Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) sheep válasza Jorus (#18850) üzenetére


sheep
addikt

A fastlaunch volt az első amit próbáltam, nem sikerült azzal sem. Megpróbálom leszedni megint aztán ha nem megy törlöm egy időre, sajnos nincs időm napokig ezzel szórakozni. A fejlesztők meg sz@rjanak sünt hogy egy installert nem képesek összerakni.
Egyelőre most elvagyok a DCS-el.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18852) fatal` válasza sheep (#18851) üzenetére


fatal`
titán

Száz éve nem repültem, de nekem betölt simán, bár a mostani installomban egy addon sincs.

Nem lehet, hogy valamelyik telepített addon nem kompatibilis nálatok?

Bár az enyém steames verzió, de szerintem az mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#18853) sheep válasza fatal` (#18852) üzenetére


sheep
addikt

Nálam nincsenek addonok, nulláról telepítek.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18854) sheep


sheep
addikt

Sikerült újratelepítenem nagy nehezen. Azért egy picit kapják be a fejlesztők hogy ez az egy olyan játék van amit nem lehet átrakni másik meghajtóra, újra le kell szedni 160 gigát (legalábbis a store verziót).
A többivel semmi probléma nem volt, steam, gog, mindet át lehetett kopizni.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18855) v!ct0y válasza sheep (#18854) üzenetére


v!ct0y
veterán

De lehet. Én a legutóbb már így csináltam. Csak az alap 2GB-os telepítőt kell leszedni hozzá. Azt meg mindig max sávszéllel tölti le. Aztán már csak az alap tartalmakat kell bemásolni a megfelelő helyre. Erre a mappára gondolok: c:\Users\xyz\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe\LocalCache\Packages\Official\OneStore\
Ez olyan 300+GB-nyi cucc, de benne van az összes ingyenes csomag.
Ide tölti le azokat a tartalmakat is, amiket a marketplacen vettél meg.
Max annyi kellhet hozzá, hogy egyszer el kell indítani a játékot, hogy létrehozza ezt a mappát.

[ Szerkesztve ]

(#18856) v!ct0y


v!ct0y
veterán

FBW A380X | Sneak Peek
Elég sok fizetős gép elbújhatna mellette, de nem a mérete miatt :D

(#18857) cintula187 válasza v!ct0y (#18856) üzenetére


cintula187
addikt

Majd jön egyszer, bár eléggé finish szaga van.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18858) sheep


sheep
addikt

Na én ezennel feladtam a játékot. Azt hittem hogy rendben van de kiderült hogy nem, percenként kifagyott így megint újratelepítettem. Illetve megpróbáltam, de most már az xbox alkalmazásba sem tudok belépni és nem is tudom a játékot sem törölni, sem újrarakni. Napok óta ezzel kínlódok, egyszerűen nem tudom mit lehet még csinálni, amit a neten találtam mindent kipróbáltam.
Most már hardveres hibát ír ki indításkor de innen nem tudok továbblépni. Amíg nem tudok az xbox appba belépni addig nem is tudok mit csinálni.
Ha esetleg van vmi ötlet megköszönöm

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18859) Csorbi válasza sheep (#18858) üzenetére


Csorbi
addikt

Jöhetnek a hibakódok, hibaüzenetek, bármi és bármit is írjon ki. Eseménynapló bejegyzései szintén.

(#18860) sheep válasza Csorbi (#18859) üzenetére


sheep
addikt

Odáig jutottam most hogy parancssoros mókolással már megoldottam az xbox resetelést és belépést, most el tudtam indítani de a játék a Dune expansion töltőképernyő alatt megáll és ennyi, ahogy Jorus is mutatta a #18841 -ben.
Szal egyelőre várok hátha történik vmi de eddig sem tudtam itt továbbjutni.
Hibaüzenet nincs csak nem tölt be, illetve az eseménynaplóban nem tudom mit kéne néznem pontosan.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18861) Csorbi válasza sheep (#18860) üzenetére


Csorbi
addikt

Windows naplón belül Alkalmazás és Rendszer ágakon belül kritikus illetve hiba jelzéseket.
Példa:

Kiegészítők (Community mappa kipucolása) nélkül is ezt műveli?

[ Szerkesztve ]

(#18862) lo_jo válasza Csorbi (#18861) üzenetére


lo_jo
senior tag

+1 az üres community mappára. Minden update előtt átnevezem a Community mappát (xCommunity-re pl), így csinál egy új, teljesen üreset. Mivel indításkor ezt is szépen felnyalja, nagyon durván meg tudja dobni a betöltési időt a méretétől függően. Indítás után még ingame is letöltöm, amit kell, utána kilépek, törlöm az üres mappát és visszanevezem a régit Community-re. Eddig ez 100% bevált módszer.

