Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Pug válasza rumkola (#997) üzenetére


Pug
veterán

Miért ne lenne 5970 a tesztben? :U
Mert két chipes és nem egy? hagggggyáááá már! ;] Ez olyan lejárt lemez, hogy vicc... :C

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#1002) fsb1000 válasza Gorneck (#998) üzenetére


fsb1000
nagyúr

a 100dbból ami érkezett

Ez már biztos?
Hova érkezett és hogy kaphatnék belőle mihamarabb?
A különböző gyártók Giga, Palit, Asus, stb ugyanazon importörrel dolgoznak?

Mindenki csak jövő hétre igéri kisker szintem....és azt se biztosra

(#1003) Pug válasza fsb1000 (#999) üzenetére


Pug
veterán

báááá

Ez az érv eszembe se jutott, pedig már irtad a találgatós topikban is.
Ha az 5970 ellenfelének szánták volna, akkor nem tiltaná meg a tesztekben való szerepeltetését.
Jó az elgondolásom?

Ennyire nem lehetsz vak, vagy csak látni/érteni nem akaró vagy? :F

Szerinted miért tiltották meg? Mert talán nem tudja befogni......

Ne legyünk már ennyire értetlenek.... ;]

Szerk: amúgy meg nem mindegy lenne, hogy hova szánta a cég???? A pozícióját, mint minden más terméknek a világon úgyis az ára és a teljesítménye fogja meghatározni :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#1004) RI/OS válasza Pug (#1003) üzenetére


RI/OS
őstag

Ma megint hozta magával fsb az nv szemcsit, ahogy nézem a mai hsz-eket.........

(#1005) RI/OS válasza fsb1000 (#992) üzenetére


RI/OS
őstag

Nem értem ezzel mit akarsz bizonyítani.

Szerinted a 480 az 5870 ellenfele?

Egy kérdésem lenne:

Akkor miért kerül ~40k-val többe? :F

Ha van egy termék ami 90e-be kerül meg van egy termék ami 130-ba, azt én nem tekintem a 90k-s termék ellenfelének/alternatívájának.Lehet, hogy én látom rosszul, nem mondom hogy nem...

Szerinted melyik a reálisabb? a 90k-s cuccot a 130k-s cuccal vagy a 130k-s cuccot a 150k-s cuccal összehasonlítani?

[ Szerkesztve ]

(#1006) fsb1000 válasza Abu85 (#1000) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az, hogy minek az ellenfelének szánták, és minek az ellenfele lett végül két különböző dolog

Ez is igaz!
De az utóbbit (is) a gyártó dönti el az árazással, és a PIAC lereagálja.
Nem a Te koncepciódtól függ.

És a GTX480 a HD5970 alá van árazva és az irásaidrból tudhatjuk hogy az ilyen agresszív árverseny nem érdeke egyik gyártónak sem, igy inkább besorolódott oda ahova való a teljesítménye és az NVIDIA megszokott árpolitikája alapján (mindig drágább mint az ATI, ez szokott érv is lenni ellene...)

A korábban linkelt Performance per Dollár ábra jól mutatja, hogy nincs kilógás a sorból.
A teszt szerint ilyen szempontból a GTX470 a legjobb vétel és a 480 a legrosszabb a 4 versenyzőből, de alig van különbség és a felsőbb régióban egyre kevésbbé számít az ár/teljesítmény mutató.
Presztizs fanság, tökmindegy mert ferrárim van, stb. Ezek erősebb attitüdök, mint a P/D-re hivatkozni.

(#1007) rumkola válasza Pug (#1001) üzenetére


rumkola
veterán

nemérted a poént ember :DD :DDD

(#1008) dz1 válasza RI/OS (#1004) üzenetére


dz1
tag

Látom te meg hozod magaddal az atis szemcsit. :K

ahogy nézem a mai hsz-eket.........
Egyébként a topic neve: GeForce GTX 470 / 480 :D

(#1009) fsb1000 válasza Pug (#1003) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem azzal mindenki tisztában van hogy a 5970 jóval gyorsabb, mint GTX480, mint ahogy a legtöbb X2-es a vele azonos kategoriájú lapkából épülőktől.

