Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) aszti93 válasza kpityu2 (#9450) üzenetére


aszti93
aktív tag

Egy gma950 vga van a laposban és alapsriverrel megy. A progiban nem tudom hogy van e gelrafikai allitási lehetőség, de utána nézek.

Üdv.: Aszti

(#9452) kpityu2 válasza aszti93 (#9451) üzenetére


kpityu2
őstag

Biztos hogy van. A bal felső kerek gombra nyomjál, és legalul vannak a rendszeropciók. Ott valahol keresd meg a megjelenítési beállításokat. Alapból automatán van ami alap OpenGL ha nem ismeri a VGA-t , de átkapcsolhatod DirectX-re és CAD kártyákhoz való OpenGL-re is.

Egy CAD progihoz azért illik külön kártyát használni (ajánlott valami Nvidia), egyrészt nem a rendszermemóriát eszi, másrészt alapból gyorsabb RAM van bennük. Ma már egy 10-15 ezres kártya is bőven jó házi használatra, azokban is van vagy 1-2 giga RAM és elég kraft.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9453) Aske válasza aszti93 (#9451) üzenetére


Aske
aktív tag

Hello,

laptopban használja, nincs lehetőség bővíteni. Memóriával szerintem nem szokott gond lenni.

(#9454) kpityu2 válasza Aske (#9453) üzenetére


kpityu2
őstag

Igaz, átsiklottam felette. Ez esetben marad a DirectX vagy a szoftveres mód.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9455) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Inventorban hogyan lehet azt kényszerezni, hogy egy [pont] egyvonalban maradjon mindig egy szakasz középpontjával 90fokban?

Itt egy kép is hozzá:[link]

[ Szerkesztve ]

(#9456) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Újra elő kellett vennem az Inventort, de már az elején megakadtam, ugyanis nem tudom a tengelyeket construction line-á alakítani, ezáltal képtelenség határozottá tenni a vázlatot (na jó, a center pointtal és vízszintkényszerrel lehet barkácsmódon). Tengelyek nem láthatóak és automatán átméreteződnek (ilyenre sem emlékszek), de hiába teszem láthatóvá akkor sem tudok mit kezdeni vele. Inventor 2014 reset, repair és reinstall is volt, és Inventor 2015 teljesen új install is, de a probléma ugyanaz. Vagy mit csinálok rosszul?

4 8 15 16 23 42

(#9457) #06658560 válasza Zlin50 (#9447) üzenetére


#06658560
törölt tag

A gondolatod a csupaszabb fa, csak az módosítás szempontjából kényesebb. Amit leírtam, az sokkal stabilabb modellezési mód. Pláne, ha hibrid modellt építesz.

(#9458) xxxx.x válasza ReSeTer (#9455) üzenetére


xxxx.x
tag

A szakasz felezőpontját és az adott pontot ellátod függ. kényszerrel.

(#9459) xxxx.x


xxxx.x
tag

Most váltottam Inventor 2012-ről 2015-re,
Felcserélték a vizszintes/függőleges kényszereket?

(#9460) ReSeTer válasza xxxx.x (#9458) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Köszi, de hogyan tudom megfogni az adott szakasz felezőpontját?

Bocs ha hülye kérdés, eddig autocadet használtam, abban meg tárgyraszter aztán csá. Ebben hogyan kell?

(#9461) kpityu2 válasza ReSeTer (#9460) üzenetére


kpityu2
őstag

Gyorsabban célba érsz, ha megnézel egy-két YT videót. Az alap kezelési parancsok és a fogások jobban megérthetők, mintha minden egyes dologra külön rákérdezel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9462) xxxx.x válasza ReSeTer (#9460) üzenetére


xxxx.x
tag

Az adott szakasz fölé viszed az egeret kb. a felezőpontnál, akkor meg fog jelenni. Amennyiben nem jelenik meg, mozgasd az egeret, a képzeletbeli felezőpont fölött.
Rákattintasz a felezőpontra, utána pedig a vele kényszerezni kívánt pontra.

Amennyiben komolyan meg akarod ismerni a programot:

dr. Varga Tibor ▪ Computer Studio
Autodesk Inventor 2008, 2009, ...

Nekem sokat segített az elindulásnál. Az újabb verziókban csak plussz kényelmi funkciók jelentek meg, de az alapokhoz elég a könyv.
(Nekem meg van *.pdf-ben, ha érdekelj küldj privátot)

[ Szerkesztve ]

(#9463) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Megvan pont az a pdf nekem is :) csak nekem nyersnek tűnt, aztán nem foglalkoztam vele. De úgy látszik, muszáj lesz.

