Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18351) brownus válasza ronaldo (#18344) üzenetére


brownus
veterán

akkor had idézzek:D Lewis Hamilton forgot the oldest rule of the road: stop for a red light.
;]

#18346) Chili7 sry, de ott nem sárga zászló alatt előzött sutil?? 0 pontja volt...

[ Szerkesztve ]

(#18352) [CS]Blade2 válasza Ijk (#18343) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha megnézed milyen tempo volt, 2 kör alatt hozott 2sec-et *********-on, és Kubica 2sec-es előnye semmivé változott, mikor elmult a szemcsésedése, és joval több benyája volt még, legalább 3 top kört tudott volna menni SC nélkül, mikor kiálnak elötte tankolni, és az első helyre jön vissza..
ugyanez a SC-nél: Kubica melette volt, még ha elsőként fordul el Kubica (jobb pozicióban volt, mert a kanyar ott jobbra van), vagy a pályán már megelözi, vagy a boxkiállásoknál, a több benya miatt ugyanacsak Kubica elé jön vissza 1 vagy 2 gyorskörrel..

Mclaren lehozta, hogy szigoru a bünti?? - ezek nagyon el vannak tájolva..más csapat elismerte volna, hogy nagy hiba, jogos

Igazából megérdemelne a francia nagydijon is egy 0pont-ost sztem!

(#18353) c.zsolti válasza Pompi (#18348) üzenetére


c.zsolti
őstag

Az se lett volna rossz.

...

(#18354) Chili7 válasza Jadro (#18347) üzenetére


Chili7
őstag

A fekete zászlót nem a következő futamon gondoltam.

(#18355) [CS]Blade2 válasza Chili7 (#18346) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Versenybalesetért egyszer sem büntettek.... kb legalább 30 olyat sorolhatnák fel, ami a monacoban volt...

Liuzzi kilöki Kimit a 2006-ban
Egy minardi kilöki Montoyát a 1. helyről

(#18356) Oliverda válasza Chili7 (#18346) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvass vissza kicsit. Itt a végén már jópáran oda jutottak hogy Sutil volt a hibás amiért nem tudott tökéletesen elfordulni és pont Kimi útjában állt.

Kissé ironikus volt a mostani eset, főleg azért mert ugye Sutil miatt jött be az az SC. Tehát Raikkonen rövid időn belül megtudhatta hogy milyen érzés amikor váratlanul megtorpedózzák hátulról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18357) Vandit. válasza brownus (#18351) üzenetére


Vandit.
addikt

Álló autókat előzött és az nem jár büntetéssel.

Oliverda: Én még mindig azt vallom, hogy nem ugyanaz a 2 baleset, mivel itt Hamilton nem önhibáján kívül okozta a balesetet, hanem figyelmetlenségből, és ez vonatkozik Rosbergre is.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#18358) Mezcal


Mezcal
addikt

Hamilton nem érdemelt büntetést, főleg nem ilyen súlyosat. Mivel nem szegte meg a piros lámpás szabályt, (hiszen nem lépte át a bokszutca kijáratát) így sima versenybalesetnek minősül. Érdekes, ennyi erővel kimit is megbüntethették volna a Sutilos eset miatt. Megint egy olyan évre van kilátás, amikor megint a büntetések segítik a finnt.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#18359) ronaldo válasza Chili7 (#18350) üzenetére


ronaldo
őstag

Teeeessék? Először amikor bejött az SC, az hamilton boxutca látogatása után volt, így gyakorlatilag nullszaldósra jött ki neki az a történet, amit a fal megkoccolása jelentett. Gyakorlatilag nyert egy tankolást, kerékcserét + egy verseny ezzel.

#18356: Nem ironikus, hanem szánalmas. Az eset is, hamilton is. :U

[ Szerkesztve ]

(#18360) copin


copin
őstag

Ez még működik. Ha jól látom Rosberg körbement. Bár így utólag jön a kérdés hogy mi értelme volt.

(#18361) c.zsolti válasza [CS]Blade2 (#18355) üzenetére


c.zsolti
őstag

Emlékeim szerint Montoya-t sem büntették meg 2004 monacói Schumacheres incidens után. (ha nem így volt akkor bocsi) Ellenben Schumit szépen letiporták a 2006 monacói időmérős produkció után, amivel senki versenyét nem tette tönkre.

...

(#18362) Chili7 válasza brownus (#18351) üzenetére


Chili7
őstag

nem tudom, hogy milyen sárga zászlóról és 0 pontról beszélsz.

(#18363) [CS]Blade2 válasza Mezcal (#18358) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hamilton-t ki kelle lökni a francia nagydijon, azt érdemelné, ebbe te is egyetértesz.

