- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: Megint tahó voltam – SZEMÉLYISÉGFEJLŐDÉS
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- droidic: Időutazás floppyval: A 486-os visszavág PCem-men
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gerner1
Aktív témák
-
aesir
veterán
válasz
tibi666 #8197 üzenetére
Valamennyire mindenképpen nő tőle a nézettség, mert a Raikkonen-szurkoló autóversenyszeretők tábora akik eddig is néztek ralit is és más sorozatokat is, az nagyon nem egyezik meg a Raikkonen-szurkoló tinédzserekkel akik a Raikkonen szurkolótáborának a zömét adják. Ezek most egy ideig nézni fogják a ralit is, de amikor rájönnek arra, hogy a raliközvetítésekben leginkább az élvonalt mutatják majd a képen, akkor már nem nézik olyan intenzitással a közvetítéseket. Ezzel együtt nyilván valamekkora számban nőni fog a nézettség.
-
Pá
addikt
Michael Schumacher: “The weather was really changing all the time today which made it difficult to follow our planned programme and to have a clear picture of everyone’s performance. From the laps that we achieved, we have again confirmed the reliability of the car, and from the impressions and data gathered, we can say that the pace and performance looks very good. We have a strong basis to keep up the development this week here in Jerez and next week at the final test in Barcelona.”
Good to hear.
-
tibi666
senior tag
válasz
Motion_Blur #8188 üzenetére
majd nézzük meg pár hétvége után. most jóhogy sokan nézték, kíváncsiak voltak, hogy teljesít először.
-
aesir
veterán
válasz
Motion_Blur #8188 üzenetére
Lassan eléri az index.hu napi letöltését...
-
Oliverda
félisten
válasz
Nowhereman #8194 üzenetére
Szerintem elképzelhető hogy talán ez is az éppen érvényben lévő zászló színét fogja mutatni száraz pálya esetében.
-
hunnylander
őstag
Stints – Jerez II – Day 1: Vettel, Hamilton, Buemi, Massa
A többi pilótákét is beteszem, csak külön bejegyzésekbe, mert hosszúak.
-
Oliverda
félisten
-
BITBOYS
addikt
válasz
hunnylander #8181 üzenetére
Akkor semmi köze a kers-hez?
-
hunnylander
őstag
válasz
Oliverda #8176 üzenetére
Ez valami újítás lesz, mert a Lotus videóban is megfigyelhető. Villogó jelzőfény.
-
hunnylander
őstag
Tesztnapló (hosszabb etapok köridő listái, még bővülni fog)
-
Male
nagyúr
válasz
Oliverda #8173 üzenetére
Az AF szépen belőtte rajta a csigát
Ezen lett a legjobb -
P00By
nagyúr
-
P00By
nagyúr
válasz
hunnylander #8161 üzenetére
Áh, értem
Oliverda: OMG!
-
Oliverda
félisten
-
JJános
addikt
Mercedes rajongóknak egy video. [link]
-
Male
nagyúr
válasz
Honey Bátyó #8167 üzenetére
...de már megvan a második piros zászló...
-
Honey Bátyó
csendes tag
Lassan megint kezdenek körözgetni a srácok...
Egyelőre még nem esik.
-
SzalaiG
addikt
válasz
hunnylander #8152 üzenetére
Azért remélem ott lesznek a rajtnál!
-
#70869248
törölt tag
Milyen 10%???
Ha a csapatok nem lettek volna a költségcsökkentés ellen, akkor a Ferrari pl. a mai napig a Fiorano-i pályáján körözne vígan.
A kiscsapatok meg fejleszthetnének saját motort-váltót..stb.Mosley 'munkásságát' már egyszer összeszedtem neked:[link]
pár kiemelésre érdemes részlet:
-2006 májusában végül egyezségre jutottak Ecclestone-nal, aki ekkor már nem saját magát, hanem új főnökeit, a Forma-1 cégcsoportot részben hitelből felvásárló magántőke-befektető társaságot, a CVC Capital Partners-t képviselte.
-A nyilatkozatból kiderül: a csapatok frusztrációjában közrejátszik, hogy az F-1 sportoldalát felügyelő FIA a pénzügyi válságra hivatkozva drasztikus megszorításokat akar rájuk erőltetni. Főleg az egységes motorok bevezetésének terve csapta ki a biztosítékot náluk, amire válaszul a Toyota és a Ferrari is kilátásba helyezte, hogy búcsút int a világbajnokságnak.
