Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20601) WonderCSabo válasza adalbert1 (#20599) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Waltzért nem kellett izgulni, ő volt legbiztosabb esélyes, megérdemelte!

Én is örülök, hogy nem egy filmnek osztogatták ki az Oscart, de sztem az Avatar több technikai díjat érdemelt volna.

Slumdogot még mindig nem láttam, pedig megvan.

A Crazy heartot viszont megnézem.

(#20602) sasa134


sasa134
addikt

REC 2

egy jó első rész jó folytatása...Végigparáztam, ahogy azt kell. Érdekes fordulatot vesz benne a sztori, a sima zombifilmből egészen más irányba megy el, de nem akarok spoilerezni...Érdemes megnézni és várom a 3-ik részt! 8/10

Avanti Roma

(#20603) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

The Hurt Locker véleményem szerint (5/10) nagyon messze van az Oscar-tól.

Vontatott, unalmas film volt. A karakterek jellegtelenek, fejlődésük könnyen kiszámítható.

Ez a film csak azért kapott Oscar-t mert amerikai katonákról szólt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20604) tween


tween
őstag

Ninja assassin: Nagyon kellemesen csalódtam!Azt hittem,hogy egy vérbő bóvli szar lesz,ahhoz képest nagyon,de nagyon jó!Persze nálam sokat dob egy filmen a hangzás,szeretem magam körül érezni a hangokat nem gyenge kristály tiszta hangon és ezzel itt minden rendben volt...

(#20605) Integra válasza WonderCSabo (#20601) üzenetére


Integra
titán

jó a gettómilliomos, de én biztos nem szórtam volna meg ennyi oszkárral..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20606) lenox


lenox
veterán

Na ott volt a buram vagy 2 masodpercre a kozvetitesben :).

(#20607) sasa134 válasza lenox (#20606) üzenetére


sasa134
addikt

az Oscar gálán ?? :Y

Avanti Roma

(#20608) lorcsi válasza lenox (#20606) üzenetére


lorcsi
veterán

tegyél be képet :)

(#20609) Vamp


Vamp
senior tag

Remélem valaki tud segíteni. Keresek egy nagyon régen látott filmet, gőzöm sincs a szereplőkről sem. A sztori, hogy egy hegyvidéki kutatóállomáson dolgozik egy csávó, aki rádiózik, és összekerül az éterben egy kisfiúval, akivel sokat beszélnek. Megmaradt egy jelenet, az ember mintha dobolna fenn a hegyen, a hóban. Történik egy gyilkosság, amit a kamerán keresztül néznek (csak egyikőjük látja talán). Kb ennyi képem maradt meg a filmből, mi lehet?

(#20610) lenox válasza lorcsi (#20608) üzenetére


lenox
veterán

Ez volt bevagva. A szinpadon vagyok az egyik csavo.

(#20611) Integra válasza lenox (#20610) üzenetére


Integra
titán

milyen élőben?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20612) brownus


brownus
veterán

(#20613) lenox válasza Integra (#20611) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudok okosat mondani, erdekes, nem szoktam 5-600 ember elott koszono beszedet mondani.

(#20614) tween


tween
őstag

The fourth kind: Erről írni nem lehet,meg kell nézni... 9/10

(#20615) brownus válasza lenox (#20610) üzenetére


brownus
veterán

újságíró vagy hogy ott voltál? vagy?

(#20616) lenox válasza brownus (#20615) üzenetére


lenox
veterán

Nem, ilyet kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#20617) lorcsi válasza lenox (#20616) üzenetére


lorcsi
veterán

azért ahogy nézem te sem vagy béna a szakmádban...nemzetközileg sem :)

(#20618) Tibiajax válasza lenox (#20616) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#20619) lenox válasza Tibiajax (#20618) üzenetére


lenox
veterán

Aha, koszi.

(#20620) eastsider válasza lenox (#20619) üzenetére


eastsider
nagyúr

gratula!
lehet tudni mivel nyertétek?

(#20621) brownus válasza lenox (#20616) üzenetére


brownus
veterán

gratulálok! :R

(#20622) BLiNk3r válasza eastsider (#20620) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ha nem tévedek, ezzel:

To Mark Jaszberenyi, Gyula Priskin and Tamas Perlaki for their contributions to the development of the Lustre color correction system, which enables real-time digital manipulation of motion picture imagery during the digital intermediate process.

Lustre is a software solution that enables non-linear, real-time digital color grading across an entire feature film, emulating the photochemical color-timing process.

Ja, és persze én is gratulálok! ;)

[ Szerkesztve ]

(#20623) tween válasza lenox (#20619) üzenetére


tween
őstag

Minden elismerésem! :R

(#20624) sasa134 válasza lenox (#20619) üzenetére


sasa134
addikt

Én is szívből gratulálok! :R

Avanti Roma

(#20625) Face8814


Face8814
őstag

Két film, két nagyon különböző vélemény a tegnapi nap termése.
Mystic River
Eastwood egy zseni. :R Nagyon jó film.

