Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) bigdigit válasza Abu85 (#5598) üzenetére


bigdigit
addikt

ez már nem gainward 4870x2 hanem gigabyte gtx480 ébresztő ;)

a 8800gtx pl akkor sípolt hosszan ha nem volt bedugva a tápcsatija.de már indításkor.

[ Szerkesztve ]

(#5602) Abu85 válasza bigdigit (#5601) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elnéztem. Azt hittem a GTX 480 is a Gainwardtól van. Akkor a Gigát kell zaklatni. :D Ez amúgy jó, mert ők még válaszolni is szoktak. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5603) Sárpac válasza bigdigit (#5600) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Alap vs 4ghz tuning +100Watt nekem fogyiban teljes terhelésen az i7 920 a fogyimérő szerint.:)

Rendezd át a kábeleket ha jól tudom a HX620 több ágas hátha a rossz elrendezés az oka.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5604) bigdigit válasza Abu85 (#5602) üzenetére


bigdigit
addikt

im not speaking english :B szóval nem tudom őket zaklatni.de hosszú évek után most ez az egy garis cucc van nálam.ha offolja magát megy vissza.

(#5605) bigdigit válasza Sárpac (#5603) üzenetére


bigdigit
addikt

oké +100watt de a q6600 eszik többet vagy a 920?még kezdő vagyok i7 dolgokban.
ráadásul épp előbb vígasztaltak meg nem fogok érezni semmi változást váltás után.főleg nem game közben mert 1920x1200-ban tolom és ott semmit nem számít ezen a szinten a proci.még jó,hogy kidobok 150k-át. :O

(#5606) Sárpac válasza bigdigit (#5605) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Alapjáraton hasonló a fogyasztásuk összeségében mégis az i7 rendszere eszik többet OC-ban egyértelműen elhúz az i7 fogyiban.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5607) bigdigit válasza Sárpac (#5606) üzenetére


bigdigit
addikt

ez nem jó hír sajnos.már csak abban bízok a 4870x2 többet evett mint a mostani gtx480 és így elég marad a corsair tápom...

(#5608) A.tessz válasza Sárpac (#5594) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nekem is elég komoly fps droppjaim vannak benne , szerintem majd valami javítás fogja ezt orvosolni!

(#5609) loree69 válasza Landon (#5592) üzenetére


loree69
aktív tag

X-Fi ütközés elvben nincs már.
ha van akkor nvfórumon fent a megoldás.

loree

(#5610) Landon válasza Sárpac (#5595) üzenetére


Landon
őstag

És egész véletlen sem SSD-ről futott a benchmark igaz? Mert akkor már is meg van az ok.. Ne érts félre nem akarok vitatkozni és tudom hogy az i7 jobb de azt nem hiszem el hogy 70%-át tudnám csak kihasználni a VGA-nak mert akkor másnál miért nincs így? Egyébként mérj te is egy GPU usage-t és meglátjuk. :) Amennyiben igazam volt és SSD-ről futott a teszt akkor nálad azért nincs drop. Amennyiben normál winyóról futott akkor 1: lehet intel párti a game 2: nyomunk egy másik játék alatt is tesztet! ;)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5611) Landon válasza A.tessz (#5608) üzenetére


Landon
őstag

Na akkor ennyi! Ezek után Sárpac felteszem tuti SSD-ről ment nálad?! :D :))

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5612) A.tessz válasza Landon (#5611) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nálam is ssd ről ment , szerintem nem az volt a hunyó!

(#5613) bigdigit válasza A.tessz (#5612) üzenetére


bigdigit
addikt

nálam is volt fps drop..én is betöltésre gyanakodom.

közben meg eszem a kefét vajon 1156-ot vagy 1366-ot vegyek :O

(#5614) Sárpac válasza Landon (#5610) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És full hdban hány pontot kapsz FINAL FANTASY-ra?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5615) Landon válasza Sárpac (#5614) üzenetére


