Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) westcoastog


westcoastog
veterán

Ti szoktatok tojást fogyasztani edzések után?
Én napi 3 sült tojást lenyomok mozgás után, csak jót olvasni a tojásról, meg mint kis fehérje forrás is jó dolog.
Remélem nem hiába. :)

(#302) #57919488 válasza westcoastog (#301) üzenetére


#57919488
törölt tag

Igen :K
Csak a tejtermékeket kerülöm de azokat nagyon.

(#303) PumpkinSeed válasza #57919488 (#302) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én imádom a tejtermékeket.
Meg a kenyér az amiből napi másfél kiló. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#304) koshmar válasza westcoastog (#301) üzenetére


koshmar
őstag

Mindennap 3-4 tükörtojás.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#305) westcoastog válasza #57919488 (#302) üzenetére


westcoastog
veterán

Na helyes. :)
tejterméket nem nagyon szoktam fogyasztani. Bár a sült tojásba a gerezd vöröshagyma mellé apróra vágva dobok be trappista sajtot, ez jó ízt ad neki, nem szoktam sózni.

Most végeztem az edzésemmel, itthon 90 fekvő +20 tempós levezetésnek, meg játszótéren húzódzkodás, lábemelés, tolódzkodás, kemény dió, de csak idő kérdése a fejlődés. :))

[ Szerkesztve ]

(#306) koshmar válasza westcoastog (#305) üzenetére


koshmar
őstag

Danabolt ne felejtsd el azért bevenni. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#307) westcoastog válasza koshmar (#306) üzenetére


westcoastog
veterán

Te se. ;]

(#308) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nem volt rossz idő, csak picit kezdett rá az eső néha, szóval volt egy városi tekerős 20km-em, végállomásnak pedig a szigetre mentem ki. ma is pocsék teljesítményt hoztam, csak remélni merem, hogy lesz ez jobb is, de legalább mentem. a csöcs mondjuk lázas rendesen.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#309) xLt`


xLt`
tag

Valakinek erről véleménye, tapasztalata?

(#310) dokee78


dokee78
félisten

A 3 könyv közül melyik tartalmaz a legtöbb hasznos infót kezdőknek?
Fegyencedzés?
A meztelen harcos?

Edzés tervet,hogyan tudok készíteni magamnak? :F :F

Köszi gyors voltál. Haytham Kenway :R

[ Szerkesztve ]

(#311) westcoastog válasza dokee78 (#310) üzenetére


westcoastog
veterán

Fegyenc, teljesen alapoktól indít, elmagyaráz jó pár dolgot, meg ugye a legkönnyebb gyakorlatoktól kezdi,
A meztelen harcos az izomfeszítésre, az egykezes fekvőre és az egylábas guggolásra koncentrál.
Bár attól olvashatod mindkettőt.
Edzéstervek meg vannak a fegyenc vége felé. Bár én úgy csináltam hogy magamnak összeállt az edzésem ahogy nekem jó, a könyvekből csak "tudást" szerzek.

[ Szerkesztve ]

(#312) dokee78 válasza westcoastog (#311) üzenetére


dokee78
félisten

Ez nekem való elvileg.
Nikker Tomi - Fegyencedzés

Van még értelme nekem 35 évesen?

[ Szerkesztve ]

(#313) PumpkinSeed válasza dokee78 (#312) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mindig van értelme. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#314) brownus válasza hoffman_ (#308) üzenetére


brownus
veterán

bp-en hol vannak ilyen kondi parkok? én kettőről tudok, vagy is háromról; városliget, orcy (de az csak húz és tolódzkodó), meg óbudán valahol.

(#312) dokee78, mindig van értelme elkezdeni! ha 60 éves trotty lennél akkor is! a sportot, mindegy mit csinálsz, nem szabad korhoz, nemhez kötni! csak csináld

[ Szerkesztve ]

(#315) westcoastog válasza brownus (#314) üzenetére


westcoastog
veterán

Első hsz-ben van link a kondiparkokhoz.
Vagyis a lenyitható téma összefoglalásban, ha a ph-ról lépsz be, logouton nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#316) brownus


brownus
veterán

nos, és ezek pontosan hol vannak? :)

- budán a vár mögött valahol
- bp-en valahol, de passzolom

(#317) dokee78


dokee78
félisten

Ezt találtam
Kezdőként nem igazán tudok falnál fekvőtámaszozni.
Vagy ebből össze tudnátok dobni egy heti edzéstervet nekem?

