Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9701) Viszlát


Viszlát
addikt

Azt hiszem ezzel az anime/manga vonallal nem próbálkozom többet, nem nekem való. A néhol felbukkanó komoly gondolatok számomra nem ellensúlyozzák a visszatérő gyermeteg/nevetséges/sérült stílusjegyeket. Mindezt írom a Ghost in the Shell megtekintése után.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9702) kicsitomi88 válasza Viszlát (#9701) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én nagy anime fan vagyok az atlaghoz kepest mindezt ugy, hogy a Ghost in the shellnek haromszor futottam neki, megsem tudtam vegignezni. Ne add fel.

90 87.5 87.8 87.5

(#9703) Viszlát válasza kicsitomi88 (#9702) üzenetére


Viszlát
addikt

A múlt héten megnéztem a másik sztárolt filmet, az Appleseed Ex Machina-t. A két film alapján alakult ki bennem ez a kép (meg ide lehet még sorolni a Songokut is :) ).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9704) lorcsi válasza Viszlát (#9701) üzenetére


lorcsi
veterán

olyan megvolt már hogy: D, a vámpírvadász vagy Vándorló palota?
Cihiro szellemországban

[ Szerkesztve ]

(#9705) Viszlát válasza lorcsi (#9704) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, bár mindegyikről hallottam. De szeretnék nagyon meggyőző érveket olvasni arról, hogy ezek miben mások, jobbak az általam látott vackoknál... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9706) Face8814 válasza Viszlát (#9701) üzenetére


Face8814
őstag

A Ghost in the Shell a legszenzációsabb animék egyike. :R
Olyan hangulata van ami magával ragad, körbeölel, földbe tipor és azután nem tudsz mit mondani csak azt hogy: " Huh vazzeg! Ez odabasz!"
Legalább is nálam ez történt miután megnéztem.
Bár hozzáteszem én nagy manga és anime fan vagyok, így jelen filmmel is könnyű dolgom volt.
Mindazon által mondhatom, hogy a Ghost in the Shell a valaha készült egyik legjobb film számomra.

ui. Mondhatnék még pár címet, amit érdemes lenne megnézned, de ha ez a két klasszikus sem jött be, akkor a még elvontabb japán vonal talán tényleg nem neked való. :)

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#9707) Viszlát


Viszlát
addikt

A Ghost in the Shell a legszenzációsabb animék egyike.

Uhh... milyen lehet akkor a többi... :U De nem akarok megbántani senkit, nekem ez szimplán nem jön be. :N

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9708) lorcsi válasza Viszlát (#9705) üzenetére


lorcsi
veterán

az utólső kettő inkább mese (nem is tudom hogy manga kategóriába tartozank e) de gyönyörűen megrajzolt rajzflmek az biztos, magával ragadó történettel :)
az elsőnek is tök szép rajzolt vonalai vannak és nem az a futurisztikus mint a Ghost film. inkább a középkor és gotika jut eszembe róla, ok néhol jövőbeli dolgok felbukkannak, de ez elenyésző
ezek teljesen más filmek, szerintem érdemes ezekkel még próbálkoznod :)

a Ghost nekem is nehezen emészthető, ezek jobban tetszenek

[ Szerkesztve ]

(#9709) Face8814 válasza Viszlát (#9707) üzenetére


Face8814
őstag

Ezért is mondtam, hogy maga az anime vonal talán nem neked való.
Szerintem ne erőltesd ha nem jön be, mert csak még csalódottabb leszel.
Fura ez a japán stílus. Szvsz kétféle ember van. Akinek nagyon bejön, és akinek nagyon nem. Köztes út nincs.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#9710) Viszlát válasza lorcsi (#9708) üzenetére


Viszlát
addikt

Bocs, hogy szőrszálhasogatok, de nekem egyáltalán nem volt nehezen emészthető, ezt sehol sem írtam és még csak nem is utaltam rá. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9711) lorcsi válasza Viszlát (#9710) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, az 'is'-t vedd figyelmen kívül

[ Szerkesztve ]

(#9712) Wolverine válasza Viszlát (#9707) üzenetére


Wolverine
félisten

Nézd meg az Akirát, azt tartják az egyik legjobbnak, ami készült. (nekem kicsi a tapasztalatom, így nem nyilatkozom...) Egyébként a Ghost in the Shell szerintem is zseniális a maga műfajában.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9713) Arnold2 válasza Viszlát (#9710) üzenetére


Arnold2
őstag

Majd viszek neked legközelebb jókat :) ;)

(#9714) adalbert1


adalbert1
veterán

Ehhh, ez a Max Payne nagyon-nagyon gyenge lett... :(
Talán olyan 3/10 jóindulattal... Persze ez szubjektív vélemény, kéretik nem megkövezni. :))

(#9715) Tibiajax válasza Face8814 (#9706) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tőlem is távol áll a manga, az anime.. de a Ghost in the Shell több volt mind pozitív csalódás nálam.. de erről beszéltünk már a pizzaasztal mellett is.
Csodálatos, 80-as évekbeli utópisztikus, kissé sivár hangulata, a felhőkarcolókkal, az android(?) lánnyal, a zseniális zenéjével, egyszerüen szuper. Nem mint "manga", hanem mint (animációs)filmalkotás.

ps. Figyelem! reteklubon Cápa visszavág!!

