Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) cyberkind válasza Cyberpunk (#8000) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez így van, de az AMD sokkal közelebb került ehhez a címhez is ! ;]

Paranormal Cocktivity

(#8002) gbors válasza cyberkind (#7999) üzenetére


gbors
nagyúr

miért, Te tudod, mennyit fog tudni a 6970? szerintem megalapozatlan feltételezések alapján ne kezdjünk gyászindulót fújni - jelenleg egyértelműen a GTX580-ban van a leggyorsabb GPU. (és btw. amennyivel az 5970 gyorsabb, amiatt már tényleg nem érdemes a multi-GPU-val szarakodni).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8003) cyberkind válasza gbors (#8002) üzenetére


cyberkind
félisten

A 3DMark Vantage-ban 24.000-ret kap, ami nem sokkal kevesebb mint az 580-é !
Valóban az 580-ban a leggyorsabb GPU, csak az a kártya 4 napos vagy mennyi, amíg az 5970 kb 1 éves, ez azért nem mindegy ! :K
A multi GPU-nál nincs jobb, márpedig 1 db 580-as kevés, min. 2db kell, hogy lehessen full-on játszogatni !
"5970 gyorsabb"
Különben is ez a lényeg, kb. 1 éves kártyától ! :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8004) BeLucZ válasza cyberkind (#8003) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ekkora hülyeséget, 1 db 580 is elég mindenre, nem hogy 2! Ha csak nem 2560x1600ban játszol 200x-os élsimitással! Hát azokban a tesztekben amiket én néztem ott veri az 5970-et, és egyértelmű hogy az 1 gpus karit éri meg választani!De ahogy néztem 580, 6970,5970 egy szint, fej-fej mellett!

(#8005) cyberkind válasza BeLucZ (#8004) üzenetére


cyberkind
félisten

Metro2033-ban egyedül, full hd-ban, full-on elhasal !
Itt van
1920x1200, 24.7, ez már kevés, ha feljebb megyünk még kevesebb, mekkora hülyeség !!!!!!!!! :W

Paranormal Cocktivity

(#8006) Gaboman válasza BeLucZ (#8004) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Persze hogy elég mindenre a GTX580, az 5970 valamivel jobb teljesítményt nyújt a legtöbb helyen de ugye az multi GPU.
Egy gpus kártyák között az NV nagyon veri a mezőnyt.
Bár jelenleg már a CF és multi GPU kártyákkal sincs semmi gond.

cyberkind Jó de az 5970is elhasal rendesen, a metró külön kategória, még egy GTX580 SLI is képes lenne diavetítésre kényszeríteni, nem ezzel a játékkal kellene méricskélni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#8007) cyberkind válasza Gaboman (#8006) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy nv-s játékban mit vársz ? Persze hogy elhasal az 5970, az 5870+5970 CFX-ben nem tudom, de most hogy írok lehet hogy fel is teszem !
Mitől nem ezzel kéne, az nv megint csináltatott egy játékot magának, akkor méricskéljünk ezzel !

BeLucz
De igazam volt, hogy egy 580-as kevés ! :P

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8008) Dano58 válasza cyberkind (#7999) üzenetére


Dano58
tag

Jövőre tekintve pedig jobb választás az 580, tesszellációban magasan veri az amd-ket.

(#8009) cyberkind válasza Dano58 (#8008) üzenetére


cyberkind
félisten

Nézd meg ezeket a képeket !
GTX 480
5870
A térképet nézd ! :K
Az 5870-en tűéles a kép, amíg a 480 szépen elmossa a képet, így könnyű jobb-nak lenni ! :K
A teszt is itt van !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8010) Gaboman válasza cyberkind (#8007) üzenetére


Gaboman
nagyúr

5970+5870 anyám, mihez nem elég egy 5970?
Most őszintén nem szőrszálhasogatásként te játszani szeretsz vagy FPS bajnok vagy inkább, mert kötve hiszem hogy észreveszed a különbséget a játékok 90%ban hacsak nem nézed közben az FPSt.
Meg aztán azon a rendszeren lehet igencsak nagyot bukni, ez sem egy ésszerű befektetés tudván a VGA piac árak hirtelen esését.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#8011) Dano58 válasza cyberkind (#8009) üzenetére


Dano58
tag

Ez csak 2 kép, itt ki lehet szúrni különbségeket, de ha játék közben is észreveszed, akkor marha jó szemeid lehetnek.

(#8012) NOD válasza cyberkind (#8009) üzenetére


NOD
senior tag

Ahogy párral ezelött irtad ez is amiböl linkeltél csak egy játék.

