Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Ha esetleg valakinek felkelti az érdeklődését:

Einhell GC-PM 46/1 Benzines fűnyíró (Briggs and Stratton motoros)

89 990 Ft

a szlovák oldalon írják a motort ("rossz" a fordítás)

[ Szerkesztve ]

(#3902) gyuri81 válasza tibcsiworld (#3901) üzenetére


gyuri81
veterán

Valakinek van tapasztalata a szövetes fűgyűjtőről? Nem ragad bele túlságosan a levágott fű? Eddig csak full műanyag gyűjtőkkel volt dolgom.

(#3903) den89 válasza hülyegyerek (#3900) üzenetére


den89
tag

Általánosságban elmondható, hogy ezek a 100-120 ezres árkategóriás gépek egy töltéssel kb 35-45 percet mennek és olyan 250-350 nm-t tudsz lenyírni velük (tapasztalat). Fenntartásokkal kezeld azért a teszteket, mert valószínűleg mindenki más körülmények használta a gépeket, és nyilván senki nem stopperrel mérte. Legtöbben azt az időt írták be, amennyi az egész fűnyírás volt (fűkiborítással, stb-vel együtt).

Ekkora területnél készülj fel, hogy nem fogja kibírni egy töltéssel az akksi. Vagy veszel még egyet hozzá 30-40 ezerért, vagy ha lemerül az akku, akkor abbahagyod 1,5-2 órára a fűnyírást (fél óra az akku hűlése, és 1-1,5 óra a töltés).
Egyébként itt fórumon visszaolvasol, akkor vannak tesztek, vélemények:
Makita DLM431PTX1
Makita DLM380PM2
Makita DLM380Z
Makita DLM382 és link
MTD LM 40
Al-Ko EnergyFlex 46.9 Li SP
Riwall 3740i
Ferrex Aldis fűnyíró
Parkside Lidl-s fűnyíró
Azért youtube-on találni elég sok tesztet, nézz körül.

[ Szerkesztve ]

(#3904) dik


dik
őstag

Szép méretes jószágok a husik... :) Meglestem őket közelebbről... a 153 S 130 ezer nagyon jó árban van... Készlethiány volt belőle többször az évben nagyon keresett. Talán nem véletlen.
Az eladó szerint a kawasaki motorosak az igazi jók amik nagyon ritkák... :D Honda, B&S kb. egy kutya nem szokott baj lenni velük... :)
Bár azt hittem kerék mérete nagyobb a kiszemelteknek...
LC 356VP is ott volt az még szebb jószág... :) Állítása szerint komoly baj nem szokott velük lenni sem hajtásban sem máshol hosszú távon. Csak ki kell takarítani minden használat után különösen a hajtást... Kasza ezekre olyan 5000Ft körül van elmondása szerint. A mulcs kiegészítők meg 10.000Ft körül. Külön kés, dugó... Szóval ez a rész itt ki lett lőve szerelgesse át a fene. Azt hittem nem ilyen nagy ceremónia... Mindegyiknél á kell szerelni amúgy?
Mutatott még egy kifutót ami mulcs és oldalsó kidobós hátul hatalmas kerék elöl kicsi és az hajtja típusát elfelejtettem B&S motoros volt... 157 ezer forint körül volt...
Makitat is meglestem az valahogy elég bazárinak tűnt valahogy nem tudom, de olyan semmilyen...
Al-Ko az a fajta nem volt a boltban sajnos. Stiga meg Oleo-Mac erre a környékben meg nincs... Stihl az felejtős...
Szűkül a kör szépen... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3905) LigetiLili


LigetiLili
friss újonc

Sziasztok!

Egy új fűnyírót szeretnék venni. Kb 200-250 négyzetméternyi területre, elektromosat, állítható kerekekkel. Kb 20-30 ezer forintot szánnék rá. Mivel nincs férfi a háznál ezért írok, mert nem nagyon értek a fűnyírókhoz. Köszi a segítséget! :)

(#3906) #97520896 válasza dik (#3904) üzenetére


#97520896
törölt tag

Szerintem vedd meg az LC153S-t, 130 ezerért nagyon jó árban van. Én is azt vettem volna tavaly, ha ilyen árban van, mint most (130 körül volt a lélektani határ nálam). Akkoriban azt hiszem 145-150 ezer körül volt ez a gép.

