Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19901) Gorneck válasza Face8814 (#19886) üzenetére


Gorneck
titán

Reign Over Me volt sztem az uccsó értékelhető film amiben játszott. :K

Gorneck#1239

(#19902) Gorneck válasza hejesírásó (#19899) üzenetére


Gorneck
titán

Ez miez?

Gorneck#1239

(#19903) puttputt


puttputt
őstag

Jó rég jelentkeztem errefelé.

Viszont, tegnap megnéztem - egy ismerős jóvoltából - az "If" című alkotást.
Nos, ez eleve művészfilm, amely az (egykori?) angol oktatási rendszert akarja bemutatni, egyfajta lelki megvilágítást is...
Lényeg, hogy hiába vannak benne elgondolkodtató részek,
elámultam az utolsó 15 perc láttán.
Ezt osztom meg alább veletek:

[link]

Nem tudtuk, sírjunk-e vagy nevessünk. Nem értem az angol filmgyártást... egyre kevésbé...
Ez valami ironikus humor-féle? :DDD Vagy így sikerült? Elunhatták a forgatást?
Mindenesetre, totál kitörölte az eredeti szándékot és totálisan elvette az amúgy nyilván komoly céllal készült film élét.

Leírás

Egyébként, úgy látszik, nem csak nekem tűnt fel a kontraszt:
"The final gun battle was parodied in a 1970 episode of Monty Python's Flying Circus entitled "It's A Living (or: School Prizes)." The parody is presented as "If" - a film by Mr Dibley", in which Dibley is played by Terry Jones.
Martin Scorsese revealed that Robert De Niro's character in Taxi Driver, Travis Bickle, was named after McDowell's character in If....."

Nézzétek meg ti is! ;] :))

Más:

Bírom ezt az "akk/inkulturációra-törekvést" :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19904) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Pandorum
720p

Ez a film nem nagyon tetszett. Már ezerszer láttunk egy űrhajón összeszorult emberekkel, szörnyekkel, vagy épp saját magukkal küzdve. Szinte az összes jelenetről a Sunshine, vagy az Alien jutott az eszembe. A film vége ráadásul idegesített is, és az is, hogy nem tudtuk meg, mégis pontosan mitől lettek ezek a szörnyek.

5/10

(#19905) brownus válasza WonderCSabo (#19904) üzenetére


brownus
veterán

akkor te nagyon nem figyeltél oda mert kiderült... és lehet, hogy ezerszer láttunk már ilyet de nem ilyen csomagolásban. fasza kis film ez, nekem legalábbis az.

(#19906) BITBOYS válasza WonderCSabo (#19904) üzenetére


BITBOYS
addikt

SPOILER!

...meg így lezuhanni, ráadásul simán túlélték :) Nem rossz film egyáltalán, de sokkal-sokkal többet vártam...

brownus Igen, taglalták a mutációt. Sokkal jobb lett volna -érdekesebb ha valahogy kintről kerülnek be idegen lények. szvsz :R

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19907) WonderCSabo válasza brownus (#19905) üzenetére


WonderCSabo
félisten

SPOILER

Figyeltem. A csaj szerint a hibernációs kamrákban olyan cuccal etették őket, ami elősegítette a Tanishoz való alkalmazkodást. A szörnyek meg gyorsabban fejlődtek és magához a hajóhoz alkalmazkodtak. Ennyi? :F Mert ez így nagyon gagyi.

(#19908) Integra


Integra
titán

létezik valami összesítő lista neten, ahol az 1080p-s filmek megjelenési dátuma van?:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19909) WonderCSabo válasza Integra (#19908) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#19910) Pitterix válasza BITBOYS (#19906) üzenetére


Pitterix
őstag

Fékező rakétákkal, lassan zuhantak, ez logikus! :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#19911) bagyulajuve válasza Gorneck (#19902) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Az Oldboy rendezőjének (Chan-wook PArk) első nagy filmje: Észak és Dél Koreát elválasztó Joint Security Area-ban játszódó krimi-dráma. Nagyon jó film, érdekes történettel, ajánlott részemről is.