[ Szerkesztve ]

(#9716) Eagle16 válasza Viszlát (#9707) üzenetére


Eagle16
addikt

Vagy esetleg próbáld meg a Vexille-t. Én sem rajongok az anime-ért, de ez még nekem is tetszett.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9717) deniro2 válasza sasa134 (#9696) üzenetére


deniro2
senior tag

egyedinek mondható sztorija

Gondolom nem láttad az Invasion of the Body Snatchers című filmet, mert ebben -30 éve- már ellőtték ezt a témát.
Mondjuk ettől még az Invasion sem rossz film, de, hogy nem eredeti az tuti.

(#9718) Viszlát válasza Tibiajax (#9715) üzenetére


Viszlát
addikt

Nah, a "zenét" inkább hagyjuk. :U

Egyébként azon jót mosolyogtam, hogy a végén az egészet egy bibliai idézetre hegyezték ki. :)

Eagle16: értem én, hogy tetszett, de miben más?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9719) Eagle16 válasza Viszlát (#9718) üzenetére


Eagle16
addikt

Miben más...az a gond, hogy én még az Appleseed-et sem láttam, meg a Ghost in the Shell-t sem (bár utóbbit szerintem nem is fogom megnézni), így nem igazán tudom mihez hasonlítani, de nem az a tipikus anime. Valamiért a Final Fantasy-ra emlékeztetett egy kicsit (amit nagyon szeretek). Ez is sci-fi szerű környezetben játszódik és szerintem érdekes a története, a grafika meg nagyon szép.
Szerintem megér egy próbát, nem vesztesz vele semmit ha nem tetszik...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9720) Tibiajax válasza Viszlát (#9718) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Igen, mondjuk a zenét én sem a klasszikus értelemben gondoltam, mint zene, mint komplett soundtrack, hanem magára arra a fő motívumra, ami a főcímben, a film közben néha, és a végén is szól, ami igazábol a film fő vonala. Olyan szinten illik a képbe, az egésznek egy olyan kies ízt ad meg, hogy az vmi hihetetlen, vagy úgy is fogalmazhatunk, így/ezzel lesz tökéletes. Reménykedem benne, h talán megértesz.. Ha az az intro dal nem lenne, már nem is tetszett volna nekem, azt hiszem az egész film.

Vigyázni kell veled Viszlát, borzasztóan, ahogy így fokozatosan derülgetnek ki a dolgok, nagyon de nagyon veszélyesen más a filmbeli ízlésünk nekünk, ez azt hiszem már kölcsönösen lejött mindkettőnknek :) Ellenben, pontosan mivel értékesnek tartalak, nem adom fel a harcot, és néha azért megpróbállak meggyőzni a magam igazáról..:) Hiszen tudod, Tibcsinek mindig igaza van filmekben :K
( :DDD )

(#9721) Face8814 válasza Eagle16 (#9719) üzenetére


Face8814
őstag

Én inkább nem ajánlanám neki a Vexille-t.
Nagyon hasonló az Appleseed, aminek a második része nem jött be neki. :(
Ez az utópisztikus cyberpunk világ az (is), ami nem tetszett neki, a Vexille meg ennek a jeles képviselője.
Talán más világban játszódó anime-vel lehetne próbálkozni, de szerintem itt nem egy kimondott anime stílussal/világgal van a baja, hanem magával a japán anime-vel.
Ha tévedek Viszlát kérlek szólj, de nekem ez jött le.....

Egyébként, ha viszont neked bejött, akkor kötelező darab az Appleseed és az Appleseed Ex Machina.
Szerintem sokkal jobbak mint a Vexille.

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#9722) diablo1984


diablo1984
veterán

Ember gyermeke: nem rossz film, érdekes a történet, kissé húzva van a történés benne, nálam a 10/10-hez messze áll! 1x nézhető amúgy, de nálam 6-7/10-től többet nem kap!