Landon
őstag

Már írtam, 3980 akármennyi... ~4k de ezt is, azt hiszem/hittem, megbeszéltük, hogy két oka van 1: nyilván erősebb az i7ed ill a game egyenlőre jobb szereti az intelt. 2: a drop az nálad azért nincs mert feltehetően /bár nem írtad eddig/ SSD-ről ment... de mondom nézzünk meg bármi mást! Ha a CPU visszafogná akkor Heaven alatt vagy más alatt ez miért nem látszik meg? De mondom, válassz egy játékot aminek van benchmarkja (lehetőleg vmi semleges, normálisan megírt játék :D) és nézzük meg. De pl előre szólok, mielőtt Crysis lenne a kiválasztott hogy az intel szerelmes ráadásul 5870en pár FPS-el még talán jobban is megy mint 480on legalább is az első tesztek szerint. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5616) Sárpac válasza Landon (#5615) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem ssd-ről ment a teszt hanem egy régi 500as winyóról.:)
Szerintem FF XIV teszt erősen textúra éhes és ezt nem bírja kiszolgálni rendesen a fermi vagy driver bug.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5617) Landon válasza Sárpac (#5616) üzenetére


Landon
őstag

1536MB VRAM-al nem lenne képes kiszolgálni? :S A Lightning 2G-s? :) Btw azért kontrollként tolhatunk még egy vmiből tesztet usage téren. :DDD :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5618) gbors válasza Landon (#5615) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha a CPU visszafogná akkor Heaven alatt vagy más alatt ez miért nem látszik meg

mert a Heaven kevésbé CPU-intenzív. goto #5593, 2. bekezdés :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5619) Landon válasza gbors (#5618) üzenetére


Landon
őstag

Ego Engine-t a DiRT2 használja pl, nem? Mert akk megvan a köv test alany. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5620) HSM válasza Landon (#5619) üzenetére


HSM
félisten

Igen, csak dirt2-ben nem tudsz két egyforma mérést csinálni, mert a pályákat is lépteti, meg nem fix teljesen az útvonal sem... :(

Amúgy a CPU-limit erősen alkalmazásfüggő, és nem is állandó jellegű, lehet pl. csak bizonyos helyzetekben jön elő. Ilyenkor csak rövid időre esik le az FPS. (És amikor leesik az FPS, akkor tipikusan felmegy valamelyik CPU-mag terhelése max-ra, és a GPU-usage leesik.)
GTA4-et ne próbálj ki viszont... Nekem alapjáraton az I7 a gigás 4850-em nem hajtotta ki teljesen... :D 3,6Ghz körül már igen. ;]

(#5600) bigdigit: A 3600 körül járatott Q6600 kb. egy fogyasztás a 4Ghz körüli 920-al, HT ON. (tipikusan ~150W környéke)

[ Szerkesztve ]

(#5621) Landon válasza HSM (#5620) üzenetére


Landon
őstag

Na akkor mérek Dirt2 alatt GPU usage-t és reportolok h mi volt. ;] GTA4-et meg ne emlegessük mert az a játék PC-n egy nagy FAIL. "Hogyan tudunk játékot portolni negatív értékű optimalizációval" verseny örökzöld nyertese.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5622) Sárpac válasza HSM (#5620) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"A 3600 körül járatott Q6600 kb. egy fogyasztás a 4Ghz körüli 920-al, HT ON. (tipikusan ~150W környéke)"

Ezt azért gondold át még egyszer!:)
Már írtam +100W cpu fogyi 4GHz OC vs alapjárat +tri channel memók!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5623) bigdigit válasza HSM (#5620) üzenetére


bigdigit
addikt

végül is 1156 lett csak még nincs itt a blokkom.

(#5624) Sárpac válasza bigdigit (#5623) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nah az barátságosabb fogyiból is mindenképp!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5625) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék milyen véleménnyel vagytok erről a kártyáról!Flashelni lehet ezt is?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#5627) SSJPeter válasza keke69 (#5625) üzenetére


SSJPeter
őstag

Biztos nem rossz de ezt a flashelést hogy érted?
Úgy érted,hogy másik bios-t rakni rá?
Mert azt a 465-el lehet csinálni,hogy 470 legyen de amelyik kártyát belinkelted az már eleve 470.
Azzal már nem lehet semmit csinálni,hogy 480 legyen.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5628) HSM válasza Sárpac (#5622) üzenetére


HSM
félisten

Nagyjából mindkét állítás igaz. ;) A DDR2 memók meg a Q6600 mellett is ott vannak, memóriavezérlő szintén... Bár nem tudom, mekkora a TDP-je az X58-hoz képest a P45-nek....