Ez inkább marketing, hogy ne ez legyen a konkluzió: Az ATI legyőzte a NVIDIA-t.
Abu pontosan ezt írta és sugallta a mostani cikkében
Semmi csalás nem kell, semmi mellébeszélés, csak másik VGA-hoz kell hasonlítani, és meg van a konkluzió.
Az meberek 90% csak azt olvassa.

Ennyi.

(#1010) G4NXST4 válasza fsb1000 (#999) üzenetére


G4NXST4
tag

Abu85 cikke után a kommentárokban két lényegre törő, rövid mindent megmagyarázó üzenetet/ket találtam:
(#6) hfrankee:
"Jaj de kellett már ez a cikk Abu! :C
Végre megértse mindenki,hogy nem elsődlegesen játékra fejlesztett architektúra,ezért nem kell tőle sokat (az ideálisat) várni."
Erre válasz
(#8) rudi válasza hfrankee (#6) üzenetére:
"Szerintem aki eddig nem érette meg, az ezután sem fogja (akarni) megérteni. Pont rájuk épít az NV a játékos Fermivel. Nekik éppen jutni fog, a többiek meg úgysem vennék meg."
fsb1000 ez a baj veled meg akik azt próbálják bemagyarázni nekünk, hogy a ATi gyengébb
és a rosszabb választás és nem értitek meg, hogy ki(k) is lesz(nek) átverve.

nagyonromlik

(#1011) Abu85 válasza fsb1000 (#1006) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártó ezt eldöntötte. Mi csak az elemzésben írtuk le, hogy megint nem sikerült egy GPU-val bevenni a csúcskategóriát. Két GPU-s modellre meg nincs esély.

Lenne árverseny, ha tömeg gyártható lenne a GeForce GTX 470 és 480. Amíg ez nem következik be, addig az AMD kiélvezi a helyzetet.

Aki a leggyorsabbat akarja az megy a HD 5970-ért. Innentől kezdve nem értem, miért presztízs a GTX 480. Maximum annak számít ez, aki csak NV-t akar venni.

Melyik cikkben ez a konklúzió?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1012) Pug válasza rumkola (#1007) üzenetére


Pug
veterán

Hát az ember gyakran elveszik a fanatikusok poénjai és valóban komolynak szánt kijelentései között :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#1013) RI/OS válasza dz1 (#1008) üzenetére


RI/OS
őstag

Köszönöm, hogy az érdemi hozzászólásoddal a témához gazdagítottad a topikot, és felvilágosítottál, hogy mi a címe. :R

[ Szerkesztve ]

(#1014) fsb1000 válasza RI/OS (#1005) üzenetére


fsb1000
nagyúr

RI/OS én nem akarok semmit bizonyítani. Kinek bizonyítsak? És minek?
Bizonyítson az akinek érdeke valamiért.
Csak ahogy eddig is kérdések merültek fel bennem, bizonyos anomáliák láttán.

Nem tagadom... az egész hitetlenkedés onnan indult, mikor az ATI (vagy ki a fene) megüzente Abun keresztül hogy a furmarkkal és az azzal jól mérhető problémákkal nem foglalkoznak.

ja kérem.... ha igy megy ez.
2 nap múlva már el is adtam az 5870-et, akadjon másnál.

A kérdezési affinitásom tovább erősítette, hogy a hozzád hasonló ATi fanok a "GeForce GTX 470 / 480" szaktopicba jönnek levezetni a nem tudom mijüket és erre abu85 szakmai leplet borít. Megmagyarázza a kamu árakat, a dx11-et, a teszeláció lényegtelenségét és még azt is hogy mostantól 5970 a referencia (a GTX470-hez még nem rendelt legyözőt...)
Minden átrelativizálódott! Neked nem tünt fel?

Hiába kértem, hogy ne offoljátok szét ezt a topikot és a saját szaktopikotokban beszéljétek meg, hogy szerintetetek miért jobb az ATI. Ez hatástalan volt.
Most kérdezek... akkor is ha nem tetszik, vagy nem érted miért és milyen fonákságok okán.