Amugy most néztem a 470 árakat... Nem semmi 59k körul vannak. Ilyen árfekvésben a 6870 ellen is jó:D

(#8013) cyberkind válasza Dano58 (#8011) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem az a lényeg hogy észreveszem-e (amúgy igen), hanem hogy, egy nv-s játékban az nv kártyákon, a kép mosott, életlen szar, amíg az AMD kártyáin tűéles a kép ! :K

(#8010) Gaboman
Full-on szeretek játszani, az hogy mennyivel megy, mindegy, csak ne legyen 25/30 alatt !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8014) Gaboman válasza cyberkind (#8013) üzenetére


Gaboman
nagyúr

5970el hol esik le 25-30FPSre, sehol, elég ha az összes kiadott tesztet végignézed, mindenhol Full HDban AAval lehet vele normálisan játszani.
Nem hinném hogy 2560x1600ban játszanál mert ezt egyedül oda érdemes venni, többihez túlzásnak tartom.
Felesleges pénzkidobás, főleg nem ennyi pénz amennyibe a kettő került.
Akkor már mellé egy Physxnek való kártyát és jobban kihasználod az NV által szponzorált fizikai játékok alatt is.
Mindenkinek más az igénye, én egy 5770CFel is eljátszanék FullDHDban azt 64ezerből megvan nem közel 200ból.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#8015) cyberkind válasza Gaboman (#8014) üzenetére


cyberkind
félisten

Aha, és az advanced dof-fal, meg 4xmsaa-val, már kevesebbre is ! :K
Te játszottál DX11 -ben ezzel a játékkal ? :F

Paranormal Cocktivity

(#8016) Gaboman válasza cyberkind (#8015) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Játszottam igen, tudom mire képes, de a te 5970+5870et is kinyiffantaná Fullon, egy szarul megírt játék, GTX580SLI-t is megeszi benne ami a tiedet is lenyeli keresztbe teljesítményre.
Ezen kívül melyik másik játék van még amivel nem tudsz rendesen játszani egy db 5970el?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#8017) A.tessz válasza cyberkind (#8013) üzenetére


A.tessz
senior tag

"hanem hogy, egy nv-s játékban az nv kártyákon, a kép mosott, életlen szar, amíg az AMD kártyáin tűéles a kép" Ez vicces....:P

[ Szerkesztve ]

(#8018) cyberkind válasza A.tessz (#8017) üzenetére


cyberkind
félisten

Vicces vagy nem, de ez így van ! :P

(#8016) Gaboman
Kimondta hogy nem hasalna el ? :F
Más játékot most nem tudnék mondani, de a többi játékban is van teljesítmény növekedés !

Paranormal Cocktivity

(#8019) A.tessz válasza cyberkind (#8018) üzenetére


A.tessz
senior tag

Maximum te hiszed azt , hogy így van....

(#8020) cyberkind válasza A.tessz (#8019) üzenetére


cyberkind
félisten

Bocs, de nem értem ezt ! :(

Paranormal Cocktivity

(#8021) gbors válasza cyberkind (#8018) üzenetére


gbors
nagyúr

ne kreáljuk már a legendákat... a mosottság a METRO-ban egy bug miatt van - ill. volt, mert azóta javították.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8022) Abu85 válasza gbors (#8021) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajnos nem javították. Kellett volna, de még mindig megvan. Egyáltalán nem foglalkoznak a játék supportjávól kijavították a játékmenetet érintő bugokat, és ennyi. :( Gondolom nem volt benne akkora pénz, hogy érdemes legyen a kötelezőnél többet befektetni a javításokba. Azt persze elvárják, hogy megvegyük a programot. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8023) Lacc88 válasza TTomax (#7973) üzenetére


Lacc88
senior tag

Az nem gyenge ... azért ne égesd le a kártyát . :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#8024) gbors válasza Abu85 (#8022) üzenetére


gbors
nagyúr

most megnéztem 1-2 helyen, nem látok különbséget a DX10-es és a DX11-es mód között...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8025) Abu85 válasza gbors (#8024) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a DX módokkal van a gond. Az AA hozza elő a problémát. Illetve az egész nagyon komplikált. A Fermi esetében sosem aktív a maximális részletesség. A Régebbi GeForce-oknál az AAA bekapcsolása jeleníti meg a homályt, míg a Radeonok ezt még jól kezelik, de az MSAA-ra már az AMD-k is elmosódnak. Ez akkora beállítás bug, hogy az már fáj. Egyébként az egész ott bukott ki, hogy tesztelés nélkül adták ki a játékot, mert az NV egy last minute módosításhoz ragaszkodott, amiért át kellett dolgozni a grafikát. Mivel a tesszellátor alkalmazása nem hozta meg azt, amit az NV kért, hozzákötötték az effekt bekapcsolását a legmagasabb shadow map szinthez, amit végül megnöveltek annyira, hogy a kártyák 1 GB-nál több memóriát használjanak. Ez a GF GTX 470-480-nak nem gond, de a Radeonok pont kifutnak, ami kicsit visszaejti az FPS-t. Emellett pár apróbb módosítást is elvégeztek a post process effekteken (valszeg itt lép be a baki), hogy tovább gyengítsék a Radeonok helyzetét. Persze ez GeForce-ot is negatívan érintette, de kevesebbet buktak sebességben. Ezt összegyúrták, és kiadták így a játékot. Később pedig rájöttek, hogy hiba van, ami pont a Fermit érinti a képminőség szempontjából negatívan. Nem viccből tanítják az egyetemen, hogy teszteld a progit, mielőtt kiadod. :D
Azt persze ne kérdezd, hogy miért állnak ilyen hülyén a fejlesztők a supporthoz. Gondolom nem sok pénz jött a játékból.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8026) Lauda