(#5624) Sárpac: Az árban és fogyasztásban ki is merülnek az 1156 előnyei... Nem írom le mégegyszer miért, de a Bloomi topicban leírtam, miért nem vennék mégis semmi pénzért 1156-ot... :U

(#5621) Landon: Ha neked negatív optimalizáció, hogy PC-n nagyságrendeket növeltek a képminőségen (ami nyilvánvalóan jár némi hardverigénybeli változással) akkor igen. Szerintem ez lehetőség, nézz meg egy videót, mennyivel jobb a kép PC-n, mint boxon, ég és föld, boxon tizedannyi ember van az utcákon, harmadannyi autó az úton, feleakkora a látótávolság, harmadakkorák a textúrák.... Nekem már a gigás 4850-en is majdnem maxon ment, jól a játék, gyönyörű képpel.... A proci kellett neki izomból, dehát mindennek ára van. Ha visszahúzod a csúszkákat, akkor viszont gyenge gépen is jól megy, csak erre valahogy senki nem jön rá, könnyebb mások egyébként igencsak igényes, komoly munkáját fikázni. :(

[ Szerkesztve ]

(#5629) Abu85 válasza HSM (#5628) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig nem rossz döntés az LGA1156. A Lynnfield olyan gyors, mint a hasonló árú Bloomi a játékok alatt. Mindez viszont kisebb fogyasztás mellett van. A bővíthetőségről meg nem beszélhetünk, mert jövőre mindkét foglalat le lesz váltva ... jön az LGA1155 és az LGA1356, plusz lehet venni új memóriákat, mert 1,5 V lesz a maximálisan engedélyezett feszültség. Mindent összevetve a Lynnfield értékelhetőbb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5630) HSM válasza Abu85 (#5629) üzenetére


HSM
félisten

Akkor belinkelem, mit írtam, BMW001-es rész, majd szacsee-nak a véleményem az üres fogyiról: [link]

"A Lynnfield olyan gyors, mint a hasonló árú Bloomi a játékok alatt."
Igen,egészen addig, míg csak egyetlen VGA-t használsz.

"Mindez viszont kisebb fogyasztás mellett van."
Ugyanannyit eszik maga a proci, kb. 20-30W-al több az X58 miatt a fogyi.

"A bővíthetőségről meg nem beszélhetünk, mert jövőre mindkét foglalat le lesz váltva ... "
Igen, csak nem mindegy, hogy lesz-e elérhető 6-magos gulf a foglalatba AES gyorsítással...

"...plusz lehet venni új memóriákat..."
A jelenlegi ramom lazán elketyeg 1400@CL8 körül 1,5V-on.... Elég lesz az. Ha pedig véletlen elmehetünk kicsit feljebb, 1,6V-on már 1500@CL7 is megy.... Szerintem a többi memóriáknak sem lesz akkora katasztrófa a kisebb max fesz.... Max picit vissza kell venni. Amúgy a legtöbb tri-kit válogatott 1,5V-os 1333@CL9-es csipekből esetleg 1600@CL9-es csipekből van.... Szóval van tartalék 1,5V-on is... ;)

Bocs az offért, nem tudom ezzel a témával melyik fórumba kéne menni... :B

[ Szerkesztve ]

(#5631) gbors válasza DeckardCain (#5626) üzenetére


gbors
nagyúr

érdekes eredmények - egész jól követi a 465-öt. az 5830-as összehasonlítás nem túl reális, a 8xAA nem annyira fekszik annak a kártyának (mondjuk a 460-768-nak sem igazán, de ott legalább 24 ROP van, nem 16).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5632) zuchy válasza gbors (#5631) üzenetére


zuchy
őstag

Ennél már csak jobb lehet az 1 gigás verzió. :K ha ez igaz, akkor a GTX465 fölé is kerekedhet.

