Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19551) #70869248 válasza JJános (#19547) üzenetére


#70869248
törölt tag

áá :)
Sztem simán szűk volt az előzés, mint vezető a lehető legjobb döntést hozta...ha már bepróbálkozott akkor hajrá.
Az egy nagyon is fontos s kombináció, ha nem sikerül a bemenetel, akkor vagy lesodródik pályán kivülre, vagy ketten is elmennek mellette a következő technikás balosra...ez ziher, neki is a nyakán voltak. Szal tökölés nincs, ha sok akkor vágni kell ha alkalmas rá kialakítás.
Ez nem probléma, a vágások 90 százaléka azért következik be, mert sok a bemeneti sebesség.
Itt az volt a lényeg, hogy az előzés maga teljesült-e, ha igen, akkor nincs miről beszélni, hiszen a pozíciót nem a levágás közben szerezte.
Olyan meg rengeteg van, hogy valaki elsokall,..és olyankor is van mögötte autó..valahol egész biztosan.
Megint Monza-t tudom felhozni, mert ott az első sikánban rengeteg ilyen szituáció alakul ki, féktávon beesik a másik mellé, de nem tud már ívet tartani, ezért a sikán második felét már vágja....és ez sehol nem volt eddig probléma, pl. WTCC-ben minden évben látni rá példát, mindkét futamon.

De ha megbüntették akkor valszeg nem teljesült az előzés, és akkor jogos a bünti.
...de a véleményem nekem is az, hogy ha ezen a Mercisek egy percig is kellett hogy gondolkozzanak, akkor rá kellett volna szólni Hamilton-ra hogy engedje vissza Vettel-t.
Egy visszaengedést is meg lehet csinálni úgy, hogy a dolog megtörtént, de okosan csinálva olyan pozícióban, hogy semmit nem ér vele a másik.
versenyzői finesz, szintén több példa van rá.

(#19552) PazsitZ válasza JJános (#19547) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tehát, nézzük csak.
Az előzést befejezte. De lement az ívről, mert:
-a Red Bull lassú volt előtte
-a Torro belerohant volna hátulról
"és még esett is", jah itt most pont nem. :)

Esetleg azon tudnám alapozni az ártatlanságát, hogy még a mi közvetítőink is rizikósanak ítélték az előzést. Márpedig ők mindig le vannak maradva és/vagy hülyeséget beszélnek. Talán ez a legmeggyőzőbb érv számomra, Hami büntetésével szemben ;]

(#19551) b-type: A hiper-szuper csoda újonc ne tudná bevenni a kanyart? Neked is címezném a költői kérdésem

- http://pazsitz.hu -

(#19553) hunnylander válasza PazsitZ (#19552) üzenetére


hunnylander
őstag

Az előzést befejezte. De lement az ívről, mert:

Besokallt, es logikusan palyaelhagyassal korrigalta a hibat. Igy ep maradt a Bull es a Toro is. :D

Pechjere a palyabirok osszemostak a palyaelhagyast az elozessel. Mint mondtam roluk, nincs versenytapasztalatuk, dilettans aktakukacok akik korabbi es kesobbi kovetkezetlensegukkel szemetsegge minositettek a Lewis-szal kapcsolatos dontesuket. Velemenyem szerint vagy mindenkivel legyenek szemetek vagy senkivel sem, a VB eselyesekkel pedig meginkabb korultekintobbnek kellene lenniuk. Oket nem esszeru pitianer dolgokert meghurcolni, foleg nem kovetkezetlen szabalyalkalmazasokkal, mert igy csak belekavarnak a cim sorsaba.

www.HunnyF1.com

(#19554) JJános válasza PazsitZ (#19552) üzenetére


JJános
addikt

A hyper-szuper csodaújjonc többszörös futamgyőztes mellesleg.

Egyébként leírtam, az én véleményem szerint. Ezen nem változtatok.

2007-05-06 óta itt!

(#19555) shev7 válasza hunnylander (#19553) üzenetére


shev7
veterán

- De miert hagyta el a palyat?
- azert mert tul gyorsan erkezett meg a kanyarba?
- Miert erkezett tul gyorsan a kanyarba?
- Mert tul keson/ tul kevesett fekezett az elozes miatt.
- Ha egy elozesnel tul keson vagy tul kevesett fekezel, akkor megvolt az elozes szabalyosan?
- Nem, mert kulonben mindenki ezt csinalna.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#19556) #70869248 válasza PazsitZ (#19552) üzenetére


#70869248
törölt tag

?
hát persze hogy nem...az hogy besokall egy versenyző, az nem teszi béna versenyzővé...most hozzam fel MS-t aki az egyik legnagyobb (Monaco pl.), vagy hozzam fel Kimi-t aki az egyik legnagyobb kedvenc?!...Melbourne előzés közben elsokallt.

