Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161159) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Batman The Dark Knight.

Fejújított változat. Eredeti nyelv/hang magyar felirat. Premier. MOM Cinema.
2 db ajándék jegyet kaptam radi8tor közvetítésével gboszi fórumtárstól, amit most, itt is megköszönök!
:R

A jegyekre azért is pályáztam, mivel a fiam egyik kedvenc filmje, így részben neki is kedveskedni akartam, ráadásul mivel 24. éves, egyre kevesebb a közös programunk, gondoltam, akkor ez egy jó alkalom lehet egy együtt töltött eseményre.

Lehet nem időszerű (2008-as a film) már az értékelés, de én most láttam először.
Összességében brutál jó volt!
Nagyon kényelmes, tágas, már majdnem otthoni körülményeket biztosít maga a mozi.(Bár itt-ott már lelakott.)
Képminőség nagyon jó volt, sokkal-sokkal jobb, mint más, átlag cinema city-s mozikban.
Etelében nem voltam még, bár sok jót hallok róla, lehet oda is el kellene mennem, mert igenis nagy különbségek vannak e téren is mozik, és mozik között.
Itt a MOM-ban a vászon hajlított, kellő méretű, szerintem mindenhonnan jól látható.

Hangminőség pazar, számomra kiemelkedő minőségű volt.
Nem túlerőltetett, de ugyanakkor minden úgy, onnan, akkor, és olyan mértékben szólt, ahogyan annak kellett. Nem tudok külön kiemelni semmit, mert nagyon jó volt a beszédhang, a háttér "zajok" és az utcai, üldözéses-ütközéses-motoros jeleneteknél is.
Régen, még a 90-es években rajongtam ezekért a hangokért otthon. Pro Logic, majd Dolby Digital erősítő, 5 hangfal mélynyomó... de az akkori Löwe 32"-os képcsöves tv-m egérmozi "élményt" nyújtott, és ahogy korosodtam el is adtam, illetve már nem is szándékozom ilyen hangrendszert otthonra venni. De a tegnapi hanghatás nagyon erre a régi, otthoni, minőségi hangokra emlékeztetett.
Tehát ez is eltért a többi, Cinema City-s tolakodó, kontrolálatlan mélyekkel szóló, dirr-durr, bimm-bumm, össze-vissza hangzástól .

Ahogy írtam, a filmet még nem láttam, de a gyártás óta eltelt idő ellenére is nagyon jó volt, nem hiányoltam belőle a mostani filmkészítési technikát, engem kielégített szinte minden szempontból.
Kerek, nagyon jól kidolgozott, látványos volt, a történet is tartalmazott itt-ott egy-egy csavart.
Nekem szinte mindenki alakítása tetszett, csak Joker nem.
Biztos bennem van a hiba, mert a fiam világosított fel, hogy mindenki oda és vissza van Heath Ledger-től, de nekem nagyon túltólt, néha kínosan erőltetett, és megjátszottnak hatott.
De most, hogy írok erről, felidézem Batmant....szóval Chirtian Bale meg szinte semmit nem játszott, bár beöltözött Batmanként meg igenis tetszett.
Kb. ugyan az az érzésem van most mint az új Batman alakításával kapcsolatban, vagyis amit itt írtam Robert Pattinsonnal kapcsolatban.

Szóval jól szórakoztam!
Értékelésem:
A film 10/8
A mozi 10/9 (A nem igazán tiszta környezet, és az elhasználódott környezet, székek miatt.)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.