Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) partyphoto válasza Sárpac (#5199) üzenetére


partyphoto
tag

ez az!? http://hardverapro.hu/apro/gainward_gtx_465_3_ev_garival_72_500_ft/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#5202) Sárpac válasza partyphoto (#5201) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:K

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5203) pszichiater


pszichiater
senior tag

Nem voltam másfél napig, de vettem a fáradtságot és visszaolvastam...Nem gyenge... Tulajdonképpen ua.mint egy hete, egy hónapja, kvázi régóta... :U "Szétoff van" gazdagon. Akkor én most bátorkodnék egy szakmait kérdezni...Amennyiben egy gyári OC 480-as kari pl.726mhz akkor az egyenesen arányos lehet, tehát +100mhz? 826mhz (volt emeléssel?) Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre... ;]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5204) Sárpac válasza pszichiater (#5203) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Arra vagy kíváncsi, hogy annyival gyorsul-e arányában véve?
Ha a mem sávszél nem fogja vissza és bírja a proci akkor elviekben igen.:)
Viszont a volt emelés négyzetesen emeli a felvett teljesítmény szorzatot míg a frekvencia egyenesen arányosan(igazából nem mert jobban melegszik ami nagyobb szivárgó áramot eredményez így jobban emelkedik a fogyi is)!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5205) A.tessz válasza pszichiater (#5203) üzenetére


A.tessz
senior tag

Azt mondják jobban bírják a tuningot , de szerintem egyáltalán nem biztos lehet ugyanott van vége mint egy sima kártyának, nem is vagyok oda ezekért az ockért.

(#5206) Sárpac válasza A.tessz (#5205) üzenetére


Sárpac
nagyúr

ÁÁÁ biztos nincs válogatva ha már 800as lenne az alapórajel esetleg!
Talán az msi meglépi megint a 15fázist és egy jó adag gpu tuningot fermin is!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5207) TomiLi


TomiLi
addikt

Mikor készül el (ha egyáltalán lesz, nem csak terv volt) az MSI GTX 480 Twin Frozr II?

Nem tud valaki valami infót? köszi!

Bogyorisz

(#5208) Abu85 válasza TomiLi (#5207) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GTX 480-ból nem lesz Twin Frozr II. Az MSI annak a gyártását egyelőre nem viszi át saját gyárba, és így nehéz egyéni verzióval előállni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5209) HSM válasza Abu85 (#5208) üzenetére


HSM
félisten

Attól még lehetne egyedi hűtős GTX480.... Ez is gyakorlatilag refi, bár nem tudom, hol gyártják... :D [link] (Első nézetben csak a kék DVI-ban és eltérő hátlapi takaróban látok diffit, persze, lehet másban is van)
Mondjuk valami példásan idiótán néz ki a légcsatornás hűtőhöz tervezett/optimalizált átlyukasztott PCB a Twinfrozeres hűtőcsodához... :C :C :C

(#5210) chris0000 válasza Sárpac (#5199) üzenetére


chris0000
őstag

Hi!
hát én tudok neked némi infót adni erről a kártyáról
pont most vettem a napokban 1 ilyen kártyát és jól megszívtam
A probléma a "ciripelés" effekt amin jól felidegesítettem magam,mert majd várhatok 1 új kártyára a gar miatt.
olvastam erről és mindenki a "tekercs témára ment rá meg a szigetelésre" de nem hinném
Már pont ki akartam kapcsolni a gépet mikor a bal 1-es venti 1szer csak beszart!!!ezzel a ciripelés is megszünt.
még 1 ventivel se melegedett túl a kártya ezért tovább teszteltem(unigine haven)és semmi ciripelés nem volt(3D alkalmazásba egyre hangosabb ciripelés...)
utána magától vissza indult a venti és megint cirip...cirip...hol halkabb hol hangosabb!!!elég idegesítő
nem gondoltam volna,h a venti lesz a gond
indulhat a gar...pedig jó kis kártya lenne,lehetne tuningolni is

(#5211) chris0000


chris0000
őstag

vagyis venti tekercs probléma és emiatt lehet cserélni:W

[ Szerkesztve ]

(#5212) DigitXT válasza chris0000 (#5211) üzenetére


DigitXT
félisten

Venti tekercs?:F

(#5213) TomiLi válasza Abu85 (#5208) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor ez egy füstbe ment terv?

