Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) zsola400 válasza #49155328 (#2047) üzenetére


zsola400
aktív tag

A MÁK oldalán ez van
Prémium Euró Magyar Állampapír
3 és 5 éves futamidő
1 eurós alapcímlet
Változó, az euró zóna inflációját meghaladó kamatozás

(#2052) ACE- válasza #49155328 (#2049) üzenetére


ACE-
addikt

Azért tájékoztasd a kriptovaluták veszélyeiről is...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2053) #49155328 válasza ACE- (#2052) üzenetére


#49155328
törölt tag

Stabil coin, USDC, semmi veszélye nincs.

Nyilván tájékoztattam.

De bedobok ide is egy példát. https://inlock.io/

[ Szerkesztve ]

(#2054) ACE- válasza #49155328 (#2053) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem ne magyarázd meg hogy minek nincs veszélye, a kriptovalutának van, kész, témát le is zárhatjuk itt... csak meg kell nézni az elmúlt pár hónap eseményeit...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2055) szabi__memo válasza ACE- (#2054) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

USDC azért más, de érthető az ellenérzésed

[ Szerkesztve ]

(#2056) #49155328 válasza ACE- (#2054) üzenetére


#49155328
törölt tag

Látom értesz hozzá! :C

(#2057) stingy2 válasza #49155328 (#2056) üzenetére


stingy2
senior tag

Nem nagyon vágom ezt a kripto témát, ezért kérdezném: mennyire megbízható ez a USDC? A napokban küldött egy mailt a brókerem, hogy nyissak kripto számlát, ott vehetek ebből a csodából, és 8% kamatot kapok rá. Bitcoin és tsai nem érdekelnek, ott túl nagy a vola, de az USDC úgy látom a dollárhoz van kötve 1/1, így HUF-ban még jobban is járhatok, ha kuszaszem tovább gyengíti. Jó lenne ebben parkoltatni az épp nem befektetett usd-t, mert itt mégiscsak van kamat, de fontos a likviditás (h. bármikor el tudjam adni, és persze, h ne váljon köddé :) Egyenlőre a "Túl szép h igaz legyen" állásponton vagyok, ezért szeretnék kicsit utánanézni. Köszi.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#2058) Oliverda válasza stingy2 (#2057) üzenetére


Oliverda
félisten

8 százalék az csak a kvázi látra szóló. Egy hónapos lekötéssel már 10, három hónapossal pedig 12 százalék a kamat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2059) Shade45 válasza Oliverda (#2058) üzenetére


Shade45
senior tag

Hol adnak ennyi kamatot?
Binance-en a max amit látok az 4.8%.

(#2060) Oliverda válasza Shade45 (#2059) üzenetére


Oliverda
félisten

CDC, de rosszul emlékeztem, és “csak” 6-10% lekötés, azaz stake nélkül. Azzal összegtől függően 14% a plafon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2061) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Tartotok nagyobb, több milliós összeget stable coin-ban?

(#2062) nutfile


nutfile
aktív tag

az egy illúzió, hogy 1:1 arányú dollár fedezet áll a stablecoin(ok) mögött [link]
(persze lehet, hogy vannak kivételek és lehet bízni abban, hogy az USDC kivétel, de ugye 2008 óta tudjuk, hogy a Goldman Sachs sem angyal...)
én biztos csak azt tartanám stablecoinban is, amivel játszadozás, spekuláció a célom és nem kapok szívinfarktust, ha elbukom...

(#2063) ACE- válasza nutfile (#2062) üzenetére


ACE-
addikt

Mindjárt megkapod Te is, hogy nem értesz hozzá... 3.2.1....

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2064) Oliverda válasza nutfile (#2062) üzenetére


Oliverda
félisten

A CIB látra szóló kamatozásánál nincs jobb. Akkor teszed be és veszed ki amikor akarod, sőt, még a pénztáros nénivel is válthatsz néhány szót minden egyes befizetésnél. Ja, és a befizetés ingyenes! :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2065) laca891 válasza Oliverda (#2064) üzenetére


laca891
aktív tag

Mennyi a kamat?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#2066) #49155328 válasza stingy2 (#2057) üzenetére


#49155328
törölt tag

USDC teljesen biztosságos. https://www.circle.com/en/usdc

Az USDT amiben én nem tartanék pénzt.