Még mindig nem vagyok ATI/NVIDIA fan.
De ha tálálsz tőlem egyetlen tényállítást ami szerinted megalapozatlan, akkor légszíves linkeld.
Revidiáljuk, ha lesz rá ok.
Köszi!

(#1015) fsb1000 válasza G4NXST4 (#1010) üzenetére


fsb1000
nagyúr

fsb1000 ez a baj veled meg akik azt próbálják bemagyarázni nekünk, hogy a ATi gyengébb

Légyszíves linkeld már azt a részt, ahol ezt magyarázom.
Köszi!

(#1016) Gorneck válasza fsb1000 (#1002) üzenetére


Gorneck
titán

Biztos.
Acer raktár.
Sehogy.
Nemtom.

Gorneck#1239

(#1017) fsb1000 válasza Abu85 (#1011) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az első 3 bekezdéseddel egyetértek.

///

Hogy melyik cikkben olvastam?
A "Jaj de kellett már ez a cikk Abu"-ban.... mint égő sebre a gyógyír.

Idézem:
Hasonló a történet a GT200-éhoz, azaz a csúcskategóriában nem versenyeztethető a termék, mert teljesítményben nem ér fel az AMD elgondolásához."

Persze azóta már megbeszéltük (itt fű alatt), hogy 1GPUS- viszonylatban azért csak felér odáig, de ez senkit nem érdekel.

(#1018) Abu85 válasza fsb1000 (#1014) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ATI annyit írt, hogy a FurMarkkal nem foglalkozni. A problémádat nem tudták akkor reprodukálni.

(#1017) fsb1000: Tökéletesen látszik, a teljes mondatból, hogy miről van szó. A GF100 a csúcskategóriában nem versenyeztethető, mert nem erősebb a Hemlocknál. Mi ebben a megalapozatlan állítás?
Már bocs, de egy elemzős cikk nem a kártyákról szól. Ahol érdekelni fog minket az árazás, az a tesztelős cikk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1019) RI/OS válasza fsb1000 (#1014) üzenetére


RI/OS
őstag

A kérdezési affinitásom tovább erősítette, hogy a hozzád hasonló ATi fanok

Mutasd meg kérlek, hol istenítem az atit:[link]

Ha fanságnál tartunk, inkább mondanám magam nv fannak, az 5*** szériából volt az első atim, de ez lényegtelen.

Szarok én rá, hogy ati vagy nv, megveszem a leggyorsabbat, azt csókolom.
Mondjuk engem az ár/érték sem dominál.
Az 5970 a leggyorsabb, azért van ez.

Megmagyarázza a kamu árakat, a dx11-et, a teszeláció lényegtelenségét és még azt is hogy mostantól 5970 a referencia (a GTX470-hez még nem rendelt legyözőt...)

Ár alapján márpedig a 480 vs 5970 illetve a 470 vs 5870 sokkal inkább reálisabb képet ad, mint az 5850 vs 470 és az 5870 vs 480..

Árakkal kapcsolatban az, hogy az evga-nal hány dollár, azért lényegtelen, mert kishazánkban sajnos nem a kinti dolláros árak érvényesülnek, hanem sokkal inkább a dollár=eu+áfa, amit az előzetes nagykerárak is igencsak alátámasztanak.

Hiába kértem, hogy ne offoljátok szét ezt a topikot és a saját szaktopikotokban beszéljétek meg, hogy szerintetetek miért jobb az ATI.

Nem jöhetek ebbe a topikba azért, mert ati kártyám van, és nem írhatom be, ha valaki hülyeséget beszél?

Mert a 480-at az 5870-hez hasonlítani márpedig az, ha tetszik, ha nem.

(#1020) G4NXST4 válasza fsb1000 (#1015) üzenetére


G4NXST4
tag

kb. minden kommentárodba és még + amit kihagytam azok a képmegjelenítések időközeinek elcsúszása vagyis a lassított videókban alig észrevehető szaggatás, akadás.

nagyonromlik

(#1021) fsb1000 válasza RI/OS (#1019) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.
1.
Elnézést kérek, hogy ATI fannak tituláltalak, de ettől még sok OFF-ot nyomtál ide úgy hogy nem akarsz GTX480-at venni (miért is?)