A Geforce GTX 480 és 470 mellett a friss GTX 465-re is felkerül a TwinFrozr II, amely már sikeresen bizonyított az AMD Evergreen sorozatában

Bogyorisz

(#5214) Abu85 válasza TomiLi (#5213) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Computexen csak GTX 470 és 465 volt kiállítva. A 480-ról csak terv létezik, de alapvetően nem éri meg átvinni a gyártását saját gyárba. El lehet adni azokat a GTX 480-akat alapmodellként is, alig egy hónap és lesz GF104, utána nem kell a GF100-at gyártani.
Persze ha nagy készlete van az MSI-nek a GTX 480-ra, akkor megcsinálhatják, mert el kellene adni a kártyákat még a GTX 490 érkezése előtt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5215) HSM válasza Abu85 (#5214) üzenetére


HSM
félisten

"...mert el kellene adni a kártyákat még a GTX 490 érkezése előtt."

A GTX490 ha jól sejtem, az NV dupla GF104-es csodája lesz (vagy a GTX470-es GF100-ak, bár a mondandóm szempontjából mindegy is). Namost én úgy gondolom, sokak szemében (köztük én is) egy dupla-GPU-s kari soha nem lesz pariban egy vérbeli 1GPU-s erőművel, még akkor se, ha átlagban némileg gyorsabb.... :U
Ha meg nem fogják már gyártani a GF100-at, akkor se kell egyből eladni minden készletet, az új ATI-kig is van még legalább 3 hónap, és nem hinném, hogy a GTX480-ból akkora fölös készlet lenne... A GTX465 ellenben már érthetőbb, miért próbálnak "szabadulni" tőlük... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5216) Abu85 válasza HSM (#5215) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha olcsóbban gyártható és gyorsabb, akkor egyértelmű a helyzet, hogy melyiknek van jövője. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5217) HSM válasza Abu85 (#5216) üzenetére


HSM
félisten

Az olcsóbb gyárthatóságból egyből levon, hogy mivel dual-gpu így duplaannyi memória kell rá. (Ha 768/1024MB lessz rajta, akkor kalap fos lessz, tehát minimum 15xxMB vagy 2048MB kell rá GPU-nként.) Nem vágom, mennyibe mérik ma a GDDR5 memóriát, de gyanítom, nem elhanyagolható tétel ez sem. Az áramkör is némileg bonyolultabb kettő GPU esetén. Mint vevő, teszek rá, mennyire gazdaságos a gyárthatósága. Mint felhasználó az érdekel, a lehető legproblémamentesebben legyen a leggyorsabb, tehát ha nagyritkán van kedvem és jut is időm leülni játszani, akkor ne a beállításokat meg a driververziókat kelljen centizni (szívni), hanem csak indítani a game-et, felhúzni közel maxra, azt küldeni.... Ezért venném meg a GTX480-at akkor is sokkal inkább, ha lassabb és drágább is egyben. Korábban is inkább vettem 4890-et, mint 4870X2-t, pedig közel egy árban voltak és az X2 nem kicsit volt gyorsabb.... Arról meg nem is beszélve, hogyha véletlen nem jól skálázódik az SLI, vagy netalántán nem megy a game-ben a második GPU, akkor még jócskán rosszabbul jövök ki. Ja, és az se elhanyagolható tétel, hogy a PCI-e switch miatt a karik PCI-e sávszélessége is gyengébb egy rendes 16-16 SLI-s megoldásnál.... (Bár ha tudja "broadcast-ni" a driver a közös cuccokat, akkor úgy nem lenne para, nem tudom, hogy van megoldva, de tartok tőle, hogy nem így működik az NF200 csip illetve a PCI-e szabvány...)

