Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19301) joshua7


joshua7
veterán

Planet 51

Egynek elment, 6/10.

Semper Fi

(#19302) ludsimon


ludsimon
veterán

Running Scared

9,5/10

Nagyon jó volt! Bár a végén nekem nem hiányzott a happy end.

undefined

(#19303) No-kia


No-kia
őstag

The.Haunting.in.Connecticut: 8/10

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#19304) Tibiajax válasza pspfan11 (#19283) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Egyetértek.

The Time Traveler's Wife
720p.dts
Igényesen, szépen tálalt kis baromság...
6/10
kár érte, nagyon régen vártam pedig..

[ Szerkesztve ]

(#19305) Csabee. válasza janos666 (#19296) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem is nagyon faja film!

Üdv: Csabee.

(#19306) Cola111


Cola111
aktív tag

Meet Joe Black [1998]

A történet felettébb lassan csordogál; megközelítőleg három órát vesz igénybe, mire végignézzük. Persze a nem mindennapi hosszal semmi baj sem lenne, ha a történet az utolsó másodpercig elszórakoztatna. Nem így van. Brestnek sikerült annyi üresjárattal és feleslegesen elnyújtott jelenettel telezsúfolnia filmjét, hogy azon csak egy radikálisabb vágás segítene. Hatásvadásszá laposodnak, önismétléssé válnak azok a jelenetek, amikor a szereplők csupán egymás két szép szemébe néznek, egy ilyen drámának a legfőbb feladata lenne, hogy a dialógusokon keresztül bemutassa, érzékeltesse a nem mindennapi szituációt.

10/6

(#19307) diablo1984 válasza janos666 (#19299) üzenetére


diablo1984
veterán

spojler
a simában kinyírja a srácot, beb@ssza a kamerának oszt csocsesz, asszem lelép!
az alternatívot én is megsasoltam, hát nem tudom, hogy melyik a jobb, de egyikkel sem ér 7 pontnál többet a szememben!
spojler uff

(#19308) animatrix11 válasza pspfan11 (#19283) üzenetére


animatrix11
őstag

Nagyon eredeti igen! Egyedül leszáll a rákok közé néhány testőrrel, hogy ő aláírat mindenkivel valami papirt, 1,8 millióval ez nagyon eredeti mert ilyen geci szar még egy filmben sem volt :C nyomasztó hangulat végig egy szeméttelepen játszódik az egész, teljesen értelmetlen volt, ennyi erővel itt a sztori leszálnak az alienek kihivják a földlakókat texas holden pókerre és aki nyer azé a föld, tessék ilyen sem volt még attól még szar :DD

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#19309) animatrix11 válasza sasa134 (#19292) üzenetére


animatrix11
őstag

Mondanivaló? Arra gondolsz hogy az emberek elnyomják az itt leszállt "külföldieket"? Wazze na ez aztán.... jah arról nem is beszélve, hogy a lények kb egy patkány értelmi színvonlán voltak, hogy építettek ilyen szintű űrhajót :U a ksok garnélából volt 2 ami értelmes :O

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#19310) sasa134 válasza animatrix11 (#19309) üzenetére


sasa134
addikt

Bocsáss meg, de hány éves vagy? Csak mert az elvonatkoztatáshoz kell némi érettség, ami bizony a korral jár. De ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

Nem akarlak meggyőzni, nem tetszett, hát ez van. Nézd meg akkor az Avatart. Ott minden szép és egyértelmű, következetes. ;)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#19311) hemaka válasza animatrix11 (#19309) üzenetére


hemaka
nagyúr

Közben toltad az MSN-t, miközben nézted a filmet?
Mert elhangzott a filmben, hogy ez egy "munkásszállító" hajó volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#19312) DelArco


DelArco
aktív tag

9
Ez nagyon tetszett. Most simán 9/10-et adnék rá de késöbb se lesz 7-8-nál rosszabb.
Meglepődtem volna ha Tim Burtonnek nem lenne köze ehhez a filmhez. De szerencsére van.
Nagyon jó szvsz nekem bejött. Többször megnézem még.