PC-STYLE.hu

(#5633) Landon


Landon
őstag

Na elvégeztem a DiRT2 alatti mérést. Nos, nekem ebből nem az jön le, hogy a GPU-t hatalmasan visszafogná bármi is DiRT2 alatt... értelemszerűen minden maxed out és 1920*1080 8xQAA(max).

LOG FILE

PS.: Nyilván az elején és a végén a 90% alatti értékek a menüből benchmarking előtt vannak...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5634) HSM válasza Landon (#5633) üzenetére


HSM
félisten

Azért vannak ebben a logban ilyen 90% körüli értékek nemcsak elöl-hátul, amik nem jelentenek túl jót... Nekem 5850-el nem ment 96% alá I7-el...
Inkább egy ilyen eredmény érdekelne engemet:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
- <!-- Benchmark Mode Results
-->
- <!-- author: Henk
-->
- <!-- date: 23:06:57 on 07/07/2010
-->
- <!-- machine: Henk-PC
-->
- <benchmark>
<average min_fps="51.388336" av_fps="59.500343" min_fps_ms="19.459669" av_fps_ms="16.806625" />
- <track>
- <settings name="battersea" route="route_1">
<car name="sti" />
<car name="bmw" />
<car name="e9r" />
<car name="cr4" />
<car name="sor" />
<car name="sti" />
<car name="350" />
<car name="mer" />
</settings>
<results samples="4977" min_fps="51.388336" av_fps="59.500343" min_fps_ms="19.459669" av_fps_ms="16.806625" />
</track>
</benchmark>

(Az eredményt tartalmazó XML file.)
Ez az eredmémy alapórajeles 5850, ilyen CPU [link] beállítások (3675Mhz, HT OFF) mellett született. A teszt 1680*1050-ben, maxon, 8XMSAA és Vsync OFF-al futott. A minimum-FPS a VGA bő 15%-os tuningjával sem változott, ezért úgy gondolom, ez mutatja a platform-limitet ezekkel a beállításokkal. :K
Illetvehasznos lehetne még egy FRAPS mérés is, ami a benchmark mód, frametimes mérése, és ez a leírás alapján készül: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5635) Landon válasza HSM (#5634) üzenetére


Landon
őstag

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<!-- Benchmark Mode Results -->
<!-- author: CsabEE -->
<!-- date: 22:05:57 on 07/07/2010 -->
<!-- machine: CsabEE-PC -->
<benchmark>
<average min_fps="65.830353" av_fps="87.415031" min_fps_ms="15.190561" av_fps_ms="11.439680" />
<track>
<settings name="battersea" route="route_1">
<car name="sti" />
<car name="bmw" />
<car name="e9r" />
<car name="cr4" />
<car name="sor" />
<car name="sti" />
<car name="350" />
<car name="mer" />
</settings>
<results samples="7362" min_fps="65.830353" av_fps="87.415031" min_fps_ms="15.190561" av_fps_ms="11.439680" />
</track>
</benchmark>

1920*1080 minden a lehető legmagasabbon 8xQAA(max) NO Vsync. CPU.: 3.7GHz Phenom II X4 965

Grafikon készül.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5636) HSM válasza Landon (#5635) üzenetére


HSM
félisten

Ó, ez teljesen jó. ;) A DIRT2-t akkor tuti nem fogja vissza a CPU-d. (Legalábbis a játszható szint alá biztosan nem. :D )
Nálad amúgy a játék QAA-t ajánl fel az MSAA helyett, vagy az mi? :B

[ Szerkesztve ]

(#5637) Landon válasza HSM (#5636) üzenetére


Landon
őstag

Ja akkor ne csináljak grafikont? :D 3 féle AA-t ajánl fel, MSAA (azt hiszem 8x-ig), CSAA (16x-ig) és QCSAA 8x-ig sry előbb elírtam. :D

Bővebben, bár én nem látok különbséget a CSAA és a QCSAA közt az nV példáján keresztül O.o