Emellett BUSD-ben is nagyobb része van a tőkémnek. Ez szintén usd fedezett.
Hiába sok FUD a Binanceről.

Itt lehet befektetni, magyar cég, biztosítva. https://inlock.io/

(#2067) #49155328 válasza laca891 (#2065) üzenetére


#49155328
törölt tag

Viccelsz :F :C

(#2068) #49155328 válasza ACE- (#2063) üzenetére


#49155328
törölt tag

Majd digitális euróval se fizess a közel jövőben! https://www.ecb.europa.eu/paym/digital_euro/faqs/html/ecb.faq_digital_euro.hu.html :U

(#2069) #49155328 válasza nutfile (#2062) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ahogy a linkelt oldalon is írják a USDT-vel lehet gond.
A többivel nem!

(#2070) ACE- válasza #49155328 (#2068) üzenetére


ACE-
addikt

"A digitális euro jegybankpénz lenne. Ez azt jelenti, hogy a központi bank állna mögötte, és a polgárok szükségleteinek kielégítését szolgálná: tehát kockázatmentes eszköz lenne, amely tiszteletben tartaná a magánéletet és az adatvédelmet. A központi bankoknak megbízatásuk van a pénz értékének fenntartására, attól függetlenül, hogy fizikai vagy digitális alakban van-e jelen.
A stabil kriptopénzek stabilitása és megbízhatósága végső soron a kibocsátó szervtől függ, valamint utóbbi vállalásának hitelességétől és érvényesíthetőségétől, hogy az idő múlásával is fenntartja a pénz értékét. A magánkibocsátók kereskedelmi célra is felhasználhatják a személyes adatokat,
továbbá nincs olyan azonosítható szervezet, amely felelősséget vállal a kriptoeszközért, tehát nincs lehetőség jogérvényesítésre."

Már ebben a bekezdésben megcáfolják a "stabilitást"...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2071) ACE-


ACE-
addikt

Juteszembe, a Wise meghívóért most mi jár? Csak a 150ezer egyszeri ingyen utalás? A kártya, plusz postázás díjköteles?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2072) zerodot


zerodot
aktív tag

Kínál most vmelyik fintech kedvezményt, cachbacket stb. (a német) amazonra? Régebben talán a Vividnél volt, de mostanában már náluk sem láttam.

(#2073) Oliverda válasza zerodot (#2072) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudtommal csak a Curve ad 1 százalékot, ha ki van választva az Amazon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2074) anadroid válasza zerodot (#2072) üzenetére


anadroid
senior tag

Ha még soha nem vásároltál az Amazon alkalmazásból, akkor 27-én éjfélig, legalább 25€-s, Amazon által kínált és szállított árucikk alkalmazásból történő megvételénél 10€ engedmény, ha az első tízezer között vagy, kupon: GESCHENK10

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2075) zerodot válasza Oliverda (#2073) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ja igen, de csak alap Curveöm van, és már lejárt a 3 hó.

#2074 anadroid
Köszi! Elvileg eddig csak webről vásároltam, megpróbálom ezt az appos kupont, hátha.

(#2076) zerodot válasza anadroid (#2074) üzenetére


zerodot
aktív tag

Működött a kód, megkaptam a 10 eur kedvezményt :)
Köszi szépen mégegyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#2077) anadroid válasza zerodot (#2076) üzenetére


anadroid
senior tag

Egészségedre! :DD

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2078) Oliverda válasza anadroid (#2077) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2079) anadroid válasza Oliverda (#2078) üzenetére


anadroid
senior tag

Frissítettem 1.51.0-ra, de nem látok kártyás töltést.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2080) Oliverda válasza anadroid (#2079) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam megvan iOS-en:


”Real time top-ups are free of charge for all of our customers. With the first top-up, all Vivid users can top up a maximum of €1,000. After that, Vivid users with the Standard plan can top up a maximum of €200 per month instantly and Vivid Prime customers can top up a maximum of €1,000 per month instantly. For both plans, your individual top-ups should always be at least €100.”