2.
A tesztek alapján 5970 jobb mint GTX480, ezen nem lehet vita.
Akinek a csúcs kell, azt veszi, helyesen dönt, (én visszatérek az 1GPU-s világba)

3.
Odamész ahova akarsz és azt irsz amit akarsz.
Mindenki magáról állít ki ezzel is egy képet.
Én alapnak tartom, hogy nem járok olyan VGA-s "szak"topikokba a kártyámat fényezni és összehasonlítgatni, aminél jobb a mostanim és nyilvánvalóan nem is akarok arra váltani.
Pl. miután eladtam az 5770-et nem jártam vissza GTX260/275-vel alázni, pedig sokan állítják, hogy azonos kategória...
Mi okom lenne rá? Neked mi okod van rá?

(#1022) G4NXST4 válasza Abu85 (#1018) üzenetére


G4NXST4
tag

"(#1017) fsb1000: Tökéletesen látszik, a teljes mondatból, hogy miről van szó. A GF100 a csúcskategóriában nem versenyeztethető, mert nem erősebb a Hemlocknál. Mi ebben a megalapozatlan állítás?"
Ja és még ehhez az állításhoz azt is hozzátehetjük, hogy felsőkategóriába meg azért nem versenyeztethető, mert a Fermi lapka mérete nagyobb, mint a konkurens ATi-é.

nagyonromlik

(#1023) fsb1000 válasza G4NXST4 (#1020) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"kb. minden kommentárodba"

Légyszi csak 1 konkrétat idézz... legyen már ennyi vér a pucádban.
Ha nem sikerül kénytelen leszek azt hinni megint valótlant állítottál, mint amikor azt akartad rám bizonyítani, hogy az Asrockot fikázom...

(#1024) G4NXST4 válasza fsb1000 (#1021) üzenetére


G4NXST4
tag

OK.
1.
Elnézést kérek, hogy ATI fannak tituláltalak, de ettől még sok OFF-ot nyomtál ide úgy hogy nem akarsz GTX480-at venni (miért is?)

Ha már OFF, akkor te vagy a topik királya és te se veszel 480at csak 470-et höhöhö

nagyonromlik

(#1025) RI/OS válasza G4NXST4 (#1024) üzenetére


RI/OS
őstag

Ha már OFF, akkor te vagy a topik királya és te se veszel 480at csak 470-et höhöhö

A topik címében a 470 is benne, szóval ez mondjuk nem jogos :)

Más:

Az mondjuk tényleg egy érdekes dolog, hogy az ati tulajok jönnek ebben a topikba, és nem az nv-sek az atiéba, de ha új ati kártya jelent volna meg, gondolom ez fordítva is így lenne. Legalábbis ott is szoktak lenni kis ''csipkelődések'' mondjuk nem ilyen szinten az biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#1026) fsb1000 válasza G4NXST4 (#1022) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na látod... csak a végére értél a zsákutcádnak.

Én soha nem mondtam, hogy az 5970-el mérjük össze a GTX480-at.
Szerintem sem egy kategória. A linkelt tesztek is HD5870-vel mérik össze.

Az a szép a sakkban, mikor a végjátékban a másik oldalnak már csak 2 lépése maradt és mindkettő csak rossz lehet. És ezt már előre látni.

///

Hogy értehetőbb legyen:
Az egyik állítás az, hogy a fermi nem versenyeztethető a Hemlockal
A másik állítás meg az hogy a GTX480-at az 5970-vel kell összehasonlítani.

Dereng már milyen szofisztikai csapdába sétáltál bele abu szárnyai alatt?
Én jól szórakoztam ma délután.

[ Szerkesztve ]

(#1027) HSM válasza Abu85 (#1011) üzenetére


HSM
félisten

"Aki a leggyorsabbat akarja az megy a HD 5970-ért. Innentől kezdve nem értem, miért presztízs a GTX 480. Maximum annak számít ez, aki csak NV-t akar venni."

