Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) flashpointer válasza Shirchy (#10700) üzenetére


flashpointer
őstag

Elvileg maganfelhasznalokat nem zaklatjak csak a cegeket.

(#10702) soldi3r válasza Shirchy (#10700) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindenfele warez itt elegge tilos. Hasznalj Fusion360-at.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10703) Kicsipampam válasza Shirchy (#10700) üzenetére


Kicsipampam
tag

Majd mindegyikből tudsz a forgalmazótól tanulási verziót kérni. Ez a legegyszerűbb.
Ha bonyolítani akarod az életedet, akkor használj egy olyan gépet, amin nincs net és ennyi.
Ha viszont több ezer eurós csekket akarsz kapni, akkor hajrá, lehet próbálkozni, trükközni, jelen pillanatban a magán felhasználókat még nem büntetik, de ez sem fog örökké tartani.

(#10704) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
CAD-CAM info szakon vagyok, nemrég kezdődött a suli.
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik verziót lenne érdemes használni?
Mert ugyebár az Inventor hivatalos weboldaláról a 2014-15-16-17-es lehet letölteni..
A suliban a 2013-as van.
Szerintetek melyik tér el kevésbé a 13-as verziótól?
Valamit, azt kérte regisztálásnál hogy adjam meg mettől meddig tart a képzés..
Hülye voltam hogy csak 1 évet adtam meg, vagy így is jár a 3 éves diák verzió?

Press "F" to pay respects.

(#10705) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Solid Edge ST7-hez valaki tudna küldeni licensz fájlt? :)

(#10706) perfag válasza Doctor46 (#10705) üzenetére


perfag
aktív tag

Nem.
Használd a diákverziót!

(#10707) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy a Sondertiefziehgüte mit jelent? :)

(#10708) kpityu2 válasza Ralond (#10707) üzenetére


kpityu2
őstag

Gugli szerint speciális melegen hengerelt lemez több lépcsős mélyhúzáshoz. 1.0335

https://de.wikipedia.org/wiki/Tiefziehstahl

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10709) #06658560 válasza Ralond (#10707) üzenetére


#06658560
törölt tag

Speciális mélyhúzási fokozat/minőség. Opciók alapján mondjuk karosszéria és futómű segédkeretek készítéséhez.

(#10710) Ralond


Ralond
tag

Köszönöm :)

(#10711) Shirchy válasza Kicsipampam (#10703) üzenetére


Shirchy
tag

Már befejeztem a tanulmányaimat. Viszont van pár tervező program amiket szeretnék megismerni. Ebből kifolyólag, nem tudok diák verziót kérni és jelenleg nem tehetem meg,hogy összeállítsak/vegyek egy másik gépet. Csak azért kérdeztem itt tőletek,mert gondolom nem mindenki használja ezeket a programokat teljesen legálisan és külön SSD-n fizikailag külön lévő rendszerrel én azt hittem, hogy biztonságosan (mintha külön gépen lennének a programok) gyakorolhatok/tanulhatok.

Minden esetre köszönöm az "építő hozzászólást"... :(

[ Szerkesztve ]

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#10712) Agent T válasza Shirchy (#10711) üzenetére


Agent T
tag

Nem tudom mikkel szeretnél foglalkozni, de Inventorból és Solid Edgeből tutira tudsz ingyenes próbaverziót letölteni (30-45 napig használható) amin az alapokat meg tudod tanulni. Más rendszereknèl nem ismerem hogy megy ez, de biztos van valami próbavezió. Amit te szeretnél az warez kategória ami itt tilos.

Közben láttam csak Kicsipampam már ugyan ezeket leírta.

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#10713) #06658560 válasza Shirchy (#10711) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyiben már ismersz egyet, akkor nagyon nem kell szabadidőt ölni másikba. Ha munka lesz, majd átképeznek. Az elvek, szemlélet, logika alapvetően ugyanaz.

(#10714) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok,

Inventoros lemezmodellt .stp-ben kimentve ki lehet valahogy teríteni Solid Edgeben? A metódus elméletben megvan, de rajzkészítésnél View Wizard Flat pattern opciója szürke.

A step fájl nem viszi át azokat az információkat, amivel kiteríthető lenne a lemezmodell vagy én hagyok ki valamit a konvertálás opciói közül?