[ Szerkesztve ]

(#5218) Abu85 válasza HSM (#5217) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1 GB elég GPU-nként. A fő szempont a lapkák gyárthatósága. Kicsi lapkából több fér rá a waferre és kevésbé kell attól tartani, hogy nem felelnek meg a fogyasztási specifikációknak. A GF100-nál ez nagyon kritikus, ami a GTX 465-re taszítja a legyártott termékek zömét.
Összességében innen jön az olcsóbb gyártás. Mivel tömegtermelés van, így nem egy termék lényegi költsége a fontos, hanem a termék átlagos költsége. Ebből a szempontból bőven jobb dupla GF104-et szerelni a kártyákra.
A gyártókat nagyon nem érdekli, hogy neked mik az igényeid. Eléggé egyértelmű, hogy a fizikai és a PCI-SIG korlátjai nem teszik lehetővé az 500+ mm^2-es chipek hatékony tömeggyártását. Nem jó az, ha a működő és kifizetett tranyók negyedét ki kell vágni, mert nincs meg a meghatározott TDP fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5219) HSM válasza Abu85 (#5218) üzenetére


HSM
félisten

Hát, ezzel az 1GB elég GPU-nként kijelentéssel kapcsolatban én azért szkeptikus vagyok... Egy olyan erős vashoz, mint egy GTX480 vagy dupla GF104 már több illene. Vagy megint kihoznak egy olyan cuccot, ami full memóriaméret-limites lesz a közeli jövőben, mint anno a 9800GX2 vagy a 4850X2 1GB is lett.... A GTX480 1,5GB-ja nekem pont optimálisnak tűnik a GPU erejéhez, jövőtállóságához mérten.
Azt én értem, hogy a gyártónak nem túl jó biznisz a GF100, de ez szerintem azért az árban is benne van.... GTX480 120-130K, GTX470 ~90K, GTX465 ~70-80K
Egy gyártó pedig jobban teszi, ha a felhasználói igényeket is figyelembe veszi, különben ki fogja megvenni a termékeit? :DDD

(#5220) dz1 válasza HSM (#5219) üzenetére


dz1
tag

Egy gyártó pedig jobban teszi, ha a felhasználói igényeket is figyelembe veszi, különben ki fogja megvenni a termékeit?

Hát szerintem a Hd58xx-as karik után sem kapkodnak nagyon(5850 80-90k, 5870 100k).
A másik dolog meg, hogy az ATI technológiai hátrányban van az NV-vel szemben,( 3d vision, Physix, CUDA támogatás hiánya) magyarán az ATI kullog az NVIDIA után. már több mint egy éve lehet kapni 3d vision kitett, legnagyobb supportja a 3D megoldások közül a 3D vizsönek van. ;) Jelenleg a játékokban legnagyobb látvány javulást 3D-vel(3d vision)lehet elérni. Nálunk az ATI által támogatott 3d megoldások(iz3d, zalman polarizációs monitorok) közül kereskedelmi forgalomban egyik sem kapható, vagyis a gyakorlatban nem létezik ATI-ra 3D. :K

(#5221) Abu85 válasza dz1 (#5220) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Computexről: With respect to the Radeons, more than 8 months after launch, availability is still problematic. Even at entry level, some smaller partners are complaining that they still can’t supply demand. While for the Radeon HD 5700s the situation remains difficult, though there has been a good deal of improvement especially for larger partners who are given priority, all partners agree that AMD is unable to supply enough Radeon HD 5800s, which is creating a lot of difficulties.

Egyelőre a 3D az eladásokban annyit ér, mint az Eyefinity három monitoros támogatás. Van, de komoly pénzt nem nagyon hoz.

A legnagyobb supportja a DDD-nek és az iZ3D-nek van. Persze ezeknek könnyű, mert már évek óta elérhetőek, a fő előny, hogy az OpenGL-es programokat is támogatják.

