Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) SSJPeter válasza losi73 (#5250) üzenetére


SSJPeter
őstag

Várjunk csak...azzal a driverrel nekem is szar volt...Metro például már menüben síkra fagyott.
Úgyhogy még mielőtt temetnéd a kártyát nézd meg a 257.15-ös bétával.
Nekem eddig az vált be legjobban.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5252) gbors válasza Stirbi (#5241) üzenetére


gbors
nagyúr

az 5850 és az 5870 között van a 470-es, és ahogy A.tessz is írta, ebben a kategóriában messze nem csak a teljesítmény a fontos.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5253) tzsolesz válasza gbors (#5252) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mire gondolsz? Fogyasztás? Zaj? Melegedés?

(#5254) Abu85 válasza losi73 (#5250) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy hardveres, vagy kompatibilitási probléma áll fenn. A fagyást az energiagazdálkodás idézi elő, ez megterhelő a kártyára és a gépre nézve is. Néhány alaplap alkalmaznak a PCI Express linkre is energiagazdálkodást. A kompatibilitási hibák zömét ez okozza. Érdemes a BIOS-ban ezt kikapcsolni. Ha ilyen beállítás nincs, vagy nem szűnik meg a probléma, akkor nagy az esélye, hogy a kártyával van a hiba. Ki kell próbálni egy másik gépben. Ha ott is gond van, akkor mehet a csere. Persze már az alapesetben is érdemes a csere felől érdeklődni, mert a kompatibilitásra nem mindig van gyógyír.
Minden mérést bármiféle tuning nélkül csinálj, majd ha megvan a baj forrása, akkor vissza lehet emelni az órajeleket. Addig is érdemes kizárni a nyilvánvaló lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5255) SSJPeter válasza Abu85 (#5254) üzenetére


SSJPeter
őstag

Attól még azért kipróbálhatja egy másik driverrel ha még nem tette volna meg eddig...nem áll semmiből.

tzsolesz:
Figyu már én a az Ati topicban egyszer hoztam szóba az nvidia-át és elzavartak a p..csába.
Még azt is elzavarják akinek a saját kártyájával van gondja.
A mondandódat erről a témáról oda írjad légyszi.

szerk:
Azzal a driverrel nem csak nekem volt problémám már...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5256) Abu85 válasza SSJPeter (#5255) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kipróbálhatja, de másnál működik az utolsó WHQL-es driver, így nála is működnie kell. Ha nem megy, akkor az már alapból valami egyedi hibára utal. Ha konkrétan a driverrel lenne gond, akkor már sokan jelezték volna a problémát, de ez még nem történt meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5257) Stirbi válasza tzsolesz (#5253) üzenetére


Stirbi
addikt

fogyasztás ban és hőben is az ati a győztes sztem :)

mondjuk nekem is inkább a geforcek jönnek be :C konkrétan: ez

[ Szerkesztve ]

(#5258) SSJPeter válasza Stirbi (#5257) üzenetére


SSJPeter
őstag

"fogyasztás ban és hőben is az ati a győztes sztem"

Ha lenne ilyen verseny de nincs.

Let’s go Brandon!

(#5259) losi73 válasza A.tessz (#5245) üzenetére


losi73
senior tag

üdv na igy mindha jó lenne, constant voltaget bekapcsoltam kb 20p nincs fagyás de még tesztelem :F

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#5260) gbors válasza Stirbi (#5257) üzenetére


gbors
nagyúr

ezek a különbségek ebben a kategóriában marhára nem számítanak. ellenben ott van az nVidia oldalán a jobb drivertámogatás (mikroakadás aaaarrrrggggh), és a szélesebb körű extra szolgáltatások.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5261) losi73 válasza Abu85 (#5254) üzenetére


losi73
senior tag

üdv az alap lapom egy DFI lanparty dk x48-tr2s és ezt hogy találom meg mármint angolul hogy szol?::Néhány alaplap alkalmaznak a PCI Express linkre is energiagazdálkodást. A kompatibilitási hibák zömét ez okozza. Érdemes a BIOS-ban ezt kikapcsolni? :B

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#5262) losi73 válasza SSJPeter (#5255) üzenetére


losi73
senior tag

hali driver csere bere volt azzal kezdtem.