-Csakhogy eközben egyre több versenyt rendeznek Európán kívüli, egzotikus helyszíneken, ami nyilvánvalóan feltornázza a szállítási költségeket. "Borzasztóan magasak a logisztikai kiadások" - panaszkodott egy névtelen forrás a FOTA részéről. - "Régen 12 verseny volt egy szezonban, majd maximum 17. A futamok 80 százaléka Európában volt, most pedig lassan Ázsiában lesz a 80 százalékuk, ami sokkal nagyobb költségbe veri a csapatokat."Ez azonban ördögi kör, hiszen a Forma-1 jogtulajdonosai éppen a feltörekvő piacokon realizálhatják a legnagyobb bevételt. Bahrein például évi 45 millió dollárt fizet, hogy nagydíjat rendezhessen, Malajzia és Kína negyvenet, Törökország pedig harmincat. Jól jön ez, amikor megérkezik a csekk a havi törlesztőrészletről.
és végül:
Az F-1 cégcsoport adósságállománya mintegy 5 milliárd dollárra rúg, de ebből 2.6 milliárd adómegtakarítást szolgáló belső adósság, csak 2.4 milliárd a tényleges. A futamidő a legtöbb hitel esetében 2014-ben jár le, ezért a CVC-nél nyugodtan szemlélik az eseményeket.
"Nagy játéktér áll a rendelkezésünkre. A bevételeinknek 400 millió dollárral kellene visszaesniük ahhoz, hogy érezni kezdjük a nyomást a bankok részéről" - árulta el Nick Clarry, a befektetési alap igazgatója. Hozzátette: ennek egyelőre nyoma sincs, az F-1 a kibontakozó válság ellenére 40 százalékkal növelte bevételeit 2008-ban, 1.3 milliárd dollárra.
Ez az egész csak a pénzről szól, a birtokolt jogokról, ami kiterjed a névhasználati, pálya szerződések, médiaszerződések jogaira...stb
Ezért van nappali fénybe kivilágított pálya, vagy 30ezres nézőközönséggel bíró helyszín..
Mosley mint az F1 jóakarója???!
Nem lehet már őket megfogni.
..csak logikusan gondolj bele, ki az a 'ülye aki kiad 100 évre a kezéből médiajogokat?? Még ha teljesen hozzánemértő is..akkor sem muszáj.(de egyébként Mosley jogi szakértő). -
Motion_Blur
félisten
válasz
hunnylander #8161 üzenetére
Köszi a munkát
-
hunnylander
őstag
Szerintem arra utalt, hogy nem az 'illusztráción' történt a mérés, ami igaz is. Nálam meg megvannak a nagy képek mérési értékei és sejtem, hogy melyik autó melyik rossz irányba torzult az átméretezés és kicsinyítés folytán.
Pl. egy jegyzettöredék a Red Bullról: rbr 368-369 3504-ről 3280px-re (345/368,5×3504), [...] fwr203@3280 216@3504 3277-re méretezendő (fwr202/216×3504px)
A Red Bull képet először a szárnyak mérése után 3504px-ről 3280px-re vettem, de nem voltam vele elégedett, mert 1 pixel differenciát adott az abroncsokon, ezért végül 3277-re lett átméretezve.
-
hunnylander
őstag
A Red Bull közepes, kb. a Williams és Toro szegmens.
Ferrari, Force, Sauber felső-közép, McLaren überalles.
A Virgint még csak egy relatíve kisebb képen mértem, de hamarosan megnézem 4000+ pixeles képeken. Első mérésre egy alsó-középnek adta magát. A Lotus rövidnek ígérkezik, Merci, Renault közel egyforma relatíve rövidek, de a Virgin, Lotus is melléjük sorolódhat. Ezek az autók kb. 5 centis tartományban is lehetnek, ezen belül meg lehetetlen tovább pontosítani biztosra, mert a mérési szórások és leképezési torzítások is adhatnak ekkora eltérést, ergo mérésről-mérésre más a sorrend, ezért inkább a jól elkülöníthető csoportokat határolom be. Kicsi, közép, felső-közép, überalles.
-
Pá
addikt
válasz
hunnylander #8154 üzenetére
Bocsi ha volt már, de a Red Bull-é milyen?
