Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) voodoo98


voodoo98
addikt

Régebben írtam ide néhány hozzászólást Q9505 és Q9505 vs i7 920-ról:
1-2 játékban rengeteget jelentett az i7, nem gondoltam volna:

link
link
link
link
i7 vs q9505 link

ps : Mellettük régebben egy HD5850, de április óta már GTX480 van.

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#5652) A.tessz válasza Animato (#5648) üzenetére


A.tessz
senior tag

Szia milyen kártya volt előtte? És milyen drivert használsz?

(#5653) A.tessz


A.tessz
senior tag


itt is van egy kép a legutóbbi tuningról!

[ Szerkesztve ]

(#5654) loree69 válasza Animato (#5650) üzenetére


loree69
aktív tag

próbáld leszedni a drivert
majd driver sweeperrel letakaritani
és ujra felrakni a legutolsó drivert

loree

(#5655) A.tessz


A.tessz
senior tag

gtx 480 + core i 7 920 al tuningolva kicsit!
Egyenlőre ennyi elég, azt hiszem a core i 7 így is eléggé tutin teljesített!

(#5656) Daralo:)


Daralo:)
tag

Adjon az isten mindenkinek annyi lenne a kérdésem, hogy egy Gainward GTX465 Lehetne e flashelni egy gtx 470-ess-é és ezt valahol megtalálom magyarul?és érdemes e meg venni vagy jobb az 5830?nem tudom segítsetek!
és még egy hogy mejik az a bizonyos minimum proci ami kihajtja 775 ös szérián belül!
én ezekre gondoltam:q8300 q9400 e8400!

(#5657) BeLucZ válasza Daralo:) (#5656) üzenetére


BeLucZ
addikt

inkább várd meg a gtx 460-ast (GF104), állítólag egy jól sikerült konstrukció lesz és őrült módon lehet húzni!Árban pedig barátibb lesz!

(#5658) bigdigit válasza A.tessz (#5655) üzenetére


bigdigit
addikt

physics hol kapcsolható ki?mert bekapcsolva nekem is ennyi jön ki 4gh-en a 750-nel.bár még nincs semmi finomítva csak neki estem mint egy állat:)
vga alapon.

csak auto cpu és nv kártyát találok beállításban.hol az off? :U

[ Szerkesztve ]

(#5659) A.tessz válasza bigdigit (#5658) üzenetére


A.tessz
senior tag

Beállítod hogy cpu számolja , ennyi a kikapcsolás , természetesen ki volt kapcsolva nálam!

(#5660) bigdigit válasza A.tessz (#5659) üzenetére


bigdigit
addikt

azt gondoltam:)látszik cpu pontszámon.
nekem bekapcsolva lett ennyi kb de lapcsere után még nem raktam új win7-et.kicsit szórakozott és megy így is.jó ez a win7. :C
még keresem a 24/7-es állapotot.most 4.2...

mennyi fesz adható ezeknek a prociknak tartós használatra?csak vcore meg memórai feszt állítottam minden más auto.vcore most 1.288 magok 71 fok és és bírja 15 perce a primet.

[ Szerkesztve ]

(#5661) Daralo:)


Daralo:)
tag

a gtx 465 höz egy e8400 hogy illik elmegy vele persze úgy gondolom hogy kihajtás szempontjából!

(#5662) DeckardCain válasza Daralo:) (#5661) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Szerintem egy 3,5Ghz-n 16xx vagy 19xx felbontásban bőven jó. Bár én lehet megvárnám az 1gb-os Gtx 460-at.

(#5663) Animato válasza loree69 (#5654) üzenetére


Animato
csendes tag

Köszi a választ. Leszedtem a drivert kitakarítottam a driver sweeperrel, és normális lett a monitoromon a méret, de a felbontást nem tudtam nagyobbra venni mint 1600x1200. Ezután újra feltettem a legújjabb, drivert az nvidia.com-ról, és újra rossz lett.Elképzelhető hogy hibás driver van fenn a hivatalos oldalon???

(#5664) bigdigit


bigdigit
addikt

hát tényleg újra kellene raknom a rendszert sajnos.
q6600-al final fantasy bench 4821 pont 3.6-on hajtva,750-el 4ghz 4114 pont.
itt valami nem kóser.