(#18364) Pompi válasza Mezcal (#18358) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"hiszen nem lépte át a bokszutca kijáratát"

Ja tényleg nem. Valamiben ugyanis fennakadt...

Feel Good Inc.

(#18365) ronaldo


ronaldo
őstag

Sokadszorra megnézve a történéseket: hamilton csúnyán elfért volna Kimi mellett, ugyanis ott még pont szélesebb a boxutca, keresztbe állva a fal felé az autót is meg tudta volna fogni. Persze akkor meg kellett volna várnia mindenkit és utána tudott volna visszatolatni és elindulni. A nagy hamiltonnak ez gondolom nem volt bejövős...

(#18366) brownus válasza Chili7 (#18362) üzenetére


brownus
veterán

én se:d közben felvilágosítottak, hogy nem volt egyikse;) rosszul emlékeztem meg nagy volt a kavarás is...

(#18367) Oliverda válasza ronaldo (#18359) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez van. Megkapta a sorstól a büntit ő is meg Hamilton is a Monacos falas mákja miatt. Egálban vannak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18368) [CS]Blade2 válasza c.zsolti (#18361) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Olyan esetben, mint kimi-sutil sosem büntettek.... verseny közben akárki szált bele akárkibe

Olyan, hogy SC alatt kilöktek vkit, vagy boxban beleszál vkibe, vagy megáll az ut közepén, mindig büntettek..

Ezért is versenybalesetnek hivják, ami a versenyben van történik! Az a pályán van, verseny alatt,
mig a büntethetők SC alatt, lekörözés alatt, BOX-ban, stb...

Kimi-sutil esetében verseny volt, pozicióért ment, még ha elözni akart volna, sem lett volna jogos a bünti, mert versenyben benne van a pakliban.. Nem egy volt már, hogy a második helyen levő pályán megprobálta megelözni az elsőt, és kilökte a kavicságyba, mert összeéretek

(#18369) ronaldo válasza Oliverda (#18367) üzenetére


ronaldo
őstag

Hogyan vannak egálban? A hamilton-féle monacós-bemákolós futamért szerzett 10 pontot elvették tőle? Kimaradtam valamiből?

(#18370) Jadro válasza Chili7 (#18354) üzenetére


Jadro
veterán

Akkor mi értelme lenne? Az nem büntetés hiszen kicsapta saját magát is. Ha csak szimplán kiszambázik a piros lámpán akkor meg erős a fekete zászló.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18371) Racecam válasza ronaldo (#18365) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Csak, úgy csendben jegyzem meg, hogy pont az utolsó mondatod egy példa arra, hogy miért nem lehet itt normálisan beszélgetni a Formula-1-ről. Felesleges tüske, Hamilton fannoknak odaszúrva. Nincs rá szükség....

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18372) Jadro válasza Mezcal (#18358) üzenetére


Jadro
veterán

Az legyen a Te bajod hogy nem tudsz különbséget tenni egy 200 km/h fölötti lejtős íven, nedves aszfalton történt megcsúszás között és egy boxutcában 80 km/h nál történt, egyértelműen csak figyelmetlenségből eredő ütközés között. Mellesleg ugye a Kimi féle kicsúszást Coulthard sem fogta meg. Haminak csak mázlija volt hogy nem volt előtte kocsi. Tételezzük fel hogy Hami előtt sem lett volna, akkor is átcsúszik a lámpán. A bünti mindenképpen jogos úgyérzem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#18374) Vandit. válasza Oliverda (#18367) üzenetére


Vandit.
addikt

Mitől lennének egálban? :U

gV: Így van. És az még külön érdekes, hogy itt nem volt akkora felhajtás sem, mint anno Monacoban Sumi eseténél.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#18375) gV


gV
őstag

enyhe bünti hamikának

mivel a szándékosság is benne van, legalábbbis annyira biztosan mint Schumi monacói esetében szal a rajtrács végén is találhatná magát igazság szerint

(#18376) Ijk


Ijk
nagyúr

Rendben úgylátom mindenki abból a szemszögből nézi a dolgot, hogy kinek szurkol. De azért nem értem hogy lehet párhuzamot vonni aközött, hogy Monacóban Kimi már nemtudta 200-nál megfogni az autóját Sutil mögött, és Kanadában a hatalmas pirosan villogó lámpa előtt, Hami belefut 80km-es vagy mennyi max sebességnél Kimibe.

Egyébként volt hogy egy kanyar után egy gyalogos átkelőnél piros volt a lámpa, és mivel megszokásból vezettem abszolút nem számítottam rá, de mégis meg tudtam állni, viszont égett is a fejem emiatt.