Számomra is kicsit gagyi hatásúak a Makita fűnyírók, elnézést ha valakit megbántok vele. Attól még valószínűleg szuper gépek. Nekünk is vannak Makita cuccaink, de a fűnyíróik nem nagyon tetszenek.

Legtöbb fűnyírón szerintem át kell szerelni mulcsozó késre.

LigetiLili:
Makita ELM3720
Makita ELM3320
AL-KO Classic 3.85 E
Hecht 1233
Bár szerintem a nagyobb vágószélességűek közül válassz (1. és 3.), mert nyilván annál tovább tart a fűnyírás, minél kisebb a vágószél. :)

[ Szerkesztve ]

(#3907) Plebi válasza mrzed (#3861) üzenetére


Plebi
senior tag

Igazából lehetséges a tűzvédelmi szabály is, de a legfontosabb, ahogy a használati útmutató írja, hogy légszűrő felőli oldalra nem szabad billenteni a gépet, mert megtöltheti a hengert ami komoly gondokat okozhat. Emiatt nincs igazából olaj a fűnyírókban.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#3908) [CS]Blade2 válasza #97520896 (#3906) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Árukeresőn láttam olyat, amit nem kell, de az lehet, hogy egy 600K-s Honda volt valami hidro hajtással.
Olyan is van, hogy egy részét mulcsozza, a többit pedig begyűjti. Valami 4 cut-os fantázianév is van, nem tudom, melyik márka, de aszem Honda.

Egyébként még nem néztem a 153P-n, hogy milyen a csavar, de a régi CMI(MTD)-n egy 16-os villáskulcs kell csak. Hátrabillentem, és kézzel azzal az egy villáskulccsal le tudom szedni, ergó a csere sem egy olyan nagy procedúra vagy sok idő.

(#3909) hülyegyerek válasza den89 (#3903) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi :R
Azt kihagytam a történetből, hogy a 450 nm-ből lejön a ház plusz a kocsibejáró, szóval kb. 230 nm-en kellene füvet nyírnom. A kert két részből áll (első-hátsó), és van benne 2 kicsi gyümölcsfa is, szóval fontos lenne, hogy a fűnyíró ne 30kg-os legyen, mint mondjuk az AL-KO 46.9, minél könnyebben lehessen a két rész plusz a fák között mozgatni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3910) f4lcon válasza gyuri81 (#3902) üzenetére


f4lcon
őstag

nem jobban, mint a full műanyagba, ez se olyan szövet, mint a pólód, hanem műanyagból szövik.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3911) tibcsiworld válasza hülyegyerek (#3909) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A lidlist dicsérik. 300nm-ig jó az!

(#3912) juliensorel válasza #10726912 (#3869) üzenetére


juliensorel
senior tag

MTD BC 51 (Briggs 450E) első nyírás. Egyelőre úgy érzem, azt kaptam amit vártam, se többet se kevesebbet 60k-ért. Elgazosodott nagyon a telek, kb 2 hónapja nem tudtam kimenni. Térdig érő gizgazoknál, sűrűbb csomóban növő növényeknél valóban "dadogott" néha a masina, óvatosan engedtem rá olyankor, de azért nem kerülgette a lefulladás közeli állapot és szépen lenyírta a füvet, igaz minden soron oda-vissza mentem, hiszen brutális volt a gaz.
A váz, a matricák pontosan ugyanaz tényleg mint a 15 évvel ezelőtti sárga MTD volt, a tolókar egyelőre nem lötyög, nagyon pici a holtjátéka, gondolom idővel megjön majd ;] kerekei nyilván nem "örök élet plusz egy nap", de a váz szerintem masszív én azt nem féltem. A motor második rántásra indult, aztán természetesen mindig elsőre, teljesen füstmentes. A gyári előírás ellenére a tolókart a gáz miatt megfordítottam 180 fokkal amúgy, mert nekem baromi kényelmetlen, hogy felülről kell tartani és hozzászorítani a markolathoz, alulról sokkal jobban kézre esik és így nem is vágja a tenyeremet. A berántó így most nincs befűzve a kampóba, de kb semennyire nem érdekel ez a tény, jó nekem a motorból rángatni is.
Remélem jó lesz sokáig, a már karbantartott kert meg se fog kottyanni neki.
Itt egy gagyi videó, azért ez nem 20 centis gyep a jobbik fajtából :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#3913) den89 válasza hülyegyerek (#3909) üzenetére


den89
tag

Akkor ideális neked az akkus fűnyíró, ha ekkora a füves terület. :) Szüleimnek vettünk akkus fűnyírót májusban, náluk is szinte ugyanekkora a fűvel borított rész. Be is linkeltem feljebb (MTD LM 40). Viszont ez már nem nagyon van sehol raktáron, meg állítólag kivonul MO-ról az MTD, ki tudja hogy lesz hozzá alkatrész, akksi.