(#5665) Def26


Def26
félisten

257.21 driver van fent az nv oldalán. Feltegyem ezt vagy valami régebbit? Nincs vele semmi gond? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5666) SSJPeter válasza Def26 (#5665) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nálam meg egy másik srácnál voltak vele gondok de a többségnél nem jelentkezett semmi mivel nem írtak be ide.

Let’s go Brandon!

(#5667) Landon válasza Def26 (#5665) üzenetére


Landon
őstag

Nálam nincs gond a 257.21-es driver-rel.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5668) Landon


Landon
őstag

Van itt valaki aki PoP: The Forgotten Sands-el játszik? Ha igen akkor lenne egy kérdésem grafikával kapcsolatban... (ezért is nem OFF-ként jelöltem) ha nem akkor pont. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5669) bigdigit válasza bigdigit (#5664) üzenetére


bigdigit
addikt

a francba most látom nem is final fantasy benchben volt 4821 pontom hanem AvP D3D11 Benchmarkban.
haza érek mérek. :D

(#5670) bigdigit válasza Landon (#5668) üzenetére


bigdigit
addikt

kipróbáltam kb 15 percre.

(#5671) Landon válasza bigdigit (#5670) üzenetére


Landon
őstag

Amennyiben eljutottál benne minimum a Jin-ig, és amennyiben skidrow verzió. :) Nálad is néha egyes helyeken voltak villódzó, bugos textúrák? Főleg köd, repedések a földön etc. Mondták páran, hogy náluk előjött a dolog csak biztosra akarok menni, hogy nem a VGA-val van vmi bár képtelenség de azért gondoltam megkérdem... :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5672) Sárpac válasza Landon (#5671) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Bibí most már nekem is van! :P
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5673) Landon válasza Sárpac (#5672) üzenetére


Landon
őstag

Gratz! :) :DD Majd azt figyeld meg (bár nálam egyszer nem volt ilyen), hogy nehogy abba a gyönyörű fémdíszbe a ventik belekarcoljanak ugyanis az egyik tesztben ezt írták h le kellett venni a bordáról mert olyan frankón volt elhelyezve h a ventik folyamatosan karcoltak bele... Bár sztem ezt utána hamar javították. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5674) Sárpac válasza Landon (#5673) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én az egész kacnit lejjebb húztam így több mint fél centis a hézag esélye sincs karcolgatni!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5675) bigdigit válasza Landon (#5671) üzenetére


bigdigit
addikt

ebben nem tudok segíteni mert addig biztos nem jutottam:)én még valahol a kezdő városi falmászásos résznél offoltam ki magam.

(#5676) Landon válasza Sárpac (#5674) üzenetére


Landon
őstag

Értem, nos akkor rendben. :)

bigdigit@ Pedig nem rossz game. :D Amíg nincs más addig pont jó :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5677) bigdigit válasza A.tessz (#5655) üzenetére


bigdigit
addikt

kellene valami olyan teszt amin letudnám mérni mennyivel gyengébb a corei5 i7-nél. :R
gondolok itt olyanra,hogy a proci menjen olyan értékeken ami 24/7 is bevállalható pl max vcore 1.3 legyen.
a kártyáink meg azonos frekin zümmögjenek.nekem jó alapon is.
tudom vannak neten tesztek de jobb lenne ilyen valós teszt. :R

(#5678) Landon


Landon
őstag

Sárpac: Közbe most mértem egy 10 perces Furmark-ot ismét. 10 perc alatt most csak 86C-ig ment fel pedig a szoba 28C bár a múltkor 30C volt kb. :D Ennyit számítana 2 fok?!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5679) A.tessz válasza Sárpac (#5672) üzenetére


A.tessz
senior tag

Ugye ilyen van szerelve alapból az amp re, de az az érdekes a hűtés kompatibilitási listáján nincs rajta a fermi , de ha már gyárilag is tudják vele adni akkor csak nem lehet probléma?

