Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) #06658560 válasza fpatrik17 (#10650) üzenetére


#06658560
törölt tag

Két irányban felveszel megfelelő splineokat, majd az egyik irányú görbék egy multi section surface(loft surface) (nem tudom Inventor hogy nevezi) profiljait adják, a másik irányúak pedig vezérgörbék spineok lesznek.

(#10652) flash7


flash7
tag

Sziasztok,

Catiaval készült step fájlokat kaptam, amiket akár Catiaval (V5 6R2016), akár Creo-val (2.0 vagy 3.0) akartam megnyitni semmi nem látszódott. Olyan mintha nem tartalmaznának semmit, pedig méretük van (kb 2MB)
Régebben mikor én is Catiaval mentettem step-be csak üres fájlt kaptam.
Ennek mi lehet az oka? Valahogy sikerülhet elővarázsolni a modelleket? Van ötletetek?

Előre is köszönöm.

Üdv

(#10653) #06658560 válasza flash7 (#10652) üzenetére


#06658560
törölt tag

2MB nem méret. Valami nem kóser. Lehet ami kéne olyan body vagy geom set, ami nincs beállítva a converternek feldolgozásra. Vagy ha felületmodell, és csak body van beállítva. Vagy fordítva.

(#10654) flashpointer válasza flash7 (#10652) üzenetére


flashpointer
őstag

Pont tegnap csinálta ezt a frissen feltelepített SW2016, a fában sem mutatott abszolút semmit (hibaüzenetet leokéztem), aztán úgy megoldódott hogy megnyitás közben mikor rákérdezett valamire ott meg kellett szakítani és kitallózni egy default megnyitás új Assembly/Baugruppe-bent aztán még egyszer , aztán meg bejött a modell.
Mondjuk ez neked biztos nem segít : )

(#10655) kpityu2 válasza flash7 (#10652) üzenetére


kpityu2
őstag

Előfordulhat, hogy a szerelésként mentett (STEP AP214) modell, az alkatrészfájlokat felületként viszi át nem szilárdtestként, ezért a szerelésfájlban nem látszódnak. Ekkor a létrejött alkatrészfájlokat megnyitva, a felületeket szilárdtesté alakítva, már látszódni fognak a szerelésfájlban.
Azonban ha a fogadó szoftverben a szerelésfájlt alkatrészfájlként is be tudod importálni, akkor nincs alkatrészfájl amit megnyiss (mert mind beágyazódott a szerelés helyett létrehozott alkatrészfájlba), ezért a beányazott "virtuális" alkatrészeket nem tudod megnyitn és láthatóvá tenni, mert nem léteznek külön fájlként.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10656) #06658560 válasza kpityu2 (#10655) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha lekonvertálja, akkor meg is jeleníti. Mindegy, hogy solid vagy felület. Üres step esetén a konvertálás lett elszabva.

(#10657) kpityu2 válasza #06658560 (#10656) üzenetére


kpityu2
őstag

Lehet. Mindenesetre Solid Edge esetén gyakran tapasztalom, hogy a felület nem jelenik meg a szerelésben, mert konstrukciós elemként kezeli. Ilyenkor az alkatrészfájlt megnyitva és testté konvertálva az importált elem már rendesen megjelenik a szerelésben is. Ezért említettem meg mint lehetőséget.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10659) #06658560 válasza #46372352 (#10658) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha hasonlóan csinálja, mint a CATIA, akkor a metszetvonalra duplakatt, ekkor bedob egy sketchbe, ahol megfogod a vonal végpontjait és oda húzod, ahol neked megfelel.

(#10660) Kicsipampam válasza #46372352 (#10658) üzenetére


Kicsipampam
tag

Itt talán megtalálod a válaszod.[link]
Vagy csak rajzolsz egy vonalat, amit megmutatsz metszősíknak, és ezt a vonalat tetszőleges túlnyúlással tudod megrajzolni.

(#10662) soldi3r válasza #46372352 (#10661) üzenetére


soldi3r
veterán

Huzz egy vonalat ahova a mesztetet szeretned es amekkorat szeretnel.
Jelold ki es utana katt a Section View-ra.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10664) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni a következőben:

Cégünknél jövőre fog csak bevezetésre kerülni az Autodesk Vault szoftvere, viszont addig egy igen nagy projektet össze kell rajzolnunk kollegámmal Inventorban. Kérdésem az lenne, hogy a folyamatos szinkronizáció mellett közös mappában dolgozást szerintetek hogyan tudnánk ideiglenes megoldani?