Jó lehet a MakitaDLM431, DLM432. Esetleg még a Lidl-s Parkside-ot is dicsérték, bár hosszútávú tapasztalat nyilván nincs vele (alkatrész, akku). Szerintem ha hajlandó vagy rááldozni 100-120-at, akkor inkább márkásabb gépet vegyél (Makita, esetleg AL-KO). AL-KO Energy Flex 42.9 Li Sp Edigital-on most akciós.

Azzal egyetértek, ha már akkus fűnyíró, ne nagyon legyen több 20 kilónál. MTD 15 kg, Makiták 17-18 kilósak. A linkelt AL-KO kicsit nehezebb, 22 kg, de ránézésre van is benne anyag.

[ Szerkesztve ]

(#3914) dik válasza juliensorel (#3912) üzenetére


dik
őstag

Olvasva a kis leírás azt hittem valami igazi játékok határok nélkül videó lesz. :) De ez nem pálya ezeknek a gépeknek. Valami jó kis sűrű gazos témára gondoltam ahol elég csak felet adni neki és meg akar dögleni. :D Nem tudom miért. :D
Ilyen fajta házat kerestem volna eladót, de nem sokat találtam sajnos. Egyszerű és nagyszerű...
Persze ha valaki lát valamerre ilyet azonnal megoszthatja vele! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3915) hülyegyerek válasza den89 (#3913) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi, szerintem maradok a Makitánál, mivel könnyebb, mint az AL-KO,valamint az akksija is jobb.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3916) [CS]Blade2 válasza juliensorel (#3912) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én sokkal jobban megnyúztam a gépet a második használatánál. Kb. 330 liter nyesedéket vágtam le 400m2-en. Rendesen nehéz volt tolni, mert a váz leért a sűrű fűbe. Közepes tempóba toltam, simán vitte.
Ezért is gondoltam, hogy nem a lóerőt kell nézni az adatoknál. A B&S adatai a jók, a nyomaték itt a lényeg,
és ezért nem a fű/gaz magassága, hanem a sűrűsége. A Thorx motoros gépemmel ez igazi szenvedés lett volna. Fulladni nem fulladt volna, de lassan kellett volna tolnom, és nehezen gyűjtötte volna össze.

(#3917) juliensorel válasza [CS]Blade2 (#3916) üzenetére


juliensorel
senior tag

Voltak ennél durvább részek is, csak a videó épp ilyen lett. A sűrűn benőtt helyeket nem bírta inkább, én is így vettem észre igen.
Én egyébként csak erre reagáltam: "az állandó fordulatú Briggs motor gyengébb, anno amit vettem fuldoklott a 20 centis fűben, pedig 3.5 lóerős volt. Reméljük, hogy neked jobban bevállik." [link]

[ Szerkesztve ]

(#3918) #10726912 válasza juliensorel (#3917) üzenetére


#10726912
törölt tag

Amivel én kinlódtam, az fű volt. Különböző perjék, vetett fű. Azt vágni sokkal megterhelőbb egy fűnyirónak, mint azt, amit a videón mutattál.Ha 20 centis füvet kell vágni 5 centire, amiben fél méteres a közte kinövő gaz, ott kell teljesitmény, erő, hogy elvigye, ne fulladjon bele. A Hondának nem gond, ezért örülök neki, bár ami elfeküdt, ott azért kellett oda-vissza működtetni. Szóval a fű vágása, ami majd még kérdéses, majd kiderül. Ugye én eleve úgy vágtam a füvet, hogy befelé (a régiről beszélek) mindig összefelé fújattam az oldalkidobossal és kivülről befelé haladtam vele. Igy az előzőleg levágott füvet újra átnyirtam, nameg össze is fújta egy foltban. Ezt sem szerette az a fűnyiró. De reméljük, hogy nem lesz gond vele, használd sokáig egészséggel :)