#19909 - ezek már egész emberi árak, bár itthon inkább ennek a duplája

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#19912) BITBOYS válasza Pitterix (#19910) üzenetére


BITBOYS
addikt

Irányított zuhanás, mi? :D
Amúgy nem rossz film, használhatták volna többet azt a kábítófegyvert vagy mit. Elég rendesen odavágott az ellennek (közelről) ;]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19913) WonderCSabo válasza bagyulajuve (#19911) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#19914) diablo1984 válasza WonderCSabo (#19907) üzenetére


diablo1984
veterán

pontosan, mutálódtak, azok, akiket ébresztett a technika, mivel nem kevés ideje voltak hibernálva, gondolom a babkonzervet hamar felfalták, utána meg a hűtőben fagyoskodó hús következhetett az étlapon.... :U

(#19915) WonderCSabo válasza diablo1984 (#19914) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én úgy értettem, hogy az alkalmazkodást segítő gyógyszertől, amit a tartályban aludva kaptak, attól mutálódtak így.

(#19916) carrot


carrot
tag

Cairo Time 2009 - szeretem az ilyen "város néző" melankolikus drámákat. Egy kis románc, városnézés, idő múlás elmélkedés, arab világ. Erős 8as.

(#19917) cor


cor
őstag

Kamera által homályosan
nem egy mai darab, de még csak ma láttam...elég érdekesre sikeredett alkotás, egyedi s pozitiv értelemben vett fura mü ez :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#19918) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az utolsó ház balra

Teljesen nézhető, horror kategóriában majdhogynem kiemelkedő, tényleg minden megvan benne, kellemes csalódás, 8/10

[ Szerkesztve ]

(#19919) Gorneck válasza bagyulajuve (#19911) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#19920) Face8814 válasza ChromeX (#19889) üzenetére


Face8814
őstag

persze a vígjáték nehéz kategoria mindenkinek más nevetséges

Így van. :K
Az meg hogy nekem nem tetszik nem egy mérvadó dolog. :N
Sőt!
Nagy valószínűséggel túlsúlyban vannak azok akiknek meg bejönnek. Hiszen "világsztárok"! ;]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#19921) Pitterix válasza BITBOYS (#19912) üzenetére


Pitterix
őstag

Az már nagyobb költségvetést vont volna maga után.
Ilyen gigamegabrutál effekt nem lehet olcsó! :N :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#19922) sasa134


sasa134
addikt

MTV World Stage - Coldplay live in Tokio 2009
720p

Egy koncertfilm , vágottan, 44 percben... Zseniális, felemelő, megható és rendkívül szórakoztató. Mindez talán a világ talán legjobb zenekarától. Illett volna megnéznem őket tavaly élőben... :O

10/10 !

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#19923) diablo1984 válasza WonderCSabo (#19915) üzenetére


diablo1984
veterán

hát már nem emléxem, hogy volt-e így benne valami célzás rá..... :U

(#19924) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnap barátnőmmel megnéztük az elefántember-t (the elephant man) (nem tudom, hogy láttam-e már, vagy csak ebből a metallica - fade to black videóból rémlik)

úgy indult, hogy 2hete megnéztük a mulholland drive-ot, ami szintén lynch filmje (kb most láttam 6odjára és még mindig nem tiszta) és barátnémnak is nagyon tetszett, ezért szépen előszedjük a régebbi filmjeit is és időnként 1-1et beütemezünk (imádom :) és az ízlése is nagyon jó)

magáról a filmről: nem teszek spoilert, mert igazából a sztoriról nem is akarnék írni... érdemes lenne megnézni a filmet mindenkinek, mert nagyon elgondolkodtató/magával ragadó... nem annyira csavaros, mint lynch újabb filmjei, de egyszerűen egy mestermű ez is... ahogy játszik a rendezői eszközökkel, az valami hihetetlen... eléggé felnagyítva mutat rá az emberi természetre és ezt úgy nyomja a néző arcába, hogy én is csak pislogtam időnként és szólni sem tudtam... 10/9