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#5263) SSJPeter válasza losi73 (#5262) üzenetére


SSJPeter
őstag

Akkor bocs.
Csak azért mondtam mert nekem is kifagyott azzal a driverrel kék halállal egyszer windowsban is.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5264) tzsolesz válasza SSJPeter (#5255) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne Te mond már meg hogy hová írogassak jó? :U Légy szíves ne válaszolj a kommentjeimre többször, ha megkérhetlek OK? ;)
Nem ATI témájú volt a kérdés, hanem globálisan a csúcskártyákkal kapcsolatos.

[ Szerkesztve ]

(#5265) pszihó válasza SSJPeter (#5239) üzenetére


pszihó
aktív tag

Bocsi, hogy 1 z betüt véletlenül oda irtam.
Te soha nem vágtál ki egy szövegből egy mondatot, amit átszereksztettél és ott maradt 1 z betü?
Ha a HD-t kivágod az 5870 elöl akkor az az névelő jó lett volna igaz?
A feltett kérdére irhattál volna, de unatkozol és kötekszel, már látom rád szoltak mások is. Nehogy ki bannoljnak

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#5266) SSJPeter válasza pszihó (#5265) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nem kötekszem csak azért írtam amit írtam mert tudom egy ilyen kérdés után mi fog jönni.
HD 5870 vs. Geforce 470 harc és anyázás.
Sőt inkább fermi vs. cypress.
Volt itt már épp elég ilyen,nem kell több.
Amúgy a kérdésed nem vonatkozott semmire és már benne is volt a válasz.
És direkt nem írtam rá semmi konkrétat mert bármit írtam volna úgyse lett volna jó.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5267) Stirbi válasza gbors (#5260) üzenetére


Stirbi
addikt

persze, igen a cuda, hpysX és egyéb nyalánkságok :), teljessen egyet értek veled :K

SSJPeter-a hőmérséklet sztem azért fontos ,mert pl mostanság sok 8800as geforce hal el, és pedig az még ma is jo kártyának számit, és arra jöttek rá sokan ,hogy az állando magas hőmérsékletük miatt fáradtak el az alkatrészek rajtuk, de persze ez kiküszöbölhetö egy komolyabb hütövel :K

[ Szerkesztve ]

(#5268) Gerisz válasza gbors (#5260) üzenetére


Gerisz
addikt

Most nem azért de aki a Furmarkot nézi egész nap az megérdemli.
A játékok alatt meg nincs!

(#5269) p87 válasza Cobrusz (#5249) üzenetére


p87
senior tag

Aha, még a régi P5k lapomban volt ez, nem lett semmi baja a kártyának.
Elvileg még 110Mhz biztonságos minden kártyának.
Muszáj voltam valami megoldást találni mert nagyon pipa voltam az NV-re a frissen vásárolt kártyával random naponta 1-2 szer beállt a kép és csak újraindítás segített.
Szerencsére ezt a megoldást megtaláltam a fórumokat böngészve.
Amint tehettem lecseréltem egy HD4890-re és hopp el is tűnt ez a hiba, én NV-ből nem kérek többet.

(#5270) SSJPeter válasza Stirbi (#5267) üzenetére


SSJPeter
őstag

Mondjuk ebben lehet az is benne van,hogy a 8800-as szériát talán nem tervezték magas hő főkon való üzemelésre...mert amikor e-mailt írtam az EVGA supportnak kérdezvén magas-e a 88-90 fok a 88GT-nek azt írta igen max. 80 legyen...

De a fermit magas hő fokokra kellett,hogy tervezzék mert csak látták már a kiadás előtt,hogy melegszik a kártyájuk...sőt azt hiszem garanciát is vállalnak 105 fokig.