Egy versenyző versenyez, és ebben számtalanszor benne van a hiba lehetősége, egy előzésben pedig pláne benne van, hiszen a másik autóban is versenyző ül, arról nem beszélve hogy lehet nem ideális helyzetben adódik lehetőség az előzésre...mint pl. itt.
Online versenyeken számtalanszor adódik ilyen lehetőség,...és általában a lehetőséggel élni kell, mert csúnyán be lehet ragadni, hisz a másik is védekezik.

Szal ez nem egy matekpélda, persze hogy besokallhat egy hiper-szuper tehetség is mint Hamilton.
Motorosoknál mondta Hopkins, hogy az esés az sosem jó, de azzal a tudattal nem lehet versenyezni, hogy ha elesek mit szól a csapat.
..és tök igaza van szvsz.

(#19557) wildrain válasza hunnylander (#19553) üzenetére


wildrain
addikt

Pechjere a palyabirok osszemostak a palyaelhagyast az elozessel.
Mivel az előzés jól láthatóan azért volt csak sikeres, mert elhagyta a pályát, így logikus, hogy összemosták. Ha rendesen fékez, a nem pályaelhagyós ívnek megfelelően, akkor a kanyarba valószínűleg egymás mellett mennek be, és Vettel nem tűnt volna el a háta mögött egy pillanat alatt.

(#19558) hunnylander válasza shev7 (#19555) üzenetére


hunnylander
őstag

- Ha egy elozesnel tul keson vagy tul kevesett fekezel, akkor megvolt az elozes szabalyosan?

Nem, eppezert huztam ra az elozesre a kigyorsitassal elert es sikan elott befejezett minositest. :DDD Mit mondjak, pofatlan egy dolog volt, de legalabb elvoltunk vele nehany napig. :)) De latom veszitek a lapot, pedig mar tobbszor leirtam, hogy buntetheto volt a dolog, de abbol mar nem engedek, hogy a korulmenyeket (a Meki ugyis gyorsabb a Toronal, VB eselyes, -10, Kimit nem piszkaltak) figyelembe veve szemetseg volt a buntetes.

www.HunnyF1.com

(#19559) shev7 válasza hunnylander (#19558) üzenetére


shev7
veterán

"a Meki ugyis gyorsabb a Toronal, VB eselyes"

jo hogy nem kek zaszloval integettek Vettelnek, mert vb eselyes es gyorsabb....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#19560) hunnylander válasza shev7 (#19559) üzenetére


hunnylander
őstag

Haha.

Bezzeg a masik ket enyhito korulmenyt mar nem idezted, arrol mar lapitasz. Ugy gondolod, hogy Kiminek kell a hatszel, ezert Lewist tuzzel-vassal buntetni kell aprosagok miattt is kulonben tul nagy veszely neki?

Bezzeg mi lett volna itt, ha a Sutilos eset utan -10-ert kialtottam volna? Vagy mi lett volna, ha black flaget koveteltem volna Kminek Magny-Coursban? Nos en egyiket sem tettem, mert hu vagyok az elveimhez, es Kiminek is hasonloan esszeru, korultekinto es humanos elbiralast kovetelek. Az utobbi futamon Lewis ezt nem kapta meg. Neked az miert faj, hogy nekem ez faj?

www.HunnyF1.com

(#19561) AMD Power


AMD Power
titán

Coulthard bejelentette: visszavonul :O

Én még nagyon bíztam benne ,hogy még egy évet itt lesz. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19562) Thrawn válasza AMD Power (#19561) üzenetére


Thrawn
félisten

Kicsit sajnálom, hogy annak idején sokan megszólták, hogy nem elég gyors Kimi mellett, csak ezt felejtették el, hogy ő általában behozta az autót :)
Mika mellett esélye nem volt de az egy másik történet.

