Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) flashpointer


flashpointer
őstag

Win 10 alatt probalta mar valaki a solidworkst hogy mit szol hozza?

(#10202) zolikaDB válasza Kicsipampam (#10200) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gyanítom, mi lehet a probléma... Ugye az egér WIFI-s... És társasházban, a belváros közepén minden channel dugig van, amitől én netezni tudok a telefonomon, de egy ilyen eszközt simán képes zavarni úgy, h akadozzon.
Amikor nagyon nem akarózott semmit csinálni, mondom, biztos lemerült. Rádugtam a gépre tölteni, és akkor elég szép simán dolgozott. Most így visszagondolva, a fenti tézis lehet megállja a helyét...

(#10203) flashpointer válasza zolikaDB (#10202) üzenetére


flashpointer
őstag

Nem lehet rajta masik csatornat valasztani? Az meg szokta oldani a wifis gondokat.

(#10204) zolikaDB válasza flashpointer (#10203) üzenetére


zolikaDB
veterán

Magán az egéren? Ott nem. Egy beállítások menüje van csak - sebesség, gyorsgombok a különféle programokhoz, zoom iránya... Az más kérdés, h a windowson belül hogyan tudnám konfigolni az egér wifis dolgait. Ott lehet találnék megoldást.

(#10205) konwktor


konwktor
tag

Sziasztok.
Lehet hogy hülyeségeket fogok kérdezni de muszáj :DD tehát........... a munkahelyen solidworks,solid edge-t használunk ami ott rendesen működik is de itthon gyenge a gépem és vga-t kell cserélnem, tudom hogy ez nem a milyen vga-t vegyek topik de ,el tudná valaki magyarázni hogy a lentebb linkelt két vga közül melyiket vegyem meg és miért??

[link]

[link]

És még egy solid edge-ben szeretnék műhely rajz sablont készíteni de amit találtam leírást az elég régi és nem egyértelmű számomra valaki nem magyarázná el? :)

[ Szerkesztve ]

(#10206) #06658560 válasza konwktor (#10205) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyikre se mondom, hogy megéri megvenni. Bár nem ismerem, mire kéne neked.

(#10207) flashpointer válasza konwktor (#10205) üzenetére


flashpointer
őstag

Solidoworks fireprot favorizálja nem a quadrot

(#10208) kpityu2 válasza konwktor (#10205) üzenetére


kpityu2
őstag

A Quadro CAD-re optimalizált kártya, a papíron gyengébb teljesítmény nem jelenti, hogy rosszabb. Bár az új szoftverek remekül elvannak a kommersz kártyákkal is (pl. az SW-ben bekapcsolható okosítással a "fényes, csillogó" funkció is), a Quadro alapból több monitort kezel, az architektúra a nagy poligonszámú modellek gyors megjelenítésére van optimalizálva, plusz layerek vannak benne az ablakátfedések kezelésére. Bár a 600 az ócsított széria, még így is jobban működhet ilyen környezetben. Elméletileg. ;]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10209) zolikaDB válasza kpityu2 (#10208) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hááát, ez elmélet. Ezek a kártyák már öregecskék. Ha melléjük teszel egy korabeli integrált VGA-t/prociba integráltat/vagy AMD-t, akkor látod, h jobb a Quadro.
Szóval, ha jelen esetben nincs másik VGA, vagy nagyon minimális összeget akarsz rászánni, akkor vehetsz ilyet is. Én most pecáztam ki a gépből az FX1800-at, éppenséggel még eladó is, amiket néztél, annál óccóbban :DDD Betettem egy GTX 750Ti-t, érződik, h gyorsabban rajzol újra nagyításnál, körök tényleg körök, szóval ugyan egy mezei VGA, de a technika fejlődése az durva. És még semmit nem dolgoztam vele.
Van mellette egy i5 és 12GB RAM, ami szintén nagy segítség. Én Solid Edge-t és Edgecam-et használgatok.