Lauda
félisten

cyberkind

Ha szepen megkerlek, elarulod miert kellett megint behozni ebbe a topikba is az ati flamet? Van eleg topik erre mar (mind nv-s), ahol lehet bizonygatni, milyen kiraly az ati kartya.

Koszonjuk!

Mielott felreertened, nem Veled van bajom, csak ezt ne itt, ha gondolod linkelek topikokat is a celra. :)

[ Szerkesztve ]

(#8027) cyberkind válasza Lauda (#8026) üzenetére


cyberkind
félisten

Itt indult, én csak válaszoltam a hsz-re ! :K
Talán már ezt sem lehet ? :O

Paranormal Cocktivity

(#8028) Lauda válasza cyberkind (#8027) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd vegig ujra az eszmefuttatasodat onnantol kezdve, majd olvasd el a topik cimet. Szerinted ez rendben van igy? :)

(#8029) cyberkind válasza Lauda (#8028) üzenetére


cyberkind
félisten

Nincs rendben :( , de azért van benne igazság ! :K
Egy kérdés a GTX580-ból nem terveznek 2 GPU-s megoldást ?

Paranormal Cocktivity

(#8030) Lauda válasza cyberkind (#8029) üzenetére


Lauda
félisten

Maradjunk annyiban, hogy mindennek megvan a maga helye, ennek velemenyem szerint nem itt van. :N

En meg nem hallottam rola, hogy terveznenek ilyet. :F

(#8031) TTomax válasza cyberkind (#7999) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze te már tesztelted is... :DDD

Ahh utána megnéztem még miket írtál,amúgy a tesztben a 24fps a minimum...merthogy én annyit mérek,25 alatt sosincs... de inkább 30-40 között mozog...gyönyörüen játszható egy 580-al fiziksz nélkül... jah és nem kell a karin húzni semmit... ;]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8032) gbors válasza Abu85 (#8025) üzenetére


gbors
nagyúr

azért ez egy elég vad sztori - nem tudok vele tényeket szembetenni vele, de remélem, nem veszed rossz néven, ha bizonyos részeit fenntartásokkal kezelem :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8033) Abu85 válasza gbors (#8032) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekem is kerekedett a szemem. Az nem ért váratlanul, hogy az NV trükközik, de hogy a saját kártyáinak a sebességét is feláldozza, csakhogy nagyobb legyen az előny a Radeonokhoz. :O Mindenesetre elég közeli a forrás, mert a Metrosok régen Stalkeresek voltak. Persze nem ezt kérdeztem meg, a GSC-s sráctól, hanem azt, hogy miért hagyták ott a TWIMTBP programot. Hát kb. ezekért az akciókért. A Clear Sky-t gyorsabb is lehetett volna, mert eleve belekészítették a DX10.1-es módot, de még tudtak volna rajta gyorsítani a Geometry Shaderekkel, de az NV nem engedte meg. A DX10.1-es mód persze egy patchel ki lett adva, amint lejárt a TWIMTBP szerződés. Persze ez már sokat nem segített a játékon. :(

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8034) NOD válasza cyberkind (#7999) üzenetére


NOD
senior tag

Városi legendaként voltak itt olyan hsz-ek annó az ati fanoktól hogy a 6870-en a 480at fogja verni, szal azért várjuk meg a végleges teszteket.

(#8035) TTomax


TTomax
nagyúr

úgy látom 950-eket mennek az 580-ak stabilan.... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8036) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Coolink 500 W-os táp van a gépben, szeretnék GTX 470re cserélni a 8800 GT-met, kérdés hogy a GTX-nek elég lesz-e a mostani táp, vagy váltanom kell?

(#8037) TTomax válasza KüLÖNc (#8036) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem bíznám arra a tápra...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8038) Dano58 válasza KüLÖNc (#8036) üzenetére


Dano58
tag

Én is nemrég váltottam le a noname 500W-s tápom, 8800GT-vel elboldogult, de a terveim között szerepel egy GTX470, arra már nem merném rábízni, így vettem inkább 1 Corsairt.