[ Szerkesztve ]

(#318) westcoastog válasza dokee78 (#317) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem kell falnál fekvőtámaszoznod, kezd mindenből az alap gyakorlatokkal, sima fekvőtámasz szélesen, vállszélesen, lábemelések, felülések, guggolás, meg húzódzkodás ahol tudsz, nem kell bonyolítani, és az sem baj ha nem megy sok, a lényeg hogy lassan és szabályosan hajtsd végre a gyakorlatokat. Fekvőtámaszokat is szépen lassan kell csinálni, kezdeteknek 2x10 mondjuk vagy amennyi megy.
Edzéstervet nem tudok, én mindennap csinálok mindent, nem biztos hogy helyes, de nekem jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#319) dokee78 válasza westcoastog (#318) üzenetére


dokee78
félisten

Egy nap elég 2x10 fekvőtámasz?

Ezt a videót nézted?
Mert van aki fikázta a hozzászólásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#320) westcoastog válasza dokee78 (#319) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem arról van szó hogy elég e, hanem hogy te mennyit bírsz, én is 2x10-ekkel kezdtem, nem nagyon bírtam, de most már megy.
Videót suliban nem tudom megnézni, szar a net.

[ Szerkesztve ]

(#321) hoffman_ válasza brownus (#314) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt gugliztam össze a napokban, hátha segít. még nem látogattam meg őket, cimbivel arra várunk, hogy elmenjen az eső, mert azért ezek nincsenek közel, szakadó esőben meg dzsuvában nem akarunk áttekerni a városon. a revicky utcai az elég katyavaszos, a gugli se nagyon találta. a második kép, amit linkeltél, pedig sajna mindennemű leírást nélkülöz, szóval ötletem sincs, hogy merre lehet. a városligetben is van egy, azt múltkor megnéztük, elég karcsú. gyak. csak rúd van, és annyi - de persze az is valami.

az 1.hsz parkkereső linkjét válogattam össze, csak hogy kb. merre lehetnek a helyek.

dokee78:

sosem késő, 35 meg pláne nem! szigorú szabályok nincsenek, a lényeg az, hogy ne erőltesd túl magad. célszerű elkezdened a fegyencedzés első kötetét, elolvasni az első 50-100 oldalt, megnézni a gyakorlatokat, és kipróbálni magad, hogy mi az a szériaszám, amivel el tudod kezdeni. akár falnál, akár rendes fekvőtámasz esetén, szintúgy guggolás meg hasizom gyakorlatok. arra számolj, hogy nagyon lassú lesz a haladás, cserébe biztos, szóval ez ne szegje kedved.

meg alkatfüggő is. én nagyon régóta sportolok, 30 szabályos fekvőt bármikor lenyomok röhögve, álmomból felkeltve, hóban is, vagy szériázok 5x20-at lazán - viszont húzódzkodni szabályosan 6-nál többet én sem tudok, pláne nem szériában, leginkább a súlyom miatt. az más kérdés, hogy hármakkal kezdtem, és pár hét alatt el jutottam 5-6 szép gyakorlatig.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#322) hoffman_


hoffman_
nagyúr

egy nagyon-nagyon fasza edzéstervet találtam az előbb, lehet csemegézni. a-tól z-ig minden van benne, lefedi az egész palettát, természetesen nehézségi szintben is. jó alap, lehet belőle válogatni, nekem úgy tetszik az egész, ahogy van. persze a muscle up része nem megy még :D és az ismétlésszámok se 15-ök nálam sem, pláne nem 5 szériával, de nagyon jól össze van rakva.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#323) aram01 válasza hoffman_ (#322) üzenetére


aram01
nagyúr

kösz, ez nekem is jól jön :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#324) hoffman_ válasza aram01 (#323) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezért szúrtam be, ez mindenkinek jó támpont lehet :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#325) koshmar válasza hoffman_ (#324) üzenetére


koshmar
őstag

Ebből is látszik, hogy nem kell szóról szóra követni a Fegyencedzést. Az író szerint például a lábemelés jobb, mint a hagyományos fekvőtámasz.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#326) hoffman_ válasza koshmar (#325) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az író szerint például a lábemelés jobb, mint a hagyományos fekvőtámasz.