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5638) Landon


Landon
őstag

Ha még tudtok olyan játékokat amelyek nagyon CPU-bounded akkor írjátok én meg sorra tesztelem őket. :) Igazából még egy irományt is szívesen csinálnék mert páraknak jól jöhet AMD CPU-val mint ahogyan nekem is jól jött volna anno amikor keresgéltem, csak azért nem szívesen írok mert nincs meg hozzá a kellő szaktudásom ezen a téren (ahogy ez biztosan látszik is) és nem akarok semmi butaságot írni... ezt a posztot meghagyom a szakiknak. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5639) HSM válasza Landon (#5637) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes dolog... Nálam csak MSAA-t ajánl fel. Mondjuk driverből tudok vagy 20-féle AA-t rárakni, a feléről azt se tudom, micsoda, bár nem is érdekel... :D Szvsz nem kell ide grafikon, nem lennének komolyabb különbségek... :N
Én sajnos (vagy inkább szerencsére?) a GTA4-en kívül nem igazán találkoztam komolyabban CPU-limites játékkal, mivel 3,675Ghz-en megy az I7-em 24/7, az meg egyenlőre minden általam kipróbált játékban kipréselte az utolsó szuszt is az 5850-emből.... :B Majd a fórumtársak biztos adnak majd még 1-2 ötletet... ;]

Amúgy nálad az is közrejátszhat, hogy az AMD CPU-k némileg gyengébb memóriarendszerét kompenzálja a GTX480 rengeteg (vagyis inkább csak bőven elég) memóriája, a proci számolási teljesítménye meg szintén elég magas felbontásban. :K
Lehet, 1280*1024-ben, 512MB-os VGA-val már nem lenne ilyen szép az eredmény... :D (Azaz bőven elég lenne a teljesítmény, de már komolyabb különbségek jönnének ki.)
Amúgy szerintem semmi baj nincs az AMD-s procikkal, haveromnak raktam össze egy low-cost Am3-as gépet játékra Phenom2 X3 720BE-vel, és teljesen jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#5640) Landon válasza HSM (#5639) üzenetére


Landon
őstag

Azt mondják a "nagy pártatlan szakik" akiket eddig megkérdeztek erről az AMD - i7 dologról, hogy valójában a mai tényállás szerint nem kell játékhoz i7. i7-et vegyen az aki rekordokat akar döntögetni és sokat benchmarkolni mert azokhoz viszont elengedhetetlen mert anélkül esély nincs "előre kerülni". Játékra viszont bőven jó az AMD zászlós és az intel olcsóbb 4 magosai. Én gondolkodtam anno Thubanon, de most sokan akik vettek nagyon pórul jártak vele. Egyrészt mert alacsonyabb órajelen gyengébben teljesített azokban a progikban amik nem használnak 6 magot és ugye azokból még nem sok van... másrészt nemrég beszélgettünk arról Beta-val, ill Ő mesélte, hogy viszonylag sokaknak elszállt az msi lapjuk (890/790FX) Thuban-al feltehetően a Turbo mód miatti összeakadás/bug miatt amivl egyenlőre úgy néz ki nem tud mit kezdeni az msi. A helyzet szomorú része az hogy a CPUk is mentek a lappal együtt.. De ami még szomorúbb hogy vmi gebasz az ASUS Crosshair-énél is van. Nekem eddig csak AMD CPU-m volt de majd vmikor már /talán a nem is olyan távoli jövőben :D/ váltok és kipróbáloma másik oldalt! :D Utolsó intel CPU-m egy mmx-200 volt. :DDD Egyébként kicsit visszatérve a GTA4-re, nos én nem játszottam vele semmit PC-n szinte szóval valóban talán annyira nem megalapozott a véleményem, ellenben 360on rengeteget nyúztam. Amikor elősször feltettem PC-re 5870-essel akkor még és kipróbáltam, hogy hogy is néz ki teljes részletességgel háát nos nekem annyira nem jött be sőt. A textúrák alíg észrevehető módon jobbak de nekem vhogy az egész complex dolog 360on szebbnek tűnt vmiért. Ez nyilván nem igaz mert az összehasonlító képeken side by side látni hogy a PC-s minimálisan részletesebb textúrákban meg látótávban ha jól tudom de akkor is nekem furcsa volt. Az optimalizálatlanságára meg nagyon sokan panaszkodnak high-end configokkal is. Igazából ami grafikai újítást is hozott nagyobb mértékben az a EfLC és annak is a The Ballad of Gay Tony része, mert abba már szebb árnyékok etc vannak de gépéhségben kb uaz mint a GTA4 bár erről megoszlanak a vélemények van aki azt mondja jobban optimalizálva lett van aki azt mondja uaz mint az alap játék. Passz. Számomra a GTA sorozat a 4ik résszel elvesztette a "PC-sségét", imádom a 4ik részt félre ne érts, csak épp konzolon és nem PC-n. :) Bár a fél karom adnám egy London-i GTA5-ért ezzel a motorral... :B