(#8039) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Hali!

A nagykertől visszakaptam a Giga 470-t, mert fagyott a gépem tőle, de náluk adott képet, holott nem ez volt a bajom...! Ma azt vettem észre Vantage alatt, hogy 16x@8x módba megy a kari, és teszt alatt folyamatosan ingadozott az órajel 400MHz- 700MHz között! Haverom gépében 1x sikerült elindulnia a rendszernek vele, utána be se töltött! :(

Mit csináljak? Kicserélnék egyáltalán... :F

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#8040) {Zodiac} válasza pottyantós (#8039) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Neked is meg másoknak is (akiknek ígértem) leírom a gtx465 procedúrámat, amiből végülis gtx470 lett:

465 működgetett, amikor akart, ha akart, akkor hasított, ha nem: fagyi, pixelesedés, stb, olyan volt, mint a kompatibilitás hiba, de abu85 mondta, hogy egy garanciáztatást megér. El is küldtem vissza, de kb egy hónapot ültek rajta, végülis visszaadták a pénzt, illetve lett belőle azonos áron egy gtx470, ami most (ma) került a gépembe. Jelenleg ott tartok, hogy 3dm2001se, 3dm2003, 2005, 2006, vantage és unigine heaven többször is lefutott hibátlanul. Most próbáltam gta IV-el és abban sem volt hiba.

Szóval bármi a hiba, garanciázzatok egyből, ne gondolkozzatok, ha meg visszaküldik, akkor pontos leírással küldjétek ti is vissza!!!!

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#8041) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.
Tegnap beléptem a klubba egy Gigabyte gtx 470-el.Még csak ismerkedek vele de tetszik :C .

Ez jó eredménynek számít?

(#8042) kpetyke


kpetyke
tag

Ebben a topicban előre tuom a választ, de azért megkérdezem.
GTX 470 vagy Radeon 6870?

mutathatnátok külföli teszteket is :D

(#8043) pottyantós válasza kpetyke (#8042) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Őszintén?

Én is a két kártya között gondolkoztam... Végül a 470 mellett döntöttem, és elsőre nagyon jónak tűnt! Hasított, de aztán elkezdtem fagyni gép, 4x-be ment a kari, és kiderült sajna nálam is kompatibilitási problémák vannak.... Így megpróbálom kicseréltetni egy 6870-re!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#8044) kpetyke válasza pottyantós (#8043) üzenetére


kpetyke
tag

Fő az őszinteség. A CUDA miatt nagyon csábító kártya meg tesztekből ahogy látom inkább egy régi chevi-hez lehet hasonlítani (nagy nyomaték stabil működés) míg a radeonokat a tuningos nitrós verdákhoz(jobban ugrál az fps de magasabb fps számot is gyakrabban mutat, meg kevesebbet is)

Lehet megkéne várni az új 69xx-es szériát.

(#8045) {Zodiac} válasza pottyantós (#8043) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

A kompatibilitási hiba nem derül ki egyből? Várni kell vele míg kialakul? :)

Öntörvényű Sünmalac

(#8046) pottyantós válasza {Zodiac} (#8045) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nem jött elő azonnal... :N A Crysis, meg Heaven jól futott 1-2 napig aztán jött elő! Utána használhatatlan lett a gép! De nem is kicsit...... :(

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#8047) {Zodiac} válasza pottyantós (#8046) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Na ez tök jó... mert tegnap jött meg a csere gtx470 és kezdtem örülni, hogy ennek nincs semmi baja, futott: 3dmark: 2001-03-05-06-vantage-heaven-lost coast bench-mafia 2 bench-dirt2 bench-gta4 bench. Semmi hiba eddig, de akkor ez nem jelent semmit? :Y

Öntörvényű Sünmalac

(#8048) pottyantós válasza {Zodiac} (#8047) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hát a nálam tapasztaltak után nem jelent semmit.... :W 1-2 napig ment aztán előjött a hiba!
De remélem nálad menni fog! :K

Pedig reménykedtem, mert volt aki ebben a lapban (UD5) használt 470-t és ment rendesen. Most megpróbálom kicseréltetni egy 6870-re (már bánom, hogy nem azt vettem elsőre..) de ha visszaküldik, addig fogom vissza hurcolni nekik a kártyát amíg ki nem cserélik!! :K

És csinálok abból egy CF-et!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#8049) TTomax


TTomax
nagyúr

GTX 580 ventiszabályzás 40-85%-ig lehetséges... de 85%-on kemény hangja van!!!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8050) viktor82


viktor82
őstag

valakinek eladó 480-as kátyája nem lenne? :))

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.