Na most nekem 70 és 85 fok között szokott lenni játéktól és szobahőmérséklettől függően,igaz én csak egy kicsit húzom és egyáltalán nem hangos.
Szerintem ez bőven jó ettől nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5271) Sárpac válasza SSJPeter (#5270) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Felejtsd már ezt a 105C fokot a kondik úgy kifexenek tartósan magas hőmérsékleten néhány ezer óra után hogy öröm lesz nézni ahhoz nem kell 105C fok sem bőven elég tartósan a 80 körüli!!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5272) SSJPeter válasza Sárpac (#5271) üzenetére


SSJPeter
őstag

Ezt majd meglátjuk...nálam lesz a kártya vagy 2 évig kb. úgy tervezem.
Ha kifekszik legfeljebb vissza adom gariba.

Mellesleg a másodlagos gépemben még mindig egy 8800GTS üzemel és hát az már megvan több mint 3 éve és mindig 80-82 fok körül van játékban..húzom is és még simán működik.
Sőt még idle-ben is 60 fok.
A fermi meg csak 45.

Arról nem is szólva,hogy 80 körül vagy fölött csak: AVP,Metro,COD meg ilyen játékokban van.
A többiben 80 alatt.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5273) gbors válasza Gerisz (#5268) üzenetére


gbors
nagyúr

ha a mikroakadásra gondolsz, nekem a just cause 2-ben az összes Radeon csinálta, amivel próbáltam.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5274) A.tessz válasza Sárpac (#5271) üzenetére


A.tessz
senior tag

105 fokon soha az életbe nem megy , én 1100 mv on használom és 81 fokokra megy fel , nem hiszem , hogy ez probléma lenne régen is volt vga ami magasan ment soha nem romlottak el, tehát tévhitekre ne alapozzatok!

(#5275) JColee válasza A.tessz (#5274) üzenetére


JColee
őstag

És a nyák nem melegszik fel annyira, minta gpu.

(#5276) SSJPeter válasza JColee (#5275) üzenetére


SSJPeter
őstag

Na ez az,az csak 65 fokos max. legalább is ezt mutatja az afterburner de simán meg is lehet fogni nem gáz.

Let’s go Brandon!

(#5277) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Ezt az új 258.19-es driver-t próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5278) losi73


losi73
senior tag

hali na semmi nem sregitett,csak az hogy az msi afterburnerben a core volteg 9.25-röl 9.35 raktam,gondolom ez nem gáz.

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#5279) SSJPeter válasza losi73 (#5278) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nálam 0.875-0.887-0.975 a három lépcső.
Vagyis 975-ön van az afterburnerben úgyhogy akárhogy is a 935 nem lehet sok.
De akkor tényleg szar az a power play...túlságosan visszaveszi a feszt akkor,szerintem ezzel le lehet gariztatni.
Ugye 0.1V-ot vesz vissza,tehát neked akkor 0.835-re veszi vissza a legalacsonyabb fokozaton és akkor ezek szerint az kevés.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5280) pszihó válasza SSJPeter (#5266) üzenetére


pszihó
aktív tag

Egyik oldalon se vagyok "fan".
Vásárolni szeretnék.
Ez a kettő közt fogok választani.
A sok teszt elbizonytalanitott.
Nvidia ezért az Ati azért jó.
Gondoltam ir valaki valamit ami elmozditja a mérleg serpenyőjét.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#5281) A.tessz válasza pszihó (#5280) üzenetére


A.tessz
senior tag

Számít az is mire használnád? MIlyen játék azok között is van különbség a támogatottságok között!

(#5282) SSJPeter válasza pszihó (#5280) üzenetére


SSJPeter
őstag

Jó hát akkor bocs,azt hittem másért kérdezted...szoktak ilyet csak úgy megkérdezni itt.
Biztos írnak valamit de szerintem akiknek ilyen kártyájuk van azoknak a nagy része már nem is ír ebbe a topicba.