-
hunnylander
őstag
-
P00By
nagyúr
válasz
hunnylander #8152 üzenetére
-
hunnylander
őstag
válasz
Oliverda #8147 üzenetére
Azt hittem, hogy ilyen címmel a poént linkeled.
-
Oliverda
félisten
válasz
hunnylander #8150 üzenetére
Akkor ha jól sejtem a McLaren, a Force India és a Sauber kb. hasonló tengelytávval rendelkezik. Ergo mindhárom limuzin.
-
hunnylander
őstag
-
Oliverda
félisten
-
Peat;)
veterán
válasz
#70869248 #8128 üzenetére
Asszem te is úgy írsz mint én, idő hiányában, ezért keverednek a dolgok(fogalmazás itt ott), lehet nálam is..
sry
Briatoréra nem gondoltam most, csak a csapatok és Mózli volt a téma részemről. A csapatok ha nem voltak a költségcsökkentés ellen akkor hogyan magyarázod azt, hogy a gazdasági válság évében hatalmas költségek redukálására irányuló feszültségek közepette a költségvetés: 10% mínusz. Ez önmagában egy olyan számadat, amely a "a csapatok nem voltak a költségcsökkentés ellen" kifejezéssel ellentétben áll egy gazdasági válság évben, főleg ha megnézzük hogy a szponzori pénzek csökkentek nagy mértékben és az egyik nagy költekező Honda kiszállt. Ergo ha értelmezted volna a hírt nem írtál volna ilyet és a "nagy ferdítés"-re az én helyemben sokan anyáznának. Nem tettem meg, adatokkal reagáltam. Reagálhatnék a 2008-as a 2007-es és sok sok költségvetési statisztikákkal. Amelyek valószínű nem mindent tartalmaznak...
Az egyikőnk sem tudjával pontosan ezt írtam le...senki nem ismeri a részleteket. Amit te is kifejtesz. Nem tiszta ez az egész és kész. Miért kell kifejteni? Ráadásul így: "Azt hogy mit hiszek el vagy sem az autógyáraknak, az tök mindegy....nem kell elhinnem semmit, sőt nekik sem." ez rendben van, pont erről lenne szó. Csak az első bekezdésed(illetve most enyémben a magyarázat fent) kiüti ezt, hiszen olyat állítasz amit a gyárak sulykoltak az emberekbe a Mózli elleni csatában. Miközben mindkét fél hülyének nézett mindenkit(beleértve a gyárak vezetését is) csak magukat nem. Megnézted azt a linket?
Az üzleti versengéses dolgod meg puszta félrebeszélés, igaznak igaz? Abszolút egyet tudok érteni vele. De ne haragudj de én annyit írtam, hogy az egyik azon a területen ahol teljesíteni akart összelopta a pénzt úgy hogy ne dőljön rá a ház majd lelépett, igaz kényszerből, de megvénülve, addig hatalmas dolgot véghez víve az ő szempontjából. Az övéből. Míg a csapatok szégyent vallottak azon a területen ahol eredményt akartak felmutatni, csak ők nem csak maguknak. Ők bizonyítani akartak(kellett volna) maguknak, a gyárak vezetésének de legfőképpen nekünk, fogyasztóknak. Ez elég nagy különbség. Ők marketing célból voltak jelen, ahhoz meg eredmény kell.
Ismét leírom, az üzleti háttér amit csinált Mózli...nem minőségi, csak az ő szempontjából. Én sosem írtam mást. Ugyanakkor azt úgy tette, hogy megmaradjon a pénzforrás, ergo ne dőljön be az f1. Ebből jött az egész hiszti, mert évek óta látni lehetett ahogy a gyáriak milyen módon próbálnak eredményt elérni és ez mihez vezethet. Kiszállt/felvásárlásra került jó pár komolyabb csapat mint a mai újoncok bármelyike. Majd maguk gyárak is kivonultak. Kellettek új csapatok, feketén kerültek be? Na ná, bármelyik is került volna be mindre ezt írnám. Miért kerültek be új csapatok? Mert kellettek és megadták ezt a lehetőséget egy olyan embernek is többek között mint Mózli. Nem én nem te, nem a nézők, nem is a kis csapatok, hanem a gyárak adták a kezébe a lehetőséget. Alapból bővíteni akarta a mezőnyt erre lelépett a Honda és így ászt adtak a kezébe, hogy megígérje az újaknak az alacsony költségeket mert na ugye megmondta előre és igaza lett. Mindenki tudta hogy egyszer bedőlnek a gyári csapatok és racionalizálni kell a folyamatokat. Ez tavaly sem történt meg a legkisebb mértékben sem. Amondó vagyok azt mondani, hogy több csapatnál nőttek az önerőből történő kiadások mint ahány csapatnál csökkentek.