(#10210) kpityu2


kpityu2
őstag

Egy elég jó összefoglaló CAD könyv: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10211) kristof_


kristof_
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy az Autocad Inventornak valamelyik verziójához létezik magyar nyelvi csomag? Lehet, hogy én vagyok béna, de egyszerűen nem találok. Gépészmérnök hallgatókén kezdenék magam foglalkozni ilyesmikkel és teljesen kezdőként nagy segítség lenne a magyar nyelv. És az Inventor mellett maradtam, mert 3éves tanuló licenc jár hozzá. Bár, ha tudtok javasolni egyéb programot ilyen tulajdonságokkal szívesen meghallgatok mindent.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10212) kpityu2 válasza kristof_ (#10211) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem javaslom magyar verziók tanulását. Egyrészt hiába írja magyarul a menüpontokat, ugyanúgy nem fogod tudni, hogy mire való, másrészt a magyar változónevek, parancsok csak bekavarnak szkriptelésnél, lekérdezésnél. Harmadrészt jobb ha minél hamarabb megtanulod az angolt. Az a pár év gyorsan elrepül, és ha nem kened-vágod a végére az angol szaknyelvet, csak elpocsékoltad az időt. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10213) Lacis69 válasza kpityu2 (#10212) üzenetére


Lacis69
tag

kpityu2: Ami az angol verziót illeti, teljes mértékben egyet értek Veled. Bár a magyarnak is vannak előnyei tanuláskor: magyar help, magyar üzenetek. Ha a program már megy, akkor is át lehet (célszerű) térni az angol felületre.

Kristof_: Tudtommal 2006-ban jelent meg utoljára Inventor magyar verzió, azóta nem. Ahhoz meg nem valószínű, hogy kapsz tanulói licenct. Ha mindenképpen ragaszkodsz a magyar nyelvű progikhoz, akkor javaslom a Creo-t, Solid Edge-t. Tudtommal mindkettőhöz van ingyenes tanulói licenc. Igaz, évente meg kell újítani, de az gondolom nem lehet probléma.
Jut eszembe: a 2016-os AutoCAD is megjelent magyarul.
A SolidWorks is megjelent magyarul, de annak a tanulói licence is fizetős.

(#10214) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes problémába futottam bele. Lecseréltem a korosodó T60-am egy kevésbé korosodó T500-ra.
A gondom, hogy míg a régi gépen simán ment a creo 2.0, addig ezen nem hajlandó elindulni, csak ha az integrált intel vga megy. A dedikált memóriával ellátott ati hd 3650 mellett leáll a működés indulás közben.

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm!

(#10215) #65388800 válasza ben11 (#10214) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Lehet hülye ötlet de a catalyst fent van?

(#10216) soldi3r válasza ben11 (#10214) üzenetére


soldi3r
veterán

Probald masik driverrel. Lenovossal vagy ATI-sal. Illetve megprobalnam letiltani az Intelt a BIOS-ban.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10217) ben11


ben11
őstag

Szisztok!

Catalyst fent van, egy driver cserén is túl vagyok. Most megkérdeztem a tanárom, azt mondta, hogy könnyen lehet hogy nem támogatott. Én meg pont erre vettem a gépet.. :W

(#10218) kristof_ válasza ben11 (#10217) üzenetére


kristof_
tag

Operációs rendszer csere nem volt?

Tudnátok ajánlani, nagyon-nagyon kis gépigényű 3D-s programot?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10219) soldi3r válasza ben11 (#10217) üzenetére


soldi3r
veterán

Pedig nem kene. A T500 es a W500 kozt nincs nagy kulonbseg. Szerintem esetleg a switchable graphics miatt lehet. De en nem a gep hibaja.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10220) #06658560 válasza kristof_ (#10218) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi a hardver, s mit szeretnél csinálni?

(#10221) kristof_ válasza #06658560 (#10220) üzenetére


kristof_
tag

Röviden csak annyiról lenne szó, hogy amiket egyetemen kapunk beadandókat géprajzon azokat papíron kell megszerkeszteni viszont meg kéne őket tervezni gépen is, erre van is pc-m csak be kéne vinni megmutatni/leellenőrizni. Szóval csak annyiról lenne szó, hogy képes legyen megnyitni egy egyszerű, pár alkatrészből álló elemet és meg lehessen forgatni. Most így este pontos konfigot nem tudok mondani, egy régi notebookot sikerült előkaparnom, 2magos proci és 2gb memória biztos van benne. Tényleg arra kéne csak a program, hogy meg tudjam nyitni, ezen nem fogok semmi érdemi munkát csinálni.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10222) kpityu2 válasza kristof_ (#10221) üzenetére


kpityu2
őstag

Solid Edge v20

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10223) secusoft válasza kristof_ (#10221) üzenetére


secusoft
újonc

Én a Geometric_Glovius_Pro vagy a Megatech.MegaCAD.3D-t ajánlanám. Helyigénye max 500mb, nem fogja a gépet, gyorsan megnyitja a 3D utóbbi meg a 2D 3D-s rajzokat. Gyors betekintéshez , méricskéléshez használom.
Ha érdelek, keress priviben.