(#3919) dik


dik
őstag

Na akkor most csak az a jobb masina amelyiknek lehet a fordulatát változtatni...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3920) #10726912 válasza dik (#3919) üzenetére


#10726912
törölt tag

Úgy mondanám, hogy az erősebb, mivel nagyobb fordulaton nagyobb teljesitményt tud leadni, és terhelésnél hamarbb megvan, folyamatosabban a teljesitmény, mint az állandó fordulatúnál. Az más kérdés, hogy a kisebb fordulatú vajon más motornál is gyengébb épitésű, mint az enyém is volt...ez csak álltalánositás. Én megégettem a szám szélét vele, nekem öröm a nagy teljesitményű és gázkaros Honda, régebben a roggs gázkaros is jó volt, most ez jött a képbe más dolgok miatt.

(#3921) dik válasza #10726912 (#3920) üzenetére


dik
őstag

Milyen van neked? Eddig nekem is csak gázkarosak voltak. A másik oldal nem ismerem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3922) #10726912 válasza dik (#3921) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jófogáson vettem egy Honda hrx 2-őt (azt hiszem ez a tipusa). 5 Le, önjáró, fűgyűjtős, 80 ezer volt. A párom is elinditja egyetlen rántással hidegen-melegen, a telepitett vizes-gazos-felnyúlt füvet is viszi megalkuvás nélkül.

(#3923) dik válasza #10726912 (#3922) üzenetére


dik
őstag

Nem tudod mit vettél? :) Egy Hondáról beszélünk az azért nem játék kéne tudni... :) A lényeg javarészben amint látom kezdenek kifogyni a gázkaros gépek... Nevesebb gyártók csak tán nem adnak ki remélem olyan gépeket nem kis összegekért amikkel erővel baj lenne gondolom csak letesztelték őket. Ha meg az a cél akkor bármit meg lehet fojtani... :) Fene tudja. Egy használt, de jó állapotú Hondára azért lehet rárabolnék az csak egy Honda... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3924) [CS]Blade2 válasza dik (#3923) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezek a röpsúlyos regulátoros gépek a fordulatszámot próbálják tartani. Ha betolod a sűrű fűbe akkor csökkenne a mit tudom én 2800-as fordulat, de a röpsúly miatt egy kis vékony rúddal nyit a karburátor tetején. Folyamatosan aprókat korrigál attól függően, hogy mibe tolod bele.
Azt nem tudom, hogy a gázkarosnál is így van, de ma már szerintem szinte mind ilyen.

(#3925) dik válasza [CS]Blade2 (#3924) üzenetére


dik
őstag

Igen így van a gázkaroson is. Ad neki + ha kell. Nekünk mind a 2 olyan kap+ kaját ha igényli. Régi masinák. Szóval a fene tudja van-e alapja a gázkar nélküli gyengébb történetnek. Ki kellene próbálnom csak nincs tesztalany... :) B&S motor és Techunsen motor az van pár darab. :)
Na mindegy mivel nincs sok olyan már ami karos így kár is beszélni többet erről talán. Az tény amelyiken van is elég bazárinak néz ki a műanyag kar márkát nem írok mert megkövezés várható (tisztelet a kivételnek, de ott az ár is olyan szép :D )...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3926) dik


dik
őstag

Na fasza a szomszédnak is 153 husi van most látom mint mondja friss cucc. Sajnos ő hetente nyírja a füvet így teszt nem lesz belőle mert akkora fűben nincs erőlködés. :D A lényeg ha bekap valami keményebbet a szabályzója megzavarodik kissé és raplizik majd észhez tér mikor ismét kis terhelést kap. Elég hülye ez a hang ilyenkor. Amúgy a mini golfpálya történetet elég jól viszi, de ezt bármi jól vinni... :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3927) #10726912 válasza dik (#3923) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sajnos nem tudom, mert a párom tologatja, az ő beszámolója alapján meséltem, amit. Az agyam meg lukas, tudtam, mikor megvettem, de azóta már...hol van az a nyár :D Majd fogom még tologatni eleget :)

(#3928) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Parkside Briggs&Stratton 125cc tologatós -de nem önjáró- fűnyíró tapasztalatok:

Elöljáróban, röviden és dióhéjban: Tökéletes gép, minden porcikájában imádom.