Én lezártam, tiszteletben tartom a véleményed maximálisan, hiszen sok rész igaz benne, csak elbeszélünk egymás mellett. A mózlis részünk egyezik, a többi nem. Talán túlértékeled mózli hatalmát hogy ennyire nem tudsz leszakadni egy(vagy kettő a másik öreg arc) személyről. A hatalmat egy ember csak akkor tudja megszerezni és formálni környezetét ha arra lehetőséget adnak.
-
Nowhereman
őstag
válasz
#70869248 #8143 üzenetére
Sőt, ha Briós és a többi FOTA csapatvezérnek nem csak a pofája lett volna nagy, akkor azt a 100 éves jogbirtok már egy zacskó pattogatott kukoricát sem érne. A négy új csapat: Virgin egyenlőre csak az IFA szerepre hegyez, a Lotus meg retrobundás, a másik kettő meg még csak most nyomja a technocolt a papírra... Amilyen szakértelemmel válogatták volna az új gárdát, az is kérdéses, hogy lett volna-e formula1 bajnokság...
-
proof88
addikt
válasz
hunnylander #8142 üzenetére
Köszi!
-
#70869248
törölt tag
válasz
Nowhereman #8141 üzenetére
A Le Mans series ki tudná ütni az F1-t, sőt egészen simán sztem.
-
Nowhereman
őstag
válasz
#70869248 #8128 üzenetére
FOTA-Mosley, csak bábok voltak...
A főszereplő a pénz. A díjakat és a nézettséget már nehéz fentebb srófolni. Így hát, a profitmaximalizálás céljának megfelelően csak a költségeket lehet csökkenteni, persze nem a cirkuszigazgatóét, hanem a bohócokét... A cirkusz már örökletes birtok, semmi sem gátolja őket abban, hogy csökkentsék a bohócok jussát, hiszen mutogathatnak, hogy most már kevesebb költséggel mentek, hiszen limitálva lett a szezonális bohócsapkák szám, az egyen-krumpliorr sem kerül annyiba... 10 év. Addigra már majd a csapatoknak kell majd fizetniük, hogy rajthoz állhassanak, hacsak nem árverésen dől majd el az indulás joga...
Ha valaki a végén jót röhögött a markába, az börni volt...
-
proof88
addikt
Még 23 nap az első szabadedzésig.
Tudja valaki egyébként, hogy az a múltkor belinkelt kb 10 perces, zenés szezon összefoglaló videó a formula1.com-on majdan lévő összefoglaló videó majdnem kész változata, vagy teljesen független, mások csinálták, és ha igen, akkor kik, miért, és miért nincs benne abu dhabi? -
SzalaiG
addikt
Ez érdekes, mert állítólag részesedése van a MercedesGP-ben. [link]
"Fry mellett Caroline McGrory, Nigel Kerr és John Marsden is kikerült a csapat vezetőségéből. Az eset érdekessége, hogy ők mind a négyen résztulajdonosok a Ross Brawn csapatfőnök által az istállóban birtokolt 24,9 százalékos részesedésben. Az átalakításról beszámoló Motorsport-Total.com-nak arról már nincsenek információi, hogy leváltásuk után mi lesz az ő tulajdonrészükkel."
-
JJános
addikt
Nick Fry a Lotushoz megy? [link]
-
hunnylander
őstag
Adie Brown (F1Tailpipe.com) Just had an email from Nicola Armstrong @ Mercedes GP. Nick Fry remains at the team as CEO. Just clearing that one up for you.
Mégse igaz.
-
wildrain
addikt
Ez mondjuk igaz, ha csak egy cégnek dolgozok, nem kettőnek-háromnak, akkor nem írom oda, hogy "Dallara előkészületek", hanem csak annyit, hogy "Előkészületek".
Maga a lista egyébként rendben van, én is olyan vagyok, hogy szájbarágós listát írok, mert később, amikor végigmegyek rajta, akkor már csak azon jár az eszem, hogy magát a listára felírt dolgokat elvégezzem, és nem azon, hogy mit nem írtam még fel. -
Male
nagyúr
válasz
Oliverda #8126 üzenetére
...de te felírnád a lap tetejére, hogy melyik cégnek dolgozol???
