Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) vakond5 válasza szab.tam (#22000) üzenetére


vakond5
őstag

Akkor ideje beszerezni egy harmadik kártyát, csak Physx-re ;]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22002) szab.tam válasza vakond5 (#22001) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igaz, sok érteme ennek nem volt, mert gtx480 + 8400gs-ről van szó, és a táp sem bírná, fizikálisan helye sem lenne, (nem a foglalatok miatt, hanem térbelileg - igaz a 3. vga-nál a sávszél esetleg tovább csökkenne - habár a 8 + 4+ 4 elég lenne ennél a szereposztásnál), de elgondolkodtattál:
a phx-el már voltak gondjaim, körbenézek, hogyan tudnám "visszaszorítani".
(a repkedő falevelek q*-ra nem izgatnak.)

sajnos driver törléssel a játék, (konkrétan shift), nem indul el.
cpu-ra terhelni pedig rossz út.
de valamiért ez kimaradt a látószögemből...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22003) vakond5 válasza szab.tam (#22002) üzenetére


vakond5
őstag

Trollságból írtam, Te meg szinte komolyan is veszed :DDD ---> Ilyen egy igazi modder! :R
Különben hogyhogy nem a 480 számolja a fizikát? Én mindig a vga-ra állítom, azért van :K

@kicsipapucs: :C

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22004) kicsipapucs válasza vakond5 (#22003) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ááááá, az minusz 1,5fps :U ;]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#22005) szab.tam válasza vakond5 (#22003) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jóvanna...
:DDD

de adtál gondolatindítót.

****

most nem keresem vissza az idejét.
shift1 hőskora. saccolok, talán 2.5 éve.
volt egy fura géprestart mizériám. win7 alatt.

psx, os, vga, minden szóbajött. a végére egy teljesen más okból elkövetett ramcsere szüntette meg a dolgot.
onnantól kezdve én már semmin sem csodálkozom.
és akkor ott volt a dirt2 load/save fagyás dx11 alatt. aminél a júzerek többsége tuning miatti instabilitásra gyanakodott, mint én is az elején. közben csak valami gyökeret vert nvidia driver probléma volt. (ööö: van izé).

tehát nehéz kérdés ez.
az általam használt soffth pedig azért már nem a normál felhasználás kategória. rengeteg bug lehetőséggel bír...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22006) vakond5 válasza szab.tam (#22005) üzenetére


vakond5
őstag

:R:R

..viszont ha már itt tartunk, megkérhetlek hogy lőj nekem pár képet mindenestől a konfigról (gép, monitorok, stb)? Megnézném jelen állapotban milyen! Persze csak ha ráérsz. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22007) FaTHI válasza vakond5 (#21902) üzenetére


FaTHI
őstag

Én is nagy 480-as vagyok, voltam, de egy 660Ti nagyságrendekkel jobban muzsikál. tuningolhatod te azt 800Mhz felett is a 480-at, a 660Ti úgy is ráver, én a 480-am 850-en használtam Bf3-alatt HD-ban minden ultra , kivéve shadow :high Effect :high-en élsimitás OFF -on.
Ehhez képest 660Ti-n már akár 4xMsaa-n is kb. úgy muzsikál a Bf3-multi mint a fent irt 480-as beállitásokon.

(#22008) Laraxior válasza szab.tam (#22000) üzenetére


Laraxior
titán

Battlefield 4-re igyekszem még egy hybrid vagy fullvizes GTX480at beszerezni.... úgyfest hybrid lesz, mert nemigen van fullcover blokk eladó :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22009) Papa18 válasza FaTHI (#22007) üzenetére


Papa18
tag

Akkor azt is nézd hogy 35-40-ért van 480, 60-65 legalább egy 660TI, a sima 660 meg 50-55.
Annyival meg nem tud többet, úgyhogy akárhogy nézzük a 660 nem valami gazdaságos.
Kevesebbet eszik igaz, de ha annyira számít a fogyasztás, jó az integrált vacak is.