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19925) brownus válasza BITBOYS (#19906) üzenetére


brownus
veterán

mintha még nem olvastatok volna sci-fi vagy fantasyt... de lehet nem...

az hogy túléltek egy ilyen zuhanást, nem nagy kunszt! :) pl. most olvasom a koronahatalmát, amiben a necronomicon nevű hajó a mélyűrben összeütközött egy texas méretű meteorral és a hajó épphogy csak megrázkódott a találkozástól... jó mi?:)
egy sci-fi filmben bármi megtörténhet

(#19926) brownus válasza bagyulajuve (#19911) üzenetére


brownus
veterán

mivel ez neked is nagy kedvenced ha nem a kedvenced; csak neked:) -> oldboy cuccok

(#19927) BITBOYS válasza brownus (#19925) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bocsáss meg, hogy ne haragudjak :P

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19928) carrot


carrot
tag

Brothers - Egyszer meglehetett nézni, vagy egyszer sem, kiszámítható, nehéz a sztori, de mégsem lett nagyon drámai, nem tudom, majd ezt újra értékelem, ha eszembe jut. 5ös.
Spójler - a rúddal én az arabot vertem volna fejbe, s akkor megszabadulok a szenvedéstől, persze könnyű innen pofázni, meg nincs családom.

(#19929) brownus válasza BITBOYS (#19927) üzenetére


brownus
veterán

oké:d

(#19930) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Tőzsdecápák

Egyre több 2000 előtti filmet nézek az utóbbi időben és nagyon tetszenek. Ez alól ez a film sem kivétel. Érdekes film, ami bemutatja a tőzsde könyörtelen,nyers és pénz orientált világát. Két nagyon jó színész játssza a főszerepeket. Néhol kicsit belezavarodtam a dolgokba, de így is tetszett a film. Várom az új részt ami idén kerül moziba.

10/10

I Hope They Serve Beer in Hell UNRATED LIMITED DVDRip

Még tavaly olvastam erről a filmről. Egy online irodalommal foglalkozó alkoholistáról szól.(Igaz történet.) Sajnos a könyvet nem olvastam, igy nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Eléggé vegyes film lett. Lehet beszerzem a könyvet majd a film miatt, mert igy nem olyan kerek az egész. Amugy elég szórakoztató film lett.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19931) Tibiajax válasza gyuromoj (#19930) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

2000 előtt nemcsak nagyon jó film készült, de a szinkronok is jellemzően akkor voltak még jók...

(#19932) hejesírásó válasza Gorneck (#19902) üzenetére


hejesírásó
senior tag

Mármint h a JSA ez mi ez?

Joint Security Area :U

(#19933) WonderCSabo válasza diablo1984 (#19923) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én pontosan emlékszem, tegnap néztem meg.

Egyébként mostanság hanyagolom a filmeket, mert itt a Mass Effect 2. De most már vissza fogok térni, mert ME2-t végigvittem. :(

(#19934) tween


tween
őstag

SPOILER

Visszatérve erre Az időutazó feleségére egyvalami nekem nem tiszta.A smuki a jövőből már a kitöltött lottószelvénnyel jött vissza,amivel ugye besöpörte a főnyereményt.Ha már a szelvénnyel jött vissza és ezek szerint tudta a megfelelő számokat akkor mikor töltötte ki?Ha ő a nyertes szelvénnyel jön vissza,akkor nem kellett volna látnia magukat nyertesként,gazdagon?Mivel már a nyertes szelvénnyel jött vissza :DDD nekem ez olyan zagyva,mint sündisznónak a 2 kijárat :DDD

(#19935) eastsider válasza tween (#19934) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez fura volt, de valószínűleg azt már a "jelenben" töltötte ki

amúgy nagyon jó volt a film, nekem is tetszett. állati szép is volt :)

(#19936) tween válasza eastsider (#19935) üzenetére


tween
őstag

Ez oké,de akkor is magukat kellett nyertesnek látnia,mivel gondolom nem abban a pillanatban jött vissza,miután kihúzták az utolsó számot.

