Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Sárpac válasza Landon (#5850) üzenetére


Sárpac
nagyúr

8x nem fogja vissza, 512MB bőven elég! Én gt200 alapút néznék mondjuk gt240.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5852) Landon válasza Sárpac (#5851) üzenetére


Landon
őstag

Ebben a hsz-ben leírtam mindent amiben nem vagyok biztos. :) Ha megnézed azt nagyon megköszönöm! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5853) Sárpac válasza Landon (#5852) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]

Szerintem sokat zabál 150W+ akkor inkább gtx460 vagy gt240 ami 60Wattal is beéri és nem kell rá+ tápcsati sem.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5854) Landon válasza Sárpac (#5853) üzenetére


Landon
őstag

Akkor azt mondom h még a 750W-os Corsair se lenne így elég? GTX460at már nem vennék mert annyit nem akarok kiadni rá, 240 meg nem tudom mennyire erős, 250re írják mindenhol h a tökéletes physx kártya. :) Amit még nem tudok h az én lapom ugye crossfire támogatott. Abba egyáltalán menne még1 nV VGA physx-ként?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5855) Landon


Landon
őstag

Na senki semmi? :) Ezen kérdésekre mindenképp kéne vmi válasz mert egyenlőre több minden szól a GTS250ellen mint mellett. :(
1: A tápom nem tudom elég lenne e...
2: Az ütemezés a remekül megírt nV drivereknek köszönhetően egy szálon fut így fogalmam sincs hogy az amúgy sem túl erős CPU-ra rá kéne e akasztani még egy GTS250-et... ill értelme lenne e.
3: Félek egy kicsi a lapomtól mert csak úgy működhetne a dolog hely hiányában, hogy a 480 lenne az első x16-os slotban a gts250 pedig az utolsó x8-asban. Namost mivel ez egy CF lap támogatottságot nézve meg mivel az nV és AMD másképp oldja meg a sávok bridge-elését ebből lehet kavar elvileg... passz :F

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5856) A.tessz válasza Landon (#5855) üzenetére


A.tessz
senior tag

A tápegység topicban velem a szakik közölték , hogy konkrétan 2 gtx 480 at bír el a hx 750, tehát az tuti elég simán. 12 voltos ágon 744w :P és még 1 6 magos procit is rádobhatok! Szerintem Atis topicban kérdezz rá, hogy működik a dolog pontosan, mert ott több a tapasztalat, a fizikáztatásra tartott geforcokról!

(#5857) Landon válasza A.tessz (#5856) üzenetére


Landon
őstag

Rákérdeztem már tápokróltopicban is, de köszi a tipet és infot!! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5858) A.tessz válasza Landon (#5857) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nincs mit , láttam, hogy te is ilyen tápegységet használsz :D
Egyébként még 1 tipp ha van ismerősöd aki geforce kártyát használ, próbáljátok ki fizikáztatásra a lapodban!

[ Szerkesztve ]

(#5859) Landon válasza A.tessz (#5858) üzenetére


Landon
őstag

Ilyen alatt a 750HX-et érted ugye? :D Mert látomneked 880W-os van. :)
Sajna nincs ismerős akinek GF-a lenne. :( Reggelig alszok a dologra mert ráadásul roppant körülményesen férne csak el... utolsó pcie-be belemenne de ott már nem lenne meg a 2slotos hűtése a 250nek mert ugye már nincs a házon ott kivágás.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5860) Mans20


Mans20
addikt

Est

Lehet debil kérdés de nem értek hozzá,nv kártya mellé be lehet rakni nv kártyát fizikára?gtx260 om van,ha igen akkor az hogy működik?berakom a 8x es slotba és sli hiddal összekötöm?

(#5861) A.tessz válasza Landon (#5859) üzenetére


A.tessz
senior tag

750hx em van :D a 880 az a vízhűtés!

[ Szerkesztve ]

(#5862) Mans20


Mans20
addikt

Közbe olvastam az előzőeket,csak valamit rosszul hittem, :)) kissé meleg van.

(#5863) A.tessz válasza Mans20 (#5860) üzenetére


A.tessz
senior tag

Szia be lehet rakni! Még abban se vagyok biztos , hogy össze kell kötni sli híddal, mert az gondolom nehézkes lenne Ati kártyákkal, szerintem az nvidia vezérlőpultban beállítod melyik kártyáról menjen a phsyx és kész!