Csak az fürödjön, aki lusta vakarózni !

(#10224) Lacis69 válasza kristof_ (#10221) üzenetére


Lacis69
tag

Szia!

A munkád miben készül?
A 3Ds progiknak általában van külön view alkalmazásuk is. Ez tudja a megjelenítést, forgatást, zoomolást. Próbáld a notebookra felrakni a tiedhez valót. Arra jó, hogy megmutasd a tanárnak a munkádat.

Az alapszitut nem értem. Kézi rajzot kell készíteni, és Te gépen akarod bemutatni?
Ellenőrzéshez jó a gép, de arra, hogy megtanulj rajzolni (ábrázolás, rajzi szabályok...) jobb a kézi munka.

(#10225) kristof_ válasza Lacis69 (#10224) üzenetére


kristof_
tag

Jelenleg Autodesk Inventor 2016-ot tettem fel, de mivel ennek ahogy néztem még csak 64bites változata van, ezért át kell térjek a 2015-re, mert a notebook 32bites. Lényegében arról van szó, hogy magát a beadandót papíron kell megcsinálni, ezt kell bevinni és leadni, viszont a tanár kérte, hogy ezek mellett csináljuk meg gépen is ugyan ezt az alkatrészt és azt is mutassuk be.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10226) ben11


ben11
őstag

Közben másik topicban meglett a válasz.
Ha valaki így járna: Creo ati kártyával

(#10227) Parson


Parson
addikt

sziasztok, van itt valaki aki Creo 2 guru? Annyira elbaszarintották átvariálták ezzel a Creo-val a Pro/E-t hogy segitségre van szükségem. :B
Surface m#dban kellene egy sweep-et csinálnom, de még a help se müködik. :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#10228) #06658560 válasza Parson (#10227) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csináld meg kátyával és másold át! ;]

(#10229) Parson válasza #06658560 (#10228) üzenetére


Parson
addikt

Az lenne a legegyszerübb, de ennél a Kunde-nél nincs CATIA :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#10230) flashpointer


flashpointer
őstag

win 10 alatt próbálta már valaki a sw 2014-et?

(#10231) Lacis69 válasza kristof_ (#10225) üzenetére


Lacis69
tag

Az Autodesk Inventornak van nézegetője, letölthető a http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?id=10535296&siteID=123112 oldalról.
Azt néztem, hogy a 2016-hoz is van 32 bites View.
Az otthoni gépeden dolgozhatsz 64 bitessel, a notebookon a 32 bitesben a modell megnyitható.

(#10232) kristof_ válasza Lacis69 (#10231) üzenetére


kristof_
tag

Oh, erre mindenféleképpen ránézek, köszi a segítséget. Nem értem ezt a 32-64 bites mizériát...most újra ránéztem és magát a programot csak 64biten lehet letölteni.
Szerk: Vagyis érteni értem nagyjából, csak nagyon-nagyon régen volt már, hogy ezzel kellett foglalkoznom, nem is emlékszem mikor használtam utoljára 32bites rendszert.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10233) soldi3r válasza flashpointer (#10230) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, nekem az a g*ci lefrissitett. 3 hetig kenytelen voltam.

(#10232) kristof_, Igazabol teljesen mindegy. XP-s idoszakban biztosan. 1-2 eleve kezdtek kikopni a 32bites CAD programok. Amiota a 4GB memoria mar kovetelmeny nem is sok ertelme van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10234) Bandi-T


Bandi-T
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Egyedi PC-billentyűzetet szeretnék építeni/építtetni magamnak.

Ehhez kellene ECAD és MCAD terveznem.

Mivel lenne érdemes hozzáfognom?

(#10235) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy háziban egy többcsuklós mechanizmus elvi vonalas vázlatát kell felvenni. [link]
Az órán egy heverőnyitó példáján keresztül végigvittük, értem is. Viszont ez egy kicsit bonyolultabb szerkezet.
Szerintetek ez megfelelő két szélsőhelyzethez?
Vagy valahogy a léghengernek és a fentről benyúló alkatrésznek is szerepelnie kell?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10236) #06658560 válasza ben11 (#10235) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én valami ilyen modellt használnék. Ami fekete, az a fix, a többi mozog. Ezt megrajzolnám két sketchben, a megfelelő véghelyzetekben, majd lelopnám belőle a vonalakat logikusan színezve, jelezve, mi mihez tartozik.

