Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) Bandinho válasza kristof_ (#10850) üzenetére


Bandinho
tag

Ilyet tudnék most szerezni. Jókat olvastam róla.

És hogy ne legyen annyira off, milyen tervező programokkal lenne még érdemes megismerkednem, amiket használnak mostanában?

[ Szerkesztve ]

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#10852) dugo_ válasza Bandinho (#10851) üzenetére


dugo_
veterán

Azért vedd figyelembe, hogy ennek a normális ára 24k körül van (nem most, karácsony előtt), ha megveszed 20-ért papír nélkül a ki tudja honnan csencselt darabot, akkor konkrétan 3 év garit dobsz el 4k spórért. Nem a legjobb biznisz, főleg, hogy az SSD-k azért a gyakrabban lehaló gépalkatrészek közé tartoznak.

(#10853) kristof_ válasza Bandinho (#10851) üzenetére


kristof_
tag

Én is Hyperx fury használok (120giga). És igen, vedd figyelembe amit dugø mond, de te látod az árakat meg a pénztárcádat.

Én is még csak tanulok, de nézegess álláshirdetéseket, hogy miket várnak el különböző cégek. Amiket én tudnék mondani még: Inventor, Solidworks, CATIA, PRO/E illetve az AutoCAD-et láttam nagyon sok helyen, mint feltétel.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10854) Wasquez válasza darthzannah (#10846) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szerintem, pont az nem jó érvelés, hogy otthon kell dolgoznom vele, igazából nem is kell vele dolgoznom, de ha nem tudom használni, akkor nem is kell majd! Ha munkára kell, akkor arra nyilván az a logikus válasz, hogy vegyél egy megfelelő liszenszt.
Pont az a lényeg, hogy nekem egy olyan verzió kellene, amit nem lehet gyártásba vinni, csak oktatási céllal lehessen használni.

PC

(#10856) soldi3r válasza #46372352 (#10855) üzenetére


soldi3r
veterán

Arra pedig ott van a form. Kell keresni egy raeros diakot, nem lehetetlen kuldetes.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10857) perfag válasza Bandinho (#10851) üzenetére


perfag
aktív tag

eredetileg én is ilyet vettem, de a kicsit koros Asus-om nem akart vele együttműködni
1 nap kínlódás után rátaláltam egy fórumon, hogy ez sajnos kompatibilitási hiba
visszavittem a kereskedőhöz, adott egy Samsungot helyette
és azóta másodpercek alatt ébred a gépem, indulnak a programok

(#10858) darthzannah válasza Wasquez (#10854) üzenetére


darthzannah
csendes tag

Jól elbeszélünk egymás mellett. Azt mondod van a cégeteknél licensz. Erre mondtam, hogy kérjél a forgalmazótól otthoni felhasználáshoz licenszet, ezt általában adnak. Mondjuk van a cégeteknél 2 fix licensz, ha ők kilépnek a CAD prg.-ból, akkor már te tudod otthon használni. Ha Floating licenszetek van, akkor pedig a rendszergazdátokkal kell jóban lenned, hogy otthonról fel tudj csatlakozni arra a szerverre, amin a licensz fut. Ha zárt rendszert használtok és erre nem kapsz jogosultságot, akkor még mindig marad az 1. verzió hogy a forgalmazótól kérsz otthoni licenszet. (De lehet én nem értem mit akarsz.) Próbaverziót is tudsz kérni, de általában 3 hónapra adnak csak, forgalmazója válogatja.

SPACECLAIM

(#10859) Wasquez válasza darthzannah (#10858) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem tudom, pontosan, hogy mik az elnevezések!

Van a tervezőknek fix liszenszük, meg van lebegő liszensz a cégnél, bent azt használom, ha nagyon kell.
A rendszergazdával nem hiszem, hogy gond lenne, csak nem tudom, hogy a szervert kívülről, hogyan fogom elérni!?
Ezért nem akarom a céges liszenszes dolgot belekeverni.
Úgy tudtam, hogy van nekik olyan liszensz megoldás, amit tanulásra lehet használni, és nem időkorlátos, csak nem lehet CAM-ezéshez felhasználni, meg valami olyan butítás van,hogy nem lehet a gyártáshoz felhasználni. Csak modellt lehet csinálni vele.
A három hónap nekem kevés, mert nem akarok ezzel intenzíven foglalkozni, csak néha eszembe jut, és akkor kicsit tutoriálokat nézek, és megcsinálom őket.