(#5864) Landon válasza A.tessz (#5861) üzenetére


Landon
őstag

Totál félre olvastam sry. :D Viszont egész idáig olvastam utána ennek a PhysX dolognak és a következő a konklúzió: 480 mellé nem szabad GTS250-et venni... aki kipróbálta azt írták, hogy csökkent a teljesítmény mivel a gts250 kevés a 480hoz... minimum GTX275öt ajánlanak a processzor szám miatt.Még kutakodok tovább bár ebből már nem lesz semmi úgy érzem. Kidobni sok az a 30e Ft. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5865) Mans20 válasza Landon (#5864) üzenetére


Mans20
addikt

[link]

szerintem ez elég lenne fizikára :)

(#5866) Landon válasza Mans20 (#5865) üzenetére


Landon
őstag

Alap. :D Ha ez a gts250-es buli nem jön be akkor váltoka képen látható cfg-ra. :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5867) A.tessz válasza Mans20 (#5865) üzenetére


A.tessz
senior tag

Miből gondolod :DDD

(#5868) bigdigit válasza bigdigit (#5837) üzenetére


bigdigit
addikt

valami más gond lesz itt.új wint raktam és x-fi driver telepítés közben megállt majd BSOD...lehet valami IRQ ütközés van itt.egyenlőre szanálom alaplapi hanggal...bár elég fos..

(#5869) Abu85 válasza bigdigit (#5868) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az alaplapi hangot gondolom kikapcsoltad a BIOS-ban? Mármint az X-Fi mellett.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5870) bigdigit válasza Abu85 (#5869) üzenetére


bigdigit
addikt

persze.azért gondolom valami ütközés lehet mert tuning nélkül setup defaults esetén se megy fel x-fi driver.defaults után csak X.M.P profilt,memfeszt és onboard audiot állítottam.a gyerek gépében meg lehet mégis nem CCC probléma van.már anélkül is dobálja a kékeket.utána dx-et frissített.azót meg egy dx file-ra hivatkozva dobálja.mondjuk neki a win7 egy régebbi vinyón van mint az xp.hd sentinel 2 hibás szektort jelez és azt írja párszor már eldobta magát.igaz ezt már korábban is írta.lehet corrupt file okozza az egészet.meg vagyok én áldva.1 hete a 2 géppel kínlódom.

[ Szerkesztve ]

(#5871) rup1u5 válasza bigdigit (#5870) üzenetére


rup1u5
nagyúr

próbáltad másik PCI slot-ban is?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5872) bigdigit válasza rup1u5 (#5871) üzenetére


bigdigit
addikt

nem akartam lejjebb tenni a kártyát mert nem fér be a kezem akkor cmos resethez.de veszteni valóm nincs.majd kipróbálom.még nem sok mindent pakoltam fel így nem nagy a veszteség.

(#5873) HSM válasza bigdigit (#5868) üzenetére


HSM
félisten

Ramok is alapon mentek? Az 1156-os procik hivatalosan 1333-ig támogatják, ott is lehet vmi gubanc.... Az XMP profil meg vagy jó a procidhoz, vagy nem....

(#5869) Abu85: Ugyan minek kikapcsolni? Nekem sohasem volt kikapcsolva, se a Giga P35-ömben Audigy1 mellett, se Audigy2 mellett, se a Giga X58-UD5-ömben X-fi Ex music mellett, se az Auzen X-fi meleltt, se az EVGA E758-amban... :N És soha semmi gondot nem okozott.... Ja, és hogy miért kellett az alaplapi? Mert így nem kell kábeleket dugdosni ha néha esténként fülest használok (sajnos a minőség eléggé összehasonlíthatatlan, de annyit kibírok)...
Az ATI-féle HDMI audio-t se szoktam letiltani, pedig az már akkor a 3. hangeszköz....

(#5870) bigdigit: Ha haldoklik az a winyó, kár szenvedni vele.... Az is lehet igen könnyen a probléma forrása.... (Nem egy hasonló esetet láttam már sajnos)