Köszönjük David! :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19563) AMD Power válasza Thrawn (#19562) üzenetére


AMD Power
titán

Én is nagyon sajnálom. 1998 óra szurkolok neki. De örülök neki ,hogy a fentmaradó 10 futam még láthatom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19564) Motion_Blur válasza AMD Power (#19561) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Végre, észrevette magát! :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19565) PazsitZ válasza #70869248 (#19556) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jáájj.
Nem arról van szó hogy bajom lenne ha hibázik akárki.
Arra próbáltam utalni, de látom nehéz, hogy esetleg, talán, véletlenül lehetséges, hogy az előzés okozta ezt a levágást.
De mindegy, én vagyok a hülye hogy még mindig hozzászólok.

Szép előzés volt és kész... :C
Én befejeztem ezt a témát.

(#19564) Motion_Blur: Azért még most se volt olyan rossz pilóta, szóval...
Örömmel olvastam, hogy még lehet látjuk esetlegesen más sorozatban is.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#19566) Jadro válasza AMD Power (#19561) üzenetére


Jadro
veterán

Át kell adni a helyet a fiatalabbaknak nincs mese. Hátha ők eredményesebbek lesznek :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19567) D@ni88


D@ni88
addikt

(#19568) hunnylander


hunnylander
őstag

BatBike a Toyotanal.

www.HunnyF1.com

(#19569) Calogero


Calogero
addikt

A büntetlen 1 motorcsere pilótánként van vagy csapatonként?

(#19570) Jadro válasza Calogero (#19569) üzenetére


Jadro
veterán

Nem tudom biztosra, de nekem a pilótánkénti verzió tűnik logikusnak.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19571) gV válasza AMD Power (#19561) üzenetére


gV
őstag

ideje volt már

(#19572) Motion_Blur válasza hunnylander (#19568) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19573) 7Heads Drago válasza JJános (#19547) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De ezt se ő mondta. Csak te mondod-gondolod.helyette.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19574) 7Heads Drago válasza Motion_Blur (#19572) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez mi?
Új Batman reklám?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19575) #70869248 válasza PazsitZ (#19565) üzenetére


#70869248
törölt tag

?
Bennem nem volt bántó szándék, és újraolvasva sem értem mi lehetett benne amire megbántódtál.
Kérdeztél valamit, "A hiper-szuper csoda újonc ne tudná bevenni a kanyart?"
amire válaszoltam, volt antennám a 'hiper-szuper csoda'-ra, de nem foglalkoztam vele, szimplán csak leírtam a véleményem. De valszeg mást várhattál, de nagyon, ha most ezt reagáltad.
Én úgy gondolom, hogy ha felteszel egy kérdést, és arra olyan választ kapsz, amiben nincs személyeskedő súly,..de még 'hiper-szuper csoda' szintű cinkelés sem, hanem egyszerűen csak jön rá egy válasz, akkor az rendben van.
természetes ha más választ szerettél volna, akkor gondolj arra hogy az egyenlőre csak a te fejedben van, kérdezz úgy, hogy arra is legyen esélyem válaszolni.

(#19576) AMD Power válasza gV (#19571) üzenetére


AMD Power
titán

:U

Nekem Nagyon hiányozni fog.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19577) vagamo válasza 7Heads Drago (#19574) üzenetére


vagamo
őstag

Biztos Kozsó új albumát reklámozzák! :DDD :DDD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#19578) hunnylander válasza Motion_Blur (#19572) üzenetére


hunnylander
őstag

Bevallom valami komolyabb festesre es dizajnra szamitottam, amikor eloszor olvastam rola hirt. Ez igy keveske es nem eleg stilusos, csak szimpla reklam. Bar nem vagyok Batman-fan.

www.HunnyF1.com

(#19579) PazsitZ válasza #70869248 (#19575) üzenetére


PazsitZ
addikt

A válaszom első 4 sora szól konkrétan neked, ha kellemetlen válasznak érzed akkor, bocs.
Azon négy sor milyensége egyébként azon alapul, hogy nem te vagy az első aki sima "sokallásnak" akarja beállítani és ezzel én eléggé nem tudok egyetérteni, mert körülményei vannak az esetnek, szerintem.

A többit általánosságban írtam, ennyi.

(Ó pedig megfogadtam, hogy utolsó... :DDD )

[link] Webber aláírt 2009-re is a Red Bull-hoz -> [link]
Remélem jó ütemben fejlődik továbbra is a kocsi.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#19580) #70869248 válasza PazsitZ (#19579) üzenetére


#70869248
törölt tag

semmi gond, csak felszaladt a szemöldököm.