Hamilton hibázott, elismerte. Ez a második év, hogy az F1-ben van, tény, hogy jó kocsit kapott a segge alá, de lehülyézni, a bőre színét emlegetni azért mégsem kéne. Kimi szurkolóként kérném a többi Kimi drukkert is, hogy azért legyünk már sportszerűek, és ne süllyedjünk egy bizonyos szint alá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18377) Chili7 válasza brownus (#18366) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor bocsi

(#18378) [CS]Blade2 válasza Vandit. (#18374) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nincsenek egálban, az akkor lenne, ha vki idén öt lökni ki az első 2 hely vmeikéről...

Mellesleg ez a Kubica kicsit elszált magától, a teljes cikket, most nem dobom be:

Úgy nyertem Kanadában, hogy tavaly óriási balesetet szenvedtem itt, és a győzelem volt az idei célunk... Megcsináltuk, és vezetem a pontversenyt, ezért remélem, a csapat 100 százalékos támogatást fog nyújtani, hogy az utolsó futamig megőrizhessem az elsőséget" - mondta Kubica a verseny utáni sajtótájékoztatón.

"Végső soron mindkét pilóta a csapatnak szerzi a pontokat, de hét futam után vezetem a világbajnokságot, Ausztráliát leszámítva a 4. hely a legrosszabb eredményem, és most már talán a kvalifikációkat tekintve is a legjobb vagyok a mezőnyben, így azt mondanám, hogy igenis nyomulnunk kell."

Kubica útja akkor nyílt meg a győzelem felé, amikor a 30. körben Heidfeld elengedte őt. A német egy kiállásos taktikája miatt lassú volt ekkor, míg neki igyekeznie kellett, hogy elég előnyt szedjen össze második tankolására. Ekkor persze még senki sem sejthette, hogy a diadal kettejük között fog eldőlni, azaz Heidfeld első futamgyőzelmének int búcsút, amikor nem gördít akadályt Kubica elé.

A lengyel úgy véli, csapattársa helyesen cselekedett. "A jövőben talán nem adódik újabb esélyünk, ezért ezt kellett kihasználnunk" - szögezte le. - "Talán öt versenyen át nem lesz újabb lehetőségünk, ha viszont van, arra le kell csapnunk."

Kubica egyébként viszontagságos úton jutott el a győzelemhez. A 18. körben éppen tankolni készült, amikor beküldték a Safety Cart, a kerékcsere után pedig kis híján az ő autóját trafálta el boxkijárat piros lámpáját negligáló Lewis Hamilton.

"A helyzet hasonlított a tavalyira, amikor ugyancsak a biztonsági autó alatt álltunk ki, és villogott a piros jelzés" - idézte fel Kubica. - "Tavaly (Giancarlo) Fisichella és (Felipe) Massa hajtottak át rajta, és én elsőként lassítottam. Most Kimi (Räikkönen) és én fej-fej mellett álltunk meg, majd néhány másodperc múlva Lewis padlógázzal megérkezett, és eltrafálta az autóját. Köszönetet kell neki mondanom, hogy Kimit választotta, nem engem."

(#18379) MPowerPH válasza Mezcal (#18358) üzenetére


MPowerPH
félisten

Légyszi ne beszéljél már ilyen sületlenségeket. :) A piros lámpánál várakozó autokba belerohant 80 -nál. Ez a kresszben is súlyos büntetést von maga után, nem hogy az F1 -ben. :W

Don't Tread On Me

(#18380) shev7 válasza Chili7 (#18334) üzenetére


shev7
veterán

es akkor a lekorozottekkel mi lenne? meg azokkal akiket pont utolerne az elen halado versenyzo? Szerintem nem realis felvetes.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#18381) MPowerPH válasza Jadro (#18370) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt kellett volna... Ha Kubica és Kimi nem megy be Hamilton elé, hanem előbb ki tud jönni a boxból, akkor valszeg kizárják a futamból, úgy ahogy tavaj pár delikvenst. Ez a pech, hogy pont tovább tartott a boxkiállása. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18382) MPowerPH válasza [CS]Blade2 (#18378) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem elszállt, csak örül. Ő is erre tette fel az életét, és nagyon szegény családban nevelkedett. És az tény, hogy Kubica a legstabilabb a mezőnyben, egyenlőre.
Le a kalappal előtte, mert tényleg nagyon jól csinálja amit csinál.
Ám, ebben az évben még biztos nem lesz világbajnok, de ez nem rajta múllik. Inkább azon, hogy a BMW még nem alkalmas VB címre. :(

Don't Tread On Me

(#18383) Chili7 válasza shev7 (#18380) üzenetére


Chili7
őstag

Hát izé... még nincs részletekbe menően kidolgozva :B , de mondjuk mehetnének a mezőny végére és "visszaszereznék" a körüket. Ezen már nem múlnak pontok úgyhogy mindegy nekik.