Valami felhő alapú dologban gondolkozunk, de jelenleg ebben elég hiányosak az ismereteim.
Google Drive-ban csak úgy dolgoztunk eddig, hogy egy közös Drive és oda vissza másolgattuk a mappákat, de jelen esetben ennél komolyabb szintű "szinkronizálásra" lenne szükség, hogy ne kelljen állandóan le-fel másolgatni az adott pillanatig változott összeállításokat-rajzokat...

Nem tudom mennyire off topic, de gondoltam megkérdezem itt is, hátha van valakinek tapasztalata ilyen téren.

Köszönöm! :)

• Honor Magic5 Pro •

(#10665) #06658560 válasza fpatrik17 (#10664) üzenetére


#06658560
törölt tag

NAS? A router mögött beállítva a gépekre megosztott mappa, amibe dolgoztok? MS active directory?
Részemről a munka lenne az utolsó, amit felhőbe telepítenék.

(#10666) fpatrik17 válasza #06658560 (#10665) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Workstationről melózunk és otthonról is kellene elérés, az itteni szerverünk meg egy rakás ***. :B
Ezért jött szóba a felhő. (Természetesen minden nap kimentve a teljes munkaidő végi állomány a szerverre is)

• Honor Magic5 Pro •

(#10667) #06658560 válasza fpatrik17 (#10666) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az otthonról elérés nekem nagyon nem gyere be. Inkább maradnék helyi szerver, routerre kötött vinyó, stb. mellett, mint felhővel játszani.

(#10669) #06658560 válasza #46372352 (#10668) üzenetére


#06658560
törölt tag

A logikája, megborulási esélye, sávszélérzékenysége. Ha nagy modellekkel dolgozol, akkor a napi oda mentés eléggé bukik- és én nagyon nem mennék úgy haza, hogy a tárhelyre az adatom nem lett biztosan lementve- ha ez órákig tart, mert lassú a net (munkahelyen jellemzően nem a lakossági van, hanem garantált), akkor pláne. A hozzáférés biztonságossága, rendelkezésre állás, az adatok illetéktelenek kezébe kerülése is mind potenciális probléma.

(#10671) soldi3r válasza fpatrik17 (#10664) üzenetére


soldi3r
veterán

Lehet erdemes lenne befektetni 2 RevZone liszenszre. Ott a szinkronizacio megoldott a tavoli eleres pedig nem lehet nagy gond.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#10672) #06658560 válasza #46372352 (#10670) üzenetére


#06658560
törölt tag

Onnan indul, hogy ha USA tulajdonú a szolgáltatás, akkor kötelező kiadniuk. Az Achelon pedig jó régen már ékes bizonyíték volt az ipari kémkedés titkosszolgálati támogatására.

Egy WS munkahelyen megborulni elég nehezen szokott. Ellenben a net annyira nem. S ha net nincs, felhő sincs. Vagyis a normál kiesési rizikó mellé bejön még kettő, a net és a szolgáltató. Valamint ha a WS megborul alattad, akkor édes mindegy, hol tárolod az adatokat.

(#10673) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Solid Edge-ben járatos embertől szeretnék segítséget kérni. Van egy összeszerelésem, amit szeretnék egy síkra letükrözni. Ez sikerül is, de a kényszereket nem viszi át. Van valami megoldás erre?

.

(#10674) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Köszönöm a tippeket, következő lett az ideiglenes megoldás, gyakorlatban teszelve és működik.
Szóval: közös Google Drive account + Allway Sync program együtt.
Sablon mappaszerkezettel feltettük a projektmappát Drivera és onnan szinkronizáljuk Allway Sync progival mindketten naponta kétszer. A főmappán belül pedig felosztottuk ki mit rajzol, így tuti nem lesz ütközés. Az Allway pedig szinkronizálásnál mindig kiírja a másik milyen fájlokat variált.

Nem akartam OFFolni, de gondoltam hátha valakit hasonszőrű probléma aggaszt...

• Honor Magic5 Pro •

(#10675) perfag válasza Troy. (#10673) üzenetére


perfag
aktív tag

"a kényszereket nem viszi át" - ez alatt mit értesz? rákattintasz egy tükrözött alkatrészre és nem látsz hozzá tartozó kényszert? maga a tükrözés egy kényszer, ha az eredeti alkatrésznek megváltoztatod a helyzetét, akkor a tükrözött alkatrész is követi a változást.

(#10676) Troy. válasza perfag (#10675) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Azért akartam tükrözni, hogy megkönnyítsem a saját dolgomat. Van egy összeszerelés ami tegyük fel 100 alkatrészt tartalmaz. Nekem ennek a tükörképét is meg kell csinálni (összeszerelni). Tehát lényegében arra gondoltam, hogy letükrözöm az eredeti összeszerelést, és akkor ezzel időt spórolok magamnak.
(Simán lehet, hogy az egész gondolatmente hibás, csak gondolkodom, miképp tudnám gyorsabban megcsinálni.)