Ha ilyenkor valami elszáll, akkor jöhet a türelemjáték: megint át kell nevezni a teli mappát, ilyenkor már lehet kézzel csinálni neki egy újat és egyesével másolgatni a "helyükre" a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#18863) v!ct0y válasza sheep (#18858) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát ha már az xbox appal is gond van, akkor ott már szerintem valami rendszerszintű hiba lehet. Vagy esetlek alaphelyzetbe állítsd az appot.

[ Szerkesztve ]

(#18864) nonsen5e válasza v!ct0y (#18863) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát, nekem többször volt eddig gond az xbox appal, mint amennyiszer nem, több win telepítés alkalmával is, eredeti rendszerrel... Ipari hulladék az is.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18865) sheep


sheep
addikt

Community mappám üres, letöröltem mindent, a személyes beállításokat is a C meghajtóról hogy tuti ne zavarjon be semmi. A játék safe módban sem jut tovább a töltőképernyőnél.
Az eseménynaplóban ennyit találtam az FS-ről:

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18866) cintula187


cintula187
addikt

Nekem is behalt most. Eseménynaplóban ezt találtam.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18867) sheep válasza cintula187 (#18866) üzenetére


sheep
addikt

Én azóta sem tudtam működésre bírni, már kiolvastam az internetet de semmi sem segített.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18868) Csorbi válasza sheep (#18867) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen jó eséllyel ott már maga az OS is defektes lehet, főleg ha már az XBox app is megbolondult. Próbáld ki egy másik (újonnan létrehozott) felhasználói fiókból, hátha csak a felhasználói profil sérült, ha az nem segít akkor Win repair vagy reinstall.

(#18869) csaba951 válasza sheep (#18854) üzenetére


csaba951
veterán

Átlehet helyezni gond nélkül, csak te nem úgy csináltad. :)

xbox -> Műsortár -> bal klikk a Microsoft Flight Simulator ikonra -> (jobb oldali részen) bal klikk a ... -ra -> Kezelés -> FÁJLOK -> MEGHAJTÓ MÓDOSÍTÁSA gomb

(#18870) sheep válasza Csorbi (#18868) üzenetére


sheep
addikt

Már okés az xbox app, és minden játék jól működik, kivéve az FS.
Szerintem már azzal kezdtem el szétqrni a rencert hogy megcsináltam mindent amit a neten találtam :D
Az a baj h be vanlakva szépen, nem akarom most újrarakni emiatt.
Persze lehet hogy a végén az lesz...

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18871) sheep válasza sheep (#18870) üzenetére


sheep
addikt

Na megoldódott, a játék betöltött és minden működik ahogy eddig. El sem hiszem hogy ennyit kellett szórakoznom vele. Jó a DCS meg az IL2 de azért már hiányzott az Alpok :)
A megoldás az volt hogy mindent törölnöm kellett az alábbi Windows Store mappából: C:\Users\User_name\AppData\Local\Packages \Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe\LocalCache

@csaba951,
köszi a tippet, jó lesz legközelebb :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#18872) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy felszállás után ahogy a pályaküszöbb fölé érek, elkezd elfordulni a kép.Szép lassan, de többnyire jobbra, de volt már olyan is hogy balra. Van amikor csak 10-15' , de van amikor 50-60 fokot is!
Töröltem az összes flesleges kamera parancsot, de így is.
Esetleg van valakinek valami ötlete?

(#18873) v!ct0y válasza Kbhont (#18872) üzenetére


v!ct0y
veterán

Én legelsőnek az addonoknál keresgélnék, ha van. Community mappa.

(#18874) Kbhont válasza v!ct0y (#18873) üzenetére


Kbhont
senior tag

Viszonylag kevés addont használok.
Csak PMDG 737 és 736-al repülök.
Amit használok:
FS REAL 2.2
FSLTL Traffic
EHEH Spoorob
Taburet mesh Austria
LOWW Gayasim
ORBX LOWI
LHSIM LHBP
Mamu Dis. Powerlines
Mamu Dis Hightpylons
Flyt-misc-runway-lights
Gees 1.0.1
FSBirds EUc

(#18875) v!ct0y válasza Kbhont (#18874) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem jött valamihez frissítés mostanában? A gépeken meg a reptereken kívül sztem szedd le az összeset és próbáld ki úgy.

(#18876) Kbhont válasza v!ct0y (#18875) üzenetére


Kbhont
senior tag

Megpróbáltam!
Csak a PMDG maradt, de így is elfordul...Valami beállítási gond lesz ez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.