hát, az attól függ, hogy mire :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#327) koshmar


koshmar
őstag

Az edzések mellé kell egy kis szórakozás is kell: [link] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#328) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Nah látom létrejött :) Örülök, lelkes tagja leszek én is azt hiszem. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#329) #57919488 válasza xLt` (#309) üzenetére


#57919488
törölt tag

Én azokat néztem amiket az ajtófélfára lehet be"rögzíteni" [link]. El nem tudom képzelni, hogy az ajtó sérülése nélkül sikeres legyen a dolog így látatlanban :DDD

szerk:
(#330) Tibii91:
Fájó tud lenni gondolom :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#330) koshmar válasza #57919488 (#329) üzenetére


koshmar
őstag

Láttam már videókat arról, hogy mi történik, ha nem húzzák meg rendesen. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#331) aram01 válasza hoffman_ (#324) üzenetére


aram01
nagyúr

azt az 1 lábas guggolást, sosem fogom tudni megcsinálni :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#332) domerator válasza #57919488 (#329) üzenetére


domerator
veterán

Van egy ellendarabja, amit az ajtóba (ajtófélfába) kell csavarozni a használati szerint. Sokan csak befeszítve használják, akkor lesz baj. Nekem is engedett már el (ellendarab nélkül, csak befeszítve) de szrencsére csak fekve húzódzkodtam szóval csak 30-40 centiről kentem a gerincem a küszöbre. :((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#333) #57919488 válasza domerator (#332) üzenetére


#57919488
törölt tag

Na erre figyelni fogok ha beszereznék egyet :R

(#334) hoffman_ válasza aram01 (#331) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az szerintem az egyik legnehezebb, amit csinálni lehet. alkatfüggő is, nekem sem megy. egy dolog, hogy izomban is necces, a térdem nem bírja. de rá lehet edzeni persze erre is, először segítséggel, kapaszkodó mellett, szépen fokozatosan.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#335) aram01 válasza hoffman_ (#334) üzenetére


aram01
nagyúr

eléggé recsegnek ropognak a térdeim, nem merném bevállalni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#336) koshmar válasza hoffman_ (#334) üzenetére


koshmar
őstag

Szerintem nekem az izomerő már megvan- itt csak az ízületekkel van gond.

Nyilván így az elején meg se próbálom inkább.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#337) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

A topikban korábban már én is felvetettem az egylábas guggolást. Nekem "menne" több is, de túl hosszú a combcsontom hozzá, ezért nem tudom szabályosan végezni (a sarkam elemelkedik a földtől).
A Margitszigetre szoktam kijárni futni, ott az Árpád híd felőli részen a játszótér mellett vannak "kondigépek", ahol az egyiknél kiválóan lehet guggolni: egy állvány két függőleges rúdját a vállnál kicsit szélesebben meg lehet fogni, ezáltal kivédeni a hátraesés lehetőségét. Viszont guggolás előtt jól be kell melegíteni, én azt figyeltem meg, hogy szigetkör után könnyebben megy a guggolás, mint előtte, nyújtáskor.

(#338) hoffman_ válasza aram01 (#335) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha ropog az még hagyján, ha fáj az a gázos. a kettő nem feltétlen jár együtt, legalábbis egy darabig.

Tibii91:

az ízületeket is hozzá lehet szoktatni, csak elég hosszadalmas, ezért kell rásegítéssel kezdeni.

Apollo17hu:

persze, hogy jobban megy, be van melegedve minden, mintha a száraz csapágyat megfürdetnéd olajban :) így is kéne elkezdeni mindig mindenkinek. nekem nem hosszú a combcsontom annyira szerintem, hogy emiatt legyen necces, merthogy nekem is elemelkedik a sarkam, egyszerűen csak nem hajlik eleget az ízület a kellő helyen. vagy a technikám se jó :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#339) Ygg válasza hoffman_ (#338) üzenetére


Ygg
senior tag

Na, most találtam rá a topikra.
:R

Guggolás:
rendesen végigcsináltátok a felkészítő gyakorlatokat?
A boka lazaságán múlik inkább, le tudod-e rendesen tenni a sarkad.