(#9464) xxxx.x válasza ReSeTer (#9463) üzenetére


xxxx.x
tag

Elég pörgős a könyv, kivéve az elejét.
Az a jó benne, hogy angolul is írja a parancsokat, mivel az újabb Inventor verziók már csak angolul jelentek meg.

A könyvhöz a mintafájlok itt találhatóak

(#9465) Zhewarr


Zhewarr
csendes tag

Sziasztok!

Inventorban lehet olyat csinálni lemezalkatrésznél, hogy a hajlítási sugár nem állandó? Pl. létre akarom hozni egy csonka kúp palástját lemezből, és ehhez csinál nekem terítéket. Tud ilyet az inventor vagy más 3d modellező program?

Aztat bárki mondhassa...

(#9466) #06658560 válasza Zhewarr (#9465) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elvileg CATIA tud ilyet. Megfelelő lincensz esetén.

(#9467) soldi3r válasza Zhewarr (#9465) üzenetére


soldi3r
veterán

SW + SPI SheetMetalWorks, ami szerintem van Inventorhoz is.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9468) Atlantis válasza Zhewarr (#9465) üzenetére


Atlantis
veterán

Rossz irányból közelíted meg. Nem lemezként kell az ilyet csinálni, ill. nem a klasszikus lemezes parancsokkal. Megcsinálod testként, átalakítod lemezzé, felhasítod és kiteríted. A Creo/ProE ezzel a metódussal biztosan megcsinálja, számtalan alkalommal gyártattam már ilyet...igaz, az élhajlítós kollégánál nem lehettem túl népszerű. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9469) Zhewarr válasza Atlantis (#9468) üzenetére


Zhewarr
csendes tag

Igazából ezzel kezdtem. Megcsináltam a 3d modellt, de nem tud belőle terítéket készíteni. Ezért gondoltam, hátha van rá valami speckó lemezes megoldás.

Aztat bárki mondhassa...

(#9470) Imics13 válasza Zhewarr (#9465) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Nem Inventoros, de ott is hasonló, mint itt: [link]

Egyébként tényleg több megoldás is van, úgy is csinálhatod, ahogy Atlantis írta. De egy héj forgáskihúzásával, vastagítással, lemezzé konvertálással is ugyanoda...

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9471) Imics13


Imics13
tag

Urak,

Egy gyors kérdésem volna hozzátok és minden konstruktív választ elfogadok.

Egy menetes furat létrehozása esetén a következő opciók vannak a "menet jelölés" megjenítéséhez:

- Tap Drill Diameter
- Internal Minor Diameter
- Nominal Diameter

Ti ezeket miként fordítanátok magyarra? Nem szeretnék befolyásolni senkit, melléketem egy képet is.

Köszi!

www.solidedgest.wordpress.com

(#9472) kpityu2 válasza Imics13 (#9471) üzenetére


kpityu2
őstag

Pl.: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9473) soldi3r válasza Imics13 (#9471) üzenetére


soldi3r
veterán

Az elso nalam a magmeret, az utolso a kulso atmero, a kozepsore csak sejtesem van mit takarhat.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9474) Imics13 válasza kpityu2 (#9472) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Diplomatikus, de ügyes! ;)

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9475) Zhewarr válasza Imics13 (#9471) üzenetére


Zhewarr
csendes tag

Tipp.:

1.: Középátmérő
2.: Magátmérő
3.: Névleges átmérő vagy menetátmérő

(#9470) Imics13
A héj dolgot még nem próbáltam, az lesz a következő. Köszi a tippet!

Aztat bárki mondhassa...

(#9476) xxxx.x válasza Zhewarr (#9465) üzenetére


xxxx.x
tag

Müködik úgy is, hogy:

- új lemezalkatrész
- 2D Sketch
- Center Point Arc létrehozol egy ívet ami nem záródik és a sugár megegyezik a nagy átmérővel
- Finich Sketch
- Ofset from Plane létrehozol egy Plane-t aminek a távolsága megegyezik az előbbi Sketch-től a csonkakúp magasságával
- 2D Sketch az új Plane-re
- Center Point Arc létrehozol egy ívet ami nem záródik és a sugár megegyezik a kis átmérővel és a kezdő és végpont megegyezik a korábbi ívvel.
- Finich Sketch
- Lofted Flange Die Form vagy Press Brake saját tervednek megfelelően.