(#5874) Landon


Landon
őstag

Nem vagyok benne biztos, de olvastam olyanokat és a hangkártya topicban is ez az általánosabb vélemény, hogy az x-fi-k beleértve a legvacakobbtól a legjobbig mind elég szemét cucc és ennél jobban csak a drivereit szidták többek közt mert sokszor bsod-t dobtak meg összeakadtak mindennel etc.Lehet megkéne próbálni kivenni.
Na tegnap ill ma éjjel utánaolvastam ennek a physx-es történetnek de nem vagyok meggyőzve egyik véglet felől sem h őszinte legyek. Ezért lennék kíváncsi, h szerintetek mi az igazság. Vagy az mindig odaát van?! :DDD Szóval egyik véglet azt mondja, hogy jó dolog ezt így használni a másik pedig, hogy GTX 480 melléfelesleges egy GTS 250 sőt le is húzza a teljesítményét mivel véleményük szerint a 480as mellé minimum olyan nV kari kell physx-re ami cuda processzorszámot tekintve kb a felével rendelkezik a 480énak. Így minimum GTX275 de inkább 285 az ami passzolna szerintük. De pl néztem és a Galaxy olyan 480at készít jelenleg aminek a nyákjára integrálva lesz egy GT 240. A GT 240 pedig rosszabb mint a GTS 250. Most akkor igazodjon ki az ember. :Y :F

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5875) HSM válasza Landon (#5874) üzenetére


HSM
félisten

Programfüggő, milyen erős PhysX társkártya kell.... Biztos nem lenne túl nagy kunszt olyan programot írni, ahova a 480 ereje sem lenne elég PhysX-re egy 8600GT grafikája mellé.... ;)

"Most akkor igazodjon ki az ember. :Y :F"
Nyugodj le, ülj le egy székre, pihenj. Ha majd kijön olyan program, amihez kell PhysX társkártya, mert nem elég hozzá a 480-ad, akkor majd el lehet dönteni, hogy mit vegyél mellé. :U Addig kár pattogni.... :N

Azért az picit erős kijelentés, hogy elég szemét cucc. :Y Tény, hogy voltak vele drivergondok az elején (mikor volt az, jesszus) illetve a Creative gyártmányú kártyáknak is volt néhány necces vonása (elég kétes minőségű kondik és tápkör) de ettől függetlenül megbízhatóan működtek, 1-2 bosszantó apróságot leszámítva. Az Auzen X-fi mondjuk már más kategória. Stabil driver, hibátlan tervezésű kártya, igaz, az árát is megkérik, de a hangzás és szolgáltatáskínálat kárpótol mindenért.... Nincs kártya a piacon, amire lecserélném...

[ Szerkesztve ]

(#5876) bigdigit válasza HSM (#5873) üzenetére


bigdigit
addikt

őszintén megmondom nekem még fogalmam sincs 1156-nál mi az alap.az biztos,hogy setup defaults esetén nem 800-at írt a cpuz hanem kevesebbet X.M.P esetén is. vinyó érdekes mód másolásba tudtommal még nem halt bele.rendszer meg haldoklana raja?

(#5877) Landon válasza HSM (#5875) üzenetére


Landon
őstag

Tökéletesen igazad van! Én is magamban erre jutottam... ez megalománia hülyesége, hogy itt egy NO1 kártya és a tetves physx-en kattogok. -.- Totál fölöslegesen. Majd ha vmi olyan ki jön akkor bőven ráérek. :K

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5878) A.tessz válasza Landon (#5877) üzenetére


A.tessz
senior tag

Itt van egy link Batmanel gtx 480+ 9800gt, szerintem nem fogja vissza! click

(#5879) Sárpac válasza A.tessz (#5878) üzenetére


Sárpac
nagyúr

GT220-al hd5870 mellett full hdn csutka fizix-el 70-90fps!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5880) HSM válasza bigdigit (#5876) üzenetére


HSM
félisten

Ha a fej sérült, akkor mindenféle hibát tud produkálni a winyó. De ezt a winyós topicban biztos jobban vágják, ez csak az én tapasztalatom....

A memókat meg rakd mindenhol alapra, illetve az XMP helyett SPD-re.

[ Szerkesztve ]

(#5881) loree69 válasza Landon (#5877) üzenetére


loree69
aktív tag

ha visszaolvasol már ha meglehetne találni a sok off között volt belinkelve házi tesztek 480 +9800GT
nem fogta vissza sőt 9800GT OC hozott rendesen + ot ;)