Kicsit most is egyébként, hiszen sehol nem állítottam hogy az előzés megtörtént, csupán a lényegét tárgyaltam.
pl: (#19551) hsz: "De ha megbüntették akkor valszeg nem teljesült az előzés, és akkor jogos a bünti"
szal mielőtt szembehelyezkedsz velem, legalább nézz utána valóban képviselek egy oldalt. :)

[ Szerkesztve ]

(#19581) PazsitZ válasza #70869248 (#19580) üzenetére


PazsitZ
addikt

#19551 jogos... :B

Jah és, hogy még mindenkinek magyarázkodjak egy kicsit "A hiper-szuper csoda újonc"-ra:
Bennem még tüske az hogy most hirtelen
-ő a legjobb újonc (korábban kifejtettem)
-ő az első szinesbőrű pilóta (ezt is, de Sato nevében végképp kikérem :D )

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#19582) #70869248 válasza PazsitZ (#19581) üzenetére


#70869248
törölt tag

:)

(#19583) hunnylander válasza PazsitZ (#19581) üzenetére


hunnylander
őstag

Az elso tusked; ha nem tetszik mondj jobbat.

A masodik tusked a forditasbol kovetkezik. O az elso black driver, csak ezt itthon szinesborunek forditjak. De a japanok amugy sem szamitanak szinesborunek, a szo altalanos ertelmeben, mert ezt a szot sotetboruekre hasznaljak leginkabb, nem a tavolkeleti nepekre, rajuk a sarga szot hasznaljak.

www.HunnyF1.com

(#19584) venember83 válasza hunnylander (#19583) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugyan, ez kicsit erőltetett, de már megszoktuk, sőt, ha nem vagy, akkor hiányolunk is. :) Színesbőrű mindenki, aki nem fehér, csak a great US of A-ben több az afro-amerikai, mint az ázsiai, innen fakad a színesbőrű társítása az előbbi népcsoporthoz, de ugyanúgy érvényes ez a megnevezés mindegyik nem-fehér népcsoportra.

(#19585) PazsitZ válasza hunnylander (#19583) üzenetére


PazsitZ
addikt

jobb :)
"egy minardival ő se lenne több, mint a régi újoncok..."

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#19586) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Hamilton szívesen kihívná Buttont

Button kihívta Hamiltont

Hamilton mégsem áll ki Button ellen

No comment, mert amit szívesen leírnék, azért tuti, hogy bannolnának!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#19587) hunnylander válasza !Overdose! (#19586) üzenetére


hunnylander
őstag

Ki vele, ne szegyelld, ha olyan lenne, hogy kibannolnanak erte, akkor meg foleg! Legalabb tisztul a forum es ez egy igenyesebb hely lesz, ahol nem gyalazzuk egymas kedvenceit. En mar le irtam a velemenyemet a harmadik cikk kommentjeiben. (10, 19, 35, 43)

Ez nem ilyen egyszeru. Buttonnak nem kell aggodnia a VB miatt. Es, ha Button triatlonban hivta ki Lewist az egyaltalan nem fair, mert az hazai palya. Egy sokkal egyszerubb versenyt kellett volna valasztaniuk, egy semleges sportagban. Egy olyat ami nem ido es energiarablo. En egy egyszeru ugyessegi vagy rovid futoversenyre gondoltam volna ami nehan perc alatt megvan es a gyoztes mar verheti is a mellet, de egy komoly triatlon verseny tenyleg nem illik egy VB eselyes pilota programjaba a szezon kellos kozepen.

Lewist egyebkent csak belesodortak a dologba, mar ott (a sajtotajekoztaton) latszott rajta, hogy ez nem igy megy, a csapat ezt nem biztos, hogy engedni fogja: [...]

Olvasd mar el a mai sajtotajekoztato szoveget. Lewis es Jenson joban vannak, Lewis biztos, hogy nem egy triatlon versenyre gondolt. Egyszeruen csak mondani kellett valamit az ujsagironak, es a sracok amugy is mindig zrikaljak egymast ilyen dolgokban. Mit nem ertesz ezen? Persze te szeretned, ha Lewis pl. leserulne vagy kifarasztana magat egy hulye triatlonversennyel, amikor olyat meg nem is csinalt, es emiatt nem tudna szerepelni egy futamon. De en nem!

