Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Laraxior válasza Erdei88 (#10000) üzenetére


Laraxior
titán

0.963V-on stabil nekem 700/1400/3900MHz-en. Tehát emelt ramórajellel. De hiába van az is alapon akkor sem tudja eggyel kevesebb fesszel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10002) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Urak. Cimbimnek ajánlottam (nekem is mondták) ezt a MSI GTX480 1536MB GDDR5 TWIN FROZR II-őt . Olvastam,hogy többeknek van itt,megosztanátok a tapasztalataitokat.
Egyik srác mondta,hogy simán felrántotta az alap 580 as szintjére,mármint teljesítményben.
Gondolom többet fogyaszt ,de olcsóbb is:) és ez nem mellékes.
Előre is köszönöm.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#10003) Lethal Gene válasza Erdei88 (#10000) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

nekem az új driverrel 975mv / 780 MHz-on ment, most a 270-es driverrel 988mv / 780MHz.

A memória alapon.

Tökmindegy: a kártya húzható olyan 860-870-körülre, ami kb +20% os órajel emelést jelent. Teljesítményben nem tudom mennyi az alap 580, de szerintem ár/érték arányban (55e körül) ez a legjobb választás!

(#10004) viktor82 válasza szab.tam (#9998) üzenetére


viktor82
őstag

Én is szivtam sokat már win cserekor ,de sokszor csak az segitett mikor már mindent kipróbáltam és mégis fent ált a dolog!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10005) Erdei88 válasza Tökmindegy (#10002) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem olyan 4580am van, de szerintem nem lehet az 580 órajelélre felhúzni.
Ahhoz hogy 10-15% pluszt kapjuk mennyin kellene hogy menjen?

(#10006) Laraxior válasza Erdei88 (#10005) üzenetére


Laraxior
titán

alapórajeles 580at be lehet vele fogni még a kevesebb shader egységgel is. Magasabb órajellel kompenzálva. bár a 480nál meg a ram a gyenge,de az alap 580as szintjét akkor is lehet hozni ez fix. 800MHz-et biztosan tud alapfeszen..feljebb meg kinek mit.
850 felett úgysem fog menni nagyon,max sokfesszel,de akkor meg melegszik.
Nekem 1.038V az alap,de a 850MHz-hez már 1.1V kell :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10007) Tökmindegy válasza Erdei88 (#10005) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem az 580 órajelére gondoltam,hanem a teljesítményére. A cimbinek 6950@70 ese van ,de kedvet kapott,tőlem,viszont annyit nem tud rá szánni. Ha ez húzva tudja az 580 as szintjét,vagy a 6970 esét akkor vált.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#10008) Lethal Gene válasza Tökmindegy (#10007) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

a GTX480 alap órajelen kb egálban van a 6970-nel... és plusz ezt még húzni is lehet mint a állat.. :)

(#10009) Süni 1985 F válasza Laraxior (#10006) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Nekem alapfeszen megy GPU:850Mhz Shader:1700 Memory Clock:2000 :)

TDI POWER

(#10010) Laraxior válasza Süni 1985 F (#10009) üzenetére


Laraxior
titán

mennyi az alapfesz? valami teszted van?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10011) Süni 1985 F válasza Laraxior (#10010) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

GPU mag:0.963V
Aida64 ezt írja.

TDI POWER

(#10012) Laraxior válasza Süni 1985 F (#10011) üzenetére


Laraxior
titán

2Dben jah..és 3Dben? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10013) Süni 1985 F válasza Laraxior (#10012) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

1.038 V

TDI POWER

(#10014) Erdei88 válasza Laraxior (#10006) üzenetére


Erdei88
veterán

Nincs kedved egy összehasonlítást csinálni a barátoddal?

(#10015) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

Csináltam egy kis Heaven házi tesztet (alap + 4AA):

988mV / 780 / 1902 = 1108
63 fokig ment fel a VGA

csutkára húzva:
1125mV (huh.. :) ) / 870 / 2100 = 1258
71 fokig ment fel

Az összehasonlításhoz itt vannak eredmények:
[link]

(#10016) Cybertrone válasza Erdei88 (#10014) üzenetére


Cybertrone
veterán

Holnaputan bekoltozok az obsidianba felolem osszehasonlithajuk! Talaljatok ki addig miben!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10017) Erdei88 válasza Cybertrone (#10016) üzenetére


Erdei88
veterán

Játékok only, meg aminek van benchmarkja. Crysis, Mafia2 meg még gondolkozok :)

(#10018) Lethal Gene válasza Cybertrone (#10016) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

prockó ua? heaven jó, mert ott ha egy kicsit is nem stabil a kártya akkor dob egy hátast..