Kicsit bővenn:
Közvetlenül egy 200 ezer forintos Stiga fűnyíró mellett van szerencsém hozzá. Egész egyszerűen a Stiga túl nagynak bizonyult a kertem egyes részeihez, így kellett mellé egy "játék" gép, ami kicsi, könnyű és lényegében van annyira olcsó, hogy ne sajnáljam, ha esik rajta egy karc.
Persze ehhez vettem első körben az akkus Parkside gépet, de az meg a 32cm-es késével már a mérleg másik oldala volt. Annak is megvan a helye a családban és kertben, de- hogy is mondjam, kellett egy igazi vasdarab is a túl kicsi, túl könnyű, túl lehelet akkus fűnyíró és a Stiga 55cm-es, B&S 750 motorral szerelt nagyágyú közé.
Ide talált be a Parkside a 125cc B&S motorral.

A gép legnagyobb és egyetlen hátránya az, hogy a Parkside valami érthetetlen oknál fogva 99%-ban feketére csinálta a gépet. Tök jól nézett volna ki a tipikus Lidl gépek sötét zöldje neki, az akkus gépek is tök királyul néznek ki, de ez most nem jött be :)
Ennyi. A színen kívül ez a fűnyíró jelenleg életem legjobb fűnyírója.

És azt hiszem, hogy mivel kb. a jelenlegi felállással kimaxolom az összes kategóriát a fűnyírókban, így jogga foglalhatok állást ez ügyben:
Jelenleg ugyanis, ha nem veszem figyelembe a 3db elektromos fűnyírónkat, meg a két akkus gépet, akkor is ott vannak még a benzines tologatós gépek:
- Parkside 41cm (50e ft árkategória, B&S 125cc motor, nem önjáró- 21kg)
- Al-Ko 4.66SP-B (B&S 450e motor 140cc,46cm- egy fokozatú önjáró, 100e ft kategória, 28kg).
- Stiga 55 SQVB (200e ft kategória- B&S 750exi motor, 160cc, 55cm 3 sebességes önjáró, 42 kg)

Az Al-Ko-t céges használatra vettem, azt nem itthon használom, viszont kizárólag én operálok vele, amúgy meg májusi vétel, tehát friss, harmatos, új gép az is. A Stiga szintén új, júniusi vásárlás, van egy 1500m2 tiszta, fa és cserjementes kertem, oda használom. A Parkside benzines gép pedig a saját kisebb kertjeimre, valamint a szüleim és a nagymamám 50-100m2-es fás-bokros kertjeinek, utcafrontjainak nyírására lenne. (próbáltam én mindent egy füst alatt letudni a Stigával, nem véletlenül kellett anno a leg-leg-leg gép, csak épp laikus fejjel elsikolattam amellett, hogy a profi önjáró funkció önmagában még nem mentesít attól, hogy kanyarokban, bokron és fák alatti fordulókban a 42kg-s géppel nem a legfinomabb mozdulatok hajthatóak végre)

Az sem elhanyagolható szempont, hogy egy 50cm fölötti gép bizony a legapróbb talajegyenetlenségeken is képes felülni és máris jön a talaj darálás. És nem hangyabolyokról beszélek, hanem tényleg szinte láthatatlan egyenetlenségekről, puklikról.

A Parkside gép hatalmas, sőt legnagyobb előnye tehát elsősorban a súlya. Pont a fele a Stigának és még pár kg-vel könnyebb az Al-Ko-tól is, de ez azt jelenti, hogy az önjáró funkció egyáltalán nem hiányzik belőle. Sőt.
Életem egyik leggyorsabb fűnyírását végeztem el most próbaként és bejáratásként a Parkside-dal. Ugye próbálom betartani legalább a heti 1x fűnyírást, így én folytogatni nem nagyon fogom a gépeim- saját kényelmem érdekében sem, hisz sokkal gyorsabban lehet haladni, ha nem nagy a fű. (mondjuk ellenpéldaként máris felhoznám, hogy a nagyim hátsó kertében legalább 3 hete volt utoljára fűnyírás és mivel az is rám várt, így azt is a Parkside-dal oldottam meg, hibátlanul :) Szóval erő ugyanúgy van ebben is, ha nem is olyan mindenen áthatoló erőgép, mint a Stiga a 750-es B&S-sel :)

Azt viszont álmomban nem gondoltam volna, hogy egy új és szépen, finoman csapágyazott keretkű géppel ilyen játszi könnyedség a mozgás az önjáró képesség hiánya ellenére is. (utoljára ugyanis még a Stiga előtt, idén májusban, az Alkoval párhuzamosan volt egy régebbi benzines gépem is, csapágyozatlan kerekekkel, na, hát azt pokol és szenvedés volt tolni, sőt, gyakorlatilag ellehetetlenítette a fűnyírást)