(#5680) Landon


Landon
őstag

Srácok nV milyen logika alapján adja ki a drivereit? Próbáltam utána googlizni de kevés sikerrel. Ugye ATi-nál egyértelmű, hogy pl a 10.6 az a Júniusi drivert jelöli. És havonta érkeznek a driverek. A másik oldalon ez hogy működik? a 257-ből a 7 jelölne Júliust? Köv. driver mikorra várható?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5681) HSM válasza Landon (#5673) üzenetére


HSM
félisten

"...ugyanis az egyik tesztben ezt írták h le kellett venni a bordáról mert olyan frankón volt elhelyezve h a ventik folyamatosan karcoltak bele..."

Szerintem sokkal inkább a felszereléskor/beszereléskor sikeresen beletenyereltek, és belegörbítették a ventibe, csak sötétek voltak erre rájönni. :C (Esetleg gyárilag görbét kaptak, de azt nem tartom valószínűnek.)

(#5682) Landon válasza HSM (#5681) üzenetére


Landon
őstag

Meglehet de nem arra a kis kiálló szárnyra írták ha jól emlékszem hanem az egész keretre. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5683) gbors válasza Landon (#5680) üzenetére


gbors
nagyúr

nVidiánál nincs rendszeresen driver, tehát a jó ég tudja, mikor jön a következő - gondolom, a GTX460 örömére lesz valami.
driver-azonosítók: az első szám a széria száma (legalábbis kb., mert pl. most a 256-259 fog egy szériának számítani), a második meg gondolom a build azonosító. ezek nem human friendly id-k, mint az AMD-nél

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5684) schwartz válasza Daralo:) (#5656) üzenetére


schwartz
addikt

Ha errol a modellrol van szo, kizart. Egyedi tervezesu a nyak s ha mar ok gyartjak (Gainward/Palit)tobb mint valoszinu nem pakolnak ra foloslegesen 10 memoria chipet (mint amennyi a GTX470-en van)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#5685) Def26


Def26
félisten

Újból nv kártyám van, csak most egy GTX480. Így elsőre, nem éri meg a plusz pénzt a GTX470 -hez képest. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5686) SSJPeter válasza Def26 (#5685) üzenetére


SSJPeter
őstag

Pedig mennyire el akartad cserélni. :)
Nem hoz annyi pluszt mint vártad?
Mennyit hoz kb. %-ban?

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5687) Def26 válasza SSJPeter (#5686) üzenetére


Def26
félisten

Szvsz olyan 5-10 %, de több mint valószínű, hogy ha meghúznám a procit dobna rajta sokkal többet. Core i5 750 alapon.

Tudod milyen az ember, qrva kíváncsi. :B Ki kellett ezt is próbálni.

Az a mákom, hogy a "vendég szobában" van a gép, ahová csak reggel süt be a nap, és nappal 24-25 fok van. Légkondi nélkül. Tehát hűvösben van a kártya.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5688) bigdigit


bigdigit
addikt

létezik,hogy az AVP benchmark cpu limites lenne?
3 pont különbséget kaptam 3.6-on járatott q6600 és 4.2-őn járatott 750-es között. :U

mondjuk még mindig nem húztam lapcsere után új win7-et...

a proci vid-jét mivel tudom megnézni?core temp nem ír semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5689) SSJPeter válasza bigdigit (#5688) üzenetére


SSJPeter
őstag

Te figyu már az előbb is láttam,hogy neked 48xx pontod van AVP benchmarkban de az ott nem pontra játszik hanem átlag FPS-re. :)
Amit Te látsz az a "number of frames" szerintem.

Az "average FPS"-t nézd meg,hogy az mennyi.

Def26:
Mennyire melegszik neked most a GPU?

Szerk: De a coretemp-nek elvileg írnia kell a VID-et.
Vagy az everesttel is meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5690) bigdigit válasza SSJPeter (#5689) üzenetére


bigdigit
addikt

az is ugyan annyi 45.8 csontra. :D

(#5691) SSJPeter válasza bigdigit (#5690) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát hallod én is megnéztem 3.2-őn az AVP benchet és 46.8 fps-t kaptam...3.6-on meg csak 46.7-et tehát azt nem érdekli a CPU órajel...

Viszont a FFXIV benchben 3.2-őn csak 4800 pontot kaptam míg 3.6-on 52xx-at.

Persze nem full hd-ban kapok ennyit.
Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5692) Landon válasza bigdigit (#5690) üzenetére


Landon
őstag

Hát az elég "kevés"... Én kapok a "szar" Phenom II 3.7GHz-vel ~54FPS-t max beállításokon 1920*1080. Parancsolj.

Btw most fogok mindjárt Batman AA-t mérni majd aki tud kapcsolódjon be! :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5693) bigdigit válasza Landon (#5692) üzenetére


bigdigit
addikt

ne felejtsd nálam 1920x1200-ban fut.valamit ez is számít.

(#5694) Landon válasza bigdigit (#5693) üzenetére


Landon
őstag

Hát de nem ennyit. :) Félre ne érts nem a pontod keveslem hanem az i7 hypeolásához képest keveslem a pontod! :) A vmivel nagyobb felbontás, stock órajelek és a romos win7 így együt lehetnek indok rá szóval térjünk vissza rá ha újrahúztad az OS-t BÁR hozzáteszem win7 ilyen téren roppant szívós. Ati után bedobtam nV-t gyors driver csere és ment minden nyikkanás nélkül és abszolút normális pontokat adott 3DMV alatt. Nyilván egy lap/CPU csere nagyobb trauma de anno amikor giga 770-et cseréltem msi 790fx-re akkor se nagyon problémázott sokat. :D Nyilván mentések után én is azonnal újrahúztam mindentől független. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5695) bigdigit válasza Landon (#5694) üzenetére


bigdigit
addikt

csak a te kedvedért 1920x1080-ban 49.1 az átlag bár bűn ronda volt nem natívban. :DDD

(#5696) Landon válasza bigdigit (#5695) üzenetére


Landon
őstag

Még mindíg nem látom az i7 orbitális mindent elsöprő előnyét de mondjuk így már más! :DDD Mégegyszer: Félre ne érts nem kötekedni akarok és nem keveslem a pontjaid csak a hype-hoz képest azt vártam volna, hogy nekem bottleneck-el 45FPS-nél és ott megáll Neked meg húzott i7-el felmegy 60ig. :) Ehhez képest még mindíg 4FPS-el jobb vagyok :DDD Mondjuk az már nyilván a gyári húzott GPU miatt. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5697) Sárpac válasza Landon (#5696) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mivel az i5 nem i7!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5698) Landon válasza Sárpac (#5697) üzenetére


Landon
őstag

i5?! Wáá lol akkor sok sok elnézést kérek! :DDD PErsze 750.. basszus... bocsánat :B :B :B Szám befogtam. Sárpac: Megteszel nekem egy szívességet amennyiben van kéznél DiRT2-őd? :DDD Mérsz nekem egy totál maxon minden 1920*1080 benchmarkot? Mondjuk nálad csak MSAA-val fog menni ha jól sejtem de most az majdnem mind1. :) Ha érdekel azt hiszem 1 oldallal előrébb mértem egyet én is csak kíváncsi lennék. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5699) bigdigit válasza Landon (#5696) üzenetére


bigdigit
addikt

AvP D3D11 Benchmark Report
==========================

**************************************************
* Report Created: 2010-07-09 @ 23:56:18
**************************************************
* Executable Build: V1.03, Apr 19 2010
**************************************************

*DX11 Hardware Detected*

Using Default Video Settings:

Resolution: 1920 x 1080
Texture Quality: 2
Shadow Quality: 3
Anisotropic Filtering: 16
SSAO: ON
Vertical Sync: OFF
DX11 Tessellation: ON
DX11 Advanced Shadows: ON
DX11 MSAA Samples: 1

Benchmark Summary:

Number of frames: 5827
Average Frame Time: 18.0ms
Average FPS: 55.6

Use command-line option '-logframetime' to report performance frame-by-frame.

VGA 800/1600.az i5-nek semmi köze nincs hozzá mert proci limites. :D

(#5700) SzlobiG válasza bigdigit (#5699) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyik nap megnéztem én is ez a tesztet hát itt jól elhúz az 5970, 93 avg fps-t dob. kíváncsi leszek sárpacnál mit mutat.

#5701: Nyilván persze, csak néztem teszteket nem nagyon láttam ekkora különbséget mint itt.:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.