(#10019) Cybertrone válasza Erdei88 (#10017) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha jol sejtem arra vagytok kivancsik mikor eri el a 480 az 580 szintjet... szerintem valahol 830-850 mhz kozt... de majd kiderul! Azt tudni kell hogy szintetikus benchekben (vantage stb) csak gpu pont alapjan tudunk majd hasonlitgatni... a tobbi elvileg menni fog!
Proci nem ua... de gamekben mind1... vagy nem kiderul max visszaveszem alapra... mikor volt itthol 2hatmagos nemtudtatok kitanalni ezt... mostmar nincsen csak egy quad meg egy hexa...XD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10020) Laraxior válasza Erdei88 (#10014) üzenetére


Laraxior
titán

SLi VS single VGA? :U :(
nem kell ezen nagyon tesztelni... 850MHz körül beéri az alap 580at..de:
az is tuningolható...cserébe viszont kétszer olyan drága..árából SLi-t építünk :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10021) Cybertrone válasza Laraxior (#10020) üzenetére


Cybertrone
veterán

Semmibe nem kerul az sli-t singleve tenni... :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10022) Erdei88 válasza Laraxior (#10020) üzenetére


Erdei88
veterán

Pedig azt hittem beéri az 580 SLi-t :D

Cybertrone: Vantage nem érdekel, csak a játékok. Listán még gondolkozok, de jó lenne minél több játékot kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#10023) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

HOlnap jön a crysis 2 Dx11+HD textúra pack, azt ki ne hagyjátok...

Live-Die-Respawn

(#10024) Laraxior válasza oriic (#10023) üzenetére


Laraxior
titán

végre valami élvezhető benchmark :D ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10025) oriic válasza Laraxior (#10024) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lesz külön benchmark része is elvileg...

Ja még jöhetne Metro 2033 is, az úgyis megfektet mindent. :DDD

Live-Die-Respawn

(#10026) szab.tam


szab.tam
nagyúr

láma kérdés, nem kiröhög.... :N

a PhysX-et kikapcsolni hogyan lehet? nem arra a kapcsolóra gondolok az nvidia kontroll panelen, hogy PhysX gpu vagy cpu. hanem, hgy kikapcs. tehát semmi se számolja. inkább ne legyenek azok az effektek. van ilyen kapcsoló? PhysX driver uninstall?
vagy a cpu-ra kapcsolás jelenti a kikapcsolást? ekkor a cpu terhelése megnő?

nálam kicsit sötét a téma, PhysX topic meg kuka...

utólag asszem a shift1-nél próbálétam kilőni, mert súlyos problémáim voltak, de kiderült, hogy csak win7 alatt és a régi ramjaim miatt.
most nincs nagyon komoly problémám, csak pici, és pusztán érdekel is a dolog. csinálnék pár pfs összehasonlítást.
pl a shift2-ben helyenként alacsony fps-eim vannak, és rá szeretnék jönni az okára. kizárással. (jól tudom, az is használ PhysX-et...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10027) oriic válasza szab.tam (#10026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha átrakod cpu-ra akkor már elvileg ki van kapcsolva.

Live-Die-Respawn

(#10028) szab.tam válasza oriic (#10027) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10029) Laraxior válasza szab.tam (#10026) üzenetére


Laraxior
titán

Mit szóltok ahhoz ha a GPU-ra teszek egy Thermalright HR03-at, ami a VGAhátára néz...majd annak a talpára visszateszem a Ninja Mini-t ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10030) oriic válasza Laraxior (#10029) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Háttő, érdekes terv? Vajon mennyire fogja lehűteni?

Live-Die-Respawn

(#10031) Laraxior válasza oriic (#10030) üzenetére


Laraxior
titán

azért egy ekkora borda a hátlapon biztosan nem lesz hátrány egy pluszventivel :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10032) Erdei88 válasza oriic (#10023) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha van még ötletek játékokra, jöhetnek!