(#340) dokee78


dokee78
félisten

Edéstervhez help,mert hülye vagyok.
Ezt a fegyencedzésből szedtem,gondolom ez kell nekem:

Kérdéseim:
-Edzés előtt fussak kicsit? 1-7km?
-a 2-3 edzősorozat az 2 illetve 3x10?
-azon a napon az az egy alkalommal kell megcsinálni?
-elég ezen a 2 napon edzenem?
-Ezt nem értem--> "Ezt a programot-vagy valami ehhez hasonlót-akkor használd,amikor elkezdesz dolgozni a tíz lépésen.
Ha már mind a négy gyakorlatnál elhagytad a hatodik lépést,ideje,hogy a következő programra válts.
"
A "Jó magaviselet" a következő program?
-hány hétig csináljam ezt?

Nem idegesítésnek szánom a kérdéseket,tényleg nem értem. :F

(#341) Wa2x_ válasza dokee78 (#340) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ezt is olvasgasd el! :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#342) brownus válasza dokee78 (#340) üzenetére


brownus
veterán

simán edzhetsz több mint két napot is a héten, vagy legyen három pihenő nap. az elején úgy sem hajtod magad szanaszéjjel. fokozatosan terheld a szervezeted

Edzés előtt fussak kicsit? 1-7km? - ha van lehetőséged és kedved persze, de a 7 már sok (magamból kiindulva 7 km után nem sok erőm maradna egy rendes edzést végig csinálni, jelenleg elég fos kondiban vok) 1-3 km lassabb tempóban az elég bemelegítésnek.
-a 2-3 edzősorozat az 2 illetve 3x10? - ezt nem értem, de ja, szerintem úgy:) ha bírsz többet is legyen x15
-azon a napon az az egy alkalommal kell megcsinálni? ezt se értem, de ja, szerintem igen:)
-elég ezen a 2 napon edzenem? - nem
-Ezt nem értem--> "Ezt a programot-vagy valami ehhez hasonlót-akkor használd,amikor elkezdesz dolgozni a tíz lépésen. - passz
Ha már mind a négy gyakorlatnál elhagytad a hatodik lépést,ideje,hogy a következő programra válts."
A "Jó magaviselet" a következő program? - passz, régen olvastam a könyvet, most nincs is nálam...
-hány hétig csináljam ezt? - addig, mikor már nagyon könnyűnek érzed a most még nehéznek tűnő gyakorlatokat.

és a has és hát alapgyakorlatokat csinálhatod minden nap, ha ülőmunkát végzel pláne!

[ Szerkesztve ]

(#343) aram01 válasza hoffman_ (#338) üzenetére


aram01
nagyúr

szokott fájni is ha sokáig talpon vagyok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#344) koshmar válasza aram01 (#343) üzenetére


koshmar
őstag

Például nekem is ropog mind a kettő (a bal kattog is), de a fájdalom nem jellemző.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#345) Wa2x_ válasza aram01 (#343) üzenetére


Wa2x_
veterán

Valami porcos dolog lehet.. :U De minden mozgás alapja - és legalább ugyan olyan fontos is - a bemelegítés és a levezetés. Megelőzhetsz vele sok ízületi bántalmat, az izomlázat és a kötöttséget.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#346) #57919488 válasza koshmar (#344) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nekem a gerincem ropog mint állat de egyáltalán nem fáj. Majd 40+ után már lehet gondok lesznek de most még csak csontváz hangom van ha mátrix gerinchajlító dolgokat csinálok :DDD

(#347) aram01 válasza Wa2x_ (#345) üzenetére


aram01
nagyúr

mondjuk lehet hogy közre játszott az a 6 év thaibox is,(még suttyó koromból)Persze, bemelegítés nélkül el sem merném kezdeni.
(#344) Tibii91: nekem is úgy kezdődött ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#348) koshmar válasza aram01 (#347) üzenetére


koshmar
őstag

Én nem fogom hagyni. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#349) aram01 válasza koshmar (#348) üzenetére


aram01
nagyúr

én is csak azt vettem észre hogy kattog, nem foglalkoztam vele de lassan észbe kaptam hogy fáj is ha sokáig terhelem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#350) koshmar válasza aram01 (#349) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem akkor fájdul meg, ha hidegen nagyon megterhelem- felülök a kecskémre és egyből taposom neki.
Ilyet többet nem csinálok.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.