(#22010) FaTHI válasza Papa18 (#22009) üzenetére


FaTHI
őstag

Igaz ami igaz, jogos amit irsz,nem is vitatom a dolgot.Ha mondjuk 60-körül lenne a 660Ti, akkor sztem már megérné váltani, Néha rá is lehet bukkanni aprón. Még nagyon tetszett a sima 660-as kari is. Simán megeszi még az 580-ast is (az is volt nálam), az újabb driverek sokat nyomtak rajta. Na az már megéri 45-50-körül sztem.

[ Szerkesztve ]

(#22011) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Sziasztok, van egy gainward gtx 470-es vga-m. Azt szeretném kérdezni hogy az normális hogy 95 fokos a kártya és a ventik 90-98%-on mennek? Teljesen referencia az egész. Van még rá garancia tehát érdemes kicserélni?

Illetve csomó játék mostanában lefagy. Pl.: Bf3 multiba egyszerűen lefagy a kép és ilyen kattogó hangot ad a füles meg a hangszóró. Nincsen felhúzva mostanában.

(#22012) odorgg válasza exxtremplaye (#22011) üzenetére


odorgg
addikt

Ha már fagynak a játékok, akkor érdemes gariba küldeni. Persze +ba még leírod hogy rohadt meleg, rohadt hangos :D Egyébként próbáltad már kompreszorral portalanítani? Lehet csak az a baja, hogy elteltek a lamellák kosszal. :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22013) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

igen 2 hónapja lettek kompresszorral kifúvatva. Az egész gép patyolattiszta 2 napja lett ujra portalanítva.Egyébként azt meg tudják nézni valahogy hogy felhúztam a kártyát. Elveszik a garancia emiatt?

(#22014) odorgg válasza exxtremplaye (#22013) üzenetére


odorgg
addikt

Ha csak szoftveressen húztad, azt nem tudják vissza ellenőrizni, szóval nem.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22015) zenke válasza szab.tam (#21970) üzenetére


zenke
aktív tag

Lehet van jobb dolga is mint egész nap ph-n függni. Egyébként korrekt arc. AX1200-t vásároltam tőle 20ért. Osztrákiában melózik...

Becsatlakoznék a klubba egy GTX480-al. 33ért szerváltam. 2560*1600-ra már-már kevés volt a GTS450.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22016) asvald válasza zenke (#22015) üzenetére


asvald
senior tag

:D első benyomások? gondolom olyan 140%-os teljesítmény javulás meg van ? :K (főleg fogyasztásban)

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22017) kicsipapucs válasza asvald (#22016) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Fogyasztás javulás és GTX480 egy mondatban, kontextusban? Hááááááát... ;] :DDD :N

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#22018) asvald válasza kicsipapucs (#22017) üzenetére


asvald
senior tag

így sikerült első nekifutásra :D na mondjuk nem a javára fordítanám a fogyasztást.
Majd oda figyelek a fogalmazásra :W

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22019) vakond5 válasza zenke (#22015) üzenetére


vakond5
őstag

Üdv a "klubban" :C Jó áron vetted a karit!

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22020) asvald


asvald
senior tag

Találtam egy ilyen tesztet , lehet sokak számára hasznos lehet , ha másra nem is , de egy kis kikapcsolódásnak jó :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22021) vakond5 válasza asvald (#22020) üzenetére


vakond5
őstag

Legeslegjobb! Megjelenés óta el van téve könyvjelzőbe. Szájtátva szoktam olvasgatni néha. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22022) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

sziasztok, esetleg van valamilyen tesztprogram ami megmutatja hogy van-e valami baja a kártyának. pl fagyogat. a Furmark csak lestresszeli

(#22023) odorgg válasza exxtremplaye (#22022) üzenetére


odorgg
addikt

Furmark csak a VGA hütések hatékonyságának tesztelésére jó, de arra sem ajánlott kategória, mert károsíthatja a VGA-t nem megfelelő hütés esetén. Gyári hütésel megáldott 480-akat, pláne nem ajánlatos ilyenekkel kínozni!

Benchmarkok pontszám vadászatra jók, stabilitás tesztre nem a legjobbak.

Legjobb stabilitás tesztre egy nagyobb erőforrás igényű játék, mint például a most megjelent Metro Last light, de pl Far Cry 3, vagy Crysis 3 is hasonló kategória.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22024) apollo12 válasza exxtremplaye (#22022) üzenetére


apollo12
veterán

pontosan hogy fagyogat??