Én annyit tudok elmondani,hogy azon kívül,hogy a Metroban vissza kellett vele vennem 100mhz-vel a rendszer tuningot nincs problémám a kártyával.
A 197.41-es drivert kivéve semmilyen driverrel nem tapasztaltam laggolást sehol...vagy nem veszem észre...ami nem valószínű.
A melegedés nem probléma egy jó házban a zajszint meg átlagos...nem túl magas.
A sebesség full grafikán 1680x1050-ben csak a Metro-hoz kevés.(de ott is csak -DOF)

A HD5870-ről az egyik tulajtól azt hallottam,hogy szinte semmivel nem gyorsabb a GTX 470-nél és ahol gyorsabb lenne ott meg laggol,persze ezt nem tudhatom mert nem tapasztalatból beszélek ahogy az ide írkáló Ati tulajok sem tapasztalatból beszélnek a fermivel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5283) pszihó válasza A.tessz (#5281) üzenetére


pszihó
aktív tag

GTA 4
Grid
COD 4; 5; 6

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#5284) vzsryl válasza pszihó (#5283) üzenetére


vzsryl
nagyúr

GTA4-ben a GTX470 gyorsabb, viszont GRID-ben és a COD-okban a HD5870. De amilyen különbségek vannak köztük, az szinte nem számít semmit.
Helyedben nem ez alapján dönteném el.
GTX470: jobb driver, több extra (PhysX, CUDA)
HD5870: gyorsabb, kisebb hőtermelés, (és a 2GB-os verziók nagy felbontáson néhány játék alatt adnak némi pluszt, pl: GTA4 híres a memóriazabálásról.)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5285) Landon


Landon
őstag

Üdv mindenkinek,

Ha minden igaz hétfőn hosszú, hosszú évek után ismét nV klubtag leszek. :) Nagyon kíváncsi vagyok... zotac gtx480amp! a kiszemelt. Remélem nem csináltam rossz döntést a váltással... természetesen nem teljesítmény beli gondjaim voltak hanem a driverekkel és a minden új játéknál való gondokkal /kis túlzással/ lett tele a hócipőm... Meg javítsatok ki ha nincs igazam de nekem az az érzésem, hogy a PhySUX-os játékoknál (meg egyéb nV effektekkel pakolt játékoknál enhanced cloth effect etc) néhányszor tök mindegy mit tettem akkor is rosszabbul futott hiába volt relative erősebb az ati vga-m (még anno 4870nél). Plusz a megmagyarázhatatlan mikroakadások etc. Nos ez mind ide vezetett. :) Rettentő kíváncsi vagyok... olvastam vagy 5 review-t a vga-ról biytosan és azok alapján elég sokat várok. 480-nál egyedül ez a zotac amp az egyetlen ami képes normális hőmérsékleten menni... Érdekes lesz a dolog, senkinél /pontosabban szolva eddig egyetlen egy embernél/ nem láttam még AMD-s gépben nV VGA-t. :) Egy Core i7-essel biztosan x pontal többet kapnék 3dmájerben de ez érdekel a legkevésbé. Nem volt gondom a 5870él CPU limit téren csak nem lesz itt sem. :) Az árak mehetnének lejebb dehát a közelben sincs semmi ami most lenyomja... épp azt néztem h amikor bejött az 5970-es 145-150e körül volt. Most durván 170-180. Félelmetes... A 480 annyi mint volt anno a 5970. Néztem hátha a közeljövőben jön a 485 de nem igazán.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5286) Sárpac válasza Landon (#5285) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Miért nem vártál még 2-3 hetet aztán idahaza is kapni lehet majd az egyedi hűtős verziókat. Pl. zalman nagyon durván hűt 70C furmark alatt gtx480-al. Vagy a gigabyte duplaventise OC alatt is 66-70C GTX470-nél. Vagy Galaxy szintén zenész!
Vapor után ha érzékeny vagy a hangra rendesen fel fogja baxni az agyadat nyáron a hűtés süvítése!:)

Jaa most látom AMP akkor jó döntés!!!
Honnan?:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5287) Landon válasza Sárpac (#5286) üzenetére


Landon
őstag

Hang nem érdekel. :) Hőmérséklet viszont fontos. :D iPon. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5288) Abu85 válasza losi73 (#5278) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor az egyértelmű, hogy kártyahiba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5289) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Tegnap ki lett próbálva a GTX465@470-es módszer. A kártya nem lett jó. Rószaszín\zöld csíkok jelentkeztek rajta.

(#5290) A.tessz válasza HaZsolt (#5289) üzenetére


A.tessz
senior tag

Uh meghalt végleg?

(#5291) A.tessz válasza Landon (#5285) üzenetére


A.tessz
senior tag

Msi afterburnerrel érdemes állítanod a venti profilt idle ban , elég sok helyen olvastam hogy hangos 2d ben! Majd legalább elsőkézből informálodhatunk , hogy igaz e az infó :D

(#5292) RI/OS


RI/OS
őstag

Az a szánalmas, hogy eljutottunk oda, hogy az alapján kell vga-t venni, hogy mivel játszol.

(#5293) HaZsolt válasza A.tessz (#5290) üzenetére


HaZsolt
őstag

Nemhalt meg. Jó lenne GTX470-nek is, akit nem zavar a rózsaszín\zöld kép. Vissza lesz téve a GTX 465-ös BIOS és minden a régi lesz.

(#5294) cwn válasza RI/OS (#5292) üzenetére


cwn
tag

szerintem nem az alapjan kell

az nvidia cuda alatt ketszer gyorsabb, persze elkepzelheto hogy meg lesz egy generacio amig a programok gpu-n futnak majd
de amugy is a driver meg a rohatt mikroakadasok miatt csak nvidia johet szoba

(#5295) Abu85 válasza cwn (#5294) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor miért panaszkodnak, NV-sek, hogy akad a CS, amikor NV kártyájuk van? Édes álomvilágban élsz. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5296) A.tessz válasza Abu85 (#5295) üzenetére


A.tessz
senior tag

Mondjuk talán azért mert gf 6 os szériával tolják, milyen kártyán akad a cs , most őszintén?

(#5297) Abu85 válasza A.tessz (#5296) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link]
Csupán arra akartam célozni, hogy nincs tökéletes program. Aki azt hiszi álomvilágban él. :) Értem, hogy elfogytak a GeForce mellől tényszerű érvek, de legendákat nem kell kreálni. Alapvetően jelentősége sincs, mert megbélyegeznek, hogy fan vagy.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5298) A.tessz válasza Abu85 (#5297) üzenetére


A.tessz
senior tag

Hány hasonló linket , videót mutassunk neked Ati kártyával? :) :) :)
Szerintem ha valaki legendákat kreál az pont te vagy az ilyen 1 hsz es bizonyításokkal , de lehet hogy csak én gondolom így!

[ Szerkesztve ]

(#5299) Abu85 válasza A.tessz (#5298) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerinted én nem tudnék több hsz-t linkelni. :))
A lényeget lenne érdemes látni. Álomvilág nem létezik, így nincs tökéletes szoftver. Hinni lehet benne, sőt érdemes is, mert ez a hit lényege.
Én nem hiszek a tényekkel nem alátámasztható dolgokban, neked sem ajánlom, de nyilván nem kötelező megfogadnod a mondandóm.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5300) A.tessz válasza Abu85 (#5299) üzenetére


A.tessz
senior tag

Látom a lényeget ebben a topicban egy olyan ember osztja az észt, aki eddig max látott olyat aki elment olyan mellett aki gtx 4xx szériás kártyát használ!
Tehát nehezen fogsz akármiröl is meggyőzni, mert elég nagy különbség , hogy te papolsz az új geforcokról, én meg minden nap használom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.