..és a lista is nekem olyan, mintha X gumigyár be akarna szállni az F1-be, kiküldenék az egyik mérnöküket, és az olyan infókat írna fel, hogy az aszfalt szürke, a kerékvetők piros-fehérek és 20 kanyar van ezen a pályán...
-
hunnylander
őstag
Valószínűleg igaz. Ezt még tegnap nem olvastam, korábbra asszociáltam. Várható volt, hogy az arabok kérik a jussukat az vezetésben is. Brawn és Fry csak kis százalékot birtokol, Brawnt a szaktudásáért tartják vezető beosztásban, Frynak ilyen már nem jár a néhány százalékáért.
-
#70869248
törölt tag
Peat, ez egy nagy ferdítés.
Briattore távozásának köze nincs a FOTA-FIA összecsapáshoz pl.
A Fota pedig csak egségesen léphetett fel eredményesen, ezt te is tudod...semmit nem érnek vele, ha a kiszálló csapatok kiszállnak a FOTA-ból is, vagy látványosan gyengítik az egységet.
Így nem lehet csatát nyerni.
Márpedig azt tették,...a csapatok nem voltak a költségcsökkentés ellen, ők az ellen léptek fel, hogy ezt 1 év alatt bevezessék. Eddig is jelentősen közreműködtek a költségcsökkentésben, és ezután is teszik."Illene tudni de egyikünk se tudja",...ugye pont erre hívtam fel a figyelmed, ha már keményen fogalmaztál, és elmarasztalóan egyik irányba.
Azt hogy mit hiszek el vagy sem az autógyáraknak, az tök mindegy....nem kell elhinnem semmit, sőt nekik sem. A lényeg hogy a szembehelyezkedő félben merüljön fel, és ahogy reagáltak a pályák az csak a hab a tortán. Sőt hogy a Motogp rendezőszervezete is pozítívan reagált az szintén.Mosley pedig elhúzott...ez feltételül szabták a csapatok, hiába kaszált össze sok pénzt, azt az én szemszögemből feldughatja, ahogy Ecclestone is a zseniális üzleti fogásait ahogy megszedte magát az F1-ből. Majd ha üzleti versenygésről akarok foglalkozni akkor azt nézek/olvasok.
Jelenleg az a helyzet hogy óriási károkat okoztak, jogilag kimenekítettek egy csomó pénzt több évtizedig megváltoztathatatlanul, a megmaradt pénzeket sem fizették korrektül ki a csapatoknak (ugye mikor felmerült hogy nem állnak rajthoz Melbourne-ben, és Ecclestone lenyilatkozta hogy ha a fejéhez nyomják a fegyvert akkor húzzák meg a ravaszt).
Sajtolják ki a pályákból a pénzt...és itt a Concorde-ba berángatott érkező csapatok helyzete is.
A dupladiffúzor szintén FIA szabályalkotási hézag, ahogy az aero csökkentés is...és még tök sok minden, hisz a csapatok technikai csoportjának nincs szabályalkotási lehetősége, ők az FIA által előirányzott keretek között valósíthatják meg az ötleteiket.
Ahogy a Bridgestone sem gyárthat szabadon gumit, ha az FIA előírja neki hogy látványosan romlania kell a puha guminak a keményhez képest, és még ki tudja.Mosley elnöksége alatt sok disznóság történt, de sajnos a legkomolyabb az helyrehozhatatlan...hogy lehet 100 évre átadni üzleti jogokat?? ..még 10 év azt mondom eltellik.
Nekem bárhogy nevet Mosley a markába a sok pénzével, akkor is egy olyan ember képe marad meg, aki megszerezte a hozzáférést az F1 alapvető jogaihoz, és visszaélt azokkal.
Majd amikor lemondásra kényszerítették, még azzal fenyegetőzött hogy mégis újra jelőlteti magát.
Mosley az F1-nek nagyon nagy károkat okozott. -
Pá
addikt
válasz
hunnylander #8122 üzenetére
-
Male
nagyúr
válasz
hunnylander #8124 üzenetére
Nem az, hogy ír... hanem hogy ilyet... Már a cím is... aztán "elkészült autók?", stb...