(#9723) t1


t1
addikt

Big Stan

Újjabb Rob Schneider film, nekem bejött 7/10

(#9724) Pitterix válasza t1 (#9723) üzenetére


Pitterix
őstag

Ehhez csatlakozom én is!!!!
Jó volt!!!!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#9725) Brent


Brent
aktív tag

Ments meg!

A hétvégén megnéztem az egész 1. évadot!

Nem írok véleményt csak annyit hogy a kedvenc sorozatom lett!

Aki akar egy jó sorozatot szedje le és nézze meg. Az 1. részt javaslom mindenképp megnézni mert olyan szép kerek egész hatása van!

10/10

(#9726) lorcsi


lorcsi
veterán

Most :Good Will hounting a M2-n :DD

(#9727) Pitterix


Pitterix
őstag

Bolt
Végre egy olyan animációs mozi, amire azt mondom, hogy jó, megérte megnézni, lehet rajt mosolyogni.Tényleg élvezetes.
7,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#9728) szumoo


szumoo
senior tag

Na végre rávettem magam egy filmezésre:
The Bourne Ultimatum: 7/10
Eagle Eye: 7/10
The Bucket List: 10/10 - zseniális film!

Ja és a Vantage Point-ot is elkezdtem, de bealudtam rajta. :W

A nyúlon túl?

(#9729) Eagle16


Eagle16
addikt

Max Payne...

Na ez meg mi volt :F . Ráadásul én még a játékkal is játszottam... Olga Kurylenko-nak meg ennyi volt a szerepe :( (én inkább őt raktam volna Mona Sax szerepébe, sokkal jobb lett volna) Hát ebből sokkal több mindent is ki lehetett volna hozni, a Hitman ehhez képest egy szuper film. Olyanokon már meg sem lepődtem hogy Jim Bravura a játékban egy öreg fehér ember volt, itt meg fiatal afro-amerikait csináltak belőle :U
Csak a képi világa az amire azt mondom hogy jó volt, na meg a lassítós lövöldözős részek.
Nagyon gyenge 5/10, már már egy B-movie szintjén mozgott...szerintem... (De hogy még a filmzene is egy nagy nulla volt... :O )

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9730) mark75 válasza Eagle16 (#9729) üzenetére


mark75
senior tag

Gyenge film. :(

Nézd meg a fry cry-t :))

(#9731) Arnold2


Arnold2
őstag

Most néztem végig az Oldboy-t.

Véleményemben minimális SPOILER olvasható. Ugyan semmi konkrét, de jobb ha nem olvasod, ha még meg szeretnéd nézni.

Nos nem vagyok tőle teljesen elragadtatva. Egészen a végéig tetszett a film, de mikor kiderült a Miért? és mi lett Oh Dae-su nagy titka hát erősen húzom a szám. Nem ezt vártam. S szerintem rohadtul igazságtalan. Lehet, hogy már túlságosan is elkényelmesedtem a Hollywood-i habos babos filmgyártástól, és elvártam volna egy jobb "happy endet" (annak ellenére, hogy nem szeretem a happy endeket), de nekem ez így nem tetszett annyira.
Nos lehet, hogy több távol keleti filmet kell megnézzek, hogy helyre billenjen a filmes szépérzékem, s lehet hogy akkor majd újra nézem az Oldboy-t is.
Mindegy,azért nem volt rossz, bár a vége nekem már picit sok volt.

(#9732) #54715584


#54715584
törölt tag

(#9733) Tibiajax válasza #54715584 (#9732) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

huhúú :D attack from the back neki...

(#9734) mark75


mark75
senior tag

The Mutant Chronicles,szerintem elég gyenge film.5/10

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian,ez is 5/10,az első rész látványosabb volt.

(#9735) KMan


KMan
őstag

SAW V. 5,5/10

Valahogy sokkal gyengebbre szamitottam

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9736) Integra válasza #54715584 (#9732) üzenetére


Integra
titán

nincs melle...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9737) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Én és én meg az Irén 8.5/10

Banki meló 8/10

Integra: Majd felturbózzák.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9738) Wolverine válasza Integra (#9736) üzenetére


Wolverine
félisten

Jolie-é is kisebb, mint Laráé :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9739) BITBOYS válasza brownus (#9499) üzenetére


BITBOYS
addikt

Belenéztem Az igenemberbe :DDD
Hát ez nagyon kész :C

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9740) brownus válasza Arnold2 (#9731) üzenetére


brownus
veterán

ezért is szeretem a keleti filmeket.