(#5219) HSM: A gondolatmeneteddel egyetértek, de a gyártónak bele kell kalkulálni a hasznot, különben az egész nem éri meg. Ettől válik nehézzé a piaci szereplés.

A gigabájt kérdésre ott a HD 5970 válaszként. 1 GB van rajta GPU-nként, és a leggyorsabb VGA a világon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5222) HSM válasza dz1 (#5220) üzenetére


HSM
félisten

Nem teljesen értem, ez a hozzászólásod hogyan kapcsolódik az enyémhez? :D
Ennyi erővel írhatnám, hogy az NV technológiai hátrányban van és az Ati mögött kullog, mert nem támogatja az eyefinity-t meg a havoc-ot, meg a stream-et... :DD De nem írom. ;)

(#5221) Abu85: Akkor olyan áron kell adni a terméket, amennyiért megéri termelni, vagy nem termelni tovább. Simán el tudám képzelni, hogy megmaradjon a GF100 kicsit drágábban prémium csúcs-gpu-nak, esetleg 512 cuda-core-al, megemelt órajelekkel, akár 375W MAX TDP-vel, meg mellé bejöjjön a GF104 mindenféle variánsa, jobb ár/teljesítmény mutatóval.

"A gigabájt kérdésre ott a HD 5970 válaszként. 1 GB van rajta GPU-nként, és a leggyorsabb VGA a világon."
Az a baj, hogy ez bár tény, de nem jelent túl sokat. Az a kari is memóriaméret-limites lesz elég hamar. Ha nem fér be a számolandó infó nagyobb része a memóriába, akkor a hajadra kenheted mind a 3200 üresben várakozó stream-procidat. Ezzel egyszerűen nem tudsz mit csinálni, a feldolgozó egységeknek a folyamatos adatellátást biztosítani kell. A másik probléma, hogy ma nem tudod kihasználni ezen VGA-k erejét, a jövőhöz meg kevesek lesznek igen jó eséllyel. Én semmiképp nem adnék ki bő 120-140K-t egy 5970-ért, de egy 120K-s GTX480-on már elgondolkoznék, pláne valami jóféle EVGA élettartamgarison. Egyszerűbb, biztosabb, robosztusabb, előremutatóbb, jövőbiztosabb, és nem sokkal lassabb, vagyis inkább úgy mondanám, egy nagyságrend sebességre. És a hűtési megoldása is sokkal kultúráltabb, az 5970-ből úgy gondolom, sajnos nem sikerült megalkotni azt, aminek szánták. :N És így már nem hat meg, hogy általában a világ leggyorsabb VGA-ja....

[ Szerkesztve ]

(#5223) 9950es válasza Abu85 (#5221) üzenetére


9950es
aktív tag

Sem az iz3d sem a DDD nem állnak a helyzet magaslatán :( Egyelőre az egyetlen előnye az iz3d -nek az hogy ablakban is működik, az nvidia ezt egyelőre csak a microsoft silverlight videostream keretén belül engedélyezi (elég gáz). Természetesen én is megvenném az Iz3d-t , már csak támogatásból is, ha lenne nem béta SLI meg nem béta 120hz...

Könnyen meginognak azok is akik meggyőződésből álltak át a 3d visionel szembeni táborba, tudván hogy egy ideig még lemaradás lesz, és rettenetesen szkeptikusak, én ezt látom, sajnos.

Legjobb lenne ha az nv piramis dobozkája lenne feltörve, és VSYNC jelből nyomná ki a szinkront , USB helyett.

Ehhez képest az első bejelentett bit cauldron forgalmazó nem más mint a MONSTER CABLE.

egy **** audiofil, átb*szós , kábelgyár . Nem mondhatni hogy maradéktalanul örül mindenki. Én 20 percen keresztül röhögtem mikor jött ez a hír , mert ismerem a cég előéletét ( snake oil + pereskedés).