PC

(#10860) Poolip


Poolip
csendes tag

Sziasztok!

Catiában szeretnék valamit egyszerűen megoldani, van erre lehetőség?

Van egy rácsos tartó tengelyrajza aminek szeretnék vastagságot majd magasságot adni. Másképp fogalmazva, a tengelyvonaltól jobbra és balra 1-1mm re vastagítani, utána pedig 10mm magasságot adni az egésznek. :-)

[ Szerkesztve ]

(#10861) soldi3r válasza Poolip (#10860) üzenetére


soldi3r
veterán

Offset, extend, meg trim. Igaz, nem csak 1 klikk lesz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10862) #06658560 válasza Poolip (#10860) üzenetére


#06658560
törölt tag

Extrude, majd vagy more, vagy thick, s a jobb alsó sarokban úgy állítod a vastagságot, ahogy jól esik.

(#10863) Poolip válasza #06658560 (#10862) üzenetére


Poolip
csendes tag

Hú, ez egy nagyon hasznos funkció és eddig nem ismertem. Pont ilyen megoldásra gondoltam. :-)
Köszönöm!

(#10864) Poolip válasza soldi3r (#10861) üzenetére


Poolip
csendes tag

Igen, ezt a megoldást ismertem, de ez egy kicsit lassú, ha a rácsos tartó összetettebb. Az utólagos változtatás is nehézkesebb. Kopi megoldását nem ismertem, az az amit kerestem. Azért köszönöm!

(#10865) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, ami miatt kicsit szégyellem is magam, de nem tudom a választ.
A tűrések esetén, mi értelme van annak, hogy az AH és FH egyszerre negatív, vagy egyszerre pozitív, azaz hogy a munkadarab soha nem lesz névleges méretű?
Az illesztések miatt?

Előre is köszönöm! :B

(#10867) soldi3r válasza #46372352 (#10866) üzenetére


soldi3r
veterán

En kicsit maskepp ertelmezem a kerdest. Tehat, hogy a lyuk es a csap is ugyanabban az iranyban ter el a nevleges merettol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10868) #06658560 válasza ben11 (#10865) üzenetére


#06658560
törölt tag

Persze! Mindig játékkal vagy átfedéssel szerelni két elemet. Ahol mondjuk az egyik szabványos.
Ilyen egyébként a szabvány metrikus menetes csap átmérő tűrése is. A szabvány 6g tűrés neki.

Másik értelme: amikor századokkal kell eltérni gyárthatóság vagy egyéb ok miatt egy rendes mérettől, viszont hivatkozni nagyon nem jó rá D6,95+/-0,02 módon.

[ Szerkesztve ]

(#10869) ben11


ben11
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Érthető tényleg, de továbbra is fura. De majd megszokom.. :D

(#10870) #06658560 válasza ben11 (#10869) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt cége válogatja egyébként. Van, ahol kötelező a tűrésmező közepére tervezni és szimmetrikus tűrést használni. Egyébként elvileg a méret eloszlása is másképp néz ki és adott gyártástechnológia mellett másképp fog az alkatrész élettartama alatt érkezni. Ha SC vagy CC méret, akkor megint más a helyzet.

(#10871) kpityu2 válasza ben11 (#10869) üzenetére


kpityu2
őstag

A doksi írja a logikát. Ha a tervező előre gyártott normáliát, alkatrészt használ ami mondjuk h-s (pl. kilóra vehető köszörült kidobócsap) , akkor így tudja biztosítani a megfelelő laza vagy szoros tűrést.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10872) repvez


repvez
addikt

tud valaki segiteni ansys programban?
[kép]

ezt a hibát dobja ki és ha bezárom attól még megy a program csak épp a skech részen nem tudok rajzolni.