Nem kötekedésből, de ha utánamvágnák se kéne dupla-GPU-s kártya.... :N

(#1028) #97544192 válasza fsb1000 (#1026) üzenetére


#97544192
törölt tag

nagyon jól beszélsz, imádom olvasni. ;]
véletlenül nem gábornak hívnak? akkor ugyebár lehetne mondani, hogy felelősségre von a gábor! :P igaz, olyan jól azért ne beszélsz, meg akkor már nem is szeretnélek hozzá hasonlítgatni... mondjuk volt itt már 480-5970 hasonlítgatás, szóval bármi megtörténhet. :DDD

(#1029) RI/OS válasza fsb1000 (#1026) üzenetére


RI/OS
őstag

Az egyik állítás az, hogy a fermi nem versenyeztethető a hemlockal
A másik állítás meg az hogy a GTX480-at az 5970-vel összehasonlítani.

Én erre azt mondanám, hogy árban az 5970-hez van közelebb, teljesítményben meg az 5870-hez, ezért nem lehet összehasonlítani.

Ha le akarnám sarkítani és felvennék egy ati szemcsit azt mondanám, hogy 5870 teljesítmény 5970 árban..(Persze ez erős túlzás)

De ez ugyanaz, mintha az intel legerősebb asztaliját hasonlítom az amd legerősebb asztalijához.
Az intel drágább, erősebb. De nem egy árkategória.

1031: Erről beszélek

[ Szerkesztve ]

(#1030) G4NXST4 válasza fsb1000 (#1023) üzenetére


G4NXST4
tag

ok Asrock-nál félrenyúltam, de ATi-t elégé negatívan írod le azzal, hogy képmegjelenítések időközeinek elcsúszásával fikázod a GTA4-nél holott más játékoknál abszolút nem észleltem ilyen jelenséget, pedig volt 5870-em.
Meg ez nagyon csúnya, engem nagyon idegesítenek az ilyenfajta megnyilvánulásaid:
Nem tagadom... az egész hitetlenkedés onnan indult, mikor az ATI (vagy ki a fene) megüzente Abun keresztül hogy a
furmarkkal és az azzal jól mérhető problémákkal nem foglalkoznak.

ja kérem.... ha igy megy ez.
2 nap múlva már el is adtam az 5870-et, akadjon másnál.

nagyonromlik

(#1031) deicide válasza fsb1000 (#1026) üzenetére


deicide
veterán

Ez abszolút nem ellentmondás. Az nVidia azt szeretné, hogy a tesztekben ne legyen 5970, mert tudják, hogy annál lassabb. A vásárlók viszont általában az árat nézik és mivel nem egy árkategória a kettő (480 vs 5870), ezért önkéntelenül is a hozzá árban közelebb álló 5970-el fogják összehasonlítani.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1032) fsb1000 válasza G4NXST4 (#1030) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezek tények... mindent videokkal, mérésekkel dokumentáltam.
(najó.. az eladásról nem készült videófelvétel, bár lehet a benzinkút biztonságija felvette)

(#1033) G4NXST4 válasza G4NXST4 (#1024) üzenetére


G4NXST4
tag

Bocs, de ez nem zsákutca csak nem írtam oda, hogy a "konkurens ATi-é" az a 5870 ami nem jött le érthetőén miközben én arra gondoltam, hogy csúcskategória 5970 és ha már azt írtam, hogy felsőkategóriába meg, azért nem versenyeztethető, mert a Fermi lapka mérete nagyobb, mint a konkurens ATi-é, akkor ha felsőkat. akkor csak az 5870-re gondolok. Na mindegy, igen rosszul fogalmaztam meg.