(#9720) Tibiajax, ugyan már, a mirrormask mindenkinek nagyon-nagyon tetszett:D

[ Szerkesztve ]

(#9741) Möhe


Möhe
addikt

Ma végre kölcsönbe kaptam a A kárhozat útja c. filmet.Direkt nem néztem meg szombat éjjel az M1-en,mert láttam hogy csak sima 4:3-as formában adták le. :((( . Az előbb raktam be a lejátszóba és látom hogy itt is csak 4:3-as verzióban van.Igaz nem eredeti,(biztonsági másolat)de a dvd-n menü,és egyéb is rajta van.Nekem ez magas,mert eredileg cinemascope 2,35:1 ben kéne lennie. Hogy a rákba van most ez a film akkor?

[ Szerkesztve ]

(#9742) Tibiajax válasza Möhe (#9741) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Anamorph 4:3-as képet látsz. Játszód setup-jában állitsd át a tévéd méretarányát.

(#9743) bandus válasza Integra (#9736) üzenetére


bandus
veterán

nekem úgy rémlik, ohgy már van :U de lehet nem :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9744) Möhe válasza Tibiajax (#9742) üzenetére


Möhe
addikt

Nincs mit állítani.A Dreamworks logo még szélesvászonban megy,de a 20ThFox már tv formában.Van angol,francia,és magyar nyelv is a lemezen+a menü.

u.i.: most nézem a Kasszafúrókat az MGM-en :C (minnyá vége)

(#9745) #54715584 válasza Integra (#9736) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem nem is tetszik a csaj, Tibiajax kedvéért linkeltem ezt a hírt :)

(#9746) Möhe


Möhe
addikt

OFF leszek de talán kapok választ.

Most megy a Viasat3-on a Pearl Harbor szép 4:3-as képpel.Kiváncsiságból belenéztem ,mert a bemutatóban széles képpel mutatták.Alig látni valamit a cselekményekből,mert vagy egy fej van a képernyőn,vagy 1 fél és beszél a semmibe,esetleg bevillanak valamik amik ha a filmet nem láttam volna már dvd-n,nem is tudom mik voltak azok. :DDD Ki dönti el hogy a filmet hogyan adják le?Illetve miért kell így rontani az élvezhetőségen?Nekem vannak csak ilyen igényeim?Úgy érzem hasonló a helyzet a mozis,szélsőszékről felvett vízhangos kalózverzió,és a dvd forrás közti különbség. A Vészhelyzetet rendre 16:9-ben látni,de az "A" kategóriás filmeket nagyon ritkán látni eredeti módon. :(((

(#9747) koxx válasza Möhe (#9746) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hagyományos 4:3-as TV-re "optimalizált" verzió, ami sajnos ilyen. A csatornák döntik el mennyit vágnak ki/le a filmből.

ps: visszhang :)

[ Szerkesztve ]

(#9748) Möhe válasza koxx (#9747) üzenetére


Möhe
addikt

Igen tudom hogy mégis miért látom azt amit.De a miértet nem értem,és nem tudom elfogadni.
köszi a visszajelzést :D

(#9749) Tibiajax válasza Möhe (#9748) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez az un. pan & scan eljárás, meghatározott területet mutat az adott képkockából, éppen ahol mozgás, változás látszik. Elég jól beválik, ahogy mondta Poulie is, 4:3-as tévékre (->televíziós csatornáknak) direkt kitalált eljárás.
Más kérdés, h nyilván az igaz filmszerető ember az ilyet megveti, de azok nem is néznek tévékben filmet.

(#9750) Arnold2


Arnold2
őstag

Ma néztem meg moziban a A szabadság útjai című filmet. Huhh emberek mit is írhatnék. Egy kő kemény drámáról van szó. A film ferde tükröt állít az 'Amerikai álom' elé. Két olyan fiatal emberről szól, akik ki akarnak törni az unalmas és reménytelen szürke életből. Ha akarnám valamihez hasonlítani, akkor talán az Amerikai szépség jutna az eszembe, csak ez a film az 50-es években játszódik, valamint sokkal keményebb műfajilag.
Szóval ha egy kellemes barátnős filmre akartok beülni akkor ez nem az a film. Akkor már inkább "Az igen ember". Ehhez a filmhez hangulat és intelligencia kell.
Valamint úgy ülj le elé, hogy végignézed, mert az utolsó pár perccel lesz igazán kerek a történet (de ha felállsz a felénél, akkor valóban rábsztál mert elpocsékolt idő lesz).
Szóval ez igazán jó dráma film ami már rég volt a mozikban. Jó film.

U.i: de tényleg, ha a barátnőd be akar vinni rá, mert Leo DiCaprio és azt hiszitek, hogy valami könnyed kis film akkor ne, mert csalódás lesz belőle. Komoly hangulatú film, mondanivalóval. Szóval türelem és intelligencia kell hozzá.

U.i 2: Kate Winslet meg wow! Egy izzig vérig nő. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.