Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19401) 7Heads Drago válasza AMD Power (#19396) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig év végén ez alapján osszák vissza a pénzt.
Az pedig a következő év költségvetését határoza meg.
És ez azért hatással van a következő év teljesítményére is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19402) Oliverda válasza 7Heads Drago (#19401) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát a McLaren tavaly egy vasat sem kapott, sőt még ugye ott volt a 100 milla mínusz. Ennek ellenére ez nem igazán látszódik meg rajtuk. Szerencsére. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19403) Rick4 válasza Oliverda (#19402) üzenetére


Rick4
félisten

a mclaren megkapta a konstruktőri elsőségért járó pénz, minusz 100 millát....én is csak hallgattam, miért volt így, de így volt.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19404) Oliverda válasza Rick4 (#19403) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért kapták volna meg? Kizártnak tartom. Esetleg a pilóták pontjai után kapták meg a pénzt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19405) [CS]Blade2 válasza Oliverda (#19404) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem. Megkapták a pénzt a pontok után, az levonták a 100millából, igy a végén aszem 33millát kellet fizetniük.

"A csapatnak ezen túlmenően 100 millió dollárnak megfelelő pénzbüntetést kell fizetnie, de ebbe beleszámít az az összeg is, amitől az istálló a FOM-tól kapott bevételekből elesik a pontlevonás miatt."

A 33millásba már nem vagyok biztos, de arra is megkeresem az idevágó idézetet.

[ Szerkesztve ]

(#19406) 7Heads Drago válasza Oliverda (#19402) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Habár ha azt nézzük a pénz se minden.
A Toyota a legnagyobb költségvetéssel (1 vagy2 évig) rendelkezett még se vitte semmire hosszú évek óta.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19407) Dzsozi0öt


Dzsozi0öt
tag

A Mercit sem vágta hanyatt ez a pénz. Szerintem! :)

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19408) AMD Power válasza Dzsozi0öt (#19407) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben biztos lehetsz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19409) gV válasza Oliverda (#19400) üzenetére


gV
őstag

mivan eltelik 3 hónap és a szted kirugásra itélt pilotáról [link] eltudod képzelni h jobban támogatják

kicsit mellément az akkori hszed, te is ugy érzed?

(#19410) Oliverda válasza gV (#19409) üzenetére


Oliverda
félisten

nem

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19411) Dzsozi0öt


Dzsozi0öt
tag

Szerintem Massa a pirosaktól megy nyugdíjba. :)
Beépült már ő oda rendesen.

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19412) válasza Rick4 (#19403) üzenetére



addikt

Miért kapott volna konstruktőri elsőségért pénzt, ha bünti nélkül is csak második lett volna?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#19413) Rick4 válasza (#19412) üzenetére


Rick4
félisten

melyik bünti az, amelyik nélkül második lett volna? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19414) hunnylander válasza Rick4 (#19413) üzenetére


hunnylander
őstag

A 'főbünti', a konstruktőriből való kizárás. De ott van még a hungaroringi konstruktőri pontelvétel is, ami nélkül első.

Egyébként mínusz 100 millió az mínusz 100 millió. Lényegtelen, hogy megkapják a pénzt és abból fizetik ki vagy nem kapják meg az illetményeiket illetve abból irják le a bírság összegét. A lényeg az, hogy a költségvetésből hiányozni fog 100 millió dollár, amit nemhogy a McLaren Racing, hanem az egész McLaren Group nyög még idén is. 100 milla már nekik sem két fillér, ahogy itt egyesek gondolják.