-
hunnylander
őstag
Én szoktam ilyen listákat írni, komoly munkákkal kapcsolatosan is. Egy technikai igazgató épphogy irányítgat, struktúrál, felel azért, hogy működjenek a dolgok, nem ő tervezi az autót. Willis feladata a beüzemelés és a használat működőképes levezénylése lehet a Dallarával kapcsolatosan. Merthogy a Dallarának most épp erre van szüksége, és a jegyzet(töredék) pont erre is utal.
-
Male
nagyúr
válasz
hunnylander #8119 üzenetére
Hűűű... ilyen listát ki ír a kislányokon kívül? Olyan bugyután néz ki az egész...
-
hunnylander
őstag
Nem stúdiófotó, megtalálható tesztgalériában.
(#8121) Pá: Nem, Fry résztulajdonos is.
-
Pá
addikt
Az igaz, hogy a Merci szép csöndben lecserélte szinte a teljes Brawn vezetését Nick Fry-al az élen? (Brawn persze maradt)
-
D@ni88
addikt
válasz
hunnylander #8119 üzenetére
hát ez eléggé stúdió fotónak tűnik
olyan szép a háttér, és olyan szépen fénylik a kabát
-
hunnylander
őstag
-
Peat;)
veterán
válasz
#70869248 #8107 üzenetére
Illene tudni de egyikőnk sem tudja. Azonban fő fenyegetőzők már nem tagok az f-1ben. Mindkét esetben kibuktak a csapatvezetők, azok akik fenyegetőztek. Miután maga a gyárvezetés mondta hogy na itt a vége. A BMW és a Toyota is totálosan elszállt és a fejükre koppintottak ez az igazság, jött az ülés és vége volt. Olyanokat állítottak egy gyár nevében ami több mint valószínű hogy nem volt igaz. Dollármilliárdokat szedtek volna össze idénre..Te komolyan elhitted?
Pályákat megnyerni sem nehéz a mai helyzetben, avagy az a pálya amint nincs sportesemény és az a pálya amint lenne..elég nagy a differencia ugyebár.Mosley valóban elkotródott, annyi évesen annyi év után annyi ráfizetéssel...totál maga alatt lehet. Szerencsére a gyári csapatok ameddig maradtak kidolgoztak egy gyönyörű új areot, mindenki imádja. Majd a dupladiffuzorral agyoncsapták mert nem tudtak megegyezni. A Bmw a Toyota és az egykori Honda sem úgy szállt ki mint Mosley. Ezek a gyárak sok pénzt buktak és pl a Toyota és Honda sok hírnevet is. Nálam ez az elkotródás és égés, míg a Mózli féle távozásról a markába nevető kis köcsög jut eszembe...
Az F1 pénzek arányaiban biztos sok rész megy el arra amire gondolsz. Én egy percig sem vitattam sosem mondtam hogy Mózli angyali arc. A költségcsökkentést viszont ő nyomatta és most is az ő munkáját látjuk nagyrészt, vagy elfogadod vagy nem. Ha ül a fenekén akkor ma lehet nem is lenne f1, vagy lenne 6 csapattal.
Érdekes link: [link]
-
proof88
addikt
Tudom, hogy ki nem állhatod Kimit, de érdekes módon az sosem volt probléma senkinek, ha Schumiról ment a téma...
-
Xirtam
veterán
Csak azt nem értem Kimi hogy jönn ebbe a topicba? Legalább akkor OFF-ba írnátok. Olvasnám az új hírmorzsákat erre Kimi így Kimi úgy...
Elment az F1 ből vizlát csókolom hadjátok már a fenébe. van 1000+1 rajongoi oldala
-
hunnylander
őstag
válasz
hunnylander #8111 üzenetére
-
wildrain
addikt
válasz
#70869248 #8110 üzenetére
itt az utolsó 500 méteren is teljes odafigyelés kell...nem ismétlődnek féktávok stb.
Pont ezért nem zsibbad be rali közben. Az f1-ben másfél órán keresztül köröznek, és ha nincs ellenfél, csak a saját tempóját kell autóznia, vagy még abból is le kell faragnia, mert úgy is túl gyors, akkor könnyen unalomba fullad a dolog. Járt már így MS is egyszer Indianapolisban. Olyan sokkal vezetett, hogy bealudt és megpördült, aztán arra kérte Brawnt, hogy beszélgessenek.