(#19937) meroly


meroly
veterán

The Blind Side-ot látta valaki?

Impossible is nothing

(#19938) carrot válasza tween (#19936) üzenetére


carrot
tag

let it go, jó az úgy is :) én most fogok neki rugaszkodni 2x a beszerzett blurayes verzióval.

Amúgy Up in the air commentemet updatelném, mert sokat vártam a filmtől, főleg szociális mondanivalót (kapitalista világ - kirúgott kisemberek stb), ami az elején majdnem jött de aztán abba maradt és átment kapcsolat keresős módba. szóval csökken 7re.

(#19939) rii


rii
nagyúr

tudátok mozira valami filmet ajánlani?

akár rendes, akár művészmozi.
csak ne szokványos hollywood-i sztori legyen.

SPLROIE
ŐSzintén szólva számomra az utolsó ház balra is szokványos volt
nem tudom már melyik filmben, de ez az ártatlanul összefutnk csúnya-lelkiismeretlen bácsikkal, akik leakarnak gyilkolni mindenkit, meg fogságba ejtenek mindenkit, de végén legyőzik és kinyírják őket - már elcséplet story

SPLROIE

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19940) Pitterix válasza meroly (#19937) üzenetére


Pitterix
őstag

Igen, igen, igen és igen!!! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#19941) cor válasza Pitterix (#19940) üzenetére


cor
őstag

+ 1 :)

Sherlock Holmes
egynek elment, de valahogy nem ilyen Holmes figura rémlik régről...

Ace Ventura
még mindig 10*/10 :R :DDD

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#19942) meroly válasza Pitterix (#19940) üzenetére


meroly
veterán

Mindig elfelejtem használni a keresőt, sorry.
Szal akkor jók a vélemények, hát Sandra mamától csak ilyet várnék ;)

Impossible is nothing

(#19943) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Gyertek savazni :) Oscar bácsi lassan meggyün!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19944) Pitterix válasza meroly (#19942) üzenetére


Pitterix
őstag

Biztos vannak ezzel páran így..... ;)

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#19945) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

B-13 Ultimátum

Azon kívül amit a legtöbb elemzés ír róla ( pörgős , látványos , mozgalmas , lineáris történettel halad .. , ) mást tényleg nem nagyon lehet róla írni.Jó volt nézni , oszt' kész :)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#19946) meroly válasza SPDeluxe1.0 (#19945) üzenetére


meroly
veterán

Én is le.... :o
Szóval nekem is megvan, de ahogy belepörgettem valahogy nem volt kedvem nekiállni.

Pitterix: hát nem véletlenül :P

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#19947) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na megnéztem még egyszer az Avatart, ezúttal Imax 3Dben. :) Lehet, hogy azért, mert másodszorra néztem, de az Imax sztem nem sokkal jobb a "sima" 3D-nél. Viszont a film megint nagyon tetszett, a látvány gyönyörű, de sztem az érzelmekre is nagyon jól hat. Pl. amikor Neytiri sír miközben ég a kidőlt fa. Nagyon szép és szomorú.

(#19948) tween


tween
őstag

Cast Away(Számkivetett): Még mindig tud hatni rám ez a film,simán 10/10!

(#19949) cor válasza cor (#19941) üzenetére


cor
őstag

Ace Ventura 2
10/10 :DDD

Planet Hulk
érdekes hogy (számunkra) sutyiban adogatnak ki ilyen "egész estés" zupperhösös meséket
a müfaj kedvelöinek ajánlható :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#19950) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Un Long Dimanche de Fiançailles
720p.dts
Eszméletlen fényképezés, végletekig tartó igényesség, bájos Tautou..
Picit talán hosszabb a kelleténél, ezért nem kap maxot
9/10

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.