Illetve egy kérdés.
Látta valaki a Piszkos 12 második részét? Érdemes megnézni? Mert IMDB-n nem kapott túl jó értékelés és egy szar folytatást nem néznék meg.

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#19313) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Moon
720p.dts
Remek kis klausztrofób film, jó kis színésszel, és egy elgondolkodtató eshetőségről..
8/10

(#19314) zoo8800


zoo8800
veterán

Csontdaráló

jó film, sajnos sablon befejezéssel, de nagy poénokkal. Látni kell:D
9/10

rip and tear, until it is done

(#19315) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

na készül az underworld-ös hülyeségek listája :D

(#19316) Cola111


Cola111
aktív tag

Thirst
látta már vki? vélemény?

(#19317) RexpecT


RexpecT
addikt

The Road: 9/10
Becstelen Brigantyk:9/10
Avatar: 10/10 (ezt még egyszer megnézem moziban)

(#19318) Boha


Boha
aktív tag

hatalmas gondba vagyok remélem ti tudtok rá + oldást
kellene nekem 1 film de sehol nem találom
erről lenne szó
aki tud valami megoldást írjon már
előre is kösssz

OBORZIL

(#19319) Olcsi


Olcsi
senior tag

Háhá...tegnap este elkaptam a tv-ben a Tibor vagyok, de hóditani akarok c. filmet! Hát nekem nagyon bejött, kivételesen jó poénok voltak benne jó körítéssel, bár kicsit amerikásosan tálalva. De igazából ez most nem zavart. :C

(#19320) tween


tween
őstag

Ufók a padláson: roppant érdekes,elszórakoztam rajta :DDD

(#19321) cor


cor
őstag

Armored:
egész jo szereposztás, de igy is csak egy ellaposodo középszerü film lett, kár érte

A kezdet kezdete:
Jack Black megint aránylag viccesre vette a figuráját, egy megnézést mindenképp megér

Az árva:
na ez pfff, ha pontoznám egy árva pontot se érdemelne

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#19322) legiaap


legiaap
nagyúr

Van az a pénz ami megbolondít
8/10
Nagyon állat film.
Ajánlom mindenkinek.
:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19323) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Meet Joe Black.

Nekem nagyon tetszett a film, meghatott. Kedvenceim közé került. Sztem mind a színészi játék, mind a forgatókönyv nagyon rendben van, elrepült az a 3 óra, egyáltalán nem volt unalmas, ahogy sokan mondják.

Sajna nagyon le van húzva...

Cola111: Most vettem észre a postodat, teljes mértékben nem értek egyet Veled.

Egyébként készült egy rövidebb verzió is, Alan Smithee 129 percesre vágta.

[ Szerkesztve ]

(#19324) Integra


Integra
titán

born to be wild - faterok motoron
kellemes vasárnap esti film, aranyos:))
6.8/10.0

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19325) zoo8800 válasza Integra (#19324) üzenetére


zoo8800
veterán

jó film bizony, tetszett nekem is :D

rip and tear, until it is done

(#19326) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

This Is England

6/10

Eléggé elgondolkodtató film, menet közben lehetne akár 7/10, de ugyanakkor kicsit rossz értelmében szürreális is, a befejezése miatt pedig nem kaphatott nálam 6-nál többet.
Innentől spoiler:
Miféle lezárás ez, hogy a kisgyerek behajítja az angol zászlót a tengerbe?
Miért? Mert egy elbaszott ember, aki attól függetlenül is idegbeteg, hogy mellesleg skinhead, szétver egy fekát? Az az ember eleve nem volt észnél, csak tombolni akart valakin, akkor is szétvert volna valakit, ha nem akad kézre feka, aki mellesleg épp olyan, hogy alkalmasint felhergeli a beteg idegeit a meséivel.
És ebből rögtön leírják a hazaszeretet is. Hát, gratulálok. -> Ilyen megvilágításban már igaza is van az öltönyös "úrnak", aki a nacionalista dumát tolta a közepe táján (hiába, hogy ő is csak egy faszfej, mint látjuk, az élet keres igazolást a mondandójára).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19327) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerencse dolga 7/10
Pókeres film.
Mondjuk láttam már jobb pókeres filmet, pl. a Pókerarcok.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19328) Rusher válasza legiaap (#19327) üzenetére