Lényeg a lényeg: A 40kg+-os Stiga a füvön, minimális lejtőn felfelé tolva már elég nehéz ahhoz, hogy komoly erőkifejtéssel lehessen mozgatni, tehát kell a max. fokozatú önjáró képesség.
A Parkside a -20kg-val viszont kompenzálja az önjáró hiányt, méghozzá úgy, hogy saját erőből is játszi könnyedséggel lehet tolni, viszont így akár még a Stiga leggyorsabb fokozatánál is gyorsabban lehet haladni vele, így meg a közel -15cm-es vágószélesség is behozható vele.
Lényeg, hogy az 1500m2-t kb. percre pontosan ugyanannyi idő alatt nyírtam le a Parkside-dal, mint a Stigával szoktam.

Ja és még valami: Rohadt fontos, sőt, számomra az egyik legfontosabb feature:
A tolókar és a váz csatlakozása betonbiztos. Nézehettem a Husqvarna, Cub Cadet, Dolmar és Makita gépeket is, de -beleértve a Stigákat is- szinte mindegyiken meglehetősen idegesítő mozgása van a karnak.
Az Al-Ko gépek egyedül, amik tökéletesen merevek voltak (ezeken egy, a vázon kialakított lyukba van már gyárilag rögzítve a tolókar csöve)
Az van, hogy az 50 ezres Parkside is tudja ugyanezt a merevséget.
Emellett a 100 ezres Al-Ko-nak csupasz, fedetlen alu a tolókar, a Parksidera viszont jutott egy nagyob puha, tömör, vastag, jó fogású szivacs.
Ja és még plusz a magasságállító kar is tök jó, vas a vason- a Makitákon és Cub Cadet-okon pl. fém a műanyagon féle megoldás van, ami félek, idővel picit kikophat. Én sajnos minden gépemen többször kell, hogy állítsam a magasságot egy nyírás alatt, így ez is kiemelten fontos feature.

A verdict tehát az, hogy 50 ezerért a Parkside erősen odavert most az Al-Ko 100 ezres és a Stiga 200 ezres gépének is. Minőségi érzet és konkrét tudás, teljesítmény terén egyaránt. Imádom! (és a rohadékok még egy grátisz gyertyát is adtak hozzá!)



[ Szerkesztve ]

(#3929) winfos válasza HagaNRG (#3928) üzenetére


winfos
tag

Köszi, nagyon jó írás.

Remélem mostanság lesz valamikor a boltokba is.

(#3930) syler123 válasza winfos (#3929) üzenetére


syler123
veterán

Talán jövőre, ez még a Parkside gépek hátránya... Szezonális, van amelyik egy évben 1-szer 2-szer van.

(#3931) szilu7 válasza HagaNRG (#3928) üzenetére


szilu7
senior tag

A tolókar és a váz csatlakozása betonbiztos.
Melyik Husqvarnát próbáltad? Milyen időtávon használtad őket? Tapasztalataim szerint ha rendesen meg van húzva a rögzítése, akkor az is betonbiztos, éveken át. Ellenben az Al-ko, Parkside felé megoldás egy idő után elkezd kotyogni, a csavar is könnyen kilazul.

(#3932) tibcsiworld válasza winfos (#3929) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A webshopról bármikor megrendelheted!

(#3933) syler123 válasza tibcsiworld (#3932) üzenetére


syler123
veterán

Honnan? Milyen oldalról? Bár engem nem a fűnyíró érdekel.

(#3934) tibcsiworld válasza syler123 (#3933) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Szlovák,német, meg belga webshop van!

Magyar nincs?

[ Szerkesztve ]

(#3935) juliensorel válasza tibcsiworld (#3934) üzenetére


juliensorel
senior tag

Van valami magyar weblap, de még rákeresni se lehet olyasmire, ami nem aktuálisan kapható a boltokban. Tehát a parkside gépek se rendelhetők.

(#3936) sbi85g


sbi85g
csendes tag

Sziasztok.
Van esetleg tapasztalatotok NGP S461VY-T475 önjárós, benzines funyiroval kapcsolatban?