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
Egy fos! És még finom is voltam....

Ja, és grat lenox! :C

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#20626) meroly válasza Face8814 (#20537) üzenetére


meroly
veterán

A szív bajnokai - ez lett a magyar címe :D

Impossible is nothing

(#20627) Face8814 válasza meroly (#20626) üzenetére


Face8814
őstag

Hát ez valami gyönyörű! :(((
Hogy mi a faszért kell ilyen idióta semmitmondó bugyuta címeket kitalálni...? :U
Miért nem lehet békében, fordítás nélkül hagyni egy nyomorult címet?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#20628) ChromeX


ChromeX
addikt

NA megnéztem az oscart egy vágott változatot elég sokat eltekertem ami nem érdekelt de igy is vagy 2és fél oraáig néztem :DDD tetszett bár a végén már kicsit sok volt. szerintem a legjobb rendezo a cameronnak járt volna a többivel megbékélek de ezzel nem nagyon. Avatar Rulz

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#20629) Odin_James válasza ChromeX (#20628) üzenetére


Odin_James
tag

Szerintem meg Lee Daniels-nek kellett volna megkapni a legjobb rendezőnek járó díjat. Cameron így is többet kapott, mint amennyit érdemelt volna. A District 9-nak meg a Star Trek-nek kellett volna vinnie a technikai díjakat.

Ben Stiller, mint navi (Oscar 2010)

[ Szerkesztve ]

(#20630) bagyulajuve válasza lenox (#20616) üzenetére


bagyulajuve
addikt

azta nem semmi, gratulálok :R :C

Resistencia eterna

(#20631) meroly válasza Face8814 (#20627) üzenetére


meroly
veterán

Há énnemtom, ne mérgelődj.
Viszont a málna díjas filmjére kíváncsi vagyok Sandrának: All About Steve.

Impossible is nothing

(#20632) WonderCSabo válasza lenox (#20616) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azta mindenségit, minden elismerésem! Respect!

Azt szabad tudni, hogy a képen melyik úriember vagy te?

(#20633) meroly válasza lenox (#20619) üzenetére


meroly
veterán

Gratulálok! :C

Én is kíváncsi vagyok melyik vagy a képen! :DDD

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#20634) Tibiajax válasza Odin_James (#20629) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

fasznak linkelitek be ezt az szar gagyi stillert, meg a mégszarabb ultragagyi fos avatart..
nem volt még elég???
fasz kivan, inkább értékelnétek azt az embert, aki beírt ebbe a szánalmas kis forumtopicba, hogy Ő ott volt a gálán, és nem a nézőközönségben meg a vinnyogo nézők meg rajongok között, hanem FENN A SZINPADON, a sok buta amerikai elott, akik öket tapsolták, a mi hazánk fiait
és még veszi a fáradtságot, és még be is ir ide nekunk!!
EMBEREK! ÉBRESZTŐ!!!!!
szakadjunk már le a szar avatarrol meg ezekröl, és tapsoljuk meg legalább egyszer Lenox-ot, és társait.

MERT MEGÉRDEMLIK.

mod bocs be vagyok rugva kicsit
de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#20635) lenox válasza meroly (#20633) üzenetére


lenox
veterán

Koszi mindenkinek, maradnek inkabb egy a harom kozul, sot, jobban ereznem magam, ha egy a husz kozul lennek :).

(#20636) Odin_James válasza Tibiajax (#20634) üzenetére


Odin_James
tag

Az Avatar nem az én filmem, bár szerintem elég nyílvánvalóan kitűnik abból, amit írtam.
Azért másoltam be, mert szerintem ez volt a díj átadó legvicesebb mozzanata, amit a kép tökéletesen visszaad.

[ Szerkesztve ]

(#20637) WonderCSabo válasza lenox (#20635) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Világos! Még egyszer respect. :R

Odin_James: Ettől függetlenül legalább Tibi hsze után gratulálhatnál lenoxnak. :U

(#20638) Odin_James válasza WonderCSabo (#20637) üzenetére


Odin_James
tag

Ne mond már meg nekem, hogy mit csináljak! :U

(#20639) tween válasza Tibiajax (#20634) üzenetére


tween
őstag

Aztán mi az ihatnék tárgya Tibi? :DDD

(#20640) meroly válasza Tibiajax (#20634) üzenetére


meroly
veterán

sok buta amerikai
LOL :DDD

Impossible is nothing

(#20641) WonderCSabo válasza Odin_James (#20638) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem mondtam.

"A District 9-nak meg a Star Trek-nek kellett volna vinnie a technikai díjakat."

Na azért ne essünk át a ló túloldalára. Az Avatar technikai megvalósítása mérföldkő, sokan a mozik megváltását látják benne, nem is jogtalanul.

Az általad említett 2 film látványa jó, de már ezerszer láttunk ilyen szintű CGIt. Az Avatar azért jóval túltesz ezen. És ugye ehhez találták ki a virtuális kamerát, stb.