Rusher
őstag

Azt én is láttam nem volt olyan rossz aki szereti a pokert annak tetszeni fog......legalább is egynek biztos és még nagy nevek is szerepeltek benne (pókeresekre gondolok)... :K

Am ma volt vagyis nekünk holnap 24 Season 8 Premier végre :C

(#19329) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kísértetjárás Connecticutban

Hát nem tudom... Szerintem nagyon ki vagyok éhezve valami igazán jó kis haunting horrorra, ha erre ennyi pontot adok.
Tetszett (végre valami), de ha lenne erősebb mezőny bőven nem kapna ennyit. Majd minden horror klisét elsütnek amit lehet, de ez van, válogatni nem tudunk az új kísértetes horrorfilmek között.

7/10

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19330) janos666 válasza WonderCSabo (#19323) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Meet Joe Black

Én részben egyetértek a korábbi kritikával. Már nagyon régen láttam, de emlékszem, hogy nekem is kb. ez volt a kritikám vele kapcsolatban, hogy feleslegesen lett ilyen hosszú, mert tény, hogy vannak benne üresjáratok, még ha csak pár másodpercesek is, de sok kicsi sokra megy alapon cirka fél órát jó eséllyel ki lehetett volna vágni anélkül, hogy bármiben is csökkent volna az értéke. Márpedig 2 óra felett már illik figyelni az ilyesmire.
Persze én is az eredetit láttam, és végül is ki tudja, hogy az össz-véleményem hasonlóan jó lett-e volna, ha a vágottat nézem.

De jó példa erre a Lord of the Rings.
Most álltam neki (igen, fel kellett nőnöm ahhoz, hogy meséket is nézzek :P), tegnap néztem az első, ma a második részt, méghozzá az agyon bővített kiadást (1080-asban, asszem interlaced TV adásból lett progresszívre kódolva, de egész szép ; 3:21 és 3:34 runtime, a 3. rész 4+ óra lesz :DDD)
Na itt részenként kb 1-2 percet vágnék csak ki, ha rajtam múlna. Hosszú, és néha unalmas, de egy-két apró elbaszott jeleneten kívül nem tudnék dönteni, hogy mi az, amit kihagynék belőle.
Persze itt az a hosszt és vágás illető kritikám, hogy 5-6, és nem 3 részre kellett volna szedni, aztán nincs para abból, hogy 4+ órás a 3. rész. :DD
SPOILER:
Az első részből a túlnyújtóztatott elf ajándékosztást nyesném meg, ami ~1 perccel lehetne rövidebb, és ennyi. A másodikból pedig azt vágnám ki tüstént, ahogy az elf felpattan a vágtató ló hátára a törp mögé, persze szemből, tök lehetetlen módon, az pár mp.
Illetve volt egy két jelenet, amin nagyon azt éreztem: "Na, ez tuti utólag odaollózott extra", de az sem tűnt szemétnek (csak épp kilógott egy kicsit a környezetéből).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19331) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Lars and the Real Girl

Avagy a szociális problémákkal küszködő fiatalember rendel magának egy szexbabát a netről, aki innentől "imaginery friend"ként funkcionál. A falu lakossága pedig segédkezik.

Jó rendezés, jó színészi játék, remek forgatókönyv és remek történet. Témájához képest pillekönnyű ( a főhősnek súlyos -talán részben öröklött- mentális zavara van), hatalmas mennyiségű humort felvonultató darab. Nagyon eltalált arányokkal, alpáriságot nélkülöző leginkább helyzetkomikumra építő kedves poénokkal (ami figyelembe véve Biancát, az anatómiailag stimmelő babát hatalmas teljesítmény).