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#5224) Abu85 válasza 9950es (#5223) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert miben különbözik a 3D Vision és az iZ3D vagy a DDD? Ugyanolyan szoftver mindhárom, amiknek van konkrét támogatási körük. Kevés ember vált 3D-s szolgáltatást, de aki 3D Visionről átállt annak a legfőbb oka nem a support volt, hanem az aktív szemüveg mellőzése. Mivel a 3D-s keretrendszer teljesen szabályzott a drivereken belül, így a jelenleg elérhető három keretprogram szoftveres alapokban ugyanazt nyújtja. Extra a DDD és az iZ3D-nél, hogy van OpenGL támogatás, a 3D Visionnél pedig a DX11 működik.
Az NV-nek és az AMD-nek csak a Quad Bufferes driver biztosítása a fontos a keretprogramokhoz, ezt mindketten megteszik.

A Bit Cauldron elsősorban technológiákat készít, és azt felhasználva gyárthatnak a cégek szemüveget. Persze itt gond lesz, hogy aktív szemüvegek lesznek, így aki villogásmentes élményt akar, az továbbra is a Zalman és az iZ3D felé fordul. Persze az iZ3D és a DDD elérhető aktív szemüveggel is, csak a két cég nem hisz ebben, hiszen az emberek nem szeretnék újra a 60 Hz-es CRT hatást, ami érthető. De nyilván akinek ez az igénye, annak lesz szemüvege hozzá, és használhatja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5225) dz1 válasza HSM (#5222) üzenetére


dz1
tag

Nem teljesen értem, ez a hozzászólásod hogyan kapcsolódik az enyémhez?

Te ezt írtad:
Egy gyártó pedig jobban teszi, ha a felhasználói igényeket is figyelembe veszi,

Ez úgy hangzott mint ha az NV nem venné figyelembe a felhasználói igényeket. Erre reagáltam én.

Ennyi erővel írhatnám, hogy az NV technológiai hátrányban van és az Ati mögött kullog, mert nem támogatja az eyefinity-t meg a havoc-ot, meg a stream-et..

De mégis írtad. Az "eyefinity" ellenfele a 3D vision surrond. Szerinted melyik a fejlettebb megoldás a kettő közül, amihez csak többmonitoros támogatás van, vagy amihez a többmonitoros támogatáson kívül társul hozzá még 3D hatás is? :F

A "havoc" az meg egy nyílt szabvány támogat mindent, "a stream"-re meg inkább nem is reagálok. Lényeg: Én még mindig úgy látom, hogy technológia hátrányban van az ATI az NV-vel szemben még ha neked savanyú is a szőlő. :DD
Ezért érdemesebb inkább NV-t választani. :K :D

(#5226) Sárpac válasza dz1 (#5225) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Két élű az amit írsz gyártástechnológiai szempontból lényesen jobb az ati támogatásban viszont az nv a nyerő!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5227) 9950es válasza Abu85 (#5224) üzenetére


9950es
aktív tag

"villogásmentes" (még mindig nem villog a 120hz) 3d helyett én inkább ilyen kívánalmakat látok megfogalmazódni emberekben:

Post Re: [DIY] homemade NVIDIA 3dVision interface code
Will this work with ATI graphics cards? That would rock my world! :shock:

-szerintem a bit cauldron irány teljesen felesleges, és én pusztán egy pénzszerzési manővert látok kirajzolódni emögött. -Mindamellett hogy ATI-s emberek állnak mögötte egy az egyben. És mostmár a monster cable is ott a fedélzeten, hát durva , na.

SZVSZ .Elképesztően jó húzás volt leválasztani a 3d-t az NV részéről, aki normális cuccon kipróbálja tudja hogy nincs visszaút... Az hogy ablakban futtatást meg stb-t viszont kizárnak, az viszont az opengl-es megvonásra hasonlít, nincs mit tenni. :O

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#5228) HSM válasza dz1 (#5225) üzenetére


HSM
félisten

Én ezt a felhasználói igényes dolgot erre írtam, mikor Abu85 ezt írta: "A gyártókat nagyon nem érdekli, hogy neked mik az igényeid." (Az én igényeimet azelőtt írtam le, hogy inkább egy gyorsabb, drágább GPU, mint egy két kisebből összetákolt valami.)
Remélem, így már érted, miről volt szó. ;) Nem írtam én olyasmiket, hogy az NV ne venné figyelembe, Abu sem úgy értette....