(#18384) pityeszka


pityeszka
őstag

"A McLaren súlyosnak tartja, de elfogadja Hamilton büntetését"

link

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#18385) copin válasza pityeszka (#18384) üzenetére


copin
őstag

Tetszik Kimi viselkedése. Ezért a champ car vagy a nascar nevű versenyen elég komoly bunyó alakult volna ki.

(#18386) Gyusz válasza [CS]Blade2 (#18378) üzenetére


Gyusz
őstag

Én azért megnézném az eredeti nyilatkozatot is, valahogy fordítás közben elég szép ferdítések szoktak előfordulni. Ebben a formájában viszont nem túl szimpatikus a szöveg, de megérdemelte a győzelmet.

Egyébként Rosberg is elég szépen belecsúszott Hamiltonba, mostanában ő is szeret benne a lenni a buliban.

(#18387) shev7 válasza Pompi (#18364) üzenetére


shev7
veterán

raadasul at is lepte, mert az orra mar kilogott a vonalon meg azutan is, hogy kimit kitolta a palyara...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#18388) shev7 válasza Chili7 (#18383) üzenetére


shev7
veterán

ok, de mennyi idovel indulnanak a tobbiek utan? Nem mulnak pontok? azert volt mar olyan, hogy pontszerzoket is koroztek le...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#18389) mukooo59 válasza copin (#18048) üzenetére


mukooo59
csendes tag

Osztom a véleményed!:D Heidfel pancser tagadhatatlanul de Hamilton meg olyan mintha a csak a pénzért csinálni semmi sport szerűség nincs benne azaz én nem érzek

(#18390) Oliverda válasza gV (#18375) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem volt ebben semmi szándékosság. Egyszerűen már nem volt ideje arra hogy balra besoroljon amikor realizálódott benne hogy Kubica és Raikkonen teljesen megálltak. Tőkig kitekerte balra a kormányt és fékezett. Még füstöltek is a gumik. Nézd meg újra az esetet figyelmesebben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18391) Markgx10 válasza copin (#18385) üzenetére


Markgx10
őstag

Nekem az tetszett volna ;]

(#18392) [CS]Blade2 válasza Gyusz (#18386) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Persze, hogy megérdemelte, meg nyer, akkor nyer...legyen VB..

de ez ugy jön lö, hogy azt mondja, én agyok legjobb, és első számvá kell teni a bmw-nek, és alap hogy heidfeld elengedett... stb...

leet tényleg enyire elferditették a forditást?? nagyon szimpatikus, és ez a második, már volt egy hasonló. :(

azt kellet volna mondania, hogy kösz heidfeld, kösz bmw, vezetem a pontversenyt, majd kiderül, hogy mi lesz ezután, mégha nem is igy gondolja..

(#18393) [CS]Blade2 válasza Oliverda (#18390) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

a 10-es kanyarban jobban is ki tudta tekerni az a kormányt :(((

(#18394) mukooo59 válasza [CS]Blade2 (#18392) üzenetére


mukooo59
csendes tag

Jójó igaz igaz de ez túl szép h igaz legyen! :D

(#18395) MPowerPH válasza Oliverda (#18390) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem a gumik füstöltek hanem a fékek, csak megjegyezném. :U

Don't Tread On Me

(#18396) mukooo59 válasza MPowerPH (#18395) üzenetére


mukooo59
csendes tag

:D :D :D

(#18397) PazsitZ válasza Gyusz (#18386) üzenetére


PazsitZ
addikt

(#18398) Oliverda válasza MPowerPH (#18395) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, vagy a szivar a szájában.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18399) Gyusz válasza PazsitZ (#18397) üzenetére


Gyusz
őstag

Ezzel a nyilatkozattal nincs bajom, vagy csak nagyon gyenge az angolom. Köszi :R

(#18400) MPowerPH válasza PazsitZ (#18397) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem nagyon szimpatikus a nyilatkozata, semmi kivetnivalót nem találok rajta. Elmondja azt, amik a tények, és magunk is látunk. Érthető, hogy elkezdett bizakodni, és talán kezdi elhinni, hogy ő is tud futamokat nyerni, és van esélye a VB címért csatázni. Amúgy ha végig ilyen stabil lesz a teljesítménye, és e mellett az élmenők felváltva, vagy ne adj isten, néha egyszerre hibázgatnak, akkor meg van az esélye a VB címre.

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.