(#22025) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Ezek megvannak csak ezeknél nem mindig fagy le. De a battlefield 3 multiba fél óra game után igen.

(#22026) vakond5 válasza exxtremplaye (#22025) üzenetére


vakond5
őstag

Hőfokokat monitorozod?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22027) apollo12 válasza exxtremplaye (#22025) üzenetére


apollo12
veterán

de miképpen fagy, elszáll az nvidia driver?

(#22028) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

igen 93-94 fok a max alapon. Úgy fagy le hogy egyszerűen megáll a kép és ilyen kattogó hangot ad ki a fejhallgatóm. Csak a restart segít rajta.

(#22029) vakond5 válasza exxtremplaye (#22028) üzenetére


vakond5
őstag

ATYAISTEN! :Y Csodálkozol? Marha gyorsan tekerd fel a ventijét. MSi Afterburnert vagy EVGA Precisiont remélem ismered.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22030) FatalEror


FatalEror
addikt

Tényleg ha nekem szerintem a driver-el volt gondom,mivel asszem 302.valamit szedtem és összeomlott a rendszer 2D-ben néha ledobta a monitort,ergo nem volt kép,majd visszajött,és közölte,hogy összeomlott a driver.Vissza raktam a 295.xxx-t,és azzal faszán ment minden mint régen.Nem rég néztem viszont Afterburnerben,hogy már 311.6-nál járok,valszeg automatikusan frissítette,és most is nagyon faszán,hiba nélkül megy mind 2D,mind a 3D.Akkor azt 302.xxx sz*pást betudhatom driver hibának,és nem magával a hardverrel volt gond?

HardCore is my LifeStyle

(#22031) asvald válasza exxtremplaye (#22028) üzenetére


asvald
senior tag

Hát az szép ! Én már 70foknál is fogom a fejem , hogy nehogy baja legyen a kártyának , de azért egy pasztázást is intéznék a kártya felé

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22032) vakond5 válasza asvald (#22031) üzenetére


vakond5
őstag

Bizony ám. Én se hagyom 70-ig elmenni a 480-at. 65 foknál már 80%-ra kapcsol a venti, 70-nél felmegy 100-ra, úgyhogy még a legnagyobb melegben is szépen visszahűti. Egyébként itt a görbe amit használok Afterburnerben:

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22033) asvald válasza vakond5 (#22032) üzenetére


asvald
senior tag

:R köszi el is mentettem , ez jó lesz majd nekem is , ha ideért holnap a kártya meg a extreme plus hűtés
Én is úgy vagyok , hogy inkább süvítsen , de ne legyen baja a cuccnak nincsen mindennap 70rugóm másikra

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22034) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

De ezért ki kéne h cserélniük a kártyát nem? Mert minden alap beállításon van :D

(#22035) apollo12 válasza exxtremplaye (#22034) üzenetére


apollo12
veterán

nem biztos, lehet nekik nem fogja csinálni

(#22036) vakond5 válasza asvald (#22033) üzenetére


vakond5
őstag

Nem tudom hogy hogy fog beválni aftermarket hűtéssel, mert én ezt direkt a refemhez csináltam. Írd majd meg a tapasztalatokat légyszives. :K

@exxtremplaye: Nem kell azt cserélni, csak tekerd fel a hűtését.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22037) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Egy korábbi hozzászólásban elmondtam hogy 95 fokon ment a kártya furmark alatt míg a hűtés 92 % -on ment :D szerintem ez nem norma

(#22038) vakond5 válasza exxtremplaye (#22037) üzenetére


vakond5
őstag

Nem láttam a 92%-os hűtést. Ezesetben viszont érdekes a dolog. Újrapasztázás/hűtőcsere amit tudok javasolni.