(#10033) szab.tam válasza Laraxior (#10029) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hm. ja, hogy átmodellezve a accelero + cpu hűtős verzsönöm.
és ennél nem kell lemarni semmit, mert sima a felső része a blokknak. q** jó. kijárhatnád nekem az utat.
végre 1x valami, amit nem nekem kell költségelnem, hanem meríthetek mástól.... :)) :C

:R

rögzítés? ha a hr03 elnne alul, akkor felülre tenném az acccelerot.
pedig pont tegnap volt, hogy arra gondoltam, hagyom egyelőre az egész témát. megjönnek nemsokára az egyedi, méshsejhtes oldallapok a toronyházra, riser sincs még itt, pihizek.
erre meg jössz neke ilyen bélbolyh izgató ötletekkel. :DDD
(ez nálam komoly: a nagyátlagnál a persztartika indítója: a kávé + cigi -> eksön. nálam elég pár új hardver gányolási ötlet, és szaladok...)

szerk:
ráadásul az accelero megemelkedne, és így nem ütközne bele a zalman fekete nyákbordájába. csak nálam kérdsé, hogy az accelero-ra, és a rajta lévő alubordákhoz a hőnek mennyi része jutna át. mert ha a hr03 izzanba, és az acelero langyos sem lenne, akkor nem jó.
meg kéen nézned,. hgy a cpu hűtő és az hr03 közt miylen forróság béli különbség van a bordákon. (majd 1-2 perc passzív módot please!)

miért nem pesten laksz vazze... :O

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10034) szab.tam válasza Laraxior (#10031) üzenetére


szab.tam
nagyúr

vagyis:
a kérdés még mindig az, hogy a 2. azaz a távolabbi, jelen esetben a cpu hűtő talpára mennyi hő jut át az elsődleges blokkon, a hr03-on. tehát a hr03 ventivel hűt, de a cpu passzívban. akkor lesz az izgalmas, ha a cpu hűtő felforrósodik. mert akkor oda is jut hő. ha ez működne, nekem nagyon kitágítaná a lehetőségeimet..

a héten ahogy nézegettem a kezemben a megpucolt accelero-t, kicsit elment a kedvem. jobb lenne legyártatnom egy egyedi, réz gpu kockát, és bele 40 centis conrad csöveket, jó sokat. ha riserrel kihozom a vga-t, akkor a 40 centiből legalásbb 30-at be tudok fogni a bordákba.
és ugyanúgy kompatibilis lenne más bordákkal. a legtutibb még mindig az átlakított fullcover blokk lenne, de az ugye nem kompatibilis, és a következő vga-val kezdhetem a mókát és a költséget. nem jó...

(most már a cpu megy 4 gigán passzívban. órákat nem linx-elgetnék vele, arra ott egy 3.6-os profil, de játékra simán hűthető, bőven 70 fok alatt, de inkább csak kb. 60... most már tényleg a vga-ra koncentrálhatok.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10035) norb55 válasza Cybertrone (#10021) üzenetére


norb55
senior tag

Nem hát Nvidia beállításoknál SLI vezérlés kikapcsolás , és kész is :)

A GTX 580 nagyon drága most nem érdemes olyat venni , én is inkább 2db 480-at vettem :)

(#10036) Laraxior válasza szab.tam (#10034) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem bőven fog rá utni hő,ugyanis ami az alaplapomon van kiegészítő északi híd hűtés ott is elég szépen el van vezetve a hő,pedig ránézésre meg se mondanám hogy jelent valamit a kinézeten kívül.
Visszaírt az arc hogy rendben van a Thermalright,úgyhogy a héten meg is jön. Ha nem annyira sima a felülete akkor lepolíroztatom kicsit,az se baj ha kicsit csiszolnak belőle hogy vékonyabbak legyenek a talpak,így közelebb kerül a heatpipe-okhoz a GPU.
Majd úgyis mondom mi a helyzet,meg tesztelek is :D
Addig be kell szereznem egy slim ventit,hogy elférjen az északi híd és a HR03 között :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10037) Qru válasza szab.tam (#10026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PhysX nem kikapcsolható max az adott játék beállításaiban lehet kikapcsolni a PhysX-et. Ha a hw-es gyorsítást kilövöd automatice a cpu-val számoltatja.
Megoldás ha a PhysX dirvert leszeded de sajnos ennek híjján párjáték el sem indul.
Szóval igazából nem nagyon lehet kikapcsolni. Ha játékon belül kilövöd akkor a cpu-val számoltatja a meglévő kevés fizikát (már ha használja a játék ezt a feature-t) általában.