nagyonromlik

(#1034) schwartz válasza G4NXST4 (#1010) üzenetére


schwartz
addikt

De miert is varnank sokat? Hol is van a GF100 fapados tessellatora az uberkirály 6-ik generacios ATI tessellatorral szemben? Sehol... :DDD Jah, es ez nem gamer kartya...
Abu, Stormrise bench lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#1035) Abu85 válasza schwartz (#1034) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem ... a Stormrise az nem népszerű játék, régebben ezért került ki. Inkább szeretnénk kedvelt programokat bevetni, a lehető legnagyobb lefedettséggel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1036) fsb1000 válasza deicide (#1031) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebben lehet valami, de az elöbb RI/OS is valami olyasmit írt hogy az ár nem nagyon érdekli és aki 130-150 K-ért vesz VGA-t annak az a 20K különbség nem sokat számít.
Nekem is fontosabbak más szempontok (pl 1GPU)

Ennek ellenére bizonyosan van hatása az árazásnak. Lélektani hatása is.

Viszont az árakat nem a mérnökök határozzák meg sőt sok esetben nincs szoros kolleráció a bekerülési árral sem. Mivel az árazás egy csúcsterméknél alárendelődhet a vállalati stratégiának vagy a piac pillanatnyi helyzetének.

Még nem találtam meg a pénzügyi jelentéseket és a kibocsátott termékek darabszámát 2009-re csak a részvénypiaci elemzéseket.
Ebből nem tünik ki ,hogy a GT200 a csaknem 2 éves "veszteséges" és ahogy a cikkben olvashatjuk "csúcskategóriában nem versenyeztethető" termelése hazavágta volna az NVIDI büdzséjét.
Talán most sem fog bedölni a fermitől....
Sőt! talán meglepödnénk, ha egyszer napvilágot látna hogy az 500 dolláros végfelhasználói ár hanyadrésze lehet az a bizonyos GF100 lapka gyártási költsége.

Ha van erre autentikus adatforrás akkor szívesen kötnék fogadásokat %-ra

[ Szerkesztve ]

(#1037) zuchy válasza fsb1000 (#1036) üzenetére


zuchy
őstag

Nem is a csúcskategóriából jön a bevétel. Onnan csak egy kis része. Csúcskategóriás kártyát kevesen vesznek. A belépő szintről jön a haszon, mivel azt jóval többen veszik.

PC-STYLE.hu

(#1038) rumkola válasza dz1 (#1008) üzenetére


rumkola
veterán

RI/OS -al semmi baj nincs, nincs neki semmilyen szemcsije....

(#1039) RI/OS válasza fsb1000 (#1036) üzenetére


RI/OS
őstag

Ebben lehet valami, de az elöbb RI/OS is valami olyasmit írt hogy az ár nem nagyon érdekli és aki 130-150 K-ért vesz VGA-t annak az a 20K különbség nem sokat számít.
Nekem is fontosabbak más szempontok (pl 1GPU)

Te még én az nem feltétlenül mérvadó.
Egy hétköznapi vásárló mindig a legjobb ár/érték arányú kártyát fogja(akarja) megvenni.
/Feltéve ha nem birka és megveszi a gt220 2gb-ot meg ilyenek :D/

1038: Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#1040) fsb1000 válasza RI/OS (#1039) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez most nem nagyképüség akar lenni, de az "átlag" user (tanul, egyetemista, házat törleszt), nem is fog 100K felett VGA-t venni érthető okokból.
Ezzel a kör bezárult. Aki vesz annak nem számít a 20K, más szempontjai vannak.
Ennyi.

zuchy: Igen, igazad van, ezért rendkivül nehéz megitélni a TOP VGA-k valós(?) árát, mert könnyen el tudnak rugaszkodni a valóságtól.

Azért azt még abu85-vel meg kéne beszélni, hogy akkor most mi is a csúcs kártya

HD5970 - egyértelműen az (csúcsVGA)
GTX480 - a cikke szerint nem az.
GTX295 - ???? passz... ha GTX480 nem az, akkor GTX295 miért is lenne?
HD5870 - közép/felső osztály?
HD5850 - közép/felső osztály?
HD48xx - közép/felső osztály?
HD57xx - közép osztály?
GTX 470 - közép/felső osztály?
GTX285 - ???? (lassabb mint a 470)
GTX280/275 - ???