[ Szerkesztve ]

loree

(#5882) Landon


Landon
őstag

Köszi srácok akkor lehet mégis filózok még a dolgon! :D Csak egy nagy gond van. Csak a lapom utolsó/legalső PCIe slotjába fé be így a 2slotos hűtés ergo nem tud érvényesülni mert már nincs kivágás a hűtő "felső részének". ilyen házam van szóval a légmozgás tökéletes csak akkor is nem tudom mennyire jó az h a kártya részben egy zárt területre fogja fúni a meleg levegőt... mondjuk kb 2cmm-el alatt van két kivágás a vzhűzés csöveinek szóval ott távozni tud de picit necces. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5883) bigdigit válasza HSM (#5880) üzenetére


bigdigit
addikt

mérgemben elszaladtam sarki közértbe és vettem egy xonar ds-t.fog ez nekem itt szórakozni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5884) Landon válasza bigdigit (#5883) üzenetére


Landon
őstag

Hehe én is azt vettem nemrégiben! ;] Legeslegkésőbb meg kedden lövök dedikált kártyás teszteket! Sz@rok az egészre úgy se nyugszik az ember amíg ki nem próbálja ha sz@r akkor első kanyarba megpróbálom elpasszolni ha nem megy akkor meg legalább lesz egy tartalék kari ha bármi van a main-el ne adja ég... Azért döntöttem ígymert 285öst meg hasonlókat tuti ziher nem veszek mellé semmi esetre sem. Egy ilyen "kis" kártyát meg ki lehet próbálni... :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5885) HSM válasza bigdigit (#5883) üzenetére


HSM
félisten

Jólvan, ne aprózd el... ;]
Winyó marad? :))

(#5886) bigdigit válasza Landon (#5884) üzenetére


bigdigit
addikt

szintén DS?pakolgatom itt felfelé a cuccokat közben megy a zene..valamiért néha ugrik vagy akad vagy mit csinál..neked ilyen nem volt?

(#5887) HSM válasza bigdigit (#5886) üzenetére


HSM
félisten

Ez tök normális... Ha telepítgetsz, és gőzerővel dolgozik a winyó, akkor előfordulhat, hogy nem tudja elég gyorsan olvasni az MP3-at, kifogy a buffer és akkor kihagy, akadozik, stb...

(#5888) bigdigit válasza HSM (#5887) üzenetére


bigdigit
addikt

x-fi esetén ilyet nem tapasztaltam.azt hiszem csak digitális kimeneten csinálja...ki-be kapcsol talán.

(#5889) HSM válasza bigdigit (#5888) üzenetére


HSM
félisten

Egyszerű... Pakolsz pendrive-ra pár óra MP3-at, aztán go... Vagy itt egy jó lejátszó, foobar2000, letöltöd, 16 másodperces puffert is támogat, azt már nehezen üríted ki.... ;] Kicsit visszaveszel a telepítgetésből, és indítasz valami zenét.

[ Szerkesztve ]

(#5890) Abu85 válasza bigdigit (#5888) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyan, mint ha a NYÁK roppanna mi? Szvsz kattognak a NEC relék. Teljesen normális.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5891) HSM válasza Abu85 (#5890) üzenetére


HSM
félisten

Najó, de zenehallgatás közben ugyan hova kattognak azok a relék? :C

(#5892) Landon válasza bigdigit (#5886) üzenetére


Landon
őstag

Soha nem volt ilyen. :F Én az alaplapi integráltat viszont azért "cseréltem le" mert amikor a gépet kapcsoltam ki kb 5 leállításból 3nál volt olyan h közvetlen mielőtt leállt a gép a hangszóróból vmi furcsa zúgás jött ki. :F

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5893) bigdigit


bigdigit
addikt

prima friss rendszer és 10 perc alatt 2 BSOD:
On Thu 2010.07.15. 19:32:21 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0xA (0xA0, 0x2, 0x0, 0xFFFFF80002C919D2)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Dump file: C:\Windows\Minidump\071510-146484-01.dmp
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
mind a kétszer egy nem rendszer vinyón töröltem.hd sentinel 95% 1 hibás szektor voltak felpörgési gondjai.lehet ez okozza az én gondjaimat is.