Most kezdtem el hasznalni az ujonnan vett gepet es minden szep es jo, csak nem birja ertelmesen a hatso fugyujtobe osszeszedni a levagott fuvet.
Volt egy muanyag lezaro elem, amit eltavolitottam mielott felraktam a gyujtot es mintha semmi akadalya nem lenne annak, hogy a fu oda hatra konvergalodjon megis mondjuk 10-20%a a levagott funek kot ki ott.

Itt van par foto (az eppen koszos) masinarol: https://drive.google.com/drive/folders/1TdMFtwZxsR5O-UYPteEj0r5oaiQa2IG-?usp=sharing

Van otletetek mi az amit elcseszek itt? Valamit nem veszek eszre vagy valami hianyzik?
Ez az elso tulajdonomban levo funyiro, de nem igazan tudom elhinni, hogy ennyire keves fu gyuljon ossze hatul.

Barmilyen tanacsot szivesen veszek!

Balint

(#3937) #10726912 válasza sbi85g (#3936) üzenetére


#10726912
törölt tag

A honda, amit használtan 80-ért vettem, még a vizes fűből is megtömi a fűgyűjtőt. Rival, meg Hecht fűnyiróknál olvastam hasonló problémáról, hogy a fűgyűjtő szájánál berakja fűvel a nyilást, a fűgyűjtő meg üresen marad...szóval lehet, hogy ez ilyen, másnál is volt ilyen panasz ebben a kategóriában (emiatt sem vettem ilyen jellegű fűnyirót).

(#3938) goldnarmz válasza sbi85g (#3936) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Jól látom, hogy tök vizes füvet nyírtál a géppel?

(#3939) IMGM6 válasza sbi85g (#3936) üzenetére


IMGM6
tag

Sajnos ezek az olcsó kínai "mindent tudó" fűnyírók, semmire sem jók igazán. Nézd meg, hogyha leveszed a fűgyűjtőt, akkor nyíláson nagyon erősen kellene áramolnia a levegőnek. Nekem a képek alapján úgy tűnik, hogy a rajta lévő kés inkább mulcsozó jellegű, ezért nem rakja a füvet a gyűjtőbe, persze így képek alapján nem igazán lehet megítélni.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3940) tm5 válasza sbi85g (#3936) üzenetére


tm5
tag

Szerintem ennyi vizes fű lazán ott maradhat a dobban.
Viszont szerintem, nem ajánlott így oldalra borítani a benzines fűnyírót, az enyém nem díjazza, bár tény, hogy az enyém elég régi.

(#3941) Top cat válasza tm5 (#3940) üzenetére


Top cat
őstag

"Viszont szerintem, nem ajánlott így oldalra borítani a benzines fűnyírót" :K

Pláne a karburátor felőli oldalra.

(#3942) [CS]Blade2 válasza sbi85g (#3936) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha a hátulján a négyzet alakú nyílást a gyűjtő felé megrakta vizes fűvel, akkor csak azt, hogy vizesen vágtad.
Ha a nyílás nagyjából szabad, akkor szerintem nincs olyan tervezési hiba vagy mulcs kés, hogy ne dobja bele. Szerintem a mulcs kés is felfele dob. Én úgy láttam egy videóban, hogy mivel nem tudja oldalra vagy hátra kidobni, ezért keringenek a szálak alul, így újra és újra elvágja, ezért lesz apró, és ahogy tolod az apró visszaesik a fű közé.

Feltételezem, hogy ez egy frissebb vetésű gyenge, ritka terület volt valamilyen szinten enyhén nedvesen, és csak ezért csinálta.

Konstrukciós hibának csak olyat tudnék elképzelni, hogy alacsonyan dobja hátra, és amikor kb. félig van, akkor már nem tudja hátrább tolni, nem tud többet begyűjteni. Az olcsóbb, ismeretlenebb márkák esetén lehet ilyen probléma. Hogy szinte egyáltalán ne gyűjtsön, az szerintem fizikailag képtelenség. Ott a késen a kialakítás. Az él mögött ahol felfele hajlik a kés.

Eldugulni meg az ipari is eltud, még csak nem is kell nedvesnek lennie. Az is fizika. Ha egyszerre pl. 20-25 cm-s sűrű füves területet akarsz legyalulni 3cm-sre, valszeg a hátsó négyzet alakú nyílás egyszerűen szűk keresztmetszet lesz.
Munkahelyen van Al-ko Solo traktor. Kollégáknak azt is sikerült eldugítani. Egy másik ment utána, és szedegette ki. Ez egy 1.100.000Ft körüli gép.

(#3943) syler123


syler123
veterán

Rákérdeztem a Parkside gépek szervizénél, hogy lehet-e késtartót kapni a Parkside akkus fűnyírókhoz. Kést és a fűgyűjtőt lehet kapni semmi mást. Tehát ha a késtartó, ami mellesleg műanyag, eltörik, akkor ennyi....

(#3944) #97520896 válasza syler123 (#3943) üzenetére


#97520896
törölt tag

Hát igen, valamit valamiért. Ár-érték arányban jó gép. Csak gond ne legyen vele... kést azt még talán tudsz rárakni más gyártmányt, az valószínűleg megoldható. De a motor, késtartó, egyéb alkatrészek az már neccesebb, ha gond van velük. Meg nekem ez sem tetszik, hogy szezonálisan lehet csak hozzá akkut venni. Oké, 5 évente egyszer talán nem probléma az sem.

[ Szerkesztve ]

(#3945) syler123 válasza #97520896 (#3944) üzenetére


syler123
veterán

Kés az vehető hozzá ugyanolyan, azzal nincs baj (5eft). A késtartó ami tönkremehet más problémát nem látok, az a baj, hogy az hamarabb törhet mint a kés, de próbálok nem rámenni semmire. Az akkut nem érzem problémának, az elég gyakran szokott lenni a boltban.

Ha törik a késtartó, akkor megpróbálom elkészíteni blenderben és kinyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#3946) Segesdy


Segesdy
tag

Helló mindenkinek!

Szeretnék véleményt / tanácsot kérni fűnyíró vásárlás ügyben.

Egynelőre még traki nem jöhet szóba az még a jövő zenéje, hogy mikor is viszont van egy kb 1500nm-es zöld terület amit nyírnom kellene. A felső részt kb a felét tolissal nyírom de kezd behalni (MTD legolcsóbb tologatós) viszont az alsó felét ahol gyümifák vannak ott általában kaszálok mert nem önjárós gépem van és nehéz volna tologatni illetve a magasságállításhoz sajnos szétkellene szedni hogy áttegyem a kerékcsavarokat de nem akaork szórakozni ilyennel.

Tehát a kérdésem, hogy mit ajánlanátok, lényeg hogy stapabiró motorja legyen, önjárós, illetve gyüjtős (felső részen a háznál néha jobb volna gyüjteni..)

amiket néztem és bejött:
Honda HRB535 5 LE Honda GXV, késkuplungos, 2 sebességes önjáró stb..- ez jött be talán a legjobban, használtan kb 70 ezer, de annyira nem ismerem ezeket és véleményeket se mtaláltam róla.

Vikingből néztem párat ami legalább 50cm vág, de valahogy nem győzött meg, Husquarnát ajánlgatták de sok jót nem ovlastam róluk.

Ez nyilván csak a saját telkem de családon belül van még mit nyirni nyilván kisebb területek azok már, ezért indulok ki ebből a legnagyobból.

Köszi előre is, mindent meghallgatok, minden érdekel. Árban kb 70e ft körül gondolkoztam ezért is néztem használtan.

(#3947) #10726912 válasza Segesdy (#3946) üzenetére


#10726912
törölt tag

A Honda ezeknek megfelel. Én is használtan vettem 80-ért, ha baja lenne, inkább megjavittatom, de ez Honda, minőség.

(#3948) dik válasza Segesdy (#3946) üzenetére


dik
őstag

Hol olvastál a husikról ahol ennyire lenyomják???

Igen a Honda az Honda, ha sikerült találni egy jót... ;) Ha nem meg....

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#3949) Segesdy válasza #10726912 (#3947) üzenetére


Segesdy
tag

Van valami egyeb amit vásárláskor jo ha megnézek, esetleg valami nyűg motort vagy önjárót tekintve?

(#3950) Segesdy válasza dik (#3948) üzenetére


Segesdy
tag

Parat megnéztem interneten kutkodva használtan, inkabb azt vettrm észre, hogy erdemesebb tobbet rászánni összességében, leginkabb a traktorokat szidják...

Mindenkepp valami motorikusan megbizhatobb cuccot akarok, briggs, honda, kawa... mtd volt mar 2, eleg volt a bohóckodásból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.