Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Grafirka válasza PreDox (#1500) üzenetére


Grafirka
őstag

Gratula :) hasznald egeszseggel, nagyon fogod szeretni, egyszeruen premium minoseg .
Sokaig keresgeltem mibe koltoztessem a gepemet de maximalisan elegedett vagyok az R5 hazzal.Nem olcso de egy pillantig nem banom , hogy ra esett a valasztasom.

(#1502) MichaelSD válasza PreDox (#1500) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nagyon szép lett, gratulálok! Jó ház ez, nekem az R3as is jól szolgál.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1503) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Valaki rakott be a Define R4 alaplapi tálca hátlapjára ssd-t?
Nincs valami trükk hogy ne kelljen kiszedni az alaplapot a rögzítéshez?
Nem melegszik ott?
A tápcsatlakozóval nincs gond? Elfér rendesen a kábeltől?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1504) turorudi válasza Met (#1503) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nem melegszik, de nincs trükk arra, hogy ne kelljen kiszedni az alaplapot. Nekem letört az SSD tápcsatlakozója ott, mert a táp zsinegén a közbülső csatlakozók nem férnek oda rendesen. Ha nagyon oda akarod rakni, akkor meg kell valamivel emelni az SSD-t (a Kingston V300-hoz pl. szoktak adni 7mm-es alátét lapot), illetve tervezd meg, hogyan vezeted a táp zsinórját, mert több SSD/HDD használatakor nem minden variációban fog vagy oda, vagy a HDD ketrechez elérni.

(#1505) Met válasza turorudi (#1504) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor jól sejtettem hogy a tápkábel gondot okozhat.
A Kingston-hoz adta valami alátétet, most már tudom mire való :D Az OCZ-hez nincs ilyesmi.
Akkor majd a következő gép upgrade-kor eljátszok vele, addigra lehet jönnek olyan tápok amin máshogy vannak a sata táp csatlakozók.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1506) turorudi válasza Met (#1505) üzenetére


turorudi
aktív tag

Mondjuk az nekem is tipp, hogy csak arra jó az alátét. Mindenesetre meg kell fúrni, hogy így oda tudd csavarozni az SSD-t.

(#1507) pet3r


pet3r
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Fractal Design Define Mini házat.
A két beépített ventilátorának (Silent Series R2 120mm) kerregő, "kerepelő" hangja van.
Nagy fordulatszámon elnyomja a szélzaj, de alacsonyon tisztán kivehető és számomra elég zavaró.

Ez normális így vagy hibás darabok lehetnek? Más is tapasztalt hasonlót?

(#1508) Grafirka válasza pet3r (#1507) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem hiszem , hogy normalis lenne. Fractal R5 haz gyari ventilatorok ( igaz nem 120 hanem 140mm ) teljesen hangtalanul uzemelnek, semmi kerregese nincs csak esetleg szelzaj magas fordulatszmon de az is alig hallhato. Mindkettonel ugyanazt a zavaro hangot hallod?

(#1509) turorudi válasza pet3r (#1507) üzenetére


turorudi
aktív tag

Vidd vissza, nem szabad kerepelnie.

(#1510) Met válasza pet3r (#1507) üzenetére


Met
nagyúr

Nem lóg oda valami kábel?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1511) pet3r válasza Met (#1510) üzenetére


pet3r
csendes tag

Nem ér a lapátokhoz semmi sem. Kiszereltem a ventiket és úgy is kerregnek.

Nem vagyok megelégedve a ház összeszerelésével sem:

Több csavarnak ferde a menete. Pl. az egyik oldallap rögzítőcsavarja. Nem lehet rendesen megszorítani mivel az egyik fele előbb eléri a felületet és ott belevág az oldallapba.
Ugyanez van a ház oldalán a tetőt rögzítő csavarral (ahol az oldallap kampói becsúsznak a helyükre): a csavarfej egyik oldala kilóg és ahogy rá lett csúsztatva az oldallap lekaristolta belül a festést.
A hangszigetelő bevonat több helyen fel van púposodva.