Button egy konkret triatlon versenyt ajanlott, raadasul ebben a honapban. Ez azert tenyleg elfogadhatatlan. Biztos vagyok benne, hogy Lewis ezt nem fogja annyiban hagyni, es a szezon utan sort keritenek majd egy versenyre.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#19588) hunnylander válasza hunnylander (#19587) üzenetére


hunnylander
őstag

LH: I'm not putting myself into it, I don't know. I'll probably be working or doing something else.

LH: Well, me, I'm a competitor, so I'm for one to say yes, but I've got people behind me who may…

www.HunnyF1.com

(#19589) hunnylander válasza Motion_Blur (#19572) üzenetére


hunnylander
őstag

Ez a Batman nem sokat konyit az aerodinamikahoz, ami a kocsijat illeti. :D

Es a mechanikai tapadashoz sem:

www.HunnyF1.com

(#19590) Integra


Integra
titán

arckirály lemondta:DDD
mondjuk érthető.... :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19591) hunnylander válasza Integra (#19590) üzenetére


hunnylander
őstag

Lesz ennek meg folytatasa, tutira veszem. Ekkora egest Lewis nem tud lenyelni. De a sajtotajekoztaton sodortak bele a dologba, Jenson es DC egyuttveve. Mar akkor erzodott Lewis szavain, hogy nem jo otlet a Button altal ajanlott konkret ehavi triatlonversenyt elfogadni. Nincs az a management amelyik ezt megengedne egy VB eselyes pilotanak.

www.HunnyF1.com

(#19592) JJános válasza 7Heads Drago (#19573) üzenetére


JJános
addikt

Igazad van, igen így történt.

2007-05-06 óta itt!

(#19593) válasza Integra (#19590) üzenetére



addikt

Hát ez így elég égő.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#19594) AMD Power válasza !Overdose! (#19586) üzenetére


AMD Power
titán

Ez egy picit nevetséges. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19595) hunnylander válasza AMD Power (#19594) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem az. Montoya 'teniszezese' volt nevetseges, nem is picit. Button triatlonozhat, koze nincs a VB cimhez. Lewis ezt a versenyt csak a szezon utan vallalhatja be.

Par napja Lewis reszt vett egy majd otoras hajoversenyen, es nem csak vendegkent, hanem dolgozott is a fedelzeten. Raadasul utkozott is a hajo. Nem hiszem, hogy a McLaren csapat odavolt az egesztol. Felesleges bizonygatni a fittseget a palyan kivul, es kockaztatni az F1-es szezonjat.

www.HunnyF1.com

(#19596) wildrain válasza hunnylander (#19591) üzenetére


wildrain
addikt

Belesodorták? Akkor az első cikkben ezt ki mondta?:

„Ez remek," - mondta Hamilton, de „úgy hiszem, hogy én fittebb vagyok, mint Jenson - bár ezt be is kell bizonyítanom" - nyilatkozta a Daily Mail-nek.„Tehát, ha valaki rá akarna venni, hogy küzdjünk meg egymással, már alig várnám a megmérettetést."

Nekem ez simán túlzott önbizalomnak tűnik. Nincs ezzel semmi gond, azzal viszont már van, hogy visszavonta a kihívást. Ha meg heccelték vele, akkor is simán mondhatta volna, hogy "szerintem én fittebb vagyok, de nem állnék ki, mert elfoglalt vagyok, a vb-ért harcolok". Őszintének lenni nem ciki, arcoskodni, aztán lapítani igen.

(#19597) Oliverda válasza !Overdose! (#19586) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajtógenyázás az egész semmi több.

Nem kell játszani az eszed, írd le. Vagy nyúl vagy? ;]

wildrain: Elfogadta, de valószínűleg utána a manegement nem tetszését fejezte ki hogy kapásból rábolíntott egy ilyen dologra. Tehát nem ő gonodlta meg magát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19598) wildrain válasza Oliverda (#19597) üzenetére


wildrain
addikt

Akkor meg miért nem jelöltek meg egy idény utáni időpontot? Így kísérletet sem tettek arra, hogy ne tűnjön berezelésnek, ami nálam azt jelenti, hogy az volt.

(#19599) Oliverda válasza wildrain (#19598) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet hogy később erre még sor kerül, sehol nincs leírva az ellenkezője.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19600) AMD Power válasza Oliverda (#19597) üzenetére


AMD Power
titán

Remélem neked van igazad.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.