Szerintem amúgy a jelenlegi állapotok ismeretében szerintem ezeknek a technológiáknak mind Ati, mind NV oldalról nagyobb a füstje, mint a lángja, egyenlőre....
És nem savanyú a szőlő, 100%-ig meg vagyok elégedve az 5850-emmel, 57K-ért vettem 1 hónaposan, és mindent hoz, amire szükségem van. :K

(#5229) Abu85 válasza dz1 (#5225) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 3D és az Eyefinity az két különböző dolog. A 3D az NV-nél a 3D VISION és az iZ3d/DDD megoldásokból ered. Az AMD az iZ3D és a DDD-t támogatja. Az iZ3D-nél annyi a különbség, hogy az AMD ingyenes licencet ad DLP Driverhez, ami a nem Radeon kártyák esetében 50 dollárba kerül, valamint integrált Quad Buffer driver van OpenGL-hez, így nem kell megvenni az eszközillesztőjét.
A technológiák integrálása mindkét oldalon szoftveres és már ott van a driverben. Az NV-nél az OpenGL támogatás még hiányzik, de majd lesz valami ezzel kapcsolatban.

Az Eyefinity a Surround ellenfele. Itt annyi a különbség, hogy az Eyefinity 3 egy kártyával elérhető, és hardveres framelock mellett működik. A Surround SLI-vel érhető el és szoftveres szinkronizálást használ 2+1 monitorhoz. Gyakorlati eltérés itt annyi lesz, hogy a Eyefinity 3 teljesítménye a többletmunkával arányosan csökken, míg a Surround esetében az egykártyás teljesítmény fele lesz elérhető a szoftvere megvalósítás következtében.

Nyilván a 3D-t lehet vegyíteni az Eyefinity és a Surround mellett, de alapvető probléma, hogy a teljesítmény iszonyatosat esik. Például egy 3D Vision Surround mellett a GeForce GTX 480 teljesítményének a negyede érhető el a játékokban a GeForce GTX 480 SLI konfiggal.
Az ATI-nál a 3D szintén felezi a tempót, az Eyefinity pedig levesz annyit, amennyit az arányaiben elvégzendő munka követel. Ez általában -30-40%.

(#5227) 9950es: Bit Cauldron az NV Vision megoldását másolja, vagyis aktív szemüveget kínál a piacon bármihez. Ha ez az irány felesleges, akkor az egész 3D-s irány az.

Az egész Eyefinity, 3D, Surround nem teszi ki a diszkrét kártyás bevételek 1%-át sem. Az AMD nem az asztali piacra fejlesztette ezt az Eyefinityt, hanem a professzionális szintre. Az asztalon csak azért jelenik meg, mert olcsó az adoptálás, és összességében abból a kevés bevételből is megtérül, de itt nem kell százmilliókra gondolni. Ez a szint továbbra is luxuskategória, már csak az extra költségek miatt. A professzionális szinten a 6 monitoros verzió, illetve a kiterjesztett 24 monitoros, hozhat rengeteg pénzt, amint felfalják a Matrox piacát.
A Surroundot is csak azért hozza az NV, mert az egész presztízscsatává nőtte ki magát, egyébként sose próbálkoznának három monitoros vezérlést szoftverből megcsinálni, mert framelock nélkül nem lehet normális eredményt alkotni. Azért csúszik a Surround driver, mert csúszik a monitorok közötti szinkronizáció, így a három monitorok nem ugyanazt a képkockát látod, Nyilván ezt javítani kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5230) 9950es


9950es
aktív tag

Hát igen ,az nV kezdte a "kizsákmányolást" , de,

1. az ő emitterjük müködik pl Crystal Eyes szemüvegekkel ( indásztri leader 80as évek óta).