8.5/10, zseniális darab.

Le grand bleu - A nagy kékség

Luc Besson egyik korai filmje, palack nélküli búvárokról.

A filmben kb minden működik, a történeten kívül. Remek színészi játék, ügyes kamerakezelés, jó megoldások, kidolgozott szereplők, jó aláfestőzene... de egészében véve valami hiányzik, nekem nem állt össze egésszé. Emellett sok helyen lett forgatva a film, de a hangulata valahogy nem stimmel, sok a helyszín és az olasz/görög/francia hármas közti ugrálásnál már egy picit nekem már érdektelennek tűnt, hogy éppen hol is vagyunk. Mindemellett a beállításai nagyon amerikaiak, valahogy európa és amerika között sikeresen a padlóra esik.

Érdekes egy film, részleteiben jó, ennek ellenére nekem jó időre elég volt egyszer, érdekességként. Annak ellenére is, hogy a rendező több munkája a kedvenceim között van (Nikita, Léon, Ötödik elem... Metrot és az Utolsó harcot még nem láttam, de már polcon vannak megnézés céljából).

10/6, Erős egyszernézős. Talán pár év múlva mégegyszer nekiugrok, hátha.

Ghost Ship

Szellemjárta elhagyott ház sztori, csak hajón. Meglepően működőképes logikai vázzal (értsd, a szereplők kb értelmesen cselekszenek, a sztori pedig kb összefüggő), témához képest elfogadható színészekkel, némi sejtetéssel.

5/10 Decens, ámde nem túl ijesztő darab. De nézhető, és egyszer szórakoztató.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19332) koxx


koxx
MODERÁTOR

(#19333) diablo1984 válasza koxx (#19332) üzenetére


diablo1984
veterán

hát, hellyel közel kb úgy egyetértek, de ez teljesen szubjektív, hogy ki melyik filmben alakított nagyot, de megnézem ezt a Sherlock Holmes-t és eldöntöm, hogy megérdemli-e!
legjobb mellékszereplő, viszont helyén van, mert jól alakította a gestapóst a csóka! :C

(#19334) WonderCSabo válasza diablo1984 (#19333) üzenetére


WonderCSabo
félisten

# dráma: Avatar
# rendező: James Cameron - Avatar

Elég lett volna bőven az egyik díj, jó film ez, de ha kivonjuk a látványt, akkor már csak elmegy.

janos666: Te is szinte csak rosszat mondtál róla, (Meet Joe Black), de örülök, hogy összességében tetszett. A vágott verzióban főleg az öreg üzleti ügyeiről szóló részeket vágták ki.

Gyűrűk Urára: Igen, teljesen egyetértek, nagyon szeretem a trilógiát. Nekem csak a theatrical verzió van meg HD-ban, ezt a upscaled vackot nem töltöm le. Nemsokára kijön Blu-rayen. :K

SPOILER:

Ja és a bővített új jelenetei nagyon jók, pl. A két toronyban a Testvérek c. jelenet (Boromir és Faramir örülnek h. lenyomták az orkokat) sokan a legjobbnak tartják, sztem is igen jó.

diablo1984: A gestapós mindent beleadhatott, hiszen osztrák zsidó származású színész, gondolom szeretheti a nácikat, sőt a fia rabbi... Ja és tökéletesen beszél angolul és franciául is, és nagy mestere az olasz utánzásának - ezeket mind láthattuk a filmben. :K

[ Szerkesztve ]