(#10237) flashpointer válasza soldi3r (#10233) üzenetére


flashpointer
őstag

És SW kompatibilitási problémák voltak vagy csak simán szar volt a win? :D

(#10238) soldi3r válasza flashpointer (#10237) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem volt vele gond ez ido alatt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10239) ben11 válasza #06658560 (#10236) üzenetére


ben11
őstag

Igen, gondolkoztam hasonló megoldáson.
A gond az, hogy az említett haverő nyitő mechanizmusnál is pl kimaradt a vonalas vázlatból a rugó, aminek - ahogy a léghengernek is- változik a hossza.
Ez alapján kellene egyébként. [link]

(#10240) #65388800


#65388800
törölt tag

ÜDV!

Creo 2.0-ban hogyan tudom azt megcsinálni ha van egy rudam meg egy lemezem abban egy furat. Ha a rudat átdugom a lemezen lévő furaton akkor a lemezt tudjam pörgetni a rúd körül, de a rúd fix helyzetben maradjon. Ne mozogjon se jobbra se balra sehova,

(#10241) ben11 válasza #65388800 (#10240) üzenetére


ben11
őstag

Azt hiszem az osszerakásnál azt berakod defaultra. De nem tudom most kipróbálni.

(#10242) #06658560 válasza ben11 (#10239) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kihagyható, plusz szabadságfokot nem ad, nem vesz el, szóval ok. Kérdés mennyire akarod a mozgás tényleges működését modellezni, a szabályzással együtt?

(#10243) Atlantis válasza #65388800 (#10240) üzenetére


Atlantis
veterán

Rudat fixre teszed, a lemezt meg mechanizmus kényszerrel kötöd hozzá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10244) #65388800 válasza Atlantis (#10243) üzenetére


#65388800
törölt tag

csak az a baj hogy a lemeznek már megvan a helye. Ehhez kell bekényszereznem a rudat.

(#10245) Atlantis válasza #65388800 (#10244) üzenetére


Atlantis
veterán

De azt akarod, hogy a lemez forogjon a rúd körül, nem? Akkor a lemeznek nem lehet meg a helye....ha az is fix és a rúd is legyen fix, akkor nem tudom, mi a célod...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10246) #65388800 válasza Atlantis (#10245) üzenetére


#65388800
törölt tag

A rúdnak a helye megvan. Mert a lemez kapcsolódik egy másik alkatrészhez. Mivel 2 furat van rajta. Az egy furatban már benne van a rúd az mozog a lemezzel. A másik furatba kell behelyezni a fix rudat ami körül el tud mozdulni a felső rúd és a lemez. Igazából ez egy csukló.

(#10247) #65388800 válasza #65388800 (#10246) üzenetére


#65388800
törölt tag

gyors vázlat :D Az alsó 2 furatba csapszeg kerül. Mellette meg a koordináta rendszer

(#10248) Atlantis válasza #65388800 (#10246) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor is fel kell szabadítanod a lemezt és ami körül forog, az legyen fix. Amit már fixen beépítettél, hogy lenne szabadságfoka?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10249) #65388800 válasza Atlantis (#10248) üzenetére


#65388800
törölt tag

ha már a lemez hozzáadtam, hogyan lehet utólag kényszerezni?

Előző hozzászólásaim törölve :D Megértettem mit írtál :DDD ezer hála :D

Most már működik :D

[ Szerkesztve ]

(#10250) Atlantis válasza #65388800 (#10249) üzenetére


Atlantis
veterán

Úgy, hogy újradefiniálod az alkatrészt, törlöd a meglévő kényszereit és újra bekötöd...de előtte legyen ott a rúd, ami körül forognia kell, bár enélkül is megoldható, ha megfelelő összeállítási környezet van létrehozva, pl.: egy vezérlő skeleton. De, már ha meg nem sértelek, nem tűnsz gyakorlott modellezőnek, így egyszerűbb, ha a rudat teszed be először, ami körül forognia kell.

Akkor ez se kell. :) Nincs mit. Pofon egyszerű a dolog, csak leírni h(r)osszabb, mint megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.