Ezek a dolgok szőrszál-hasogatásnak tűnhetnek, de úgy gondolom, hogy ennyi pénzért az ember elvárhat egy teljes mértékben minőségi munkát.

Amúgy tetszik a ház.

Érdemes foglalkozni a garanciáztatással vagy inkább menjek biztosra az elállási joggal?

(#1512) Met válasza pet3r (#1511) üzenetére


Met
nagyúr

Én vissza vinném.
Ez túl sok hiba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1513) Grafirka válasza pet3r (#1511) üzenetére


Grafirka
őstag

En visszavinnem /kuldenem es kernek egy masikat. Kisse fura hogy ennyi hibat talaltal egyetlen peldanyon.Eddig kb 10 fractal hazat lattam testkozelbol de leszmitva egy peldanyt aminek az also porszuroje egy helyen el volt szakadva , nem talakoztam hibakkal.

(#1514) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Valaki tudna segíteni, hogy honnan tudnék Define R4-re való window side panelt beszerezni?
Egyik magyar forgalmazónál sem találok, pedig nem olyan rég még elérhető volt több webshopban.
A Fractal shopban látom, hogy az Arc Midi R2 oldallapja teljesen megegyezik a Define R4-re valóval, sőt a shopban elérhető is a termék, de nem látom, hogy szállítanak-e Magyarországra és ha igen, akkor erős a gyanúm, hogy többe kerülne mint maga az oldallap.
Erről lenne szó: [link]

(#1515) babcsa válasza hardline (#1514) üzenetére


babcsa
csendes tag

Szia

Link talán náluk még találsz oldalpanelt.

Üdv

"Sose nyomd fullba a kretént"

(#1516) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nemrég vettem egy define xl r2 es házat...
Vannak egy két kérdésem. Normális az hogy kicsit félre vannak furva a furatok? Pl az oldalát csak csavarhúzóval tudom kicsavarni, kézzel nem, pedig úgy van kitalálva...
Vagy odd helyen egyik furat se stimmel el vannak csúszva 1-2 mm, pont nem birom becsavarni.
Találkozott valaki ilyennel?
Küldjem vissza gariba?
Vagy mind ilyen?

(#1517) turorudi válasza Zaied (#1516) üzenetére


turorudi
aktív tag

Az ODD-t nem értem, mert ott elég nagy játékot hagytak a furatokkal annak, hogy szépen be lehessen állítani. Tegyél fel képet, hogy nálad hogy van.

(#1518) Zaied válasza turorudi (#1517) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Az ajtónál mind a 4 furat legalább ennyire mellé van fúrva mint a képen, a másik házaimnál pont középütt volt, itt kis nyomásra pont rá tud kapni a csavar és csavarhúzóval meg tudom húzni, de kézzel nem, hiába olyan a csavar...

Az odd nél annyira nem jó hogy ha szerencsém van 1 csavart be tudok erőszakolni, de akkor már a többit nem...
És ugye elől most így lenne síkba...

Viszont a többi helyen passzol minden, ahogy a nagykönyvbe meg van írva...

[ Szerkesztve ]

(#1519) tick


tick
aktív tag

Sziasztok! Nem tudja valaki hogy az arc midi R2 ablakos panelje tényleg passzol-e define mini-re? Vagy bármi egyéb gányolás nélküli megoldást define mini ablakosítására?

Everything that has a beginning... has an end

(#1520) tick válasza tick (#1519) üzenetére


tick
aktív tag

Sikerült megtalálnom a választ ITT.
The Arc Mini (R1/R2) and Define Mini side panels are interchangeable.

Everything that has a beginning... has an end

(#1521) turorudi válasza Zaied (#1518) üzenetére


turorudi
aktív tag

Hát, itt már az ajtó furata is elég ronda. Sztem írjál a Fractal supportnak képekkel, segítőkészek.

(#1522) Zaied válasza turorudi (#1521) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Hát igen, írok nekik...

(#1523) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Volt már valakinek szerencsére a Define C-be gyárilag szerelt Dynamic X2 GP-12 ventikhez? Mennyire hangosak?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1524) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#1320) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Visszatértem. :)

Aki be mer szólni az ágyra, azt lekaratézom. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1525) smiti válasza Bjørgersson (#1524) üzenetére


smiti
addikt

Képek a beköltözött állapotról? Tapasztalatok ? :B

(#1526) Bjørgersson válasza smiti (#1525) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az új táppal csinálok majd képeket, ezzel a kábeleket se rendeztem el olyan szépen. :) Ha a röviden kellene összefoglalnom, életem háza. :D Kisebb, mégis tágasabb, masszívabb, igényesebb, halkabb, mint amik eddig voltak. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1527) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Megoldódott a furat probléma, kaptam egy új házat, ez már jó is :)
Egy kis kép...

(#1528) Because válasza Zaied (#1527) üzenetére


Because
őstag

és ebbe ODD már nem is kellett :DDD

ott jelentetted ahol vásároltad? szó nélkül ment a csere?

(#1529) Zaied válasza Because (#1528) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

megnéztem, de inkább kihagytam :DDD de ott is jó most már
Edigitálba vettem, bevittem megmutattam és intézték is, szerintem gyorsan meg is lett, az iponba fél évet vártam egy tápkábelre, itt csak pár hét volt az új ház :)
Jah és az emberi minimum is megvolt, elnézést kértek a kellemetlenségekért...
Kicsit körülményes ebbe a házba a költözés, rengeteg csavar :)

[ Szerkesztve ]

(#1530) Bjørgersson válasza Zaied (#1527) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért választottál ilyen hatalmas házat? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1531) Zaied válasza Bjørgersson (#1530) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A látszat csal, alig van benne hely, a régi házam nagyobb volt. Több hdd-m van egyrész, másrészt a odd helyed n szokott lenne egy raid tömb.
Így is a nagyházból mem tudtam átrakni a 4helyes hot swap fiókot, mert vagy az vagy a raid, mert csak 4 helyes és 5 vagy 6kellene...
Meg hát nincs nyomorgás, van levegő és brutálisan akciósan vettem 24 ezer volt kuponokkal...

[ Szerkesztve ]

(#1532) Because válasza Zaied (#1529) üzenetére


Because
őstag

ezt jó hallani! sajnos nekem az Edigivel csak rossz tapasztalatom van :S

akkor sok hosszú évet a házzal! :)

(#1533) Zaied válasza Because (#1532) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

gondolom részben azért eladója válogatja...

(#1534) Bjørgersson válasza Zaied (#1531) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Értelek. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1535) Televan74 válasza Bjørgersson (#1524) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagyon szép ház,én is a héten kaptam meg,Ami lenyűgözött engem, a mérete.Fenomenális! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1536) Zaied válasza Televan74 (#1535) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Va hely szerelni :)
Most már kb tele is van nekem, a kábeleket macerás elvezetni ha sok van...

[ Szerkesztve ]

(#1537) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#1526) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fú de mocskosul megfeledkeztem erről. :B

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1538) F e Z o válasza Bjørgersson (#1537) üzenetére


F e Z o
veterán

Úgy látom nincs szükséged 8 pines vga toldóra. :DDD

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1539) Bjørgersson válasza F e Z o (#1538) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Se +1 kábelre szerencsére. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1540) Zaied válasza Bjørgersson (#1537) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Jól néz ki :)

(#1541) Bjørgersson válasza Zaied (#1540) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1542) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kifutó modell lett a Define C, hogy szinte sehol nem kapni? :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1543) MichaelSD válasza Bjørgersson (#1542) üzenetére


MichaelSD
őstag

Jó kérdés. Egy emailt érdemes írni a FDnek.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1544) nuke7


nuke7
veterán

Hello,

Tudja valaki, hogy a Define XL tetjén lévő 20cm-es ventillátor ha csapágyas lett akkor mivel lehetne helyettesíteni..? :F :U
(nagyon hangos lett... esetleg csak simán vegyem ki..? van hátul egy 12-es swif ami szívja a házból a meleget....)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1545) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Define R3 hazam. Az a kerdesem, hogy max 1500/db ertekben van-e olyan ventillator, amivel erdemes lenne kicserelni a gyari ventiket? Ha be akarok rakni egy harmadikat, akkor azt hova erdemes rakni?