Student verzió. 17,2-es

(#10873) perfag válasza ben11 (#10865) üzenetére


perfag
aktív tag

Az illesztések miatt és mert van alapcsap és alaplyuk rendszer, vagyis h-s, vagy H-s tűréssel van az egyik alkatrész, az illesztés érdekében a másik alkatrész tűrése AE és FE is mínuszos (vagy éppen pluszos)

(#10874) soldi3r


soldi3r
veterán

Tud valaki valami jo leirast SW PDM Standard beallitasara? Ami a Dassault honlapjan van 186 oldalas leiras, az kicsit tulzasnak erzem. Ezert nem feltetlen akarom oket kihivni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10875) soldi3r


soldi3r
veterán

Kaptam arat ra hivatalosan, haaaat. :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#10876) alien36


alien36
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki nekem segíteni? 3ds maxban csontokat kellene kitörölnöm. Tervező szoftverekkel dolgozom ( Inventor, NX, ProE...), de ezt egyáltalán nem ismerem.

Köszi

(#10877) dandy91


dandy91
tag

Sziasztok!

Solidworksben készítek műhelyrajzot, mondjuk egy alkatrészre teszek egy koordináta rendszert és onnan szeretném megadni a méreteket. Ez lehetséges valahogy ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10878) Kicsipampam válasza dandy91 (#10877) üzenetére


Kicsipampam
tag

Nem kell hozzá koordináta rendszer. Kiválasztod a koordináta méretezést, függőlegesen, vagy vízszintesen, majd dobálod a méreteket. Esetleg kiválasztod az automata méretezést, ahol megadod az origót, majd az x tengelyt és akkor automatán minden geo elem minden pontját rátesz mindkét irányban, azonban ez ritkán jó, esetlegesen sokat kell törölni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10879) dandy91 válasza Kicsipampam (#10878) üzenetére


dandy91
tag

Köszi ez így nem rossz, de mondjuk egy vonal felezőpontjára hogy szerkesztem rá? A másik pedig fontos lenne, hogy a koordináta rendszertől legyen mérve, mivel azt még rajzolásnál rászerkeszted az alkatrészre. Esetleg CAM miatt lenne még fontos hogy valamikor mondjuk a térben van az a koordináta rendszer és onnan kellene méretezni. Az is megoldható?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10880) Kicsipampam válasza dandy91 (#10879) üzenetére


Kicsipampam
tag

A nézeten a vonalad felezőpontjára rajzolj egy pontot és akkor már a koordináta méretezésnél ki tudod választani. Modelltérben definiált koord. rendszer esetén modelltérben az origóba tegyél egy kis sugarú gömböt. Ennek a középpontját utána a rajz készítésénél ki tudod jelölni. (Rákeresek, hogy rajztérben meg lehet-e jeleníteni a modelltérben definiált koord. rendszert, vagy az origóját.)

(#10881) Kicsipampam válasza Kicsipampam (#10880) üzenetére


Kicsipampam
tag

Kiegészítem magam. A modelltérben a koord. rendszered origójában lehet pontot is definiálni. (nem kell a kis sugarú gömb) Ezt a rajztérben is látni fogod. A koord. rendszert szintén meg tudod jeleníteni, de nem tudod méretezéshez a tengelyeit kiválasztani, ezért kell a pont definíció is. Viszont a rajztérben ha a nézeted síkja fölött vagy alatt van ez a bizonyos pont, akkor méretezéshez megint csak oda kell tenned egy kis pontot, hogy kijelölhetővé váljon. (vagy csak nekem nem sikerül) Valamint bal oldalt a fastruktúrában a def. pontot show-ra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#10882) dandy91 válasza Kicsipampam (#10881) üzenetére


dandy91
tag

koszonom. Eleg kacifantos, kar hogy nem lehet koordinata rendszerbol mereteket feldobalni...nem is ertem. Valoszinuleg ezzel a pont rajzolasokkal fogom tudni megoldani. Esetleg ha talalok valami mas megoldast akkor megirom :) :R

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10883) Kicsipampam válasza dandy91 (#10882) üzenetére


Kicsipampam
tag

Esetleg egy képet dobj már ide fel, hogy mit akarsz, ha publikus, vagy esetleg privátban. Érdekelne.