2. bit cauldron zigbee alapú nem infravörös átvitelt használ
___________________________

ha a B C ( ATI ) mindenkihez el akarná juttatni a 3d-t, akkor semmi mást nem kellene tenniük csak adni olcsón egy olyan IR emittert ami crystal eyestől nvidiaig xpandon át mindent lekezel.
Ezt máról holnapra megtehetnék, a készüléket kb 20 dollárba kerülne kínában legyártani.

Az nem open megoldás hogy olyan szemüveget használsz amit akarsz? Az valami más?

Persze akkor nem lehetne kérkedni (hülyeség h számottevően jobb lenne, CE-t meg tuti alulról szagolja) meg árakat srófolni a saját megoldással. :O

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#5231) 9950es válasza Abu85 (#5229) üzenetére


9950es
aktív tag

"Azért csúszik a Surround driver, mert csúszik a monitorok közötti szinkronizáció, így a három monitorok nem ugyanazt a képkockát látod, Nyilván ezt javítani kell."

Ez pl olyan dolog amit hobbisták projektorokkal már hosszú évek óta megcsináltak :(

( JA , és még csak nem is 120hz-el nyomják hanem 85-el , láttam egy fickó még váltani sem hajlandó 120-ra)

120 fps or GTFO :D

(#5232) Abu85 válasza 9950es (#5230) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez az egész nem erről szól. Az AMD a marketingből a multi-monitorra gyúr, míg az NV a 3D-re. Persze ez nem azt jelenti, hogy az AMD nem áll a 3D mellett, és az NV is ott van a multi-monitornál, csak ezek egységesen kevesebb figyelmet kapnak.

Az egésznek a marketing az alapja, mert anyagilag komoly pénz nem jön belőlük. Van a luxusszint, ahol ennek értelme van, és kész. A nagy pénz nem itt van. A lényeg, hogy ott legyen az AMD-nél az Eyefinity, mint exkluzívnak hirdetett technológia, és az NV-nél a 3D VISION szintén ilyen szerepkörben. Persze az világos, hogy az exkluzív, az alapvetően nem helytálló a multi-monitor és a 3D esetén, de a látszat fenntartható, mert az Eyefinity-re és a 3D Visionre írják rá az exkluzivitást.

A Bit Claudron a saját technológiáival dolgozik, teljesen független a cég az AMD-től és az NV-től. Rajtuk kívül még több gyártó is kínál majd aktív szemüveget, akik szintén saját technológiára építenek. Valaki majd nyer. Persze a versenyhelyzetben a 3D is megfizethető szintre süllyedhet. Persze akkora nyilván jönnek az újítások, amik átveszik a csúcskategóriát és ezekért el lehet kérni újra egy kisebb vagyont. :D

(#5231) 9950es: Külső Framelock modullal bárki megcsinálja. A Surroundban az a kihívás, hogy szoftveresen kell kivitelezni a dolgot. Egyébként ez nyilván baromi nehéz, és nem is csoda, hogy csúsznak a technológia bevezetésével.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5233) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ez nem vág a témába, de ismerősöm vett egy MSI GTX465-öt. Mindenképpen 470-est akar belőle csinálni moddolással. Honnan lehet tudni, hogy alkalmas rá a kártya?

(#5234) Abu85 válasza HaZsolt (#5233) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez témába vág. :)

Először szét kell szedni a kártyád, hogy lásd, mennyi memóriachip van rajta. Ha GTX 470-ről van szó, akkor 10 lesz rajta. Ebben az esetben módosítható egy GTX 470-es BIOS-sal. Persze a gari oda lesz, és a stabilitás sem garantált. Az eredeti BIOS-t rakja el.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5235) HaZsolt válasza Abu85 (#5234) üzenetére


HaZsolt
őstag

Köszi a gyors választ. Ismerősöm nagy mázlista, minden össze jön neki szinte. Úgyérzem a kariból GTX470-lesz nem pedig kulcstartó:)

(#5236) Smoothy


Smoothy
tag

HY!

Bocsi a offtopicért!

vga dobozt keresek, esetleg valaki nem tud szerezni?

