Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10791) Fricu válasza Superman (#10757) üzenetére


Fricu
tag

Én is próbálkozom a bővítéssel, hasonló gondokkal.
Volt az én gépemben (V2055) is egy 2350-es, és ugyanezt csinálta.
Nem is az volt a gond, hogy csak 800-as frekin futott, hanem az, hogy a feszt is 0,95-ön tartotta, azzal meg mindig lefagyott (öt prcenként)
A FUSI magyarország azzal rázott le, hogy azt nem támogatja a gép, csak a 2050-est, ők azzal szerelték-tesztelték csak.
Van egy segédprogram, amivel lehet piszkálni a szorzót és a feszt is: RightMark CPU Clock Utility. Macerás beállítani, és be kell tenni az indítópultba is, hogy automatikusan elinduljon bekapcsolásnál. De ez sem volt az igazi, rendszertelenül fagyogatott (ritkábban, de nem volt stabil).
Szóval visszatettem a régit.
Most szereztem egy 2050-et, de a jelenség u.a. sajna,
vagyis nem a proci a gond. Bios nincs újabb a 2006-os óta, amivel kaptam anno (10F)
A FUSI most azzal rázott le, hogy azért szar, mert nem a szerviz tette bele!!
Nem vicc, ezt meri mondani egy 25 éves tapasztalattal dolgozó mérnök kollégának (ez lennék én :K ) 2010-ben.
Hosszas hőbörgésemre annyit vállalt, hogy ha megírom én a gondot angolul neki, akkor továbbítja a németeknek, hátha válaszolnak rá.
Ezt kapjuk közel 150eFt-ért, mint terméktámogatást, (anno ennyi volt).
Gratulálok nekik :C
Soha többet FUSI-t, ezt ígérem.
Összahasonlításul: egy HP gép XP telepítésekor gondom volt a SATA vinyó natív kezelésével, mert ők már ujabb op rendszert támogatják a gépre, de a tulajnak az nem kellett, szóval hívtam őket, regisztráltak (nem is enyém a gép, de még az sem volt gond), a srác összeszedte nekem és elküldte mailben a drivereket, részletes útmutatóval.
2 hét múlva visszahívott, hogy boldogultam-e, majd újra hívtak, hogy mennyire voltam elégedett a szolgáltatással. Az a gép 99eFt volt tavaly..

Akinek van ötlete infója a megoldásra, ne tartsa vissza magát...
köszi

Fricu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.