.

(#10677) perfag válasza Troy. (#10676) üzenetére


perfag
aktív tag

a gondolatmenettel nincs baj

#10637-ben azt állítottad, hogy a tükrözéskor elvesznek a kényszereket, erre írtam én, hogy a tükrözés megtartja a kényszereket
ennyi

és egy tanács (ha még csak a kezdő lépéseket tennéd a SE-ben): a Komponensek tükrözése párbeszédablakban Forgatást állíts be, ne Tükrözést! Utóbbi generál egy *tkrtt alkatrészt és a darabjegyzékben is külön tételként jelenik meg

ja, és amit írtam az az ST5, vagy újabbra igaz, ennél régebbi verziókban másként műxik a tükrözés, régen volt, már elfelejtettem miben volt más

(#10678) Troy. válasza perfag (#10677) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi! (Egy privátot küldtem.)

.

(#10679) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kíváncsi lennék, ezt a lemez alkatrészt ki hogyan modellezné le? A rendszer ProE WF4.0 lenne. :))
Több úton-módon próbálkoztam, de valahogy nem akar összeállni.

Előre is köszönöm a segítséget! :R :C :DDD

G.

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#10680) flashpointer


flashpointer
őstag

Csinalok forgastestet aztan radobom a texturat mivel nem tartalmaz illesztesi feluletet es magunkat meg nem szivatjuk o_O

(#10681) Kowax válasza flashpointer (#10680) üzenetére


Kowax
tag

Milyen texturát dobsz rá? :F

G.

Böff!:))

(#10682) #06658560 válasza Kowax (#10679) üzenetére


#06658560
törölt tag

A fő formát egy forgásfelületként legyártom, nulla perc alatt. Hasonló gyorsan egy dudort, mint felületet, majd kiosztom. Önmagával összekerekítem a kiosztást, majd az egészet a fő formával. A kis dudrokat hasonlóan adom hozzá. A végén kap egy anyagvastagságot és kész a solid modell, amivel már bármilyen szerszám is készíthető.

(#10683) Kowax válasza #06658560 (#10682) üzenetére


Kowax
tag

Az "Önmagával összekerekítem a kiosztást, majd az egészet a fő formával" résszel van a problémám, az összes többi pipa lenne... Kicsit bővebben kifejtenéd, hogyan is kéne csinálnom? :DDD

G.

Böff!:))

(#10684) #06658560 válasza Kowax (#10683) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Creot nem ismerem hogy megy, vagy egy felületté kell tenni a sokat-mondjuk összetrimelve, vagy lehet nékül is- lényeg, hogy a közös élekre utána dobni filletet.

Alternatív megoldás: solidként csináld meg az egészet, zárt testként, ott cska fel tudod tenni a roundokat, majd utána shellezd meg!

(#10685) kpityu2 válasza Kowax (#10679) üzenetére


kpityu2
őstag

A forgásfelület az gondolom egyértelmű. A dudorok helyén csinálj egy nagyobb negatív dudort, majd abba rakd bele a kisebb pozitív dudort, hogy kialakuljon a véset. Csinálhatod előbb külön konstrukciós felületkémt, akkor jobban tudod igazgatni, és a végén egyesítsd az alaptesttel. Ezután lekerekítések és vékonyfalúvá alakítás. A dudort átvezetett kihúzásként tudod összehozni a középső résszel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10686) flashpointer


flashpointer
őstag

Pénteken készítettem egy alkatrészt SW-ben de biztos vagyok benne hogy meg lehet egyszerűbben és gyorsabban is oldani. A lényeg hogy a szerszám be van fogva (maró) és a munkadarabot mozgatjuk hogy a képen látható eredményt kapjuk.

A mostani úgy készült hogy bemátrixoztam külön sketchekkel a palástot (45°-os egy körív, ebből a teljes körhöz kell 8 sketch, 6 plane mély szóval 48 sketch. Igy egyesével a vonalakat is, az is kb 48 , szóval összesen majdnem 100 külön sketch. Készítettem egy testet majd sokszorosítottam és Solid sweep cuttal az épp kívánt testet a sketchet útvonalán kivontam a hengerből. Aztán ezt minden útvonalon.