(#5237) TomiLi válasza Abu85 (#5214) üzenetére


TomiLi
addikt

Huuu

Kezdem elveszíteni a fonalat! Hát minek ez az erőltetett menet? A vga gyártók ontják a termékeket, amik hiába erősebbek, szebbek, jobbak, mint elődjeik, mégis több a körülöttük keringő gond!

Most a GF104-ből lesz a GTX485?
A GTX 490, meg egy dual gpu-s megoldás?

Bogyorisz

(#5238) pszihó


pszihó
aktív tag

Nem jobb az HD 5870 a GTX 470-nél :F

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#5239) SSJPeter válasza pszihó (#5238) üzenetére


SSJPeter
őstag

Legalább magyarul kérdeznéd..."a" HD 5870...nem "az" éjcsdí fiftiéjtszevönti.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5240) A.tessz válasza pszihó (#5238) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nem jobb!

(#5241) Stirbi válasza A.tessz (#5240) üzenetére


Stirbi
addikt

a gtx470 a hd 5850 el van pariban :U

gtx470 vs hd5870

[ Szerkesztve ]

(#5242) A.tessz válasza Stirbi (#5241) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nem az volt a kérdés , hogy melyik a gyorsabb.
Elég jól tuningolható , + nekem a 480 szintjén ment stabilan biztos nem vennék 5870et helyette. támogatás driverek , hagy ne mondjam miért, nem kell mutogatni a teszteket, nem csak teljesítményre gondoltam!

[ Szerkesztve ]

(#5243) losi73


losi73
senior tag

üdv egy kis help kéne azért ide irom,mert kb 1 hete vettem egy gtx470 karit és egyik naprol a másikra elkezdet fagyizni a gép randomra leginkább netezés közben vagy sima alakalmazásoknál,ugy hogy a kép meg fagy csak ujrainditani lehet.probáltam már mindent uj rendszert raktam mert elötte ati volt bent,minden tunningot levettem de igy is csinálja,de ha megy a furmark semmi hiba,vagy ha épp az everestel streszelm a procit ramot stb akkor is minden ok,esetleg ötlet valakinek :F

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#5244) Sárpac válasza losi73 (#5243) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lehet a powerplay ami betojt rajta és mikor órajelet vált kifagy kis terhelés mellett.
Driver?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5245) A.tessz válasza losi73 (#5243) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nézd meg msi afterburnerrel , ott bekapcsolod a constant voltage opciot és ugy nem fagy akkor lehet Sárpac-nak van igaza!

(#5246) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Na ezen már kell a nyers vga erő.[link]

(#5247) BeLucZ válasza Dark KillerX (#5246) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nekem kicsit olyan F.E.A.R.-es beütése van az egész játéknak :))

(#5248) p87 válasza losi73 (#5243) üzenetére


p87
senior tag

Ugyan ez volt nálam is mikor még 9800GTX kártyám volt, neten találtam a megoldást, miszerint a PCI-E frekvenciát 110Mhz-re kell állítani, és meg is szűnt a hiba.
Vagy a másik megoldás cseréld le ATI-ra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5249) Cobrusz válasza Dark KillerX (#5246) üzenetére


Cobrusz
senior tag

jó kis videó,de ahogy nézem ez sem pc még :(((
p87: 110mhz ? az úgy érdekes lehet.....

(#5250) losi73 válasza Sárpac (#5244) üzenetére


losi73
senior tag

üdv video kártya driver nélkül nem fagy,amugy a 257.21 van fent. Mostmár tuti a kártyaval van a gáz mert beraktam egy haver ezer éves 6600gt jét és semmi fagyás,ugy hogy nem a proci illetve ram tunning miatt volt a baj mert már gondoltam arra is hogy hiába vettem le a tunningot valami elhalt közben,de nem.Meg probálom amiket irtatok lehet benne valami mert ha már megy pl egy játék,vagy a heaven,vagy szörös mesi logo akkor nem fagyizik :W

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.