(#10884) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

AutoCAD-et mennyire érdemes tanulni? 2017-esre gondolok. Van egy tanfolyam lehetőség 42 óra 58800 Ft. (diákoknak fele áron) amúgy 100.000 felett lenne.

(#10885) kpityu2 válasza #65388800 (#10884) üzenetére


kpityu2
őstag

Szerintem semennyire. Persze ha építésznek készülsz akkor esetleg...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10886) #65388800 válasza kpityu2 (#10885) üzenetére


#65388800
törölt tag

Van még ilyen lehetőség inventorból is ugyan ennyiért.

(#10887) soldi3r válasza #65388800 (#10886) üzenetére


soldi3r
veterán

Lenyegesen jobb opcio.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10888) #65388800 válasza soldi3r (#10887) üzenetére


#65388800
törölt tag

Catia és creo mellett érdemes még ezt is megismerni?

(#10889) #06658560 válasza #65388800 (#10888) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem nem.

(#10890) soldi3r válasza #65388800 (#10888) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem sincs.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10891) #65388800


#65388800
törölt tag

Rendben köszi a segítséget :)

(#10892) kpityu2 válasza #65388800 (#10891) üzenetére


kpityu2
őstag

Megismerkedni velük mindenképpen érdemes, mert a catia és a creo elég sajátságos modellezési környezetet alakított ki, de ha ismersz 1-2 hasonló progit akkor kár fizetned, a Youtube-ról is kitanulhatod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10893) Parson válasza #65388800 (#10888) üzenetére


Parson
addikt

Attól függ miben gondolkozol, mit tervezel a jövödre nézve, a piacon hol szeretnél elhelyezkedni. Ha nyugatabbra akarsz jönni, akkor felesleges, elég a creo es a catia, azokat gyurmázd inkább. Ha lehet mindkettőt párhuzamosan, én is emiatt kaptam több projektet, mint pl az echte német kollégák.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#10894) #65388800 válasza Parson (#10893) üzenetére


#65388800
törölt tag

Gépészmérnöknek tanulok. Itt lakok az osztrák határ mentén a külföldi munka sem lenne gond. De előtte le kell dolgoznom itthon az ösztöndíjat, mert ez az új szabály vagy visszafizetem és akkor mehetek ki :D

Szóval ha elég a creo és catia akkor inkább aztokat nyomom jobban.

(#10895) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg valaki nem tud olyan embert aki vállal Autocad oktatást Zala megyében? :)

Köszönöm :)

(#10896) soldi3r válasza Doctor46 (#10895) üzenetére


soldi3r
veterán

A youtube mindenhol elerheto. Hidd el, attol nem kell tobb, csak kb masfel perc keresgeles, pl goferenc videoi kozott.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10897) dandy91


dandy91
tag

Üdv!
Solidworksben kivontam egy öntött termék oldalát viszont a felesleget sehogy nem tudom levarázsolni róla biztos van egyszerű módja ennek..képet mellékelek

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10898) dandy91 válasza dandy91 (#10897) üzenetére


dandy91
tag

esetleg a belső részt ami egy üreg azt hogy lehetne kivenni ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#10899) darthzannah válasza dandy91 (#10898) üzenetére


darthzannah
csendes tag

Nem tudom ez segít-e? [link]
Rajzolsz egy testet, majd az egyikből a másikat kivonod és esetlegesen a még felesleget lepusztítod róla.
Vagy az üreg felületeit lemásolod, zárttá teszed a nyitott részt és testet képezel belőle.

SPACECLAIM

(#10900) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Kaptam egy .stp fájlt, egy futómű összeszerelés. Az egyik méretét változtatni szeretném SolidEdge-vel. (egy zártszelvény hosszát szeretném változtatni, megnyújtani). Ez lehetséges valahogy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.