Ha ott fönt megbontjuk a dolgokat, akkor választ kell adni megint néhány kellemetlen kérdésre.
Ebből a GTX295 helyzete a legérdekesebb, ha a GTX480-at nem számítjuk a csúcskártyákhoz, bár a GTX470/285 besorolása is gondot okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Corsa1


Corsa1
tag

[link]

kamu?

(#1042) RI/OS válasza Corsa1 (#1041) üzenetére


RI/OS
őstag

Valószinüsíthetően az, mert itthon még SEHOL nem kapható.
Aztán lehet kintről van, kitudja...
De én nem ennyiért adnám, ha kintről rendeltem volna, főleg, hogy még csak én árulom :)))

Elméletben egyet már eladott itt ph-n.
Na most aki itt ilyet vett, gondolod nem jönne ebbe a topikba?
Én egyből jönnék a markokkal ide :)

[ Szerkesztve ]

(#1043) fsb1000 válasza Corsa1 (#1041) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Írtam neki. meglátjuk.
Ha ez féláfás ár, akkor 133 eFT épp a kisker alja lesz.
Ha külföldi beszerzés, akkor gyenge gar.

RI/OS: nem biztos... az öcsém sem szeret ide írni. Velem intézteti a vásárlást/eladást.

[ Szerkesztve ]

(#1044) vhunor válasza fsb1000 (#1043) üzenetére


vhunor
őstag

Ez ma már fent volt egyszer reggel 8 körül, kb. 20 perc után le is került.

(#1045) dz1 válasza RI/OS (#1042) üzenetére


dz1
tag

Na most aki itt ilyet vett, gondolod nem jönne ebbe a topikba?
Nem mindenki fórumhuszár mint Te. :DDD

(#1046) RI/OS válasza dz1 (#1045) üzenetére


RI/OS
őstag

Téged nem tanítottak meg viselkedni?

A 3hozzászólásból, amit ebbe a topikba írtál, kettő nekem szánt kötekedés volt.
A harmadiknál meg epilepsziás rohamot kaptál, és teleraktad szmájlival.

Ha meg napközben elszöktek a juhok, azt ne rajtam vezesd le ;)

''Fórumhuszár''

[ Szerkesztve ]

(#1047) dz1 válasza RI/OS (#1046) üzenetére


dz1
tag

Most Őszintén. Te Normális vagy? :F

(#1048) G4NXST4 válasza fsb1000 (#1040) üzenetére


G4NXST4
tag

Számozással a teljesítményt fogom jelölni (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10) és ebbe nem számít bele az ár, ez szerint is fogom a sorrendet alakítani.
1. HD5970- csúcskategória egyben csúcs VGA
2. GF100- csúcskategória
3. GTX480- árban csúcskategória, de teljesítményben felső kategória. Vagyis egy új kategóriát teremtett a GF100 lapka butításával az NV.
4. HD5870- felső kategória, második ár/teljesítmény kategória győztes, és első ár/teljesítmény győztes felső kategóriában
5. GTX295- felső kategória, a DX11-et nem támogatja, ezért nem lehet csúcskategóriás kártya
6. 4870X2- felső kategória, a DX11-et nem támogatja, ezért nem lehet csúcskategóriás kártya
7. GTX470- felső kategória, jó kártyának tűnik, csak ne lenne ott a GTX480-tól azaz nagy tesótól örökölt rossz tulajdonságok :(
8. HD5850- közép kategória, igaz tuningal akár 5870-es szintét is eléri, ezért egyben felső kategória, ár/teljesítmény kategória győztes
9. GTX460
10. GTX285-közép kategória, a DX11- nem támogatása, miatt kötött ki itt az utolsó helyen a TOP10-es listámba.

nagyonromlik

(#1049) RI/OS válasza G4NXST4 (#1048) üzenetére


RI/OS
őstag

Hülyeség ez a lista.

Előző szériás kártyát nem igazán lehet összehasonlítani a mostanival..

(#1050) G4NXST4 válasza RI/OS (#1049) üzenetére


G4NXST4
tag

Akkor hagyd ki azt a hármat.
Amúgy rosszul esett ez a negatív kritika, na de mindegy :O

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.