(#19335) Integra válasza WonderCSabo (#19334) üzenetére


Integra
titán

jaja, várjuk az 1080p-s gyűrűk ura bővített trilógiát:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19336) dragonfx


dragonfx
veterán

Mielőtt szerettél

4/5

nagyon aranyos romantikus néha kicsit folyós vígjátékról van szó.barátnővel 2esbe kötelező darabnak tűnik.de amugy jó a sztori.és happy end persze.....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19337) diablo1984 válasza WonderCSabo (#19334) üzenetére


diablo1984
veterán

hát mot mit mondjak rá, valszeg az Avatar volt 2009 filmje, most szerintem a legjobb szereplők díját nem adhatják nekik, mert ami színészi játék volt benne az kevés ehhez, az animációs része az nagyon részletes volt, tökéletesen közvetítette az érzéseket, de azért meg nem adnak oscart, esetleg a lagjobb látvány, vagy valami hasonló kategóriában! mondjuk a legjobb dráma is érdekesen hangzik, én annyira nem tartottam kökeményen drámának, inkább fantasy/romance/eksön, de a legjobb filmre szerintem esélyes.

a gestapóhoz: konkrétan a csóka erre született, nem? :D

(#19338) WonderCSabo válasza diablo1984 (#19337) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A legjobb vizuális effekteket odaadnám majd Oscarban, de legjobb drámát... :F
Legjobb rendezésért még elmegy, elég sokat kulizott vele Cameron.

Integra: Egyelőre csak a theatrical van bejelentve, az ápr. 6-án jön. Bővítettről még szó sincs. :(

(#19339) diablo1984 válasza WonderCSabo (#19338) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, akkor egyetértünk! drámának azért kevés volt szerintem, tisztán animációnak meg nem nevezném.....de vizuális effektes és látványban azért viszi a pálmát!

(#19340) brownus


brownus
veterán

(#19341) #54715584


#54715584
törölt tag

Ilyenek az új predátorok

(#19342) diablo1984 válasza brownus (#19340) üzenetére


diablo1984
veterán

te is fiam Barnus?! :DDD
amúgy hülye kérdésekre okos válaszok.... :K

mv: jah, pl hogy a navik kitörlik-e, használnak-e wc-t és a farkuktól akkor hogy férnek el? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19343) mv válasza diablo1984 (#19342) üzenetére


mv
aktív tag

Kábé. Lehetett volna értelmesebb kérdéseket is feltenni. :DDD

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#19344) diablo1984 válasza mv (#19343) üzenetére


diablo1984
veterán

1 értelmes volt azért benne: mégpedig a helikopteres, hogy míg a tolóajtó nyitva van, ott maszkoznak a fiatalok, a pilóta meg nem, ezt furcsálottam, kissé hibának tartottam, de a mi James-ünk kimagyarázta magát! :P :B

szer: gondoltam, hogy valami "láthatatlan" izének kell ott lennie, biztos drága lett volna még egy maszk.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#19345) WonderCSabo válasza brownus (#19340) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De hülye kérdések.
Cameron bácsi is elég hülyén válaszolt jópárra.

Télleg csak a helikopteres értelmes.

A kedvencem:
Miért kékek a na'vik? :W

(#19346) #54715584


#54715584
törölt tag

Ez volt már? Antal Nimród - Pókember 4
Mit csinál ez az ember, te jó ég :)

(#19347) Pitterix


Pitterix
őstag

Szíven szúrt ország

Doku film az MKB tragédiáról. Néhol kissé gagyi, néhol erőltetett, de leginkább megindító. Azért nem lett olyan rossz.

6,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#19348) diablo1984 válasza WonderCSabo (#19345) üzenetére


diablo1984
veterán

hát az engem is szíven ütött, meghogy miért kell a naviknak is az ásvány, az is elég balf@sz kérdés.....

(#19349) fasirTTT


fasirTTT
őstag

valaki nemtudja, hogy a titánok harca mikor jön ki ?
mármint mikor lessz a prömier :DDD

(#19350) brownus


brownus
veterán

tegnap megnéztük sherlock holmes első kalandját, sajna szinkronos volt, ha jól tom csak az van... egy 8/10 simán van nálam. a bunyók tetszettek, meg a film könnyed humoros hangulata is.

(#19349) K!LLeR, tavasszal

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.