A jó hogy legalább parametrikus lett teljesen, viszont a szerszámvezetésnél nincsenek ívek. (hibát írt ki bármivel próbálkoztam)
A leggyorsabb lenne valami olyasmi módon hogy megrajzolom 2d-ben és rávetítem a vonalat ahol végigmegy a szerszám, ezeket próbáltam:

-A szerszámnak lehet alakja szóval a sima extruded cut surface offsett-től jobb megoldás kéne
-Wrap-pal a kivágás a de széle mindig a középpont felé mutat
-Sketch kivetítése Project curveal: Solid-ot nem lehet Sweep cutolni rajta, sketch meg csavarodik, meg amúgy is torzít
-3d Sketch: Solid-ot nem lehet Sweep cutolni rajta, sketch meg csavarodik. (és nem lehet irányt mutatni neki)
-Lofted cuttal + guide +3d sketch de az sem jó.
-Még arra gondoltam hogy megcsinálom solidból a negatívját és kivonom a hengerből, de az még nem jutott el tettlegességig.

Valakinek esetleg tipp?



[ Szerkesztve ]

(#10687) Kicsipampam válasza flashpointer (#10686) üzenetére


Kicsipampam
tag

Van egy jó pár videó erről a problémáról.
[link]
[link]
A többit is megtalálod ez alapján.

[ Szerkesztve ]

(#10688) flashpointer válasza Kicsipampam (#10687) üzenetére


flashpointer
őstag

hah pedig vagy félórát jutuboztam is, hétfőn letesztelem , köszi

(#10689) MPM


MPM
tag

Üdv!

Tudnátok olyan 2D-s (!) parametrikus rajzoló programot ajánlani, ami ingyenes? (Lehetőleg olyat, aminek a regisztrációjához minél kevesebb adatot kelljen megadni.)

Csak egyszerű skicceket készítenék vele, nem komoly mérnöki munkákat. (Az ilyen AutoCAD szintű nem parametrikus rajzoló programoktól feláll a szőr a hátamon.)

(#10690) soldi3r válasza MPM (#10689) üzenetére


soldi3r
veterán

Fusion360, Draftsight (bar, hogy ez parametrikus e, azt nem tudom)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#10691) rgqjx válasza MPM (#10689) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Hajdanán letöltöttem a NanoCAD-et és be kell vallanom, tetszett. Kinézetre a 2007-es előtti "classic" AutoCAD-re hasonlít, parancssorba ugyanúgy használhatók az AutoCAD-es parancsok stb. Ha jól tudom regisztrálós, de tuti kamu adatokat adtam meg, mert csak kipróbálás volt a cél.
A linkelt verzió ingyenes, az újabb fizetős. Szerintem megér fél órát a kipróbálása. :K

(#10692) rgqjx válasza MPM (#10689) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Bocsánat, parametrikus rajzot csak a pro verzió tud, ami nem ingyenes. :(

(#10693) Kicsipampam válasza MPM (#10689) üzenetére


Kicsipampam
tag

Solid Edge 2D része valamikor ingyenes volt és parametrikus is.

(#10694) perfag válasza MPM (#10689) üzenetére


perfag
aktív tag

Ahogy azt Kicsipampam írta már: Solid Edge 2D innen: [link]

vagy az OnShape ami böngészőből fut és ingyenes 5 privát fájlig és bármennyi megosztott nyilvános fájlig. A SolidWorksből kivált csapat csinálja és attól, hogy böngészőben fut ne nézd le, nagyon jó program.

(#10695) MPM


MPM
tag

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

(#10696) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg valaki nem tudja honnan tudom leszedni a Solid Edge ST4 magyarosítását?
Köszi szépen előre is! :)

(#10697) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy sávtervem, amihez nyomásközéppontot szeretnék meghatározni. Mivel lehetne ezt egyszerűen és gyorsan? Van benne kivágás, hajlítás...

Köszi előre is! :)

(#10698) perfag válasza senzaj (#10697) üzenetére


perfag
aktív tag

Olvasd el Imics13 blogján: [itt]

(#10699) senzaj válasza perfag (#10698) üzenetére


senzaj
senior tag

Igen, este rátaláltam, csak az enyémbe hajlítás is van. :B

(#10700) Shirchy


Shirchy
tag

Sziasztok!

Tanulás címszóval, szeretnék több tervező progival is ismerkedni és tanácsot szeretnék kérni tőletek...
A gépemet így upgrade-elném:
1db mobil rack
2db ssd (egyiken a win7 tervező progikkal hálókártya tiltással/hálózati kártya drivereinek törlésével, másikon win10) + 1db HDD amin a telepítők és minden egyébb megtalálható. A HDD-t mind a két rendszer látná,így azt használnám közös pontnak és a mentésekhez.
Annyit variálnék csak a gépen,hogy mikor melyik ssd lenne benne. A kérdés az lenne,hogy mivel nem tudni hogy küldözgetnek jelentéseket a programok a gyártó felé... ezzel a megoldással szerintetek 100%-ben kizárható a jelentés?

[ Szerkesztve ]

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.