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2081) anadroid válasza Oliverda (#2080) üzenetére


anadroid
senior tag

Androidon nincs.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2082) zerodot válasza anadroid (#2081) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nekem ott van. Szintén 1.51.0. De csak a kártyás feltöltést kínálja fel, GPay-t nem.

Viszont egyelőre nem akar működni... Curve-vel próbáltam, és Something went wrong lett a vége.

(#2083) whbear


whbear
senior tag

Sziasztok!
Eurós utalást várok. Arra gondoltam, hogy Vividre kérem. Utána a lila kártyával levásárolom forintban. Hogy váltja a Vivid forintra az Eurót nem tudjátok? Van még Vise és Revolut is csak ugye a Vivid ami rendes bank, talán itt nagyobb biztonságban van az összeg.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2084) zerodot válasza whbear (#2083) üzenetére


zerodot
aktív tag

Itt: [link]
Exchange rate ha az appon belül váltasz előre.
Transaction rate ha egyenesen az eur zsebből költesz a kártyával.

Revoluthoz képest kb. 0.6-0.8%-al rosszabb árfolyammal lehet számolni a tapasztalatok alapján. Ha ezt meg akarod spórolni, csinálhatod azt, hogy a Vivid kártyával topupolod a Revolutot (ez ingyenes) kisebb összegekkel, euróval, és a Revoluton váltasz forintra.

(#2085) whbear válasza zerodot (#2084) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen a választ.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2086) ACE-


ACE-
addikt

Recash mostantól működik Raiffeisen Bankkal is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2087) sajtos365


sajtos365
tag

Recash valakinek fizetett már? Egy hónapja kértem és semmi, írtam is nekik.

(#2088) Grande Ale válasza sajtos365 (#2087) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ugyanez...

(#2089) sajtos365 válasza Grande Ale (#2088) üzenetére


sajtos365
tag

Kell ez nekünk? Mi legyen? Kuka?

(#2090) Grande Ale válasza sajtos365 (#2089) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát nem tudom... Így sokat nem ér.

(#2091) sajtos365 válasza Grande Ale (#2090) üzenetére


sajtos365
tag

Az adatkapcsolatot már nem újítom meg, ha lejárt kukázom az egészet.

(#2092) ACE- válasza sajtos365 (#2091) üzenetére


ACE-
addikt

jutalmazzátok *-al az app visszajelzésben. Nekem már az is nehezen jön össze hogy a kifizetést el tudjam indítani.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2093) ACE-


ACE-
addikt

Ha valaki elmondja tömören a crypto.com működését akkor regisztrálok alá :K :R

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2094) zerodot válasza ACE- (#2093) üzenetére


zerodot
aktív tag

Egy app, amiben van kriptós wallet, eur wallet és lehet kérni kártyát. Az egyes kártyafajtákhoz különböző kedvezmények járnak. Az alap ingyenes és 1% cashbacket ad. A magasabb szintűek több cashbacket adnak illetve spotify, netflix és hasonló visszatérítéseket. A nem ingyenesekhez venni kell a saját tokenjükből (CRO) és azt lekötni minimum fél évre (amíg tart a lekötés, addig jár a kedvezmény). A második szintű Ruby kártyához pl. 350 eurónyi CRO-t kell lekötni, és ezért jár 2% cashback és 100% spotify visszafizetés.

Itt lehet a kártyákat összehasonlítani a Compare Card Tiers alatt: [link]

A cashbacket és visszatérítéseket szintén CRO-ban fizetik ki. Ezt vagy gyűjtöd vagy átválthatod pl. euróba és elköltöd. CRO árfolyama ugye változó, ez egy kripto token...

A kártyán eur vagy gbp lehet, és tölthető kripto eladással vagy másik kártyával (pl. revolut). Vásárláskor Visa árfolyamon vált ha pl. forintban költesz (nincs forint zseb, előre nem tudsz váltani).

Elég sok mindent tud főleg a kriptós része, kriptó fogadáson/küldésen/váltáson kívül pl. kamatoztathatsz pénzt vagy felvehetsz kölcsönt...

Egyszerre nem lehet mindent leírni :D úgyhogy kérdezz mi érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#2095) ACE- válasza zerodot (#2094) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor ha jól értem a HUF átváltásból EUR-ba van eleve kis árfolyamveszteség, majd, amikor a rátöltött eurót elköltöm Ft-ban, akkor is lesz árfolyamveszteség. Akkor az ingyenes 1%-os visszatérítésnél ez az 1% el is veszik, nem? Curve-el használnám az Erste Max kiegészítésére... Ha jól láttam a kivételeket, akkor közüzemi számlából pl. nem ad visszatérítést... Van még valami amit érdemes tudni? Te mire használod leginkább?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2096) zerodot válasza ACE- (#2095) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, az egyik hátránya, ha huf->eur->huf módon használod, akkor az alap kártyánál az 1% cashback még kisebb lesz (de azért marad belőle szerintem, ha jól emlékszem jellemzően 0.2-0.5%-al ad rosszabb árfolyamot a Visa mint a Revolut, illetve hétvégi felár sincs).

Nekem a 2% cb verzió van és mivel eurós bevételem is van, eleve euróból töltöm, szóval így elég jól jövök ki; úgyhogy én lényegében mindent ezzel fizetek, ez az első számú kártyám. Ha van valahol jobb cb (pl. Vivid), akkor GBIT-tel átrakom a megfelelő tranzakciókat.

Közüzemi számlán kívül ami leginkább zavar, hogy az önkiszolgáló kutakon se ad cashbacket, de végülis ezt könnyű elkerülni.

Hátránya még h nagyon sokáig tart mire megérkezik a kártya (2-3 hónap), addig csak virtuális van ill. h nem támogatja az A/GPay-t. Ezekre persze tökéletes megoldás a Curve mögé rakás.

(#2097) ACE- válasza zerodot (#2096) üzenetére


ACE-
addikt

Én is Curve mögé raknám... ha EUR-ra állítanám akkor ráadásul a Curve váltana... az talán jobb mint a VISA árfolyam, csak ugye korlátos...
A 350 Eur stake az tulajdonképpen befektetés, kamatos? Tehát elvileg nem tud mínuszba menni az árfolyam miatt?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2098) zerodot válasza ACE- (#2097) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, Curve egy kicsivel jobban vált, én is azzal váltok a limitig és hétköznap...

A 350 eurós verzió még nem kamatozik, csak az efeletti verziók. Sajnos tud mínuszba menni, mivel a CRO tokent veszed meg, aminek mászkál az árfolyama elég rendesen. Szóval nincs garancia, hogy mennyi lesz az értéke amikor kiveszed. Lehet több, lehet kevesebb.

Én ezt úgy néztem, hogy ha használni akarom a kártyát, akkor úgyis végig le lesz kötve az az összeg, nem fogom kivenni, vagyis kvázi ez a kártya ára. Mondjuk mikor én rendeltem, még kijött kb. 250 usd-ből, ebből a referral rögtön visszahozott 50-et, plusz én is meghívtam valakit, abból is jött 50, illetve a Covid berobbanásakor 6 hónapig 10% cashbacket adtak egy csomó élelmiszerüzletben, szóval így elég hamar visszatermelte azt a 250$-t, így nekem már teljesen ingyen van, még ha a lekötött CRO ára nullába menne is.

Most már kicsit nehezebb mert drágábbak a kártyák, és a referral bonusz is feleződött időközben.

(#2099) ACE- válasza zerodot (#2098) üzenetére


ACE-
addikt

Na hát akkor vágjunk bele veszteni nem tudok rajta semmit ha jól értelmezem, kipróbálom aztán meglátom. Privátba küldd légyszi a reflinket, vagy kódot.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2100) #49155328 válasza ACE- (#2093) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kriptó kereskedés legfőképpen, CRO-t kell lekötni csak akkor van cashback.
Ruby kártya ami már megéri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.