[ Szerkesztve ]

(#10715) Kicsipampam válasza dugo_ (#10714) üzenetére


Kicsipampam
tag

Tedd a beolvasott modellt lemezzé. A pontos parancsra nem emlékszem, de valami ilyesmi: convert to sheet metall, és a SE gomb alól tudod megnyitni.

(#10716) perfag válasza dugo_ (#10714) üzenetére


perfag
aktív tag

Én magyar ST9-et használok, a korábbi verziók kicsit eltérhetnek. A munkafolyamat:
- a step fájl megnyitása lemezalkatrész sablonnal
- Vizsgálat>Optimalizálás (nem tudom mit csinál, azt hiszem nem túl régen jelent meg, a Modelltörténet azt javasolja csináljam meg, 2 kattintás, miért ne csinálnám)
- Eszközök>Alkatrész lemezalkatrésszé konvertálása (ez pár verzióval ezelőttig az alkalmazásgomb alatt volt ha jól emlékszem)
- Eszközök>Teríték
innentől rajzban azt csinálsz vele amit akarsz

(#10717) dugo_ válasza perfag (#10716) üzenetére


dugo_
veterán

&Kicsipampam

Köszönöm a válaszokat, megszenvedtem vele, de sikerült!

(#10718) top3


top3
tag

Sziasztok .
Most jár le az AutoCad lt éves licencem .
2 d tervezésre milyen alternativát ajánlanátok /lehetöleg min.azonos szinvonalon/ ?

(#10719) rgqjx válasza top3 (#10718) üzenetére


rgqjx
aktív tag

(#10720) top3 válasza rgqjx (#10719) üzenetére


top3
tag

Kôsōnōm , átnézem a linkelt progikat .
Főleg 2d digitális térképek kezelése a vonal , korábbi alternativa -cadian - nagy állományok alatt sokszor lehalt . Acad lt jól teszi a dolgát , csak az árai is piacvezetőek .

(#10721) rgqjx válasza top3 (#10720) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Bár nem közvetlen a kérdésedhez kapcsolódik, de hamár térképezel, akkor érdemes itt is alaposan szétnézni.

Itt a Ph!-n is van Autocad topic, ha esetleg valami oda való kérdésed lenne.

(#10722) Agent T válasza top3 (#10718) üzenetére


Agent T
tag

A DraftSight-nak volt régebben egy regisztrációhoz kötött, de teljesen ingyenes és teljes értékű rajzolóprogramja, ami 99%-ban olyan mint az AutoCad.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#10723) tisvol válasza Imilenni (#10704) üzenetére


tisvol
aktív tag

Értelemszerűen a következő verzió tér el a legkevésbé az előzőtöl. A nagy (kinézetbeli) változás, az új Ribbon menü már a 2013-ban is megvolt. Annyit ne felejts el, hogy visszafelé nem kompatibilisek a verziók. Egy 2016-ben készített fájlt, nem fogsz tudni (egy az egyben) beolvasni az iskolai verzióval.
A három éves liszensz szerintem így is meg lesz. De telepítsed fel, eztán meglátod a lejárat dátumát.
(Én már rég nem vagyok iskolás, de az az iskolai regemmel még mindig le tudom tölteni a legújabb verziókat, és használni is tudom őket, nem csal 30 napig.)

Üdv:T.

(#10724) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy Solid Edge-ben vagy egy szerelésem amely kb 60 alkatrészből áll. De pár alkatrésznek meglváltoztattam az elérési útját és ezért a szerelésben nem tudja megjeleníteni a program. Hogy tudok új elérési utat adni az egyes alkatrészeknek?
Köszönöm 😊

(#10725) Kicsipampam válasza Doctor46 (#10724) üzenetére


Kicsipampam
tag

Hogyan változtattad meg? Átmozgattad másik könyvtárba? Revíziókezelővel nyisd meg a szerelést és ott adj új elérési utat ezen alkatrészeknek.

[ Szerkesztve ]

(#10726) Doctor46 válasza Kicsipampam (#10725) üzenetére


Doctor46
csendes tag

Meglváltoztattam az egyik mappa nevét és úgy már egyből kiadta hogy nem találja az alkatrészeket.

