.

A másik módszer amivel még ki lehet jelölni valamit, hogy az elsőre rákattintasz majd megkeresed a végét SHIFT+kattintás és akkor is kijelöli.

(#10935) Kowax válasza #65388800 (#10934) üzenetére


Kowax
tag

Igen, azt ismerem, de most már kezd idegesíteni, hogy a Ctrl+A nem működik... :(((

Böff!:))

(#10936) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

SolidEdge-ben szeretnék végeselem szimulálni, a hálózás sikerül, de a megoldás gomb szürke mindig. Ez miért van? Hiba üzenetet nem kapok. Egy utánfutó alvázról van szó, elég egyszerű, még lekerekítések sincsenek.

Ha egy egyszerű alkatrészt rakok be, akkor működik.

(#10937) Kicsipampam válasza RAiN91 (#10936) üzenetére


Kicsipampam
tag

Az alváz neked testmodellek, vagy csak Frame-el készített alkatrészek? Ha Frame, akkor mentsd le normál alkatrészeknek és akkor próbáld hátha ez a gond.

(#10938) RAiN91 válasza Kicsipampam (#10937) üzenetére


RAiN91
őstag

Zártszelvényekből van összepakolva, összeszerelésben. Előtte alkatrészenként meg lettek rajzolva a zártszelvények.

(#10939) Kicsipampam válasza RAiN91 (#10938) üzenetére


Kicsipampam
tag

Akkor passz. Talán még az lehet, hogy a zártszelvény "vékonyfalú" a hálózáshoz, ilyenkor azt szokták javasolni, mint a lemez alkatrészeknél, hogy középfelületet hozzunk létre és így hálózzunk. Lehet nálad is ez a gond, nem végzi el a hálózást, még ha úgy is tűnik, hogy minden rendben. Vagy vedd sűrűbbre a hálózást, de ilyenkor elég sokáig tud tartani. Ha ez sem segít, akkor irány Imics kolléga az Enterprise Group-nál, nagyon segítőkész ember.

Ez még most ugrott be, melyik Solid Edge, mert a régiekkel csak egy alkatrészt lehetett szimulálni, összeállítást nem.

[ Szerkesztve ]

(#10940) RAiN91 válasza Kicsipampam (#10939) üzenetére


RAiN91
őstag

Rendben köszi, próbálkozom :)
ST9-es diák verzió egyébként.

(#10941) #65388800 válasza RAiN91 (#10940) üzenetére


#65388800
törölt tag

Akkor ott a hiba. Ezek korlátozva vannak csomópontilag. Ansys pl diákban 30.000 a max

(#10942) Kicsipampam válasza RAiN91 (#10940) üzenetére


Kicsipampam
tag

Próbálj meg 2 nagyon egyszerű alkatrészt összeilleszteni és szimulálni. Ha elvégzi, akkor a diák verzió is tudja az összeállítást szimulálni.
Itt egy kis videó erről a középfelület dologról. [link]
(most megnéztem a leírást, Frame-el készített összeállítást is lehet vele)

Most látom egy kolléga hozzászólást írt. A Solid Edge magyar forgalmazó honlapján elolvasva a diák verziót, nem ír ilyen kötöttséget.

[ Szerkesztve ]

(#10943) #06658560 válasza Kicsipampam (#10942) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én már azon erősen gondolkodnék, hogy van-e értelme akár csak felület hálót használni. Szerintem egy rúd modell is megfelelő rá. S akár a végeselem rész is alkalmas lemodellezni.

(#10944) Kicsipampam válasza #06658560 (#10943) üzenetére


Kicsipampam
tag

Kicsit több YT-s videot nézegetve a zártszelvényekből álló konstrukciókat korábbi állításommal ellentétben nem kell sűrűn hálózni, sem középfelületet generálni. A kollégánál nem itt lesz a gond.
Találtam egy jó kis videót. [link]

(#10945) #65388800 válasza Kicsipampam (#10942) üzenetére


#65388800
törölt tag

Tényleg teljes értékű a szoftver :D . Azért gondoltam erre mert Ansys sem futott le diákban ha több volt.a csomópont mint a megengedett.

(#10946) dandy91 válasza kpityu2 (#10923) üzenetére


dandy91
tag

Köszönöm a segítséget összejött már kétféleképpen is, viszont ez lenne a megoldás..(kép)

Nyilván a furatok nem lényegesek most. Az a plusz perem lenne a fontos hogy kijöjjön nekem. Nem jövök rá hogy ezt most így kellene kivonni vagy az pluszban hozzá van rajzolva.Próbálkoztam a hozzárajzolással is viszont akkor a rádiuszokat nem tudtam feltenni rá.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10947) dandy91 válasza dandy91 (#10946) üzenetére


dandy91
tag

No, simán hozzárajzoltam 'azt jóvan' sikerült a rádiuszokat is jól rátenni.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10948) Parson válasza Kowax (#10931) üzenetére


Parson
addikt

Nem, sajnos a Relations ablakba nem lehet igy importálni semmit, csak manuálisan, egyenként. Legalábbis az én nyomozásom eredményeként ez jött ki, igy nekem is minden egyes régi alkatrészként egyesével kellett bemásolnom egy relációt. Valahol bosszantó, de ez van.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#10949) tycon válasza Kowax (#10933) üzenetére


tycon
tag

Én két módszert használok. Az egyik a Spekan Utools. Ha kell elküldöm. A másik. Megnyitom az öá.-t. A fában kiteszem oszlopba a paramétert. Ha egy partnál nincs olyan paraméter, akkor amikor a fában oda bökök, akkor felajánlja a létrehozást. Elfogadom-átírom string-integer-float. És benne van a paraméter abba amibe nem volt. SAVE.A Spekan Tools egy általános makrókat futtató program, protk.dat-os külső applikáció, Dierktorikból össze lehet szedni pertot-rajzot-stb, és több makrót/parancsot lehet minden fájlon végrehajtani. Pl. én így csinálok egy komplett pdf-et egy sereg rajzról. Sorban behívja a fájlokat, és végrehajja a felsorolt parancsokat. Megy mint a golyó..

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#10950) Kowax válasza Parson (#10948) üzenetére


Kowax
tag

Parson:

Hát igen, eddig sajna én is erre jutottam...

tycon:

Azt megköszönném, ha elküldenéd ezt a programot. Akkor ezek szerint ez a megnyitott file-okon hajtja végre a parancsot? Vagy megadod neki, hogy melyik könyvtárban lévő file-okat szeretnéd használni?

Azért kipróbálom szerintem ezt a fában kitevős módszert is. :DDD

Köszönöm! :R :C

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.