De tovább ne görgessük ezt a témát, ha szabad kérnem.

www.HunnyF1.com

(#19415) Rick4 válasza hunnylander (#19414) üzenetére


Rick4
félisten

már miért lenne mindegy, hogy megkapják, vagy sem, és már miért ne görgetnénk ezt a témát tovább, ha már a topic ciméhez szervesen kapcsolódik. ha nekem nincs kedved erről olvasni, kapcsolj át ide: [link] :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19416) Dzsozi0öt válasza Rick4 (#19415) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Biztos rosszul esett nekik, hogy elestek ettől a pénztől.
De nem abba a kategóriába tartozó csapat a Merci, hogy erre a pénzre alapozzák a jövő évi fejlesztéseket.
Vagy ha már ők is erre alapoznak akkor az régen rossz.

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19417) hunnylander válasza Rick4 (#19415) üzenetére


hunnylander
őstag

már miért lenne mindegy, hogy megkapják, vagy sem

:U :O

Látom, értelmezési problémáid adódtak. Vagyis a linked inkább neked való, ha még olvasni sem tudsz. Olvasd el újra és értelmezd helyesen, amit írtam. Nem az a mindegy, hogy megkapják vagy sem, hanem, hogy hogyan jön létre a mínusz száz milliós deficit a költségvetésben.

Ez a téma pedig egy unalmas és rég lerágott csont, ezért nem kéne folytatni.

www.HunnyF1.com

(#19418) Vandit. válasza hunnylander (#19417) üzenetére


Vandit.
addikt

Akkor váltsunk témát. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#19419) gV válasza Dzsozi0öt (#19416) üzenetére


gV
őstag

Biztos rosszul esett nekik, hogy elestek ettől a pénztől.

van egy csomó pénze a Daimlernek, ők nem 5-7 ezer autót állítanak elő mint a Ferrari akinek az abból jövő bevétel fel is emésztődik az F1es szereplés meg az utcai autók fejlesztésével

[ Szerkesztve ]

(#19420) hunnylander válasza gV (#19419) üzenetére


hunnylander
őstag

A McLaren költségvetése leginkább a saját bevételeire és a szponzori pénzekre támaszkodik, nem a Daimler pénzére, amely, mint konzervatív nagy cég, nem szórja a pénzt ész nélkül a McLaren számára. A McLaren szekerét a Vodafone, mint névadó szponzor tolja leginkább mostanában.

www.HunnyF1.com

(#19421) mexx0407


mexx0407
tag

Massa Massa ..............................nagy vagy a szememben.................. :K

(#19422) Dzsozi0öt válasza gV (#19419) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Az biztos. :K

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19423) gV válasza hunnylander (#19420) üzenetére


gV
őstag

nem értek egyet

(#19424) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Egy kis Kimi szótár csak rajongónak:
"Nem vagyok alkoholista, csak elég idős ahhoz, hogy azt csináljak amit akarok!!"
És az első autója : Lada volt állítólag :DD :DD :DD
Teljes neve: Kimi Matthias Räikkönen :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19425) Dzsozi0öt válasza 7Heads Drago (#19424) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Erről a Labás dologról már én is olvastam. Kíváncsi lennék melyik típus volt neki! :)

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19426) ronaldo válasza Oliverda (#19410) üzenetére


ronaldo
őstag

:R

(#19427) gV válasza gV (#19423) üzenetére


gV
őstag

kicsit kibövitem a válaszom, tehát amire irtam a korábbi hszem:

Daimler pénzére, amely, mint konzervatív nagy cég, nem szórja a pénzt ész nélkül

a nagy céggel végülis egyetértek, de a Smart, A és B osztály ha konzervativak lennének szóba sem jöhetne (illetve az új C-vel épp most tettek egy lépést a 3as Bömös felé) és pont ezek azok amik kiegészülve a Maybachal csak a pénzt viszik (és ész nélkül igaz ez főleg csak az utobbival kapcsolatban mondható el), a városi kisautót most probálják az amerikai piacra bevinni (eléggé pénzkidobás gyanus), a középső kettő utódjait elöbb a Fiat majd a Bmw-vel kapcsoltban emlitették h majd velük fejlesztik (természetesen a fejlesztési költségeken akartak igy sporolni) végül semmi nem lett belöle és épp most derült ki h ezek gyártására hoznak létre Kecskeméten új gyárat

szal ezeket is figyelembevéve számomra egyértelmü h a VMM 100 milás büntije után idén kicsit jobban a zsebükbe nyultak az F1el kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