(#1546) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Pár napja szereztem egy Node 605 házat.Annyi a baja,hogy a front lapja folyton lenyílik mert hiányzik a két sarkán lévő mágneses filckorong vagy csak sima fém filcben ezt nem tudom.A ház belső oldalán van mágnes tehát gondolom csak egy sima fém korong filcben.
Kérdésem az lenne,hogy hol tudnék én ilyen korongot beszerezni,venni?

(#1547) bignor válasza Bjørgersson (#1537) üzenetére


bignor
tag

Szia! Jól szellőzik ez a ház? Jók a hőmérsékletek?

(#1548) FireKeeper válasza bignor (#1547) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

ahogy néztem jó, de nyugtassatok meg plz, hogy egy Define Mini C (tempered glass) házba be fog férni egy 5 inch magas RX 480 nitro kártya, igaz? :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1549) Lacc válasza pet3r (#1511) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ez normális, nekem a Meshify C mellé raktak két fractal design hűtőt, az elején azt hittem, hogy a gyári AMD cpu hűtő ilyen eszméletlen hangos, vagy a berakott Be Quite (ami egyébként teljes fordulatszámon tényleg hangos).
Nem az asztalon van a képernyő mellett, hanem lent az asztal mellett, és nem könnyen jut fel onnan hang, de igen a gyári Fractal Design hűtők ilyen hangosak, amint kicseréltem lett egy halk gépem.
Szóval az én személyes első tapasztalom egy rendkívül negatív véleményem van a hűtőikről, a ház amúgy tetszik, de nem tekintem teljes értékű prémium terméknek, mert a csavaroknak való furatok minősége változó. (Alaplapnál oké, de a ház ventiknél front és top-nál tapasztaltam behajtásnál)

(#1550) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

R5 front panellel mennyi probléma szokott lenni..?

Fractal-t keressem vagy ahol vettem?

Probléma: [link]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1551) turorudi válasza nuke7 (#1550) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nálam R4-nél volt, hogy az 5-7-12V-os venti kapcsoló fordítva kapcsolta a 7-12V-t (tehát a 7 kapcsolt 12-t és fordítva). A Fractalnak írtam, és azt írták, valószínűleg fordítva dugtam rá a tápkábelt. Ami így is volt, de azért érdekes, hogy rá lehet dugni fordítva. Szóval sztem ha nekik írsz, ő fognak érdemben reagálni, és talán ismerik is a hibát. Valaki itt fentebb írta (ha jól emlékszem), hogy rossz volt ez a panel neki, és simán küldtek egy másikat.

(#1552) nuke7 válasza turorudi (#1551) üzenetére


nuke7
veterán

hát nekem a két usb 3 foglalatból az egyikből nem lehet kihúzni, csak fogóval ha valamit belecsatlakoztatok.. :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#1553) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv
Szeretnék érdeklődni, hogy Node 304-es házba ki milyen tápegységet használ vagy ajánlana nekem.
Gondolom itt a hely miatt csakis modulárisban érdemes gondolkoznom.

(#1554) Redplee


Redplee
senior tag

Van egy Fractal Define S2 házam.

Van rajta egy NEXUS nevü fan controller hub, amire rátoltam a pwm és nem pwm ventiket és CPU 1 re dugtam alaplapon, ahogy a manual írta.

Na most, hogy tudom ezt a cuccot vezérelni? BIOS ban így csak CPU-t látok, annak a fan curve-ját tudom állítani.

Hogy tudom a többi ventit külön külön? :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.