@asvald: Várom! :R

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22039) asvald válasza exxtremplaye (#22037) üzenetére


asvald
senior tag

vakon5: leírom amint letudtam tesztelni töviről -hegyire :C

exxtremplaye : De mikor volt újrapasztázva az a kártya ?Az is lehet ,hogy nem fekszik fel a hűtő a gpu-ra rendesen

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22040) apollo12 válasza exxtremplaye (#22037) üzenetére


apollo12
veterán

de ez norma, nekem is volt ref és 87cfokig 30%ment a venti, 88cfoknál kezdte el fel tekerni :W

furmark meg túl terheli, játékok alatt olyan 90cfok lehet

ha megpróbálod így le garíztatni akkor csak ki portalanítják és tesztelik, és ha nem találnak semmit küldik vissza, nekik csak veszteség ha új karit kell adni mert ilyet már nem tudnak adni

legtöbbször furmarkot szoktak tesztelni 24 órán át

(#22041) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

de ha gariztatom akkor állítólag ugyan ilyen erősségű kártyát kapok sőt ha ráfizetek jobbat. :) Pasztázni lehet
hogy kéne de ezt állítólag nem is szabadna :D 80 fokot mutat az afterburner alapállapotban is igaz megvan nyitva a net meg satöbbi :D
csinálok mindjárt screenshotot

(#22042) odorgg válasza exxtremplaye (#22037) üzenetére


odorgg
addikt

Milyen házban használos milyen a szellőzése? Mert ha nem valami nagyon jó szellőzéssel megáldott házban van, akkor szervízben a tesztpadon nem fog jelenzkezni a hiba! Hőfokra meg simán mondhatják hogy ez ilyen, mert ilyen. Az is lehet elküldik gyártónak ha erősködsz, de az meg nem 1 hét, hanem minimum egy hónap, és általában előszoktak vakarni valahonnan egy müködő csere példányt.

(#22041) exxtremplaye

A teljesítmény nem mérvadó, a vásárlási érték számít csere esetén!

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22043) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

http://imageshack.us/photo/my-images/41/nvtelenpk.png/

itt van teljesen használaton kívül a hőmérséklet. a házam teljesen jól szellőzik az i7 870-es processzoromat teljesen jól lehet tuningolni. +3,6 ghz nem megy 60 fok fölé.

ez nem az auto hűtés ezt én állítottam be ilyenre . Amit előbb ajánlotattok az tettem be afterburnerbe.

[ Szerkesztve ]

(#22044) asvald válasza vakond5 (#22038) üzenetére


asvald
senior tag

Amúgy Én csak egy dologtól félek: mégpedig a tápomtól, lehet nem fogja bírni ?! a táp : XILENCE SPS-XP550(12) . vagy nem kell tartanom tőle?a legerősebb vga amit Én rákötöttem hd 6950@70 volt , ennél nem is voltak gondok .
remélem ennél se lesz....

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22045) vakond5 válasza asvald (#22044) üzenetére


vakond5
őstag

Dehogyis lesz. :N

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22046) javorszky


javorszky
tag

Én egy CHIEFTEC 500 80+ ossal hajtom gond nélkül megy és a házba öt ventillátor van.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22047) Asbee válasza asvald (#22044) üzenetére


Asbee
veterán

Annak a tápnak erősen ajánlott a cseréje minden hardver mellett, nem beszélve egy gtx480-ról. Csoda, hogy a 6950-et kibírta.

(#22045) vakond5: Nagyon bátor dolog ilyet kijelenteni, erre a tápra. :)

[ Szerkesztve ]

(#22048) asvald válasza Asbee (#22047) üzenetére


asvald
senior tag

Hát, lehet igazad van , de olvastam valahol , hogy 80+os táp ez ,viszont a tápon nem szerepel , .
Pedig tele van a belseje egy csomó alkatrésszel , ezt arra értem nem egy codegon , m-tech belsőre hasonlít ,

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22049) apollo12 válasza asvald (#22044) üzenetére


apollo12
veterán

hali én hanyagolnám azt a tápot

áganként csak 17A tud leadni ami nem sok sokáig biztos nem birja a táp én le cserélném ezek közül valamelyikre

[link], [link], [link]

coolermaster 85%+ és egész jó árban van

(#22050) Asbee válasza asvald (#22048) üzenetére


Asbee
veterán

A táp nem kapott 80+-os minősítést és nem is nagyon tudja azt hatásfokban. Sajnos hulladék kínai elektronikája van neki. Nem egy teszten meg is bukott ez a típus. Én mindenképpen a cseréjét ajánlom, főleg egy ilyen vga mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.