#nincsbennetarcsi

(#10038) szab.tam válasza Laraxior (#10036) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha össze lesz rakva a szendvics, azonnal keress, mert lenne pár konkrét szempontom, amit meg kéne nézni, és nekem nagy segítség a jövőre nézve.

az is izgalmas lesz, ha a hr03 nem kap ventit, és a ninja-n emeled cask a fordulatot. hogy az hogy javít a hőfokon. mert ez tudná modellezni az én elképzelt egyik variációmat. ahol a kisebbik bordával remdelkező blokkja kerülne a gpu-hoz közelebb.
tehát: hr03 alulra. majd az accelero blokkja felülre a nagy bordákkal. csak félek, hogy ennek nem sok értelme, mert a több hőt az alsó blokk tudná elvinni a sokkal kisebb felületre. és a tizensokilós bordatömeg a másodlagos hőt kapná csak meg.
de ezt a fent említett módon lehetne lemodellezni. tehát hr03 passzívan, és a ninja-ra tett venit fordulatának változtatásával néznéd a gpu hőfokváltozását. sajnos valszeg a hr03 bordák izzani fognak,a ninja meg langyos lesz, közben a gpu 80 fok....

ténykeg kár ez a 200 km. ha megjön a riser, tudnánk kisérletzni... :(((

Qru
kszönöm, világos. :R
amikor a utoljára a kérdéssel szenvedtem, (az említett ramcsere előtt), asszem pont a shift1 volt, ami el sem indult unistall után. annak szükséges.
fura jelenség volt, pár mp-re kimerevedett a kép, majd amikor visszajött, már az árokban voltam.
de ezt csak a win7 alatt, és csak azzal a kingston rampárral csinálta. sem azelőtt, sem azután...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10039) Laraxior válasza szab.tam (#10038) üzenetére


Laraxior
titán

peltier elemhez mit szólsz? ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10040) oriic válasza Laraxior (#10039) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Srácok van DX 11 patch cry2-höz. JÖhetnek bench eredmények: :DDD

Live-Die-Respawn

(#10041) szab.tam válasza Laraxior (#10039) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nincs értelme. még több hő, amit el kell vinni...

volt gyári pelteres vga-m.
gecube agp x1950xt. brutál cucc volt. de a peltierről lehúzva a tápot, jobban ment. kvázi egy hulla réteg volt így a gpu és a blokk közt. de még így is jobb volt, mint bekapcsolt peltierrel. elég gyalogvakító dolog volt....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10042) Laraxior válasza oriic (#10040) üzenetére


Laraxior
titán

nem ér semmit... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10043) oriic válasza Laraxior (#10042) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol Lara szedd már le a HD packot is meg DX 11 packot ne csak a patch-et. :D

http://www.geforce.com/#/News/articles/download-the-crysis-2-directx-11-ultra-upgrade

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10044) gYaLo


gYaLo
őstag

Holnap csatlakozom hozzátok egy MSI GTX480 Twin Frozr II -es karival :C
Tuningba mit mennek a 480-ak ? Gondolom Lara adott neki keményen :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10045) Laraxior válasza gYaLo (#10044) üzenetére


Laraxior
titán

800 körül mennek alapfeszen..pluszfesszel mennek 850 körül...feljebb nem nagyon.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10046) gYaLo


gYaLo
őstag

Szerintem csinálok egy 295 vs. 480 tesztet :K
Milyen játékokat rakjak bele ?

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10047) szab.tam válasza gYaLo (#10046) üzenetére


szab.tam
nagyúr

vsynk nélküli, dirt2, dx9, fulld saját benchmark min/átlag fps izgatna.... :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10048) oriic válasza gYaLo (#10046) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Crysis 2, Metro 2033 jöhetne. :D

Live-Die-Respawn

(#10049) Laraxior


Laraxior
titán

jelentem hogy a Crysis 2@DX11..megette a másfél giga vramot.. :Y :W

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10050) oriic válasza Laraxior (#10049) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem kellett volna az a downgrade mi? :DDD

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.