[ Szerkesztve ]

(#20642) eastsider válasza meroly (#20640) üzenetére


eastsider
nagyúr

hiába LOL. ez igaz

tibi igazat szóltál

(#20643) Integra válasza lenox (#20616) üzenetére


Integra
titán

hatalmas gratula, nem semmi teljesítmény!!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20644) lenox válasza Tibiajax (#20634) üzenetére


lenox
veterán

Sajna (vagy lehet, hogy pont jo) a technikai dijakat nem tegnap osztottak, hanem 2 hete, akkor voltam a szinpadon, tegnap csak bevagtak onnan egy reszt, azert volt ott a buram 2 masodpercre, de az is valami szerintem :).

Integra: koszi.

[ Szerkesztve ]

(#20645) Integra válasza Odin_James (#20629) üzenetére


Integra
titán

technikailag az avatar volt az absz csúcs, ezt ne firtassuk.
nekem a d-9 volt a legjobb, simán verte az avatart, ahogy a star trek is.
de látványban, technikai megoldásban az avatar vert mindent.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20646) Integra válasza lenox (#20644) üzenetére


Integra
titán

ez már 2 mp-cel több mint nekünk valaha is lesz.. :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20647) Arnold2 válasza Tibiajax (#20634) üzenetére


Arnold2
őstag

Tibor szólt hölgyeim és uraim! Teljesen igaza van. Bezzeg ha Megan lett volna az egyik navi csaj.. :P

Amúgy nekem csak annyi hozzáfűzni valóm van az Oszkárosdihoz (mert már rég írtam és mert megtehetem :) ), hogy jó pár év után végre olyan filmek nyertek, lettek jelölve amik szerintem megérdemelték. Így már kíváncsian várom a jövő évit. Hát ha rajta maradnak a jó hittel kikövezett ösvényen. :)

lenox: Fogadd őszinte gratulációm. Ilyenkor egy kicsit mindenki még inkább magyarnak vallja/tartja magát. Köszönjük!

(#20612) brownus: Űűűűűűűűű :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#20648) brownus válasza Arnold2 (#20647) üzenetére


brownus
veterán

visszatérve a bitch slapre:) aznap nem volt lehetőségem semminemű drogra otthon, így 10 perc után kikapcsoltam. nem bírtam idegekkel:) de a lányok meggyőzőek az tuti!

#20634) Tibiajax, az avatarról nem fogok senkivel sem vitatkozni... az avatar egy kurva jó film! egy profin összehozott, csodálatos látványvilággal, amit egy "the fall" filmhez lehet hasonlítani (no special effects!!! ez azért nem semmi...)

pl.a sturdusttól is seggre ült mindenki, hát tehet arról cameron, hogy a marketingesei kurva jók??:D tehet, persze... de pl. az avatar sikerének köszönhetjük majd ezt: alita lesz annyi pénze, hogy egy fasza sci-fi összehozzon

abban viszont egyetértünk, hogy az avatar nem érdemelte volna meg a legjobb rendezést, vagy a legjobb filmet... vagy fő/mellék szereplésért járó díjat....

[ Szerkesztve ]

(#20649) brownus válasza brownus (#20648) üzenetére


brownus
veterán

még annyit, hogy pár interjút elolvastam cameronnal az avatar kapcsán, és még csak szóba se hozta, hogy elvárja, hogy nyerjen! max ilyenekért, hogy legjobb effektek, hang, vágás, vagy smink/maszk... csak próbálták a szájába adni. annyit várt el, hogy rengeteg pénzt keressen vele, az be is jött neki:)

[ Szerkesztve ]

(#20650) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnap este megnéztük a the chronicles of riddick-et rendezői változatban... kb. 6 éve láttam már a moziváltozatot és most ezt kicsit furának éreztem... 15 perccel hosszabb, de néhány rész meg mintha hiányzott volna belőle... (a rendezői változatok nagy részében inkább több jelenet van, de ilyet még nem nagyon éreztem, hogy kimaradt volna...) gondolok itt pl. riddick álmaira/látomásaira, amiben egy férfit lát, aki a karjában tart egy haldokló nőt... ez a jelenet a film végén be is következik, amikor kyra meghal és itt döbben rá, hogy végig ezt látta... meg az elementál csajszinak is mintha több szerepe lett volna... a film végén tisztán emlékszem a lezárásra, ahogy riddick ül magába roskadva a trónon és az elementál "mesél"... (a háttérben mellesleg nagy sz@rkavaró volt és ez sem tűnt fel most) ezeket a jeleneteket hiányoltam nagyon...

nem hinném, hogy más filmekkel keverném... jól szoktam emlékezni a sztorira, de a rendezői változatban mintha másra terelődött volna a hangsúly a kihagyott jelenetek miatt... tetszeni tetszett a film: 10/8-at megkap tőlem, de hamarosan újra kell néznem a moziváltozatot is, hogy megnyugodjak :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.