(#19428) hunnylander válasza gV (#19427) üzenetére


hunnylander
őstag

VMM 100 milás büntije után idén kicsit jobban a zsebükbe nyultak az F1el kapcsolatban

Mert muszaj volt, ha nem akarjak, hogy az MM elinduljon a lejton lefele es ezzel ertelmetlenne valjanak az eddigi befekteteseik. De szivtak is a fogukat miatta, es felvetodott a teljes hatalomatvetel.

Egyebkent a konzervativot, a vezetesre es a tradiciokra ertettem, attol meg persze, hogy tesznek olyan befekteteseket, amit az ido kesobb pazarlasnak fog minositeni, de akkor is nagyon megnezik, hogy mire koltsenek es mennyit.

A minap volt szerencsem kozelrol szemugyre venni egy New Holland kombajnt, ami meg 6 evesen is 28 millioba kerult (pedig ez egy 'kiskategorias' tipus volt). Eddig is tudtam, hogy valami amerikai alapitasu marka lehet, de most jobban utaneztem, hat nem a FIAT konszerne?! Szoval meg a New Holland is a Ferrarit erositi, kozvetetten. Ha az MM-nel a Daimlert emlegeted, akkor a Scuderianal se csak a Ferrari cegre utalj, mint hatterre. A Scuderia koltsegvetese pedig egyertelmuen nagyobb, az MM ott sporol ahol csak tud. Ket pilotajuk fizetese eggyuttveve is csak toredeke Kimienek, vagy akar Massaenak. Ugyhogy nem kell a Ferrarit a rosszabb anyagi hatterunek beallitani, mert nem az.

www.HunnyF1.com

(#19429) AMD Power válasza Vandit. (#19418) üzenetére


AMD Power
titán

Meg is rendeltem a könyvet. :K

Egyedi csomagolás ára összesen: 350 Ft

Ez mi a bánat?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19430) Obi-1 válasza hunnylander (#19428) üzenetére


Obi-1
őstag

Szvsz nem túl indokolt a Ferrari csapatot Scuderia-ként emlegetni, mivel az olaszul egyszerűen istállót jelent. Például a Toro Rosso is sokszor Scuderia Toro Rosso néven szerepel:
[link]

Only a Sith deals in absolutes.

(#19431) hunnylander válasza Obi-1 (#19430) üzenetére


hunnylander
őstag

Szvsz 'pedig de', mert van egy olyan fogalom, hogy szovegkornyezet. A Vodafone McLaren Mercedesre es az azt mukodteto McLaren Racingre is leginkabb egy szoval utalunk, pedig csak a McLaren Groupon belul 5 olyan ceg van, aminek neveben benne van a McLaren szo. Tovabba nem akartam leirni egy dohanygyarto nevet, ezert is roviditettem es azert valasztottam a Scuderiat a voros F1-es csapatra, mert a Ferrari szo a szemelygepjarmu-gyarto hattercegnek volt fenntartava a kerdeses temaban.

www.HunnyF1.com

(#19432) Motion_Blur válasza hunnylander (#19431) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Komolyan mondom, hiányoztál :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19433) Dzsozi0öt válasza hunnylander (#19431) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Mondjuk ki, hogy Marlboro, ha már a Vodafont is kimondjuk! :K

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19434) Oliverda válasza Dzsozi0öt (#19433) üzenetére


Oliverda
félisten

Pssszt! Itt még kiskorúak is vannak. :)

AMD Power: Majd ha elolvastad megírhatnád a véleményedet mert ha jó akkor megveszem én is. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19435) Dzsozi0öt válasza Oliverda (#19434) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Ok. De szerintem már a kiskorúak is ismerik a vonalkódot is! :D

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19436) AMD Power válasza Oliverda (#19434) üzenetére