(#10727) Kicsipampam válasza Doctor46 (#10726) üzenetére


Kicsipampam
tag

9638-as hozzászólónál ilyen jellegű probléma adódott. Olvasd el ott is találsz még két módot a javításra, de a revision manager lesz a te barátod.
Legközelebb, ha ilyet akarsz tenni, akkor a rev. managerrel tedd, mert az az eszköze, minden csatolást és hivatkozást is visz magával helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#10728) blountex


blountex
senior tag

Aki ilyen 3D-s tervező szakmában akar elhelyezkedni, annak mik a feltételek?
Van egy CAD/CAM szakmám, és tanultam is Inventort, de nem tudtam ezzel a programmal elhelyezkedni, függetlenül attól hogy vannak rajzaim vagy nincsenek. YT-n elég sok ilyen videó van...
Egyes helyeken azt olvastam főiskola lenne célszerű. Egyéb ötlet/tanács?

[ Szerkesztve ]

(#10729) flashpointer válasza blountex (#10728) üzenetére


flashpointer
őstag

A program csak egy eszköz, a séfnek sem elég hogy van egy jó konyhája.

(#10730) kpityu2 válasza blountex (#10728) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez körülbelül olyan mintha azt mondanád: Tanultam Excel-t kezelni, mégsem tudtam ezzel a programmal elhelyezkedni.
Szóval két út van: szaki leszel vagy mérnök. Ha szaki, akkor CNC forgácsoló, gépkezelő, programozó szakiskola az út. Ha mérnök, akkor főiskola gépészmérnöki képzés.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10731) blountex válasza kpityu2 (#10730) üzenetére


blountex
senior tag

Nézzük azt az oldalát, hogy egy Excelnél több a lehetőség elhelyezkedés szempontból pl logisztikus stb. mint az én esetemben, mert ezt a programot nem sok helyen használják.
Szaki... Bp-n kb. két helyen tanítottak CAD/CAM informatikusi képzést, én a jobbik helyre jártam Ganz Ábrahám, de a tanár kb. szart sem mutatott ezalatt a két év alatt értem itt azt hogy egy munkadarabot sem készítettünk el, csak bemutatta hogy kell felvenni a nullpontot. (Y) ja és ezt a képzést leredukálták 1 évre miután elvégeztem.
Nem az van, hogy akkor tanuljuk a CAD-et, meg a CAMet, van még ezer más tantárgy mellé mint matek, infó, projektmenedzsment amitől a hajamat is kitéptem semmi szükség nem volt rá tele baromsággal nem vállalkozó akarok lenni és még sorolhatnám.
Meg is húztak, de aztán sikerült nehezen letenni a szakmát, mint OKJ, csak sajnos ezzel nem értem el sok mindent, mert ha van is olyan álláshírdetés mindenhova 1-2 éves tapasztalat kell... ez inkább CNCre vonatkozik.
Nekem a tervezési vonal jobban fekszik mint a CNC és mivel így ezzel a papírral ebben a formában nem tudok elhelyezkedni, így akkor valószínűleg gépészmérnökire kellene jelentkeznem azon belül is tervezés felé, bár ahogy hallottam ennek is sok féle ága van.

[ Szerkesztve ]

(#10732) #06658560 válasza blountex (#10731) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hétfőn lesz időm részletesen foglalkozni a kérdéssel, ha addig türelmes leszel.

(#10733) blountex válasza #06658560 (#10732) üzenetére


blountex
senior tag

Rendben, én ráérek :)

(#10734) kpityu2 válasza blountex (#10731) üzenetére


kpityu2
őstag

Részvétem. Sose értettem mi ez a CAD/CAM informatikus. Hogy ismersz nagyjából egy CAD programot? Ok, de mire használod?
Terméket tervezel? Kinek? Szerszámot tervezel? Nem értesz se a fröccs, se a kivágószerszámok tervezéséhez. CNC programot írsz? Nem ismered a gépeket és a megmunkálást.
Max egy nagy cégnél a régi papírdokumentációt rakhatod gépre. Melyik cég fog ezért embert felvenni?

A program csak egy eszköz, mint a logarléc. Ahhoz is érteni kell, de attól még nem tudsz hidat, épületet tervezni, felépíteni. Szóval ezt a hiányosságot kell pótolnod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10735) blountex válasza kpityu2 (#10734) üzenetére


blountex
senior tag

Pont az elöző hozzászólásodban írtad le.
Ez az OKJ-s szakma, gyakorlatilag 2 szakmából áll. Én sem értem miért rakták egybe, talán mert jobban hangzik. Ritka az olyan ember aki egy alkatrészt is tervez és hozzá megírja a programot valamint legyártja CNC géppel.
Tény az, hogy a cégek 1-2 éves tapasztalatot várnak el, de kérdem én mire fel egy pályakezdőnél ezen a területen..., mert ahhoz hogy ismerd a gépeket (rengeteg féle van) a szerszámokat mit/mire használj, ahhoz tapasztalat kell, és még az sincs hogy elmehetsz egy céghez ingyen dolgozni hogy tapasztalatod szerezz. Ez valahol érthető, mert itt jelen esetben milliós gépekről beszélünk és ha egyszer valamit benézel, és elbaszod a gépet akkor életed végéig törlethetsz... jó buli. Na és ezek a gépek nagyrészt 0-24h-ban működnek szóval általában 3 műszakos munkarend, ez sem egy olyan jó álom.

Nézd ilyen szempontból írhatom azt hogy az Excel is csak egy eszköz. Tudom használni? Igen, de tudom hogy kell pl kiszállításokat készíteni egy raktári munkánál? Nem, de ezt megtanítják.

[ Szerkesztve ]

(#10736) kpityu2 válasza blountex (#10735) üzenetére


kpityu2
őstag

Szerintem fordítva látod a dolgot. A szakmát kell tudnod, és a szoftvert megtanulhatod a cégnél. Különösen mivel mindenhol mást használnak. Az Exceles hasonlatnál: ha értesz a logisztikához, ismered a folyamatot, akkor mindegy hogy Excelt, Lotus Symphonyt vagy akármit használnak, azt a helyszínen megtanulod.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10737) kpityu2 válasza blountex (#10735) üzenetére


kpityu2
őstag

Kifutottam a szerkesztésből.
Persze egy programot ismerned kell, azzal prezentálod hogy értesz a számítógépes tervezéshez, de az csak egy minta. Minden cégnél mást használnak, de tudják hogy ha egyet ismersz, akkor a többivel is elboldogulsz. Éppen azért mert a szakmai alapok megvannak. De ez nem az, hogy adott szoftveren hova kell kattintani.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10738) #06658560 válasza blountex (#10733) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na itt vagyok.
Pontosan nem ismerem a tananyagát annak, amit végeztél, de az itteni zanzásított leírás szerintem teljesen helytálló. Ugyanis OKJ-val nem motorfejlesztő lesz az Audinál, az OKJ célja eleve a kisebb cégek igényeinek kielégítése lenne. Ahol pedig mi szokott lenni? Üdvözlöm Mihály a cégnél, én vagyok a főnök, az üzletkötő. Van ezen kívül a bérszámfejtő-titkárnő feleségem, Béla a gépkezelő, valamint még hárman, velük később találkozik.
Egy ilyen cégnél ha van egy feladat, teszem azt egy mart alkatrész tervezése, összesen három példányban legyártása, esetleg kicsit komolyabban hegesztés, s összeszerelés. Van egy ember, akinek meg kell terveznie, anyagot kell felhajtania, a folyamatot is ki kell dolgoznia, szerszámot tervezni. nem az lesz a fontos, hogy mindenhez tökéletesen értsen, de meg kell tudni csinálni jól a munkát. Szoftver pedig valami ingyenes, esetleg nem legális, vagy alig ismert fordulhat elő.Vagy a delikvensnek kell vinni.
Nagy cégek, amelyek rendesen foglalkoznak tervezéssel, akár gyártási folyamat, akár tervezés oldalán, majd megtanítják a szoftvert, nekik a megfelelő szemlélet és gondolkodás a fontos.

Ha nagyon úgy állsz, tudok esetleg két céget is, ahol lehet valamit kezdeni, ha írsz privát, tudok kontaktot adni hozzájuk- egyik Szentesen, másik pesti mérnökiroda. Utóbbinál nagyon fontos a megfelelő gondolkodás és szemlélet. Szoftvert tanítanak.

(#10739) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Tudtok neten elérhető gépipari rajzgyűjteményt?
Olyasmire gondolok, mint az Ocskó-féle Gépjárműtechnikai Szakrajz

Kellene nekem egy 20-25 különböző alkatrészt tartalmazó összeállítási rajt darabjegyzékkel, amiről szerelési családfát és grafikus szerelési vázlatot tudok készíteni. Lehetőség szerint nem túl bonyolult.

Előre is köszi!

(#10740) Poolip


Poolip
csendes tag

Sziasztok!

Catiához szeretnék egy kis segítséget kérni. Rajzoltam egy fogaskereket aminek elég sok foga van és a fogai egyenként is több ívből állnak. Most szeretnék egy másik alkatrészt rajzolni ami a fogaskerék kontúrjából indul ki, csak el van tolva egy kis távolsággal. A problémám ott van, hogy eltolásnál végig kell klikkelni az összes kis görbét ami a fogaskereket alkotja és az nagyon sok darabból áll. Nem lehet valahogy úgy megoldani, hogy a görbét egyesítem és utána egy utasítással ez egészet eltolom? Vagy hogy lehetne ezt hatékonyan megoldani?

(#10741) #06658560 válasza Poolip (#10740) üzenetére


#06658560
törölt tag

De.
1 Generative shape Designban extract a görbéken, majd join.
2 Vagy join, azon belül jobb klikkel extract.
3 Vagy gyártasz egy felületet a görbékből, aztán tangenciális folytonossággal leveszed az élét két végpont között.
4 Vagy egy sketchbe levetíted a kellő darabokat.
5 Mivel van úgyis tested, arról join-extract a kellő felületeket, aztán elmetszed egy síkkal.

(#10742) #06658560 válasza ben11 (#10739) üzenetére


#06658560
törölt tag

A klasszikus Szerkesztési Atlasz nem jó?

(#10743) Poolip válasza #06658560 (#10741) üzenetére


Poolip
csendes tag

Köszi a megoldásokat!

Most első nekifutásnak egyből egy másik probléma jött elő. :-)
Átvetítem Sketch-be a fogaskerék kontúrját, majd ott offset-el sikerül is kis távolságra megrajzoltatni az új fogaskerék kontúrját viszont a régit törölni kellene. Mivel az átvetített kontúr is nagyon nagyon sok darabból áll és igen közel helyezkedik az offset-tel létrehozott vonalaktól így darabonként kell törölnöm. Valahogy nagyon jó lenne Sketch-ben egyesíteni a görbéket.

Eredetileg a fogaskereket PartDesing ban rajzoltam és így csak ez a Sketch beli megoldást tudtam használni. Azt látom most, hogy a Catiában nagyon sok lehetőség van aminek én a töredékét sem ismerem... :-(

(#10744) #06658560 válasza Poolip (#10743) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt konstrukciós elemmé teheted a nem kellő vonalakat. Másrészt csinálhatsz olyat arra, ami kell, hogy output geometry, s akkor ki kerül. Ott még kell egy join neki és jó is. Ha sok vonalat akarsz kezelni, akkor a sketchben jobb gomb egy neked kellő vonalon/görbén, a helyi menü legutolsó pontja ami almenüt nyit, majd azon belül az auto search. De ez a pontokat is kijelöli, amik a görbékhez tartoznak és végig meg, amíg konstrukciós vonalba, vagy a görbe végébe nem ütközik.

(#10745) Poolip válasza #06658560 (#10744) üzenetére


Poolip
csendes tag

Szuper! Ezzel az autosearch-el már megoldódott minden. Köszönöm!

(#10746) perfag válasza ben11 (#10739) üzenetére


perfag
aktív tag

amit keresel
Házkötő: Termék törzsrajzok kirészletezési feladatokhoz
pár éve még le lehetett tölteni a gt3.bme-ről

(#10747) #06658560 válasza Poolip (#10743) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Eredetileg a fogaskereket PartDesing ban rajzoltam és így csak ez a Sketch beli megoldást tudtam használni."

Édes mindegy, miben hozol létre valamit, más modulokba van átjárás. Part és Part között már macerásabb, de ott is, modultól függetlenül.

(#10748) Poolip válasza #06658560 (#10747) üzenetére


Poolip
csendes tag

Hát, jó kis szoftver ez a Catia, nagyon szimpatikus.
Most hogy van egy két bonyolultabb rajzom és Sketch-ben "offset"-et használok, akkor elképesztően lelassult. Gondolom állandóan ki akarta számolni az eltolt rajzot ahol épp az egerem állt. Ezt az animált, folyton kirajzolást ki lehet kapcsolni valahogy?

(#10749) #06658560 válasza Poolip (#10748) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt nem tudom. Holnap tudok utána nézni.

(#10750) #06658560 válasza Poolip (#10748) üzenetére


#06658560
törölt tag

Talán így. viszont erősen gondolkodom, hogy nagyon nem hatékony és praktikus módot választottál a probléma megoldására.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.