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5641) HSM válasza Landon (#5640) üzenetére


HSM
félisten

Igen, az AMD-nél vigyázni kell, az új procijaiknak elég sokszor vannak kompatibilitási nehézségeik a kezdeti fél évben, mondjuk hogy erről ők, vagy a lapgyártók tehetnek, azt nem tudni... Amúgy Asus és MSI lapot én tuti nem veszek a közeljövőben... Giga, EVGA már beváltak. :D Amúgy azt mondom, ha elégedett vagy a géppel, és jól működik és kellően gyors, akkor inkább ne válts, ami jó, azt nem kell megjavítani, ha érted, mire gondolok. ;)
Amúgy nem értem, mi ez a nagy gépigény-hisztéria a GTA4 kapcsán... Nekem 5850-en + 3,7Ghz I7-el tökéletesen élvezhetően, jelentősebb akadozások és bugok nélkül ment a játék így:
De 80-ra levett view distance és detail distance mellett a 4890-em is tökéletesen vitte ugyanezzel a beállítással....
Az EFLC Gay Tony meg így megy az 5850-emmel:
Szerintem ez teljesen elfogadható kompromisszum, és nagyon jól megy, és nagyon jól néz ki, és nem nagyon látszik a különbség a maximumhoz képest, de gyorsabb... ;)

Szerk.: Hohó, mit találtam PC vs. XBOX, nagyon profin megcsinált videóban, ezt lesd meg HD-ben: [link] Azért nagyon nem egy kategória a kettő képminősége, a különbség ordít, de hozzá kell tenni, ügyesen mosták el a boxon a "felesleges" erőforrászabáló részleteket... És ez még az ősrégi sima GTA4 PC-re, nem is az EFLC, és még a 9.3-as előtti ATI driver gyermekbetegség nyomai is látszódnak (a hosszabb beakadások, valami CPU-limitet generált a driver elég gyakran :D )

[ Szerkesztve ]

(#5642) Landon válasza HSM (#5641) üzenetére


Landon
őstag

Igen ez volt az első nagy összehasonlító video. Őszintén szólva én erre alapozva írtam amit írtam, engem ez a video nem győzött meg. :S Egyfelől egyes helyeken nem fair: van ahol a 360os verzióban szürkés ocsmány idő van és ezért minden ocsmányul néz ki míg a PC-sben az egyik /grafikailag/ legszebb napszak amikor a nap megy le/fel. Ill a PC-snél volt amikor esett az eső és láttuk a szép vizet az aszfalton etc. Nos az on is tényleg ugyanolyan szépen fest. :) Ami szembetűnő az Niko jobb kidolgozottsága PC-n, részletesebb aszfalt textúra bár komolyan mondom ez napszaktól függően boxon is tud hasonlóan szépen festeni, ill. a látótáv nagyobb (antenna az épületen) és nincs elmosva semmi. Egyéni izlés de nekem spec nagyon bejön minden játéknál a túlzott blur és HDR is. :DD Mind2-őt van aki gyűlöli van aki imádja. :D Valóban a boxnál ügyesen takartak ügyesebben mint PS3-nál pl. ha jl emlékszem. De nekem ahhoz hogy ne legyen blur egyáltalán és így látszódjanak az épületek fentről ahhoz szebb modellek kellenének. :( A házak még mindíg viszonylag "túl szigorúan" téglák. Értsd: Nincsenek olyan igazi egyenetlenségek meg hasonlók mint valós épületeken /mint pl heavenben csak nem akarom szándékosan felhozni azt... :D Attól még messze vagyunk h minden játék olyan tesszellációval és falakkal/matériákkal rendelkezzenek/, amikor először játszottam GTA4-el ez volt az egyetlen apró hiányossága számomra h legalább a házakra vmi élethűbb, komolyabb mapping-et (esetleg displacement mapping) ráengedhettek volna. Mondjuk ez tényleg már csak telhetetlenség a részemről... :D Nincs semmi baj a GTA4 kinézetével pláne ahogy fejlődik tovább. Meg abból kiindulva hogy ez a motor eredetileg a Rockstar Table Tennis ping-pong-os játékának amotorja elég durva. :D

PS.: Ma napközben fogunk kapni, elég rendesen szétoffoltuk a topicot. :DDD :B

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5643) kpal válasza Abu85 (#5629) üzenetére


kpal
veterán

Ennyire gyenge lenne az i7 920 vagy éppenséggel a 980x, és majd 990x is hogy jövőre mindent cserélni keljen az usernek ?

(#5644) A.tessz válasza kpal (#5643) üzenetére


A.tessz
senior tag

Én az i 7 920 at érzem a legidőtálobb befektetésemnek számítogép terén!
Az meg , hogy valakinek 980x van és azt mikor kéne cserélni.... hát tippem sincs szerintem nagyon sokáig bivaly proci marad még!

[ Szerkesztve ]

(#5645) bigdigit válasza A.tessz (#5644) üzenetére


bigdigit
addikt

nem lesz kevés az i7 még jó darabig.én még a q6600-at sem váltottam volna le csak kellett a fiam gépébe némi erősítés proci és memória szinten.jobb volt így,hogy az enyém kapta meg én meg vért frissítettem.bár szerintem nem fogok semmi különbséget érezni egy 3.6-on ketyegő q6600 és egy talán 4-en ketyegő 750 között.nekem több gpu már nem kell köszönöm szépen elég volt a 4870x2-vel való szenvedés is.szerintem csak a sznobok meg a megszállottak fognak váltani jövőre 6 magosra.

(#5646) Abu85 válasza kpal (#5643) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nagyon a fejlesztőkön múlik. Az IGP-s procik már jó felépítésűek a heterogén számításokhoz. Akár azt is meg lehet oldani, hogy a fizikai számítást valós időben megosztani a CPU és az IGP között. Az eredményeket is vissza lehet küldeni a CPU-nak, hiszen a kommunikáció chipen belül gyors. Ha erre megy a fejlődés a szoftveres oldalról is, akkor elég komoly előnybe kerülhet a Sandy Bridge és a Llano.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5647) kpal válasza Abu85 (#5646) üzenetére


kpal
veterán

Én ugy értettem teljesitmény szinten csak nincs elavulva hogy cserélni kéne főleg azonak nem akik játékra használják.Persze most még a 775-ös 4magosok bőven elegek játszani.

(#5645) bigdigit:Pontosan azok váltanak :K .Neked is elég lett volna a Q6600 pár évig de persze neked a gyerek miatt kellett lépned.

[ Szerkesztve ]

(#5648) Animato


Animato
csendes tag

Sziasztok

Teljesen új vagyok itt, és egynagy problémám van. Vettem egy GTX 470-es kártyát, felraktam
a legújjabb drivert, de az asztalom ,,nem fér rá a képernyőre" és a kép is pocsék. HDMI kábellal kötöttem össze. A felbontásom natív 1980x1200. Wista és win7 alatt is ugyanez a baj.
Az asztal nem is látszik, meg egy halom ikon sem fér rá. Már próbáltam állítani a felbontást, de akkor sem változik a képarány, csak még rosszabb lesz a kép. Előtte egy gtx8800-asom volt, probléma nélkül. Segítsetek ha tudtok, előre is kösz. Animato :O

(#5649) bigdigit válasza Animato (#5648) üzenetére


bigdigit
addikt

gondolom 1920x1200 akar az lenni mint nekem de nálam semmi állítást nem igényelt sose a dolog.

(#5650) Animato válasza bigdigit (#5649) üzenetére


Animato
csendes tag

Persze az a felbontás amit te írtál, és valóban szerintem sem kellene semmiféle állítás, de mégis rossz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.