AMD Power
titán

Dedikálni is fogja. De nem tudom ,hogy és mikor. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19437) Dzsozi0öt válasza AMD Power (#19436) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Szerintem a Magyar Nagydíj előtt vagy után. Gondolom Én. :U

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19438) Dzsozi0öt válasza AMD Power (#19436) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Szerintem a Magyar Nagydíj előtt vagy után. Gondolom Én. :U

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19439) AMD Power válasza Dzsozi0öt (#19438) üzenetére


AMD Power
titán

Ok de melyik nap hánykor és hol? ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19440) Dzsozi0öt válasza AMD Power (#19439) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Megtudod időben!

Vagy ezzel nem segítettem sokat! :)

[ Szerkesztve ]

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19441) AMD Power válasza Dzsozi0öt (#19440) üzenetére


AMD Power
titán

Nem igazán. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19442) Dzsozi0öt válasza AMD Power (#19441) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

De az is lehet, hogy épp most írja alá azt a könyvet amit megrendeltél! :D

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19443) PazsitZ


PazsitZ
addikt

A McLaren kiderítette Kovalainen bukásának okát
eleinte arra gyanakodtak, hogy kavics szorult a felni és a féknyereg közé..vizsgálat eltérő eredményre jutott.
Ha volt már, bocs.

- http://pazsitz.hu -

(#19444) Dzsozi0öt válasza PazsitZ (#19443) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Hihetetlen mi múlik egy kis lakozáson! :U

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19445) ronaldo


ronaldo
őstag

Lábjegyzetben annyit a voda-cigi témával kapcsolatban, hogy nyilván nem "szép" dolog dohánygyártó szponzort tartani, de láthatóan a kis csipkelődések amiatt mennek, mert az illető fórumozók nem szimpatizálnak a Ferrarival. Ugyanakkor szerintem mindegyik cég elég nagy zsivány. A Marlboro mert egészségtelen terméket forgalmaz, a vodafone meg azért, mert a szolgáltatásaik többségén 1500%-os hasznuk van, pedig a mai világban már a full alap lenne. De amíg dohányreklámok már be vannak tiltva szinte mindenhol Európában, addig a hazug mobilreklámok 10 percenként mennek.

Egyébként a dohánynál értelmetlenebb dolgot még nem találtak fel. :DDD

(#19446) simonzé


simonzé
addikt

(#19447) hunnylander válasza ronaldo (#19445) üzenetére


hunnylander
őstag

Alapvetoen csak szimplan roviditettem, es azert a Scuderiaval mert a Ferrari szo foglalt volt masra a gondolatmenetben, egyaltalan nem akartam vele csipkelodni. Itt meg a Ferrari-szurkolok sem Scuderia Ferrari Marlboro neven utalnak az F1-es csapatra, en miert tennem, a Meki nevevel is roviditek. Viszont tisztelem a Scuderia Ferrarit (kb. ugyanannyira mint Domenicali a McLarent), ezt szerintem Motion is alairja. Komoly ellenfeleket, a legnagyobb rivalisokat, csak akkor lehet legyozni, ha tiszteljuk. Tudja ezt mindket csapat, csak a szurkoloik mar kevesbe.

www.HunnyF1.com

(#19448) Dzsozi0öt válasza hunnylander (#19447) üzenetére


Dzsozi0öt
tag

Szerintem nem is vette ezt senki csipkelődésnek!
Vagy legalábbis Én nem. ;)

Ha citromot kaptál, kérj hozzá tequillát, vagy gin tonicot.....vagy inkább egy gint, akitől aztán kivánhatsz hármat!

(#19449) Thrawn válasza simonzé (#19446) üzenetére


Thrawn
félisten

R.I.P. :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19450) c.zsolti válasza PazsitZ (#19443) üzenetére


c.zsolti
őstag

Akkor ki lakozza felniket? Erre érdekes módon nem kaptunk választ... :U

...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.