A ralinál viszont majdnem mindig fullon kell autózni. Itt biztos, hogy nem alszik be senki, legfeljebb nem tud figyelni a navigátorra, és emiatt hibázik. -
hunnylander
őstag
Jerez II - előzetes (még frissítem, ahogy a csapatok leadják a pilótabeosztásaikat)
-
#70869248
törölt tag
futott ő 6. időt is:
[link]
bár összeségében mégis jobb az utolsó szakasz, hisz 23 és fél kilométeren kapott 25.6 mp-t,
míg a 15. szakaszon ugyan 6. lett, de 18 kilométeren kapott 22.8 mp-t
Nehéz számolgatni, mert sokat hibázott, egy olyan páya van ahol lehetne elemezgetni, ugye a leghosszabb szakaszon lehet összahasonlítani 1 futásra 54 másodperc másodikra már csak 38 mp-t kap.
A következő leghosszabbon elsőre nem tudott hiba nélkül végigmenni (2 perc felett)..így kiesik az összehasonlításból.
Az azután következő leghosszabbon első futásra 37mp-t kap, második nekifutásra 32 mp-t.Egyébként is nehéz, mert hisz minden pályaszakasznak megvan a maga nehézsége, de a hosszú pályák azok amik a leginkább érdekelnek, mert szvsz az mutatja meg hogy fejben mennyire alkalmas, technikailag sztem gyorsan fog tanulni.
De az a srác aki Melbourne-ben elalszik/elzsibbad futam közben, annak ez egy más kihívás, itt az utolsó 500 méteren is teljes odafigyelés kell...nem ismétlődnek féktávok stb. -
JJános
addikt
válasz
#70869248 #8106 üzenetére
Jaja, egyetértek. Én nem is vártam a dobogóra, de az első tízbe lesz esélye, ha nagyon komolyan veszi a dolgát. Az utolsó gyorsasági hely (7) már mond valamit szerintem.
Aztán ha bent lesz a legjobbak közt, onnan lehet tovább lépni. Én drukkolok neki akkor is, ha csak gyengébben szerepel. -
P00By
nagyúr
USF1: Veszélyben José María López szereplése
Egyébként kicsit bulvár ez az oldal...
-
#70869248
törölt tag
Mielőtt tökre lemínősíted az autógyárak új szériáját,...illene tudni hogy ez a részükről egyáltalán mennyire volt komoly elhatározás, és mennyire volt egy fegyver (mert több pálya is bejelentkezett akkoriban).
Ez csak azért fontos, mert a második esetben totális sikert értek el, és aki elkotródott beégve..az Mosley volt.
Gyakorlatilag megtartották amit jónak tartottak, a rájuk nézve terhes vonatkozásokat meg eltüntették, Mosley-val egyetemben.Mosley elnöksége alatt játszotta át az FIA Bernie-nek a kereskedelmi jogokat 100 évre...és bárhogy osztják vissza (F1-ben betöltött szerep, sikeresség..stb.), jelenleg az F1 pénzek fele kimegy az F1-ből.
-
#70869248
törölt tag
Sok munka áll még előtte, sztem más borításon még nehezebb lesz a dolga..sőt én még aggódok is miatta.
Ez az a pálya ahol max ki kell ásni az autót (ha tudod), de vannak pályák ahol egy itinertévesztés jóval nagyobb kockázattal jár.
Nem tudom mennyire veszi ezt komolyan Kimi...mármint ténylegesen qva komolyan, mert olyan technika van alatta ami el fogja várni töle azt hogy maximális erőnléti és koncentrációs állapotban vezessen.
Kicsit sokat kap..de ez sztem változni fog, az is lehet hogy egy megfelelő mezőnyben befér az elejéhez is. Nem nagyon lehet most még mondani semmit sztem....de lesz ennél jóval veszélyesebb rally is, ahol nincs hófal sőt. -
JJános
addikt
Kimi 30. lett. Utolsó gyorsaságin 7.!!!
Aktív témák
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Milyen autót vegyek?
- OLED TV topic
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
- Az érkező Call of Duty is megnehezíti a csalást
- Xbox Series X|S
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- További aktív témák...
- LG 27UN83A-W - IPS LED - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - USB Type-C - HDR 400 - AMD FreeSync - Hangszórók
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- SzoftverPremium.hu
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / 32GB DDR4 / RTX 3060Ti 8GB / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest