Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) ACE- válasza Grande Ale (#2088) üzenetére


ACE-
addikt

Történt azóta valami? Fizettek valakinek?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2152) #49155328 válasza ACE- (#2151) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hyperfund-ba kellett volna belépni nem ilyen szarokba. ;]
Cashbackre meg ott a Binance card. ;)

(#2153) bbuzas


bbuzas
újonc

Sziasztok,
Aktuálisan mi tűnik a legjobb megoldásnak havi rendszeres EUR-ban történő fizetés fogadására( szóval gyakorlatilag főszámlának)? Külföldi lakcím nincs sajnos.
Köszi a tippeket.

(#2154) TigerDzsó válasza bbuzas (#2153) üzenetére


TigerDzsó
tag

Talán a Vivid a banki licensz miatt?

(#2155) Oliverda válasza TigerDzsó (#2154) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor már inkább Revolut Bank.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2156) bbuzas válasza Oliverda (#2155) üzenetére


bbuzas
újonc

Mivel gyakorlatilag fizetésről van szó, jó lenne a névre szóló bankszámlaszám. A revo ezért nem az igazi. A vividnél saját bankszámlaszám van?

(#2157) anadroid válasza Oliverda (#2155) üzenetére


anadroid
senior tag

A Vivid mellett szól az, hogy jóval gyorsabban dolgozik, mint a Revolut, jó pár vásárlási bónusz van (1%-25%), 15 IBAN-od lehet külön költség nélkül, zsebeket hozhatsz létre, az egfye zsebekhez különböző kártyákat rendelhetsz hozzá, társhasználót engedélyezhetsz a zsebekhez, részvényekkel vagy kriptóval is mókázhatsz és még rengeteg apró jóság.

Saját német bankszámlád van a berlini Solaris banknál. Magyar viszont egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2158) Oliverda válasza bbuzas (#2156) üzenetére


Oliverda
félisten

Más nevére csináltad a Revolut fiókodat? :) Ha a sajátodra, akkor a te neveden van a számla.

anadroid: Cserébe nem támogatja a SEPA Instantot, rosszabbak devizaárfolyamok, nincs korlátlan kártyás feltöltés, illetve szerintem rosszabb az alkalmazás felhasználói felülete. Jelen formájában leginkább a vásárlási kedvezmények kimaxolására lehet jó egy magyar felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2159) anadroid válasza Oliverda (#2158) üzenetére


anadroid
senior tag

Rosszabb árfolyam: nézd meg hétvégén is. A Revolut kaszál, a Vivid tartja a korábbit.

Felület: pap - papné. Régebben volt már, hogy hü**ére kerestem egy funkciót, úgy el volt dugva.

A Revolut lomha az utalásokkal. Az éjjel kezdeményezett tranzakciót reggel fél 9-kor indítják. A hét végéről nem is beszélve (péntek délután 2-3 után indítva hétfőn 11 körül megy át).

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2160) Oliverda válasza anadroid (#2159) üzenetére


Oliverda
félisten

Előre kell váltani. Vagy, ha annyira fontos a váltás, akkor inkább a Zen 1 euróért, bár én azon nem mernék 10 000
forintnál többet tartani az ügyfélszolgálat színvonalát látva.

“A Revolut lomha az utalásokkal”

Esetleg a forint átutálásokkal, mert eurót és fontot percen belül teljesít, ha a másik oldal is fel van rá készítve. Vividdel pedig nem is lehet forintot utalni, se fogadni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2161) anadroid válasza Oliverda (#2160) üzenetére


anadroid
senior tag

A Revolut eurós utalásaim 3 óra alatt teljesülnek. El se indítják negyed-fél órán belül.

Zen üfsz.: kétszer kellett eddig, 2-5 perc alatt reagáltak, fél órán belül megoldották.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2162) Oliverda válasza anadroid (#2161) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor a te accountoddal lehet valami gubanc, mert nálam a SEPA instantos számlákra szinte azonnal átmegy a pénz.

A Zennél trógerebb ügyfélszolgálattal még nem találkoztam. Konkrétan úgy kommunikálnak, mintha idióta trollokkal beszélgetnék valami dzsunka fórumon. Förtelmes…

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2163) anadroid válasza Oliverda (#2162) üzenetére


anadroid
senior tag

Eurózónában a Vividre szoktam küldeni, azon kívül egy svájci eurósra.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2164) Oliverda válasza anadroid (#2163) üzenetére


Oliverda
félisten

A Vivid biztosan nem támogatja az instantot, illetve valószínűleg a svájci sem, mert eurozónán kívül nem jellemző. A Wise viszont tuti támogatja, azzal próbáld majd ki, vagy esetleg N26-tal, ha van.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2165) anadroid válasza Oliverda (#2164) üzenetére


anadroid
senior tag

N26 saját német, olasz stb. cím hiányában nincs. A Wise-ot meg fogom nézni, ha lesz majd eurós fizethetnékem.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2166) bbuzas válasza Oliverda (#2158) üzenetére


bbuzas
újonc

Jé tényleg van egy LT-s iban. Mikor legutóbb néztem még csak ilyen közleményes bohóckodás volt.

Szóval mindent összevetve, gyakorlatilag 2 megoldás jöhet szóba: Revo és Vivid. Majd ezek között mérlegelek.

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt.

(#2167) Oliverda válasza bbuzas (#2166) üzenetére


Oliverda
félisten

A közleményes csak a belföldi forintátutalásokra vonatkozik, az összes többi egyedi, névre szóló számla.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2168) HoTDoG válasza Oliverda (#2155) üzenetére


HoTDoG
tag

Legutóbb erre elsősorban a Wise-ot ajánlottad, nem?

(#2169) Oliverda válasza HoTDoG (#2168) üzenetére


Oliverda
félisten

Az még azelőtt lehetett, hogy bejött volna a magyar piacra a Revolut Bank.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2170) HoTDoG válasza HoTDoG (#2144) üzenetére


HoTDoG
tag

Talán pont aznap :).
Ezek fényében már inkább Revo?
Nálam ami a Wise mellett szól, hogy van Ft számla, ami benne van az azonnali utalási rendszerben, illetve a a saját EUR számláról a Ft számlára szintén gyorsan átkerül. Ellenben bizonyos összeg felett jobban megéri a 7500 Ft-os fix számlavezetés mellett a Revoluton történő váltás.

(#2171) Oliverda válasza HoTDoG (#2170) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha fontos szempont a betétbiztosítás, akkor igen, bár ennek hiánya nem jelenti azt, hogy szabadon használhatják a pénzedet, sőt.

Szerintem a legjobb a kettő kombinációja. Revolutról pár másodperc alatt át lehet küldeni Wise-ra eurót, ráadásul ingyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2172) HoTDoG válasza Oliverda (#2171) üzenetére


HoTDoG
tag

De akkor a Wise-on ugyanúgy ki kell perkálnom a min 0,4%-os átváltási jutalékot ha Forintra váltom. Vagy én nem értek valamit?

(#2173) Oliverda válasza HoTDoG (#2172) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt akkor is ki kell fizetned, ha csak Wise-ot használsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2174) HoTDoG válasza Oliverda (#2173) üzenetére


HoTDoG
tag

Egyértelmű, ezért nem értem mit ad hozzá ha pluszban Revolutot is használok és onnan EUR-t küldök.
Mert ha költségcsökkentés a cél, akkor a Revolut-on kellene az EUR-t Ft-ra váltani, viszont akkor minek Wise? A Ft pedig mind a Wise, mind bármelyik másik magyar bank forint számlájára lassabban kerül át. Szóval én itt nem látom az előnyét a kombinálásnak.

(#2175) Oliverda válasza HoTDoG (#2174) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revolut Bankban tartott euróra van betétbiztosítás, ergo, ha a Revolut bármilyen okból tönkremenne, akkor 100 000 euróig biztosan kártalanítanak. A Wise esetében ilyen egyelőre nincs, habár szerintem kicsi az esélye, hogy mostanában földbe álljanak.

A Wise a már említett, gyorsabb forintátutalás miatt lehet jó, legalábbis én erre használom, ha épp szükséges.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2176) p3t


p3t
újonc

kis segítséget kérnék, adott egy új vivid fiók,
feltöltöttem 10 € revolutról, rendeltem belőle egy metál kártyát,
de azóta nem tudok feltölteni rá sem google pay-en keresztül sem kártyáról (revolut, curve, raiffeisen)
Ötlet ?

(#2177) sajtos365 válasza p3t (#2176) üzenetére


sajtos365
tag

Próbálj meg 100€ tölteni.

(#2178) p3t válasza sajtos365 (#2177) üzenetére


p3t
újonc

nem akarja 100€-sem :(

(#2179) ACE- válasza p3t (#2178) üzenetére


ACE-
addikt

És mi az, hogy "nem akarja"? Nem ír hibát? Mi a hibajelenség?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2180) kapasz válasza p3t (#2176) üzenetére


kapasz
tag

Amikor vadi új volt, nekem sem akarta egyből a kártyás feltöltést. Először utaltam rá Revolutról egy százast, utána már ment a kártyás is, de csak kártyaadatokkal, Google Pay-yel (alatta Curve-vel) nem.

De az is lehet, hogy csak azért ment, mert közben eltelt néhány óra.

(#2181) p3t


p3t
újonc

Add money--->add 100 € ---->......something went wrong

[ Szerkesztve ]

(#2182) sajtos365 válasza p3t (#2181) üzenetére


sajtos365
tag

Curve nélkül próbáld vagy telepítsd újra az appot, ha így sem megy akkor support.

(#2183) kapasz válasza sajtos365 (#2182) üzenetére


kapasz
tag

Tegnap nekem sem ment közvetlen Revolutról. Wiseról igen.

(#2184) anadroid válasza p3t (#2181) üzenetére


anadroid
senior tag

Curve Revolut háttérrel nekem sem megy, áttettem zen.com-ra, onnan mint kés a vajban, 50 € simán ment.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2185) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Recash-el kapcsolatosan kérdeznék.

Recash mögé Revolut felvéve.
Curve-ben GBiT-eltem debit kártyáról Revolutra Penny vásárlásokat. Revolutnál már könyvelve, de a Recash app-ban nem látok semmi változást.
Direktben a Revoluttal kellett volna fizetnem, vagy más gond lehet?

(#2186) sajtos365 válasza m0ski (#2185) üzenetére


sajtos365
tag

Valszeg igen, nekem sem jött meg egy Curve kártyás vásárlás, esetleg support.

(#2187) ACE- válasza sajtos365 (#2186) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem csak úgy volt használva a Recash hogy Curve mögött Revolut, de megadta, néha akadozások vannak meg furán kezeli a refund-ot is, nagyon kezdetleges. A visszatérítés 3 hónap alatt jött meg többszöri reklamáció után...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2188) m0ski válasza ACE- (#2187) üzenetére


m0ski
aktív tag

Írtam a supportnak, újra hozzá kellett adnom a Revolutot az apphoz, és megjelentek a jóváírások.

(#2189) tsilver


tsilver
aktív tag

ha lejárt a régi TW kártyám nem küld újat automatikusan a Wise? lesz ennek költsége?

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#2190) Fandango válasza tsilver (#2189) üzenetére


Fandango
veterán

Neked kell igényelni, költsége nem lesz.

(#2191) optikart


optikart
csendes újonc

eddig paypalt használtam hogy névtelenül tudjak pénzt fogadni

erre van más lehetőség?

paypalnál úgy működőt csináltam egy kamu paypalt es egy rendeset
a kamura fizetek nekem es onnan küldtem tovább a rendesre

viszont pár hete tiltva lett a rendes is azzal az indokkal hogy szexuális szolgáltatásra használtam
vagyis most egy ideig a paypal mint lehetőség nem jöhet szoba

tudnátok más lehetőséget ajánlani erre?

(#2192) Oliverda válasza optikart (#2191) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2193) szabi__memo válasza Oliverda (#2192) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem hiszem, hogy ennek a dolognak bármiféle adóügyi vonatkozása van (mármint meghatározná, hogy lehet/nem lehet)

[ Szerkesztve ]

(#2194) Oliverda válasza szabi__memo (#2193) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, igazad van. Hamis adatokkal számlát nyitni már inkább Btk.-s ügynek hangzik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2195) szabi__memo válasza Oliverda (#2194) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy jön ide hamis adat? A kérdés anonim pénzforgadás. Akkor minden kripto btk

(#2196) Oliverda válasza szabi__memo (#2195) üzenetére


Oliverda
félisten

Jaja, hogy a borítékról meg a nokiás dobozról ne beszéljünk.:))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2197) KilgoreTrout válasza optikart (#2191) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Az a cél, hogy a fizető fél ne lássa az adataid vagy az, hogy a cég se tudja?

(#2198) anadroid


anadroid
senior tag

A Zen ma és holnap kétszeres (7%-os) visszatérítést ad az Aliexpress-vásárlásoknál.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2199) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Sikerült már valakinek ZEN kártyát hozzáadnia GPay-hez?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2200) ACE- válasza VeryByte (#2199) üzenetére


ACE-
addikt

Tudtommal nem lehet NFC-s, csak Online fizetésre hozzáadni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.