Ezzel elkészült a mű. Lehet más megoldás is, de én ezt használom.

(#9477) Zhewarr válasza xxxx.x (#9476) üzenetére


Zhewarr
csendes tag

Lofted Flange-vel működik, vastagságot meg megadom sheet metal defaults-ban és annyi!
Nem kell kirajzolni a lemez vastagságát, csak két körívet. :C
Zseniális!
Köszönöm a segítséget! :R

Aztat bárki mondhassa...

(#9478) xxxx.x válasza Zhewarr (#9477) üzenetére


xxxx.x
tag

Szívesen!

Én csak amatőr/hobbi szinten használok Inventort, de sokszor apró komprumisszumokat kell kötni.
Pl. most is egy pici rést kell hagyni a lemez szélei között, ami nem túl elegáns, de gyártás esetén belefér a tűrésbe egy lemez alkatrész esetén.

(#9479) soldi3r válasza Zhewarr (#9475) üzenetére


soldi3r
veterán

Kozepatmerore furtok elo egy menetnel?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9480) Zhewarr válasza soldi3r (#9479) üzenetére


Zhewarr
csendes tag

Nyilván nem, de a magátmérő és a menetátmérő között más megnevezésre méltó méret nem jut eszembe a középátmérőn kívül. :N

Aztat bárki mondhassa...

(#9481) Atlantis válasza xxxx.x (#9476) üzenetére


Atlantis
veterán

Most lehet rosszul értelmezem, de így nem teljes csonka kúpot kapsz, nemdebár? Hiányozni fog egy kis darab, ott, ahol záródnia kellene az íveknek....ami pedig már gányolás kategória.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9482) xxxx.x válasza Atlantis (#9481) üzenetére


xxxx.x
tag

Mint jeleztem gyakorlatban elmegy .

Pl.: Lézerrel szeretném kivágni az adott terítéket, akkor a tervezésnél bevitt kis rész nem okoz gondot. Ezt a hiányzó "szeletet" le lehet csökkenteni akár 0,001mm-re is a terven, de a gyakorlatban ez nem fog jelentkezni egy lemezalkatrésznél.

Elmélet vs. gyakorlat :)

(#9483) xxxx.x válasza soldi3r (#9479) üzenetére


xxxx.x
tag

Metrikus meneteknél a nominális külső átmérőből le kell vonni a menetemelkedést, és a fúró választásánál a következő – nagyobb – létező méretet kell választani! Túl nagy előfúró átmérő esetén a menet veszélyesen gyenge lehet!

Pl: M5x0.75 menetez a névleges előfúró: 5-0.75 = 4.25mm, a valós fúró méret 4.3mm.

(Nagyon kemény anyagoknál néhány %-al nagyobb előfúró szükséges pl. Kemény rozsdamentes acél: M8x1.25 menethez: 7.1mm előfúró ajánlott. HSS menetfúrók nem alkalmasak ezekhez anyagokhoz 700-800 N/mm2 szakítószilárdság felett)

Imperial (köztudatban: „Coll” vagy „Incs”) menetkehez az előfúró hasonlóan kerül megválasztásra. Például ¾ (10) UNC menet esetében az osztás: 0.1” = 2.54mm, átmérő: 0.75” = 19.05mm, ebből a névleges előfúró átmérő: 16.51mm. Valós fúró méret: 16.5mm.

A gyakorlatban tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#9484) soldi3r válasza Zhewarr (#9480) üzenetére


soldi3r
veterán

Tehat akkor nem lehet a magatmero a masodik :)
Egyebkent gyanitom azert, mert az valami elcseszett menetre vonatkozik, trapez vagy esetleg zsinor!?

(#9483) xxxx.x, Koszonom a felvilagositast, en is ismerek olyat aki mar latott elofuro tablazatot ;)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9485) xxxx.x válasza soldi3r (#9484) üzenetére


xxxx.x
tag

Szívesen!

Én meg láttam is ilyen táblázatot, illetve látok napi szinten.
Használnom szerencsére a metrikus meneteknél nem kell mivel már fejből mennek a számok.
Az elmúlt években eleget számolgattam/használtam menetesztergálásnál/fúrásnál.

(#9486) Imics13 válasza soldi3r (#9484) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

A kpityu2 linkjében benne van minden, ott a megoldás.

Az tök jó, hogy törtétek a buksitokat rajta. Köszi!