(#5894) Def26 válasza bigdigit (#5893) üzenetére


Def26
félisten

Nálam egy régi 80GB -os HDD miatt voltak ilyen gondok. Nem hiszem, hogy sok köze lehet a vga -hoz.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5895) loree69 válasza bigdigit (#5893) üzenetére


loree69
aktív tag

oprendszer?

loree

(#5896) HSM válasza bigdigit (#5893) üzenetére


HSM
félisten

Én először kidobnám azt a winyót a tökbe, majd nekiesnék egy bootdiskes memtest86+-al, ami már I7 kompatibilis, és letesztelném alaposan a ramot. Ha az ok, akkor a procit is le kéne tesztelni Linx-el. Ha minden ok, akkor elvileg jónak kéne lennie.... Bár akármi is lehet... :B

(#5897) Landon válasza HSM (#5896) üzenetére


Landon
őstag

Esetleg memtest előtt én még futtatnék egy min 1-2 órás prime95 x64 25.11 Blind-ot! Nekem volt olyan anno hogy memtest nem dobott hibát mert nem a memóriával volt effektíve gond hanem az IMC nem bírta a terhelést és azt blend azonnal kidobta. :) VGA-tmeg viszonylag könnyen le lehet tesztelni furmark-al hogy vajon az nem bírja e a dolgokat de én nem hinném. Én első körben a tuningra gyanakodnék, bár nem tudom ilyenkor az lenne az első h nyomni egy bios defaultot és csak utána nekiállni tesztelgetni mert így elég nagy skálán mozoghat h mi hibázik... :) Bidgidit, nem tudom nem olvastam, esetleg nyomtálmár BIOS def-et? :)

Más: Most próbáltam ki Metro2033-at, hát ez a game nem semmi! :D Basszus ezek a ruszkik azért tudnak vmit! :))

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5898) Landon válasza bigdigit (#5893) üzenetére


Landon
őstag

Bigdigit @Szerintem menjünk szisztematikusan! :)
1: BIOS DEFAULT
2: Ha még mindig dobja a bsod-t akkor utána Prime Blend 2 óra, ennek ki kéne hoznia mind az IMC mind a memória hibákat bár a 2 óra lehet nem lesz elég bár nekem mindíg 1 órán belül dobta.
3: Ha nincs 2 óra után se semmi Blendben akkor Memtest de azt futtathatod egész éjjel holnap délig kb. :D Szerintem az nem fog hibát dobni legalább is nekem sose tette...
4: Ha ez eddig mind negatív akkor szinte biztos h a winyóddal vmi és tudtommal arra is vannak teszt progik, nem rég szedtem vmit (nemtom mennyit ér) ami mutatta a winyó health status-t amit ugyan nem értek mi a halál alapján ítél meg de vmire biztos jó... Esetleg más gépből biztosan hibátlanul működő jó winyót próbálj ki.
5: Ha tökéletesen működő winyóval minden alapbeállításokon is megy a bsod nos akkor passz, kezd el tesztelnia VGA-t de azt is mondanom se kell alapon! Ezerszer leírták már, hogy OC-vel fölösleges hibát keresni mert bármi hibázhat. Előbb alapra kell állítani mindent és utána fokozatosan visszaállítgatni és próbálni a dolgokat. :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5899) bigdigit válasza Landon (#5898) üzenetére


bigdigit
addikt

köszi a tanácsokat minden szabad időmben ezzel a problémával foglalkozom.ma a gyerek gépébe bevágok egy új vinyót mert nekem az a gyanús nála mivel xp nem dob hibát a másik vinyóról bootolva.az én gépemben már nem vagyok olyan biztos.bár este vettem csak észre a mushkin ramokat a gyári 1.65 helyett csak 1.625-ön járatom.nem tudom tartósan mehet-e neki az 1.65.asszony gépében a g.skill ramok vígan elvannak gyári 1.65 helyett 1.6-on is..IMC 1.212-él járok de azt is felvágom 1.3-ra bár nálam biosban az már piros érték.illetve kiveszem a bad sectoros felpörgési hibás tároló vinyót is.

közben átnéztem az idő pontokat mikor is jött elő ez a hiba és mikor váltottam lapot.vga csere után de még új lap beszerelése előtt is kaptam már ezt az hibaüzit.elég nehéz elhinni pont akkor kezd el szarakodni a vinyó mikor vga-t cseréltem...netes tesztek alapján a corsair HX620 elég ehhez a konfighoz.főleg,hogy tegnap 2x nem is terhelés alatt dobta el magát.minden esetre ilyen szívásaim még sosem voltak a 386-som óta.

(#5900) bigdigit válasza bigdigit (#5899) üzenetére


bigdigit
addikt

update:jobban utána néztem az idő pontoknak.nem rögtön vga csere után jött elő a hiba.06.10-én cseréltem vga-t és 06.28 volt az első hiba bejegyzés feltételezve a win7 korlátlanul meg is őrzi őket.prime ment korábban minden tesztben igaz kb 15 percig hagytam.linx 3 kőrt néztem korábban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.