Gyártósok előnyben! ;)

Üdv,
Imi

www.solidedgest.wordpress.com

(#9487) soldi3r válasza Imics13 (#9486) üzenetére


soldi3r
veterán

En tulajdonkepp mechatronikas vagyok, ugyhogy akkor elarulhatnad mi a kozepso :)
Szoval a legalso, a legnagyobb atmero a Nominal Diameter, ez a kulso vagy neveleges atmero.
A kozepso meret a rajzon a legfelso, Tap Drill Diameter ez biztos, hogy a elofuras merete, vagyis a magmeret. Mi az ami ennel is kisebb egy furat eseten? Az Internal Minor Diameter, de az micsoda magyarul?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9488) kpityu2 válasza Imics13 (#9486) üzenetére


kpityu2
őstag

Mondjuk nekem az orsó kifejezés eléggé idegen, szívesebben használom a menet szót helyette. Talán kissé félreérthető így, mert a menetmélység menethosszként is érthető, de az utóbbi már elég elterjedt, hogy ne legyen zavar. Bár pontosabb az orsó jelentésileg, a csavarboltban ritkán kérünk csavart M12-es orsóval. :D

A menetorsó kifejezőbb, viszont összetett szó ami kényelmetlen: menetorsó-hossz, menetorsó-átmérő, stb. A köznyelvi rövidülés miatt úgyis menetátmérővé és menethosszá kell alakulnia, még ha ezek mást is jelentenek a logika szerint.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9489) Imics13 válasza soldi3r (#9487) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Sztem a helyes fordítás ez lenne:
- Magfurat átmérő v. Magfúró átmérő (ez ízlés kérdése, ki mit szeretne kihangsúlyozni)
- Magátmérő
- Névleges átmérő

Sajnos ezzel szemben ezt láttam lefordítva:

Szerinted, ez ok??? :Y

Na mindegy!

www.solidedgest.wordpress.com

(#9490) soldi3r válasza Imics13 (#9489) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem a kozepso nem stimm.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9491) xxxx.x válasza Imics13 (#9489) üzenetére


xxxx.x
tag

Milyen programban van ez?
Milyen menetre (szabványra) ajánl ilyen adatokat?

(#9492) Imics13 válasza xxxx.x (#9491) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Itt egy képm, egy "egyszerű metrikus" menetes furatról, ami M8-as.

Természetesen ez módosítható. Nem ez a lényeg, hanem az elnevezések! ;)

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9493) Imics13 válasza soldi3r (#9490) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

A képen vagy, amit írtam?

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#9494) soldi3r válasza Imics13 (#9492) üzenetére


soldi3r
veterán

A kozepso is magmeret lesz, csak 6H-s turessel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9495) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

Feltettem a Powermill 2012-es verzióját a leírtak alapján telepítettem de amikor be akarok olvasni egy modellt akkor ezt írja ki fenn van az Exchange is, de nem abban akarom megnyitni.
[link]

(#9496) kpityu2 válasza Doctor46 (#9495) üzenetére


kpityu2
őstag

Írja, hogy mi a baj: nincs licenced a Parasolidhoz. Ments STEP 214-be, és azt nyisd meg.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#9497) flashpointer


flashpointer
őstag

Hi!
Lenne egy kérdésem:
AMD apu önmagában mennyire használható solidworksben és inventorban?
Egy i3-3220 igp-vel (hd ~2500) próbáltam solidod (20013)de valami miatt lehetetlen vele dolgozni, egy tárcsát 10 furattal egérrávitelkor mire kijelöl 8 mp, mert mindegyik elemet elkezdi külön naranccsal körberajzolni és addig megáll az egész amíg nem végez. Beletettem egy gt 430-at és azzal már normálisan megy.

Mivel nem túl bonyolult assemblikkel dolgozom ez a kártya is megfelel, egy amd apu meg a kétszeresét is tudhatja, úgyhogy azon gondolkozom inkább arra váltok, mi a tapasztalat vele?

(#9498) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Korabban irtam egy 3D scannelessel kapcsolatban, vegso soron be lett scannelve ujra a darab- stl fajlformatumba. Viszont az eredeti darabon vannak feluleti hibak , apro nyomok. Milyen programmal tudnam a feluletet simava, egyenletesse alakitani?

Elore is koszonom! :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#9499) #06658560 válasza zedok (#9498) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pl. CATIA egyes licenszei tudnak ilyet. Gondolom Rhyno is.

(#9500) Doctor46 válasza kpityu2 (#9496) üzenetére


Doctor46
csendes tag

Szia elmentettem abba a STEP formátumban de akkor is ezt írta ki hogy nincs licenszengedélyük. :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.